Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#144001) Reggie0 válasza repvez (#143991) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem szedd ki a hajopadlot es normalisan csinaljatok meg a retegeket. Ezek a regi hajopadlok csak arra jo, hogy legyen a hol lakniuk a hangyaknak es egyeb rovaroknak, amiket aztan sosem tudsz kiirtani.

(#144002) Dorian válasza Tapsi (#143999) üzenetére


Dorian
félisten

Esetedben szvsz hülyeség. A te óradíjad valszeg sokkal nagyobb egy fűtésszerelőénél.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#144003) PBA


PBA
aktív tag

Sziasztok,

némileg off-topik kérdésem lenne. Két szintes családi ház, 10 cm szigeteléssel. A környékbeli harkály rákapott a szigetelésre, tetszik neki a hangja ahogy megkopogtatja. Így aztán már 4 db öklömnyi méretű lyukat vájt a szigetelésbe különböző pontokon. A kérdésem:

- hogyan/mivel lenne célszerű ezt javítani, a lyukakat betömni?
- Van valakinek valami ötlete, mivel lehetne elriasztani a harkályt, hogy ne gyártson még sok-sok lyukat a szigetelésbe?

Köszi!

(#144004) Tapsi válasza Dorian (#144002) üzenetére


Tapsi
addikt

Hja, nyilván. Inkább csak készülök a jövőre. Persze nem munkaidőben csinálnám, az hülyeség lenne. Illetve a kontárok elkerülése végett szeretem legalább nagyjából átlátni a rendszer működését.

[ Szerkesztve ]

(#144005) Dorian válasza PBA (#144003) üzenetére


Dorian
félisten

XPS-ből faragsz akkorát mint a lyuk és beleilleszted.

A harkály védett, így bántani nem szabad. Vannak ragadozómadár formájú műalakok, abból 1-2.t kiteszel, valószínűleg elkerüli a helyet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#144006) PBA válasza Dorian (#144005) üzenetére


PBA
aktív tag

Köszönöm, bántani én sem akarom, csupán a szigetelést óvnám meg. Jó ötlet, veszek, már csak a rögzítést kell megoldanom (jellemzően az első emelet magasságában gyártotta le mind a 4 lyukat).

(#144007) PBA


PBA
aktív tag

Villany témában bedobnék még egy kérdést: fázis bővítés és H tarifa bekötése miatt a jelenlegi földkábelt sajnos cserélni kell. A villanyóra kikerülne kapuhoz, pl. kukatárolóba, és onnan jönne be egy új földkábel a földbe beásva. A villanyos kolléga javasolta a jóval olcsóbb alu kábelt a bekötéshez, a házban az első adódó ponton amúgy is átfordulna rézre.

Nézegettem, és az 5x16-os alu földkábel terhelhetőségével közel azonos az 5x10-es réz kábelé. Árban így is kb. a duplája, de legalább nem a 3-4-szerese, mint az 5x16-os réz. Időtálló megoldást keresnék, józan ésszel megfelelő szerelés mellett az alu földkábel is jó a bekötéshez, de érdekel minden meglátás, több szem többet lát alapon. Köszönöm!

(#144008) pjen válasza PBA (#144007) üzenetére


pjen
félisten

Az az Al kábel örök életű lesz Neked a földben. A lég kábelek is mind aluk és nincs semmi bajuk. A szolgáltató is azzal köt az oszlopról az óráig.

(#144009) AxBattler válasza lemmy71 (#143975) üzenetére


AxBattler
félisten

20 évvel ezelőtt jött ki a Peugeot 206, az még most is járja az utakat, de ma már nem gyártanak ilyet. Nekem kellene a sín, pont. Ha tudsz ajánlani jobbat, akkor hajrá.

#143978 Poultier + #143982 Ton-ton
Ja nekem is a Makita a legszimpibb, csak ahhoz nincs annyi gyári kieg.

#143981 vzsryl
Ezek most 25k HUF körül mennek, nem rossz.

#143984 6030D
Láttam akciós újságban, ez lenne az? :D
Nekem azért jól jönne a lágyindítás...

Igazából abban vagyok bizonytalan, hogy melyikre lehet a linkelt síneket, vagy azokhoz hasonlót felszerelni? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#144010) tothjozsi96 válasza AxBattler (#144009) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem az Ali-s hozzászólások között nézz körül, hátha valaki ott írja hogy konkrétan milyen flex-re szerelte fel. Hátha..

(#144011) PBA válasza pjen (#144008) üzenetére


PBA
aktív tag

Köszönöm a megerősítést!

[ Szerkesztve ]

(#144012) csababarca


csababarca
őstag

Sziasztok.
Konyhába hasonló vasalat létezik ami itthon is kapható?
Képen látni talán, ez PEKA, de itthon nem találjuk.

Találkozott már valaki hasonlóval?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#144013) B_I_G válasza csababarca (#144012) üzenetére


B_I_G
tag

nem hasonló, konkrétan ugyanaz
schachernél
meg mégegy

[ Szerkesztve ]

(#144014) szaszyka


szaszyka
senior tag

Sziasztok. Nagyon sokszor volt már itt téma a matrackérdés, és most nálam is esedékes lett. Keddtől lesz a Jysk-ben egy elég jónak, és keménynek tűnő matrac bőven eredeti árának fele alatt (ismerem a jysk árpolitikáját, sejtem hogy ez lesz inkább a reális ára). [link]

Szerintetek érdemes lehet megvenni? 160-as méretben venném most 175k-ért. Sajnos 100+ Kg felett vagyok, és ez a matrac tűnik olyannak, ami esetleg elbírna, és nem feküdném ki hamar.
Vagy esetleg tudnátok ajánlani jobb márkát / típust / lelőhelyet? A kerestem "csak" maximum 200k, ebbe bele kellene férnem, és vagy sima rugós, vagy táskarugós matracot keresnék. Az iránymutatást előre is köszönöm :R

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#144015) repvez válasza Reggie0 (#144001) üzenetére


repvez
addikt

a problémám az, hogy a ház nincs körbe szigetelve a lábazat vizzárással, de 10cm-es nikecellel a falak kivül igen. Tehát még ha meg is csinálom, hogy felszedem a padlot és rendes rétegeket, attol, még ugyan ugy höhid lesz a falban a lábazattol meg szivja a vizet fel.
Tehát nem hosszutávu megoldásra tervezném.ÉS föleg ugy nem hogy lakva van a ház és nem lehetne több honapig kiköltözni, amig minden réteg megköt.
Ha egy beton alapot ontok oda annak minimumm 1 honap száradási idö kellene mire a következő munkafolyamatra rámegyek.

Mig ha mindent hagyok ahogy van csak valami szigetelo anyagot rátéve parkettával , az megmenne egy hét alatt kifestéssel egyutt és akkor egy kis idejig el van vele az ember.

Szüleim háza, öket már nagyon nem lehet kimozditani máshova meg elmagyarázni nekik, hogy miért kellene milliokat beleölni a felujitásba.

Ha majd rámmarad akkor minden szét lesz verve és ujra épitve az alapoktol.

(#144016) csababarca válasza B_I_G (#144013) üzenetére


csababarca
őstag

Nagyon köszönöm! Akárhogy kerestem, nem találtam.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#144017) A Zéé válasza repvez (#144015) üzenetére


A Zéé
addikt

Ha nem tudod rendesen megcsinálni, akkor úgy kell hagyni, ahogy van. Amit tervezel az nem jó. Sem a lépésálló, EPS sem az XPS nem arra való amit szeretnél.
Az egyébként nem derült ki nekem, hogy mit szeretnél javítani a mostani padlón.

Just a simple Lineman...

(#144018) csemberlen válasza PBA (#144007) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha nem 50 méterről van szó, akkor biztos a rezet ajánlanám. Csatlakozása sokkal megbízhatóbb. Ja neked 2 kábel is kell a H miatt.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#144019) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék a nappaliba a TV alá egy elektromos kandallót, ami csak “díszként” üzemelne, tehát nem fűtenénk vele. Úgy szeretném megoldani, hogy egy hosszabb (kb 2m), “lebegő” képződménybe helyezném bele. Bútorlapból és tömörfából is meg tudnám csinálni, de valamiért úgy érzem, hogy gipszkartonból lenne az igazi.
Ez utóbbi gondolaton elindulva megakadtam. Hogy tudnék egy “lebegő” gipszkarton szekrénykét felrögzíteni a falra úgy, hogy az nagy súlyt elbírjon?
Bútorlapos szekrénynél úgy oldottam meg, hogy az oldallapjai belső felénél feldübeleztem a falra két L vasat, amik egyenként 150 kg-ot bírnak el, mert van 45 fokban egy andrás(?) keresztben rajtuk. Az L vas tetején meg a szekrény fedlapja fekszik. Így lett 30k-ból 120k-s lebegő fürdőszoba mosdószekrényem.
De gipszkartonnál nem tudom, hogy lehet ilyen erős szerkezetet csinálni. UA elemekből esetleg?

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#144020) repvez válasza A Zéé (#144017) üzenetére


repvez
addikt

hát tavasszal tervezném, hogy a szobát kifestem és a butorokat is cserélni kéne , meg a közel 40 éves szönyeget, de alatta nem szép a hajopadlo és a por is feljön meg szigetelés sincs alatta. és ezért gondoltam, hogy valami ilyen megoldással meg lehetne oldani viszonlag rövig idö és kevés munka belefeccölésével a felujitást.

Más:
MA kicseréltem a konyhai csapban mindkét szelepet és fel is martam a szelepülést,mert csöpögött a csap, de a probléma még mindig fennál, amikor elzárom a vizet mindegy , hogy hideg vagy meleg ág akkor elzárodik ,de pár perc vagy ora mulva mikor már senki nem nyul hozzá megindul a csap és fél 1dl viz kijön vagy csak csöpög.
nem tudom honnan jön, mert ha a szelepek után marad a csapban viz, akkor miért csak egy kis idö mulva folyik ki és miért nem azonnal?

(#144021) pjen válasza csemberlen (#144018) üzenetére


pjen
félisten

30 eve Al legvezeték a.bekötésem, bibátlan. :)

[ Szerkesztve ]

(#144022) vmk válasza repvez (#144015) üzenetére


vmk
tag

Nálunk így volt lerakva laminált a hajópadlóra az előző tulaj által
Idén hoztuk rendbe a két utolsó hajópadlós helységet.
A laminált felszedése után lapáttal lehetett kihordani a hajópadló és deszka maradványokat. Feszegetni sehol sem kellett... Teljesen elkorhadt. Arról nincs infóm, hogy mennyi ideig volt így lerakva.

[ Szerkesztve ]

(#144023) A Zéé válasza repvez (#144020) üzenetére


A Zéé
addikt

ha stabil a hajópadló, akkor simán rakj rá fóliát, laminált alátétet aztán laminált padlót. Ez 1-1,5 cm rétegben. Az ajtókat már így is valószínű gyalulni kell.

Just a simple Lineman...

(#144024) csababarca


csababarca
őstag

Újabb kérdés.
Ez miféle gép lehet? Makita, de azon belül mi az elnevezése?
Illetve amit az első gépen beragaszt, az valamiféle parafa dilatációs szalag?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#144025) Ton-ton válasza csababarca (#144024) üzenetére


Ton-ton
tag

Lapostipli marónak nézem (lamellózó).
PJ7000J talán?

http://qtp.hu

(#144026) PBA válasza csemberlen (#144018) üzenetére


PBA
aktív tag

Sajnos 45-50 méter per kábel, és ahogy mondod, kettő is kell, egy a sima bekötés, egy a H tarifa. Itt már az árkülönbség nettó 300.000 Ft. Tény, hogy az alunál kell foglalkozni azzal, hogyan fordul át a házban az elosztószekrényben rezes hálózatra. Abban csak bízni tudok, hogy a villanyos szakim ezt korrekten megoldja. :)

(#144027) Reggie0 válasza PBA (#144026) üzenetére


Reggie0
félisten

Toljad nyugodtan aluval. A szolgaltato sem hasznal rezet a sajat halozataban, nem veletlenul. A nagyobb keresztmetszetek alubol ugyanolyan megbizhatoak, de cserebe sokkal olcsobb(es konnyebb).

[ Szerkesztve ]

(#144028) eastsider válasza föccer (#143899) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi, közben megtaláltam a gyári doksit és igazad van :)
másik kérdés: ez mehet a "flexicsőbe" ami megy az elszivóból a központi légcsatornába, vagy a központi merev csőbe lehet csak kötni? (szétszedtem az elszívó takaró burkolatait a méretek miatt)
elóre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#144029) repvez


repvez
addikt

még egy kérdés, ilyen szellözö rács a kémény kurt helyére betéve segithet a szellözésnek a szobába, hogy csökkentse a párát? és a penészedés megelözhető legyen ?
Nincs használatban a házban már a kéméyn,de minden szobához tartozik egy bedugőzőtt kivezetés még, szoval csak be kéne pattintani ha ez segit valamit és nem okoz problémát, hogy a kémyánen keresztül meg inkább több hideg jon be vagy ott lecsapodik a pára jobban majd esetleg a viz összegyilik majd alul .

[link]

(#144030) pjen válasza repvez (#144029) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem teszel bele ventit akkor is sokat segít.

(#144031) Sleek válasza szaszyka (#144014) üzenetére


Sleek
senior tag

Helló ha matrac választás a cél akkor érdemes egy napot rászánni és Bpn a matracguru üzletet meglátogatni. Gigamatrac is hozzájuk tartozik . Kitudod próbálni a matracokat.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#144032) macilaci78 válasza repvez (#143991) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A vízzáró fólia csúnya öntökönlövés lenne.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#144033) macilaci78 válasza csababarca (#144024) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az egy pipalécnek tűnik, L-alakú, a vízszintes rész megül a parkettán.
A chevron minta megengedőbb amúgy, de dilatáció ott is kell.

Ezek a szegélyléc nélküli dizájner szarok addig mutatósak, amíg valaki nem akarja felmosni a padlót, vagy a porszívóval nem veri össze.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#144034) Inhouse válasza pjen (#143995) üzenetére


Inhouse
őstag

Kőzet fúróval ovatosan, az nehezebben kap bele a csőbe.
Fogd meg a söröm! :(

Üdv Inhouse

(#144035) pjen válasza Inhouse (#144034) üzenetére


pjen
félisten

Van jobb ötleted? Én szereztem kölcsön egy elég drága nyomkövető kütyüt csak próbara, hát mutatott az minden féléket. Sír nevet alapon.

(#144036) Audience válasza repvez (#144029) üzenetére


Audience
aktív tag

Én használok kéményt szellőzőnek a padlástérben ventillátorral. Szépen működik. De! Ha a kémény hideg akkor kondenzálódni fog a pára és átázik a kémény! Ki kell bélelni és melegnek kell lennie!

(#144037) repvez válasza Audience (#144036) üzenetére


repvez
addikt

egy szigetelt csö elég vagy a kéményt is kéne kivulrol is a padlástérben szigetelni? a tetőn kivuli részen igy is lecsapodhat a pára és ugyan ugy visszafolyhat nem ?

(#144038) pjen válasza repvez (#144037) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van egy kémény, a spejzban. Sajnos nincs ablak, ezwn szellőzik 30 éve.igaz van benne egy venti, de egyébként semmi, csak vakolva. Csont száraz. Fűteni kell, a felszálló meleg kiszárítja.

(#144039) csababarca válasza macilaci78 (#144033) üzenetére


csababarca
őstag

Ezeket videóból vágtam ki, hajlékony dolgot tett be a dilatációba, ebből gondoltam, hogy parafa lehet esetleg.

Hát nekem ne mond, én raknék szegély, normálisat.
Párom meg csak a design-ra megy, konyhagépeket is ez alapján választott.. :U

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#144040) szaszyka válasza Sleek (#144031) üzenetére


szaszyka
senior tag

Szia. Köszi a tippet, őket nem ismertem ;)

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#144041) Audience válasza repvez (#144037) üzenetére


Audience
aktív tag

En a tető sík alá visszabontottam onnan oldalra vezettem ki es szigeteltem a csovet, plusz van benne muanyag belescso a megmaradt kemenyben. Ha folyamatosan megy és sosem hűl harmatpont alá az ok, de ha idoszakosan fogod használni ki fog a pára csapódni.

[ Szerkesztve ]

(#144042) Ton-ton válasza repvez (#144029) üzenetére


Ton-ton
tag

A páralecsapódást már írták.
Ezen kívül még hónapokig füstszag is előfordulhat, ha egy régi kémény...

http://qtp.hu

(#144043) macilaci78 válasza csababarca (#144039) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Valami dekoros habszivacs lesz az szerintem. A parafa nem eléggé összenyomható, hogy a mező teljes kerületén használni lehessen.

A felmosás, porszívózás gyakorlati példa, amivel lehet szembesíteni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#144044) Inhouse válasza pjen (#144035) üzenetére


Inhouse
őstag

Sajnos nincs. Én amellett jártam így, hogy én csináltam, sőt fotóm is volt a falban menő dolgokról. Állítólag vannak olyan műszerek amik ezt is megbízhatóan kimutatják, csak nekünk megfizethetetlen. Talán ha lehetne bérelni egy ilyet, bár azért gondolom ennek a kezelése is igényel némi rutint. Melegvíznél esetleg forrót nyomni át rajta és vagy kézzel, vagy egy infra hőmérővel nézni és megpróbálni nem eltalálni...
Esetleg milliméterenként haladva, nem túl mély furatnál...megállva kipiszkálni tisztára és meggyőződni, hogy az ott fal és nem cső...de biztosan nem egyszerű.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#144045) Dooonfrigo


Dooonfrigo
tag

Sziasztok!

Dolgozik a lakásunkban egy festő lassan egy hetes csúszással. Szombaton akarta átadni a lakást, úgy, hogy a találkozókor volt olyan falrész, ami nem volt egyáltalán lefestve.

Laikus szemmel is rengeteg hibát véltünk felfedezni, sok helyen csíkos a fal, glettelés nincs csiszolva, nem derékszögben találkoznak a glettelt falak, lyukak nincsenek eltuntetve stb.

Mit lehet ilyen esetben tenni? Elvileg kijavítja a problémákat, de nem fűzök hozzá sok reményt. Szerintetek van lehetőség külsős véleményét kikérni és így nem elfogadni a munkáját? Előre is köszönöm! :R

(#144046) macilaci78 válasza Dooonfrigo (#144045) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy műszaki ellenőrt nyugodtan hívhatsz. Szerződést kötöttetek? Mit fizettél ki eddig neki, számlát adott-e?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#144047) pjen válasza Dooonfrigo (#144045) üzenetére


pjen
félisten

Hogy nem derékszögben találkoznak a falak azon nem hiszem, hogy a festő tud segíteni.

(#144048) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Sziasztok !

Melyik a legjobb klíma fűtésre ?

(#144049) OPiiPO válasza Irvkhf (#144048) üzenetére


OPiiPO
addikt

Klíma szaktopic

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#144050) Superhun


Superhun
addikt

Sziasztok!

Új padló rétegrend még a téma nálunk.

A legalsó betonréteg alá, amire a vízszigetelés megy, milyen alapot ajánlotok? Érdemes kavicságyat lerakni alá, vagy elég a tömörített föld? Ahány szaki, annyiféle véleményt hallok erről. Ha kell kavicságy, akkor milyen kavicsot ajánlotok? Sima sóder, vagy inkább osztályzott, nagyobb kavics?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.