Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#101001) lemmy71 válasza Morris (#100998) üzenetére


lemmy71
őstag

Szerintem van hozzá még alkatrész, egykét eldugott műhelyben. A dobozi úton az eiffel toronynál hihetetlen hogy milyen kincsek vannak, néz ott körül alkatrész ügyben, engemet már jópárszor kisegítettek ilyen téren. Na meg hétvégente a bolhapiac, ott aztán vannak kincsek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#101002) mezis válasza myk74 (#100997) üzenetére


mezis
nagyúr

Számíts a legrosszabbra és akkor nem ér meglepetés.
Közlekedési útvonal mellett lesz. Lesz lökdösődés ! :K

mezis

(#101003) Morris válasza lemmy71 (#101001) üzenetére


Morris
veterán

Egyelőre megnézem hogy mit tud a kút. Arra jó lesz.
Aztán szerintem úgyis másik szivattyú lesz belőle. Tegnap beüzemeltem de a vízszint megállt. Holnap veszek egy visszacsapó szelepet és megpróbálom úgy.

(#101004) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

Lenne egy mini ház, beton alap, vízszigetelés, b30-as tégla. Lásd a paint-es képen. :DDD

Eme csoda bővítésére gyűjtenék tippeket. Egy nappali-konyha, háló és vendég szoba méretben gondolkodom.
A terasz és a hátsó tároló már sok éve áll, ezek beépítésére gondoltam, akár bővítéssel.
A b30-as kapna hőszigetelést, terasz és a hátsó tároló betonalapot, rá könnyűszerkezet, az egész ház padlózata is hőszigetelve, megemelve. Tető is új lenne, lemeztető szigeteléssel.
A házban lévő közfal bontható, egy kémény ugyan van rajta, de szívem szerint meghagynám C fűtésnek, vésztartaléknak, ha már megvan... képlékeny
Gondolkodtam, hogy a közfalat meghagynám, azt a 5x1.5 négyzetmétert leválasztanám egy budinak és tusolónak.
A konyha-tusoló-budi sorrended úgy kéne kialakítani, ha az utóbbi kettő mossa a konyha ágát, azaz a konyhái ág hagyná el a házat. A csatorna rendszerhez a rajzolt képhez képest nyugati-déli irányban lehet "csatlakozni".

Fűtés ötlethez is várnék tippet. Csak áram van. 32A lesz, valamint H tarifás óra kérhető. Klíma mindenképp lesz, lehet direkt fűtésre tervezett H tarifára. Háló/vendégszobába, fürdőbe, budiba inkább valami állandó hőmérsékletet biztosító fűtés kéne, nem "légfűtés".
Levegő-víz hőszivattyún is gondolkodom, de csak most kezdtem bele ásni magam.

Szóval ezek az elképzelések, de hogy a szobákat, bejáratokat, konyhát stb merre, elrendezve.
Több szem többet lát alapon kérnék ötleteket. :R

(#101005) stickermajom


stickermajom
addikt

Adott egy nagyobb terület, aminél valamilyen érthetetlen módon az előző gazda vonzódott a kavicsokhoz. A terület egy része kavicsos, ahonnan természetesen a füves részre is átkerült rengeteg, több helyen bele is vannak taposva a földbe. Azon kívül, hogy vért izzadva egyesével összeszedem van valami egyszerűbb, nem túl drága módszer? Tehát pl. a termőföld 30 centi magasságban olyan 800 ezer forintra jönne ki. Ez kevésbé szimpatikus megoldás.
Egy késes gyepszellőztető kikaparná a betaposott aprókavicsot, hogy össze tudjam húzni gereblyével?

(#101006) mezis válasza stickermajom (#101005) üzenetére


mezis
nagyúr

Türelem, az idő mindent megold. :K

50 évvel ezelőtt egy kocsibehajtót sóderrel terítettek be. Autó ritkán járt rajta, a kézi kaszát is felváltotta az elektromos fűnyíró. Fűnyírónak nem volt gyűjtője, maradt a levágott fű, gaz helyben..
Mára egy szem kavicsot nem látni, gyönyörű, dús fű nő ott.
Ja és fűmagot sem sokat használtunk, természetes szelekcióval csak a fű maradt meg.

mezis

(#101007) szkink válasza Met (#100999) üzenetére


szkink
aktív tag

Ahan értem,gondoltam hogy 100% megoldás nem lesz,teszek még pár kört azt meglátom mennyi az annyi,sajnos felső szomszéd.Esetleg az ISOTEX-ről hallott valaki?

(#101000) Borisz76: :C

[ Szerkesztve ]

(#101008) cafat


cafat
tag

Sziasztok!
Előtető építésében kérném a segítségeteket
A képen láthatót szeretném lecserélni, fa szerkezetű polikarbonát tetőre.
A fal vályogtéglából van és 6-8 centis vakolható gyapot kerül rá.
Kérdésem, hogy ki hogyan oldaná meg a a szarufák rögzítését a falnál?
1. Keresztbe felcsavarozni egy pallót és ahhoz rögzíteni. Vályoghoz milyen módon lehetne rögzíteni, hogy az biztosan tartson? Szigetelés előtt, vagy után kéne?
2. Kaptam olyan javaslatot is, hogy véssem be falba. Erről mi a vélemény?
A függőleges tartó oszlopoknak elég 10×10-es gerenda legyalulva? Sajnos elég szűk a hely így minden centi számít.

Köszönöm a segítséget!

(#101009) AndrewBlase válasza cafat (#101008) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Szigetelés előtt a falra rögzíteni ilyesmi beütős dűbellel egy a leendő szigeteléssel megegyező (vagy nagyobb, esetedben 10 cm-es) gerendát. Majd szigetelés után erre már lehet építkezni. Igen, elég a függőleges tartóoszlopoknak a 10×10-es gerenda.

Miért mindig én???

(#101010) macilaci78 válasza szkink (#100992) üzenetére


macilaci78
nagyúr

B@szhatod, a zajforrás felől kell szigetelni, tehát a felső szomszéd padlóját.
Természetesen van jó megoldás a te esetedre is, de inged-gatyád ráköltöd, 2 év múlva pedig senki nem fogja azt neked megfizetni.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#101011) macilaci78 válasza myk74 (#100997) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Rétegelt legyen, a tömör ha hasad, reped, a frízek ragasztásánál hullámosodik, az akváriumnak nem lesz egyenletes alátámasztása és elrepedhet az üveg.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#101012) runner 125 válasza macilaci78 (#101010) üzenetére


runner 125
nagyúr

Létezik kifejezetten hanggátló kőzetgyapot, amik gk. falaknál alkalmaznak, szobák elválasztásakor. Ott is 2 irányból érkezhet zaj.
Nem 2ft-os befektetés, de azzal 10 cm vastagságban alkalmazva nagy mértékben javítható / vagy megszüntethető a helyzet. Más kérdés, h komplett gk. álmennyezetre van szükség mellé, festéssel..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#101013) runner 125 válasza cafat (#101008) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez fogós kérdés, mivel vályogról beszélünk, ami azért porózus szerkezetű anyag..
Milyen vastagok a falak?
Az egyik, legbiztosabb opció ilyen esetben, h a fal mellett közvetlenül, a szarufák fal felőli tartószerkezete az előtér szintjétől meg van támasztva. Ehhez nem kell óriási keresztmetszetű szerkezet, 5 x 10cm-es gerendák megtennék, amiket a falhoz tudsz fogatni több ponton pl. gázbteton dübel + facsavarral, bár elég szűk a feljáró..
Amennyiben nem szeretnél a falnál látszó tartószerkezetet és vannak legalább 45cm-es falak, akkor meg kell próbálni legalább 35 cm mélyen befúrni, majd a furatok portalanítása után legalább 20mm-es menetesszárat 2 komponensű ragasztóval beragasztani. A szár túlnyúlásánál számításba kell venni a leendő gyapot + ragasztó + vakolat vastagságát, + a fakötésű alátét és az anyáét is. Ebből fakad h a szárakat nyilván hőszigetelés előtt be kell fúrni, rögzíteni. Ahhoz a menetesszárakra kerülő vízszintes tartó ne nyomja össze a gyapotot lehet alkalmazni ellenanyát, fakötésű alátéttel, de az is megoldás, h a menetesszárak alá és fölé a kőzetgyapot + színezés vastagságával megegyező fadarabokat vágsz be a gyapotba. Így ezek pontos távtartóként szolgálnak, amikor az anya ráhúzásra kerül.
De az a baj, h vályognál tényleg a helyszínen derül ki, h mennyire száraz, mennyire porózus, mennyire hullik szét fúrásnál. Tehát először kísérleti jelleggel 1-et csinálj meg, ragassz be. Jellemzően 15-20 perc után a vegyi dübelek megkötnek. Utána simán kézzel meg kell cibálni, h lazul-e, mozog-e.
A linkelt beütős dübelt ebben az esetben felejtsd el, az nem előtető terhéhez való és nem is vályoghoz.
Függőleges tartóoszlopoknak elég a 10x10-es.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#101014) stickermajom válasza mezis (#101006) üzenetére


stickermajom
addikt

Szóval azt mondod az unokáim már élvezhetik majd a szép zöld gyepet? :D 25 év múlva mondjuk pont el akartam volna adni, hogy öreg koromra ne kelljen füvet nyírni.

(#101015) AndrewBlase válasza runner 125 (#101013) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

"A linkelt beütős dübelt ebben az esetben felejtsd el, az nem előtető terhéhez való és nem is vályoghoz."

Akkor olvasd el légyszíves a leírását, hogy mihez lehet használni. :U Nem egy előtetőt szereltünk már ilyen dübellel. Köszönik szépen, még mind fent van a helyén.

Miért mindig én???

(#101016) myk74 válasza macilaci78 (#101011) üzenetére


myk74
senior tag

Értem köszönöm. Sajnos tömör fa. 2cm nikecell volt mindig az akvárium alatt, átgondolom hogy mi legyen.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#101017) Met válasza stickermajom (#101014) üzenetére


Met
Topikgazda

Betonozd le, a fűvel csak a gond van :)

Rotációs kapával ess neki inkább, az jobban bírja a kavicsokat.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#101018) Morris válasza AndrewBlase (#101015) üzenetére


Morris
veterán

Vályog esetén sokra nem mész a beütős dűbellel.
Ha mindenképpen a falhoz akarja fogatni, akkor átfúrni a falat és kb 3 menetesszárral kellene rögzíteni.
Én téglába így csináltam, csak ott szitahüvelyt raktam a falba és vegyi dűbellel rögzítettem a menetesszáarakat.

(#101019) olloczky


olloczky
senior tag

Hali

Közel sem vagyok ezermester.. most a monoblokkos wc tartály "lehúzója" nem állítható vissza, amíg az egész tartály nem ürül ki. Nincs ellenállása a gombnak az ellentétes irányba simán vízszintesbe állítható. Olyan gomb van, amit jobbra lefele be kell nyomni és vízszintes állapotba jön vissza. Megpróbálom szétszedni majd, csak esetleg tippet, tanácsot kérnék, hogy pontosan mit is kéne keresnem.

Esetleg kiakadhatott valami, vagy eltört esetleg? Előre is köszi!

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#101020) mezis válasza stickermajom (#101014) üzenetére


mezis
nagyúr

Inkább azt szerettem volna mondani, hogy nem kell azzal a kaviccsal túl sok időt tölteni, nem érdemes túl sokat költeni rá. Összegereblyézed azt ami a tetején nagy, veszélyeztetné a fűnyíró kését, szórsz annyi termőföldet, hogy legyen a fűmagnak miben gyökerezni. Öntözöd.
Az aszfalt, beton repedésekből is kinő a fű, ha hagyják. [link]

mezis

(#101021) pjen válasza cafat (#101008) üzenetére


pjen
félisten

Mi a gond?Ahogy most a vas van felfogatva,,ugyanúgy felfogadhatod a szarufa tartó padlót.Ahhoz a pici tetőhöz még az 5x10 es oszlopok is elég vastagok lehetnek.Szarufából is elég az 5x10 es élére állítva.Mikor építkeztem típus tervet vettem.7,5m hosszú szarufák voltak a tervben két darabból.A fogó párig 10x15cm,a fogópár után csak 5x15 cm.pedig kicsit más terhelés.

(#101022) runner 125 válasza AndrewBlase (#101015) üzenetére


runner 125
nagyúr

Elolvastam, ismerem ennek a működését és fúrtam már vályogfalat is.
Tégafalnál elhiszem h működik, de vályognál nem tudom elképzelni, főleg abban a formában amit írtam, eltartva a faltól a szigetelés vastagságnyit vízszintes tartó részt..
Illetve én kompletten, közvetlenül a falra biztosan nem rögzíteném a vízszintes gerendát. Az rendben van, h statikailag úgy biztosan stabilabb és az is, h a fa hőszigetelő képessége relatív a jobbak közé sorolható, nyilván jobb mint a beton, vas, de a hőhíd kockázata abban az esetben nagyobb.
Szerintem eltartva nyerőbb az egységes hőszigetelés miatt, legalábbis én a sajátomat úgy csináltam.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#101023) pjen válasza runner 125 (#101022) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem az a fa hőhíd nem olyan nagy baj,nem attól fog megfagyni.de,ez is csak egy vélemény.

(#101024) runner 125 válasza pjen (#101023) üzenetére


runner 125
nagyúr

Megfagyni nyilván nem, és valóban kicsi az esélye h komoly hőhidat képezne, de első korban a hőhíd jelenléte nem biztos h a fűtésszámla miatt fáj, főleg ilyen kis felületen, hanem, h penészesedik. Emiatt minimalizálnám ennek a kockázatát egy felújítás során..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#101025) pjen válasza runner 125 (#101024) üzenetére


pjen
félisten

Én nem szeretnék vitát,csak a saját és ismerőseim tapasztalataiból indulok ki.Hőhíd szinte mindíg lesz valahol,vagy lakás leghidegebb pontja.Nálam például 10cm hungarócell szigetelés+műanyag ajtó ablak.Viszont az északi falon egy kb egy négyzetméteres vill óra szekrény,gázcső,villany fal át törés,klímák felcsavarozva,stb.Még sincs sehol penész.Szellőztetni kell.Ha vizes a lakás akkor pára mentesítő gép.Mindíg haver háza lesz nekem a példa.Öten laktak benne,három gyerek.Ruhák örökké bent száradtak.Lakás a plafon vonalában vastagon penészes.Minden szakember azt mondta hőhíd.Aztán elváltak haver ott maradt egy gyerekkel.Kevesebb mosás,töb szellöztetés,a penész eltűnt. :)

(#101026) lemmy71 válasza AndrewBlase (#101009) üzenetére


lemmy71
őstag

Az a beütős dűbel egy vicc kategória, az egy dolog hogy mi van rá írva :K A szülői ház vályog, van tapasztalatom benne hogy mi az ami megáll benne, átmenő menetesszár amit már itt Morris kollégai ajánlott az beton biztos, de ha nem akarja átfúrni teljesen a falat akkor [fischer vegyi dűbel] is megfogja a meneteszárat ha nem laza porózus szerkezetű a vályogtégla és persze alaposan ki kell portalanítani a fúratott, csináltam már ilyet azért merem ajánlani :K

(#101027) cafat válasza runner 125 (#101013) üzenetére


cafat
tag

A falak ~40cm vastagok. Belülről nem szeretnék oszlopot, mert összesen 90cm széles a lépcső. Ebből ugye lejön a korlát, és majd a gyapot, tehát elég szükös marad a hely.

@pjen: Jelenleg a vasnak nincs vízszintes tartója, hanem a falba vannak bevésve.
Ezért kérdeztem, hogy az új fa szerkezetnél is jó megoldás lehet e, ha a szarufát ~25-30cm mélyen beengedem a falba?

(#101028) pjen válasza cafat (#101027) üzenetére


pjen
félisten

Én mindenképpen tennék egy vízszintes tartót,sokkal jobb a teher elosztás.Attól még nyugodtan belógathatod a falba mondjuk 20 centit a szarufát.

(#101029) AndrewBlase válasza runner 125 (#101022) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

és (#101026) lemmy71

Oké. :U

Miért mindig én???

(#101030) Morris válasza cafat (#101027) üzenetére


Morris
veterán

Nálam nincs a falba engedve a szarufa. Ugyanúgy van ahogy leírtam és ahogy Te is szeretnéd. 4db menetesszár a falba vegyi dűbellel. Ez fogja oda a 30x80-as lécet. Erre pedig rá vannak ültetve a szarufák.
Cserepes tető szóval van súlya. És eddig minden ok!
[link] itt látszik

[ Szerkesztve ]

(#101031) lemmy71 válasza runner 125 (#101024) üzenetére


lemmy71
őstag

Attól a fagerendától nem penészedik az épület :N nem kell megijedni.

(#101032) flpuovd


flpuovd
csendes tag

Sziasztok,
Adott egy 63nm-es csúszózsalus lakás, a fürdőszoba és a "kisszoba" között egy gardróbbal.
A fürdőszoba bontásnál kiderült, hogy a fürdő és a gardrób közös fala egy gipszfal (nem gipszkarton). Egy pár helyen a gipsz jött a csempével együtt, így keletkezett pár lyuk.
Ezt mivel lenne érdemes javítani? Mehet vissza gipsz?
Vagy más egyéb ötlet?
:R

(#101033) szkink válasza macilaci78 (#101010) üzenetére


szkink
aktív tag

Meglátjuk mi lesz a vége,azért köszi és neked is (#101012) runner 125

(#101034) slipo


slipo
csendes tag

Plastic World Hungary Kft : Sajnos nálunk sem vált (enyhe kifejezéssel élve) be a cég, óvva intek mindenkit a megbízásuktól. Legnagyobb szerencsénkre van még pár igazi szakember Magyarországon, így sikerült kijavítani és befejezni is a munkájukat, ami mind szakmailag, mind pedig ügyintézés terén sajnos bőven hagy kívánnivalót maga után (ugyan csak finoman fogalmaztam).

Szóval Plastic World Hungary Kft , vigyázz velük!

(#101035) lemmy71 válasza slipo (#101034) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem ismerem ezt a céget de így hogy kiíród a nevét és leblamálod minden konkrét ok nélkül ez így egy kicsit erős. Akár hitelrontásért meg is nyaggathat téged, ezt velük kellet volna lerendezned munka közben vagy amikor átvetted a kész munkájukat :K

(#101036) csubuka válasza End-ru (#100975) üzenetére


csubuka
addikt

Nehogy kivésd további vizsgálódás nélkül.

A fotón nem látni, hogy mekkora az áthidalás. Nem tudni, hogy milyen vasalása van a koszorúnak, de a keresztmetszeti méreteit is max érezni lehet. Az érezhető, hogy a tető és a födémgerendák terhelnek erre a koszorúra, de tudni kéne a pontos terhet, meg a koszorú vasalását és az áthidalás nagyságát, hogy ezt meg lehessen ítélni precízen. Egy statikust kihívsz, ilyen apróbb véleményt egy 20-30-ért tuti kiad.

Valószínű, hogy nem véletlenül van ott. Ezek az áthidalók alkalmazhatóak vagy úgy, hogy kisméretű tömör tégla ráfalazást kapnak vagy úgy, hogy monolit beton nyomott övet. Itt az áthidaló nyomott öve a koszorú maga (így válik teherhordóvá). Ámde a koszorú feltehetően csak az alap vasalását kapta és úgy ítélte a statikus, hogy ehhez az áthidaláshoz az nem elég és ezért extra vasalás helyett ezt kevésbé munkás megoldásnak gondolhatta és betervezett oda egy ilyen áthidalót.

*Ha a koszorú vasalása áthidalásra is megfelelő lenne, akkor milyen megfontolás miatt rakták volna be ezt az áthidalót? Tuti, hogy van szerepe. Ezen áthidalók maguk is megtámasztásra szorulnak bizonyos áthidalt távolságok felett, amíg köt a szerkezet felettük. Szóval nem igazán volna arra magyarázat, hogy ez miért lenne ott, ha nincs statikai szerepe.

[ Szerkesztve ]

(#101037) csubuka válasza End-ru (#100975) üzenetére


csubuka
addikt

Amúgy mi a fenéért van az áthidalón purhab? Ez elég "érdekes" látvány, hiszen elvileg az áthidalónak és a nyomott övnek minél jobban együtt kéne dolgoznia, ez meg éppen azt gátolná. Hmm... nem lenne leginkább célszerű a ház statikus tervezőjével beszélni? Ha ennek az áthidalónak teherhordó szerepet szántak, akkor az a koszorú és az áthidaló közé nyomott purhab elég érdekes megoldás. Ámde kacifántos helyzet. Mindenképpen egy szakember másszon bele a részletekbe.

(#101038) lemmy71 válasza End-ru (#100975) üzenetére


lemmy71
őstag

Megnyugodhatsz nem az a tégla porotherm áthidaló tartja a födémedet :N ha azon múlna hogy össze ne dőljön az épület, akkor már régen rossz ;)

(#101039) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok ismet.

Konyhaablakom korul huzat van, szerintem nem tokeletes a purhab mar, amivel korbenyomtak par eve beepiteskor, vagy akkor a huzat megtolta, passz.

Mivel ajanlott ujrahuzni? Nem a legolcsobb megoldast keresem, inkabb tartosat.

Valoszinuleg nem most, viharos szel mellett fogom megcsinalni :N

Everybody lies.

(#101040) runner 125 válasza Pttypang (#101039) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pont az ilyenek elkerülése miatt szokták kívülról a kávát a meglévő 5 cm-es XPS-re ragasztva, 2 cm-es XPS-sel körbezárni...
Ugyanez bentre is igaz, de ott jellemzően gipszkartont szoktak ráragaszani. Tehát valami hasonlóban gondolkodnék, a kávát körberagasztani, de nyilván előtte pótolni a hiányos habozást közvetlenül az ablakkávánál.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#101041) Pttypang válasza runner 125 (#101040) üzenetére


Pttypang
veterán

Koszi, a harmadikon van, panelban, a kulso ragasztason gondolkodok majd meg, de akkor ha megyek vasarolni, beugrok a praktikerbe, aztan a jo idovel nekiallok.

Everybody lies.

(#101042) Met válasza Pttypang (#101039) üzenetére


Met
Topikgazda

Külső, belső kép?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#101043) End-ru válasza csubuka (#101036) üzenetére


End-ru
aktív tag

A terv szerint egy sor kisméretű tégla került volna még az áthidaló fölé, csak amikor rakták a falat, a kivitelezőnek eszébe jutott, hogy szeretnénk redőnyt, ezért feljebb került az áthidaló. 120-150es ablakok felett vannak egyébként.
A purhab nincs mindenhol, találtam egy korábbi képet. [kép]

Lemmy71: pedig van olyan fórum, ahhol ezzel riogatnak :B

[ Szerkesztve ]

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#101044) Met válasza End-ru (#101043) üzenetére


Met
Topikgazda

És ha az alsó téglából vágnák le a szükséges mennyiséget?
Természetesen a kivitelező költségén.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#101045) Pttypang válasza Met (#101042) üzenetére


Pttypang
veterán

Belso1, belso2

Kulso1, kulso2, kulso3, kulso4, kulso5

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#101046) ctrlaltdel13 válasza Met (#101044) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Belső magasságot nem tudjuk.
Valószínű kell a párkány magasság.
Radiátor stb.

(#101047) Met válasza Pttypang (#101045) üzenetére


Met
Topikgazda

Jó gány munka.
Takaró műanyagokat le, kívül is.
Purhab maradék kikapar (a külsős képeket elnézve nem hiszem hogy túl sokat találsz majd), ragasztóhabbal nyomd ki, azért azzal mert az kevésbé dagad és kevesebbet kell utána takarítani.
Ha megszáradt levágod és mehet vissza a műanyag ecetsavas szilóval.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#101048) End-ru válasza Met (#101044) üzenetére


End-ru
aktív tag

Az ablak alsó szintje még feljebb is fog jönni, hogy meg legyen a 90 cm-es parapet + értelmes hőszigetelés vastagság. A kivitelezőt inkább hagyjuk is, örülünk, hogy megszabadultunk tőle :(((

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#101049) Borisz76 válasza End-ru (#101048) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálam ha abkakcsere lesz, akkor az be épített motoros redőnnyel tervezem.
De az áthidaló marad és lentről szedek ki annyi téglát a falból, hogy beférjen.
Erre is gondoltam amikor a radiátoros fűtést cseréltünk padlófűtésre.
Így ugyanakkora ablakfelületem marad... csak kicsit alacsonyabbról indul.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#101050) Tarill


Tarill
őstag

Sziasztok! Aknahab, mivel másabb mint a pur hab? A flakonon sok leírás nincs... Valahogy ilyen került hozzám normál pur hab helyett.
[link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.