Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98451) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Nem tudom mennyire on vagy off, de szerintetek biciklizéssel tudnék lábizmot fejleszteni?
Ahogy én tekerek: montival napi 15-35km, ennek fele meredek hegyre fel (kiállva pörgetve is), fele meg lejtőzés... illetve kb. havonta 1x nagyjából 100km aszfalton nyugis tempóba. Ez jó technika, vagy változtatnom kéne rajta?
Tudom, hogy az izmokhoz fontos a megfelelő napi állati fehérje bevitel, de család mellett képtelenség minden nap csirkemellet és tojást enni... szal eszek mindenfélét, sok házikaját és főtt ételt többek között, meg próbálok esténként filmnézés közben tökmagot és mogyorót majszolni... ez így nagyjából okés? Vagy kezdjek el kiegészítőt szedni? Neten fellelhető infók szerint amint abbahagyom le is menne rólam :( . Amúgy sovány alkat vagyok, átlagosra meg tudnék hízni, de ennyi mozgás mellett nálam az ritka, 1 deka háj sincs rajtam :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#98452) Hasaggymeg válasza jjeahh (#98451) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Bringázással lábizmot?! Ezt meg honnan vetted?! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98453) Mortein válasza ivana (#98448) üzenetére


Mortein
tag

Kesztyű az nekem -5-ig egy ilyen vékonyabb de belül bélelt síkesztyű, aztán ha már abban fázok, akkor előveszem a téli motoros kesztyűt, bár -15 fokban már az sem annyira vidám. Gyapjú térdmelegítő az jó ötlet, kipróbálom majd, mert a farmergatya nagyon kevés már 0 fok alatt. Általában valamilyen bemelegítő gatyát veszek fel és alá meg egy aláöltözőt, felülre meg nagykabát de azzal meg kényelmetlen tekerni, ezért azt le fogom cserélni valami tekerés kompatibilis cuccra.

Más: Sisakból van valamilyen ajánlás? Mindenképpen akarok venni valamit de a nagyobb áruházak polcain lévők közül, szinte mind ilyen kopogós kényelmetlen belsejű. Nyilván nem találok majd olyan sisakot 20k körül, ami a motoros sisakom kényelmét és biztonságát nyújtja de, amik a multiknál vannak biciklis sisak néven az inkább nem nevezném annak. Van olyan biciklis sisak, amin esetleg van állvédő is? Fogorvos ismerősöm, azt javasolta, ha van olyan azt keressek mert nem vicces az állcsont törés.

(#98454) jjeahh válasza Hasaggymeg (#98452) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezek szerintem ebédre 10-10 tyúkot felfalnak :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#98455) zoli03 válasza Hasaggymeg (#98452) üzenetére


zoli03
őstag

Azért egy országúti versenyző lába nem néz ki így, a pályaversenyzők bőven csinálnak súlyzóst edzést is.

(#98456) Napfénysüti válasza zoli03 (#98455) üzenetére

Így van, elég csak néhány Förstemannos videót megnézni. Szerintem ő csinál annyi súlyzós edzést mint egy profi testépítő...

Més que un club!

(#98457) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Kukások kiürítették a kukákat XD

Az ott nem járda, hanem Koppenhágai stílusú kerékpársáv.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#98458) dunkel válasza 6030D (#98440) üzenetére


dunkel
őstag

Nem jó ötlet. Nekem is így volt több mint egy évig. Aztán csodálkozik az ember miért old ki olyan könnyen terepen - amikor nem is kéne. Vagy miért nem érzi az ember a becsatolást, bekattanást - mert olyan puha. Kicsatolásnál is jobb, hogy egyértelmű a szitu és nem kérdéses lóg-e még benne félig a stopli.
Amíg az ember próbálgatja első pár alkalom addig oké lazán de utána rá kell pár kattanást húzni.

[ Szerkesztve ]

(#98459) Strezi válasza dunkel (#98458) üzenetére


Strezi
őstag

+1
Csúnya nagyokat lehet esni, ha terepen tempónál kicsatol manőverezés közben amikor az ember nem számít rá. Sokkal veszélyesebb mint eldőlni szinte álló helyzetben és nem kicsatolni.

SPD meghúzás ügyben, elég sokat szereltem a pedálokat amikor reptettem a bicigliket. Mivel magától szorul a menet (egyik jobbos a másik balos) tekerés közben, elég minimálisan érzésre meghúzni imbusszal, nem fog kicsavarodni.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#98460) 6030D válasza dunkel (#98458) üzenetére


6030D
Ármester

+Strezi: nem írjátok, hogy mi nem jó ötlet, de gondolom a minimumra tekerés, nem a rugókenés.
Nekem az 530 volt, amit még minimumra állítottam, soha nem oldott ki terepen sem, ha nem akartam. Viszont volt olyan, hogy mászásnál megakadt a bringa, és a szokásos oldalra kilépős mozdulattal elengedte.
De úgysem fog senki sem csapatni tanulási időszakban úgy, hogy minimumon nyisson neki. Ha meg igen, akkor ott az előző pedálról is lecsúszott volna a lába. Ha meg már biztosan érzi magát, akkor már ráhúz, és vadulhat.

jjeahh: ha sokat tekersz, odafigyelsz a táplálkozásra, a bringázásnak szenteled az életed, akkor akár olyan tested is lehet, mint Froomnak. :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#98461) Hasaggymeg válasza 6030D (#98460) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

akár olyan tested is lehet, mint Froomnak...kecsegtető kilátás,az biztos! :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98462) 6030D válasza Hasaggymeg (#98461) üzenetére


6030D
Ármester

Van egy kép, egyszer láttam, azóta nem találom... "A nőknek az izmos, szálkás, kisportolt férfi test jön be." Alatta meg ott vigyorog a Froome, egy gatyában, mint a vízipók, csodapók. :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#98463) Hasaggymeg válasza 6030D (#98462) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csúnya szegén minden szempontból,a kerékpáron meg olyan mint egy torzszülött ahogy leengedett nyereggel,lógó sarokkal kiülve a nyereg orrára hajt.Ő egy túrdefrac nyerő gép. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98464) Mortein


Mortein
tag

Méretválasztással kicsit gondban vagyok.
Ezzel [link] a kalkulátorral 59-62 cm-t ír nekem, a boltos 53-ast ajánl, most 57-est használok, hajtani kényelmes de tényleg lehetne egy picit alacsonyabb.

(#98465) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#98463) üzenetére

Lehet hogy Froome csúnya, de sikeres és elég jóféle felesége van. :DDD

Més que un club!

(#98467) Hasaggymeg válasza Mortein (#98464) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha nem jutsz dűlőre,vagy nem tudod kipróbálni,akkor csináld végig ezt,így megkapod a legfontosabb vázméreteket,főképp a felső cső hosszát ami neked kell.Azon majd elindulhatsz.

Napfénysüti...gyorsan megnéztem...mert nekem szabad,nem friss házas vagyok! ;]

(#98466) Crytec210...láthatóan kívülről keni a láncot...és nagyon. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98468) Mortein válasza Hasaggymeg (#98467) üzenetére


Mortein
tag

Szuper, köszi!

(#98469) X2N


X2N
senior tag

Ez hatalmas! :C

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#98470) Hasaggymeg válasza X2N (#98469) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Visszaélve azzal,hogy legtöbbünk sz@rt sem ért spanyolul,mindenféle szöveget odaillesztenek ennek a félnótásnak a szájára. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98471) Ironizer válasza X2N (#98469) üzenetére


Ironizer
tag

:D És az 1x11-et még bele se vették. :D

(#98472) jjeahh válasza 6030D (#98460) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az a baj, hogy nekem semmit nem kell tennem, hogy vékony legyek, ez az alap, bár legalább a "geometriám" nem ilyen zsiráf szerű :D . Inkább azzal van bajom, hogy vékony a lábam, amire kéne egy kis izom... annak legalább hegyi bringázásnál hasznát is venném. Hízni képtelen vagyok, mert rengeteget mozgok, szal az kiesik... a mozgást nem szívesen adnám fel, a dögléstől kikészülök :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#98473) Mortein válasza Hasaggymeg (#98467) üzenetére


Mortein
tag

Végigméricskéltem magam:

Eredmények:

YOUR FIT SUMMARY

Fit StyleThe Eddy Fit
Top Tube Length 52.1 - 52.5 Cm
Seat Tube Range CC 56.9 - 57.4 Cm
Seat Tube Range CT 58.6 - 59.1 Cm
Stem Length 9.8 - 10.4 Cm
BB Saddle Position 72.9 - 74.9 Cm
Saddle Handlebar 52.6 - 53.2 Cm
Saddle Setback 9.9 - 10.3 Cm
Seatpost Type Setback

Nekem ebből az jön le, hogy a Seat Tube Range CT adja meg a váz méretét. Az viszont hatalmas.

[ Szerkesztve ]

(#98474) Hasaggymeg válasza Mortein (#98473) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az effective to tube lenght ami talán a legfontosabb,ahhoz igazodj.A seat tube range annyira változó a felsőcső változó lejtése miatt,hogy már rég nem alapméret. Amúgy meg ez nem szentírás,hanem inkább szamárvezető amiből kiindulhatsz.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98475) ZolkoW válasza Mortein (#98473) üzenetére


ZolkoW
őstag

te is láthatod a rajzon, hogy a C-T (center-top) érték majdnem független a C-C értéktől, legalábbis felfelé bármennyire túlnyúlhat a felsőcsövön, mégsem eredményez nagyobb vázat. tehát nem egy jó irányadó érték :)
A CC többet mond, de fontosabb a hossz, ahogy a topikgazdi írja. gondolom ez országúti, mert MTB-ből egy közepes méret is 58-60 centi hosszú inkább.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#98476) 6030D válasza X2N (#98469) üzenetére


6030D
Ármester

Vót má! :DDD

Hasaggymeg: keress rá az eredetire felirattal, amikor szakácskodott. Az is mókás. :)

jjeahh: kezdj el rövideket sprintelni, hegyre. Nincs jobb ötletem. Vagy ha tehenet látsz, kapd a nyakadba és guggolj vele. ;)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#98477) Runner_fxr válasza jjeahh (#98451) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az a szomorú hírem van, hogy bringázással, látványos lábizomzatot fejleszteni piszok nehéz és lassú folyamat. Még ha tökéletes is a kajálásod, akkor is. Egyszerűen ez nem az a mozgásforma ami izomtömeget hoz. Amit meg Hasaggymeg linkelt képet, nem mérvadó, mert mint már leírták, az pályakerékpáros edzés eredménye, ami meg közelebb van a testépítéshez mint a klasszikus értelembe vett kerékpározáshoz.
A normál kerékpározás funkcionális izomzatot fejleszt, ami nem igazán látványos, de annál szívósabb.
Illetve nagyon sok múlik a genetikán is. Van akinek akkor is formás vádlija van ha egy métert nem kerékpározik, míg más meg ha össze fossa magát a tekeréstől, akkor is csak egy fogpiszkáló marad.
Ha szeretnél ezen a téren látványra fejlődni, és lehetőleg belátható időn belül, akkor nincs más dolgod mint elmenni egy edzőterembe és guggoló gyakorlatokat végezni.
Kezdetben elég 20-30kg is, kb 5-10 perc után rájössz, hogy ez miért más mint a bringa. :) Teljesen más sokkolás az izomzatnak, és ez viszonylag gyorsan növekedésre tudja bírni a combjaidat.
A vádli már necces, az ha genetikailag szar, akkor az súlyzókkal is kemény menet lesz, de a comb az viszonylag könnyen fejleszthető guggolással. Kiegészítheted lábtoló géppel is, meg combhajlító, combfeszítő gépekkel, de az igazi a guggolás.
Vádlira meg egylábas álló vádligyakorlatot javaslok, később vehetsz a kezedbe egy kézi súlyzót is, hogy plusz terhelést vigyél bele.
Bemelegítés után végezz 5 X12 ismétlést.
Természetesen ha már erre rászánod magad, érdemes teljes testben gondolkodni, és rendes egész testes testépítő edzéseket végezni, a bringázáshoz is jól fog jönni a plusz erő.
Legalább napi 5 étkezésed legyen meg, ebből 2 lehet fehérje turmix is.
Ja és még valami, azt azért vedd figyelembe, hogy azok a pályakerékpáros lábak tele vannak testosteronnal, meg az sem kizárt, hogy növekedési hormonnal. :) Az nem csak úgy a paprikás krumplitól nőtt oda a srácokra. :D

Egyébként ha vékony alkat vagy akkor amúgy sem kéne állandóan rízscsirkén élni, mert az neked nem feltétlenül lesz jó tömegezéshez. Ehetsz nyugodtan vegyesen.

[ Szerkesztve ]

(#98478) jjeahh válasza Runner_fxr (#98477) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz!

"Kezdetben elég 20-30kg is, kb 5-10 perc után rájössz, hogy ez miért más mint a bringa."

20-30kg mi? Súlyzó? :Y Itthon vajon mit lehetne emelgetni, súlyzó helyett? :DDD Nem szívesen járnék a helyi edzőterembe. Lehet majd max beszerzek valami súlyzókat.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#98479) Hasaggymeg válasza jjeahh (#98472) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha csak a hegyibringázásra kell a lábizom,akkor hegyibringázz.A túl nagy és látványos (értsd fölösleges) combizom csak akadály a hegymenethez,hisz az egy hosszú,kitartó erőfeszítést igénylő aktivitás,amit a nagy izomtömeg,nagy oxigénigénye csak hátráltat.Kirobbanó izomerőnek valóban nagy izomtömeg is kell,de az nem sokáig bírja a terhelést.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98480) Mortein válasza Hasaggymeg (#98474) üzenetére


Mortein
tag

Igazából az a kérdés, hogy 53 v. 57 cm-es vázat vegyek.

(#98481) StLui válasza Hasaggymeg (#98479) üzenetére


StLui
veterán

Én is meglepődtem amikor olvastam, hogy a hegyimenők a vékonyak, izomtömeg csak a sprintereknek kell

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#98482) jjeahh válasza Hasaggymeg (#98479) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja nem, azért kell mert vékony a combom... ez pl. azt jelenti, hogy 100-ból 99 nadrág hülyén áll rajtam. Csak gondoltam montizással is hátha lehet fejleszteni, de ezek szerint nem... akkor guggolás lesz.

Enni eszek elég sokat, viszont extra fehérje bevitelem nincs, lehet a kaját feltuningolom fehérjeturmixokkal... csak nem tudom azt ha abbahagyom visszaesik-e a lábam majd a régi formára.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#98483) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Jó estét!
Felmerült bennem két kérdés, hátha valaki tud segíteni:
1. Általában egy cyclocross vagy egy endurance outinak kényelmesebb a geometriája?
2. Van manapság még értelme V-fékes outi/cyclocross vázakat venni, vagy már csak tárcsa-specifikust érdemes keresni?
Előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#98484) Runner_fxr válasza jjeahh (#98478) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Igen, edzőteremben általában szoktak lenni súlyzók is. :)
Egy szép hosszú rúd, amit a nyakadba veszel, és ha bírod tehetsz rá még súlyokat. :)

Otthon akár csinálhatod saját testsúllyal is, a szabályosságra viszont érdemes figyelni. Pláne ha súllyal csinálod.
[link]
Az a baj, hogy a guggoláshoz nem árt a guggoló állvány, ez azért otthon általában macera.

De miért csak a lábadra akarsz edzeni?

Arra készülj fel ha elkezdesz egy súlyzós edzést sokkal nagyobb lesz az étvágyad is, és minél több izom lesz rajtad annál nagyobb lesz az étvágy is.
Összeesni akkor fogsz ha abbahagyod a súlyzós edzést. Persze nem azonnal, meg ez attól is függ, hogy milyen szintre jutottál.
Nem olyan bonyolult ez, a súlyzós edzés adja a stimulációt az izmoknak, hogy növekedjenek, mellé megeszed a megfelelő mennyiségű tápanyagot és megalszod a napi 7-8 órát, akkor növekedni fog.
Amikor ebből a 3 tényezőből valamelyik csorbát szenved, akkor a fejlődés megtorpan, majd elkezd leépülni.

Hasaggymeg: Azért azt ne gondold, hogy valaki lemegy egy edzőterembe, guggol kettőt a 20 kilós rúddal, majd egyből két számmal nagyobb gatyát kell vennie a dudorodó lábizmai miatt. :D
Ez ugyan úgy kemény meló mint pl a kerékpáros edzés, sőt. Csak azért van sok esetben ledegradálva ez a sport, mert az emberek a szteroidokkal azonosítják a testépítést, és mindenki úgy gondolja aki izmos az csak fel van fújva a proteintől meg a gyógyszertől. Naturálba is elég korrekt fizikumot lehet összehozni, de az kemény meló. És egy bizonyos szintig inkább csak segít a hegyi kerékpározásban. Pláne ha egy hobbistáról van szó. Nem mellesleg jól fogsz kinézni a strandon, nem pedig egy telefosott búvárruha leszel :)

(#98485) ZolkoW válasza jjeahh (#98482) üzenetére


ZolkoW
őstag

egyszer írták többen is, olyanok, akik jellemzően a mezőny elejében szoktak végezni amatőr versenyeken, hogy nehezen találnak nadrágot, mert combban szűk, ami átlag fazon. szóval azért valamit biztos hoz a sima MTB is :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#98486) Tufa_ válasza ZolkoW (#98485) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Nalam is ez a helyzet.. amik nyar elejen jok voltak gatyak most nem tudom hordani mert comban szuk.. bar nem vagyok mtb'er

[ Szerkesztve ]

(#98487) Pttypang válasza Tufa_ (#98486) üzenetére


Pttypang
veterán

Ja, a nadrag jo, de a zsebebe barmit rakok, a combomon feszules miatt olyan, mintha tele lenne a zsebem, meg ha csak egy rago is van nalam.

Everybody lies.

(#98488) jjeahh válasza Runner_fxr (#98484) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz! Egyre biztosabb vagyok benne, hogy nem úszom meg fehérje turmix és normális edzés nélkül :D
Azért csak a lábamra akarok edzeni, mert nincs a felsőtestemmel semmi bajom, csak a combomat tartom vékonynak. Amúgy abszolút nincs szándékomban kigyúrni magam vagy ilyesmi, csak picit vastagabb lábat szeretnék... lehet hülyeség :D

ZolkoW: Hát... a remény hal meg utoljára :DDD . Én tavasztól montizok, rengeteget mászok hegyre fel és eddig nem hozott semmi extra látható izmot a combomra. Sőt, azt a 2 kilót amit a múlt télen felszedtem, fénysebességgel le is adtam.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#98489) 6030D


6030D
Ármester

Nem a cicanaci farmert kell választani, srácok! :DD ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#98490) Mortein válasza ZolkoW (#98475) üzenetére


Mortein
tag

A gondom az, hogy webshopból venném a biciklit és ott semmilyen más méret nincs megadva csak annyi, hogy vázméret, ezért gondolom, hogy az C-T értékben van megadva.

(#98491) Runner_fxr válasza ZolkoW (#98485) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Egyrészt a lábizomzat genetikai dolog is, van akinek könnyebben izmosodik. Másrészt meg azt se felejtsük el, hogy az élmezőny elején tekerő amatőrök jelentős része már doppingol. Sajnos már ezen a szinten is jelen van a dopping. És ez nyilván hatással van az izomzatra is.

jjeahh: A táplálék kiegészítő nem létszükség, mint a neve is mutatja ez csak egy kiegészítő. Erre ne alapozz semmit, nem csodaszer. Ha kajálsz rendesen, nem is kell. Persze sok esetben munka mellett nincs annyi idő a kajálásra, ezért jól tud jönni a fehérje turmix. E mellé még egy multivitamint is ajánlott szedni, esetleg porcerősítőt. Az összes többi bizbasz tápkieg kb csak a biznisz, teljesen felesleges.

Ez még a jobbik eset ha csak a lábadra edzel, a rosszabb az amikor valaki a felső testére edz és kihagyja a lábat, ez a jellemzőbb egyébként. Az ilyen bohóc, divatgyúrósok ismertetője. :D Nem véletlenül, mert a láb edzés a legnehezebb. A guggoló állvány általában mindig szabad, ott valahogy nem tolonganak annyira.

Ettől függetlenül a test egységes, ha csak bizonyos részeit edzed akkor nem lesz optimális a vérkeringés, és ez az izomfejlődés szempontjából sem ideális. Ha a teljes testet edzed, az jótékony a többi izomra is, tehát ha edzed a felsőtested, a lábad is jobban nőhet, és fordítva is igaz.
És hidd el, attól nem kell félni, hogy csak úgy pikk pakk kigyúrod magad. :D Ha ez így menne, akkor fiatal Arnold Schwarzeneggerek szaladgálnának az utcán mindenhol, 56 cm-es pajszerral.
A kedvencem amikor csajok mondják azt, hogy nem mer inni proteint mert túl izmos lesz, olyan aranyos. :) Azzal a hormonszinttel ami egy átlag nőnek van, aztán attól nem kell félni, hogy csak úgy hopp, izmos lesz.
Hiába reklámozzák a fehérje turmixokat 130kg-os súly mellett, kockás hasú állatok. Azok nem ettől nőttek akkorára, hanem a kb 15-20 féle szteroidtól, amit folyamatosan és egyidejűleg magukba nyomnak.

6030D: Abszolút jogos. Amióta a "férfiaknál" is a női nadrág lett a divat, nem csoda, hogy minden gilisztán feszül. :D

(#98492) ZolkoW válasza Runner_fxr (#98491) üzenetére


ZolkoW
őstag

A csajok így magyarázzák, hogy nem nyelik le,igaz? :))
Amúgy mióta biciklizek, azért valami biztos jött rám, mert a térdkalácsom oldalán látszik, meg szögletesebb a vádlim,de ez is több év ALACSONY intenzitású biciklizés hatása..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#98493) zoli03 válasza Mortein (#98490) üzenetére


zoli03
őstag

Vázméret alatt a CT-t értik. Mivel már ősidők óta így adják meg a vázméretet (régen még értelme is volt), ez nemigen fog változni. De felmész a gyártó honlapjára, ott találsz hozzá geometria táblázatot, megnézed melyik jó, és a webshopból megrendeled, tök mindegy, hogy betűvel, cm-rel, vagy coll-lal jelölik,

(#98494) rétisün válasza Mortein (#98490) üzenetére


rétisün
veterán

milyen bringa? nincs a honlapjukon (mármint a bringa gyártójának a honlapján) egy normális geometria-táblázat?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#98495) Runner_fxr válasza ZolkoW (#98492) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ja, félnek hogy átszivárog egy kis tesztoszteron a szűrt fehérjéből. :)

Én azt nem állítottam, hogy a bringázás idővel nem hoz izmot, csak lassan és nem jelentős mértékben. Persze kivételek mindig vannak.
A hosszútávú bringázástól inkább csak érik az izom, térfogatra kevésbé nő.

(#98496) jjeahh válasza Runner_fxr (#98491) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"A táplálék kiegészítő nem létszükség, mint a neve is mutatja ez csak egy kiegészítő. Erre ne alapozz semmit, nem csodaszer. Ha kajálsz rendesen, nem is kell. Persze sok esetben munka mellett nincs annyi idő a kajálásra, ezért jól tud jönni a fehérje turmix. E mellé még egy multivitamint is ajánlott szedni, esetleg porcerősítőt."

Időm van, eszek rendesen változatos házi kaját, de a neten keringő infók alapján én azt hittem, hogy ez izomnöveléshez nem elég és valóban, bárhogy számolom a kajákkal nem viszek be olyan sok fehérjét... ezért gondoltam én egyből a fehérjeturmixokra. Akkor szerinted próbáljam meg a súlyzós guggolást turmix nélkül és ha semmi változás, akkor turmixozzak? Porcerősítőt a térdem miatt már szedek, multivitamint szintén.

A félreértések elkerülése végett, cicanadrágot nem fogok hordani :DDD . Én is utálom ezt az elnőiesedett férfi divatot :D
Na de ez itt már kezd off lenni, szal lassan befejezem.

Kösz minden infót :R

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#98497) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#98495) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Persze ma már minden hangsúly a külsőségeken,a látványon van,de ezt a tükör előtt művelt sportot sosem értettem igazán. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98498) Mortein válasza rétisün (#98494) üzenetére


Mortein
tag

Rock Machine TR 20 :[link]

Elvileg ez a 2015-ös modelljük. Megnéztem a katalógusukat de nem találtam, meg benne.

2015-ös katalógus: [link]

Ebből gondoltam, hogy 2015-ös: [link]

[ Szerkesztve ]

(#98499) trialboj


trialboj
őstag

Üdv, azt szeretném kérdezni hogy van-e bármilyen megoldás montival való benti tekerésre? Néztem pár roller trainer nevű terméket, de kivétel nélkül mind csak outikkal volt bemutatva.

Illetve hogy egy szobabicikli mennyire okos v buta döntés, napi kb 1 -1,5 óra tekerésre?

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#98500) Napfénysüti válasza trialboj (#98499) üzenetére

Normális görgővel tudsz edzeni MTB-ot használva is. Nekem az Elite-m amit most adtam el asszem 26-tól 29-es kerékig bármivel használható. Viszont akkor tegyél fel a hátsó kerékre egy direkt edzős gumit.

Mod: közben megkerestem a gyári oldalon: 20-tól 29 colos kerékig használható és kifejezetten írja a MTB-ot is. :K

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.