Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99301) Hasaggymeg válasza jjeahh (#99299) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

1-2 hely még elmegy egy több tíz kilométeres útvonalon,de nem igazán értem miért kell bringát vinni oda ahol gyalog is 2 kézzel kell fogódzkodni. :F ...vannak jó terepek kevésbé necces helyeken is,nem hiszem létfontosságú 2000 méteres csúcsokra kerékpárt cipelni fel. :( Én amúgy szinte az összes erdélyi kárpátokat megmásztam és ha ma is ott laknék,akkor úgy érzem az erdőhatárig menni kerékpárral éppen elég lenne nekem terepezésnek...főleg feltekerni,de lefele is.Persze ha fézbükk posztolás és videókészítés a nagyközönség részére a cél akkor lehet cipelni felfele a hátadon a kerékpárt,egy-egy jó szelfi biztosan megéri. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#99302) jjeahh válasza Hasaggymeg (#99301) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem létfontosságú, de b*romira szép és ha már itt lakok a hegyekhez közel, gondoltam bejárom őket... viszont ilyen tériszonnyal nehéz lesz.
Jó neked, hogy már megmásztad őket, én a nagyobb hegyek többségéig még nem jutottam el :(

Más: akarok egy kerékpáros gps-t, de teljesen laikus vagyok a gps-ekhez és ahogy elnézem elborult árakon mennek. Szal nem tudtok esetleg valamilyen olcsóbb-egyszerűbb gps-t? Jöhet kínai is, a csájná km órámmal is elégedett vagyok.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#99303) Napfénysüti válasza jjeahh (#99302) üzenetére

Olcsóbb GPS: Bryton.
Egyre többen használják, ár/értékben nagyon jók.

Més que un club!

(#99304) Syd69 válasza Napfénysüti (#99296) üzenetére


Syd69
aktív tag

ERgy időben 35-ös volt a kötelező méret versenyeken

Alma

(#99305) jjeahh válasza Napfénysüti (#99303) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jól látom, hogy ami tényleg megfizethető, abban csak azért van gps, hogy utólag elemezd az adatokat? Ami már mutatja is, hogy éppen merre jársz az már 100 euró fölött megy, ami számomra már elég gáz kategória... ennyi pénzért (sőt akcióban fele ennyiért) már korrekt gps-el ellátott okostelefont is lehet kapni, ami egy ilyen kis mütyürhöz képest űrtechnika, szal nem értem ezeket az árazásokat :B :U

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#99306) Napfénysüti válasza jjeahh (#99305) üzenetére

Mennyit szánnál rá?
100 euró alatt tuti nem kapsz új GPS-es kilóméterórát. :(
Még a Bryton a legolcsóbb használható minőségi márka. Esetleg nézd meg hogy a Sigma mennyiért adja a legolcsóbb GPS-es óráját. Sajnos ez a kategória bringázásban elég drága dolog.
Nekem Garminom van ami újan annyiba került mint egy belépő szintű kerékpár. :U

Syd69: versenyzésre nem gondoltam egyáltalán. Országúton tervezem hogy majd indulnék de CX az tényleg csak ilyen vadhajtás lenne.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#99307) jjeahh válasza Napfénysüti (#99306) üzenetére


jjeahh
nagyúr

50 eur fölötti összeget nem szívesen adnék érte, egyrészt évente max 3-4 alkalommal van szükségem arra, hogy mutassa merre járok, másrészt tényleg nem értem miért kerülnek ezek ennyibe... 4,5 dolcsiért km órát lehet kapni, egy korrekt okostelót meg akcióban $45-ért ki lehet fogni, szal túlságosan horrornak érzem az ilyen 100 eur fölötti árakat :N

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#99308) dunkel válasza jjeahh (#99307) üzenetére


dunkel
őstag

Vegyél egy telefon tartót a bringára. GPS computer nem lesz olcsón jó.

(#99309) ígyvanferi válasza jjeahh (#99307) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én azért nem bíznám magam egy 45 eurós okostelefon GPS-ére. Már ha nem csak egy nagyváros fő útjain mész. Nem véletlen vannak a célhardverek. A 100 euró meg abszolút sem sok egy ilyenért, egy valamirevaló GPS-es futóóra is valahol 120-150 euró között kezdődik akciósan.

(#99310) jjeahh válasza dunkel (#99308) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& ígyvanferi: Asszem akkor a gps projekt egy időre el lesz halasztva :DDD . Csak na, idén párszor eltévedtünk és nem volt kellemes élmény...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#99311) Hasaggymeg válasza ígyvanferi (#99309) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

300-400 eurós fizetésnél sok a 100,nem kelet európai zsebekhez igazították az árát.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#99312) batagy válasza jjeahh (#99302) üzenetére


batagy
őstag

Helló!

Én ezt az Ebay-jes GPS-t használom.
iGPSPORT iGS20E
~ 12eFt.

Maximálisan elégedett vagyok vele.
Nincs túlbonyolítva, pont annyit tud, amennyit kell.
Két gomb, szép áttekinthető kijelző.

Egyik gomb a 3 kijelző mód közül választ. A másik gombbal a felvételt lehet ki és bekapcsolni.
Amikor nincs felvétel, akkor nem menti az útvonalat, és olyankor a megtett távolságot sem méri, csak az időt és sebességet jelzi ki, meg a hőmérsékletet.
Elég jónak tűnt a GPS érzékenysége, bekapcsolás után kb 20 másodperccel rászinkronizál, ha nincs árnyék.

Amúgy 8 GB flash van benne. Az útvonalat szabványos .FIT fájlban menti, amit USB-n le lehet szedni. GPXSee-ben offline meg lehet nézni, vagy Strava-ra feltölteni.

SZERK: adnak hozzá egy kormányszárra való felfogatót is. Ez 32 mm átmérőjű kormányhoz való, úgyhogy a 22-25mm-es kormányszárhoz egy kis darab vastagító gumit kell csak alárakni.

A háttérvilágítást automatikusan kapcsolja, a beépített naplemente/napfelkelte időhöz viszonyítva. Azt nem lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

(#99313) Toobee válasza ígyvanferi (#99309) üzenetére


Toobee
veterán

Léteznek Bluetooth-os GPS modulok. Lehet azt olcsóbban megússza + telefon tartó. Így biztos el is ketyegne pár órát, mert a navigáció nagyon szopja az aksit. Én egy Xiaomi Amazfit Pace-t vettem most bicajozáshoz, annak van saját GPS-e, gpx-et rá lehet tölteni. Kíváncsian várom mit fog tudni élesben.

https://barbieripnk.hu/

(#99314) Napfénysüti válasza Toobee (#99313) üzenetére

Ilyen Aamazfitje van kollégámnak, még gondolkodtam hogy ajnálom azt a fórumtársnak lejjebb, de annak is 30k körül van az ára ha jól tudom.
De minőségi GPS-es kilóméterórát lehetetlen 30k alatt találni. És az is még csak a belépőszint. Nincs mese, a bringázás nem olcsó hobbi a honi fizetésekhez képest. :(

Més que un club!

(#99315) zoli03 válasza ígyvanferi (#99309) üzenetére


zoli03
őstag

Vesz használtan egy telefont olcsón, aztán kész. Elég pontosak, én sosem tévedtem el miattuk terepen. Tök felesleges azért célhardvert venni.

Azt kéne eldönteni, hogy mire kell. Mert ha navigálni kell, akkor a GPS-es km óra nagyon drága (Bryton meg ilyenek kiesnek), ha meg csak adatot rögzíteni, akkor ott van a hátizsákban vagy valahol a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#99316) planbmokus válasza Napfénysüti (#99306) üzenetére


planbmokus
senior tag

Ajánlom a PlanetX London nevezetű modelljét, 40mm-ig fogad gumit, fél éve tolom vele, zseniális bringa!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#99317) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Elkepzelheto hogy egy kerekpar hideg es esos idoszakban lassabb lesz, esetleg szervizeltetnem kene vagy csak en faradok hamarabb?
Mostanaban bringazas kozben azt vettem eszre hogy az az "atlag"(nem computeres atlag, hanem az utazo) sebbesegem kb 3-4km/hval lassult es mintha valami folyamatosan kicsit fekezne a bringat, a labaimban is erzem hogy tobbet kell hajtanom..
Nyaron vettem a bringat, 2700km van benne most napi hasznalatban, a fekek nem erik a felnit... Esos, paras idoszak, 1-4 fok korul van mostanaban itt Londonban..

[ Szerkesztve ]

(#99318) ZolkoW válasza dunkel (#99308) üzenetére


ZolkoW
őstag

+1.

én is szeretem a céleszközöket, de ugyanakkor a gyártói saját, zárt szoftverekkel, amiknek béna a kezelésük, nem javítják, elavulnak, stb, ki lehet kergetni a világból.. szóval én is vettem egy telefontartót (esőálló, 3xxx Ft, Deca), bele a régi telefonom (amiben ráadásul barométer is van, nemrég már 30 alatt meg lehetett venni), és pár órát folyamatosan bekapcsolt kijelző mellett is elmegy a kormányon. azért az nem rossz dolog, hogy ott atérkép, és nem kell folyton előhalászni a telefont a zsákból/zsebből, megállva, hogy melyik elágazás kell.
Ha komolyabb üzemidő kell, akkor egy Redmi note 4 netezés mellett kibír 8-10 órát, gps-szel is biztos megy 5-öt. Mondjuk én jobban érzem magam, hogy az igazi telefonom a hátizsákban van, picit védettebb helyen, ezt meg simkártya nélkül rögzítésre/tájékozódásra használom csak. illetve még pulzusmérésre :)

ja, az árat azért jórészt a gyártott mennyiség befolyásolja.. egy átlag kínai telefonból készül több millió példány, GPS-ből nem tudom, mennyi, de biztos töredéke. viszont ettől még nem vagyok hajlandó 320x240-es 5 centis rezisztív kijelzőn tapicskolni, és bosszankodni a menürendszer hülyeségein, meg várni, hogy odébbgördüljön a kép a "bika" hardver fölött. És ha találok egy új térképprogramot, ami jobban tetszik, mint a Locus, akkor használhatom azt..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#99319) Hasaggymeg válasza Tufa_ (#99317) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hideg időben normális ha csökken a teljesítmény,nem mindegy mennyire melegek izmaid,ízületeid.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#99320) ZolkoW válasza planbmokus (#99316) üzenetére


ZolkoW
őstag

úú, már látom, hogy van remény arra az esetre, ha ~olcsó országútit (CX-et) akarnék, csak mert elkap a láz. beszélgettünk egy bringás edzővel, és tett rá utalást, hogy ha fejlődni akarok, akkor lehet, hogy a MTB mellé nem ártana. és én is egyre kevésbé zárkózom el :D
akkor mondjuk az egyik montit eladnám, és helyette jönne. nekem pl. a tárcsafék is majdnem alap volna, nem azért, mert annyira megyek, de nehezen tudom elképzelni, hogy felnifékre váltsak vissza.. sárban/esőben meg aztán végképp. szóval kösz a tippet, egyébként montiból is On-one van.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#99321) jjeahh válasza batagy (#99312) üzenetére


jjeahh
nagyúr

De ha jól látom ez is csak utólagos adatelemzésre jó, nekem nem arra kéne... :(

ZolkoW: Na ez a másik dolog ami nekem fura, nem elég, hogy túlárazottak, a belépő modellek elég bénának is tűnnek...

A térképet amúgy nem lehet frissíteni? Mondjuk egy Bryton Rider 330-al vajon el lehet lenni már, megbízható?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#99322) Napfénysüti válasza planbmokus (#99316) üzenetére

Jól látom hogy ez egy alu bringa?

Més que un club!

(#99323) planbmokus válasza Napfénysüti (#99322) üzenetére


planbmokus
senior tag

Alu váz / karbon villa -> elég merev az aszfalthoz, de mellé elég kényelmes gravelre is...

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#99324) Napfénysüti válasza planbmokus (#99323) üzenetére

Most is ilyen kombóm van és pont azért szeretnék karbonvázra váltani hogy adjon némi pluszt komfortban. Szóval ezzel nem igazán lennék előrébb. :(

Més que un club!

(#99325) zoli03 válasza jjeahh (#99321) üzenetére


zoli03
őstag

Brytonon nincs térkép, így nincs mit frissíteni se. Otthon megtervezed az útvonalat, azt kirajzolja a kijelzőre, aztán mutatja, hogy ahhoz képest hol vagy.

(#99326) jjeahh válasza zoli03 (#99325) üzenetére


jjeahh
nagyúr

És ez jól működik? Végülis elég szimpi megoldás, ha működik is... van ehhez valami windowsos progi, vagy hogy? A gps-en kell megtervezni?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#99327) 6030D válasza jjeahh (#99302) üzenetére


6030D
Ármester

Tériszonyos mtb-s jelen! :DDD Szerintem ahol olyan kitaposott utak vannak, mint a videókban, ott nagy gondod nem lehet. Ezek a kamerák meg mindig csalnak, távolságban meg sebességben is. Ha ott vagy, akkor nem hiszem, hogy olyan para. A rövid videóban szinte nincs olyan rész, ahol ha a "szakadék" felé dőlnél, akkor lejjebb csúsznál, gurulnál 1 méternél. Akkorát lehet esni az erdészeti úton is. :)

GPS: ami navigál is, az drága lesz. Térképpel nagyon drága. Ha csak menni akartok, de az erdő közepén nem tudjátok merre tovább, akkor töltsetek le valami offline térképet a mobilra, ami tudja mutatni gps alapján, hogy hol vagytok. Túrázol, úgyhogy gondolom utána nem gond a következőnél_balra_jobbra_keresztnél_balra... ;)
Én a HUMap-ot használom, de az nem tud Romániát. Mindig kijöttem vele bárhonnan, nekem az bevált.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#99328) zoli03 válasza jjeahh (#99326) üzenetére


zoli03
őstag

Passz, én gondolkodtam rajta, hogy veszek, de elvetettem az ötletet, mert nekem így nem sokat ér. Szerintem GPX vagy valamilyen hasonló fájlt kell feltölteni rá, nem igazán néztem utána, mert nem érint. Mi van, ha van valami akadály, vagy mégsem olyan jól járható az út? Nem mész semmire se vele, nem tudsz új útvonalat tervezni. Látsz egy más utat, ami megtetszik, de nem tudsz rámenni, mert nem tudod hova visz, stb.

Én inkább vettem egy Samsung Galaxy Xcover 2-t használtan kb 15e Ft-ért (meg egy tartót), esőben is tudom használni, olyan térképet rakok rá, amilyet akarok, lényegesen sokoldalúbb és olcsóbb. Egy akkuval is egész sokat elmegy (ha nem kell, kikapcsolom a kijelzőt (ha 5 km-ig nincs elágazó, úgyse a telefont nézem, hanem a tájat), de lehet pótakkut is vinni.

(#99329) 6030D válasza jjeahh (#99326) üzenetére


6030D
Ármester

A legtöbb bringás útvonaltervező oldalról a megtervezett utat le tudod tölteni gpx-ben, azt felrakod a Brytonra. Induláskor elindítod, és csak követned kell a csiganyálat. Én egyszer próbáltam, elhagytam az utat, mert egy gyors lefelében kihagytam egy elágazást. Utána nem találtam vissza, mert össze-vissza forgatta a "térképet". Azóta jött már rá sok frissítés, lehet, hogy megoldották, de nem próbáltam. Mondjuk már nem is hiányzik. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#99330) jjeahh válasza 6030D (#99327) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha így gondolod, akkor szerintem te nem vagy annyira tériszonyos, mint én, nemrég egy mélyebb árok + utánna követlező max 200 méteres domb/lejtő mellett amikor végig kellett guruljak, már be voltam sz*rva :DDD . Tökmindegy, hogy elméletileg nem eshetek nagyot, ilyen helyeken elfog a rosszullét, a lábaimból az erő elillan, elkezdek izzadni és végem van, a testem fölött elvesztem az irányítást :D

zoli03: Eddig ha eltévedtünk telóval oldottuk meg, egyelőre marad az... csak gondoltam jobb lenne, ha nyugodtan tekerhetnénk megállás és eltévedés nélkül, mert előttünk van a navigáció.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#99331) dunkel válasza Napfénysüti (#99324) üzenetére


dunkel
őstag

Most nyilván hazabeszélek (mint Grade tulaj) de kb. ez tud mindent ami kell. Kerékszettet később cserélhető vagy meghagyod azt a terepre.

(#99332) zoli03 válasza jjeahh (#99330) üzenetére


zoli03
őstag

Akkor vegyél egy telefontartót. Vagy ezt, de nekem a GUB szimpatikusabb. Mindkettő van, de a GUB pár hete jött meg, élesben még nem teszteltem, de sokkal jobbnak tűnik.

(#99333) jjeahh válasza zoli03 (#99332) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz, az már van :D . Igaz csak vázra szerelhető tatyó, amin a telónak van egy ablakos zseb, de a célnak megfelel.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#99334) Napfénysüti válasza dunkel (#99331) üzenetére

Jó gép de két bajom lenne vele (az egyik mondjuk orvosolható):
- valahogy a GT-k vázkialakítása nem jön be :B
- asszony úgy bólíntott rá hogy ennyi pénzt elverjek bringára, hogy megígértem semmit nem fogok cserélni rajta :DDD
Szóval kerékszettben is olyan kellene ami hozza a mostani Zonda szintjét (kb 350-400 eurós kerék). De ha valaki ennyiért keres CX gépet jó ez a GT. Ahogy most én látom marad nekem az aszfalt felhasználás aztán még megszülöm hogy most kell-e a tárcsa vagy sem.

Més que un club!

(#99335) flash- válasza Vadászmenyét (#99261) üzenetére


flash-
veterán

En nem venném meg
Ennyiért más márkákból kapsz normálisabbat(rox shox teleszkop nem pedig a gagyi suntour)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#99336) dunkel válasza Napfénysüti (#99334) üzenetére


dunkel
őstag

Amatőr. Most megígéred, hogy nem fejlesztesz rajta aztán majd tavasszal veszel hozzá kerékszettet. :DDD

(#99337) 6030D válasza dunkel (#99336) üzenetére


6030D
Ármester

Tavasszal kijelenti:
- Ez a kerékszett megy a háztól. Te maradsz, vagy mész vele? :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#99338) Napfénysüti válasza dunkel (#99336) üzenetére

Én már annak örülök hogy nem küldött el azért mert ilyen 2000-2500 euróért nézek bringát. :D
Tudja hogy szeretek tekerni, megérti még néha együtt is megyünk tókört.
De amúgy tényleg olyat szeretnék amit már csak az apróságokkal (pedél, kulacstartó, stb) kell felszerelni és irány az út. Nézegetem az akciókat is folyamatosan de messze a Rose/Canyon tűnik ár/értékben a legjobbnak egy-két kivételtől eltekintve.

Asszonynak amúgy jobb bringás meze van mint nekem (Gesu, BMW M mintázattal, színekkel). ;]

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#99339) dunkel válasza 6030D (#99337) üzenetére


dunkel
őstag

Ilyen asszony mellől jobb is lelépni. ;]

(#99340) Hasaggymeg válasza dunkel (#99339) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Késő,már hagyta fejét beköttetni. ;]

6030D...aztán végül a lábtörlőn találja magát,kerekekkel a nyakában. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#99341) Hasaggymeg válasza dunkel (#99331) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez a 3 háromszög megoldás sosem tetszett,de ennél tisztára pofásra sikerült! :Y

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#99342) bunddog válasza flash- (#99335) üzenetére


bunddog
tag

Pl.? Amit linkelt abban levegős suntour van amire azt mondják nem rossz, amiben meg paragon volt azokat 300 alatt nem láthattál, legalábbis újonnan nem hiszem és már az is nagyon ritka hogy nem levegős suntour-t rakják a legdrágább cross-ba

[ Szerkesztve ]

(#99343) TripleB


TripleB
senior tag

Sziasztok!

Ezer éve nem jártam erre...
Itt van pár kép a mostani gépemről.

Ghost Lector

SLX-XT
DT Swiss

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#99344) Hasaggymeg válasza TripleB (#99343) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Isten hozott.Szép! :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#99345) StLui


StLui
veterán

Holnap évzáró gurulás lesz Királyrét parkolóból 10 órai indulással Dunakanyar MTB csapat szervezésében.
Aki nem tudja, a kisvasút kocsiszínjénél lévő parkolóban szoktunk találkozni. Ilyenkor már kevés a túratárs, gondoltam hátha érdekel valakit, bár a szervező fel van készülve rá, hogy a rossz idő miatt nem biztos, hogy többen mennének most. Javarészt aszfaltos "lájtos" gurulás a terv.

Sajna én könyvelek, ha meg nem könyvelnék akkor a gyereket vinném, a feleségemet felmentve, Nagykőrösre diákolimpiára. Ki sem tudtam próbálni a téli szerelésem még :D

Aki meg tudja nézni (FB)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#99346) Szoles válasza jjeahh (#99297) üzenetére


Szoles
senior tag

Szia! Én mocskosul tériszonyos vagyok, szerintem olyasmi, mint te. Létrára max 8-10 fokig tudok menni, a TV-ben nem bírom nézni, amikor az akciófilmben a főhős a tető szélén birkózik a főgonosszal, még attól is összeugrik csomóba a gyomrom. :-D

De ezeken a helyeken szerintem simán eltekerésznék, mert nem vészesek, és tudom, hogy nagyon csal a kamera.
Bár én inkább síelő vagyok, mint bringás, de érdekes módon szó nélkül lesíelek ott, ahol nyáron le nem néznék. Szerintem így leszel te a bringával is, ha már ott vagy, megszelídülnek a helyek. Meg ilyen helyeken még le sem tudsz esni, pár méter volt csak a videókon, ami meleg szerintem. Ott meg át kell tolni, büszkeség le van szarva.
Ok, tényleg vannak kemény helyek, azokat ki kell hagyni, ennyi, de ezek nem azok, hidd el!

(#99347) flash- válasza TripleB (#99343) üzenetére


flash-
veterán

na ez nagyon nagyon bejön!
tetszetős geó, és a fekete-kék telitalálat:)
na meg ez a vázkialakítás ahogy meg van oldva, húú..
és talán az a festés még fluoreszkál is?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#99348) zoli03 válasza Szoles (#99346) üzenetére


zoli03
őstag

Aki 8-10 fokig felmegy egy létrán, azért annyira nem lehet tériszonyos :) . 10 fokos létrán kb 4m a munkamagasság, az már nem olyan kevés.

[ Szerkesztve ]

(#99349) Hasaggymeg válasza StLui (#99345) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én mentem már -7C ben is,vagy jöttem végig szakadó esőben 60km-t hazáig nyáron,de 2C ben,mikor két napja esik izzadságszagúnak érzem ezt erőltetni. :( ...aztán lehet csak örexem. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#99350) StLui válasza Hasaggymeg (#99349) üzenetére


StLui
veterán

Dagonya nincs, olyan úton mennek, csak egy szakasz nem aszfalt, de járható normálisan, és ha kis mázlijuk van normálisabb lesz dél körül már az idő. De tény, hogy mostanság én sem lennék lelkes :)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.