Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#33001) Siriusb válasza DeFranco (#33000) üzenetére


Siriusb
veterán

Mi a probléma? Túl egyszerű? :)

(#33002) neduddki válasza DeFranco (#32998) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

koszi, multkor 650ft-ert vettem 2l-est mediline-tol /nem tom honna szereztek,me sehol ne mlsatok ijjen palackozast/, de korbekerdezek
/ki kene tallanbi hogy mikor kezdtem a sobalang porojecte, hogy mennyi ideig tartott a 12l/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33003) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Beszéltük itt vkivel korábban hogy a laufen egy svájci márka
érdekelne hogy ezeket Ausztriában gyártják? :U

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#33004) DeFranco válasza Siriusb (#33001) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem, nem vagyok sem vegyész sem biológus, hogy meg tudjam ítélni, hogy a sóhoz hozzáadott anyagok (jód, csomósodásgátló adalék, stb.) mennyire ártanak hosszú távon a nyálkahártyának, sem nem tudom, hogy milyen töménységben lehet azt elkészíteni, hogy hasson is de ne ártson hosszú távon.

(#33005) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Régi öntött vas radiátor, homokfúvózni aztán színterezni jó ötlet?
Állítólag nagyon tartós lenne...

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#33006) föccer válasza DonThomasino (#33005) üzenetére


föccer
nagyúr

Csak ki nem lyukadjon a homokfúvás során.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#33007) DonThomasino válasza föccer (#33006) üzenetére


DonThomasino
veterán

Békebeli öntött vas radiátor, sztem egy atom támadást túl élne.
Kérdés az h érdemes e tartósság szempontjából, vagy már túlzás.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#33008) föccer válasza DonThomasino (#33007) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha nem ette meg a rozsda, akkor biztos, hogy tartósbb, mint a mai lemezradiátorok.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#33009) neduddki válasza DonThomasino (#33007) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

es megflel a riszponztajm?:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33010) DonThomasino válasza föccer (#33008) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ez rozsdálhat úgy belülről hogy nem tud róla az ember fia?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#33011) föccer válasza DonThomasino (#33010) üzenetére


föccer
nagyúr

Persze. Ki kell mosni belülről, ott látszik, hogy mi jön ki belőle. Ki vele a kertbe, slagot rászerelni és had szokja. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#33012) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33013) Siriusb válasza philoxenia (#33012) üzenetére


Siriusb
veterán

Ez ütött. :DDD

(#33014) fero02 válasza DonThomasino (#33010) üzenetére


fero02
veterán

Persze. Lehet most szépen megcsinálod őket, aztán 2 hét üzem után elkezd csepegni, vagy folyni. Aztán kezdődhet a móka...hegesztés, festés, nem olyan színű, pereg............

Én amiket leszereltem leadtam vastelepen.

(#33015) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Van ötletetek masszív dugulás elhárítására? Kapott már egy egész Mr muscle lefolyó tisztítót, és cső görényt is bevetettük. Hiába. Kb 1dl/perc folyik le. Szakit csak végső esetben hivnék...
Sósav túlzás? Nem tudom milyen cső van a falban...
Köszönöm!

(#33016) föccer válasza dodopek (#33015) üzenetére


föccer
nagyúr

Jó hosszú csőgörény. Nyilván a dugulás az után van, amíg kitisztítottátok. Az ilyen öntögetős szarokba én nem hiszek. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#33017) Met válasza dodopek (#33015) üzenetére


Met
Topikgazda

Csőgörény után sem javult a helyzet?
A csőgörény vége meg volt hajlítva picit?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33018) Sickboy25 válasza föccer (#33016) üzenetére


Sickboy25
addikt

pedig izom úr sokszor segített már rajtam is :)), de csak az az egy, pedig sokat próbáltam már ;)

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#33019) szabjan válasza DonThomasino (#33010) üzenetére


szabjan
tag

Az a gond, hogy ezek tagonként vannak összecsavarva. Régen csináltam én is. Borzalmas meló.
Ha X év után megmozdítod ezeket a radiátorokat, kicsit hajlanak a tagosító csavaroknál. Megmozdul a tömítés közte és majd a hálózati nyomás hatására random idő után elkezd a tagok tövénél csöpögni. Szétrohadni amúgy nem nagyon szoktak normál használat mellett. Viszont jelentős sarat tud képezni a rendszerben sajnos. Főleg ha vörösrézcső is van valahol...

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#33020) dodopek válasza föccer (#33016) üzenetére


dodopek
addikt

Nem, mert elakadt az akadályban. Azt hiszem meg volt hajlítva, nem én csináltam...

Egyáltalán nem javult...

[ Szerkesztve ]

(#33021) philoxenia válasza dodopek (#33020) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Milyen hosszan ment bele a csőgörény és milyen csőgörény?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33022) föccer válasza dodopek (#33020) üzenetére


föccer
nagyúr

elakadt az akadályban.

És nem azt az akadályt kellett volna megszüntetni a görényezéssel? :U

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#33023) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Laufen márkát gyártják Austriában?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#33024) Sickboy25 válasza DonThomasino (#33023) üzenetére


Sickboy25
addikt

[link] két városban is... Nem volt nehéz megtalálni :D

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#33025) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Na ilyen szerencsém is csak nekem lehet. Mielőtt készre megcsináltam a fürdőben a mennyezetet volt szerencsém esőhöz, és nem volt beázás. Most meg folyik le a víz a gipszkarton mellett,ahol a vályog fallal találkozik. Mi a franc történt ezzel? A viharban lentebb csúszhatott a hullámpala?

(#33026) BRIKLY válasza BRIKLY (#33025) üzenetére


BRIKLY
veterán

Meg is van. 2 pala találkozásánál az egyiknek ki van törve a széle.. Pont annyira,hogy nincs fedése a másikkal. Mit lehet ezzel kezdeni??

(#33027) Sickboy25 válasza BRIKLY (#33026) üzenetére


Sickboy25
addikt

Csere??

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#33028) BRIKLY válasza Sickboy25 (#33027) üzenetére


BRIKLY
veterán

Van másik, de hogy a fenébe cseréljem azt ki egyedül?? :U

(#33029) Sickboy25 válasza BRIKLY (#33028) üzenetére


Sickboy25
addikt

Nézd, erre nem lehet mit mondani... Munkatárs, barát, szomszéd, kocsmából egy alkesz... ???

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#33030) BRIKLY válasza Sickboy25 (#33029) üzenetére


BRIKLY
veterán

Könnyebb megoldás nincs? állítom a fél tetőt bonthatnám azért az egy darabért.. :(((

(#33031) DeFranco válasza BRIKLY (#33030) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kifújod pur habbal.

(#33032) Sickboy25 válasza BRIKLY (#33030) üzenetére


Sickboy25
addikt

Ne mááár, most komolyan, miért nem cseréled ki??? Vagy mit akarsz szigetelőszalagozni vagy kinyomni pur habbal? Ezek egyszerűbbek, de lassan itt a tél, inkább most cseréld le...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#33033) Cheesy válasza DeFranco (#33031) üzenetére


Cheesy
őstag

Aha... láttál már nyári napon "edződött" PUR habot?

BRIKLY:
Gondolom nagytáblás hullámpala. Azt az átfedések miatt csak felülről való visszabontással tudnád cserélni, de meg lehet próbálni a tartócsavarokról lefeszegetni (miután a lecsavaroztad a szorítókat :) ), csak nem egy rugalmas anyag.
Ha nem számít a szépség, csak az, hogy szigeteljen, akkor én bitumenes lemezre gondolnék.
Előbb jól felcsiszolnám azokat a részeket, ahova a lemezdarab felfeküdne, majd alapozó + zsindelyragasztó. A napocska majd nyáron szépen rámelegíti tökéletesen az ívekre. Na ott többé nem folyik majd be víz.
Ha palaszórtat veszel, akkor még nagyon színben sem fog "nagyon távolról nézve túlzottan" elütni a szürke paládtól. :)

www.vakbelmutet.hu

(#33034) csemberlen válasza BRIKLY (#33026) üzenetére


csemberlen
őstag

Necces, hogyha felmész a tetőre továbbtörik a pala, vagy máshol is.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#33035) BRIKLY válasza csemberlen (#33034) üzenetére


BRIKLY
veterán

Meg a tetőléc,meg ki tudja még mi.Ezért kell valami más megoldást találnom. Majd megpróbálok csinálni képet róla,hátha úgy könnyebb lesz kitalálni.

(#33036) Sickboy25 válasza BRIKLY (#33035) üzenetére


Sickboy25
addikt

Ha nem tudsz felmenni, akkor helikopter kellene vagy egy betonburok, mint Csernobilban... Bocs, nem akarom elviccelni, de nem nagyon megy... Kérdezz meg egy ácsot vagy tetőfedőt, hogy mit szoktak ebben az esetben csinálni... Kolléga javaslata palaszórt kátrányra a legjobb, legkönnyebben kivitelezhető... A tuti meg a csere...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#33037) Met válasza BRIKLY (#33035) üzenetére


Met
Topikgazda

Ezen nincs mit kitalálni, vagy lebontod az egészet hogy ki tudd cserélni azt az egy táblát, vagy odamész a luk közelébe és kátrányozol (ma olvastam hogy a pur hab nem bírja az UV-t).
Felesleges fényképezgetni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33038) Dr.Zoo válasza BRIKLY (#33035) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Eddig kussoltam, de ez már nekem is sok.
Szépen billegj el vmi oldalra, pl. jófogás, vagy olx, vagy vatera, vagy mittomén szomszéd falu, és szerezz egy táblát, aztán cseréld ki!!!!
A kocsmából (remélem van) szerzel pár jó arcot, és 3-an röhögve kicserélitek egy max. két óra alatt.......
Nincs jó megoldás, a palához qrvára nem ragad SEMMI!!!!!!!!!
CSERE!!

Üdv:

Z

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#33039) Met válasza Dr.Zoo (#33038) üzenetére


Met
Topikgazda

Írta hogy van másik neki.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33040) Nincsijennév


Nincsijennév
csendes tag

Üdv!
Olyan falra, amin most széria mestervakolat van (a festéket lecsiszoltam zsiráfcsiszolóval), rátapadna-e egy vagy két réteg meszes glett?
Mert azután majd hagyományos oltott mésszel szeretném a szobát kifesteni.
Egy pici a mestervakolatból is lecsiszolódott, az üvegszövet hálóig. Ez kb 1 mm volt. Tehát most erre vinnék föl meszes glettet, mielőtt meszelném. Hozzákötne-e?

(#33041) BRIKLY


BRIKLY
veterán

No megnéztem felülről mi szitu. Egy kb 10 centis darab a problémás. Pont be tud folyni a nagy ház tetejéről a víz. Cserélni az egészet én nem vállalom be. Millió +1 darázs van fent,na meg tartok tőle hogy mire oda jutok a fél tetőt cserélhetem. Mondjuk igaz több palát is cserélnék alapból,mert vannak lyukasak...
Arra gondoltam,hogy teszek rá egy palát pluszba,am takarná a beázós részt,meg még 2-3 lyukat... Rossz ötlet? Tudom nem szakszerű de a beázást megoldaná.

(#33042) Siriusb válasza BRIKLY (#33041) üzenetére


Siriusb
veterán

2-3 éve működik ez a megoldás nálam is. :)

(#33043) philoxenia válasza BRIKLY (#33041) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha ez a legfölső pala, akkor működik, ha nem, akkor aláfolyhat a víz...
Egyébként a legjobb megoldás ilyen töredezett palák esetében a teljes felületet beburkolni például ilyennel. Faluhelyen gyakran látni...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33044) BRIKLY válasza philoxenia (#33043) üzenetére


BRIKLY
veterán

Igen,ez a legfelső,a hiba pont ott van,ahol a nagy ház és a hozzá épült konyha+fürdő teteje találkozik. A cserépről pont befolyt a víz a lyukba..
Szépsége most legkevésbé érdekel,mert hátul van a ház mögött,max a 2 szomszéd látja.
Majd ha már minden rendben lesz a házzal,akkor szépítgetek,és meggondolom ezt amit linkeltél. :R

(#33045) philoxenia válasza BRIKLY (#33044) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez nem a szépség miatt jó, hanem a teljes zárás miatt, se hó, se por se más nem jut be a padlásra.... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33046) BRIKLY válasza philoxenia (#33045) üzenetére


BRIKLY
veterán

1-2 centis lyukak vannak,azok a hullámok tetején,tehát oda annyi jut be,ami épp ott esik le. Gondolom a darazsak allották,mert ott közlekednek. Tudom az is sok,de most ez van. Majd tél előtt vagy befoltozom valahogy,vagy nem tudom. Egyébként rá merjek állni arra a tetőre? Pihe sújomat ha jól tudom el kéne bírnia.

(#33047) philoxenia válasza BRIKLY (#33046) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerezz egy tábla OSB-t, vágd ketté fektesd föl és azokon tartózkodj fölváltva. Vagy mint a linkelt oldalon látható videón, egy könnyű létrát fektess föl. Ha úgy sem bírja a súlyodat keress könnyebb embert, de akkor már szerkezeti gondok is vannak a tetővel...

Kis lyukat palán ilyennel foltozz!

A hullámok tetején kis lyuk azt jelenti szvsz, hogy bontott palát raktak föl anno, vagy újracsavarozták .

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33048) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Dulux nagyvilág színei festék:

4 éve festettünk vele, aztán a félig teli dobozt lezárva letettük a lépcsőházi tárolóba. Azóta szerzett a fal néhány pici sérülést, hát előkerült a régi festék, hátha még lehet kezdeni vele valamit, bejavíthatóak vele a hibák. Persze már be is volt horpadva a doboz, sok reményt nem fűztem hozzá.

Én voltam a legjobban meglepődve, de kibontva színre és állagra teljesen az eredeti állapot fogadott, minimális, pár centiliter híg folyadék volt a tetején, de se bőrösödés, se kicsapódás, se semmi. Kicsit megkevertem és simán használtam.

Négy év alatt nem döglött be :C

[ Szerkesztve ]

(#33049) föccer válasza DeFranco (#33048) üzenetére


föccer
nagyúr

Hm, not bad.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#33050) biker válasza DeFranco (#33048) üzenetére


biker
nagyúr

van itthon Bauhaus prémium színkevert saját festéke (nem rémlik a neve, saját márkás, 3 kategóriában van)
2,5 éves, használható :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.