Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#34001) Kalandor válasza biker (#33999) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Köszi, szét mertem így már szedni, tényleg fogaskerék van, de a közepén.
Remélem tudnak ilyet adni majd a boltban :)

Maga az ajtó tetszetős, de én inkább már tollaskulcsos, egybezárat vennék csak. Mondjuk nyáron vacak zsebben hordozgatni, az biztos, de valamit valamiért :)

[ Szerkesztve ]

(#34002) Siriusb válasza Kalandor (#34001) üzenetére


Siriusb
veterán

Van olyan is, ami összecsukható (a szár egyik fele belecsúsztatható a másikba), legalábbis én már találkoztam ilyen kivitellel.

(#34003) neduddki válasza AndrewTdi (#34000) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

bramak van 97 ota azota sok gnd nem volt vele

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#34004) biker válasza Kalandor (#34001) üzenetére


biker
nagyúr

nem tudom, ez milyen, nekünk pontfúrt kulcsos yardeni volt, 2003-ban, akkoriban kb 3 helyen másoltak hozzá kulcsot sorszám alapján, és azt mondta a forgalmazó, mikor kérdeztem, hogy lecserélném, mert hátha az építtető másolt magának, hogy ok, 27e Ft a zárbetét 5 kulccsal, amúgy az építtető nem másolt, mert tőlük kérik le a kódot másoláshoz :)

Azóta azt hiszem az összes zárkirály tudja másolni gond nélkül, csak a nyerskulcs drága.

Én akkor bíztam benne. Superlok kft Rákóczi úton, ha még megvan. vegyél bele zárbetétet, vagy programoztasd át ott

szerk: igen, a közepén van :)

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34005) szuszinho válasza _Petya_ (#33997) üzenetére


szuszinho
őstag

Innen is +1 a Nivo-ra.

(#34006) batagy


batagy
őstag

A többek által ajánlott Tryba ablakkal foglalkozó ablakost is keresek, de nem találok sehol. A Tryba holnapján megadott telefonszám nem létező előfizető. Tudtok esetleg Tryba ablakost Budapesten?

[ Szerkesztve ]

(#34007) tPedro_


tPedro_
őstag

Vegre elkeszult a nappali, folytatnam a laminalt padlo lerakast az eloszobaban, erre nezem, hogy a bejarati ajto alatt nem fer el a padlolap. Egy jo 5mm-t le kene gyalulni az aljabol. ;]

(#34008) neduddki válasza batagy (#34006) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

malyi uveggel dolzoik naffaluban: idex, confector

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#34009) Kalandor válasza biker (#34004) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

21000 (huszonegy ezer) ft volt a LEGOLCSÓBB zárbetét.
De volt 43000-ért is, és az nem a legdrágább volt.

(#34010) batagy válasza neduddki (#34008) üzenetére


batagy
őstag

Ok, kösz! :R

Jelenleg Gealan S-9000-as profilból készülő Marshall M-9000-ra van ajánlatom. Ez 3 rétegű üveges, és 3 tömítéses, 83 mm beépítési mélységű, és 6 kamrás. ROTO vasalatos. A középtömítés ilyen "lengőtömítés", nem tűnik túl hatékonynak, de az ablakos szerint a legtöbb ablak ilyen.

Így ránézésre, olyan vékonykának tűnt a merevítés benne. U-profil a merevítés, nem zártszelvény.

Mindezzel együtt, ez a Gealan Marshall M-9000 ablak azért jó minőség? Valakinek van tapasztalata vele? Ez már egy erősebb vállalható középkategória?

Az ablakos szerint ez a korábbi Prestige típus megerősített változata.

Kaptam IGLO profilos ablakra is ajánlatot, ami MACO vasalatos, viszont az lengyel profil, nem német. Olcsóbb, mint az előbbi Gealan, de mivel lengyel, nem annyira szimpi.

Kösz

[ Szerkesztve ]

(#34011) Nkboy válasza batagy (#34010) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ilyenekre, hogy melyik a jobb minőségű profil, soha nem fogsz kielégítő választ kapni. Mert mindenki a saját márkáját favorizálja. Talán ár alapján lehet következtetéseket levonni, de az sem 100 %. Példa erre az IGLO profil, ami semmivel sem rosszabb, mint a Gealan, csak ugye lengyel, akkor lehet fikázni, mert nem német.

Dolgoztunk mi IGLO-val, de nem volt vele gond, ügyfél oldalról sem. Lengyel és német profilban is van jó, és kevésbé jó minőség.

Csak ugye ami nem ismert, és nem drágább 3-szor, mint az átlag az csak rossz lehet.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#34012) Met


Met
Topikgazda

Glettelt falat kell festés előtt kell falfixezni?
A fal vakolva lett, kapott egy falfixet és arra ment a 2-3 réteg glett.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#34013) neduddki válasza batagy (#34010) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

roto vasallast dicseret epitesz cimboram, de akb ennyit tok, mert nalma a fakeretk 3d-s ajtopantokkal vennak felteve es engem em si erdekel a muanyag

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#34014) batagy válasza Nkboy (#34011) üzenetére


batagy
őstag

Igazad van, valóban előítélettel éltem. Csak a magamfajta kívülálló mezei user nem tud másból kiindulni, mint az ilyen "ökölszabályokból", mint a lengyel vs német. Mert valahonnan ki kell indulnia az embernek. Csak valóban rosszul kérdeztem, előítélettel.

Most konkrétan már nem is emlékszek, hogy pontosan milyen IGLO-ra adta az ajánlatot (3 vagy kétrétegű-e az üveg), de majd rákérdezek.

De te jobban benne vagy ezekben, a Gealan Marshall M-9000 is vállalható, nem? Megbízhatóságra, illetve a gyártóra.

#34013) neduddki
OK.

[ Szerkesztve ]

(#34015) Nkboy válasza batagy (#34014) üzenetére


Nkboy
senior tag

Persze, hogy vállalható. Én nem dolgoztam ezzel a termékkel, de láttam, kipróbáltam beépítve, és semmi negatívumot nem láttam benne. Ha ezek az ablakok arra vannak használva amire kitalálták, akkor nagy gondok nem lehetnek. Nem fog vetemedni/deformálódni.

De menj be a cég bemutatótermébe, nézd meg, tapogasd meg, ha neked tetszik, akkor megveszed. Én még nem hallottam olyat, hogy a műanyaggal gond lett volna. Vasalatot évente olajozni, gumikat áttörölni szilikonnal, és kész. Nem fog a műanyag eltörni, meg szétpotyogni.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#34016) exlepra


exlepra
tag

Sziasztok,

Hol tudnék ilyen üveget csináltatni az ajtóba?

thx

[ Szerkesztve ]

(#34017) genndy válasza exlepra (#34016) üzenetére


genndy
addikt

Beasz@rás, próba-szerencse alapon rágugliztam, és asszem meglett :DD
Szóval az üveg neve szerintem "Berlin Glas 1", és ebben a prospektusban dobta ki: http://sline.hu/prosi/S_Line_uj.pdf

A cég meg a Sümegi és Társai Kft, http://www.sline.hu/
Ha nem is velük csináltatod meg, innentől ők már biztos többet tudnak segíteni.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#34018) Met válasza exlepra (#34016) üzenetére


Met
Topikgazda

Csak egy kalapács kell hozzá :DDD

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#34019) genndy válasza Met (#34018) üzenetére


genndy
addikt

Én isgondolkodtam hogy poénkodjak-e a pókhálómintán :DDD De inkább nem.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#34020) neduddki válasza genndy (#34017) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

basszus nem ertettem a kerdest:- )
barmennj uveges cegnel van /katedraluvegek koztt/, de naffaluban pokolian elszalltak az arak erdemsfalurul

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#34021) Met


Met
Topikgazda

Korábban valaki említette hogy itt a PH-n valaki foglalkozik sitt szállítással, aprók között nem találtam, valaki tudja esetleg ki az?

Csütörtökön, napközben nem jár valaki kocsival az Árpád hídnál? Kellene nekem 3 zsák (25kg-os) Rigips Rimano PLUS A, az egyik autós ismerősöm "egyfolytában dolgozik" a másik nem reagál az sms-re....

genndy egy kis poén nem árt ezeken az unalmas hétköznapokon:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#34022) Pikkolo^^ válasza Nkboy (#34011) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ne legyél lengyel terméket, meg fogod bánni. Nálunk van 2 lengyel ablak az 5-ból és messze a legrosszabbak. A másik 3 Panoráma (magyar) és minőségben alázzák a polákot.

(#34023) harry


harry
veterán

Jelenleg járólappal burkolt szobába szeretnék tenni padlószőnyeget, a nem túl szép csempeillesztés (magasságkülönbség) és a szélesebb fugacsíkok miatt praktikus lenne valamilyen alátétet alkalmazni, no de milyet? Vastagság, sűrűség, márka, anyaga, mi számít?
Pl. XPS lap, ami talán némi hőszigetelést is nyújt a hideg padló felől [link]

Illetve szőnyegből bármi, amire a tetszésen kívül figyelni kell? Árban ilyen 1.5 - 3k között, mondjuk, pl [link]
Hátlap anyag, szőnyeg anyag, egyéb?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#34024) harry válasza harry (#34023) üzenetére


harry
veterán

Illetve, hogy mikor-miért szükséges a szőnyeg ragasztás / rögzítése, s gond-e, ha alátéttel ez nem lehetséges?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#34025) fi:zi'k válasza macera2 (#33994) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kvázi karnis lesz?

(#33995) DonMenyet, (#33996) RoyalFlush, (#33997) _Petya_
Köszi a visszaigazolást. :R

Helyszíni felméréstől számítva mennyi idő telt el a gyártással, és kb mennyi idő alatt rakták be? No meg mennyiért? A régi ajtót elviszik?

(#34012) Met
Nekünk ugyan betonra megy a glett, de kap majd mélyalapozót.
Mennyibe volt a glettelés ha nem titok? Vagy sajátkezű?

(#34018) Met
Ez nagyon gonosz volt. :C

---
Keresnék még mindig burkolót.
Voltunk ma csempét és járólapot nézni a Gres Massimo-ban. Látszólag szép portékájuk van (laikus vagyok), elég nagy választékkal. Ismeri őket vki? Vagy az általuk frogalmazott márkákat?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34026) exlepra


exlepra
tag

Köszönöm a tippeket, ha jól látom "matt delta katedrál üveg" lesz ami nekem kell.

(#34027) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#34025) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Újabb kérdés: milyen márkájú kádakat érdemes nézni? :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34028) harry válasza harry (#34024) üzenetére


harry
veterán

Illetve még annyi, hogy a padlószőnyeg alátét miért jobb / miben más? [link] vagy miért kétszer drágább még az XPS lapnál is.

fi:zi'k: nekem a Ravak név rémlik.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#34029) fi:zi'k válasza harry (#34028) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Na olyat eddig konkrétan nem láttam. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34030) neduddki válasza fi:zi'k (#34029) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hun jartal praktiker es tsa bandanal???;- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#34031) harry válasza fi:zi'k (#34029) üzenetére


harry
veterán

Nem nevezném tucatterméknek :)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#34032) _Petya_ válasza fi:zi'k (#34025) üzenetére


_Petya_
őstag

Helyszíni felméréstől számítva mennyi idő telt el a gyártással, és kb mennyi idő alatt rakták be? No meg mennyiért? A régi ajtót elviszik?

Ha jól emlékszem, 3-4 hét volt (2 éve). Berakás kb 2 óra volt, helyszíni beépítés benne az árban, az alap ajtó ára akkor 100k+ÁFA volt. Erre jöttek még rá az extrák amiket kértem (Elzett helyett Mauer cilinderek +20k). Mivel én vidéki vagyok (Szeged), +20k volt a kiszállás. Utóbbi dolgok nem voltak a számlán :D Így tehát 100k +25k ÁFA + 20k rendes cilinderek + 20k kiszállás = 165k lett a vége. 10 év garanciával.

A régi ajtót elviszik, még fel is takarítanak maguk után, bár nálam épp totál szét volt verve a lakás, szóval nem ragaszkodtam a régi ajtó elviteléhez, inkább rádobtam a sitt halom tetejére. Amikor a fickó elkezdte volna takarítani a csupasz betont, jót mosolyogtam, aztán megbeszéltük, hogy nem szükséges :) De természetesen ez a két dolog is jár alapból a beépítéshez.

Petya

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#34033) Bacusuz válasza harry (#34023) üzenetére


Bacusuz
őstag

Vegyél ugynevezett tapadóhidat(másnéven alapozó nem nedvszívó felületre).Kend le vele,majd önts rá aljzatkiegyenlítőt.
Majd végy szőnyegregesztót meg fél kilós spatulyát és ragaszd le vele a szőnyeged.
Xps lappal mit kezdenél...az vastag,az ajtó hogy nyílik majd ki?

Ajánlottabb erre a munkara szakit hívni,mert több helyen is megütheted a bokádat.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#34034) DonMenyet válasza fi:zi'k (#34025) üzenetére


DonMenyet
tag

Ahogy (#34032) _Petya_ írta, nálam is hasonlóan történtek a dolgok.
Ha jól emlékszem a helyszíni felméréstől (megrendeléstől) számítva 2-2,5 hét alatt készült el az ajtó.
Mivel nálunk a régi bejárati ajtó tokja be van öntve/hegesztve (?) a betonpanelba, így azt nem szedettük ki, hanem abba került bele az új ajtó. Ilyen esetekben egy keskenyebb tokozatot használnak, amit szögvasakból alakítanak ki, majd hozzáhegesztik az eredeti tokhoz. Így max 2-2 cm-rel lett keskenyebb a nyílás.

Csempe: Mi a jászberényi úton vettük, valahol az elején ahogy mész ki a városból jobb oldalt, egy benzinkút után és még az orion előtt. Egy fiatal, jófej srác a tulaj, nagyon segítőkész volt.

Kádból mi smavit lemezkádat vettünk, de korábban már volt dolgom estap-pal is. Utóbbinál a perem formája annyira nem tetszik, viszont masszív fém lábakat lehet venni hozzá. A smavithoz műanyagot találtam csak.

(#34035) fi:zi'k válasza neduddki (#34030) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Dehogy. Csak az internyeten a kádoutleten nézelődtem.

(#34032) _Petya_
A 3-4 hét soknak tűnik, 2-vel már kiegyeznék.
Bp-i vagyok, így a kiszállítás elvileg ingyenes. Én is gondolkozom hogy az Elzett fölé menjek-e. :U

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34036) RoyalFlush válasza fi:zi'k (#34027) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Mi Kolpa san-t (Tamia 150x70) vettünk.

Nívó: régi ajtót elviszik, az újat elég gyorsan beteszik (2 óránál tovább biztosan nem voltak). Nekünk tán szűk 3 hét telt el a megrendeléstől a szállításig. Zárnál eldöntheted, hogy mind a hármat egy kulcs nyissa, vagy különbözőek. Mi a korábbi lakótól örököltünk egy rácsot is az ajtó elé. Azt meghagytuk. Ha kereszthuzatot akarok csinálni, a rácsot bezárom, az ajtót kinyitom. Abba egyébként egy Mauer Elite RedLine került (a régi ajtóból), amit itt vettem.

szerk: dobtam egy privátot, mert úgy látom nálad most jönnek azok, amiken én már túl vagyok.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#34037) Morris


Morris
veterán

Ahoj!

Adott egy páraelszívó, de a teljesítménye gyakorlatilag nulla. Szeretnék egy + ventillátort közbeiktatni a csőbe, vagy teljesen kiiktatni a páraelszívó ventijét.
Milyet javasoltok? Viszonylag nagyobb légszállítás kellene, mert a jelenlegi csak zúg. A levegő-utánpótlás meg van oldva.

RoyalFlush: Nekünk ugyanilyen van! Csak pozitív dolgokat tudok mondani a káddal kapcsolatban!

[ Szerkesztve ]

(#34038) _Petya_ válasza fi:zi'k (#34035) üzenetére


_Petya_
őstag

Hívd fel őket, nagyon segítőkészek, biztos hogy meg tudjátok beszélni a megfelelő határidőt.

Cilindert végülis bármikor tudsz később is cserélni, teljesen szabvány cilinderek vannak benne.

A Mauer cilinder egyébként nagyon jó, a kulcsok csak kódkártyával másolhatók. Amire páran panaszkodtak, hogy amikor hozzák az ajtót, a cilinderek már be vannak szerelve, vagyis fel van bontva a gyári csomagolás, tehát (elvileg...) minden adott hozzá hogy beépítés előtt másoljanak kulcsot maguknak, hiszen náluk van a kódkártya és a kulcsok is. Szóval ha valaki extra paranoid, akkor lehet kérni, hogy gyárilag ne tegyék bele a cilindereket, hanem ott előtted bontsa fel a csomagot, és akkor tegye be.

Petya

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#34039) Met válasza fi:zi'k (#34025) üzenetére


Met
Topikgazda

Nagyon drága volt mert én csinálom :)

Ez a Nívó ajtó lehet egyedi méretre is? Milyen a szerkezet?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#34040) harry válasza Bacusuz (#34033) üzenetére


harry
veterán

Miért, egy aljzatkiegyenlítő milyen vastag? Az XPS lap 3mm vagy 5mm. De az ajtó amúgy is a folyosóra nyílik, nem a szobába.
Igazából a lapokat is leragaszthatom, és akár ahhoz is a szőnyeget, nem?
De miért olyan fontos, hogy le legyen ragasztva?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#34041) _Petya_ válasza Met (#34039) üzenetére


_Petya_
őstag

[link]

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#34042) Met válasza _Petya_ (#34041) üzenetére


Met
Topikgazda

Hát a főoldalt átléptem reflexből :B

Azt néztem hogy milyen faszák mert 5 kulcsot adnak, veszel egy normális zárat ahhoz is 5 kulcsot adnak :D
A szerkezet rendben lenne bár a belső részt nem mutatták és ezt hiányolom

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#34043) sanzi89


sanzi89
addikt

Van egy régebbi építésű ház, 10 éve komplett elektromos felújítás volt, minden vezeték kicserélve - régi 2 eres alu 3 eres rézre -. Most megint van egy kisebb felújítás, és előtünedeznek a vakolatból a régi 2 eres vezetékek maradványai belevágva a falba. Kérdés megéri-e azt a pár méter újravakolást a régi holt vezetékek kiszedése ha már úgyis van kőműves munka bőven, vagy csak vágjuk bele mi is a falba a kilógó darabokat és felejtsük el?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#34044) Met válasza sanzi89 (#34043) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha már kilóg és amúgy is van ott munka akkor én kiszedném.
Később ha esetleg pont oda furnál akkor nem lesz gond hogy nem tart a tipli.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#34045) RoyalFlush válasza Met (#34042) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Pont ma olvasgattam a pajzsról hozzászólásokat és ahogy láttam csak időt lehet vele nyerni, ami persze nem utolsó dolog... (826- ). Szomszédom viszont olyan szinten feltuningolta a régi bejárati ajtaját :D Majd talán valamikor készítek róla képet. Van rajta a pajzshoz hasonló szerkezet, ami akkor nyílik ha kitekergeted a megfelelő számkombinációt. Ha sikerült akkor férsz hozzá a heveder zárhoz. Egyébként cilinder és tollas zár is van rajta, kiemelés ellen védett, plusz még egy rács is van előtte 3 méterrel. :DDD

szerk: azt nem tudom, hogy a padlóba lett-e nyomásérzékelő építve :DDD

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#34046) macera2 válasza harry (#34040) üzenetére


macera2
aktív tag

Az USA-ba járva, egész nagy felületü (kb. 5x5 m) padlószőnyeg rögzítést láttam ragasztás nélkül. A módszer: vékony léc a fal melett, körbe a padlón, azokból -eléggé sűrün- hegyes szögek áltak ki, és erre akasztották a szőnyeg széleit. Mintha hazánkban is terjedne.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#34047) laci laci válasza fi:zi'k (#34025) üzenetére


laci laci
addikt

Üdv. Hidegburkolással kapcsolatban szerintem tudok segíteni kérlek,keress meg.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#34048) macera2 válasza fi:zi'k (#34025) üzenetére


macera2
aktív tag

Kvázi karnis lesz?
Ennél hétköznapibb a dolog. Adott 10 db. kondigéphez használt, téglalap alku u.n. lapsúly . Ennek két szélén van egy egy luk. Ebbe passzol egy egy vezető sin, ill cső, 25.5 mm-es átmérővel. A jelenlegi csövek hosszát szeretném kb. 2.7 m-re növelni, természetesen azonos átmérőjü toldással. De jobb lenne 2 db. azonos átmérőjü, 2.7 m-es cső. Ha kapok ilyet. Ha nem, akkor marad a fusi.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#34049) fi:zi'k válasza RoyalFlush (#34036) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Megjött a pü, válasz is ment már. :R

Mi is örököltünk egy masszív rácsot, viszont az csak kívülről nyitható/zárható, mivel befele nincs kulcsnyílás, így csak olyankor használjuk, amikor 1-2 napnál hosszabb időre megyünk el.
Egyébként két tollas kulcs van hozzá, mondjuk elég régiek.

Nem nagyon akarok belefolyni ebbe a biztonságiajtó tuningba. Szerencsére nem hallottam betörésről a házban az elmúlt 7 évben, másrészt csak a szomszédétól kell jobb legyen. Amúgy is van zárható folyosóajtó is.

(#34038) _Petya_
Holnap mindenképpen beszélek velük.

(#34039) Met
Volt már tapasztalatod gletteléssel (ezzel foglalkozol?) vagy hogy tudtad olyan minőségben megcsinálni, hogy az festhető is legyen?
Jöhet pü-ben is. :K

(#34048) macera2
Nagyjából értem. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34050) elessar válasza macera2 (#34048) üzenetére


elessar
tag

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.