Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#115001) pjen válasza runner 125 (#115000) üzenetére


pjen
félisten

A drótos üveg is kopog.Sajnos
.

(#115002) ctrlaltdel13 válasza runner 125 (#115000) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nem értem ezt a kopog dolgot.
Ha bent vagy a házba úgy se hallod, kint meg nem mindegy az az évi egy két alkalom.
A diletációs ropogás meg szakszerű kivitelezésnél nulla.

(#115003) kunberci válasza demars (#114999) üzenetére


kunberci
aktív tag

Jó lesz.
A hegeszthető pánt szerintem többet tart függőleges terhelésen, mint a másik fajta pánt. A másik szempont, hogy a hegeszthető pántot nagyobb felületen tudod hegeszteni, és ez sem elhanyagolható szempont. Amennyiben 2-nél több pántot teszel egy oldalra, akkor nagyon pontosan kell beállítani a pántok vonalát. Én szoktam még mindegyik oldalon legalább egy pánt fölött egy kis derékszöget tenni, hogy a szél ne tudja leemelni az ajtót. Ez csak akkor lényeges, ha ilyen [link] kitámasztót használsz, mert a szél simán belekap az ajtóba, és a kitámasztón megtámasztva le tudja emelni a zsanérokról az ajtót. Már jártam úgy hogy ráemelte a szél az autóra a garázsajtót. Azóta minden ajtóra (mindkét felére) teszek biztosítást.

(#115004) runner 125 válasza pjen (#115001) üzenetére


runner 125
nagyúr

Most komolyan ezen fogunk vitatkozni?

Ott nem a drótos üveg kopog. Hanem a vasszerkezet erősíti fel a zajt.
Az 1 cm vastag üvegen az esőnek maximum annyi hangja, van mintha a földre, a térkőre esne.
Ugyanis az üveg alatt a gerendákon végig egy 4mm vastagságú gumiprofil húzódik. Arra ül fel az összes tábla. Nem továbbít semmi rezgést, de a fa ilyen formában egyébként sem vezetné - ellenben a vassal.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#115005) pjen válasza runner 125 (#115004) üzenetére


pjen
félisten

Nem,eszembe se jutott.Nem láttam a tetőt.Nekem volt vas szerkezetben drótos üveg, az kopogott.

(#115006) Gergőke88 válasza runner 125 (#115004) üzenetére


Gergőke88
addikt

Polikarbonat esetén is gumi profilon ülnek a táblák (persze ha szakszerű a kivitelezés...)

(#115007) pjen válasza Gergőke88 (#115006) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem maga az üreges szerkezet kopog.Nálam kétoldalas ragasztóval van rögzítve.

(#115008) runner 125 válasza Gergőke88 (#115006) üzenetére


runner 125
nagyúr

Persze, de a fél mm-es műanyag és a légkamra úgy működik, mint egy dob. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#115009) Gergőke88 válasza runner 125 (#115008) üzenetére


Gergőke88
addikt

Évente eladunk pár száz tonna uregkamras lemezt, de aki szakszerűen minden tartozékot tisztességesen megvesz nem panaszkodik.
A jellemző az, hogy a “szaki” nem használja fel a szalagokat/alatetgumit és utána jönnek a panaszok.
pjen: pont az lenne a lényege a guminak, hogy 1. a rezgest ne adja at, 2. az 5 cm szeles gumicsik közepén van 1 cm hézag ami a két lemezt közt a dilletacio miatt szükséges.

(#115010) pjen válasza Gergőke88 (#115009) üzenetére


pjen
félisten

Megvettem mindent, a lakásba nem hallatszik be, de ha kimegyek a teraszra akkor van hangja.Ráadásul a hálószobák a másik oldalon vannak tehát egyáltalán nem zavaró.

(#115011) demars válasza kunberci (#115003) üzenetére


demars
addikt

Szia.
Köszi a tanácsokat!
Pántok vonalát hogy állítsuk be?
Ugy értem a gyakorlatban!? Nyilván a kapu szárnyakra hagyunk kicsit, ne feszüljenek. De nagy hézag se jó.
Elkészítjük a szárnyakat, utána mi a sorrend? Próba a pántokkal, vagy húzzunk függőt a keretre?

A keretekben van diffi, egy egy sarkát elhúzta a hegesztés.
Nem vészes, de szemmel is látható.
A kis derékszög jó ötlet, ilyen kitámasztó van tervbe véve! :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#115012) ctrlaltdel13 válasza Gergőke88 (#115009) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Én meg beépítek pár négyzetmétert.
Hiába a szakszerű kivitelezés, esőnél hangos.
Runner-nek van igaza, egyszerűen membránként viselkedik.
Ennyi.

(#115013) kunberci válasza demars (#115011) üzenetére


kunberci
aktív tag

Én először az ajtókra hegeszteném fel a pántokat. Ezt még vízszintes helyzetben nem olyan nehéz egy vonalba tenni. Utána a pánt másik részébe szoktam két furatot fúrni süllyeszthető csavarnak. Utána beállítom az ajtót ékekkel a helyén, és feljelölöm a tokra a 3-szor 2 furatot összerakott pántokkal. Ezekbe a lyukakba a toknál menetet fúrok, és felcsavarozom a hegeszthető pántok másik felét is. Egyelőre csak a 6 csavar fog a tok felöli oldalon. Utána felteszem az ajtót kiékelés nélkül, és ha minden jó, akkor kell meghegeszteni a tok felöli részt.

(#115014) celf válasza Morris (#114932) üzenetére


celf
őstag

vasalat vagy ablak?

tothjozsi96: ablakkal foglalkozo szakik gondolom tudjak h. melyik gyarbol milyen minoseg jon...
ja, amugy bp-en vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#115015) tothjozsi96 válasza celf (#115014) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ők tudják, te viszont nem. :B
Nem tudom miért itt keresel a kérdéseidre akkor választ.

(#115016) demars válasza kunberci (#115013) üzenetére


demars
addikt

Köszönöm a tanácsokat! :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#115017) celf válasza tothjozsi96 (#115015) üzenetére


celf
őstag

hátha van itt tapasztalt forumtars :)
mindig a ph-n indul a research :)

(#115018) Morris válasza celf (#115014) üzenetére


Morris
veterán

Ablak.
Vasalatból még a MACO is jó!

(#115019) tothjozsi96 válasza celf (#115017) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Reméljük a vakon berendelt Kömmerling ablakoddal nem jársz úgy, mint Ő.
:B

(#115020) Morris válasza celf (#115017) üzenetére


Morris
veterán

Hevestherm Balance 85-öt vegyél. Nagyon jó minőség. Nekem az van az alsó szinten.
Az alá nem adnám.
Elkövettem tavaly nyáron azt a hibát, hogy az emeletre valami kömmerlinges vasalatos retket rakattam be. Nagyon nagy hiba volt. Ha beépítem a padlást, tuti cserélem. Addig meg jó az oda. Legalább nem kell festeni. De más előnye nincs. Hitvány, ótvar szar minőség. A vasalat akad, recseg ropog. Pedig könnyen jár.

[ Szerkesztve ]

(#115021) tothjozsi96 válasza Morris (#115020) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Amíg mindenki is gyárt Kömmerling-et, addig előfordulnak az ilyen jellegű problémák.
Nálunk például a Salamander-hez képest jobbnak tűnik a Kömmerling, és olcsóbb volt ugyanazon gyárból mint a Salamander egy évvel előtte.

(#115022) fjudors válasza celf (#115017) üzenetére


fjudors
aktív tag

mi anno vele cseréltettük az ablakokat/teraszajtót, külső/belső helyreállítással
korrekt, megbízható munkát végzett
Kömerling ablakok maco vasalattal, a premier ablak gyártotta

semmit sem kellett intéznünk, csak a fizetést.

(#115023) Morris válasza tothjozsi96 (#115021) üzenetére


Morris
veterán

10 éve a panelba nekünk is kömmerling került. Az is nagyon jó minőségű volt.

(#115024) celf


celf
őstag

köszi a válaszokat! :R
ránéztem a rehau-val foglalkozo oldalakra is.
egyebkent most a lakasunkban rehau van, roto vasalattal, viszont meg az elozo tulaj rakatta be oket vagy 15 eve, es kezdik felmondani a szolgalatot. + a halo erkely ajto serult, de ez mindegy. is

tohjozsi96: durva a video. a feltolto azt irja az egyik kommentben, h. nem a vasalattal van baj, hanem a profil merevitesevel. az eleg cink.

amugy ez hogy mukodik? a Koemmerling gyart ablakreszeket, es azokat mas gyarakban osszeszerelik es ott rontjak el?

a harmadik meg amig neztem, a Schuco, de akor ezt a Hevesthermet is megcsekkolom!

(#115025) Morris válasza celf (#115024) üzenetére


Morris
veterán

Hevestherm tényleg nagyon jó. Nyugodtan veheted.
Jó a vasalat és vastag a profil.

[ Szerkesztve ]

(#115026) tothjozsi96 válasza celf (#115024) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nem. A Kömmerling az nem a gyártót jelenti hanem ez a profilok gyűjtőneve. Tehát a Kömmerlinghez tartozik több profil aminek vannak pontos paraméterei előírásai, amit majd legyárt egy gyártó. Eddig a Salamander például zöld címkés volt, az volt az eredeti Salamander ami zöld címkés és nem fekete, de ha megkérdezel egy ablakost azt fogja mondani hogy a fekete címkés hamisítvány, ami nem igaz. A Brügmann gyártja tovább a Salamander profiljait, és maga a zöld címkés Salamander megszűnt.

Ezért mondom hogy nem úgy megy ez az ablak vásárlás hogy látatlanba veszel ablakot, ismerősöktől meg kell kérdezni hogy kitől vették, vagy szomszédtól, majd ott kipróbálod hogy milyen a vasalat benne, szorul-e esetleg, mik a tapasztalatai vele. Nálunk például van 2 kis Salamander ablak, ami nem jó. Egyszerűen ha bukóra nyitom ki a bal sarkánál elnyomja a tömítő gumit és kireped, egyszer már az ablakossal visszavitettem a gyárba, új tömítést raktak bele, ha kinyitom bukóra ismét ugyanúgy a bal felére valamiért elnyomja a tömítőgumit és az egyik megint kirepedt. Inkább nem nyitom bukóra őket. Az újabb Kömmerling ablakokból is van kettő kicsi, ezek folyamatosan bukón nyitva vannak, spájz és wc, itt is látni hogy a tömítő gumit megnyomja az ablak szárny súlya, de ez a gumi teljesen más mint amit a Salamander profilhoz használtak, sokkal jobb.

Illetve az is fontos egy ablaknál hogy 2 vagy 3 gumi tömítés van benne, pl. nálam Salamanderben csak 2 de a Kömmerling-ben már 3 van! Illetve ami nagyon fontos még szerintem az az hogy jelezd előre hogy szeretnél-e párkányfogadó toldót az ablakra vagy sem, mert hogyha akkor jössz rá miután beépítik az ablakot, akkor le kell vésni a falból, máshogy nem lesz párkányod.

(#115027) celf válasza tothjozsi96 (#115026) üzenetére


celf
őstag

Az komoly! Nálunk eleve van most párkány, ha felméri egy szaki, azért jó lenne, hogy úgy csinálják meg, ahogy volt.

Amúgy számomra olyan fura ez, hogy, a Kömmerling akkor kitalált egy profilt és így random gyárak megcsinálhatják, kvázi ellenőrizetlenül. Persze egy idealis világban nem mennek félre a dolgok, meg nyilván nemxrandom gyárak kapnak engedélyt Kömmerlinget gyártani, de mégis sok a panasz rájuk.

Mosr fogok kérni árajánlatokat.

Még eredetileg egyébként egy ablakbeállítással indult az egész, illetve gumitömítések cseréjével. Egy öreg szaki aki eljött felmérni beállításhoz az ablakokat mondta, h ki ne cseréljúk a gumikat, mert szar lesz utána.... a Rehau márkaszerv8zben viszont ajánlják a cserét :U

(#115028) beers válasza celf (#115027) üzenetére


beers
addikt

Ha nem hadititok, majd beírhatnád a tapasztalatokat! :R

M&N

(#115029) Atomgeszi válasza daninet (#114460) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na lassan eljutok a megvalósításig.

Nézegetem ezeket a geotextíliákat. Van ebből 50-100-150 gr/m2 is.

Most akkor melyik kell nekem ehhez a művelethez?
10 cm kavicságy az mélységre vonatkozik, ugye?
És akkor ezeket tekercsben árulják?

Ha 16 méter a teljes hossz, akkor 16x1m széles geotextítl tudok venni? Akkor letekerek 16 métert és levágok belőle olyan szélességet amennyi kell? Bal oldalon innen nézve a rajzodon ugye kell majd szegély. Akkor a szegélynél hogyan rakom a textilt? Elvileg az be lesz betonozva, akkor a szegélynél elhajtom majd a textilt, és akkor a köveket meg beleszórom?

(#115030) szaszyka válasza celf (#115027) üzenetére


szaszyka
senior tag

Elvileg ez úgy működik, hogy a kömmerling legyártja a műanyag profilokat, amit még ész tőlük boldog boldogtalan ablakos cég, aki elkezd tényleges ablakokat gyártani a saját vasalatukkal, rendszerükkel. A kömmerling csak a műanyagot adja, az ablakos pedig azt csinál, amit akar belőle. Csak ugye ha veszel egy szar ablakot, nem a sufni kis szar gyártót fogod szidni, hanem a kömmerlinget, aki csak a műanyagot adta az ablakodhoz.
((((((Ha jó ablakot akarsz, akkor javaslom a Schumacher ajtó -ablak kft fa ablakait/ajtóit. Igaz, hogy drágábbak, mint a műanyag ablakok, de nagyon jó minőségűek.)))))

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#115031) Morris válasza Atomgeszi (#115029) üzenetére


Morris
veterán

300g/m2 legyen a minimum!!! Az alattit ne vegyél!

(#115032) Atomgeszi válasza Morris (#115031) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na ezt jó tudni. :DDD [link] Ez most akkor 5 méter széles / m2 ár? Vagy ez hogy van?

(#115033) prannk


prannk
őstag

Tartófalba lehet boltíves átjárót kivágni valami módszerrel?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#115034) pjen válasza prannk (#115033) üzenetére


pjen
félisten

Persze.alátámasztják a födémet,kiveszik a falat,beraknak egy áthidalót és a boltívet.Nagy meló, nagy rombolás.

[ Szerkesztve ]

(#115035) Morris válasza Atomgeszi (#115032) üzenetére


Morris
veterán

Inkább [link]

(#115036) daninet válasza pjen (#115034) üzenetére


daninet
veterán

Láttam már olyat is, hogy leverik a vakolatot, horonymaróval bemarják majd kivésik az áthidaló helyét, majd alatta kibontják. Egy kicsivel kevesebb rombolásnak tűnik.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#115037) b4lukapitany


b4lukapitany
tag

Sziasztok!

A képen bejelölt hálószobában az átalakítás során a mostani ajtó megszűnik, mert ki lesz hozva odáig a fürdőszoba. A nappali felőli válaszfalba szeretnénk egy ajtót vágni helyette. Szerintetek hány centire kéne pozícionálni a rá merőleges fürdővel közös faltól? Van erre valami "szabály/ajánlás"? Én olyan 80 centire gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#115038) A Zéé válasza b4lukapitany (#115037) üzenetére


A Zéé
addikt

attól függ hogy akarod berendezni a szobát. Ha szekrényt akarsz rakni a fürdő felőli falra, akkor 65 cm is elég a saroktól.

Just a simple Lineman...

(#115039) Blackmate


Blackmate
senior tag

T8-as trapézlemezt kell rögzítenem függőleges OSB-re. Milyen sűrűn csavaroznátok (4,8 mm-es bádogcsavarral, EPDM tömítéssel)?

Az addig oké, hogy mondjuk minden 2.-3. bordát rögzítek, ami így adja magát:

De hosszirányban milyen sűrűn érdemes?

2,5 - 3 méter magas falakat borítok a lemezzel.

(#115040) Exodion


Exodion
aktív tag

Sziasztok,

Tud valaki javaslatot hogy honnan tudnek gyalult szaraz kemenyfa "lecet" vasarolni/venni? 50x50-es tolgy/akac/hasonlo kellene 2m szalhosszban osszesen csak 3db. A kozelemben egy darab tuzepen nincs kemenyfa csak luc (mar vorosfenyot sem forgalmaznak, helyette impregnalt luc! :Y ).
A Zatik-nal lenne de csak szemelyes atvetellel az meg a vilag tuloldalan van, es nem kuldik ki semmivel az arut (bezzeg a luc-ot siman elkuldik postaval).

[ Szerkesztve ]

(#115041) b4lukapitany válasza A Zéé (#115038) üzenetére


b4lukapitany
tag

Lesz szekrény, igen, azok olyan 55-ösek + a szegélyléc. Csak ezen agyalok, hogy mennyit kéne arra ráhagyni.

(#115042) mezis válasza b4lukapitany (#115041) üzenetére


mezis
nagyúr

Mennyi hely marad az ablakig?

mezis

(#115043) daninet


daninet
veterán

Erős asztallábat keresek, lehetőleg acél. Legtöbb helyen ebédlőasztal/íróasztal lábakat találok vékony aluból.
Ismer valaki egy webshopot ahol hasonló van?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#115044) b4lukapitany válasza mezis (#115042) üzenetére


b4lukapitany
tag

4,80 m a hosszabb fal. A másik oldalon kanapé lesz, ami 2,55 m széles. Mellette is hagynék a faltól illetve az ajtófélfától egy 30-30 centit. Szóval 4,8-3,15-0,9(ajtótok) = 75 cm marad a faltól, ha jól számoltam. Az úgy korrektnek tűnik. Esetleg 75 széles ajtónál még több hely marad, csak az meg nem tudom, hogy nem lenne-e keskeny.

(#115045) A Zéé válasza b4lukapitany (#115044) üzenetére


A Zéé
addikt

75-ös ajtót csak akkor rakunk, ha nagyon nincs másra hely, de szobára talán hivatalosan nem is lehetne. A 90-es ajtónak is csak kB. 80 cm az átjárható része, még azon keresztül is izgalmas bejátszani egy kanapét. 75-ös ajtónál meg esélytelen.
Én megpróbálnám továbbra is minél inkább a szekrény felé tolni a nyílást, mert ha ott hagysz el plusz 10 cm-t, az semmire nem lesz használható a későbbiekben. Viszont az ajtó meg az ablak közti plusz 10 cm bármikor jó lehet a jövőben.

Just a simple Lineman...

(#115046) ctrlaltdel13 válasza Blackmate (#115039) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Én 40 cm környékén csavaraznám.
Minden második hullámba, a felette levő meg egy hullámmal eltolva.

(#115047) JóGéza válasza daninet (#115043) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Ikeát nézted már?

(#115048) mezis válasza b4lukapitany (#115044) üzenetére


mezis
nagyúr

0,75m-es nyílás: csak lapra szerelt bútorok? :F

mezis

(#115049) mezis válasza ctrlaltdel13 (#115046) üzenetére


mezis
nagyúr

"Minden második hullámba, a felette levő meg egy hullám...."
Nekem mindegy, amíg nem az én hullám! ;] :DDD

mezis

(#115050) macilaci78 válasza mezis (#115048) üzenetére


macilaci78
nagyúr

75 cm széles nyílásméretbe 65-66 cm átjárhatóságú ajtó megy trükközés nélkül. Egy akasztós szekrény 60 cm mély, plusz fogantyú. Egy mosógép 61-62 cm széles helyen sérülés nélkül bemegy. Franciaágyat is be lehet játszani, a fejvégnél kell vele elfordulni.
A kanapé, fotel akkor gond, ha vastag a háttámla, kartámla, mély, öblös. Ekkor is beférhet, mert a kárpit és szivacsozás engedhet, de akkor már nógatni kell rendesen és sérülhet az ajtótok. Érdemes védeni valamivel, akár szőnyeget odaállítani.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.