Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40901) Frenky89 válasza ---Lasali--- (#40900) üzenetére


Frenky89
őstag

Nálam nem is a szegecseknél van a holtjáték, hanem az agy és az adapter bordázott része között. :F

Kettőt egyszerre, azt hogy?

Más téma: létezik valami megoldás arra, hogy a hátsó kerék ne termelje teli kosszal a középrészt, az első váltót és környékét? Olyasmi egyszerű és nagyszerű dologra gondolok, mint a MarshGuard.

[ Szerkesztve ]

(#40902) Because válasza Frenky89 (#40901) üzenetére


Because
őstag

mindig lesznek hiányosságok egyetlen megoldás egy ilyen sárvédő:

nálam pont az általad említett ok volt az egyik, hogy 1x8 sebire álltam át. utáltam, hogy tiszta szemét az első váltó környéke és alig tudom letakarítani, bowden is ott futott így kidobtam ezeket a fenébe :)

[ Szerkesztve ]

(#40903) Napfénysüti válasza ---Lasali--- (#40899) üzenetére

Olyan szépek ezek a Campagnolo Record hajtások, ezt irigylem az olaszoktól. :K

Més que un club!

(#40904) DjKoxi válasza ---Lasali--- (#40885) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszönöm szépen a linkeket! :R
Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

(#40905) GhostLead válasza Tothgera30 (#40887) üzenetére


GhostLead
tag

Azért a hal sem pite :D :DD ! :-)

(#40906) D.Orion válasza Frenky89 (#40901) üzenetére


D.Orion
veterán

Én nagyon gondolkodok egy Marshguard-hoz hasonló elkészítésén hátra. Persze ez már nem lesz olyan univerzális, mert az első váltó körülötti rész szinte mindenkinek eltér egy kicsit valamiben.

(#40907) Frenky89 válasza D.Orion (#40906) üzenetére


Frenky89
őstag

Vannak már terveid?

Néztem, van aki csak simán felrakja a MarshGuard-ot hátra, de ez is inkább fully-kon jellemző.

(#40908) Tamás008


Tamás008
tag

Sziasztok,
Egy ilyen szintű, ilyesmi [link] retro bringát szeretnék venni, kontrafékkel, használtan.
Hol érdemes szétnézni, ha ilyesmit szeretne az ember. Vagy jobban megéri, olcsóbban meg lehet úszni külön egy vázat venni és alkatrészenként felépíteni egy retro bringát? Nem kellenek rá a legjobb cuccok, csak nézzen ki retrósan a bringa és a lényeg nekem az, hogy vissza adja számomra azt a retró életérzést mintha egy korabeli kerékpárom lenne a múltszázadból. Mit javasolnátok?
Köszönöm.

(#40909) Tothgera30 válasza Frenky89 (#40896) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A tárcsáknak az agyaknál nem szabad kotyogni. Húzz még rajta. Szegecselésnél már kissé mozoghat, de ott is inkább használtabb, több éves tárcsáknál forulhat elő.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#40910) ivana válasza Tamás008 (#40908) üzenetére


ivana
Ármester

Ilyen régi kontrás, ekéshajtás, acélfelnis max. váznak, de inkább annak se érdemes venni. Ajánlom a három sebi agyváltókat (shimanot nem) sokkal jobb a kontrájuk mint a klasszikus torpedo, mindenképp 622-es kereket használj, vannak ilyen low profile normális alufelnik is. Hajtásnak a fixik között érdemes nézelődni ott van értelmes egysebi hajtás. Váznak csúszópapucsos outi váz. Természetesen kell még tanyabike kormány és rugós nyereg. :)

(#40911) Tamás008 válasza ivana (#40910) üzenetére


Tamás008
tag

Mondjuk a titkos álmom egy ilyen bringa: [link] :B .
de sajnos nem engedhetek meg magamnak egy ilyen gépet. :(

Így jött az ötlet, hogy inkább megpróbálnék építeni egy ehhez külsőre hasonló, alap, kontrás, egysebességes kerékpárt olcsó pénzből, hogy kielégítsem valahogy a retro kinézetű bringa mániám, és adjak az életérzésnek. :))

(#40912) Maximum1 válasza Tamás008 (#40911) üzenetére


Maximum1
őstag

Nézelődj vaterán vagy olx-en.
Retró, puch, steyr,waffenrad, brooks, holland és hasonló keresőszavakkal, hátha megtalálod amit keresel.

Brooks :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40913) Frenky89 válasza Tothgera30 (#40909) üzenetére


Frenky89
őstag

Nagyon valószínű, hogy igazad lesz. egy-két kattanást húztam a lockring-en és jobb lett, azaz kevésbé lötyög, de nincs nyomatékkulcsom szóval nem mertem jobban megtépni.

(#40914) ---Lasali--- válasza Frenky89 (#40901) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Azt mondod hogy a bordázás meg az ellendarabja (tárcsa) túl nagy hézaggal készül? Ha ráhúzod az előírt 40Nm el a rögzítőt akkor kizártnak tartom hogy meg tudjon mozdulni. Főleg hogy csak egy irányú csavaró erő éri, nem két irányú. A rögzítő gyűrű és a tárcsa közt meg újabb ricnizés van.

(#40903) Napfénysüti
Lehetett kapni tavaly Fulcrum carbon hajtóművet akcióba, az kb a record koppintása, ha recordra vagy chorusra vágytam volna, és biztos vettem volna egyet. Harmad annyiba került kb.

[ Szerkesztve ]

(#40915) syberia válasza cobranco (#40898) üzenetére


syberia
veterán

Most nézzük hogy milyen mesebeli tájon tekertek, mi a Déli Kárpátok bérceit jártuk be autóval 2 éve és ez a táj nagyon emlékeztet az ott látott hegyvidékre, régebben (2007-ben) egy kis csapattal felbringáztunk a A Transzfogarasi út szerpentinjén, életem, talán legnagyobb kerékpáros élménye volt! :R

https://howbad.info/

(#40916) ---Lasali--- válasza Napfénysüti (#40903) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

De amúgy a shimano sem áll rosszul hogyha már így felhoztad a campa-t. Egy hónapja szereltem be egy Dura Ace 9000 -res hajtóművet. Ki raktam az író asztalra dísznek egy napig míg váratott magára a beszerelés, asztali díszként is iszonyú jól szuperált. Az a hajtás egy műszakai csoda, egy műalkotás. Képen nem elég megnézni.
A legdrágábban és legbonyolultabb gyártástechnológiával készülő hajtómű. Titán, acél, karbon, alumínium, meg még a franc tudja milyen ötvözet nincs benne.

(#40917) cashback


cashback
őstag

Sziasztok.

Adott egy Deore hátsó váltó... RD-M511

Van az alján egy csavar... pici imbuszkulccsal állítható. Mi célt szolgál? Mit állít?

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#40918) Napfénysüti válasza ---Lasali--- (#40914) üzenetére

Pont ma néztem a Fulcrum Racing Torque RS hajtóművet ami valóban gyönyörő és ha jól emlékszem olyan 48.000 Ft-os áron szerepelt egy magyar webshop oldalán. Az nem sok pénz érte ha tényleg jó.
Szívesen bevállalnék egyszer egy ilyet csak gondolom ez Shimano rendszerrel nem igazán kompatibilis. Most Shimano 105 váltórendszerem van FSA Gossamer hajtóművel (50/34).

Més que un club!

(#40919) Tothgera30 válasza Frenky89 (#40913) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem is... Nyomatékkulccsal óvatosan, de autó-bringa szervízben szerintem ingyen is húznak rajta egyet. De képeket rakhatsz a topicba.

#40911 Tamás008: Nagyon jól néz ki az a Puch. A dobfék akkora királyság rajta, hogy simán bevállnék valami használt darabot.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#40920) Frenky89 válasza ---Lasali--- (#40914) üzenetére


Frenky89
őstag

Egyelőre, amíg nem tudom, hogy meg van-e húzva, addig igen, gyakorlatilag azt mondom.

(#40921) D.Orion válasza Frenky89 (#40907) üzenetére


D.Orion
veterán

Kedden leszek gép előtt, addig csak mobilról vagyok. Majd akkor dobok be pár képet, linket. Gondolkoztam már egy szimetrikus védőn és egy egy oldalason ami inkább funkciós, mint sem szép.

(#40922) Atke válasza Runner_fxr (#40889) üzenetére


Atke
senior tag

Tudom hogy nem egyszerű, és én is örülnék egy olyan lehetőségnek mint ami neked megadatott, de sajnos nincs...A villa egy másik vázból maradt,de eléggé szeretem, a 90+ testsúlyomhoz nem rossz dolog a QR20. Cserélni azért nem akarom, mert azzal komplett kerékszettet is kéne cserélnem. Bár régóta tetszik a
Crank Brothers Cobalt kerékszett, de elég zúzós az áruk. Szóval egy ideig biztos marad ez a setup. Többnyire nem használom teljesen kitekerve (pont az általad említett geometria miatt) De ha esetleg ki is van,lefelé jövet elég stabil az irányítása, az én képességeimhez :)

(#40923) tome0001


tome0001
senior tag

Sziasztok. Tegnapelőtt megjött az új kantáros nadrágom aliexpressről, egyből mentem is vele egy 70km-es próbakört (úgy hogy nem mostam ki a nadrágot). Amikor hazaértem meglepve álltam hogy a fehér nyergemet összefogta a nadrág fekete színe. Próbáltam lemosni szappanos vízzel, etilalkohollal és sebbenzinnel is, de nem sikerült visszafehérítenem a nyereg műbőr anyagát. HA valaki járt már esetleg így, leírná hogy milyen oldószerrel próbálkozzak? Vagy esélytelen és kuka a nyereg? Köszi előre is.

(#40924) Because válasza tome0001 (#40923) üzenetére


Because
őstag

hát akkor más ruhával se mosd össze, még jó hogy leírtad a tapasztalatod!

sajnos érdemben nem tudok segíteni, de funkcionalitása sérült, hogy ki akarod dobni? szerintem némi esztétikai hiba nem indokolja...

[ Szerkesztve ]

(#40925) RichieTri válasza tome0001 (#40923) üzenetére


RichieTri
senior tag

Próbáld átpolírozni színes(fehér) bőrápoló/cipőpasztával.

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#40926) Frenky89 válasza Tothgera30 (#40919) üzenetére


Frenky89
őstag

(#40927) TayRol válasza Frenky89 (#40926) üzenetére


TayRol
veterán

nekem is ilyen nyergem van, te elégedett vagy vele?

(#40928) hegyimorc válasza TayRol (#40927) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nekem is (van ilyen is). Én szeretem, ha neked nem jön be elboltolhatjuk :D, az enyém már kicsit viseltes

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#40929) tome0001 válasza RichieTri (#40925) üzenetére


tome0001
senior tag

szerintem azt hiába csinálom, a fekete szín nem fog lejönni attól még sajnos. Próbáltam bőrtisztító cipőhabbal is, az sem segített. Körömlakklemosót vagy lakkbenzint felejtsem el szerintetek? :D

(#40930) TayRol válasza hegyimorc (#40928) üzenetére


TayRol
veterán

tavaly a szezon vége felé vettem, nincs benne max pár száz km, így nagyon releváns tapasztalatom nincs, de eddig nagyon bejött.:)

(#40931) Frenky89 válasza TayRol (#40927) üzenetére


Frenky89
őstag

A gyárinál jobb, de már van egy TRK verziós is, azt jobban szeretem, de még az se hozta azt, amit vártam tőle/tőlük. (Valószínűleg csak edzetlen a s*ggem.)

(#40932) ---Lasali--- válasza cashback (#40917) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Annak a vége egy csap, ami a váltókanál tengelyének a vége fele egy horonyba van belehajtva, ez tartja bent a tengelyt.

[ Szerkesztve ]

(#40933) ---Lasali--- válasza Napfénysüti (#40918) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Szerintem működnie kell vele.

(#40934) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok váltóbovdenben milyent érdemes venni valamint bovdenházban ? Jagwire van fent nekem gyárilag 4 évet kihúzott de most már csere érett lett.
Szfváron vmi 2ezer ft s bovdenházat akarnak rám dumálni meg vmi 1500ft s bovdend.
Érdemes megvenni vagy nem tud semmivel többet mint az 500ft s ?
Köszi :R

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#40935) mark!


mark!
őstag

Már 3 napja vagyok boldog tulajdonosa egy B'Twin Rockrider 340-nek, és eddig meglepően jó. (Nemmintha a Decathlonos cuccok rosszak lennének, sőt :D) A bicikli maga gyönyörű, a fékeket állítgatni kellett, a teleszkóp viszont olyannyira be volt zsírozva, hogy próbakör után 1,5centi vastag porréteg volt rajta. Hosszabb értékelés jövőhét szombat-vasárnap várható.

[ Szerkesztve ]

>

(#40936) D.Orion válasza Sleek (#40934) üzenetére


D.Orion
veterán

No még egy helybéli. :) Jagwire jó cucc, kicsit keress vissza nem rég volt(max. 2 napja) róla szó. Melyik bolt volt ez?

(#40937) lsebestyen válasza mark! (#40935) üzenetére


lsebestyen
addikt

Használd egészséggel, sok boldog kilométert! :))

(#40938) Pttypang válasza mark! (#40935) üzenetére


Pttypang
veterán

Birja az, nekem mar tobb, mint fel evet megelt, eddig meg nem is csereltem rajta annyira sok mindent.. :DDD
[kulsok, hatso kerek, monoblokk, hajtas, fekek, nyeregbilincs, pedal]

Everybody lies.

(#40939) scar07


scar07
tag

Ha már meg lett a drótszamaram, akkor most jön a sisak vásárlás. Mivel a bringánál is tudtatok segíteni ezért a sisak terén is kérnék egy kis segítséget :D
Ezeket néztem ki eddig:
[link]
[link]
[link]

Ezekről mik a véleményetek, továbbá tudnátok ajánlani megbízható sisakot? Max 25 ezerig, de ha olcsóbb az se gond :D

Köszi :R

(#40940) ---Lasali--- válasza scar07 (#40939) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Rettenetesen túlárazott termékek.

(#40941) Solad válasza scar07 (#40939) üzenetére


Solad
őstag

Én nagyon meleg szívvel tudom ajánlani őt. Karbon héj, kényelmes, nagyon strapabíró, az enyém 100 méteren keresztül be volt szorulva egy kocsi alá, a habszivacs megcsiszatolódott illetve egy dekorációs nyúlvány megrepedt, de a héjnak semmi baja (cserélem nyilván mert biztos ami biztos). Akkora ütésnél amit ez nem bír ki, már úgyis mindegy mert a fejed repül le :D

Nem utolsó sorban pedig klasszisokkal jobban néz ki mint az általad linkeltek (persze ez szubjektív)

Esetleg azonos gyártótól esetleg ez, amiről tudom hogy jó, de személyes tapasztalatom nincsen vele.

Az elsőként linkeltet is a második boltból javaslom, csak náluk épp nincs készleten, így nincs kinn az áruházban sem.

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#40942) lsebestyen válasza scar07 (#40939) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én a vadonsportban vettem egy Uvex-et, fasza, 13k volt, dizájnos meg minden, ha nem vagy profi hülyeség többért venni, mert 3-4 évente amúgy is érdemes cserélni + ha buksz benne akkor szintén. Most speciel nem látok egy sisakot sem a vadonsport honlapján, de Runner_fxr-nél szerintem tudsz érdeklődni, asszem ő ott melózik.

(#40943) scar07 válasza Solad (#40941) üzenetére


scar07
tag

Köszi mindenkinek :D

El se akarom képzelni h került a kocsi alá a bukó :D
Amúgy valóban elég tetszetős az első darab, kár h most nem kapni. A második nem tetszik.

Annak viszont örülök, hogy azt mondjátok h nem éri meg ilyen sokat rááldozni, asszem megfogadom, így marad másra is :D

További ajánlásokat szívesen fogadok :D

(#40944) Solad válasza scar07 (#40943) üzenetére


Solad
őstag

Roppant egyszerű, a kocsi tetején felejtettem és elindultam. A következő autó meg úgy gondolta hogy ő nem koptatja a kormányt és egyenesen ráhajtott :D

Ha érdekel, tudok beszélni a bolttal hogy hozassanak, elég jóban vagyok velük.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#40945) scar07 válasza Solad (#40944) üzenetére


scar07
tag

Akk nem baleset következtében....szerencsére :)
Köszi a felajánlást :R még nézelődök, ha nem találok másikat akk szólok. :)

(#40946) mark! válasza Solad (#40941) üzenetére


mark!
őstag

Te a kocsi alatt tartod??? :DDD

>

(#40947) Runner_fxr válasza Atke (#40922) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha van műszaki érzéked, alaposan utána olvasol, videókat nézel, vannak megfelelő szerszámaid is, akkor azért elképzelhető, hogy meg fogod tudni csinálni, azért nem űrhajózás :), de tényleg precíz és alapos munka egy komolyabb villa vagy tag, szakszerű szervizelése.
Ami a geometriát illeti, felhasználó függő is, ha nem mész annyira vadul, akkor persze érezheted úgy hogy jó, de semmiképp se optimális egy 160-ra húzott villa egy 120-as vázban. Valamennyire el lehet térni, mondjuk a 120-as vázba 130 vagy nagyon max 140-es villával, de feljebb menni fölösleges. Ideges lesz a bringa nagyobb sebességnél és bizonytalan a kanyarokban. Ráadásul a váz se optimális szögekben kapja a terhelést, ami hamarabb fáradáshoz vezethet. Na meg az a Domain is elég nehéz, valami könnyű levegős villa jobban passzolna oda. :)
Cobalt kerékszett nekem is nagy kedvencem! :) Egyik leggyönyörűbb, az tuti.

Ma kipróbáltam szinte kizárólag komolyabb emelkedőkön hajtva az elektromos montit, teljesítményre nagyon jól vizsgázott, lazán felmentem vele normafára, nem volt olyan emelkedő ahol zavarba jött volna. Jó pár bringás mellett úgy mentem el, hogy csak pislogtak.
Viszont 30km alatt majdnem le is merült. Hozzáteszem, ez szinte csak emelkedő, direkt úgy mentem, hogy a lehető legtöbbet kelljen mászni és főként maximum rásegítésben. Spórolósabban, nem mindig maxon és nem csak emelkedőn azért egy 40-50-et ki lehet belőle hozni terepen, ami szerintem nem rossz.
Ami még meglepett az a remek irányíthatósága, jó, hogy merev vázas létére 120-as villához van tervezve, nagyon jól, sportosan manőverezhető terepen. Persze a merev váz korlátokat szab a száguldásnak, de elég jól viselkedik lefelé is. A súlyelosztása is jónak tűnt. Ha nem jönne április végén az új, akkor meg is tartanám, de így el kell adnom. :)
Az új infini lámpák is baromi jók, előtte egy bumburnyák velotech 1000 lumenest használtam, semmi szükség rá, untig elég a mostani és ezek kicsik is, szépek is.
[link]
[link]
[link]
[link]

(#40948) ---Lasali--- válasza Runner_fxr (#40947) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ebben is egy nem mozgó fox volt igaz? :D Melyik típus ez nem látom jól. CTD-s?

[ Szerkesztve ]

(#40949) Runner_fxr válasza ---Lasali--- (#40948) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem, ez szépen mozog. Amikor megvettem a bringát akkor kevésbé mozgott jól, bár akkor se volt rossz, szét lett szedve, kitisztítva, meg olajcsere volt, gyönyörűen teszi a dolgát.
Pontos típusa: FOX 32F Air FIT RL 120 mm Tapered 15 QR.
Szerintem ez nem a hibás széria, amik valóban szarul mozognak.

(#40950) RichieTri válasza Sleek (#40934) üzenetére


RichieTri
senior tag

A Jagwire jó.
Mondanám ha top-ot akarsz vegyél Nokon-t. Ott a ház örök élet+nem kell szabni csak a pici szemeket le vagy feltenni. Maga a bowden teljesen el van zárva a külvilágtól. Ergo csak extrém körülmények között tud a kosz miatt használhatatlan lenni. Ebből egy szett ~15e...
A Gore is hasonlóan jó, de ott már hagyományos házról beszélünk.
Hazai viszonylatban a Jagwire-nak a Mountain Pro verziója elég meggyőző. Egy ismerősnek raktam össze talán másfél éve(mountira) és azóta is azzal megy.

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.