Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12001) Pitterix válasza philoxenia (#11999) üzenetére


Pitterix
őstag

Én 11éve csinálom, gondolhatod, mennyire tele van a törpöm..... :(((

(#12000) föccer: a zöldre allergén vagyok, kiütéses leszek, a sárgától csak szimplán fulladok........

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#12002) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok! Van a csapok végén egy becsavarható betét/rátét, amiben a vízvzetető és a szűrő van. Nem biztos, hogy jól fogalmaztam meg, de ez minden csap végén ott van, ebből jön a víz. Ezt hogyan kell szépen lecsavarni/felcsavarni anélkül, hogy a krómréteg sérülne? Ha kombináltfogóval, vagy valamilyen fém fogóval nekiállok, lejön a fényes rész.

(#12003) Dluinet válasza DeFranco (#12002) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Valamelyiken van villáskulcsnak is hely a tövében, de ha nincs azt szoktam használni ami a kezem ügyébe kerül. Gumilap, bőrdarab vagy szigetelőszalag több rétegben rátekerve.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12004) DeFranco válasza Dluinet (#12003) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hiába van hely, attól még megmarad a kulcs nyoma (legalábbis nekem), de a szigetelőszalag az jó ötlet, köszönöm!

(#12005) canniball válasza veze (#11974) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, ezért is gondoltam hogy azzal (relatíve) megfizethető áron lehetne valamit kezdeni.

(#11987) föccer!
Ahogy mondod, jelenleg a tetőfólia és a cserepezés jelenti a felső "szigetelést". Mivel fával fűtünk (gázzal csak ritkán) így pontosan forintosított bekerülési költséget nem tudok mondani, de a cél az lenne hogy kevesebb fűtőanyag fogyjon és nem bánnám ha nem hűlne egy éjszaka alatt 6-8 fokot a hőmérséklet, hanem csak pl. 4-et.

Ha már szóba került a szarufák közötti szigetelés. Korábban olvasgattam a neten tetőszigetelés témában és ráakadtam egy cég honlapjára akik habbefúvásos technikával dolgoznak. Az egyik érv amit felhoztak hogy ez miért jó az az volt hogy jobb mint az üveggyapot mert az nem alaktartó, pár év(tized) alatt "leamortizálódik". Ennek igazolására fel is voltak rakva képek és hőképek amiken látható volt hogy az ügy. el/lecsúszott így fent már semmit sem szigetelt (gondolom a tekercsben kapható verzióról volt szó nem a táblásítottról). Először úgy voltam vele hogy csak marketing fogás amivel el akarják adni magukat. Aztán amikor a konyha felett cseréltettük a hullámpalát zsindelyre megdöbbenve láttam hogy a felső részen kb. fél méter hosszan, illetve a szarufák mellett végig cca. 10 cm szélesen nincs ügy., csak középen. Pedig ott lapos a tető, nagyjából 3 méteren esik 50cm-t. Két esetet tudok elképzelni:
1. igaza volt az említett cégnek és hosszú távon csak valami merevebb anyagban érdemes gondolkodni (táblásított ügy./kőzetgyapot, polisztirol lapok stb.).
2. hosszútávon sincs a tekercs ügy.-tal probléma csak az előző tulaj nagyon elbénázott valamit amikor felrakta.
Melyik a helytálló?

DeFranco!
Én nemes egyszerűséggel egy papírzsepit szoktam odafogni. Csak arra kell figyelni hogy ne használt legyen. :D

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12006) DeFranco válasza canniball (#12005) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én rongyot fogtam oda, de azt hamarabb kapta szét a kombiná'tfogó, mint floki a lábtörlőt, és kezdődött a móka elölről, egy szűrőfej bánta.

Most trükkösdezső leszek, és a fogót szigszalagozom be. (Amúgy gondolhattam volna, hogy vagy duct tape lesz a megoldás vagy WD40 :W )

[ Szerkesztve ]

(#12007) Hasaggymeg válasza DeFranco (#12006) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ha időnként le van szedve,és nincs utána visszabikázva mint állat,relatív könnyen le kell jönnie.Van annyira vízköves is mely már csak darabokban jön le.Létezik hozzávaló műanyag kulcs is,a drágább csaptelepekkel adják.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#12008) DeFranco válasza Hasaggymeg (#12007) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nézek ilyen műanyag kulcsot, amikor veszek fejet a csaphoz (elrohadt a betét). Amúgy vastagon állt a vízkő rajta.

(#12009) Hasaggymeg válasza DeFranco (#12008) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A Bauhausban van olyan kulcs.2 méret van,a kádcsaptelepeké meg a többi kisebb csaptelepé,de amint írtam,ha takarítva van és időnként leszerelve,utána meg nem rábikázva,a kulcs csak szerelőknek kellhet.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#12010) Pitterix válasza canniball (#12005) üzenetére


Pitterix
őstag

Nekem 10 éve van fent a sárga Isover és még mindig ugyanolyan, mint mikor beraktam.....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#12011) philoxenia válasza DeFranco (#12008) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem a kádnál lejön kézzel, mert azt csak kézzel húztam meg, de valószínűleg létezik csereként mindenféléhez ez a végelem... nálam is volt már cserélve...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12012) adalbert1


adalbert1
veterán

Ma elvégeztem az első csempefúrásomat. :) Először féltem hogy szét fog esni a csempe, de szerencsére normális tömör volt a fal és a ragasztó a csempe mögött, így 8-as fúróval simán ment a dolog. A tanulság leginkább az hogy akár 3 lyukat is elbír egy csempe ha megfelelő anyag van mögötte (wc tartályt raktam fel, a régi helyet új lyuk kellett, viszont elsőre nagyon elmászott a fúró és nem volt meg a vízszint, így újból nekiestem).

WC tartály lehúzásánál miután feltöltődött a tartály és víz már nem jön a szelepből mi az a sziszegő/sustorgó hang? Gondolom hogy levegő, de normális ez így? Egy kis idő után abbamarad a jelenség.

(#12013) Manitou válasza föccer (#11991) üzenetére


Manitou
addikt

20 már erősen ajánlott. 10 nagyon régen volt jó :)
Ráadásul szigorodni is fognak az előírások január 1-től. ( persze ez új építésre vonatkozik)

Jaja én is kőzetgyapotot javaslok. :K és természetesen felülről a padlásfödémre illene fektetni :K

(#12014) Bandus99


Bandus99
őstag

sziasztok!

Tamadt egy elvetemult otletem.

Adott fa hoszigetelt ablak. Mennyire hoszigetelt, mifele uveg van benne azt nem tudom.
Ezen kivul van rajta folia ami nagyon jo nyaron mert szuri a nagy napsutest.

Telen viszont azt a keves fenyt is szuri ami lenne.
Ezert azon morfondirozom megoldhato- e hogy csinaltatt az ember masik uveget s mondjuk fel evente cserelni teli ill nyari uzemmod.

A kerdes ez viszonylag egyszeruen megoldhato?
Mennyibe johet m2e egy normaliisab szigetelesu uveg?
Vagy ez igy teljesen hulyeseg?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#12015) Manitou válasza Bandus99 (#12014) üzenetére


Manitou
addikt

háááát én még ilyenről nem hallottam, de ez nem jelent semmit. Nem olcsó ám az üveg.
kb 30000ft/m2 -el lehet számolni a korszerű műanyag ablakokat minimum.
Ebből az üveg kb a fele tétel lehet maximum, vagyis olyan 10-15k /m2-el szerintem nyugodtan számolhatsz csak üvegre. Persze attól is függ milyen fóliázást kap, hány rétegü stb.

[ Szerkesztve ]

(#12016) Dluinet válasza Bandus99 (#12014) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Fa ültetése az ablak elé, nyáron a leveli árnyékot adnak, télen nincs levél van fény. :D
Régi parasztházaknál, arra az árkádos részre még nővényt is futtattak. Pedig az árkád miatt csak az alacsonyan lévő nap tudott besütni, így télen besütött a nap, nyáron csak reggel és este.
Persze déli tájolású volt a legtöbb ablak.

Kérdésedre a választ nem tudom.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12017) adm válasza Bandus99 (#12014) üzenetére


adm
őstag

műszakilag megoldható, mert vannak olyan speciális esetek, amikor az üveget a helyszínen teszik be, pl portálok, vagy egyedi fix ablakoknál.

DE...
- egyrészt sem az ablak tokot, sem a szárnyat nem arra tervezik, hogy évente kétszer szögelgessék házilag,
- másrészt az üveg sűrűsége 2,5t/m^3-től indul, egy üvegezett közepes terasz ajtó 2rtg. üvege lazán eléri az egy mázsát. egy komplett háznyit mozgatni, sérülésmentesen tárolni nem kis feladat...
- harmadrészt ha nem házilag cserélitek, akkor a szerelgetésért kisebb vagyont fizethetsz ki minden évben

0. ha tényleg fólia a hővédő réteg én megpróbálnám eltávolítani, ha sikerül -> 2
1. HA a hővédő réteg nem fólia, akkor a helyedben egyszeri üvegcserén gondolkoznék el azoknál a nyílászáróknál ahol télen hőnyereség jelentkezik. elsősorban dél-kelet, dél, dél-nyugat. az anyagiaktól és az adottságoktól függően a legjobb műszaki megoldással (argon gáz töltés stb)
2. ezekre a nyílászárókra pedig állítható KÜLSŐ árnyékoló szerkezetekre tennék fel.
pl állítható lamellájú vagy leszerelhető előtető, redőny, zsaluzia.

16core - 32thread - 64gb

(#12018) DeFranco válasza Dluinet (#12016) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A jó öreg józan paraszti ész. :) Olyan jó érzéssel töltenek el az ilyen megoldások.

(#12019) runner 125 válasza Manitou (#12013) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez a kozetgyapotszigeteles miként zajlik? X mennyiséget csak simán le kell teríteni a padlásra, vagy ezt valami spéci ragasztoval rögzíteni is kell?
Mi a pálya a ragcsalokkal? Nem fúrják bele magukat? Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12020) Bandus99 válasza adm (#12017) üzenetére


Bandus99
őstag

No lehet nem fogalmaytam megfeleloen.
Elsokent volt a fa ablak benne a hoszigeteleses uveg, aztan egyik nyaron a nagy meleg miatt rakattunk ra utolag foliat ami megszuri a sugarzast. Ez nyaron nekem jo, nem szeretnem leszedni az uvegrol.
Ezert gondolkodtam az uveg csereben, de egyreszt a 15knm ar eleg huzos masreszt ugy nezem a csere se megoldhato hazilag hosszutavon. Fat nem tudok ele tenni, utcafronton van es beton minden. Tullepek rajta, hirtelen fellangolas volt

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#12021) adm válasza Bandus99 (#12020) üzenetére


adm
őstag

ja értem, azt hittem hogy már úgy vettétek. ha ragaszkodtok a fóliához és nyáron is a napfényhez, akkor is lehet rá megoldás.

nyilván sok tényezőtől függ, pl: a méretektől, darabszámtól és a kialakítástól, de normál bukó/nyíló nyílászárók esetén van egy olyan lehetséges megoldás, hogy komplett ajtó és/vagy ablak szárnyakat csináltatsz pluszban. a zsanérokról sokkal egyszerűbb levenni majd feltenni és nem igényel szaktudást sem, ráadásul a keretben sem sérülékeny annyira.

ha újabb a nyílászáró, akkor akár az eredeti gyártónál vagy egyedi gyártást vállaló cégnél érdemes ajánlatokat kérni. ez a drágább megoldás, gyakorlatilag egy új ablak árának a 2/3adát is elérheti. pl nagy és sok nyílászárónál simán lehet, hogy jobban megéri kazánt cseréni egy jobb hatásfokúra, mert a hőnyereségnél jóval többet lehet spórolni.

16core - 32thread - 64gb

(#12022) Bandus99 válasza adm (#12021) üzenetére


Bandus99
őstag

Kosszi ez a szarnycsere erdekes dolog.

1 szobaban gondolkodom rajta es persze az osszeg fugvenye.
Uj futesrendszerem van konvektorokat kidobaltam ezen mar nem tudok mit cserelni.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#12023) csemberlen válasza Bandus99 (#12020) üzenetére


csemberlen
őstag

Fólia leszedés+redőny felszerelés?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#12024) philoxenia válasza Bandus99 (#12022) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Télire esetleg plusz harmadik üvegréteg?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12025) canniball válasza Pitterix (#12010) üzenetére


canniball
nagyúr

És az nem mindegy hogy Isover vagy más márka?

runner 125!
Ha csak annyit akarsz mint én akkor egyszerűen le kell fektetni és kész, nem kell semmiféle rögzítés. Csak arra kell figyelni hogy egybefüggő legyen, ne legyen köztük rés.
A rágcsálók tudtommal nem szeretik mivel szúrja őket (a polisztirolt sajna annál jobban kedvelik :(( ).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12026) canniball


canniball
nagyúr

Van egy ilyen csapunk a mosdónál:

Klatty!

ami egy ideje csepeg. Mivel egész eddig abban a tudatban voltam hogy ezt nem lehet szétszedni/a csepegés cserével orvosolható nekiálltam nézegetni hogy mi legyen helyette, közben ráakadtam erre, kb. ugyanúgy néz ki és azt írják "Hagyományos betéttel". Ezen felbuzdulva nekiestem és (mint a képen is látható) sikerült leszednem a "kupakot" róla. Alatta az üregben találtam egy kipottyant kicsi csavart és a hozzá tartozó alátétet:

Klatty!

Viszont hiába nézegetem nem tudok rájönni: merre tovább? :F

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12027) Pitterix válasza canniball (#12025) üzenetére


Pitterix
őstag

Van Climowool, vagy mi a szösz, az kaki, aztán az Ursa talán a legszarabb, van még a a Rockwool, talán ez a legjobb, de marha szar dolgozni vele.Sárgából tényleg az Isover a legjobb, legalább is 10 év tapasztalat alapján.....

A rágcsálók igenis szeretik sajnos..., de ha van 15-20cm, akkor csak a teteje sérül.
A zöldet:kőzetgyapot, fent említettem(Rockwool) illesztéssel jó, nem átfedéssel. Max alá sárga 5cm, azt átfedéssel.

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#12028) Manitou válasza runner 125 (#12019) üzenetére


Manitou
addikt

Ja, leteríted és kész. :K
A rágcsálók nem szeretik a szálas hőszigetelést.

(#12029) Manitou válasza Pitterix (#12027) üzenetére


Manitou
addikt

Erről a climowooolról még az életben nem hallottam.
A rockwool kőzetgyapotot gyárt csak.
Az ursa és az isover az meg üveggyapot.

Kőzetgyapotból ami viszonylag olcsó az a NOBASIL.

(#12030) Pitterix válasza Manitou (#12029) üzenetére


Pitterix
őstag

Sokat nem vesztettél, szakad, porzik, bök egy rakás kaka, de még mindig jobb egy fokkal, mint az Ursa.
Ursából a 10-es ér kb annyit, mint isoverből a szétszedett 5-ös.....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#12031) Morris válasza canniball (#12026) üzenetére


Morris
veterán

Üdv!

Ha kinn van a csavar meg az alátét, akkor mostmár le tudod húzni a tekerőjét. Csak lehet rá van szorulva. kicsit ütögesd meg rongyon keresztül valamivel. le kell jönnie. Nekünk ugyanilyen tekerős csaptelepünk van az egész lakásba.
Ha lenn van a tekerő, akkor ott tudsz húzni a csavaron. Lehet, hogy ott ereszt/csöpög ;)

(#12032) biker


biker
nagyúr

elfelejtettem, hátha ti tudjátok, mi a neve, a:

olyan műanyag foglalat, aminek félbehajtott hátsó lapját ha rápattintjuk a rendszerben hozzá tartozó lapos kéteres kábelre, ahol akarom, akkor ott lesz a foglalat, és világít az izzó benne? :):):)
nem clip-fix, de csak ez ugrik be, és most nem tudom, mire keressek...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12033) Met válasza biker (#12032) üzenetére


Met
Topikgazda

:Y :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#12034) adm válasza biker (#12032) üzenetére


adm
őstag

ennek az egyik lehetséges megfejtése a "feszített halogén sínrendszer", a többi passz...

16core - 32thread - 64gb

(#12035) csemberlen válasza biker (#12032) üzenetére


csemberlen
őstag

http://hunilux.hu/tronix2011.pdf
18 oldal

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#12036) runner 125 válasza canniball (#12025) üzenetére


runner 125
nagyúr

Okés, köszi az infót!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12037) biker válasza adm (#12034) üzenetére


biker
nagyúr

negatív, szigetelt vezetéket mondtam, nem drótsodronyt, pálcát

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12038) biker válasza csemberlen (#12035) üzenetére


biker
nagyúr

és igen! a belt light!
Köszi!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12039) KrAt


KrAt
veterán

Lassan elkészült a fürdőm, azonban van egy bibi: a kád nagyobb mint terveztem, és a 30 centis kád-mosdó csaptelep kifolyócsöve nem ér el a csapig :DDD Lehet valahol 35-40-45 centis, alsó kifolyású (azaz '-----, alakú) kifolyócsövet venni vhol? Mindenhol csak 30 centiset találok, az van most, de az még rövid.. :(

(#12040) biker


biker
nagyúr

na a tököm tele van. Újabb megoldandó probléma.
Aki a padlásfeljárókat gyártja, az szarjon sünt. de komolyan!

Reggel nézem, vízbe léptem az előszobában. mi a franc? beáztunk? nem is esett...
Felnézek, a padlásfeljáróról csöpög a víz. de hogy!?!?!?
Hát a szép nagy kapupánt fejű csavarok, amik átmennek az ajtó lapon, és rögzítik rá a létrát bazinagy fém szegletvasalatokkal, az ugye fentről vezeti le a hideget (a tetőcserepeken illetve alatta nincs szigetelés, csak a mennyezeten van 15cm gyapot), és lentről meg száll fel a meleg levegő, így ahol a levegő találkozik a hideg csavarfejekkel, ott szépen csurom víz a csavar meg a lap, és csöpög le róla a víz.

Nem tudom, ha a meleg oldal felől, ahol a csavar feje van, rakok ilyen 10mm féle festhető mintás polisztirol lapot, az elég jó megoldás, vagy vastagabb kellene, vagy inkább belülről próbáljunk valamit elérni? Nincs ezekre készen kapható szigetelés?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12041) Pitterix válasza biker (#12040) üzenetére


Pitterix
őstag

Én is ragasztottam rá és nincs vele gond.
A szélére meg körbe nikecell szegélyt és még jól is néz ki.
Nekem amúgy nem is volt sem párás, sem vizes.....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#12042) biker válasza Pitterix (#12041) üzenetére


biker
nagyúr

ajtón kívül körben a szegély már fent van, a lapon nem volt semmi.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12043) adalbert1


adalbert1
veterán

Ilyen kukacok ellen szerintetek mit lehet tenni? Ez tényleg élelmiszermoly vagy valami más?

Kedd óta küzdünk velük, minden nap 2-3 megjelenik a konyhában a plafonon. Tegnap mindent végigtakarítottunk, és az összes bontott lisztet, magot, stb.-t kidobtuk. Barátnőm szerint az egyik zacskós zabpehelyben voltak (mert alatta is megjelent 3 kis idő múlva, úgy hogy az eredeti helyéről ki lett pakolva a pultra), de hamarabb ki lett dobva és a szemetet is levittem mint hogy megnézzem mi volt benne.
Ma reggelre viszont megjelent ismét 2 db, ezek lehet hogy már hamarabb elkezdtek mászni? Vagy beköltöztek máshova is? Maguktól nem szaporodnak még kukac formában, csak ha kikelnek és lesz ami petét rakjon nem? Tehát 10 db-ból nem lesz 100 ha még kukac formában ki lesznek irtva?

(#12044) DeFranco válasza adalbert1 (#12043) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Néhányba én is belefutottam pár hete, kb. 5-öt irtottam ki. Azóta nem találtam. Lehet a hidegről húzódtak be.

(#12045) Bandus99 válasza adalbert1 (#12043) üzenetére


Bandus99
őstag

En elmentem tecsoba azt vettem 3 fele elemiszermoly elleni termeket kitettem es eltuntek.
Nem tudom melyik volt a hatasos
Igaz nalunk megjelentek mar repulo formaban is mire feltuntek.
Igy a haromszog alaku ragasztos is fogott meg vettunk ami csak a oda kell tenni es az "illataval" irtja

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#12046) Pitterix válasza biker (#12042) üzenetére


Pitterix
őstag

Nekem sem.
Szigetelés gyanánt gyárilag raknak bele egy kb 1,5cm széles, 2-3mm vastag fa valamit, amit az első kinyitásnál szét is szakítottunk. Ezért drágább legalább 1000Ft-al.
Most, hogy ráragasztottam a nikecell kockákat, nem elég hogy formásabb is, de érezhetően nem száll el a meleg.
Nektek sima mezei fehér fa van, vagy esetleg valami komolyabb,

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#12047) biker válasza adalbert1 (#12043) üzenetére


biker
nagyúr

Teákat nézd meg! nekünk abban volt!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12048) biker válasza Pitterix (#12046) üzenetére


biker
nagyúr

síma fa, lefestve

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12049) Met válasza adalbert1 (#12043) üzenetére


Met
Topikgazda

Gyümölcs van?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#12050) Integra válasza adalbert1 (#12043) üzenetére


Integra
titán

vicces, de ilyen fehér izét én is találtam 3-4-et. azóta sem. azt se tudom milyen kukacok ezek és hogy honnan...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.