Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57401) ---Lasali--- válasza atok666 (#57397) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ami lelóg a pedál tengelyről, az micsoda?!

(#57402) atok666 válasza ---Lasali--- (#57401) üzenetére


atok666
őstag

Pod. Abban van az gyorsulas-erzekelo, az kommunikal a masik pedallal, meg a vevo egyseggel. Abban van az elem is.

Atok

(#57403) ---Lasali--- válasza atok666 (#57402) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nincs az útban? Nézegettem róla képeket, valakinek lefele áll, tuti leverném egy padkán, vagy kanyarba.

(#57404) atok666 válasza ---Lasali--- (#57403) üzenetére


atok666
őstag

Merolegesen all a hajtokarra, kb. a cipoddel van egy sikban. Ha nagyon akarnad, akkor talan le tudnad koccolni, de normal hasznalat eseten sztem eselytelen.

Atok

[ Szerkesztve ]

(#57405) MPowerPH


MPowerPH
félisten

DT Swiss XMC 120 carbon villat ismeri valaki? Nem talalok rola infot, csak hogy alapbol is egy vagyon. Nem latom, hany legkamras pl, mert jo lenne, ha megmaradna a dual air-es kialakitas.

Don't Tread On Me

(#57406) darealkilla


darealkilla
aktív tag

Sziasztok,

ha valakit érdekel telós, schwinn aluvázas alap eladó bringa, keressen engem.

Üdv.

én vagyok az ördög

(#57407) J.Pinkman


J.Pinkman
tag

Sziasztok!
Gyerekkorom óta az első új kerékpár vásárlása előtt állok. Betöltöm a 40-et, szülinapi ajándékom lesz. Mindenképp trekking lesz az áldozat. Munkába járásra plusz rövidebb (majd később akár hosszabb) túrákra használnám.
A keret nem igazán magas, max. 80k.
Két esélyest találtam:
- Gepida Alboin 100
- BTwin Hoprider 300h (Decathlon)
És itt kérném a ti segítségeteket, melyikkel járok jobban?
Vagy ha esetleg tudtok ezek alapján ajánlani mást, szívesen fogadom a tanácsokat.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#57408) ---Lasali--- válasza MPowerPH (#57405) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Arra vigyázz nehogy kotyogjon! Ha mégis kifogsz egy trágyát belőle, keress meg :D

(#57409) bajzal


bajzal
őstag

Lehet volt már ilyen kérdés, de ti hány Bar-t szoktatok nyomni a belsőbe? :) Én úgy tudom, hogy 3,5-ig mehet, de egyik ismerősöm meglátta, hogy annyit fújok bele azt mondta sok :D Szerintetek?

Másik, hogy telefonra (android) használtok valami hasznos bicikli appot?

(#57410) deicide válasza bajzal (#57409) üzenetére


deicide
veterán

Hát, ez azért függ a belsőtől/külsőtől is. Országútiban a 3.5 nagyon kevés, oda 8 is elfér. De gondolom MTB-ről beszélünk, oda a 3.5 az aszfaltra jó (én jelenleg 3.8-on használom). A külsők jó részére egyébként rá van nyomva, hogy milyen tartományok között lehet használni. Van amelyik a 4.4-et is bírja.

Terep használatra viszont érdemes lejjebb engedni, 3 alá jócskán, 2.4-2.6 pl, de ez is egyéni preferencia, súly, stb függő, játszani kell vele.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#57411) Napfénysüti válasza bajzal (#57409) üzenetére

8-8,5-öt. ;] :D

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#57412) deicide válasza Napfénysüti (#57411) üzenetére


deicide
veterán

Biztos örülne neki az mtb belső. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#57413) bajzal válasza deicide (#57410) üzenetére


bajzal
őstag

Ja, tehát függ külső/belsőtől. MTB de aszfalton használom. Akkor maradok a 3,5-nél :D

(#57414) MPowerPH válasza ---Lasali--- (#57408) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha sikerul lealkudnom, akkor megveszem. A mostanit is el kellene adnom, hogy ne maradjon rajtam. Ha kotyog, akkor biztosan nem kell. :N
DT elso teloval nem talalkoztam meg, nem tudom milyen lehet.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#57415) Napfénysüti válasza deicide (#57412) üzenetére

Nem írta hogy milyen belsőről van szó. :DDD

Més que un club!

(#57416) ivana válasza bajzal (#57413) üzenetére


ivana
Ármester

A belső a legindeferensebb tag, két dologtól függ: felnitől és a gumitól, minél szélesebb a gumi nagyobb nyomáson annál jobban nyomja szét a felnit, ezért ha túl fújod megrepedhet a felni.

Például mentem szimplafalú alufelnivel, ami nem volt gagyi a maga korában, csak ősi darab, 7 baron, fél év alatt megrepedt az illesztésnél.

[ Szerkesztve ]

(#57417) ---Lasali--- válasza MPowerPH (#57414) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Én láttam egy kettőt, de annyira ritka itthon..
Tudok egy két gyártási hibásról, amik gyárilag kotyogtak, elvileg már javították ezt a hibát..
Én amiket nyomkodtam marha lomha érzéketlenek voltak, nem tudom miért, nem hoztak hozzám egyet sem szerelésre hogy kiderült volna mi a bajuk. Viszont amiket a nagykerben nyomkodtak a kollégák azok finoman mentek, hát nem tudom... nekem annyira nem kéne. Nyílt olajos foxomat nem igazán cserélném le semmire. Ha lehetne belőle még kapni rugósat, esetleg abból egy titán rugósra. :D

[ Szerkesztve ]

(#57418) fpeter07 válasza bajzal (#57409) üzenetére


fpeter07
veterán

2,5 bar montiba. Sárban és homokban nyilván alacsonyabban. Ha át lesz alakítva a felni belső nélkülivé, akkor 2 alá le lehet menni. Vékony (1,5" alatt) külsőbe meg annyit érdemes rakni, amennyi nem rázza szét a testedet.

(#57419) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Most jut eszembe: van egy Rose kuponom amit mégsem fogok felhasználni a hónapban. Dec 31-ig érvényes. A leggyorsabb viheti. (+10% sima kedvezmény is érvényben van most ha jól tudom)

(#57420) Runner_fxr válasza MPowerPH (#57405) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Amióta egy ismerősömnek eltört a karbon telója, és összetörte magát, én kicsit tartok ezektől. Nincs bajom a karbonnal, de valahogy villában nem szeretnék ilyet. Arra nem emlékszem, hogy dt vagy rock shox volt.

(#57421) maximilian4 válasza Runner_fxr (#57420) üzenetére


maximilian4
addikt

Hasonló véleményen vagyok. Ha lenne országútim azon szívesen elviselném, de mtb-ról hanyagolnám.

Más:
A vázamba (jab 27.2) milyen hátsó agyakat tudok berakni? Nem nagyon értek hozzá... Csak gyorszárasat vagy átütőtengelyeset is? Gondolom ahhoz speckó váz kéne, de lehet tévedek. Esetleg gyorszárasból is van többféle?

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#57422) MPowerPH válasza Runner_fxr (#57420) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kiprobalom. Ez legalabb 120-as, a mostani Relevation meg 140-es. Ahogy korabban irtad, a bringahoz is jobban fog menni. Ugy nez ki, van is vevo a RockShox -omra, szoval a posta ktg lesz a rafizu.
Egyebkent pont ezek a Scott bringak vagy ezzel a DT-vel jottek, ez volt a dragabb valtozat. A masik a Reba SL Dual Air -os volt, vagy £500-al volt ugy olcsobb a bicaj. Olyan is volt fent, pont 2 napja vittek el az orrom elol. :o

Kerestem a RockShox fele carbon Reba-t is, de az is ritka, mint a feher hollo. Meg talaltam ugyan ilyen DT-t, csak 100mm-est, az mindossze 1200g, beferne a bicaj 10kg ala. De az a travel mar keveske, igy azt hagyom a fenebe.

Baratom kecskeje... :)) Egyutt akar velem tekerni, de szoltam neki elore, hogy ez nem lesz jo arra a celra. :D

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#57423) maximilian4 válasza MPowerPH (#57422) üzenetére


maximilian4
addikt

Mit akarsz? Mászáshoz pont ideális. :D

Maxi

(#57424) MPowerPH válasza maximilian4 (#57423) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ma hoztuk el egyutt. Jo kis gep egyebkent. Sulya az van, es kell vele foglalkozni, mivel ugye hasznalt a kicsike. Van mit cserelni rajta, de legalabb nem volt annyira draga sem.

Don't Tread On Me

(#57425) maximilian4 válasza MPowerPH (#57424) üzenetére


maximilian4
addikt

Ó hát akkor még friss kecske. :D
Reméljük azért nem teljesen arra akarja használni mint te a tiédet, mert akkor nem ez lesz a kedvenc bicaja.

Maxi

(#57426) Sleek


Sleek
senior tag

Aki esetleg tervez téli térd és combmelegítőt vásárolni

Ma vettem a kínaiban bolyhos lábfej nélküli harisnyát(Női részlegen) Többen legginsnek hívják. De nem az csillogó selyem anyagból. Nem röhög. :DD
1500huf és egész vastag. Közben bementem a méterárú boltba 3200ft az 1m*1,5m softshell anyag. A polár 280-300g anyag az meg 1500ft környéke 1,5*1m . Tehát tuti varratni fogok olyan lábmelegítőt ,hogy kívül softshell belül polár. :)))

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#57427) maximilian4 válasza Sleek (#57426) üzenetére


maximilian4
addikt

Én nem vettem semmi téli melegítőt, csak ettem a nagymama főztjeit. Jött fel egy kis derék, has, lábmelegítő zsírréteg. Szűk 1 hét alatt 70 kilóról 74 kilóra. Nem vagyok egy hízós fajta, de az egész napi zabának megvan az eredménye. De nem aggódok, mert úgysem marad meg. :D

Maxi

(#57428) Sleek válasza maximilian4 (#57427) üzenetére


Sleek
senior tag

Én valamiért pár éve nagyon fázós lettem. Mondjuk tény minden évben télen szinte kint a szabadban meló.
Montizásnál meg nem tudok úgy pörgetni a szűk erdei ősvényeken .
Pedig a bringás gatyám sem vékony mert decathlonos téli gatya de egyszerűen a combom meg a térdem fázik úgy ,hogy téli nadrág alatta meg az aláöltöző.
Felső testen nincs gond
Én 173/80vagyok ameddig cigiztem addig csak 51-52kg voltam.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#57429) andrisbandi válasza maximilian4 (#57427) üzenetére


andrisbandi
őstag

Pár nap könnyű kajákkal, néhány edzés és kipucolódsz :DDD
Megnövekszik az ember súlya a bejglikúra alatt, de ez nem tartós, nem lehet 4 kilót hízni 1 hét alatt. Szerencsére :D

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#57430) bajzal válasza MPowerPH (#57422) üzenetére


bajzal
őstag

de jól néz ki ez a monti :D Mennyibe fáj egy ilyen? :C

(#57431) maximilian4 válasza andrisbandi (#57429) üzenetére


maximilian4
addikt

Addig tart amíg felkeléstől elalvásig folymatosan tömnek és sajnos kötelező enni, mert a nagyi megsértősik...

Maxi

(#57432) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Mióta beindult az ünnepi biznisz, minden nap megtalál valami nemnormális. Mai aranyos történet:
Ladánybenei úton tekerek Kecskemét felé. Egy egész jó minőségű, nyugodt út, sok bringás használja jó időben.
Az út szélén haladok, egyenesen ahogy szoktam, jön szembe egy autó, látom a lámpák fényét, rajtunk kívül sehol senki. Előttem van úgy 50 méterre a nyílegyenes úton, mikor hirtelen irányt vált, átjön a sávomba és rámhúzza a kocsiját annyira, hogy meg tudtam volna érinteni könnyedén. Majd ahogy elsuhan mellettem visszasorol a menetirány szerinti sávba a széles szürke 7-es BMW-jével. Sajnos a rendszámot nem tudtam leolvasni, így van egy kérdésem is. Milyen kamerát ajánlotok ami nem GoPro árban mért, de még használható? Nem csak a k*cs*gök miatt, jó lesz majd túrázáshoz is, de ha már egyszer ennyi agyatlannak adnak jogosítványt, kapjanak népszerűséget is.

Egyébként nem haragszom én az autósokra, sokan nagyon előzékenyek és megadják az elsőbbséget, kikerülnek szép nagy ívben, de a tudatosan kreténeket nagyon utálom.
Illetve érdekes, hogy lassan 2 hete ködös az idő, ezalatt láttam pár tucat biciklist, de külterületen láthatósági és világítás luxus...

[ Szerkesztve ]

(#57433) Sleek válasza kacsyx (#57432) üzenetére


Sleek
senior tag

SJCAM SJ 4000 vagy 5000
erre többen mondják ,hogy jó és használható.
Érdemes neten összehasonlító videókat nézni a go proval

De sok belőle a hamís is főleg kínai webshoppban

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#57434) andrisbandi


andrisbandi
őstag

Ezeket az akciókamerákat innen érdemes beszerezni;
eustock
Prohardveres csókáé. Eredetik, magyar garisak.
"Porohardver" nevű kuponnal ingyenes a szállítás.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#57435) Runner_fxr válasza maximilian4 (#57421) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Komolyak ezek a karbon cuccok, de azért még mindig több a selejt mint egy alunál, vagy egyéb fém ötvözeteknél. Nagyobb a hibázás lehetősége. Az ismerősöm karbon villája is gyári hibás volt, azért tört el. Persze ez már nem vigasztalja miután eltört egy nyakcsigolyája, egy halom műtét után is félig nyomorék.
Nyilván neki nagyon nagy balszerencséje volt, és ritka eset, de én inkább kihagyom a karbon villákat. XC-re használta amúgy a bringát, nem igazán durvult vele.

Szerintem normál 135mm-es gyors záras hátsó agyat fogad a vázad.

BMW001: Igen, 120-as vázba jobb lesz sokkal a 120-as villa, mint a 140-es, jobban összhangba lehet hozni az első és hátsó rugózást. Én kihagynám a karbon telót, de ez nyilván az én "hülyeségem" is.
Nagyon rossz emlék köt hozzá, vagy is inkább az ismerősömet, ami persze nem jelenti azt, hogy másnak is gondja lehet vele.
A leginkább a karbon nyaktól ver ki a víz. :) Nem mernék egy ilyen villával csapatni.
Jól tetted, hogy hagytad a 100-ast, 120-lesz az optimális.

Nagyon jó kis gép ez a Speci Demo. Ez egy igazi legendás DH gép. Az első emelkedőig biztos tud majd veled együtt tekerni. :) Ez egy 200mm-es rugóúttal rendelkező ízig vérig DH gép, csak felvonós pályán lehet élvezettel használni, felfelé csak tolni lehet. Lefelé viszont állat, majd próbáld ki. 4-5 métert úgy ugratsz vele, mintha az XC gépeddel leugranál egy 2-es lépcsőről. :)

Sleek: Szerintem nem sok értelme van ezzel a varratással foglalkozni, nem olyan drága: [link]
Rengeteg bringás boltba kapható térdmelegítő szart se ér. Neopren anyagok a jók, azt tuti nem fújja át a szél. Én is motoros boltba vettem, kb 5 éve használom és még mindig jó. 3-4 ezer ft volt. Tulajdonképpen ez az egyik legfontosabb téli ruhadarab ha bringázol a hidegben. Még is a bringások nagy része kihagyja.

(#57436) Sleek válasza Runner_fxr (#57435) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszi a tanácsot. :R
Valami hosszabb jobb lenne ami a combomat is takarja sajnos az is fázik nagyon.

andrisbandi
Neked is köszönöm . :R

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#57437) Runner_fxr válasza Sleek (#57436) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Sí aláöltözőt felveszel alulra, arra réveszed a neopren térdmelegítőt, majd erre ráveszed akár a normál utcai nadrágot is, nem fogsz fázni 0 fokig. Legalább is nálam nincs gond. 0 fok alatt már kell kívülre valami komolyabb téli gatya is. Akár bringás, akár túrázós, vagy sínadrág ha nagyon nagy a zimankó.
Nálam ez így működik, persze mindenkinek más a hőérzete. Meg az sem mindegy mekkora távokat megyünk a hidegben. Az biztos, ha alul van rajtad egy aláöltöző, plusz neopren térdmelegítő, az sokat felfog.

kacsyx: SJ tényleg nem rossz, de azért nyilván nem gopro, nem csak árban különböznek. Az olcsóbb SJ-k abszolút jó ár-értékűek, de a kicsit drágábbak már kevésbé, akkor lehet inkább vadásznék valami használt gopro 3-at. Illetve a mobius kamera sem rossz, ha nem kell mellpánt akkor az is jó alternatíva, van olyan jó képe mint az SJ-nek, sőt, nekem még jobban is tetszik.

(#57438) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Köszönöm, utánanézek mindnek.

(#57439) Slownz


Slownz
senior tag

A decathlonos kerékpáros szemüvegek milyen minőséget képviselnek, mi a tapasztalat? Nézegettem a kínálatot, nekem bejöttek. A legdrágább kb 10k. Viszont ha nagyon gagyik, nem veszem meg.

KATT

(#57440) fpeter07


fpeter07
veterán

Jó a Convoy lampion. [link] Ezt most mentem. Horgosban lefelé 23-as átlag strava szerint. :D Bár ismerem az utat töviről hegyire. Van egy hangulata az ilyen tekeréseknek is. Hátranézel tök fekete minden, csak a fák lombkoronáját látni. Nyilván kell egy kis fanatizmus ilyenkor elindulni, de látványosak az éjszakai tekerések is.

(#57441) MPowerPH válasza bajzal (#57430) üzenetére


MPowerPH
félisten

£1100 -ba volt. :)

Runner_fxr: Megvettem, kivancsi leszek. 3 eves, ha eddig nem tort el, akkor talan mar nem is fog. A kormanycso az nem karbon egyebkent. Amit irtal eset, ott az torott el, ugye?

Probaltam a bicajt, igaz nem 5 meteres ugratokon. Kozepe majd leut, nagyon durva. Olyan az egesz egyenes uton is, mint a vizagy. Csak kifejezetten azert vett bicajt, mivel emlitettem neki a dolgot, hogy akkor tekerhetnenk egyutt neha. O masra gondolt. :D Szoval a kozos tekeres az majdnem lehetetlen, ebbol egyenes uton a 30-at nem tekered ki, szerintem. Meg nem tunik valami kenyelmesnek igy hosszutavon. Olyan durva palyara meg sem en, sem o nem mennenk soha, ahol 5 metert kell repulni. En azert, mert kettetorne a bicajom, O meg azert, mert csak amator, es az olyan az tapasztalat nelkul necces.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#57442) ---Lasali--- válasza MPowerPH (#57441) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

A váll szokott szétrottyanni a nyak az nem, black box SID ekből hallottam ilyen törést.
Elküldöd szervizbe mielőtt használni kezded? Nem ártana.

(#57443) fpeter07 válasza MPowerPH (#57441) üzenetére


fpeter07
veterán

Azért egy dh bringával sokat lehet poénkodni.

(#57444) MPowerPH válasza ---Lasali--- (#57442) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azt irta, hogy 1 eve lett szervizelve, azota nem volt hasznalatban. Szoval szerintem ha erzesre jo, akkor azonnal nem, majd kesobb.

fpeter07: Jah, foleg a varos kozepen. :D En nem vagyok DH fan, annyira nem fog meg a dolog. Szeretek lefele menni, de nem ugratosan, hanem inkabb koves, sziklas reszen, oda meg jo a bringam. Igazabol felfele szeretek menni. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#57445) andrisbandi válasza Slownz (#57439) üzenetére


andrisbandi
őstag

decathlonos szemcsik
A legolcsóbból van több is.
-
Egész napra már kényelmetlen a merev szára miatt.
1-2 órára viszont jó, addig nem zavaró a viselése. Kb 3 óra után már kellemetlenül nyom (nagyfejű vagyok).

+
Nehezen párásodik. Ha valahogy mégis sikerül belehelni, pl orrfújás, utána gyorsan leszárad.
Pont jó méretű a lencse, jól takarja a szemet, nem huzatos.
A legsötétebb sem "túl sötét". Napfényről árnyékba éréskor is rendesen látni vele, vezetéshez is jó.

Van egy teljesen átlátszó is, azt bogarak ellen használom esti, fejlámpás sportoláshoz.

Legdrágább
- Nem tapasztaltam negatívumot.
Kb 3 éve vettem, a mostani kínálatban nem látom, gondolom kifutott modell. Fehér, tükrös, cserélhető lencsés.

Nagyon kényelmes, egész napra észrevehetetlen. Az olcsókat azóta szinte nem is használom.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#57446) Napfénysüti válasza Slownz (#57439) üzenetére

ORAO Griffith packom van az elég korrekt. Egyszer találtam róla külföldi tesztet ahol ár/értékben nagyon jónak találták. Jár hozzá 3 különböző lencse.

Més que un club!

(#57447) Slownz


Slownz
senior tag

Köszönöm a tippeket. :R

Alapvetően elégedett vagyok a Decathlon-os termékekkel, ha a szemüvegekről is jó tapasztalat van (ezek szerint), akkor azokat is onnan veszem.

(#57448) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Ép testben ép lélek?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#57449) Because válasza Hasaggymeg (#57448) üzenetére


Because
őstag

Emellegt a szervezetuk is romma van hajtva.... semmi egeszseges sincs az elsportban

[ Szerkesztve ]

(#57450) fpeter07 válasza MPowerPH (#57444) üzenetére


fpeter07
veterán

Urban dh is létezik. Kb. olyan mint a free run, régen erdőben tolták, ma városban.

Én is a felfeléket szeretem. Ott van esélyem megelőzni bárkit is. :D Elképesztő egyesek milyen downhill-t mennek versenyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.