Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#125001) szaszyka válasza #31733248 (#125000) üzenetére


szaszyka
senior tag

30-40 millió Újvárosban, és a szomszédos falvakban.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#125002) donbig válasza mdk01 (#124978) üzenetére


donbig
tag

Ravak tálcám van Roltechnik fallal, ajtóval - szintén cseh márka. Nem ereszkedett meg az ajtó, stabil a mai napig, de tény, ha lett volna lehetőségem én is építettet csináltam volna.

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#125003) balazs1956


balazs1956
senior tag

(#125004) stickermajom válasza #31733248 (#125000) üzenetére


stickermajom
addikt

Tényleg nem érted ugye? Senki nem fogja elkérni az OKJ-t tőle, ha asztalosként hirdeti a konyhabútor készítést, akkor asztalosnak fogjuk nevezni. Jó példa erre egy barátomék konyhája: náluk ezer éves helyi asztalos kft csinálta, mégis egyértelműen látszott a váz származása.

Az eredeti állítás amúgy nem az volt, hogy minden asztalos az ikeában veszi a vázat, hanem hogy vannak olyanok akik így tesznek.

(#125005) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Sziasztok! ezzel mit tudnék kezdeni? Ez egy vizcso, amire ilyen 2-3mm vastagsagban vakoltak rá. Aztán az én gondolatom az, hogy a hideg víz miatt a pára kicsapodik a csőre és az okozza a peneszedest ott a cső vonala mentén. Burkoljam be? Ha igen mivel? A fal síkja miatt nagyon kevés a hely...

(#125006) pjen válasza vwpolopg (#125005) üzenetére


pjen
félisten

Igen, be kéne burkolni, akár egy duplára hajtott lepedő is sokat segítene, jó szorosan rátekerve.

[ Szerkesztve ]

(#125007) #31733248 válasza szaszyka (#125001) üzenetére


#31733248
törölt tag

"30-40 millió Újvárosban, és a szomszédos falvakban."

Az nem sok, de ha belefér, akkor érdemes inkább építeni. Vagy marad az apránkénti korszerűsítés.

#125004 stickermajom

Nincs mit nem érteni rajta, írtam már, hogy ezeket az embereket súlyos tévedés asztalosnak hívni. Nagyon messze áll ezeknek az összeszerelőknek a szaktudása egy valódi asztalosétól.

[ Szerkesztve ]

(#125008) cOxeR válasza cOxeR (#124941) üzenetére


cOxeR
Ármester

Újra hátha. :) Milyen vastag osb-t érdemes vennem, járó felület alaphoz?
2,5m-es a tábla, 50cm-enként lenne alátámasztva, 5cm széles pallóval.
Koszi! :)

(#125009) tothjozsi96 válasza cOxeR (#125008) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ha azt mondom hogy 22mm-est, akkor örülsz vagy inkább szomorú leszel? :U
Szerintem min. 15mm, de inkább vastagabbat. Kérdezz be az Asztalos klub-ba, ott biztos tudnak pontosabbat mondani.

(#125010) Morris válasza cOxeR (#125008) üzenetére


Morris
veterán

15-ös elég

(#125011) Donki Hóte válasza vwpolopg (#125005) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Miből van a cső? Ólomból? Mert akkor jó lenne kiváltani. De addig is jó alaposan vésd körbe, purhabbal fújd ki a rést (ha van pisztolyod, akkor használhatsz hőszigetelő habot, de nem létkérdés), a purhabot vágd le a fal síkjában és fesd le fehérre.

Szép nem lesz, de legalább penész nem lesz rajta.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#125012) cOxeR válasza tothjozsi96 (#125009) üzenetére


cOxeR
Ármester

Tökéletes válasz, mert 15 alatt akkor totál elfelejtem a táblákat és kész.

Morris
Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#125013) lemmy71 válasza cOxeR (#125012) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha abba a padlástérbe laminált parkettát tervezel némi bútorzattal, akkor minimum 22 -s OSB t tegyél, de még az sem 100% -garancia hogy járkálás vagy a bútorzat alatt ne hajoljon meg.
Nekem 22 -s OSB van 50 centis lécezéssel az előtetőmön, felette zsindely, amikor mászkálok rajta érzem hogy hullámzik, pedig nem vagyok egy szumó alkat.

(#125014) cOxeR válasza lemmy71 (#125013) üzenetére


cOxeR
Ármester

Leginkabb öntött padló lenne a cél, nem napi használatos tér, inkább csak hobby szoba garázs felett, létrás megközelítéssel. Milyen szigetelő anyag van a lécezés között? Gondolom az se mindegy.
Én meg pláne nem 70kg alatt vagyok általában.

[ Szerkesztve ]

(#125015) vwpolopg válasza Donki Hóte (#125011) üzenetére


vwpolopg
őstag

Köszi mindenkinek. Igen, ahogy látom a lakás maradék kB 1 méternyi olomcsove. Vicc, hogy utána valahol a falban rézre vált( a túloldalon az jön ki) és mindenhol az van már erre az 1 méterre meg sajnáltak a pénzt vagy wtf?

(#125016) szaszlaci válasza kunberci (#124997) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem mondtam, hogy a Hyundai egy lapon említhető a Makitával, de fele anyiba kerül. A Park meg a harmadába – negyedébe. Időszakos furkáláshoz meg egy kis csempéhez untig elég, de majd eldönti.

Se nem zöld, se nem kék, hanem Makita színű az. :D

Elvileg a fekete jobban porálló, és van kék-zöld gépem, ami épp úgy Románia, szóval nem hiszem, hogy minőségben izgulni kellene mármelyiken, ha egyáltalán van eltérés...

cOxeR
Az reped, ha nem stabil az alátámasztás, nem? 15 – 22 mm nem épp repülőgép leszálló...

vwpolopg
Szerintem vésd ki a vakolatot meg picit a téglát, és csőszigetelő, úgy a végén elvileg síkban tud maradni. Az már salétromnak tűnik, szóval van páralecsapódás bőven. Kútvíz?
(Vagy cseréld ki az egészet ötrétegűre, az eleve jobb hőszigetelő és vékonyabb is a fala.)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#125017) lemmy71 válasza cOxeR (#125014) üzenetére


lemmy71
őstag

Mi az hogy öntött padló? abból van kis millió fajta.
Ha alulról fűtött a garázsod akkor én nem szigetelném, főleg ha csak valami "játszós" helyiség lesz, de ha szigetelni akarod akkor eltolva két réteg 100 -s kőzetgyapot tábla alatta párazáróval. De ha nem fér annyi akkor egy réteg 100 -as kőzetgyapot és azt egy kasírozott üveggyapot paplannal letakarnám, arra meg mehet az osb. Én legalább is így csinálnám.
Én valami olcsó vinyl padló vagy laminált parkettával fedném az osb -t, azt könnyű takarítani. Aljzat kiegyenlítőt de még műgyantát sem tenné rá, mert össze vissza reped.

(#125018) mdk01


mdk01
addikt

Köszönöm a zuhanykabinos ajánlatokat mindenkinek.
Az épített kabin nem jöhet szóba a szögletes sarok miatt. Nagyon kicsi a fürdő és számít, hogy négyszög a kabin, vagy íves az egyik sarka.

(#125019) Morris válasza cOxeR (#125012) üzenetére


Morris
veterán

Mondjuk attól függ mi lesz a felhasználás célja.
Nálam a garázs "padlás" 15-ös OSB-ből van és 76cm a keresztgerendák távolsága. (mint a szarufa távolság)
Engem simán elbír a 97 kilómmal.
De ha erre nehéz tárgyakat tennél akkor 22-es csapnútos minimum. Ez kellően merev lesz. De ahhoz, hogy öntött padlót tegyél rá, esélytelen. Mozogni fog. Szétreped a rajta lévő burkolat.

[ Szerkesztve ]

(#125020) cOxeR válasza Morris (#125019) üzenetére


cOxeR
Ármester

Viszont elengedem akkor a szigetelést, glettbeton működik bútoroknál osb-re, de ott nincs ilyen terhelés illesztéseknél. Nekem mondjuk a parketta is lehetett volna opció, de a család másik fele nem akar róla hallani se.

lemmy71
Koszi, elengedem akkor, max garázs ha picit hidegebb vagy melegebb adott évszakban és elvesz a fenti tér energiatakarékosságából majd ellensúlyozom másként. +2 napelem panel

szaszlaci
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#125021) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy vasból a tetőszerkezetem, a gerendák 60x60 zártszelvényből a "cseréplécek" 60x40-esből. 6cm-es PUR habos szendvicspanellal van borítva. Beépített a tetőtér és a gerendák szintjébe szeretnék belülről gipszkarton borítást rá, így ugye lenne 10cm hely a gipszkarton és a szendvicspanel belső oldala között. Kérdés, hogy ezt a hézagot kitömhetem-e kőzetgyapottal (főleg hangtompítás miatt), vagy a szendvicspanel esetében is figyelembe kell venni a párazárást és rést hagyni, meg fóliázni?

Köszi a válaszokat!

i9 / 4080 / 32"

(#125022) lemmy71 válasza pigatt (#125021) üzenetére


lemmy71
őstag

A szendvicspanel eleve "szigetelt" ott nem szabadna páralecsapódásnak lenni, főleg ha teljesen nekinyomod a kőzetgyapotot, majd a kőzet gyapot és a GK lap közé kell a párazáró fólia. Aminek majd az illesztéseiét egymáshoz kell ragasztani. Mi egyszer szigeteltünk belülről egy szendvicspaneles hétvégi házat, az is 10 centis kőzetgyapotot kapott és arra ment egy ipari párazáró fólia, aminek az illesztéseit azzal a hagyományos barna 5 centi széles ragasztószalaggal, ragasztottuk össze.
Megmondom őszintén hogy, először kétellettem hogy elég lesz az egyszeri 10 centis kőzetgyapot, de azóta beszéltem a gazdával és teljesen megvan vele elégedve, hő és hangszigetelés terén is. Az egy 7 centis, kívülről rönkhatású szendvicspanel volt, valami német gyártmány a nevére már nem emlékszem.
Annyit még, ha csak 10 centis szigetelésben gondolkozol, akkor érdemes 2 X 5 centis réteget tenni eltolással, egy kicsit drágább de valamivel jobb úgy a szigetelés hatásfoka.

(#125023) Doki16 válasza #31733248 (#125007) üzenetére


Doki16
addikt

Szerintem rohadt sok egy lelakott 60-70 éves házért. De olyan mint kádár kocka nem is létezik itt nagyon a környéken. Mindent azonnal el adnak és ami van az meg horrorösszeg. 80-as években épült házak meg már 40 felett vannak és azokra is sokat kell költeni. Néztem a környéken egy házat ami 18 millió volt. 47-ben épült vertfalu ház. Hiába nem volt nagy a kezdőösszeg mire kész lett volna 60 millió takarta volna be talán. És ez egy "olcsó" ár volt. Hasonló kategóriájú házak inkább 30 körül mennek. De kb mind olyan állapotú amiben max a négy fal maradna meg. A házak nagy részének nincs normális alapja meg födémje.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#125024) st6969


st6969
őstag

Üdv,
10cm EPS szigetelés van a házon (kádár kocka) pár éve, le is van színezve. A bejárati ajtó felett van 1db fali kar. De ez a fény elég kevés, ezért szeretnék belőle többet feltenni, viszont nem nagyon van ötletem, hogyan lehetne egy kb. 8 éve színezett homlokzaton igényesen a villamos vezetéket tovább vinni. Gondoltam kábelcsatornára, és azt leszínezni a fal színére... :U hát nem tudom, hogy mutatna. A másik ötletem, hogy a padláson húznék egy vezetéket, és a párkánydeszkáról csinálnék egy-egy leállást, de ott is valahogy jó lenne esztétikusan vezetni a kábeleket...Nincs valakinek erre valami jó ötlete? :))

(#125025) macilaci78 válasza st6969 (#125024) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Belül nem lehet elvinni és a falat átfúrva kiállni a vezetékkel? Lehete, megvárnám a beltér festését, ha lassan aktuális lesz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#125026) st6969 válasza macilaci78 (#125025) üzenetére


st6969
őstag

De akkor bent is védőcsöveket kellene vésni a falba, mert ami van, az már sajnos eléggé tele van, nem tudom már ezt a szálat behúzni. Meg kötődobozokat is a megfelelő helyre.
De azért köszönöm :R

(#125027) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Beltéri ajtókat néztem hétvégén. Jelenleg vakolt falak vannak a fürdő+wc-nél. Erre már fel lehet tenni az ajtót nem? Az egyik ablakos/ajtós cég azt mondta, hogy előbb burkoljuk le a falat is. Minek? A burkoló az ajtó keretig burkol majd nem? A másik kiküldi az emberét úgy is felmérni a terepet. (Békésablak, Jola... esetleg ha van jobb Békéscsabán szóljatok. Az ablakokat a Jola csinálta, nincs velük gond eddig.)
Hangszigetelés szempontjából melyik ajtó jobb: lucfenyő, vagy a cpl fóliás? Kinézetre mindkettő tetszik, árban kb. egyforma lesz mire a fenyőt is lefestik. Egyéni méretet kell gyártatni, mert 2m az ajtónyílás mindenhol. Azt elcsesztük.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#125028) Donki Hóte válasza Victoryus (#125027) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Egyéni méretet kell gyártatni, mert 2m az ajtónyílás mindenhol.

2 méter széles? Milyen megokolásból csináltatok ilyen széleset?

(Csak azért gondolom, hogy a szélessége 2 méter, mert ha a magassága lenne 2 méter, akkor nem kellene egyedileg aranyáron csináltatni, hanem a szabványos 2,1 méteres fenyő ajtóból, meg a tokból is alul simán le lehet vágni 10 cm-t.)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#125029) macilaci78 válasza st6969 (#125026) üzenetére


macilaci78
nagyúr

De a szigetelést nem kell javítanod, könnyebb eldolgozni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#125030) macilaci78 válasza Victoryus (#125027) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Üveges ajtónál kb mindegy.
Üveg nélküli CPL ajtóból lehet kérni hangtechnikai betétes változatot is, emlékeim szerint 43 dB-es is van. Persze árban ez már több.
Amúgy az alap a papírrácsbetét, ami hanggátlás szempontjából felejtős. A furatolt ajtólapot kell kérni, kb 10k felára van ajtólaponként.
Hangszigeteléshez kell a küszöb is, lehet automata küszöb is, de valami legyen.
A hangszigetelésnek nem barátja a szellőzés, mert ahol a levegő megy, ott a hang is. Heroin-árban azért lehet kapni szellőztetős automata küszöböt.

Burkolás: két lehetőséged van. A burkolt falra megy fel az ajtó, vagy az ajtó beépítése után burkol mellé a burkoló. Előbbi akkor mutat jól, ha a burkolat eléri a tok tetejét, különben a burkolattal azonos vastagságú takarólécet kell tenni a burkolat fölé a tok és a fal közé.
Az átfogó tok szerkezetében a mobil borításban van 1-1,5 cm játék a fal vastagságát illetően. Tehát ha készre van vakolva a falad és így 10 cm, akkor már a burkolás előtt leadhatod a rendelést 11 cm vastag falra való ajtóra, mert azt a 3-5 mm csemperagasztót már el fogja vinni a szerelt tok.
De annyi már nincs benne, hogy menet közben kiderül, hogy a fal mindkét oldalát burkolod.

Donki Hóte: az ajtóból vagdosni nem lehet össze-vissza. A CPL ajtónak van egy keretszerkezete, ami kb pont a 10 centi, de a fenyő ajtó is csappal, núttal van összerakva és az alsó vízszintes elemnek feladata van.
Emellett a kilincs helyét alulról szokás mérni, jellemzően 105 cm. Ha vágsz 10 centit az ajtóból, 95 cm magasan lesz a kilincs, amit szokni kell optikailag.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#125031) pjen válasza macilaci78 (#125030) üzenetére


pjen
félisten

CPL nél nem tudom, de sima fenyő ajtót alul és felül is lehet vágni, csak megint bele kell gyalulni a falcot.

(#125032) Victoryus válasza Donki Hóte (#125028) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

2m lett a magasság, a szélesség az szabványos. Azért durva lenne 2m széles ajtó a wc-n.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#125033) macilaci78 válasza Victoryus (#125032) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A 2 méter magas nyílás karcsú. Ebből még levesz a tok kb 5 centit, a padlóburkolat is, ha még csak a beton van, én meg 196 cm vagyok. :U

pjen: az elv ugyanaz: van egy keretszerkezet, azaz 2 szál függőleges léc közt 2 szál vízszintes. Ebben van az élkiképzés, falc. A CPL ajtónál sima ABS élzárással, vagy fóliával lehet eldolgozni az utólagos falcmarást.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#125034) Donki Hóte válasza macilaci78 (#125030) üzenetére


Donki Hóte
veterán

az ajtóból vagdosni nem lehet össze-vissza. A CPL ajtónak van egy keretszerkezete

Én ugyan egyértelműen fenyő ajtóról írtam, de köszi a kiigazítást :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#125035) pjen válasza macilaci78 (#125033) üzenetére


pjen
félisten

Arra gondoltam, hogy egyáltalán van e benne fölül annyi anyag, hogy 5 centit le lehessen vágni.

(#125036) Veron válasza pjen (#124998) üzenetére


Veron
őstag

végül úgy sem ment fel, mert annyira szorult. levettük az egész ajtót és a saját súlyánál fogva belepattintottuk. nem volt egyszerű.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#125037) #31733248 válasza Doki16 (#125023) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Szerintem rohadt sok egy lelakott 60-70 éves házért."

A Kádár-kockák inkább 40-50 évesek, de az árukat úgy nézd, hogy kapsz hozzá telket közműbekötésekkel és mégiscsak van egy épületed, még ha korszerűsítendő, akkor is. Ha van időd és nem vagy teljesen fakezű, egy csomó dolgot saját kezűleg is meg tudsz csinálni, ezzel milliókat is spórolhatsz. De nézheted úgy is, hogy Budapest környékén ennyiért csak kedvezőtlen adottságú építési telket lehet kapni. És akkor még hol van a ház?

A vert falú és vályog épületeket én kerülném, az biztos...

#125024 st6969

Én a padláson vinném a vezetéket és kábelcsatornáznám a világítótestig.

(#125038) Doki16 válasza #31733248 (#125037) üzenetére


Doki16
addikt

Az a baj, hogy 30-40 millióért nagyon ritka a 40-50 éves kádárkocka. Inkább csak hozzá hasonlóak vannak, amik vegyesfalazatuak, de már azok is 25+ milliók. Nem lenne bajom a felújítással, mert sógorral most csináltunk végig egy 60-as években épült kádárkocka korszerűsítését.
A fő gondom az, hogy még ennyi pénzért is rossz a házak födémé és teteje. Az meg elvinné nagyon durván a költségvetést.
Egy betonfödémes kádárkocka meg nem létezik 40 millió alatt. Nagyon sok házat megnéztem, mindegyik kérdéses és kb az összes tető és födémcserés. Nem dőlnek össze, de 10 év múlva még nagyobb szívás lenne kicserélni amikor már benne lakom.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#125039) st6969


st6969
őstag

Ismét egy probléma, hátha valakinek van valami jó ötlete: sajnos a villamos kötődobozok el vannak vakolva a házban. De rendesen, hálózva, glettelve, teljesen láthatatlan, kopogtatással sem derül ki, hogy hol van a doboz (tudom, nagy hülyeség volt, soha többet nem csinálok ilyet, hagyjuk is).
Létezik valami megbízható detektor, aminek a segítségével ezek a szerelődobozok betájolhatóak? Ki kellene bontanom párat, de csak annyit tudok, hogy kb. a kapcsoló vonalában lehet...
A másik, ehhez kapcsolódva: klíma szerelés lesz, és ugyancsak jó lenne tudni, hogy ahol a klímás fúrni fog, ott van-e villanyvezeték.
A következő festés előtt kibontom az összeset, de az nem mostanában lesz :(

(#125040) Morris


Morris
veterán

Üdv. Vennék egy lapvibrátort, csak nem tudom melyik webshopból.
Van konkrét ajánlás?

(#125041) #31733248 válasza Doki16 (#125038) üzenetére


#31733248
törölt tag

Az biztos, hogy úgy már sokkal többe kerülhet. Csak tippként: ilyen esetben érdemes megnézni az előregyártott födém megoldásokat is, pl. a Leier kéregelemes födémrendszerét, amelynek számos előnye van. Az ára br. 15-20 ezer forint négyzetméterenként, leszállítva, bedaruzva.

(#125042) MittuDomain_ válasza Morris (#125040) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Bérlés, gépkölcsönző nem játszik?
Feltehetően profibbat kapsz; ha mondjuk jól szervezed a melót és 7-10 nap alatt lezavarod, sztem jobban jársz.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#125043) Morris válasza MittuDomain_ (#125042) üzenetére


Morris
veterán

Semmiképp. 3-an vesszük. És többször kell majd.

(#125044) A Zéé válasza #31733248 (#125041) üzenetére


A Zéé
addikt

Az előregyártott Leier födém összeségében nem olcsóbb, mint egy monolit vasbeton.

Just a simple Lineman...

(#125045) bajnokpityu válasza A Zéé (#125044) üzenetére


bajnokpityu
félisten

van, ahol az, mert pl nincs normális szakipar, vagy nincs normális zsaluzat..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#125046) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!
Padlásfeljáró lépcsőjét szeretném majd cserélni kb 25 évet bírtak, mivel nem tudom milyen fa volt hozzá használva érdeklődnék hogy milyen legyen ami legalább ennyi időt kibír.

(#125047) macilaci78 válasza Donki Hóte (#125034) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ettől függetlenül a hsz többi része érvényes fenyő ajtók esetén is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#125048) macilaci78 válasza pruzsi (#125046) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez nagyban függ fa előkészítésétől is. Lehetett fenyő (puhafa), vagy tölgy, bükk (keményfa) is. Nagyságrendi eltérés nem lesz az elterjedt európai fafajok közt, egy lépcsőnél a hozzáadott érték dominál.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#125049) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Sziasztok, egy ilyesmi [link] házban felülről a 2. emeleten szeretném kivenni a konyha és az előszoba közti falat, hogy a két kis lyukból legyen egy közepes lyuk. Ha jól néztem nem megy benne semmi cső, legfeljebb egy villanykábel. Pontosan nem mértem le de nagyjából 6cm széles lehet a fal, szóval nem hinném, hogy statikailag lenne szerepe.
Azt megtehetem, hogy csak nekiállok, vagy kell(ene) hozzá valami engedély? Persze kiírom, hogy felújítok mindenhova előtte.
TE72-es hiltim van meg flexem, megpróbálkozzak ezekkel vagy érdemes valami speciális szerszámot bérelni, amivel gyorsabban kijön? Előre is köszönöm.

(#125050) Winne


Winne
nagyúr

Urak családi háznál a terkoves javasolta hogy a hátsó esővíz csatornát ne hozzuk előre narancssárga csatorna csővel hanem csinál neki egy kis szikkasztot hátul ami egy kimarkolt lyuk, bele öreg kavics, geotextil és rá a föld, amibe mehet a fű, mert ez sokkal olcsóbb.

Kérdéseim : valóban olcsóbb? Tényleg elnyeli ettől az esővízet? Mekkora kavicsos résznek kellene lennie, hogy hogy értelme legyen?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.