Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56451) Hasaggymeg válasza Monya78 (#56445) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Biztos csak annyiban különböznek? 26"-ost nézted? Linkeld be őket.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#56452) Monya78 válasza Hasaggymeg (#56451) üzenetére


Monya78
veterán

Váz méretét ne vedd figyelembe, már levették az oldalukról a 18"-ost...

Kerék mérete mindkét esetben 26" , 142eFt-ért adják.

Cube (2012) Hardtail Acid: [link]

Cube (2013) Acid [link]

[ Szerkesztve ]

(#56453) Hasaggymeg válasza Monya78 (#56452) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A fékek is különböznek és az egyik alsó,másik meg felső bilincses első váltóval szerelt.Én nagyon nem szeretem az alsó bilincseseket,nehezebben karbantarthatónak,tisztíthatónak tartom.A fékek közötti különbséget majd megmondják itt.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#56454) ---Lasali--- válasza Monya78 (#56445) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Reconnak alu a nyaka a másiknak acél. Amúgy szinte ugyan az a két villa.

(#56455) anorche1 válasza Pttypang (#56442) üzenetére


anorche1
őstag

Nem, nem volt gond.
De most egymás mellé tettem a régi 8-as és a mostani 9-es hajtást, és ugyanakkora távolság van tányérok között.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#56456) Cadal


Cadal
őstag

Hello! Nem tudtok olyan androidos progit ami egy megtett tekerés/edzés után a következő ugyan azon az úton történő haladáskor jelezné, hogy gyorsabban, vagy lassabban haladok-e?? Edzéshez jól jönne motivációként. :)

Havernak van valami garmin kütyüje az tudja, de az elég drága készülék.

(#56457) Monya78


Monya78
veterán

Köszönöm a segítségeket! :R

Esetleg még egy kérdés, a mostani biciklim Kellys Magic Master 2013: [link]
mennyit érhet használtan?
5500km futott, gyári fék lecserélve avid bb5-re, sérülés: teleszkópról 1cm2 felületen lejött a festék+néhány pici karc, gyári gumi elkopott lecserélve 5eft/db schwalbe külsőre. panasz nincs rá, valszeg csak egy pedálcserét kellene végrehajtani a közeljövőben.

[ Szerkesztve ]

(#56458) Byk01 válasza concret_hp (#56450) üzenetére


Byk01
senior tag

Onnan indultatok, hogy a karbont azért használják, mert jól elnyeli az energiát. (mondjuk én inkább úgy fogalmaznék, hogy elvezeti, de ennyi pongyolaság talán belefér).
Abban egyetértünk, hogy a repedés kialakulása után már viszonylag kevés energiát kell befektetni a törésbe, de afölött nagyvonalúan elsiklottunk, hogy a repedés kialakításához mennyi energia kell.

A könnyen lerepkedő alkatrészek is az energia elvezetését szolgálják. Itt a "könnyűn" nem azt kell érteni, hogy a legkisebb menetszél is lefújja, hanem azt, hogy egy jól megtervezett (a teljes megálláshoz szükséges erőhatáshoz képest alacsonyabb) erőhatás eredményeként repül le az alkatrész.

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#56459) ---Lasali--- válasza Cadal (#56456) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

https://www.strava.com/
Ez nagyon jópofa, sokan használják már versenyzők is.

(#56460) Cadal válasza ---Lasali--- (#56459) üzenetére


Cadal
őstag

A Stravat ismerem es hasznàlom, de ez tud menet közben gps adatok alapjàn (nincs mobilon internetem) tàjékoztatni, hogy hol tartok a koràbbi körömhöz képest?

(#56461) ---Lasali--- válasza Cadal (#56460) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nekem meg androidos telefonom sincs. Jól állunk. Hogy közbe meg tudod-e nézni azt nem tudom, de utána ki lehet értékelni.

(#56462) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Hirtelen nem látom a linkek között a Kerékpártolvaj Európa-Bajnokságot

;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#56463) rétisün


rétisün
veterán

hoppá....ha már törésekről volt szó nem olyan régen.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#56464) MPowerPH válasza rétisün (#56463) üzenetére


MPowerPH
félisten

Eltorott a kormanycso? :F

Don't Tread On Me

(#56465) ivana válasza MPowerPH (#56464) üzenetére


ivana
Ármester

Én ezt inkább villanyak törésnek nézem elég brutál :D

(#56466) Tothgera30 válasza rétisün (#56463) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Carbon villa, carbon nyakkal. Reba WordCup-nál láttam hasonlót. Azért ugye a szénszálsas anyag sem örök élet, sőt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#56467) ivana válasza Tothgera30 (#56466) üzenetére


ivana
Ármester

Azért kizártnak tartom, hogy egy alu vagy acél villánál, ha nem gyártási hibás a cső akkor így eltörjön a nyak. Mondjuk az nem derült ki, hogy ezt mekkora perec okozta.

(#56468) MPowerPH válasza ivana (#56465) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jo, hat angolbol forditottam 1-1 -ben. :D Akkor steerer tube torott. :P

Tothgera30: Pont Reba World Cup -ot keresek. :U Lehetetlen talalni hasznalt aron.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#56469) Tothgera30 válasza ivana (#56467) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Tarthatod kizártnak, mindenkinek lehet saját véleménye, XC verseny után tört el ismerős srácnak a carbon nyakas Reba... igaz használtan vette, két szezont versenyzett vele, külsérelmi nyom, vagy hiba nem látszott előtte.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#56470) rétisün válasza ivana (#56467) üzenetére


rétisün
veterán

'talált' kép, szóval nem tudok semmit a törésről....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#56471) ivana válasza Tothgera30 (#56469) üzenetére


ivana
Ármester

a carbon nyakas Reba Nem tudom, mi köze van ennek ahhoz, hogy szerintem egy alu vagy acél nyak nem törik így, az acél az 100%, hogy nem ha nem gyártási hibás. Bocsi így vissza olvasva tényleg kicsit értelmetlen volt.

[ Szerkesztve ]

(#56472) Tothgera30 válasza MPowerPH (#56468) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Számomra kissé csalódás volt, inkább mezei RS Reba, jóval olcsóbban, vagy Fox Float/RS Sid hasonló összegért.

#56471 ivana: Személyes véleményem hogy pont ez a grammhuszákodás ott megy, ahol nem kellene.

Ui.: Dönöjű...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#56473) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#56472) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Merev villával?! :Y

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#56474) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#56473) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mi mással? :P

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#56475) HEAHEA válasza Hasaggymeg (#56473) üzenetére


HEAHEA
tag

Nekem is tetszik ez a Speckó. Amúgy mi a baj azzal, hogy merev villával van szerelve? A most szezonját élő cyclocross kerékpárokon sincs teleszkóp.

(#56476) rétisün válasza HEAHEA (#56475) üzenetére


rétisün
veterán

"A most szezonját élő cyclocross kerékpárokon sincs teleszkóp"

még... nem lepne meg, ha a gyártók már nem tudnának mit kitalálni, és elkezdenék a cyclocross bringákat is 'teleszkóposítani' :U :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#56477) Napfénysüti válasza rétisün (#56476) üzenetére

Láthattunk már Lefty villás CX gépet. :K

Més que un club!

(#56478) HEAHEA válasza Napfénysüti (#56477) üzenetére


HEAHEA
tag

Ugye erre gondolsz? Cannondale Slate. Nekem nagyon tetszettek, csak az ára... :N , maradtam így GT-nél.

[ Szerkesztve ]

(#56479) Napfénysüti válasza HEAHEA (#56478) üzenetére

Igen pontosan ez a Cannondale ugrott be. :K
Lassan már mindent párosítanak mindennel.

Més que un club!

(#56480) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#56474) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát egy rókával,mivel mással?! ;] Amúgy tényleg harmonikus úgy a színkombináció,mint a forma.Még a kulacstartók is feldobják.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#56481) Hasaggymeg válasza HEAHEA (#56478) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csak a teleszkóp már egy bringa árába kerül. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#56482) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Kazettát túl lehet húzni ? Én raktam fel az újat, de nincs itthon nyomatékkulcs én meg nem dolgozom ilyenekkel hogy érezzem.
Campás sprocket toolt használtam.

[ Szerkesztve ]

(#56483) hegyimorc válasza JackFeryll (#56482) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Elég kézzel, a lánc úgy is záró irányba húzza

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#56484) MPowerPH


MPowerPH
félisten

A bicajnak(telo, fekek) arthat az, ha fuggoleges helyzetben tarolom?

Don't Tread On Me

(#56485) zoli03 válasza hegyimorc (#56483) üzenetére


zoli03
őstag

Itt fogaskoszorúra illeszkedő kazettáról van szó, azt nem húzza meg a lánc.

(#56486) JackFeryll válasza zoli03 (#56485) üzenetére


JackFeryll
őstag

Én itt az 50Nm-es locking ringre gondoltam.

(#56487) zoli03 válasza JackFeryll (#56486) üzenetére


zoli03
őstag

Tudom, azért írtam.

(#56488) ---Lasali--- válasza JackFeryll (#56486) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Mindent túl lehet húzni, meg nem eléggé is. Nem véletlen van ráírva a 40Nm.
Ha alu a dob, akkor nyilván azt könnyebb tönkre tenni, vagy ha a záró gyűrű alu.
Hajtás ennél nem szorít rá semmit.. maximum le tud lazulni.

(#56489) ---Lasali--- válasza Tothgera30 (#56472) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nekem a FOX nak olyan vékony az Alu nyaka a stucni alatt, hogy elég az elképesztő, nagyon rugalmas a kormányzás ha a két szélét fel-le megtéped. Még közrejátszhat a Syntace F99 is, a 100mm hosszával és 100 gramm alatti súlyával, valamint a 25.4 es 600 széles karbon kormány a 105 grammjával.

[ Szerkesztve ]

(#56490) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#56484) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Fékeknek nem hiszem,hisz az egy zárt,valamennyi +nyomás alatt levő hidraulikus rendszer.Ami a telót illeti nem tudom,de Lasali kolléga a múltkor éppen azt említette,hogy jó ha néha fejre állítva megkenődik benne mittoménmilyen szivacs.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#56491) ---Lasali--- válasza Hasaggymeg (#56490) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Azt a teleszkópra mondtam. :D Fékről már nem is tudom milyen rég nem volt szó. Fékben nincs is szivacs.
Nem lesz baja ha felfordítja a féket, de lehet olyan pozíciót találni amikor a folyadék tartályában levő levegő kerül a rendszer utántöltő furat felé, és ha ilyenkor mondjuk húzkodod a féket, akkor fel levegősödik, mert kifolyik a főmunkahenger elől a folyadék, vissza a tartályba és levegő lép a helyére, de a legtöbb fék nem tud annyira fel levegősödni ilyentől sem, hogy magától ne javulna meg egy idő után ha normális irányba van fordítva.

[ Szerkesztve ]

(#56492) Hasaggymeg válasza ---Lasali--- (#56491) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tudom,így is írtam.Biztos éppen szerelsz egy sz@r teszkós bringát és nem tudod figyelmesen elolvasni. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#56493) Solad


Solad
őstag

Jövő héten kezdek melózni Tirolban, nézzétek mi van a városban: [link] :C

Tavaszra bringát kell vennem :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#56494) HEAHEA válasza Hasaggymeg (#56481) üzenetére


HEAHEA
tag

Igaz, haveromnak teleszkóp helyett karbon villája van, PRO márkájú, volt szerencsém kipróbálni. Megtetszett, gondoltam idővel majd lesz nekem is a bringában. Azóta nem találtam, csak Ritchey márkájút, az meg 150ezer Ft kb. Jól van nekem amit gyárilag adtak a bringához.

(#56495) kacsyx válasza rétisün (#56336) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Aztán van olyan bolt is, amely le akar húzni.
300 km utáni kötelező szervizre akartam elvinni egy budapesti üzletben vett Cube bringát a kecskeméti Cuba márkaszervizbe. Budapesten azt mondták, bármely hivatalos szervizbe elvihetem, nem muszáj hozzájuk, ingyen átnézik. Kecskeméten rögtön azzal fogadtak, hogy 3 nap és 3000 Forint lesz. Mivel akkor éppen a 3 nap már sok lett volna, nem hagytam ott, meg se kérdeztem miért akar érte pénzt kérni (az egyébként köszönni elfejtő eladó, aki minden mással foglalkozott csak rám nem nagyon figyelt, ez is érdekes volt). Aztán pár nappal később már Pécsett voltam, megkerestem az itteni szervizet és megkérdezték mennyire sürgős, mondtam ha lehet akkor természetesen minél előbb és másnap délre kész is lett. Ingyen és szépen beállítva mindent, amit ennyi kilométer alatt észrevettem.

(#56496) ---Lasali--- válasza Hasaggymeg (#56492) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Szerelnék tesco-s bringát is, de szerda óta itthon szenvedek, tehát most egy hete... vagy orvoshoz járkálok, meg laborba.. 38-40 fokos láz, fullasztó köhögés.. úgyhogy igazából ez az oka hogy mondatokat hagyok ki.

(#56497) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Sziasztok,
Hosszú év után ismét visszatérnék a kerékpározók világába, és így a gyerekkori Kempingbicikli után valami modernebb szerkezeten próbálnék meg tekerni. Az elmúlt években néhányszor használtam kölcsönbringát, főleg MTB-t, ami akkortájt a joker divatcikk volt, de sajátom nem volt. Most lenne.

Versenyezni, hegyitúrázni, sarat dagasztani nem szeretnék, de azért egy egészséges terhelhetőség jó lenne, tekintve, hogy bár lefelé szeretném tolni a súlyom, jelenleg 100kg körüli vagyok. Viszont mivel valószínűleg jellemzően aszfalton, esetleg néha enyhe terepen/földúton használnám, cross vagy trekking vonalon indulnék el.
Elolvasgattam a leírást is, meg megnézegettem a webshopok kínálatát, de valahogy mindig elveszek köztük. És nem vagyok naprakész, hogy melyik márkák közül, mely típusokat, évjáratokat, felszereltségeket érdemes nézegetni. Lottóötösből nyilván félmillió alatt nem is kezdenék, de jelenleg munkabérből élve jóval alá kell szorítani az összeget. Elsőre 100 000 körül terveztem, de amikre rövid böngészés után ráböktem, azok inkább 200 körül karcolnak. Az meg nekem már sok. Talán a felső lélektani határ valahol 150 körül meg is áll. De ha alatta van az nem baj :) A lényeg, hogy kezdőként, de olyan gépet szeretnék, amin 1-2 éven belül nem érzem azt egyik alkatrészénél sem, hogy kevés, és cserélném. Mármint ésszerűen.
Olyan rengeteget nem is mennék vele, főleg jó időben, munka után, illetve hétvégeken, meg persze nyáron többet.

Kellene nekem valami vezérfonal, valami terelés/szűkítés, hogy merre menjek, mit nézzek, mit semmiképp. Vehetnék elsőre egy 30ezres mtb-t is a teszkóból, de túl öreg és igényes vagyok már ahhoz, hogy ha veszek valamit, akkor azt már elsőre normálisat, akár drágábban is, de ésszerűen. Ha van egy totál jó vétel, de egyetlen alkatrész gyenge rajta csak, akkor arra is hajlandó vagyok, hogy jobbra cseréljem.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#56498) kacsyx válasza ---Lasali--- (#56496) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Mononukleózis? 3 hete jöttem ki vele kórházból. Sose fogdosott egyszerre annyi nő mint abban a 6 napban :D

(#56499) rétisün válasza ---Lasali--- (#56496) üzenetére


rétisün
veterán

jobbulást!

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#56500) Hasaggymeg válasza BlacKSouL (#56497) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nézz szét pl. itt és itt. Utóbbitól való vásárlás után kötelezően szerelőműhelybe! :K

(#56496) ---Lasali---...kitartás pajtás!

(#56495) kacsyx...budapesti Cube-os bolt? K2? Ott is ingyé csinálják az első 300km utánit!

#56493) Solad...gyarapítod a kivándorlók hadát? :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.