Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5001) Hasaggymeg válasza Ariadne (#4996) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A víz az jó lengéscsillapító,csak nem kellene kiloccsanjon.Nem is hülye az a gyerek,csak még kell dolgoznia a részleteken. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5002) Ariadne válasza Hasaggymeg (#4999) üzenetére


Ariadne
őstag

Azér' egy ilyen ötlet megvalósítása előtt meg kell kérdezni az asszonyt is. Asszem örihari lenne az emberrel, ha télen csak hidegben lehetne főzni, az tényleg rabszolgameló... :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#5003) Hasaggymeg válasza Ariadne (#5002) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5004) biker válasza Ariadne (#5002) üzenetére


biker
nagyúr

veszel mellé kuktát, akkor gyorsan fől meg :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5005) Hasaggymeg válasza biker (#5004) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Jó az új "megtestesülésed"! Kyle?Vagy melyik,mert nem bírom nevüket megjegyezni?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5006) biker válasza Hasaggymeg (#5005) üzenetére


biker
nagyúr

neeeem :)
ez steve jobs klón, az eredetire rá van pötyögve hogy MacGeek, csak kicsiről le kellett venni, mert csak egy fehér csík maradt belőle :)

mondjuk egy robert smith south park ikon se lett volna kutya :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5007) tkazmer válasza biker (#4998) üzenetére


tkazmer
addikt

köszi, utánanézek.
szerinted ha azt mondom egy szakinak, hogy szereljen be egy ilyet, akkor ismét visszakanyarodhatunk oda, hogy de, igazából mégiscsak 123ezer forint egy ilyen rendszer?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#5008) Dluinet válasza tkazmer (#5007) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem egy sima kapcsolóról van szó (6000Ft)?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5009) biker válasza tkazmer (#5007) üzenetére


biker
nagyúr

a kapcsoló kb 6-8ezer pénz.
és akkor választhatsz, mivel terheled a rendszert.

és elodázhatd a felújítást

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5010) Hasaggymeg válasza biker (#5006) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Jó a hangja a csávónak.(mármint a Kjúör-nak)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5011) biker


biker
nagyúr

na, volt a szerelő, természetesen szombaton és tegnap leállt 2x a kazán, most jó volt.
tesztelgette a vákuum érzékelőt, meg mindent, de minden jónak tűnt, bár megjegyzem, ha vákuumra szívta, és lezárta, a venti nem indult el, és hibát se írt ki, és nem is gyújtott be :F

és abban maradtunk, hogy ha mégis, akkor kicseréli a vezérlőpanelt.

Ekkor elvitáztunk egy kicsit, hogy miért azt, mikor nem az vezérli a ventit, hanem a gyújtásvezérlő, de szerinte az vezérli, így azt fogja cserélni. max visszafizetik az áát ha mégsem.

ja, hogy miért nem az vezérli? mert mikor abban kattan a relé, akkor kap jelet a gy.v. és 1mp múlva indul a venti, ha a gy.v. érzi, hogy elindult, akkor nyitja a szelepet, stb
szerinte nem, bár 230V kábel nem is megy a vez.panelre, de mindegy.

azt meg még nem tudják, milyen lesz a hangom, mikor nem lesz melegvíz :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5012) Hasaggymeg válasza biker (#5011) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A szerelőktől nagyon nehezet ne kérdezz mert nem szeretik ha nem tudják a választ. :D
Helyette inkább figyelj,hátha ellesed és nem kell majd őket hívjad.Amúgy őket a cserére tanítják,nem a gondolkodásra.Az nem költséghatékony(mármint a gondolkodás).

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5013) Integra


Integra
titán

hejjj
kész az ácsmeló, kész a köműves meló, el se hiszem... :)
még egy részt kell delappal befednie és frankó minden.
aztán jöhet a ház külső festése, az ácsmunka festése, új napernyő felszerelése, kert felásása, gyomirtás, füvezés..
ja és a komplett garázslejáró felverése, vízakna és minden újracsinálása..
de már az is csoda, hogy idáig eljutottunk:D

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5014) biker válasza Hasaggymeg (#5012) üzenetére


biker
nagyúr

megint beszarik, akkor fogom, és kicserélem a relét, ami jelet és tápot ad a gyújtásvezérlőnek, van vagy 10db itthon belőle, ha kiveszi a panelt, észre se fogja venni :)
aztán ha nem nyert, még ráérek kihívni panelcserére.

de karbantartást többet nem nyertek. bár nem mert pénzt kérni ma, de akkor is, nem azért fizetek évi 11k-t, hogy 5 év múlva így is, úgy is behaljon.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5015) Hasaggymeg válasza biker (#5014) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5016) Hasaggymeg válasza Integra (#5013) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Csodák állítólag nincsenek. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5017) aphra2


aphra2
aktív tag

Radiant falikazánokról vélemény, tapasztalat?? ( pontos tipus RK 29/B )

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#5018) Hasaggymeg válasza aphra2 (#5017) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nem szereltünk,de én nem vagyok oda az olasz műszaki cikkekért.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5019) Hasaggymeg válasza aphra2 (#5017) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Eddig nem sok jó tapasztalatunk volt,Beretta,Baxi,Ocean,Immergas,Lamborghini és társaival.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5020) aphra2 válasza Hasaggymeg (#5019) üzenetére


aphra2
aktív tag

Kondenzációsban ilyen teljesítényhez, árban csak ez, vagy a termomax elérhető, az jobb választás lenne, arról van tapasztalat?

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#5021) Hasaggymeg válasza aphra2 (#5020) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ragaszkodsz a kondenzációshoz?Ha igen akkor inkább az olasz,de tájékozódj a megtérülésről,esetleg valaki akinél működik hasonló és nem hazudik a gázszámlát illetően(kevés ilyen van :DDD ),mert nem biztos megéri a befektetést.
Feltételek a gyors megtérüléshez:Jó hőszigetelés (min.30cm porotherm+5 cm polisztirol),jó nyílászárók (max. 2K),alacsony hőmérsékletű fűtés (padló esetleg falfűtés) lehetősége a radiátoros mellett,nagy radiátorok (2-4x nagyobbak mint általában),istenes melegvíztároló (ha nem egybeépített).Ha ezek megvannak akkor inkább az olasz.Szerintem.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5022) Dluinet válasza aphra2 (#5020) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Kondenzációs kazán előnye a padló és falfűtéseknél van. A radiátorok mellet nem igazán előnyös, csak a fűtésszezon elején és végén.
Ha padlófűtésed van, akkor nem szóltam.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5023) aphra2 válasza Hasaggymeg (#5021) üzenetére


aphra2
aktív tag

Ragaszkodom :D , főleg a kéményseprők....
felső szinten van a készülék, ill a lakás, nincs, ill nem épitettem alulról kéményt,(alul nem lakótér van) új épület, 30-as porotherm, müanyag ablakok, külön 120l-es melegvíz tároló, radiátorok méretesek mert alacsony vízhőre lettek kiszámolva, ill azt olvasgattam, hogy hatékonyabbak mint a hagyományos kazánok, tehát csak kondenzációsban gondolkodom, és az olasz a szimpatikusabb :K .

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#5024) aphra2 válasza Dluinet (#5022) üzenetére


aphra2
aktív tag

Itt a környékünkön, minden új házban már csak szinte kondenzációs készülék van, az meg holt biztos, hogy nem minden ház padló vagy falfűtéses, hanem radiátoros is.(mellesleg a falfűtés az igen nyűgös, mind a fűtés szerelő-tervező, mind a kőműves számára)

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#5025) Dluinet válasza aphra2 (#5024) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Működik-működik, de inkább kidobott pénz. A kondenzációs kazánok 30-40C°-víz keringetésénél hatékonyak, a radiátoros fűtésnél jellemzően 65-75C° vizet használnak. Így minden előnyüket elvesztik.

De hatékony tud lenni radiátoros fűtésnél is. IMHO ennek feltétele, hogy a fal min. 38-as Porotherm + min. 7cm Nikecel falszigetelés (de inkább 10cm) + 25-30cm kőzetgyapot födémszigetelés + padlóbeton alatt min 5cm Nikecel + jó fűtésvezérlő.

Ha a fűtésszámlámat szeretném csökkenteni, akkor én inkább szigetelésre költenék sokkal többet.

A fel nem használt energia, a környezet- és pénztárca kímélő.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5026) Hasaggymeg válasza aphra2 (#5023) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Összegszerűsítsd az évi maximum megtakarított forintot (ősszehasonlítva egy hagyományos "turbós" készülék hatékonyságát egy kondenzációséval % ban),majd az árkülönbséget a kettő között és tudni fogod mennyi idő alatt(ha egyáltalán) térül meg neked.
A csel a kondenzációssal az,hogy ha nem elég neki 50/30C vízzel felfűteni a házat,ergo nem alcsony hőmérsékletű fűtésre volt tervezve a rendszer és a kazánba visszajövő víz meghaladja az 50C,megszűnik a kondenzációból nyert hő,azt te észre sem veszed mert az úgy működik majd mint egy hagyományos belső égésű (turbós) kazán,csak hatékonysága vajmi kevéssel lesz jobb egy átlagos turbósnál és neked a kazán mégis 30-50% többe került.
Ha az emeleten van a kazán,oda lehet sima "turbósat" is tenni.
Amúgy honnan tudod.hogy a környéken mind kondenzációsak vannak?Mert azt kívűlről meg nem lehet mondani,hacsak nem a tulajok mondták.Ha nem írja a kazánon,esetleg a kiépített lefolyó a kazán mellett lehet árulkodó nyom.Amúgy a burkolat leszedésével,vagy a típus beazonosításával lehet csak meggyőződni kondenzációs mivoltáról.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5027) Ariadne válasza aphra2 (#5024) üzenetére


Ariadne
őstag

Felhasználóként csak megerősíteni tudom, amit előttem írtak. Tavaly volt felújításunk teljes fűtéskorszerűsítéssel, futottam pár kört márkákban (mindenki azt mondta, hogy olaszt soha, termomaxot viszont nekem dicsérték - végül Saunier Duval lett, de ennél jobbat el tudok képzelni) meg technológiában is. Nagy szigetelt háznál és padló meg falfűtésnél éri meg a kondenzációs, egyébként nem, mert bazi drága. Sima turbós is jó (nekem az van), csak a kivezetéssel lehetnek gondjaid. Ne is álmodj róla, hogy kivezetheted oldalfalon, felfelé engedélyezik csak, ahhoz pedig át kell fúrni a tetőt. :U

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#5028) aphra2 válasza Hasaggymeg (#5026) üzenetére


aphra2
aktív tag

Lehet fogalomzavarban vagyok, az emlitett készülék (radiant) az turbós, és kondenzációs is egyben, (legalábbis a műszaki adatain az van) de az írásod szerint van külön turbós, és külön kondenzációs is :F .
Eddig azt hittem hogy ami kondenzációs, az turbós is, és a kéményekből gondoltam hogy kondenzációs készülékek vannak, amik alapból turbósak is,... de akkor tévedtem.
De ha nem minden kondenzációs készülék turbós, akkor mi nyomja át a füstgázt a pluszba belerakott hőcserélőn?
Egyébként a marketing duma szerint 3 év alatt hozza meg a plusz költséget a hagyományossal szemben.

Dluinet: nikecellből minimum a 7 cm amit szeretnék.
Ariadne: a kéménnyel tisztában vagyok, eleve felfele lett tervezve a kivezetés.

[ Szerkesztve ]

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#5029) aphra2


aphra2
aktív tag

Átnyálaztam a műszaki dokumentációt, azt írja hogy a készüléket 2 féle fűtési üzemállapotra lehet beállítani, 25-40C°-ig, vagy 30-80C°-ig.
Akkor az utóbbira kell és lehet tesztelni ,hogy mi az a legkevesebb vízhőfok, amivel még hatékony a fűtés, a gázfogyasztással egyetemben.

Más: gipszkartonozáskor befele mi a rétegsorrend?
Ami megvan az a gerendaközök közti üveggyapot, felette (kifele) páraátresztő fólia, cserepek alatt 5cm-es légrés, szellőző cserepek.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#5030) Ariadne válasza aphra2 (#5028) üzenetére


Ariadne
őstag

Minden kondenzációs turbós, de nem minden turbós kondenzációs. ;)
Nagyobb lakásnál meg az említett fajta fűtéseknél ha nem is három, de jópár év alatt behozza. Más esetekben meg felesleges, mert csak normál turbósként működik az év nagy részében.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#5031) aphra2 válasza Ariadne (#5030) üzenetére


aphra2
aktív tag

"Minden kondenzációs turbós, de nem minden turbós kondenzációs."

Kis gondolkodás után rájöttem ,hogy csak igy lehet, ahogy írtad :K .

off: ma mondták a rádióban ,hogy a bruttó gáz ár őszre 135-137 ft lehet, akkor ha csak napi 10 köbméter megy el, az is szép összeg :W .
Majd télen kiderül :U

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#5032) Hasaggymeg válasza aphra2 (#5029) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A 25/40C -ra állítva ,optimális feltételek mellett térül meg 3 év alatt....Feltétele,hogy ki lehessen fűteni a lakást 40C előremenő vízzel.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5033) jeges


jeges
senior tag

esőcsatornát mivel lehet tisztítani, ha gyanús, hogy eldugult?
a ház mind a négy sarkán van egy-egy függőleges lefolyó, amik tisztítóidomokkal csatlakoznak a földben szerelt csövekhez. páronként egy-egy főcsatornába csatlakozik a négy lefolyó, és a két főág két irányból belevezeti a vizet egy szikkasztóba (4 m3 geotextillel lefedve). az egyik sarokban azonban felül a tetőnél jön ki a víz, pedig lent a tisztítóidomnál nem magas a vízállás. megpróbáltam felülről kitakarítani, de nincs benne semmi, ami felülről látható. a másik sarokban viszont a víz kilöki a tisztítóidom fedelét, ha nagy a zuhé. gyanítom, hogy itt a tisztítóidom "után" lehet dugulás.
tud valaki segíteni?

(#5034) philoxenia válasza jeges (#5033) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Könyökben, vagy nyakban lehet eldugulva, a tetőről lemosódó kosz szokott benne lenni, ha le lehet venni, akkor levéve és darabonként, ha nem, akkor pl. kéménytisztító kefe ilyesmi...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5035) biker


biker
nagyúr

ma felavattam az új szerzeményem:

Ez egy sparky BUR 15E akkus ütvefúró, csavarozó.
sok sok kutatás után leltem rá, gyári áránál egy tizessel olcsóbban
roppant jó technika, levehető burkolat darabbal a motor szénkefe hozzáférhető, mindenhol masszív, kemény müanyag, csavarozva, fém hajtómű házzal, masszív 2,5kg a gép
akksi jól tartja magát, nagy fordulaton is hasít.

10-es tiplivel raktam fel 2db PET palackprést, 10x60-as tiplinek befúrni téglába, 8 lyukat, ment mint kés a vajba

tokmány gyorsfékes, ahogy stop, azonnal zár, mechanikusan is. így egy kézzel kezelhető a tokmány.
és a 30nm nyomaték sem kamu, egyszer megszorult a fuga mellett, tekerte a kezem :)
nem úgy, mint a barkácsos 5-6nm-es vackok.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5036) jeges válasza philoxenia (#5034) üzenetére


jeges
senior tag

köszi a választ.
közbe' kiderült, hogy a lefolyót hosszúra hagyták a tisztítóidomban, emiatt úgy halmozódott fel a csőben az akáclevél, hogy nem jött ki (túl közel van a cső az ülepítő aljához). ezt valszeg ki köll szedetni, és levágatni belőle.
vagy 2 órámba telt, míg kiszedtem a leveleket, ágakat, mer' csak "lépésenként" jött le: egy adag vízzel felülről meglocsoltam, a víz lejjebb hozta a cuccot, aztán alulról bányászat, majd megin' víz a tetőre.
fasza meló vót...

(#5037) tildy


tildy
nagyúr

Tudja valaki hol lehet kapni ablakfóliát? Opál/tejüveg hatású kéne, nem akarom, hogy anyuék átlássanak a szobámba, és talán olcsóbb, mitnha újraüvegeznénk....
illetve fa karnist is keresek , duplát, nomeg utp fali aljzatot.
Sajnos ez utóbbiból olyan árak vannak, 3-4 ezer forint, hogy csak lestem...

És mégegy kérdés : a padlófilc jól szellőzik? Érdemes azt venni, avgy jobb a padlószőnyeg? (Nem akarok sokat kiadni rá...)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5038) biker válasza tildy (#5037) üzenetére


biker
nagyúr

üvegtapéta néven keresd tapéta osztályon.
ablakfólia néven horror árú dolgotat találsz majd

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5039) tildy válasza biker (#5038) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen én is sokallottam a 6000Ft/m2 árat :U :R

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5040) Mawyx válasza tildy (#5037) üzenetére


Mawyx
senior tag

[link1]
[link2]
[link3]
[link4]
[link5]
[link6]
[link7]
[link8]
[link9]
[link10]
[link11]
[link12]
[link13]
stb, fólia kulcsszó
Én autós fóliát raktam az ajtóra, másikat meg símán lefestettem zománcfestékkel.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#5041) aphra2 válasza tildy (#5037) üzenetére


aphra2
aktív tag

Nekem volt padlófilc, annak is gumis az alja mint a padlószönyegnek, sztem nem jól szellőzik,.. sőt sehogy.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#5042) Met válasza tildy (#5037) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha Pesti vagy akkor itt
UTP aljzatot nézhetsz itt, vagy a Budafoki úton a Mikronikában, vagy a SINI-nél

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5043) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Használ valaki plafonra vagy falra szerelt infrapaneleket fűtésre? Pl. ilynesmiket?

Kiváncsi lennék a tapasztalatokra a technológiával.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#5044) Ariadne válasza MichaelSD (#5043) üzenetére


Ariadne
őstag

Van ennek külön topikja itt valahol a gőzben. Baromi drága megoldás, érdekes módon az ilyeneket forgalmazókon kívül (ott vannak a topikban... :U ) nem nagyon hallottam, hogy másnak is bejött volna... :U

mod: ez itt az

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#5045) Ariadne válasza MichaelSD (#5043) üzenetére


Ariadne
őstag

dupla :B

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#5046) tildy válasza Mawyx (#5040) üzenetére


tildy
nagyúr

Óóó , köszi rendes vagy. Én már próbáltma midnenféle módon keresni, de autós találatokat adott cska a google. Üvegtapétára volt pár jó találat, de a praktikert nem is dobta. Mégegyszer :R
Met: Neked is nagyon köszönöm :R

:R

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5047) Louro


Louro
őstag

Pestieknek: Arénában a tescoban van 2,8*4m nagy fotóposzter falra. Aki ilyenben gondolkodik. Van tengerparti, van természet, van vízeséses és még sokféle. 4-5000 volt , ha jól emlékszem. Egy egész falat fellehet ezzel dobni szerintem és teret is lehet tágítani. Én egy olyat vettem, ami egy tengerparti házban van és nyíllik a nádajtó és kinn a homok és a tenger. Nem nagy a lakásom, de pont van egy 4*3m falam és pont jól jött, mert amúgyis teret akarok vizuálisan tágítani :)

Mess with the best / Die like the rest

(#5048) juliabrilke válasza Mawyx (#5040) üzenetére


juliabrilke
addikt

Hülye kérdés, de ezt külső vagy belső oldalra kell ragasztani? :B Olyan is van, ami sötétítésre alkalmas? (tetőtéri ablak esetén kevesebb napfény jusson be a lakásba)
Ezekkel esetleg van valami tapasztalatod?

(#5049) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Maco vasalat forgalmazót tud-e valaki Budapest környékén?Elszakadt a teraszajtó vasalata és kellene egy szegmenst cserélni ,nem az egész vasalat cserélős.Köszi.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5050) Ariadne válasza Hasaggymeg (#5049) üzenetére


Ariadne
őstag

Ááá, eszembe juttattad, hogy ablakot kell cseréltetnünk. Megvan pontosan, hogy milyen kell legyen, mert ugye fűtéskorszerűsítés-ablakcsere pályázat rulez, de kérdés, hogy mennyit változhattak az árak tavaly nyár vége-ősz óta, és vajon fel vagy le.

Tud erről esetleg valaki valamit? Mert ugye nem mindegy, hogy mennyire lehet alkudni, magasan tartják esetleg az árakat a válság óta, forgalom visszaesett, és ezért nagyon, vagy tényleg drága nekik és ezért mégsem. :F Kömmerling profilosak lesznek.

mod: Ha meg esetleg most drága még, akkor érdemes várni, van még másfél év a csere teljesítésére. :) Szóval jó lenne tudni, mi a helyzet az ablakbizniszben mostanság.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.