Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mrlujoak


mrlujoak
veterán

...meghallgatnám, mit nyújt az a meghajtó...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#2) Neurotoxin válasza mrlujoak (#1) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Na erre benevezek. "Adott a multipont kapcsolat lehetősége, akár televíziókkal is." Ígéretes!

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#3) <Adamsky> válasza Neurotoxin (#2) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... akár televíziókkal is ... " – ezt én nem értem. :F
A multipoint nem az "adón" múlik, hanem a vevőn (a füles).
Most vagy én értek valamit nagyon félre, vagy a hír átvételekor lett valami félrefordítva.

(#4) Neurotoxin válasza <Adamsky> (#3) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Ennyire nem gondoltam túl, de a "multi-pairing" kifejezés jobban kifejezi, hogy miről van szó. A lényege, hogy több eszközhöz tud egyszerre csatlakozni (a TV-hez és a telefonhoz is egyidőben), így ha pl. hívásod van, könnyedén fel tudod venni. Korábban volt már egy jól összeszedett cikk róla Mobilarénán [link] . Nekem már felkeltette az érdeklődésemet a Dolby Atmos minősítéssel és az aktív zajszűréssel.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#5) <Adamsky> válasza Neurotoxin (#4) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... a "multi-pairing" kifejezés jobban kifejezi ... "
Értem én, de nem ennek, hanem multipoint-nak hívják (ahogy a link-elt PH!-s írásban is) azt a funkciót, amiről beszélsz. Nekem van pár bt. cuccom (fej-, és fülhallgató, hangszóró), ami ezt tudja. Két eszközhöz képes kapcsolódni (sőt az egyik fülesem háromhoz ...).
Ahogy írod, ilyenkor ha az egyik teszem azt a telefonom a másik a számítógép, és előbbiről befut egy hívás, miközben utóbbin épp filmet nézek, akkor átkapcsol a telefonra. Tényleg nem értem, hogy hogyan sikerült ebbe a TV-t belekavarni. A két eszköz bármi lehet (amiben van bt. ;) ).
A Dolby Atmos, meg az ilyen 3D hangzás csak arra jó, hogy - jobb esetben - az ember egyszer kipróbálja, aztán soha többet ne használja. Szvsz. van a jól szóló sztereó cucc, és van a többi. :K

(#6) Neurotoxin válasza <Adamsky> (#5) üzenetére


Neurotoxin
őstag

A TV csak úgy lett "belekavarva", hogy egy lehetséges eszköz lehet, amihez a füles csatlakozik.. Nincsenek nagy elvárásaim afelől, hogy mit tudhat egy egyszerű fülhallgató "3D" hangzása, de van egy pár Dolby Atmos forrásom, ezért érdekes lehet akár a TV, akár az Xbox (akár az iPhone/iPad) mellé, de egy fejhallgatóval valószínűleg sokkal jobban járnék. Előbbi kompakt lenne, plusz, ha éppen kocsi nélkül utazok valahova, jó szolgálatot tehet.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#7) Hieronymus válasza <Adamsky> (#5) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A Dolby Atmos, meg az ilyen 3D hangzás csak arra jó, hogy - jobb esetben - az ember egyszer kipróbálja..."

A Dolby Atmoshoz olyan forrás szükséges amely tartalmazza a térhangzás adatait. Ennek hiányában nem lesz térhangzás. Ebbe a fülesbe épített elektronika valami séma alapján dobálhatja szét a hangokat. Ez nyilván nagyon távol van a tervezett hangzástól.
Ráadásul az Atmos ma már nem elég. A Sony 360RA megoldása vélhetően olcsóbb, ezért egyre inkább ezt használják a térhangzású zenék gyártásához.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#8) Orcsi


Orcsi
aktív tag

Biztos en vagyok a muveletlen de akkor ez mekkora hangszoro is ??? :(

quote
A használt meghajtó 9,8 Φ-os dinamikus grafén hangszóró
unquote

gondolom direkt vannak ilyen “magyon szakmai” megfogalmazasok, hogy meg veletlen se lehessen erteni (ja tudom google a legjobb baratod … de hadnemar :((( )

Same shit, different day!

(#9) Predatorr válasza Hieronymus (#7) üzenetére


Predatorr
őstag

A sztereó eleve térhangzás. A többi marketing bullshit. :P

Orcsi: Tipp: az az átmérő jele, azt meg találd ki, hogy mm. :U

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#10) Hieronymus válasza Predatorr (#9) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem voltál még olyan moziban ahol valóban térben hallottad a film hangját.
A hátulról jövő repülőt, autót vagy akármit, valóban hátulról hallottad jönni?

Pontosan ezt a hangzást biztosítja az Atmos és 360RA megoldása. Az utóbbi azért 360, mert ennyi pozició valamelyikében lehet a megszólaltatni egy adott hang objektumot.
A technológia alkalmas A fejmozgás követésére. Játékok esetében lehetőség van a hangok helyben tartására. Amerre nézel, az abból az irányból érkező hangok erősödnek. Az iránynak elvárható mértékben a többi hang is változik.
Mindezt úgy, hogy a konzolnak/PC-nek nem kell semmit számolnia. Azt elvégzi a fül- vagy fejhallgató, önállóan.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#11) Predatorr válasza Hieronymus (#10) üzenetére


Predatorr
őstag

Vagy a cikk egy fülhallgatóról szól. :U
Amúgy 2 hangszóróból is térben hallod a hangot.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#12) Hieronymus válasza Predatorr (#11) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Két füled van ugye.
A két füllel teljes térben hallod a hangokat. Akkor miért nem lehetne két hangforrásból teljes térérzetet kapni?
Nyilván manipulálni kell a hang késeltetését. A hátulról jövő hangoknak magas frekvenciái csillapítani kell. ...
A technológia lényege az, hogy a hanganyag teljes információt tartalmaz. A hangkeltő eszköz szétosztja a rendelkezésre álló hangszórók között a megszólaltatást és kiszámolja a késleltetéseket, a hangerősségeket és az esetleg szükséges további paramétereket.
Egy fülhallgató továbbra sem tud annyi mély hangot adni, mint egy házi mozirendszer. De a teret ki tudja tölteni a hangokkal.
Arra alkalmas fülessel és telefonnal, a zene hallgatást ki lehet próbálni. Apple Music, Tidal HIFI, Amazon Music Unlimited. Illetve 360RA formátumot nyújt a Deezer és Tidal HIFI valamint az Amazon M. Unlimited. Az ismertebb szolgáltatók közül.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#13) Predatorr válasza Hieronymus (#12) üzenetére


Predatorr
őstag

Eleve erről beszéltem. Nem kell azt a hangot szerteszét osztani, HA jó az eredeti felvétel. Azon is hallani a hátulról jövő hangot.Szolgáltatói formátum, ne nevettess! Egyik rosszabb, mint a másik, mind valamilyen tömörítés, miközben eleve elveszted a minőséget, amint digitalizáltad a hangot.
Van egy Maxell fejhallgatóm, elég durván nyomja a bass-t, de még a futós hayloum is.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.