Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99051) szkink válasza Hasaggymeg (#99050) üzenetére


szkink
aktív tag

Hát köszönöm a véleményed :R én is afelé hajlok,mondjuk a Cube volt az első amit kiszemeltem :) és utána kezdtem jobban beleásni magam a dologba,de úgy néz ki hogy marad az első megérzés :U + itthoni kipróbálás, szerviz garancia,érdemes lehet megvárni a márciusi Bringaexpot akció reményében?

(#99052) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Top 10 Kiegészítő

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#99053) Hasaggymeg válasza szkink (#99051) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem figyelni kell cefetül addig is a boltokat,hátha akad valami,mert nem hiszem az Expo nagy durranás lenne ebből a szempontból...főleg az idei tapasztalatok szerint nem... :U

(#99052) Ciccuka...és érted is cicuka,mert akkor földim lehetsz! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#99054) szkink válasza Hasaggymeg (#99053) üzenetére


szkink
aktív tag

Rajta leszek :K

(#99055) planbmokus válasza szkink (#99049) üzenetére


planbmokus
senior tag

A Cube-on a legjobb a szett (XT váltók, karok, hajtókar), a gumikon és a villán a későbbiekben másfél kilót lehet spórolni.
A Superiornál kapsz egy jó váz-villa-gumi szettet, egy isteni nyereggel, de nehezebb felszereltséggel.
A Rose egy nagyon jó váz-villa-kerékszettet tartalmaz, zseni gumikkal, a Superiorhoz hasonló szettel.
A Wilier szvsz ocsmány és azt a manitou villát messziről kerüld el, a 2x10-es SLX szett viszont egy nagyon jó ár-érték színvonalat képvisel, de nem találtam részletes infót, hogy mennyire vegytiszta a rendszer.

A Canyon viszont kicsit olyan Trail-es fura figura, vagy komfort monti, nem látom, mit akartak ebből kihozni... Jó váz, jó - de kicsit súlyosabb villa, zseni kerekek, jó nyereg, frankó pedál (ha nem akarsz spd-t), jól kevert SLX-XT-vegyesfelvágott.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#99056) varsam válasza varsam (#99021) üzenetére


varsam
őstag

Felhasználva.

(#99057) flash- válasza planbmokus (#99055) üzenetére


flash-
veterán

Bennem azér mindig ott motoszkál mikor "nagy nevű" márkákat hasonlítgatunk, hogy oké oké de egy Canyon váz mégiscsak Canyon váz, egy Cube váz Cube váz, egy Rose meg nem akkora név= gyengébb váz...
ez egy elmélet,lényeg hogy mennyire benne vannak az emberben a beidgződések a márkák iránt...

A valóság? egy Rose váz minőségben, stb... gyengébb valóban? vagy abszoluút egy szint egy Cube, Canyon vagy speci,stb.. vázzal?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#99058) dunkel válasza Runner_fxr (#99041) üzenetére


dunkel
őstag

Köszi, szerencsére igazad lett.
A bovdent kihúztam, úgy kattogott mindkét irányba. A régivel elkezdtem játszani (ne az újat nyírjam el) aztán egyszer csak bekapta és behúzta. Nem tudom mi volt a nyerő mozzanat. Képet raktam az utókornak (magamnak a legközelebbi alkalomra). Ez a kistányéros alapállapot, nagytányéron szinte nem is látszik a fej.

Utána még szívattam kicsit magamat, a váltónál nem mindegy a csavar (és egy kitámasztó pöcök) melyik oldalán fut fel a drót. Az egyik oldalon szkanderozni kell, hogy dobja a láncot. :) A képen már a helyes verzió.

ST-5800, shimano, váltókar, fékváltókar, bovden

(#99059) Hasaggymeg válasza flash- (#99057) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Rose pont olyan jó mint a többi.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#99060) Zyrius válasza planbmokus (#99055) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Mi a baj a manitou marvel villával? Nem mondom, hogy nem jobb egy reba, de az alatt szerintem a legjobb választás.

[ Szerkesztve ]

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#99061) planbmokus válasza flash- (#99057) üzenetére


planbmokus
senior tag

Ha "nagy név" kell, akkor a Merida-Cube-Canyon trió teljesen egy szint, "nagy gyártó" nálam a Cannondale-Specialized-Scott.
Ha nem kell a "nagy" jelző, bármelyiknél előbb vennék On-One-Salsa-Norco-Niner-PlanetX-Klein-Litespeed-Nicolai akármit, mert százszor innovatívabbak...

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#99062) Hasaggymeg válasza Zyrius (#99060) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Sztereotípia... Olvasd el a customer reviews alatt olyanok véleményét akiknek volt előtte Sid,Reba,Recon,vagy Fox CDT. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#99063) planbmokus válasza Hasaggymeg (#99062) üzenetére


planbmokus
senior tag

Lehet én fogtam ki rosszat, de egy Cube tesztbringa orrában 2015-ben két nap alatt, kb 100km-t futott alattam (82kg) egy ilyen marvel, gyakorlatilag az volt a legnagyobb okom, hogy ne vegyem meg. Minden fékezésnél olyat kottyant, hogy hallani lehetett, és olyat csavarodott, hogy bekormányozta a gépet (igaz, az gyorszáras volt).

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#99064) Hasaggymeg válasza planbmokus (#99063) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezzel vitatkozni nem tudok.Tény,hogy én is vonakodtam mert olyanokat hallottam kevés a szerviz,meg nem olyan jó,de ma ~ 15 ezer km rossz aszfalt, ~5000km terep és egyetlen (!) szerviz után ott tartok,hogy keresem őket az új bringákon,vagyis jelenléte növeli szememben a kerékpár értékét.Megbízható,tartós,széles tartományban állítható és úgy indul meg mint a vaj.Persze nem éppen egy déhás arc vagyok én sem,nem szoktam ugratni meg ilyenek,de xc felhasználásra 82kg-omnak jobbat nem is kívánhatok.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#99065) pvt.peter válasza Runner_fxr (#98911) üzenetére


pvt.peter
őstag

Egy kis update, beszereztem egy Louis neoprén térdmelegítőt.
Egész jó, ha az ember jól rakja fel, akkor futásnál sem jön le :K
Nem mellesleg tényleg melegen tartja a térdet :)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#99066) szkink válasza planbmokus (#99055) üzenetére


szkink
aktív tag

Szia.Köszi,pont ilyen megközelítésekre lettem volna kíváncsi ahogy te és Hasaggymeg is írt,na és az utána kialakult kis párbeszédek hogy kinek mi és miért ezekből tanulhat az ember egy kicsit.Ja azt még hozzá szeretném tenni hogy jelenleg 98kg vagyok és 50-50%-ban szeretném használni a bringát (semmi nagyobb ugratás és durva terep)

[ Szerkesztve ]

(#99067) Runner_fxr válasza dunkel (#99058) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Akkor belefutottál mindkét problémába, mint amit írtam. :) Amikor befűzöd a bovdent a váltókarba, egyik kézzel meg kell húzni a bovdent, és a másik kezeddel meg kattogtatod a váltókart, ilyenkor megy be a helyére, és tudod ellenőrizni, hogy jó e. Valószínűleg az volt a nyerő mozzanat amikor meghúztad a bovdent.

pvt.peter: Jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#99068) planbmokus válasza szkink (#99066) üzenetére


planbmokus
senior tag

98 kg-hoz lehetőleg átütőtengelyes gépet válassz, erős kerekekkel.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#99069) szkink válasza planbmokus (#99068) üzenetére


szkink
aktív tag

:O macera az átalakítás vagy inkább nem éri meg?

(#99070) Hasaggymeg válasza pvt.peter (#99065) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...és ebben tekerni is lehet? :U

(#99069) szkink...a lehetetlentől (a hátsó kerék esetében olyan kell legyen a váz) a nagyon sokba kerülésig (kerekek + első teló cseréje) van itt minden jóság. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#99071) pvt.peter válasza Hasaggymeg (#99070) üzenetére


pvt.peter
őstag

Igen, nekem L/XL -es van.
Ki kell tapasztalni, hogy hogyan kell úgy felrakni hogy ne mozogjon el.
Futás is kivitelezhető benne.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#99072) szkink válasza Hasaggymeg (#99070) üzenetére


szkink
aktív tag

Gondoltam :DDD Hát ebben az árban nem igazán találni átütőst max kisebb árkategória és gyengébb felszerelés,de legalább később lesz mire költenem :U

(#99073) Golden9


Golden9
addikt

Sziasztok!

Én korcsolyás vagyok, csak szólok hogy este kilencig akciókamerákhoz letölthető a ProDRENALIN.
"
Felhasználási feltételek
• Ez egy 1-számítógépes élettartamú licenc, nem kereskedelmi célú felhasználásra.
• Nincs ingyenes frissítés; ha frissíti a kiadványt, akkor regisztrálhat.
• Nincs ingyenes technikai támogatás.
Meg kell vásárolnia a licenckulcsot, mielőtt az ajánlat lejár.
• Nem lehet viszont eladni.
"

[ Szeretkezve ]

(#99074) Hasaggymeg válasza szkink (#99072) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

El lehet lenni átütős,meg kúpos fejcső,meg sok egyéb nélkül is.Persze ha van pénz rá menni kell a sodrással,mert a fejlesztéseket így,vagy úgy ránk erőltetik,de egyelőre nem érzem egyik hiányát sem.Talán ha versenyeznék és másodperceken múlna a helyezés érezném azt a + merevséget,de hát ma már divat a kezdőnek is ugyanazzal a felszereléssel menni mint a profiknak.Éppen néztem,hogy ha ma vásárolnék kerékpárt akkor ez lenne az egyik jelölt.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#99075) szkink válasza Hasaggymeg (#99074) üzenetére


szkink
aktív tag

Hát szerintem el leszek én is átütős nélkül,most beszéltem haverral aki 105kg és gyors zárral használja a no name bringáját,meg beszéltem bringa boltosokkal is akik azt írták hogy ebben a kategóriában,normál felhasználásra nem lehet gond ennél a súlynál a gyors zár,nekem is tetszik a bringa amit linkeltél,voltak aki ezt javasolták nekem,de hát az ára :( majd talán 2-3év múlva ránézek megint :U

(#99076) 6030D válasza szkink (#99075) üzenetére


6030D
Ármester

Milyen magas vagy? 27,5" érdekel?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#99077) Hasaggymeg válasza szkink (#99075) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez nekem sem férne bele,500 fölött meg egyelőre elvből nem adnék kerékpárra.Amúgy nekem ilyen van.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#99078) szkink válasza 6030D (#99076) üzenetére


szkink
aktív tag

178cm,egyenlőre 29 mert ahogy méregettem magam és olvasgattam a szögekről és csőhosszokról az jött le hogy 19" váz kell,van egy régebbi szériás caprine bringám ott 50cm a váz mérete,de a jövő héten tervezem az utazást egy bringa boltba hogy ki próbáljam és megtudjam mi is lenne nekem az ideális méret,azért köszönöm.

(#99079) szkink válasza Hasaggymeg (#99077) üzenetére


szkink
aktív tag

Szép,sok jót olvastam a 2015-ös szériáról ezért is néztem meg a 2017-es LTD Pro-t gondolván csak nem lehet rosszabb az új széria.Fejlesztettél rajta azóta pl gyors zárat :U :DDD

(#99080) Hasaggymeg válasza szkink (#99079) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egyetlen fejlesztésnek nevezhető módosítás az pár hete volt,éspedig a váltóbovdenezés cseréje.Többi minden eredeti rajta,persze a kopó alkatrésznek számító lánc,gumik,vagy pl. hátsó soron kívűl.Gondolkodtam xt hajtóműre,vagy 2x10-re,de messze nem hoz annyit egyik sem,mint amennyibe kerül,így marad a Deore/SLX/XT vegyes vágott mely bevált.Csak egy példa....xt sort vettem hátra mikor elkopott az slx és eltört az alumínium bak amin a lánckerekek vannak. :((( Gariztattam,ugyanakkor visszaálltam slx-re. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#99081) 6030D válasza szkink (#99078) üzenetére


6030D
Ármester

Én is Caprine után vettem a mostanit. :)
Ok, ha érdekel 27,5", akkor szólj. 19,5" váz, átütő, levegős RS, Sh fék.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#99082) szkink válasza Hasaggymeg (#99080) üzenetére


szkink
aktív tag

Na ez az,így bízz és adj ki több 10ezret egy rendszerért,már nem tudom melyik fórumon,de olvastam már hogy nem volt jó döntés az xt,én pedig bízom benne hogy elégedett leszek a 2×11-es rendszerrel mert a tapasztalat az 0 :D

(#99083) szkink válasza 6030D (#99081) üzenetére


szkink
aktív tag

:) A képen látható az eladó?És mit néztél helyette ha szabad érdeklődnöm :U

(#99084) 6030D válasza szkink (#99083) üzenetére


6030D
Ármester

Nem eladó, mert hirdetni nem szabad, de ha tetszik, megmutatom. :DDD
Egy használt 29"-os karbon Trek-kel szemezgetek.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#99085) szkink válasza 6030D (#99084) üzenetére


szkink
aktív tag

:D szólok ha megnézném,sok sikert a Trek-hez

(#99086) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Tegnap-ma...

Teljesen okés tekerni még ilyen hóban úgy tűnik, csak olyankor csúsztam meg, amikor jégre tévedtem... sőt, a hó ropogós keményre van fagyva, így furcsa módon egész frankón tapad rajta a gumi. Érdekes élmény az biztos, nekem új dolog hóban 40-el csapatni... de ami a legjobban meglepett, amikor megfagyott a féktárcsám és egy pillanatig nem fogott a fék :DDD .
Amúgy rozsda ellen ti mit használtok? Mert a fékpofáktól a csavarokon át a láncig minden fénysebességgel rozsdázik ilyenkor, ha nem figyelek.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#99087) gabro0 válasza jjeahh (#99086) üzenetére


gabro0
őstag

Az alsó képen a jobb felső a csíkszeredai domboldalon készült (meg a többi is ezen a montázson)?

[ Szerkesztve ]

(#99088) jjeahh válasza gabro0 (#99087) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Aha, nagyjából, Csíkszereda mellett Csíksomlyón... jártál már arrafele és ismerős? :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#99089) gabro0 válasza jjeahh (#99088) üzenetére


gabro0
őstag

Bizony :K 2010. május végén osztálykirándulni voltunk ott.

(#99090) jjeahh válasza gabro0 (#99089) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Amúgy elég ismert hely, szinte mindíg vannak turisták arrafele. Szeretem én is, van egy hangulata, minden héten legalább 6 nap kitekerek oda, már az utolsó fűszálat is szénnéfotóztam Somlyón :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#99091) Hasaggymeg válasza 6030D (#99084) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mutasd,mert ha nem,töröllek! ;]...mármint a Trek-et.

jjeahh...hát igen,Erdély! 😍

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#99092) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Carbon villanyak compression plug kell vagy sem? Ha igen, akkor milyen kialakítás a jó?

(#99093) flash-


flash-
veterán

görgőzni túragumin(pl.schwable smart sam) nagyon gáz? vagy azért lehet tekerni és nem oylan gáz csak hamar kopik?
pl nyáron ha rossz épp az idő de az embernek nincs kedve gumit cserélni 2 órára akkor mehet?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#99094) 6030D válasza Hasaggymeg (#99091) üzenetére


6030D
Ármester

Vedd meg Te, mentsd meg a házasságom! :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#99095) planbmokus válasza flash- (#99093) üzenetére


planbmokus
senior tag

Két óra alatt le lehet darálni görgőn egy smart sam-et...

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#99096) Napfénysüti

Megjött ma a múlt héten Canyontól rendelt POC Octal sisakom. Korrekt csomagolása van, adtak hozzá egy kis zsákot amiben lehet tárolni meg némi plusz szivacsozást. Az első dolog ami feltűnt az a tömege (vagy annak hiánya :DDD ), elvileg 195 gr de majd lemérem. Sajnos tesztelni még egy darabig nem tudom de bízom benne hogy a meleg napokon majd beváltja a hozzá fűzött reményeket.

Més que un club!

(#99097) flash- válasza planbmokus (#99095) üzenetére


flash-
veterán

na az komoly...
akkor nem érdemes ezzel szórakázni...

tacx mágnesfékes görgőhöz miylen köpenyt (és belsőt)ajánlanátok?
tacx-et vagy valami mást?(rosebikeról rendelném)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#99098) planbmokus válasza flash- (#99097) üzenetére


planbmokus
senior tag

Én a 29er-re felpaszíroztam egy Kenda 622x27-es színes külső gumit (kb 2500 Ft volt) és egy telet kihúzott...

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#99099) trialboj válasza flash- (#99097) üzenetére


trialboj
őstag

Nekem pont ez van. Mondjuk sosem próbáltam mást, és én is rose ról vettem, ahol nem volt más változat 29"re. Mivel ez az első ilyen szerkezetem(görgő), én rettenet zajra számítottam, de az Elite SuperCrono Mag Force görgő ezzel a gumival, kb 30nál kezd el hallatszani, és 40 től mondható zavarónak, egy átlagos hangerejű tv v sorozathoz, 50nél sem mondanám elviselhetetlennek, főleg hogy nem is bírsz huzamosabb ideig annyira tekerni. Az ára remek, szóval szerintem mindenképp érdemes kipróbálni, főleg ha eleve nincs más slick gumid.

Ami problémás volt, a felfújás, az istenért nem akart rendesen felpattanni tojás nélkül, de ha szükséges megosztom az ultimate trükköt, amivel sikerült helyre pofoznom.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#99100) Hasaggymeg válasza 6030D (#99094) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ilyeneket azért ne mutass,még tönkre teszed az én házasságomat is! :Y ...ha igaz amit ír róla,az egy bomba vétel! :K ...de hát a zasszonyok ezt pont lesz@rják,ugyebár. :O

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.