Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#119001) mezis válasza csubuka (#118997) üzenetére


mezis
nagyúr

Most vettem észre:

Feszültség maradt a rendszerben, korrózió, okos enged...

mezis

(#119002) szaszlaci válasza szaszlaci (#118989) üzenetére


szaszlaci
addikt

"régebben az amerikai házakat 2x5 colos fákból építették. Az névleges 5x10 cm"
Bocsánat, 2x4 colt akartam írni, úgy a névleges 5x10 centi. Gyakorlatban ~5x9 cm. Na, tudtommal ebből épült rengeteg. Aki szerint meg önmagában ez az egy infó elég ahhoz, hogy lefitymáljon egy egész házat, hát... :)

csubuka
Ha esetleg régen nem szorult, akkor az egész kapu ment el pl. oldalra. Csak mondom, mert előfordul, és akkor tovább fog menni.
Amúgy levágod és jó helyre visszahegeszted. Vagy csavarozod, ami épp adódik.

Ha vékonyabb a zártszelvény, hát beraksz egy darab vasat áthidaló erősítésnek, és ahhoz hegeszted a zsanért. Ha jól értelek.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#119003) mezis válasza szaszlaci (#119002) üzenetére


mezis
nagyúr

"...5x10 centi. Gyakorlatban ~5x9 cm. Na, tudtommal ebből épült rengeteg."
Más építési kultúra. Ahogy a TV műsort nézem, nem 99 évre építik a házakat, csupán a legközelebbi hurrikánig...

mezis

(#119004) szaszlaci válasza mezis (#119003) üzenetére


szaszlaci
addikt

Vagy míg meg nem eszik a termeszek. :DDD Bírják azért azok, ahogy a normális vályog se tíz évre készül.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#119005) mzso válasza szaszlaci (#118825) üzenetére


mzso
veterán

Hát nekem a glettgipsz két óra után sem volt megkeményedve, még bele tudtam nyomni a körmöm.

(#119006) mezis válasza szaszlaci (#119004) üzenetére


mezis
nagyúr

Iiigen. És ha nagy a víz, még úszni is tud... ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#119007) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

2 éve szilikonal beragasztott tükrön a képen látható fekete foltok jelentek meg. Ahogy látom, a tükör hátsó felén van. Hogyan tudnám eltűntetni, vagy mitől bukkant fel? Van rá valami megoldás a tükörcserén kívül? :F
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#119008) Morris


Morris
veterán

Betonba kellene fúrnom egy kb35mm átmérőjű lyukat. Mivel tudom ezt megcsinálni? Egyszerűen nem találok 35 vagy 40mm-es koronafúrót.

(#119009) A Zéé válasza Morris (#119008) üzenetére


A Zéé
addikt

sds max-os fúróval és egy komolyabb fúrókalapáccsal.

Just a simple Lineman...

(#119010) macilaci78 válasza szotyika77 (#119007) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hogyan tudnám eltűntetni? - Különféle képszerkesztő appok alkalmasak rá, függöny, fogkrémmel összekened a tükröt, stb. Cseréld ki.
Hátul a foncsor sérült, csak akkor férsz hozzá, ha leveszed, sérülés nélkül viszont nem jön le. És nem kizárt, hogy épp a ragasztástól foltosodik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#119011) szotyika77 válasza macilaci78 (#119010) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Frankó. :))
Ha tükörragasztóval van felragasztva akkor is előjöhet ez a foltosság?

(#119012) Exodion válasza Morris (#119008) üzenetére


Exodion
aktív tag

Mondjuk egy ilyennel: [link] ?
Nalam 35-os lyukat furtak a villanyszerelok, de nem rogton. 6/10/14/20/26/35 volt a lepcso (26-ig SDS+ gepet hasznaltak). A 35-os mar szepen simogatta a dobhartyamat pedig csak 45-os betonfalat furkaltak vele egy bo 3-4percig. Gyenge volt a Milwaukee gep :D .

[ Szerkesztve ]

(#119013) mezis válasza szotyika77 (#119011) üzenetére


mezis
nagyúr

Inkább tipli és valami keret vagy tartó fülek.
Rokonom szekrény ajtóra ragasztott nagy tükröt. Éjszak nagy csörömpölésre ébredt...

mezis

(#119014) vmk válasza mezis (#119013) üzenetére


vmk
tag

Betörtek hozzá? :Y

(#119015) Met válasza szotyika77 (#119011) üzenetére


Met
Topikgazda

A tükör ragasztónak olyan az összetétele hogy nem bántja a foncsor réteget.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#119016) csubuka válasza mezis (#118999) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm, azt megpróbálhatom még a drasztikus beavatkozások előtt...

macilaci78: Köszönöm neked is, egy olyan próba még akkor ficcen majd.

(#119017) Morris válasza Exodion (#119012) üzenetére


Morris
veterán

Áh, ez nagyon drága :O

(#119018) Morris válasza A Zéé (#119009) üzenetére


Morris
veterán

Sds plus van nekem meg egy parkside fúrókalapács.
3 db szegélykövet kéne átfúrnom 32-es kpe csőnek.

(#119019) A Zéé válasza Morris (#119018) üzenetére


A Zéé
addikt

Az kevés lesz. :(
Inkább vágd ki flex-el az alját a szegélykőnek.

Just a simple Lineman...

(#119020) Atomgeszi válasza Morris (#119018) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mi is flexel vágtuk ki..

(#119021) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Laminált padló szegélyt (fa), mivel érdemes lefogatni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#119022) macilaci78 válasza enginev3.0 (#119021) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az mdf, de mindegy is. Tubusos ragasztó, Mester, Soudal, stb.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#119023) Blackmate válasza enginev3.0 (#119021) üzenetére


Blackmate
senior tag

(#119024) enginev3.0 válasza macilaci78 (#119022) üzenetére


enginev3.0
félisten

Akkor nem érdemes csavarral bajlódni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#119025) Morris válasza A Zéé (#119019) üzenetére


Morris
veterán

Le van betonozva. A le nem rakott szegélyköveknél ez nem probléma

(#119026) KrAt válasza Morris (#119025) üzenetére


KrAt
veterán

Korbefurni vekony furoval, majd kalapacs?

(#119027) csubuka válasza mezis (#119001) üzenetére


csubuka
addikt

Hmm, köszi, ezt annyira nem is észleltem, hogy ott megrepedt. Akkor azt kéne orvosolni először?

szaszlaci: Köszönöm neked is! Nagyon durván van vasalva az egész kerítés beton része, annyira az talán nem mászkál...

Csak arra gondoltam, hogy ha már levágom a zsanért, akkor valami "tudományosabb" zsanért hegesztenék fel, mert ezen nincs sok állítási lehetőség... Mondjuk 10000 lenne a kettő, de akkor legalább talán a hegesztést el lehet felejteni jó időre...

De ahogy írtátok először akkor lehet nem a zsanért kell piszkálni.

(#119028) macilaci78 válasza enginev3.0 (#119024) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem szeretem a klipszet. Fúrásnál ami a falból kijön, az a dilatációs hézagba hullik. Alacsony szegőnél nem is tudod a szárat vízszintesen tartanai, kiváló alkalom, hogy a tokmánnyal a össze-vissza verd a frissen lerakott padlót. És a falazatról még szó sem esett: vertikálisan nem fúrhatsz mellé, de egy betonvas, kavics elviheti a fúrót, üreges tégla stb. Ha egy kis hullám van a falban, a szegő leugrik a klipszről.

Blackmate: amiket linkeltél, azok profilspecifikusak, a ragasztó nem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#119029) A Zéé válasza Morris (#119025) üzenetére


A Zéé
addikt

Olcsóbb felvenni és újra lerakni azt a 3 szegélykövet, mint ezért fúrószárat venni még gépet kölcsönözni. Persze, ha fel lehet venni őket.

Just a simple Lineman...

(#119030) szaszlaci válasza szotyika77 (#119007) üzenetére


szaszlaci
addikt

Bizonyára hátul lejött a védőlakk, így a tükör alumíniumbevonata oxigént kapott és megfeketedett. Talán szereléskor megfogtad hígítós kézzel, vagy a fene tudja. Én is a csavarral rögzített tartófület javaslom.

Morris
És mi van, ha a csövet mélyebben viszed, amennyiben megoldható? :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#119031) mikoljan


mikoljan
tag

Sziasztok,

Nem régen költöztünk "új" lakásba és a villanyszerelőtől két darab kettes 230-as dugalj beszerelését és bekötését kértük.
Azt vettem észre, hogy ha ezekbe a dugaljakba bedugom a telefonok töltőit, akkor zúgnak. Ha például az IPTV adapterét dugom be az is.

Tudtok ötletet adni, hogy mi lehet ennek az oka?

Köszi előre is a válaszokat!

(Ha rossz topikban vagyok, akkor offoltatom.)

- - - We Enter Into The Future - - -

(#119032) Morris válasza KrAt (#119026) üzenetére


Morris
veterán

Ez lesz. Csak gondoltam, szebben is meg tudom oldani. Tudom, nem látszódna de na...

A Zéé: olcsóbbak olcsóbb, de munkás. Meg akkor az már törmelék és nem igazán tudnám hova tenni.

szaszlaci. Ahhoz sokat kell ásni. Kb 30cm plusz a a kpe cső sem hajlik könnyen.
Egyszerűbb lett volna egy szép kört vágni bele. De hát marad a fúrás vésés

(#119033) mezis válasza csubuka (#119027) üzenetére


mezis
nagyúr

Talán nem a beton alap nyúlik annyit a meleg miatt, hanem az a repedés azt jelzi, hogy az alsó hegesztés elengedett és a meleg miatt az alját tudja nyomni a szerkezet kifelé.

mezis

(#119034) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Nincs itt veletlenül valaki, aki tud vastaggyalulni/egyengetni Hatvan-Petőfibánya környékén?
2x2m 12x12 akácról lenne szó.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#119035) Blackmate


Blackmate
senior tag

4x4 cm külső saroklemezt ti melyik verzió szerint rögzítenénetek? Milyen csavartávolságokra?

Verzió 1:

Verzió 2:

[ Szerkesztve ]

(#119036) macilaci78 válasza Blackmate (#119035) üzenetére


macilaci78
nagyúr

1-es verzió, 40 cm.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#119037) Cece04


Cece04
tag

Sziasztok,

van a közelmúltból tapasztalata valakinek az ELMŰ-nél teljesítmény bővítéssel kapcsolatban?

majdnem 4 hónapja le lett adva a villanyszerelő által a kérés, de állítólag nem halad vele az ELMŰ, mert a napelemes ügyeket intézik, mert ott 100e forintra büntetik őket a határidő csúszások miatt..ez igaz lehet?

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#119038) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok, onterulo aljazkiegyenlitonel kell a fal mellett dilettacios rest hagyni? Ha igen, hogyan?

OK

(#119039) pjen válasza Z_A_P (#119038) üzenetére


pjen
félisten

Dilatáció csak padló fűtésnél kell, például hungatócell csík.A sima aljzat betont, önterülőt faltól falig rakják.

(#119040) Z_A_P válasza pjen (#119039) üzenetére


Z_A_P
addikt

Köszi. Lesz padlófűtés, de az onterulo FELETT, elektromos fűtőszőnyeg. Réteg: aljzatkiegyenlíto, laminált 5mm alátét, padlófűtés (fűtőszőnyeg), laminált.
Akkor gondolom nem kell? :F

OK

(#119041) pjen válasza Z_A_P (#119040) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom.

(#119042) A Zéé válasza pjen (#119039) üzenetére


A Zéé
addikt

Minden aljzatbetont dilatálni kell a faltól már csak azért is, hogy a lépéshangok ne nagyon menjenek át róla.
Aljzatkiegyenlítőt meg nem nagyon lehet, azt nem szoktuk. Ha valaki nagyon akarja akkor vékony sáv ragaztóhabot végig lehet húzni a fal mellett, aztán ha fölé lóg a kész síknak, akkor azt levágni.

Z_A_P
Az a rétegrend elég fura. Biztos így a jó? :)

Just a simple Lineman...

(#119043) pjen válasza A Zéé (#119042) üzenetére


pjen
félisten

Én családi házban élek nem gond a lépés hang.Nincs is dilatáció, családiban még nem is hallottam róla.

(#119044) A Zéé válasza pjen (#119043) üzenetére


A Zéé
addikt

Pedig a fal mellett az a polifoam csík nem olyan összeg, hogy érdemes legyen kihagyni. Én mindenhova szoktam rakatni, de nem is nagyon kellett kérni sehol sem.

Just a simple Lineman...

(#119045) pjen válasza A Zéé (#119044) üzenetére


pjen
félisten

Pár családi építésében már részt vettem sose láttam.Enyém 90 es típus terv, megnéztem ott sincs szó róla.De én nem ellenzem.

[ Szerkesztve ]

(#119046) Atomgeszi válasza pjen (#119043) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én nem tudom, nálunk 120 m2(régen kocka volt). Családi ház, totálisan kiszedett épületen belül minden régi föld stb. Új alapok a szobáknak, padlófűtés, rengeteg beton, 60x15-ös kerámia lap, és sajnos lehet hallani, ha valaki papucs nélkül megy.
Azt nem tudom, hogy van-e polifoam csík, úgy emlékszem van, de majd megnézem az építkezéskor készült képeket.
Arról nem is beszélve, hogy az egész ház bevezeti a szomszéd favágását meg, ha kalapál az üllőjén(ez ellen mondjuk a túlélés segít csak, meg, ha lenne benne annyi, hogy nem reggel 6-tól csinálja ünnepnap, hétvégén is.)

[ Szerkesztve ]

(#119047) A Zéé válasza pjen (#119045) üzenetére


A Zéé
addikt

Egy családi háznál kerül nagyonmax 20k-ba az elválsztó szalag az egész épületre, meg 2 embernek vagy egy órába, hogy a helyén legyen. Cserébe tényleg teljesen el van választva az a két elem, aminek elválasztva kell lennie... Nem látom miért éri meg kihagyni.
Mondom, én a garázstól kezdve a műhelyen át a családi házakig mindenhova berakattam eddig, és soha senki nem kérdőjelezte meg. De persze ahány ház, annyi szokás.

Just a simple Lineman...

(#119048) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#119034) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na egy közeli fatelepen meg is oldódott:

A repedésekkel kell kezdeni valamit, vagy nem okoz gondot?

A fa akác, évekkel ezelőtt kivágva és kint takarva, 9x9 lett és ebből lesz a 2,6m-es tartóoszlop.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#119049) beers válasza gordonfreemN (#119048) üzenetére


beers
addikt

Mennyiért csinálták? :R

M&N

(#119050) Katana28


Katana28
csendes tag

Üdv!
Új helyre költözünk, és megelőzés, illetve ruhaszárítás céljából szeretnék venni páramentesítőt egy 72 négyzetméteres lakásba. Bár úgy tudom, hogy nem sok vizet zavar ilyen esetben a méret, hiszen a gépnél ezt egyetlen helyiség méretének adják meg. Gondolom így nem sokat segít egy távolabbi szobán, ha például a bejáratnál van a mentesítő. Ezt csak azért hozom szóba, hogy kijavítson valaki, ha rosszul tudom.
Na de a lényeg. Két funkció lenne fontos: ruhaszárító és az állandó páratartalom érték megadása. Tehát az, amikor megadott értéken túllépve, bekapcsol a gép.
Néztem a Rohnson R-9820-as darabot, aminek például van ruhaszárító funkciója, de arról már nem írt, hogy beállítható lenne a pártartalom értéke. Van olyan, aki erről a gépről többet tud, netán ismer jobb alternatívákat?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.