Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27001) Hasaggymeg válasza Integra (#26998) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

...beszélhetnél a nejemmel is. :U Amúgy a Grohe,Hansgrohe és a Hansa képviseli nálunk a kategória csúcsát.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#27002) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok

Segítségeteket kérném. Felkerül a szigetelés a házunkra. Kérdésem az lenne, hogy milyen árban szoktak állványozni (m2)? Illetve milyen szigetelési munkadíjjak elfogadhatók?

Köszönöm

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#27003) Morris válasza Sickboy25 (#27002) üzenetére


Morris
veterán

Általánosságban 1000ft az állványozás m2-re (bontás és építés) - legalábbis nálunk.

Tehát 500huf az építés 500 huf a bontás 1 négyzetméterre

(#27004) Sickboy25 válasza Morris (#27003) üzenetére


Sickboy25
addikt

Nekem 1200 -at mondtak, akkor annyira nem akarnak átverni :)

Szigetelés munkadíjról esetleg?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#27005) Morris válasza Sickboy25 (#27004) üzenetére


Morris
veterán

Arról annyit tudok mondani, hogy kb 6 és 7 közötti árat kérnek egy négyzetméterre. Ebben benne van az állványozás, 12 centis szigetelés, dübelezés, és nemes vakolat. Tehát cakkpakk 6-7k/m2. (hangsúlyozom, ez is itt nálunk)

(#27006) BRIKLY válasza Ton-ton (#26990) üzenetére


BRIKLY
veterán

Hát kipróbáltam,ennél rosszabb csak a széria glett volt, amit rétegekben leszedett a festék a falról még mélyalapozó után is..Utoljára amit vettem azt hiszem 1-10-es rigips,na az nagyon jó volt,szépen lehetett vele dolgozni,tükör sima lett a fal és alig kellett csiszolni.

(#27007) mayday00 válasza x_o_n (#26986) üzenetére


mayday00
őstag

Élvédőzni a Hézagoló gipsz kicsit drága :D De falat sem glettelünk vele :D

6-30as rigipsz a legjobb élvédőzni, majd utána 2 szer még áthúzni pl a rimano plus al. Szerintem a plus nál nincs jobb glettanyag. Csak ezt használom. ragasztó,meg nem jó élvédőzni. nevében is benne van, mire való. Rohadt lassan köt meg, nem tömít. kifolyik. Száradás után előfordul, hogy ,,hajszálrepedések" jelennek meg a ragasztó felületén. Átgletteled, és szintén előjöhetnek hajszálrepedések. Mindenre megvan a maga anyaga. Én ezt tudom mondani.

#27006) BRIKLY

Széria glett 10éve is ugyan olyan rossz anyag volt, mint most. Semmit sem változott a minősége. Lyukakat betömni vele jó. De glettelni rossz.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#27008) korcsillio válasza Sickboy25 (#27004) üzenetére


korcsillio
őstag

Én állványozással de anyag nélkül 2500-3000-ért szoktam(sok mindentől függ) anyaggal a duplája.

(#27009) neduddki válasza Hasaggymeg (#26999) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hansgrohe a focust akciozza mostansag

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27010) Met


Met
Topikgazda

Ez az égő tényleg olyan mint egy hagyományos 150-es égő?
Ez nem melegszik jobban mint a hagyományos?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#27011) BRIKLY válasza mayday00 (#27007) üzenetére


BRIKLY
veterán

szériával.~50nm-t gletteltem,majd 2napig kínlódtam a festéssel.. Nem tudtam mi a gond.Utána ami maradt belőle másik helységre használtam el, 1falat ezzel gletteltem,a többit rigips -el. Na akkor jöttél rá hogy a széria glett miatt szívtam a festéssel. Soha többet nem veszek olyan sz@rt...

(#27012) mayday00 válasza BRIKLY (#27011) üzenetére


mayday00
őstag

Nagyon sz@r glettanyag a széria sajnos. Sprőd anyag, nem olyan krémes mint a rigips plus. Nem lesz tőle olyan szép, sima a fal. Húzni sem a legjobb. Rohadt keményre szárad, nehéz csiszolni. Illetve nagyon hamar beköt a vödörbe. Bekeverve én a plus-al 1óráig simán eldolgozok. Nem lesz közben csomós, darabos,

sz@r széria meg hamar elkezd a vödörbe megkötni, csomósodni. Senkinek sem ajánlom én sem a szériát.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#27013) neduddki válasza Met (#27010) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ne ojjan es oleg rendesen melexik kell neki a rende s legmozgas lkehetosege

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27014) Met válasza neduddki (#27013) üzenetére


Met
Topikgazda

Hmm, egy IKEA-s foglalatba tenném amibe nem lehet 100-as hagyományos izzót tenni.
Ezek a fajták is jobban melegszenek?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#27015) BRIKLY válasza mayday00 (#27012) üzenetére


BRIKLY
veterán

hmm,érdekes,nálam nem keményre száradt hanem olyanra hogy rongyal csiszoltam. :Y
vödörbe kötés hát igen, 20percenként rohantam kimosni..de akkor még ráfogtam a melegre mert nyáron csináltam.

(#27016) neduddki válasza Met (#27014) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha jollszrellozik akokr gond egy szal se, a kukoricat nem tom ojjanom nincs

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27017) Met válasza neduddki (#27016) üzenetére


Met
Topikgazda

Valami ilyesmi búra, ez jól szellőzőnek számít?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#27018) mayday00 válasza BRIKLY (#27015) üzenetére


mayday00
őstag

Én mindig olyat fogtam ki, ami keményre száradt nagyon, és nehezen volt csiszolható :D

Ha ősszel dolgozol vele, pl amikor nincs meleg, akkor is 20percig dolgozol 1 keveréssel :D

Vagy keveset keversz sokszor. De akkor meg nem haladsz. Én szeretek egyszerre nagyobb adagokat bekeverni :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#27019) BRIKLY válasza mayday00 (#27018) üzenetére


BRIKLY
veterán

Akkor lehet döglöttet vettem azért is szedte le a henger rétegekben festéskor.
A rigips viszont Tényleg nagyon kemény lett,de olyan szépen tudtam dolgozni vele hogy alig kellett csiszolni.

(#27020) bobsys válasza csemberlen (#27000) üzenetére


bobsys
addikt

Koszonom, delutan szetszedem

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#27021) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Köszi a válaszokat mindenkinek!

Valaki nincs Tata, Tatabánya részről itt?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#27022) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Úgy döntöttem glettelem a hálózott szigetelt falat is.Elszaladtam a boltba itt helyben még 5kg glettért. széria volt 1600-ért vagy Poli-farbe corso 800-ért.Rigips nincs. az utóbbit vettem remélem ezzel nem szívom meg.

(#27023) Winner_hun válasza Met (#27010) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én ilyen kinézetűt az anrodíszlécről rendeltem. Villogott, vissza is küldtem. Kínából vettem ilyen kinézetűt. Tegnap jött meg, baromi nagy, 13 wattot fogyaszt, kb. 100 wattosnak felel meg. 5730-as COB ledekkel amikből 24 db van benne . Ennek jó az elektronikája, nem villog. De melegszik ez is, viszont messze nem annyira mint egy hagyományos izzó. Ma került mediddlohoz, majd méregeti.
10 wattért 200-as izzót nem igazán tudom elképzelni.

A kukoricás meg csíkosan fog világítani, én biztosan nem vennék olyat. Legalábbis vettem már ilyet, igaz kisebb méretben de az nagyon nem vált be. Kis lámpába belerakva helyi fénynek viszont jó.

Amúgy van topikja: LED világítás a lakásban

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27024) szuszinho


szuszinho
őstag

Falra ragasztott gipszkartonra mennyi idő múlva lehet csempézni?

(#27025) x_o_n válasza szuszinho (#27024) üzenetére


x_o_n
veterán

ha ment a fűtés rendesen akkor 72 óra

(#27026) x_o_n válasza BRIKLY (#27022) üzenetére


x_o_n
veterán

ezek közül a széria glett a legjobb,de nem érdemes 5kg venni,mivel 2500-3200 között vannak a 25 kg gipszek.
a polifarbe glett anyagok kriminálisak.

(#27027) Integra válasza Hasaggymeg (#26999) üzenetére


Integra
titán

+ a másik hsz-re:
ezt a csatát sajnos neked kell megvívnod :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27028) rii


rii
nagyúr

szasz'tok

szögletes flexibliis cső létezik?

kb 20 cm nek kellene lennie az egyik szélességének

kb ilyen kéne csak szükgeltesbe':

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#27029) föccer válasza rii (#27028) üzenetére


föccer
nagyúr

Flexibe nincs, csak merev falúba. Jó drábán. Jobban jársz, ha veszel egy alu flexi csövet és azt "formázod" olyan alakra, mint amire akarod.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27030) rii válasza föccer (#27029) üzenetére


rii
nagyúr

(#27031) runner 125 válasza föccer (#27029) üzenetére


runner 125
nagyúr

Azzal kötöttem be az elszívómat én is. Nem is hangos, legalábbis nincs úgy hangja, mint amire számítottam.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27032) föccer válasza rii (#27030) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen, erre gondoltam. :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27033) rii


rii
nagyúr

LED-es "izzó"ból van megbízható 1000 ft körüli "izzó"?
ebay-ről vagy valahonnan?

(#27032) föccer: gözönöm' .-) az lesz akkor

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#27034) föccer válasza rii (#27033) üzenetére


föccer
nagyúr

Én a TESCO-ban vettem 900 ft-ért 190 lumenes 3W-osat.

MR16G48G-GU10 típus, SMD 3528 ledekkel.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27035) neduddki válasza Met (#27017) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

noven jo

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27036) Armahun válasza föccer (#27034) üzenetére


Armahun
addikt

Tavasszal vettem Kanlux márkájút SMD ledekkel.
A háromból kettő mára tized annyira világít mint mikor betettem.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#27037) elessar válasza rii (#27033) üzenetére


elessar
tag

Tavasszal akciósan (990) vettem a Baumaxban Landlite 3W 250lumen. 15-ből 1 fél perc késéssel kapcsol teljes fényerőre, a többi jó.Jelenleg 1300-ba kerülnek.

(#27038) bobsys válasza csemberlen (#27000) üzenetére


bobsys
addikt

Szoval a kapcsolo haza az ra van szegecselve az elolapra (amire megy a muanyag burkolat), nem lehet szetszedni. A legolcsobb fajta amit lehet kapni, latszik, hogy sporolt a tulaj a felujitasnal.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#27039) Met válasza bobsys (#27038) üzenetére


Met
Topikgazda

Azért azt nem hiszem hogy ha kimegy a bizti benne akkor ki kell az egészet cserélni:)
Képet nem tudsz felrakni róla?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#27040) bobsys válasza Met (#27039) üzenetére


bobsys
addikt

Mar visszaraktam a helyere, de itt van egy a netrol letoltott kep. Sargaval beszineztem ahol a hatso reszt raszegecseltek a fem lapra. Ket ful van hatul (egybeontve a muanyag hazzal) es azokkal van a femlaphoz fogva.

Az egesz $5.50 a helyi boltban

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#27041) Hasaggymeg válasza rii (#27028) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nagyon neduddki-s lett az a "szögletes". :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#27042) rii válasza Hasaggymeg (#27041) üzenetére


rii
nagyúr

ragadt rám némi tudás az évek alatt, ahogy olvasgattam a post-jait :D

neduddki for president/moderator :D

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#27043) neduddki válasza rii (#27042) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!

kizartegyikbulsekirek.....

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27044) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ha valaki BP-en tud jó áron redőnyöst-szúnyoghalóst műanyag ablakra jelezheti...Ahogy nézem van kismillió ilyen üzlet, viszont ugye nincs időm körbejárni mindet, így ha tényleg valakinek van valami tapasztalata szóljon.

Egy helyen voltam eddig, ott kombinált (azaz felhúzta redőny, és felúszható szúnyogháló) 17 ezer /nm, külön redőny 8900 Ft/nm, illetve fix szúnyogháló 5600 Ft /nm.

(#27045) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

fűtés kérdés: olajradiátor, kvarc, kalorifer, hőventillátor a legjobb hatásfokú egy kis szobába? kb. 4x5m tetőtéri.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27046) neduddki válasza Mr.Csizmás (#27045) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

legkongyi h tarifa, menneyzeti infra

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27047) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

olajradiátorból 10k környékén mi van, ami megéri? olajmennyiség a meghatározó, ugyebár...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27048) Hasaggymeg válasza neduddki (#27043) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Moderátor valamelyik helyesírási topikban,esetleg? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#27049) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Konyhai fiókokba milyen védőanyagot érdemes tenni? Nyilván ami mondjuk vízálló és bírja a strapát - nem vágja át a kés, ha beledobom, stb.

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27050) Mr.Csizmás válasza runner 125 (#27049) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

viaszosvászon 2 rétegben?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.