Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40451) Upo válasza ati012 (#40447) üzenetére


Upo
addikt

Ilyesmik a Mifa német oldalon a city bringák között vannak, nem a trekkingnél. 200-250 € környékén ott vannak az újak 7 gang nexus agyváltóval akár. Nem tudom elviszik-e ennyiért, te látod hogy mennyire érdeklődnek. Szerintem csinálj róla egy képet teljesen oldalról is fő képnek, egyik sem adja ki a formáját a perspektív torzítás miatt, elsőre nem is tetszett. A honlapon találtam hasonlót, oldalról egyből jobban néz ki, érdemes lene megpróbálni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#40452) ati012 válasza Upo (#40451) üzenetére


ati012
senior tag

:R Megpróbálom.

Ma reggel tettem fel egyébként, 45 ember már látta. Írni egy sem írt, hívni sem hívtak.
Majd 3-4.e fele ha nem vinnék el, kiemelem.

(#40453) Narakh válasza Zebu (#40422) üzenetére


Narakh
senior tag

Nekem ránézésre ugyanannak a nyeregnek tűnik, ami az Aimemen gyárilag volt. Scape Active 8 névre hallgat.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#40454) Jarod1


Jarod1
addikt

van valami térkép androidra ami jelzi a kerékpárutatakat pl Székesfehérváron?

(#40455) truefx válasza parkr (#40449) üzenetére


truefx
aktív tag

Nem tudok érdemben nyilatkozni, eddig még nem vettem észre, hogy megzavarodott volna. De magasfeszültségű vezetékre is csak 1-2 helyen emlékszem (Szigetszentmiklós, Üdülősor, M0 magasság, illetve csepeli HÉV alatt elhaladva).

[ Szerkesztve ]

(#40456) Doki16 válasza Jarod1 (#40454) üzenetére


Doki16
addikt

Nekem a Locus jott be a legjobban, de meg hasznaltam a navitelt is.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#40457) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Erről a Merev villás Wilier 301xn-ről tud valaki valamit?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#40458) Zebu válasza D.Orion (#40432) üzenetére


Zebu
addikt

Jah tudom, de nem találtam semerre, mert ez 2011-es... :(

(#40459) RichieTri válasza Tothgera30 (#40457) üzenetére


RichieTri
senior tag

mire gondolsz?
azon kívül, hogy vasárnap láttam a HHH-n :)

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#40460) Sleek válasza ---Lasali--- (#40425) üzenetére


Sleek
senior tag

Megkap mindent a bringa . Mivel mezőgazdasági gépek motorjait pakolom össze a bringával sem vagyok hanyag. De ha sáros az út és arra visz az utam nem fogok visszafordulni. Ha hazaértem mosás utána amelyik alkatrész igényli megkapja a zsírt és az olajat.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#40461) Tothgera30 válasza RichieTri (#40459) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Minden! Írd priviben ha úgy jobb!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#40462) Roni2011


Roni2011
csendes tag

Na feldobtam a Deore integrál hajtóművet! Egy picit kellett állítanom az első váltó magasságán és annyi is volt. Így elmondhatom hogy a 8-as rendszeremen szépen megy a 9-es integrált hajtómű. És így néz ki.

Mostmár csak egy jó XT első és hátsó váltóra akrok még beruházni és aránylag egyben lesz.

[ Szerkesztve ]

(#40463) 313313 válasza Roni2011 (#40462) üzenetére


313313
addikt

A 9-es első átdobóval csak szenvedni fogsz, nem lesz az igazi. Hacsak nem találsz 8-as rendszerű XT váltót...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#40464) Roni2011 válasza 313313 (#40463) üzenetére


Roni2011
csendes tag

Hát agyalok azon is még hogy kicserélem akkor már a váltókarokat és a hátsó sort és a láncot is(igaz a mostanit most vettem nincs még 100 Km benne)

[ Szerkesztve ]

(#40465) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Kis helpet szeretnék kérni, külsőt szeretnék venni a bringámra, sokat megyek aszfalton, de azért erdő/terep is van időnként.
Első hszben olvastam h 50-50% aszfalt/terep megoszlásnál pl. Schwalbe Land Cruiser az ajánlott. Én eredetileg a Schwalbe Hurricane-t néztem, arról mik a vélemények? Melyik lenne jobb választás szerintetek?
Köszi előre is a helpet!

Matthew 24:42

(#40466) Pttypang válasza anorche1 (#40424) üzenetére


Pttypang
veterán

A bombasticban biztos, ott vannak a penztar mellett a falon, a masik vagy az excelzior volt vagy a marikoo (gyöngy vagy mi az uj neve) de nem vagyok biztos a masodikban, nem mostanaban jartam ott.

Ma sikerult valami szantason meg nem letezo vadaszok altal kialakitott folduton mennem, na mostanaban biztos nem lesz vesekovem, a tegnapival egyutt mar kezd kicsit sok lenni ezzel az 1.75-os gumikkal 4 baron a csodabiciklivel :DDD
Tuti megcikkeztem a konuszt, meg se merem nezni..

Everybody lies.

(#40467) Zebu


Zebu
addikt

Ez a nyereg projekt elég lehetetlennek tűnik:(

Ilyen nyereg kellene. Kicsit kopott már.

(#40468) bandus


bandus
veterán

országúti cipőnél inkább passzentos vagy inkább szellősebb méretet érdemes választani. rose cipők nagyon megtetszettek és elég jó áron is vannak. ott egy 42-es cipő belső talphossza 28 cm, nekem pedig 26,5-27,5 cm talphosszú cipőim vannak. megvegyem a 42-es cipőt vagy elég lehet a 41-es ezek alapján az infók alapján?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#40469) Narakh válasza Zebu (#40467) üzenetére


Narakh
senior tag

Köhöm.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#40470) RichieTri válasza Tothgera30 (#40461) üzenetére


RichieTri
senior tag

:)
csak annyit tudok amit leírtam.
láttam a bicót a HHH-n. egy elég jó kondiban lévő arc ülte meg, de lefelé nem volt valami acélos.kb.-ennyi
ettől függetlenül a wilierrel csak jó tapasztalatom van(volt outim).

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#40471) lefkosia


lefkosia
őstag

Volvo Lifepaint. Fényvisszaverő spray. :C

The Truth Is Out There

(#40472) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Stereo 160 Super HPC Action Team teszt... Fireblade mikor veszed a Stereo-t?

#40470 RichieTri: Értem. Akkor még meglátom.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#40473) -=RelakS=- válasza lefkosia (#40471) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Do Want!

Pirosban is!

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#40474) Runner_fxr válasza Tothgera30 (#40472) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Biztos szuper lehet ez a stereo, de nálam enduroban még mindig a Capra CF Pro Race a number one. Tesztgyőztes volt, az év enduroja cím birtokosa! Súlyban ez is 13 kilkó alatt marad, ráadásul még egy centivel többet is mozog a váz, mivel hátul is 170mm a rugóút.
Árban pont ugyan annyi mint a csúcs Stereo. Szerintem én inkább ezt választanám.
Idén ebike project van, de jövőre szerintem szerzek egy capra-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#40475) Tothgera30 válasza Runner_fxr (#40474) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Viszont használtan Stereo-t könnyebb találni, és árban is igencsak kedvező feltételekkel könnyű egy egy-két szezont futott gépet találni. Ha AM vonalon mozognék, biztosan átgondolnám a Capra-t is.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#40476) Because válasza Runner_fxr (#40474) üzenetére


Because
őstag

de miért kelé ennyire csúnya színeket választani???? :U (mondjuk az én színvilágom kimerül a feketében)

[ Szerkesztve ]

(#40477) Runner_fxr válasza Tothgera30 (#40475) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hát azért az új stereo is ritka mint a fehér holló, pláne a magyar használt piacon. :)
Ráadásul nekem nem annyira szimpi a himbarendszere, jó persze rengeteg bringa használta ezt anno, kezdve kona-tól, de manapság már kissé oldschool megoldás.
Egyébként ezek enduro bicajok amikről beszélünk, az AM kategória alatta van, az olyan 120-140mm körüli kategória, ott a fejcsőszög is meredekebb kicsit és a villák is 32-es becsúszókkal rendelkeznek. Bár kétségtelenül alkalmas egy könnyű enduro AM felhasználásra is.

Because: Nekem kifejezetten tetszenek ezek a rikító színek, a Stereo színvilága is nagyon bejön, de ha választanom kéne én egyértelműen a YT-t választanám. Akár más színben, alacsonyabb felszereltséggel is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#40478) fpeter07 válasza lefkosia (#40471) üzenetére


fpeter07
veterán

Fújd be a sisakod ezzel és valaki ufónak képzelve garantáltan lelő.

(#40479) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Voltam hervisben leskelődni,kicsit soknak tűnt 5-600k a full xt és fox telos ktmért. Habár kicsit karbonos tapintása volt,de istenért sem találtam leírást.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#40480) FIREBLADE78 válasza Tothgera30 (#40475) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Sajnos most kimarad. Vettem mocit és ez sem két filléres mulatság,illetve be kell szereznem még egy bőrruhát és egy csizmát,ami 200k lesz alsó hangon. Azon agyalok,hogy tuningolni kellene a cube-ot,de az is egy 100-as minimum. Lehet inkább elkéne adni és venni egy másikat.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#40481) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

ez lopott lehet?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#40482) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Tegnap bringával mentem munkába, és homokos talajjal is összefutottam (soha többet azzal a kollégábal :D)

Érdekes, hogy korábban a Maxxix Ignitor gumival mikor homokkal találkoztam, mintha ki akarta volna rántani a kezemből a kormányt, meg csak belefúródtam, szóval katasztrófa volt. Most CST T1383 gumi van elöl. Néhányszor megcsúszott, de minden alkalommal össze tudtam szedni a gépet, és mintha könnyebb lett volna haladni is vele.
Érdekes. Pedig nem látszik homokot kedvelő mintának.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#40483) D.Orion válasza -=RelakS=- (#40482) üzenetére


D.Orion
veterán

Hát pedig az... :U Szerinted az a brutális oldalfal minta mire való, ha nem arra, hogy folyós talajban kapaszkodjon? ;)

A Maxxix inkább közepes keménységű földre és murvára lehet jó.

(#40484) -=RelakS=- válasza D.Orion (#40483) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Igen, a cél az volt a vásárláskor, hogy betonon ne legyen traktor hangja, viszont ha lemegyek a földútra, akkor se essek zavarba.

Viszont az tuti, hogy most már jobban fogok bízni benne :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#40485) Runner_fxr válasza FIREBLADE78 (#40481) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Miből gondolod?

(#40486) zool1


zool1
őstag

Udv!
Elkeszult montim most mar mehetek turazgatni, de!!! Az elso kerek felol folyamatos kattogast hallok, attol fuggoen milyen gyorsan megyek hol gyorsabb hol lassabb amikor tekerek. Terheles nelkul siman megporgetve sehol nem er hozza vagy valami hasonlo! Milyen gond lehet? Elso tengely vs csapagy...?! :F

[ Szerkesztve ]

(#40487) Tothgera30 válasza RichieTri (#40470) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Már beszéltem a tulajjal, itt dolgozik, tényleg nagyon korrekt cucc. Csak 2 dolog van ami zavar, a presta szelep, és az hogy az XX kissé karistos.

#40477 Runner_fxr: Igaz, itthon ennek nincs nagy piaca.

#40480 FIREBLADE78: Add el, vegyél egy merev gépet.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#40488) -=RelakS=- válasza Tothgera30 (#40487) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Miért zavar a presta szelep?

Nekem korábban volt a bringámon Regina szelep Na, az totál röhej. Olyan, mint a schrader, csak kisebb, és a szeleptüskére kell tekerni a tetejét, úgyhogy ha kicsit remeg a kezed, folyamatosan szíszog :D Mióta van egy prestás bringám is, azóta kicsit bánom, hogy schraderre cseréltettem a belsőt.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#40489) Tothgera30 válasza -=RelakS=- (#40488) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mert motorszelep a nyerő. Benzinkúton nem kell átalakítózni, kompresszorral otthon is 5mp alatt felnyomod, vagy műhelypumpával fél perc. Hordozható minipupákon is van ilyen szelep, és nem kell indig magadnál hordanod egy adaptert.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#40490) Pttypang


Pttypang
veterán

Jopofa ez a miskolci kerekparos tarsasag, a kiirt turajukra gondoltam elnezek, ugyse jartam meg azon az utvonalon amerre mennek, annyira nem lehet veszes.
Aztan tizkor a talalkozohelyen nem volt senki, se ertesites, hogy elmarad, se barmi egyeb. Gondoltam biztos rossz helyen kerestem, de se az oldalukon, se twitteren, sw fb-on nem irtak ki, hogy valami miatt elmaradna..
Ilyenkor nem szokas valami ertesitest kuldeni, vagy valamelyik szervezo esetleg kijon reggel es szol az esetleges emberkeknek akiket nem zavart a szolid szel, hogy elmarad a tortenet? Valaki a topicbol, aki rutinosabb, reszt vett mar ilyen elojelentkezest nem igenylo vezetett turan, nektek milyen tapasztalataitok vannak?

Everybody lies.

(#40491) truefx válasza truefx (#40455) üzenetére


truefx
aktív tag

Na ma volt egy bezavarós élményem. A Soroksári révnél megálltam kicsit, hogy megtekintsem a kompot. Itt hülyült meg a Trip 100, 4.5 km/h-t meg 8-t mutatott, miközben egy helyben álltam. Feltételezem, hogy az elekromos csévélő motor, vagy mihez, illetve gépházhoz túl közel álltam meg, és annak a mágneses mezejét sikerült befogni. Hát ez egy ilyen bringa :D

(#40492) truefx válasza truefx (#40491) üzenetére


truefx
aktív tag

Ja és mi az amit nem tud a Bontrager Trek 100 bringakomputer, és jó lenne ha tudná: magasságmérés, hőmérséklet. Amúgy rendben van ezen az áron.

(#40493) planbmokus válasza Runner_fxr (#40337) üzenetére


planbmokus
senior tag

Magyar viszonylatban Igen.
A Pro nemzetközi versenyzőknek akkor már ez a kőnehéz kategória volt.
Amúgy horror árakban voltak azok a gépek.
Titán, karbon, kifúrt csavarok.. Már ott el lehet százezreket költeni.
Aztán azok a cuccok, amik pl soha nem jelentek meg sorozatgyártásban, karbon testű 6 dugattyús Hope fék Peaty gépén, vagy a karbon és titán Time DH pedál, titán rugós tagok, titán KCNC fogaskoszorú, Scandium kormány. ... igazi csemegék!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#40494) -=RelakS=- válasza Tothgera30 (#40489) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A műhelypumpámon vegyes szelep van, a hordozható minipumpámon vegyes szelep van, így nem kell magammal hordozni egy adaptert :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#40495) GhostLead válasza zool1 (#40486) üzenetére


GhostLead
tag

Km óra van rajta? ill ha igen akkor wireless? a sensor is adhat kattogó hangot.

(#40496) bigbuda


bigbuda
aktív tag

Kedves Fórumtársak!

Segítséget, tanácsot szeretnék kérni... Bringavásárlás előtt állok, és idén úgy gondoltam, hogy valami országúti/városi kerékpárt szeretnék venni (eddig MTB-m és trekkingem volt). Nem igazán tudom, hogy ár-értékben mi az ami igazán megéri mostanság. Akár újonan, használtan. Lényeg, hogy fürge legyen :) Lehetséges, hogy nem kifejezetten versenykerékpár kéne, mert az a testtartás nekem nem lenne szimpi hosszú távon. Elsődlegesen suliba járáshoz, országúti túrákhoz, pl. Balaton-kerülés kellene.

mi az amit ajánlanátok olyan 50-100 ezer ft környékén? Esetleg valakinek valami konkrétum?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#40497) Tothgera30 válasza bigbuda (#40496) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Azt mondanám hogy Fitness és Cross bringákat nézz elsősorban. Újonnan ekkora keretből semmilyent nem ajánlok, viszont egy 100k-s határt tekintve egy 2-3-4 éves bringa, felső-közép (pl.: Deore) felszereltséggel, aránylag kevés km-rel megvásárolható. Aprón nézz szét, ajánlom a bikemag és a testbike hirdetéssel foglalkozó weboldalait. Érdemes nézegetni, mert pár napja sikerült szerezni egy 2013-as Ghost Speedline 7500SL-t, Deore-SLX-XT szettel, postával együtt, kerek százasért.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#40498) Runner_fxr válasza planbmokus (#40493) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én inkább a sorozatgyártásban kapható, bárki által elérhető (ha van rá pénze) bringákra gondoltam. Külföldön is csak a top versenyzők kiváltsága volt, 2006 körül az átlag DH-s ott se szaladgált 14-15 kilós bringával. :)

Érdekesek ezek a prototípus dolgok amúgy, emlékszem még a 90-es években egy kamikaze nevű, össztelós, szöges gumis DH bringa szerűségre, amit a MBAH újságban láttam. Kifejezetten havas hegyekre lett tervezve, lejtőzésre, állítólag 160km/h-val száguldottak vele lefelé egy havas pályán. :)

zool1: Nem lehet, hogy egy kis kavics van a gumi futófelületén és azt hallod?

[ Szerkesztve ]

(#40499) gergo5991


gergo5991
őstag

erre valaki?

(#40500) zool1 válasza GhostLead (#40495) üzenetére


zool1
őstag

Van rajta km-óra de az madzagos, az nem ad ki ilyen hangot.

#40498) Runner_fxr: kavics és semmi más ráragadva nincsen a gumi felületére.

Csak akkor ad ki ilyen "hangot" ha rajta ülök és tekerek. Ha holnap sem találom meg az okát., megy vissza a szervizbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.