Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#26001) neduddki válasza hossszú (#26000) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

inkabb a kulteri hangjat kepze;ld el a furdoban akkor:- )
en nagyon birom a hibrid dolgaot az Arisotnnak csak ne o gyartan oket...

ud

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#26002) Lipton válasza Sickboy25 (#25992) üzenetére


Lipton
őstag

Nekem is Bosch van de az 50 meteres, 19.900 volt valamelyik barkacsban ajandek szerszamtarto ladaval. Amennyiben nem surgos varj ki egy akciot (bauhaus, obi, baumax, praktiker). Szerintem nagyon jo, en szeretem. Napfenyben tavolra a lezer pontja lehetne erosebb is egy kicsit.

(#26003) Morris


Morris
veterán

Urak!
Kandallót rakhatok én az 4. emeletre? (fölöttünk már nincs senki, csak a tető)
A legkisebbet szeretném, azaz elég egy 6kw-os is, kiegészítő fűtésként.

(#26004) Ghostman78 válasza Morris (#26003) üzenetére


Ghostman78
senior tag

ha társasházban laksz és ha van a háznak gyűjtőkéménye, akkor attól LEGALÁBB 2 méterre kell lennie a kéményednek, úgy kell kialakítani a födémáttörést
ez tutti

illetve oldal falra sem mehetsz ki ha van azon a falrészen nyílászáró
ezek akkor igazak természetesen ha "betartod" a szabályokat ;]

többit majd a kollégák megmondják

esetleg elektromos kandalló ? :U

[ Szerkesztve ]

(#26005) Morris válasza Ghostman78 (#26004) üzenetére


Morris
veterán

Hát ez nem hangzik túl jól. Most, hogy olvasgattam a témával kapcsolatban, találtam egy olyat, hogy a huzat iránya is meg tud változni, ami az egyéb nyílt égésterű gázkészülék üzemelését veszélyessé teszi!

Az elektromossal csak annyi baj lenne, hogy azzal fűteni még a konvektornál is többe kerülne.
Pedig meglenne a szilárd tüzelőanyag a kandallóhoz minimális pénzért. :W

(#26006) Ghostman78 válasza Morris (#26005) üzenetére


Ghostman78
senior tag

nyílt égesterű berendezés mindíg is veszélyes marad, ha nem tartjuk be rá az előírásokat, mivel a belső oxigént vonja el (tőlünk), ez pedig szar lehet ránk nézve egészségileg, illetve oda is teheti be az elégetett gázokat szén monoxid formájában ha tré a kéményhatás......

amikor nekem anno nyílt égésterű volt a církóm, olyan CO érzékelőm volt, amin volt egy fesz mentes contact kimenet, amit össze húztam a cirkó betápjával
ha bejelzett volna a cirkó, a feszmentes contactal lekapcsolta volna a cirkómat és nem lett volna szarcsi
szerencsére nem került rá sor

azóta átálltam zártra

ezért jó a zárt rendszer ,mert kintről szív el , kintre fúj ki

ui: ha egy kémény meg van tervezve, akkor nem szabad vissza jönnie a "huzatnak" nyílt égésterűnél sem
csak ehhez most meg olyan előírások vannak kb 3éve a lakosságinál is, mint az iparinál (pl elszívó ventillátor stb)

gázkészülékeknél pedig egyre több helyen előírás a gázszelep+motor , ami vicces (szintén lakossági)
ha nincs megfelelő szellőzés biztosítva és fokozott veszélyesnek itéli meg a gáztervező az adott terepet

[ Szerkesztve ]

(#26007) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Köszönöm a válaszokat a távolságmérőre... Makita is nagyon szimpi :)

Még egy kérdés... Használ valaki 3D-s lakberendező programot? Valami nagyon egyszerű kellene, amit a párom tudna kezelni, mert fürdőszobaprojektben van most :))

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#26008) Winner_hun válasza Sickboy25 (#26007) üzenetére


Winner_hun
félisten

Google SketchUp

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26009) Sickboy25 válasza Winner_hun (#26008) üzenetére


Sickboy25
addikt

ez nem túl egyszerű, így első ránézésre :DDD

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#26010) runner 125 válasza Sickboy25 (#26009) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pedig az. :)

mod.
Ha, az bonyolult akkor: papír + ceruza.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26011) Winner_hun válasza Sickboy25 (#26009) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hajrá. Videónézéssel együtt fél óra múlva egy házat már fel tudsz húzni. A többi már csak videózás és gyakorlás.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26012) harry válasza Sickboy25 (#26009) üzenetére


harry
veterán

Sims ;] Amúgy tényleg jó a sketchup, minimális munka / tudás mindenhez kell, inkább csak elsőre bonyolult.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#26013) Sickboy25 válasza harry (#26012) üzenetére


Sickboy25
addikt

már egész jól megy :) köszönöm

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#26014) neduddki válasza neduddki (#20535) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

megont vettem egy ventat ha monden igaz a 44est

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#26015) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Konyhások ajánlatán az szerepel, h a megrendeléstől számítva 4-6 héten belül legyártják, viszont ma _én_ hívtam őket, h mi a pálya, és azt mondták, h a héten biztosan nem lesz kész, így ki is csúszunk a 6 hétből.
Soha nem voltam egy türelmetlen ember, de a megbeszélt időpontok betartása nálam alapelv.
Vajon érdemes szóvá tenni és alkudozni emiatt? :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26016) Dr.Zoo válasza runner 125 (#26015) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ezt úgy híjjàk, hogy szerződés szegés.
Már ha le van írva valahol a 4-6 hét.....

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#26017) runner 125 válasza Dr.Zoo (#26016) üzenetére


runner 125
nagyúr

Persze h le van írva.. a részletes ajánlat alján szerepel, dátummal, aláírással.

Aláírom, h nem mindent velük csináltattam meg, mármint a Blum alkatrészeket én szereztem be töredék áron, mint ahogy pl a mosogatót is, de ezeket már nagyjából 20-22-napja megkapták, úgyhogy ez sem lehet a csúszás oka.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26018) csemberlen válasza runner 125 (#26017) üzenetére


csemberlen
őstag

Mi van a szerződésben a csuszásra? Kötbér stb?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#26019) Ghostman78 válasza runner 125 (#26017) üzenetére


Ghostman78
senior tag

esetleg a kötbér szerepel rajta ? :U
és ha igen mit takar ?

(#26020) runner 125


runner 125
nagyúr

Az a baj, h a csúszás, kötbér nem szerepel benne... de most nem vagyok otthon, holnap meg tudom nézni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26021) Dr.Zoo válasza runner 125 (#26020) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Egy próbát megér: finoman rálépni a tökükre, hogy mit reagálnak. Hátha valami extra kedvezmény becsúszik.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#26022) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

Van egy beltéri ajtó, és ezt szeretném lekezelni. Ajánlották nekem, hogy lazúrral kenjem le 2 rétegben. Most azt elfelejtettem megkérdezni, milyen lazúrt kellene vennem vékony vagy vastag? Ahogy nézegettem, találtam magasfényű és selyemfényű eket, ezek között mi a különbség?

(#26023) Winner_hun válasza RaPiDsHaRe (#26022) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én vékonylazúrt kennék rá.
A magasfényű jobban csillog / tükröződik.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26024) RaPiDsHaRe válasza Winner_hun (#26023) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Esetleg márkát tudsz mondani / ajánlani ?

(#26025) Winner_hun válasza RaPiDsHaRe (#26024) üzenetére


Winner_hun
félisten

Milesi

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26026) RaPiDsHaRe válasza Winner_hun (#26025) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

És még lehet is kapni nálunk :C .

Már csak az érdekel az első réteg felhordás előtt megcsiszoljam vagy elég a két réteg között csiszolni ?

(#26027) Winner_hun válasza RaPiDsHaRe (#26026) üzenetére


Winner_hun
félisten

Max. 1. réteg előtt csiszold át, a rétegek között nem kell csiszolni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26028) FatalEror válasza runner 125 (#26015) üzenetére


FatalEror
addikt

Áh csak szárad fa!

HardCore is my LifeStyle

(#26029) Melack


Melack
veterán

Penészesedő fürdőszoba plafonra (panel) mit javasoltok penészölőnek? Olyan kellene, aminek nincs erős szaga.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#26030) Pikkolo^^ válasza Melack (#26029) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Aminek nincs erős szaga az nem penészölő. Ultra szavó penészölő, hengeres spriccelős szerkezet, frankón hat.

(#26031) fero02 válasza Melack (#26029) üzenetére


fero02
veterán

Nincs szellőztetési lehetőség?

(#26032) Melack válasza fero02 (#26031) üzenetére


Melack
veterán

Van bent szagelszívó, meg ha van szél, tudok kereszthuztatot csinálni,de konkrét szellőztetés nincs.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#26033) neduddki válasza Melack (#26029) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

fedulj Motkanyhoz

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#26034) runner 125 válasza neduddki (#26033) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ki ő? :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26035) fero02 válasza runner 125 (#26034) üzenetére


fero02
veterán

(#26036) neduddki válasza runner 125 (#26034) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ezt egy nagyur megkerdezi???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#26037) runner 125 válasza neduddki (#26036) üzenetére


runner 125
nagyúr

Franc sem tudta, h ezt a mókust Motkánynak híjják, na.

DeFranco

Innen tudtam meg én is, igen.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26038) DeFranco válasza runner 125 (#26037) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#26039) neduddki válasza neduddki (#25715) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na a cata-ban kicsereltem a 2x50W halogent az elozoben levo 2x5W-ra, sajna mero nem volt keznel, de szemre joval vilagosabb

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#26040) Lovi24


Lovi24
senior tag

Sziasztok
Olvasgattam a fórumot,mennyezeti szigeteléssel kapcsolatban.
4. emeleti a lakásunk,legfelső szint ,tégla építésű társasházban.
Kérdésem az volna,hogy létezik-e olyan megoldás,hohy kívülről szigetelik a tetőt,ha igen ez hogy működik ,mennyibe kerülhet,egy lakásnál megéri-e,megcsinálják-e? Igaz azt sem tudom a Lakásszövetkezet mit lépne erre... :U Belső szigetelés (olvastam pro és kontra hozzászólásokat )gyanánt (csak mennyezetre) ezek a mennyezeti dekorok ( 1cm) érnek-e valamit a díszítésen kívül?
Ablakok cserélve lettek mindenhol,a lakás egy része érintkezik a szomszédos épületekkel. Fürdőszoba és konyha egyik oldala a lépcsőház felől van,ami nyáron nagyon meleg ,télen nagyon hideg. Ezt az oldalt érdemes-e a lépcsőház felől nikecell-el leszigetelni?
Valamint a tapétázás árt-e vagy használ ? Valami flies tapétára gondoltam,ami festhető és ad némi meleg érzetet,mármint nem tűnik annyira hidegnek a fal tőle :D
Válaszokat előre is köszönöm

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#26041) Bandus99 válasza szabjan (#25756) üzenetére


Bandus99
őstag

Sziasztok!

Ismet kazan es a tonkrement valtoszelep.

Eszrevettem, hogy meg mindig ereszti a vizet, kis mertekben ugyan, de meg mindig csepeg.

Azt nem tudom mennyire lehet nagy melo ezt az eloszto reszt motor nelkul cserelni?

Eredetileg a szerelo mikor latta a hibat mondott kb 20e ft koltseget, igaz abban a motor is benne volt, de az is lehet, hogy kulon nem is kaphato. Igaz gondolom a 20k csak az anyagkoltseg nincs benne az 5Ks kiszallas meg a munkadij.

Extrem otlet, de ezt a reszt ahova a valtomotor ment be nem lehet valamivel "kionteni" leszigetelni, ne engedjen ott a tomitesnel vizet?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#26042) _BM_


_BM_
senior tag

Urak!

Van valakinek tapasztalata a műgyanta-padlóval? Való az szobába?

(#26043) Dr.Zoo válasza _BM_ (#26042) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Háát, nagy fantázia kell hozzá... :DDD
Nekünk néhol van trafóházakban, lakásban nem tudnám elképzelni.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#26044) runner 125 válasza _BM_ (#26042) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ahhoz, h szép legyen iszonyú egyenletes alap kell neki.

De, szerintem nem való egy házba. Max üzlettér, gyár, ipari területekre.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26045) szabjan válasza Bandus99 (#26041) üzenetére


szabjan
tag

Nem ismerem a cirkódat de az valószínű nem lenne egyszerű. a váltómotor alatt ált. kb 3-4 mm -es tengely van O gyűrűzve a házban. Azt kéne szétszedni és letömíteni. . A motort bármikor nyomás alatt ki kell tudnod venni amit egy hajlított lemez rugó tart a helyén. cirkóssal kéne megjavíttatni mindenképp.

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#26046) _BM_ válasza runner 125 (#26044) üzenetére


_BM_
senior tag

"Ahhoz, h szép legyen iszonyú egyenletes alap kell neki."

Nem önterülő anyag?

(#26047) x_o_n válasza _BM_ (#26046) üzenetére


x_o_n
veterán

de,de ha nem egyenletes az alap akkor nem tul esztétikus.
egyenletes beton, aljzat kiegyenlitővel szépen megcsinálva

(#26048) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok!

Az Acrylflex folyékony fólia mennyire számít jónak? Vagy inkább Mapei?

(#26049) bandus


bandus
veterán

mi a teendő ha a fürdőbe lépve mostanában egészen durva büdöset érzek, olyan szennyvíz-szag félét. de ha közelről emgszagolom a mosdókagylót, a zuhanyzó lefolyóját vagy a wc-t, egyáltalán nem érezni ezt. hogy a fenébe kell nekikezdeni az eset kivizsgálásának, mert magamtól ötletem nincsen.

köszi a segítséget :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#26050) Winner_hun válasza bandus (#26049) üzenetére


Winner_hun
félisten

Összefolyóban van víz?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.