Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69601) ShiTmano válasza Halkow. (#69591) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

+1 a rövidebb vázra. Én kétszer is vettem hosszú vázat, hidd el kínszenvedés. Beállíthatatlan kényelmesre, rövid stucnival meg vezethetetlen. Inkább legyen picit rövid váz hosszabb stucnival és még stabilabb is lesz az eleje.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#69602) imyourfriend válasza JackFeryll (#69597) üzenetére


imyourfriend
őstag

Köszönöm az ötletet, EFOTT után kipróbálom. :) Amúgy gondolkozom a váltáson most jó áron van az új 105-ös szett, csak sajnálom eladni az Ultegra soraim meg a kmc láncom melyek 10-eshez vannak.. mellesleg 12-25-ös meg egy 11-23-as sor van, plusz külön egy 18 fogaskerék. :)

(#69603) Zola007


Zola007
veterán

Van egy Hayes Sole hidrós IS fékszettem 160-as tárcsákka

Az elsőt le szeretném cserélni ásványis PM-ra, Shimano preferált.
Tárcsát tudom majd használni vele?

Shimano tárcsafékjei közül mi az amit már érdemes megvenni és honnan? (ebay, bike-components, bike-discount, rose, stb)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#69604) ghost364 válasza ivana (#69580) üzenetére


ghost364
senior tag

[link] Én ilyennel jártam egy ideig SS-ként, bár ez azért már komolyabbnak néz ki. Persze az oprszágútimhoz képest hajlott, mint a kolbász (Pina FP2). Most egy ilyenem van, ez már sokkal jobb merevségre meg geóra is. Így néz ki jelen állapotában. De hamár fixi, akkor szvsz tényleg legyenek rajt arra tervezett alkatrészek, kevesebb szopás van vele.
maummamut: Szerintem ez alap, meg ilyen 5k-s kontrás tanyabájkra való vackokat sem szabad használni, könnyen szétszakad. Meg a Joytech agyról is mindig féltem, hogy leszakad a cog :D Az meg no comment, amikor ilyen rozsdás túravázat, meg ékes hajtóművet használnak fék nélkül :(

(#69605) Valkűr válasza Zola007 (#69603) üzenetére


Valkűr
őstag

Shimanoból már az SLX egy teljesen jó alternativa, de még a Deore is bőven használható darab. Ha olcsóbban akarsz kijönni akkor Deore, de ha áldozol akkor XT.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#69606) Zola007 válasza Valkűr (#69605) üzenetére


Zola007
veterán

nem igazán megyek olyan helyen, ahol kellene az XT, jó lesz a Deore.
ha egyelőre csak elsőt akarok venni, akkor hol érdemes?
valamelyik külföldi webshop szállít ingyen?
ebayről vett már valaki ilyesmit?

Esetleg ha van a fórumon valakinek eladó jó állapotú tárcsafék szettje, keressen meg legyen szíves

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#69607) ivana válasza ghost364 (#69604) üzenetére


ivana
Ármester

Azért ez a hajtásos kép elég durva :Y A joytech agyak szemétbe valók bármilyen kategóriában, nagyon alja, új korában se lehet beállítani a kónuszost, az iparisnak meg nulla a tömítése.

(#69608) alex89


alex89
senior tag

Sziasztok!

Nemrég beszerzett lepukkant országúti gépemen mindkét agyat cserélni kellene (jelenleg 105-ös mindkettő). Nem mondhatni, hogy komoly bringás lennék, keveset is megyek, ezért szerintem nem feltétlen érné meg ilyen szintű, vagy még komolyabb alkatrészebe beruháznom. Ti mit ajánlanátok? Elég egy Claris, Sora szint vagy vagy jobb lenne egy drágább Tiagra vagy iparis Novatec :F

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#69609) ivana válasza alex89 (#69608) üzenetére


ivana
Ármester

Miért kellene cserélni az agyat? Amúgy ha csere szvsz egybe kerékszettel jobban jársz.

(#69610) ghost364 válasza ivana (#69607) üzenetére


ghost364
senior tag

Novatec már használható lehet? Az a tervem, hogy szépen lassan kicserélek mindent a bringán, amíg teljesen másik nem lesz :D

(#69611) Vanir válasza alex89 (#69608) üzenetére


Vanir
veterán

Miért kell őket cserélni? Zsírzás/újracsapágyazás nem elég?

ghost364: Volt két Joytech agyas szettem is, egyikről sem nyalódott le a cog, pedig kapta az ívet rendesen. Menetrögzítő, és mocskosul meg kell húzni. Az már más tészta, hogy minden más tekintetben kuka az egész. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#69612) Hasaggymeg válasza deicide (#69600) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mivel kened és milyen gyakorisággal?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#69613) alex89 válasza ivana (#69609) üzenetére


alex89
senior tag

Nem csak a kónusz meg a golyók hanem a csapágypálya is rossz sajna (már így vettem), semmi zsír nem volt benne. Hobbi tekerésre fűzött kerékből mi az amit már érdemes megvenni és nem túl drága?

[ Szerkesztve ]

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#69614) imyourfriend válasza Hasaggymeg (#69612) üzenetére


imyourfriend
őstag

Lassan már ideje lenne megfogalmazni egy karbantartási útmutatót úgy érzem. :)

(#69615) fpeter07 válasza imyourfriend (#69588) üzenetére


fpeter07
veterán

Nekem a nyugalmi és a max pulzust kellene lemérnem újra. (201 (vagy 204) és 54 volt valamikor)

(#69616) Hasaggymeg válasza imyourfriend (#69614) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Keresünk egyet. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#69617) deicide válasza Hasaggymeg (#69612) üzenetére


deicide
veterán

Bringás WD40-el tisztítom, áttörlöm és szintén Rosebikes-ról rendelt láncolajjal csepegtetek egyesével minden szembe, aztán letörlöm a felesleget. Ezt kb 500 kilométerenként, azaz jelenleg kb hetente.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#69618) imyourfriend válasza Hasaggymeg (#69616) üzenetére


imyourfriend
őstag

[link] Ez már a ló másik oldalán van, de általában ennyire tiszta a bringa. ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#69619) balintka válasza Zola007 (#69603) üzenetére


balintka
addikt

SLX 675, bike discount-on 95 euró. Remek fék, nekem is az van.

(#69620) Laox


Laox
aktív tag

Az új bicajomon lötyög a fék (BR-M396 ). Nem a fék, hanem benne valami. A vázhoz két imbuszcsavarral van rögzítve, viszont látok két torx csavart, ami látszólag a testet fogják össze, azokat kellene meghúznom, vagy inkább vigyem szerelőhöz, ha nem értek hozzá?

(#69621) zoli03 válasza ivana (#69607) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem kónuszos Joytech fixi agyam van elöl-hátul. Simán be lehet állítani őket tökéletesre, évek után sincs bajuk. Az iparisnak viszont tényleg szar a tömítése, de az már ránézésre is látszik.

(#69622) rétisün válasza deicide (#69600) üzenetére


rétisün
veterán

én börzöncén tavalyelőtt, meg korábban is felmentem 42/28-al mindkét irányból (fújtattam is, mint thomas a gőzmozdony :D ) tavaly sajna nem jutottam el odáig, még jó, hogy rá tudom fogni az audis-incidensre ;]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#69623) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Elhatároztam magam hogy építsek egy egyszerű cangát, suliba járáshoz. Kb éjjel nappal kint kell hogy legyen mert kolis vagyok, és persze azt is szem előtt tartottam hogy ne legyen drága ha ellopnák. Ezért is döntöttem régi volt alkatrészek összeszerelésénél. A kerékpár alapból egy túrakerékpár krossz jellegű vázra épült, 28" kerekekkel. eddig minden rendben is volt hajtóművet kiszedtem kitakarítottam új csapágyak kosár, minden tökéletes volt. hajtókar fel pedálok minden ok, kerekek fékkel szórakoztam sokat ert bowdenezés is pofák is újak voltak, sőt az abroncs rozsdás volt szóval mindennek kopnia ellett/kel még kopnia, de látom hogy egyre jobb lesz. kormány bele van rohadva a villába, azt még csavarlazítózom, aztán majd talán az is alakul. viszont a hatalmas már hetek óta megoldhatatlan problémám a váltókkal és a lánccal sőt a váltókarral van. eleve a lánctányér az első 3-om fokozató a hátsó pedig 6-os, ahogyan a két váltó is, azonban a hátsó váltókarom 7-es sebességű, de ez nem okozott problémát, csak annyi hogy van egy üres fokozat, tehát ez nem probléma. a váltóbeállításnál is volt egy kis problémám, mivel a felső határértéket nem tudtam valamiért beállítani, ezért be is küldtem szervizbe. elkértek 2500 forintot, és kb semmit nem csináltak. azt mondták nagyon sokat állítgatták a féket is váltót is, a váltón valóban észrevettem hogy a hátsóval valamit csináltak mert az már nem dobja le a láncot legnagyobb sebesség után, ott azt tényleg megoldották, mert nekem nem sikerült beállítanom, azonban az első váltónál még mindig ledobja a láncot ha kicsit tovább húzom a kart. de ez még nem lenne probléma, mivel kb tudom meddig húzhatom a kart stb.. a legnagyobb baj hogy a láncot én raktam a kerékpárra és igazat megvallva nem tudtam mekkorának kell lenni a a hossznak, és szerintem azzal van a legfőbb probléma, mivel akár hova váltok a lánc nyúlik fogazza le a lánctányérakat, ugrik csúszik a fogakon, kattog recseg, egyszerűen használhatatlan a kerékpár. Fogalmam sincs mi lehet a probléma ha valaki tudna segíteni nagyon hálás lennék. szívesen küldök képeket is, ha az segít. Igen tudom hogy eleve hülyén hangzik hogy váltó nem kompatibilis a vázzal és hogy a váltókar fokozatszáma se stimmel ,de szervízbe is mondták hogy ez nem probléma, csak ott ugye nem mentek vele, és nem próbálták ki hogy a lánc össze vissza ugrál. mi lehet a gond túl hosszú a lánc?

Előre is köszönöm szépen a segítséget, és bocsi a regényért :)

[ Szerkesztve ]

(#69624) TayRol válasza Laox (#69620) üzenetére


TayRol
veterán

Mindenképp vidd el egy hozzáértőhöz.

(#69625) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! Telefonra milyen applikációt érdemes felrakni ami mutatja mennyi volt az átlagsebességem, mennyi km tettem stb.

(#69626) Laox válasza K Norbi (#69625) üzenetére


Laox
aktív tag

Strava, Endomondo, végülis mindegyik ugyanaz... A kerékpárosok körében a Strava a legelterjedtebb.

(#69627) K Norbi válasza Laox (#69626) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszönöm! :K

(#69628) Runner_fxr válasza Vasinger! (#69493) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

250k-ig bezárólag annyira talán nem kell ettől tartani. Ilyen értékű bringát nem fognak külföldről lopni, inkább a nagy értékűeket. Ha meg itthonról durrantott, azt nem hinném, hogy fel merik tenni egy bikemag apróra vagy testbike apróra. Rengetegen nézik ezeket az oldalakat. Létezik ilyen rendőrségi adatbázis is, ha oda regisztrált az eladó, akkor az is elegendő. Vagy kérd el az előző adásvételit. Bár azt is meg lehet hamisítani.

Laox: Esetleg nem a fékbetétek mozognak benne? Kis játéka lehet a betéteknek, az még normális.

[ Szerkesztve ]

(#69629) hegyimorc válasza imyourfriend (#69618) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"de általában ennyire tiszta a bringa."

Nem a használattól, hanem a sok tisztítástól fog elkopni :D

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#69630) fpeter07 válasza imyourfriend (#69618) üzenetére


fpeter07
veterán

Az XT hátsó váltóm szerintem a gyárból kijövet koszosabb lett, mint ez. :D

(#69631) rétisün válasza 6030D (#69586) üzenetére


rétisün
veterán

van egy 105-ös sorom, amit amúgy is hirdetek, abban megvan 11-15 között egyesével minden fogszám, viszont a 14-est ki tudod hagyni, a12-est nem nagyon, mert azt kell a legkisebb után raknod.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#69632) 6030D válasza rétisün (#69631) üzenetére


6030D
Ármester

Gondolom ha láncból van külön outi és mtb, akkor a soroknak a fogazása sem ugyan olyan, nem? Ha igen, akkor miért nem lehet egyből 11-13-15-öt berakni?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#69633) zoli03 válasza ZTE_luky (#69623) üzenetére


zoli03
őstag

Ha jól értem, raktál egy új láncot a régi hajtásra? Akkor ne csodálkozz, valószínűleg szarrá van kopva az egész hajtás, és ezért nem jó rá az új lánc.

(#69634) rétisün válasza 6030D (#69632) üzenetére


rétisün
veterán

gondolom azért, mert outi soroknál (legalábbis az 'alján') egyesével emelkedik a fogszám, mtb-nél (ami sokkal nagyobb áttételekkel van) 2-3-as különbségek vannak.
hogy a fogal kialakítása különböző-e, azt nem tudom....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#69635) Laox válasza Runner_fxr (#69628) üzenetére


Laox
aktív tag

De, valószínűleg azok, mert ha erősen bedőlök, akkor hozzáér a tárcsához. Egyenes menetben csak a kisebb, hirtelen egyenetlenségeken remeg be. Ha kicsit behúzom a féket, akkor nem remeg, így szinte biztosan a betétek azok.

(#69636) zoli03 válasza Laox (#69635) üzenetére


zoli03
őstag

Ha dőléskor beleér, akkor csavarodik a teleszkóp. 29"-os gyorszáras teleszkópnál sajnos könnyen előfordulhat.

(#69637) Jeffjn


Jeffjn
tag

Amatőr kérdés tudom de lánc takarításához ti milyen folyadékot szoktatok használni, ami leoldja az olajat meg a koszt?

Azért kérdezem mert vettem egy ilyet [link] és jó lenne hozzá valamilyen oldószer, amit "beleönthetek".

(#69638) ivana válasza Jeffjn (#69637) üzenetére


ivana
Ármester

Petró...

(#69639) Zola007 válasza Jeffjn (#69637) üzenetére


Zola007
veterán

petróleum
festékboltban, vegyiáruban literes ~800 Ft

tesóm bringáján meg gázolajjal, de ott a vidéki telken nem számít, ha büdös van 20 méteres körben :D

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#69640) Jeffjn válasza Zola007 (#69639) üzenetére


Jeffjn
tag

800Ft asszem világbajnok ár a 2-3 eFt-os speckó tisztító spraykhez képest.

Köszi!

(#69641) Zola007 válasza Jeffjn (#69640) üzenetére


Zola007
veterán

[link]

Cappys flakonban egy mosáshoz kell úgy 1-1,5dl
mosás után öntsd be egy 7 decis befőttesüvegbe, másnapra eülepszik belőle a kosz és a folyadék 70%-a óvatosan leöntve újrahasználható.
1 liter petróleumból kimosod a láncot legalább 30x

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#69642) szjoci válasza imyourfriend (#69618) üzenetére


szjoci
őstag

És ezek a tisztítás előtt vagy után készült képek? Mert a láncszemeknél van egy kis olajsár... ;]

(#69643) anorche1 válasza Jeffjn (#69637) üzenetére


anorche1
őstag

Brigéciol 2000, nincs szaga, a panel lakásban is nyugodtan használhatom.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#69644) Zola007 válasza anorche1 (#69643) üzenetére


Zola007
veterán

és le tudod mosni vele a láncot víz nélkül is?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#69645) anorche1 válasza Zola007 (#69644) üzenetére


anorche1
őstag

Nem, a láncot egy capys flakonba rakom, annyi brigeciollal, amennyi elfedi, rázogatom, mg addig benne hagyom amíg a hajtás többi részét brigeciolba aztatott fogkefével meg egy ronggyal megtisztítom.
A láncot egy erős, hajlított végű dróttal kipiszkálom a csap alatt a flakonból, majd vízzel átmosom. Áttörölgettem, hagyom picit még száradni, majd szemenként adok neki egy kis decathlonos teflonos olajat.
A bicót a szabdgörgőmön tisztítom, ami alatt egy fitnes szőnyeg van, ami nem engdi h a parketta felszívja a lecsöpögő folyadékot.
A capyben lévő brigiéciolt a következő tisztitasig benne hagyom, majd előtte átöntöm, hogy a kosz jó része a flakonban maradjon, majd vízzel kiöblíttem, majd vissza öntöm a brigéciolt.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#69646) Zola007 válasza anorche1 (#69645) üzenetére


Zola007
veterán

És hova lesz a víz a csapok és görgők közti térből?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#69647) Lacces


Lacces
őstag

Üdv. Az első hsz-ben és az ott lévő kresz-es link tartalmon sem láttam az átkelőkre vonatkozó jogszabályt.

Azt tudom, hogy zebrán gyalogos átkelő helyen tolni kell a kerékpárt, de a zebra mellett lévő kerékpár sávon is? A rendőrok sokszor szólnak érte, de bűntetést nem kaptam, én úgy tudom egy régebbi kresz szabály szerint, hogy ott nem szabad tolni, hanem hajtani kell a kerékpárt. A zebra melletti sárga csíkos részre gondolok, mint kerékpár átkelő hely. Csak az a baj, hogy az úton az mindig kopott festésű, de kressz tábla nem jelzi, most meg hiába kerestem rá google-ben nem találtam hogy lenne-e ilyen átkelést biztosító kresz-tábla, csak akkor tolom az olyan sárgacsíkós kerékpár átkelőn ha direkt magyar feliratú tiltó táblát látok ott. Pozsonyban a rendőrök nem szóltak érte. (Ligetfalu részében - nem szlovákiai magyar vagyok, csak néha kimegyek munka miatt :))

(#69648) ghost364 válasza Lacces (#69647) üzenetére


ghost364
senior tag

Ha azokra a sárga kockákra gondolsz, akkor azok pont azért vannak, hogy átgurulhass rajtuk.

(#69649) Runner_fxr válasza Laox (#69635) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Sajnos ezzel nem nagyon tudsz mit kezdeni, mint ahogy zoli is írta, tekeredik. Tárcsaféknél amúgy is normális jelenség ha néha cicereg, kanyarokba beleér. Masszív átütős villáknál, vázaknál kevésbé van ilyen jelenség, de még néha ott is előfordul. Azon is múlik mennyire nyomja ki a dugattyú a betéteidet. Ha nagyon kicsi a rés akkor gyakrabban csilingel a tárcsafék. Ha jól le van légtelenítve, elegendő a rés a betétek és a tárcsa között, akkor be lehet úgy állítani, hogy szinte alig érjen bele.

[ Szerkesztve ]

(#69650) kstcsk


kstcsk
tag

Sziasztok!

Engedjétek meg hogy teljesen laikusként némi tanácsot kérjek. Amióta kipróbáltam egy ismerősöm országúti/fixi kerékpárját azóta elkapott az érzés hogy kis városunkba nekem is tökéletes lenne ide-oda elugrani vele. Nézegetem a lehetőségeket, de ettől nem lettem szakértő. Kb. 60 ezer forintot szánnék rá maximum, ahogy olvasgattam ennyiből már ki lehet hozni olyat ami a célra megfelelne. Az biztos, hogy fék kell rá. :)

Kinéztem őt: [link]
A kérdésem nem túl bonyolult, megéri e az ennyit, szabad e ilyet venni, ha megnézem élőben mi az amire oda kell figyelni, stb.

Előre is köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.