Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14001) mickemoto válasza mickemoto (#13990) üzenetére


mickemoto
őstag

Nos, senkinek nincs ilyen kőkorszaki szerkezete?

(#14002) biker válasza mickemoto (#13990) üzenetére


biker
nagyúr

lötyit NE!
lyukat keres, javít

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14003) mickemoto válasza biker (#14002) üzenetére


mickemoto
őstag

Ennyi? :O No de miért ne?
Lyuk rossz helyen.Nem hegeszthető.

(#14004) biker válasza mickemoto (#14003) üzenetére


biker
nagyúr

Azert mert lerakodhat barhol es ronthatja a hatasfokot
Autosboltban van hutotomito lotty, 10 szerelobol 12 nem ajanlja
Harminc liter folyas rengeteg, ott varazsszer nem eleg

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14005) mickemoto válasza biker (#14004) üzenetére


mickemoto
őstag

Értem, köszönöm.

(#14006) Met


Met
Topikgazda

Ezek az automata locsolók hogy vannak összerakva?
Az egyik fejet kijjebb kellene venni érdekelne csak levágom a vízszintes csövet és visszadugom a függőlegest rá vagy van valami egyéb dolog is.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#14007) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#13982) üzenetére


ro_bert17
őstag

Erre nincs valakinek ötlete, ajánlása?

(#14008) Dluinet válasza ro_bert17 (#14007) üzenetére


Dluinet
nagyúr

párásítasz és/vagy antisztatizáló hatású padlóápolót használsz.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14009) ro_bert17 válasza Dluinet (#14008) üzenetére


ro_bert17
őstag

Megpróbáljuk! Köszönöm! :R

(#14010) AndrewTdi válasza Met (#14006) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Ezt egy kicsit pontosabban, mert nem értem. Kijjebb venni? Tehát lejebb? vagy mit jelent a kijebb?
Elvileg pofon egyszrűen, T idomokkal van összerakva.

(#14011) Met válasza AndrewTdi (#14010) üzenetére


Met
Topikgazda

Egy tuja elé lett telepítve, az azóta megnőtt és az ága rálóg, ezért kellene kijjebb venni hogy az ág ne lógjon rá.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#14012) AndrewTdi válasza Met (#14011) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Elvileg csak simán, talán még tömítés nélkül van összerakva, menetes szorítóval. Levágsz a csőből, és simán visszatekered.

(#14013) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Látom kezd elmúlni a fűtésszezon, mghalt a topik. :U

(#14014) canniball válasza AndrewTdi (#14013) üzenetére


canniball
nagyúr

Mindjárt jönnek az udvarral/kerttel kapcsolatos kérdések és újra felpörög. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14015) DeFranco válasza AndrewTdi (#14013) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha már itt tartunk, épp azért jöttem, hogy megosszam a tapasztalataimat :) :

Anno még tavaly beszélgettünk szúnyogháló témában: itt

A hosszú hétvége alatt belevágtam, beszereztem az alapanyagokat, és megcsináltam a keretet, beletettem a hálót, és már fent is van az ablakon.

A tapasztalataim egyértelműen pozitívak. Gyakorlatilag csak a keretlécet kell pontosan méretre vágni, onnantól kezdve egy lego egyszerűségével kivitelezhető a gyakorlat, és mindenféle rombolás és tokfúrás nélkül belülről felrakható az egész, tehát akár a nyolcadikon is beépíthető így utólag egy szúnyogháló.

A linkelt hsz-ben benne van minden, a videó alapján csináltam.

A rögzítés az itt vázoltak szerint történik: [link], annyi különbséggel, hogy a "pattintó" a gumi alá megy be, és nem a gumira. Így a szigetelésnek sem lesz semmi baja, nem sérül, nem deformálódik.

A keretet 4m-es szálban árulják, és mivel pont egy 140x60-as ablakra kellett a keret, ezért egy szál elég is volt. Így tokkal-vonóval-hálóval együtt háromezer forintból kihoztam, ami szerintem nem rossz ár. :)

[ Szerkesztve ]

(#14016) biker válasza DeFranco (#14015) üzenetére


biker
nagyúr

én is ilyet raktam össze, csak nem élplasttól, mert a 4m szálat nem hozza ki futár, van bolt, ahol kész méretekre KIT-et árulnak, kb 10% felárral, 3db 150x90-es és 2db 90x90 ablakkészlet mindennel, gumigéder szerszámmal postával volt 18.000Ft

szerk: a videón de béna a csávó azzal a szigszalagozott szarral, mit szenved a gumival

ezzel lehet is haladni legalább

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14017) DeFranco válasza biker (#14016) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ászekk... :DDD Tudod mit sakkoztam, hogy el tudjak jutni Kecskemétre munkaidőben (onnan származom, járok haza, de hétvégén)? Plusz vonaton szállítani a 2x2m-es szálakat... :U Hol árulnak még ilyet. Pesti boltot tudsz esetleg? (most már mindegy, de még jól jöhet...)

[ Szerkesztve ]

(#14018) biker válasza DeFranco (#14017) üzenetére


biker
nagyúr

redonydiszkont.hu, ez volt a legolcsóbb, elplast a 4m hiba miatt maradt ki
métere itt 390ft, vagy szettek vannak itt

a szerszám 600pénz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14019) DeFranco válasza biker (#14018) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én a szerszámot megoldottam egy lapos fakanállal... tökéletesen működött... :)

Köszi a linket!

(#14020) canniball


canniball
nagyúr

Korábban javasoltátok a kőzetgyapotot, mondván szigetelésre jobb mint az üveggyapot. Ez csak amiatt volt hogy a kőzetgyapot táblás kiszerelésben kapható, így jobban tartja az alakját vagy más pozitív tulajdonsága is van? Avagy a táblásított üveggyapot van-e olyan jó mint a kőzetgyapot?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14021) harry válasza canniball (#14020) üzenetére


harry
veterán

Úgy tudom a kőzetgyapot jobban is szigetel, λ=0,037 - 0,039 W/mk között láttam többnyire, az üveggyapot meg 0,039 - 0,044 körül talán.
De nem tudom, ez a gyakorlatban mennyit számít, főleg eltérő vastagságok esetén...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#14022) canniball válasza harry (#14021) üzenetére


canniball
nagyúr

Amiket néztem mindegyiké 0,039. Mivel mindegyik táblásított gondolom a merevségük is egyforma. Viszont a kőzetgyapot ugyanazon vastagságban négyzetméterenként kb. 30-60%-kal drágább, nem tudom nyújt-e a olyan pluszt ami megéri ezt a különbséget?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14023) Fooler89


Fooler89
őstag

Sziasztok. Egyik napról a másikra, megadta magát a zanussi hűtőgép. Most semmire se reagál,még hangja sincs. Kérdésem az lenne, hogy ilyen helyzetben érdemes-e kihívni rá a szerelőt? Ugye 5k kiszállási árnál kétszer is megfontolja az ember.
A másik, van-e valami amit még a szerelő előtt le lehet ellenőrizni vagy egyáltalán érdemes-e foglalkozni vele?

(#14024) biker válasza Fooler89 (#14023) üzenetére


biker
nagyúr

Termosztat kattog? Lampa vilagit?
Kompresszor kap aramot?
Utana szerelo vagy csere

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14025) Fooler89 válasza biker (#14024) üzenetére


Fooler89
őstag

Este hazaérek megnézem. De addig is, hogy nézzem meg, hogy a kompresszorban van-e áram?

[ Szerkesztve ]

(#14026) biker válasza Fooler89 (#14025) üzenetére


biker
nagyúr

próbalámpa, multiméter, ezek hiányában a szomszéd macskája.... :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14027) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Sziasztok!
A szokásos eső után köpönyeg :D :
Valakinek van (volt) tapasztalata már ilyen márkájú csapteleppel: Sanitop-Wingenroth?
Most vettem egy ilyen KMT csaptelepet: Donau Típusszám: 78993 6. A Sanitop oldalán (meg sehol) nincs róla információ. A dobozán és a papírjain sincs semmi info a gyártási helyről (ez nem előírás, hogy fel kell tüntetni?)

Sajnos feltűnően hasonlít a Sanimix néven-által forgalmazott KMT csaptelepre :(
Kínai olcsó noname terméket 4-5eFt körül nem akartam venni, de nem akartam MOFÉM szintű csaptelepet (16-18eFt) sem, mert eladásra lesz a lakás, és sok kicsi sokra megy :)
Ez 10eFt volt az O.I-ban.

Lehet csak kellett volna többet költeni, mert most meg teljesen frászban vagyok, hogy ha a hozzá adott flexicső szétmegy, vagy a csaptelep ereszt míg nem vagyok otthon, akkor úszik a lakás... Talán több bizalmam lett volna a népszerűbb-drágább típusokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#14028) alázógyík válasza Jimmy8 (#14027) üzenetére


alázógyík
őstag

Mofémből se lett volna sokkal drágább. :N

(#14029) Jimmy8 válasza alázógyík (#14028) üzenetére


Jimmy8
senior tag

KMT csaptelep kellett (egyéb okok miatt gyorsan), azaz nem tudtam volna rendelni...
Az egykaros KMT, MOFÉM-ből azért nem 11eFt...: [link].
Ez a csaptelep feltűnően hasonló az általam vásárolthoz...

[ Szerkesztve ]

(#14030) alázógyík válasza Jimmy8 (#14029) üzenetére


alázógyík
őstag

Én 1x vettem kicioccó flexicsöves csapot, és 1 estét bírt ki. :DDD
Azóta ilyennel nem viccelődök. :N

(#14031) Jimmy8 válasza alázógyík (#14030) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Most megnyugtattál :DDD

(#14032) alázógyík válasza Jimmy8 (#14031) üzenetére


alázógyík
őstag

:D

(#14033) mdk01 válasza biker (#13880) üzenetére


mdk01
addikt

Ha jól saccolom 3-4mm-es a különbség 13db-nál. 4mm/13db=0.3mm
Ez van sajna/nem sajna, van ennél rosszabb is és a csapolásod nem ettől lesz rossz. Amúgy ha sokáig áll a raktárba még lehet az 0,5mm-is, mert a párától kicsit megdagad.
Milyen sablont használsz?

[ Szerkesztve ]

(#14034) biker válasza mdk01 (#14033) üzenetére


biker
nagyúr

Volt olyan szekreny aminel 5 elem van, az ugye 6 lap, a 6. Lapnal az ugye 2-2,5mm
De bizony gondot okoz!
Lentebb linkeltem a sablonomat, milyen
Es ugye a polc beteteknel mm pontosra vagva gaz, ha nem megy be

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14035) mdk01 válasza biker (#14034) üzenetére


mdk01
addikt

Meg fogom keresni a sablonod.
Továbbra is azt mondom hogy nem nagy probléma 0,3mm-es vastagságeltérés. A polcod hosszát is simán elvághatják ennyivel hosszabbra, vagy még többel. Úgy kell megtervezni a szekrényt/bútort, hogy az ilyen hibák kiküszöbölhetők legyenek.

(#14036) AndrewTdi válasza Jimmy8 (#14029) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Elvileg tudok most Hansgrohe és Heinrichschulte mosogató csaptelepet ilyen 13-14 körül.
nemsokára írok pontos típust ha érdekel. (asszem az egyik "kihúzható fejes")

(#14037) alázógyík válasza AndrewTdi (#14036) üzenetére


alázógyík
őstag

Ilyenhez hasonlót tudnál? :U

(#14038) AndrewTdi válasza alázógyík (#14037) üzenetére


AndrewTdi
addikt

ilyesmit sajna nem.

ilyet:
Hansgrohe Focus E van 14-ért.

Picit drágább a másik, Heinrichschulte Studi Line levehető fejes van 16-ért.

Bocs, hogy az előbb olcsóbbat írtam.

(#14039) alázógyík válasza AndrewTdi (#14038) üzenetére


alázógyík
őstag

Ok, köszi.

(#14040) Jimmy8 válasza AndrewTdi (#14036) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Szia!

Köszi de már bevásároltam. :O
Egyébként a KMT csaptelep, az Kád-mosdó töltő csaptelepet jelent :DD

(#14041) biker válasza mdk01 (#14035) üzenetére


biker
nagyúr

Itt van

A polcok 0,0mm-re jók voltak, és 1mm-el voltak kisebbre vágatva, mint a rés, vagyis 399-es polc volt a 400mm-re számolt falak közé

A két szélső lapot felraktam a 2mm abs-el ellátott élhez illesztve, majd egy polc és egy darab 0,4-es abs mellé húztam egy 0,5-ös filccel vonalat, ez volt az első fal, másik oldalról is, és a fennmaradó elemek közé féltávra pont a köztes lapot, nos az 1-2-4-5 elemekben pont jó a lap, kb 0,5mm hézaggal, a középsőben meg szorul, mert ott 398,5mm maradt csak, nem 399,5-400mm

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14042) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok.

Egy fontos kérdésben lenne szükségem a segitségetekre.
Az lenne a lényeg hogy elromlott a gázüzemü vizmelegitönk.2 éves épp hogy mult gari nincs 90eft lenne a javitása.:( 114eft ujan,nyilván nem javitgattatom már az hogy megmondták 90k a javitása 12eft ba került kiszállásal együtt.
A lényeg az lenne hogy megvegyem megint ezt a készüléket?csak féle töle mi lesz ha megint beszarik 2 év mulva.Viszont ehhez van meg minden kivezetés stb..Mert mivel akkor vezettük be a gázt amikor vettem a vizmelegitöt igy csak zárt rendszerü turbos jöhettet szóba.Nem lehet kéményes,falátöréses.Gondolkoztam rendes éjszakai áramos megoldásban mert ugye ott kb 40k a bojler.Viszont nincs csak nappali áramos ora.Igy mire megcsinálom a másik orát,vezetékelés uj doboz,stb lehet többe jön ki.Van egy harmadik megoldás ez .Itt nem kell nagy szaktudás csak falra fel vizet neki és kész,kb 70eft ez is olcsobb min115eft Ez vonz a legjobban,csak itt meg attol félek hogy mivel nappali áramos nem fog sokat fogyasztani? Van aki esetleg ilyet használ?felhivtam az aristont azt mondták egy sika bojlerhez képest 25% kevesebbet fogyaszt viszont az éjszakai áramos még mindig olcsobb.Szóval mit tegyek?megveszem a régi gázost?vagy beruházzak a lentebb linkeltre? vagy hosszabb távon gazdaságosabb lesz a gázos?Az a baj nem tudom mennyi a fogyasztás.Köszönöm a válaszokat.,,:R

(#14043) Fooler89 válasza biker (#14026) üzenetére


Fooler89
őstag

Na megmértem, a kompresszor előtt a kábelben van áram. Termosztát teljesen hangtalan. Mielőtt kidöglött furcsa hangot adott. Szerinted szerelő vagy új? Ha új milyen márka?

[ Szerkesztve ]

(#14044) alázógyík válasza Fooler89 (#14043) üzenetére


alázógyík
őstag

Mennyi idős volt a gép?

(#14045) Fooler89 válasza alázógyík (#14044) üzenetére


Fooler89
őstag

Kb. 5 éves.

(#14046) alázógyík válasza Fooler89 (#14045) üzenetére


alázógyík
őstag

Akkor nem sokat ment....
Nem a gáz mehetett el? Ha jól tudom, akkor nem kapcsol se ki/be a kompresszor. :F

(#14047) Fooler89 válasza alázógyík (#14046) üzenetére


Fooler89
őstag

Hogyan tudom leellenőrizni? Mert így ránézésre van egy rozsdás rész a csövén, de nem látunk rajta lyukat.

(#14048) alázógyík válasza Fooler89 (#14047) üzenetére


alázógyík
őstag

Az a baj, hogy a hőfokszabályozód is lehet szar, ugyanis az kapcsolja ki/be a kompresszort.
Ha a gáz "elszökken" akkor lehet hogy bekapcsol, de nem hűt.

(#14049) Fooler89 válasza alázógyík (#14048) üzenetére


Fooler89
őstag

Most beszéltem édesanyámmal és mesélte, hogy a hűtő mellett valami barna szerű folyadékot talált még régebben. Lehetséges, hogy ez az elfojt gáz volt?
Van valami ismérve amiről tuti fel lehet ismerni?

[ Szerkesztve ]

(#14050) veze válasza Fooler89 (#14043) üzenetére


veze
őstag

nekem vol (van)t egy újszerű, jó állapotban lévő 240 literes hütöm, ami évente mindig félévet ment kb. aztán egyszer megmakkant egyet rándult a kompresszor ha bedugtam később azt se.. csak csöndben volt. Egy mosogépszerelő egyszer nálunk javított, mutattam neki aszondja szerinte kompresszoros. Aztán mikor jött a nyár és megint kellett volna szoltam egy hűtőgépszerelőnek.. szerinte is kompresszoros volt
22ezeré cseréltek benne kompresszort feltöltötték, eljöttek érte meg vissza is hozták, és egy év garanciát is adott rá.. Ez kb jóval kevesebb volt mint amennyiért egy ekkora hűtőt kapok.
szval nem feltétlen az új vásárlás lehet az üdvözítő megoldás. ( ha amugy jó állapotú nincs szétrozsdásodva az alja stb)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.