Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40501) szjoci válasza gergo5991 (#40499) üzenetére


szjoci
őstag

Az utolsó képen -amikor ki van véve a kerék- a bal oldali dugattyú kint van, míg a jobb oldali teljesen bent. Emiatt érhet hozzá a tárcsához a fékpofa.

(#40502) gergo5991 válasza szjoci (#40501) üzenetére


gergo5991
őstag

erre még nem gondoltam, mert azt a részt ott nem lehet szétszedni, lehet mögé ment egy kődarab vagy akármi, nem tudom miért nem megy vissza a helyére, na de mindjárt megpróbálom szétszedni, jobban bele nézni, és tényleg igazad van. már csak az a gond, hogy elébb behuztam a féket, mostmár jobb oldalt is ilyen. lehet kerék nélkül nem kellet volna meghuzni a féket? hogy lehet ezt most vissza varázsolni? hidraulikus fékem van

[ Szerkesztve ]

(#40503) gergo5991 válasza gergo5991 (#40502) üzenetére


gergo5991
őstag

szétszedés megvolt, vissza nyomtam a helyére kulcsal ahogy azt videóban egy szerelő javasolta, bár még igy is szorul, tán még jobban mint előtte. Szerintem itt légteleníteni is kellesz meg ujra olajozni, bár nem tudom hogy b-odhatott így el, nem volt vele semmi csinálva, max tul gyakran használva, na mind1, hozzáértővel meg lessz csináltatva

(#40504) 5150head


5150head
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani egy megbízható és jó és lehetőleg olcsó szervizt Pesten?
Szeretném kicsit felgenerálozni a bicómat.
Új hátsó külső belső, fékeket be kellene állítani, szeretnék új bandázst és a középső agyra is rá kellene nézni, mert néha kattan vmi.
Előre is kösz üdv

(#40505) Ati007 válasza FIREBLADE78 (#40481) üzenetére


Ati007
őstag

Én leveleztem vele mert érdekkelt a bicaj de számlája nincs csak adásvételit tud adni hozzá ami valljuk be kevés ha kiderül hogy lopott a bringa , az az arra elég hogy te mint jóhiszemű vásárló ne kerülj bajba de a bicajt akkor is elvennék. És pestre sem volt hajlandó felhozni Miskolcra kellene lemenni érte, szóval én így elálltam a vételtől pedig jó árban van.

(#40506) Because válasza Ati007 (#40505) üzenetére


Because
őstag

mondjuk papír nélkül gáz, de őszintén ha jó áron adnám én se vinném sehova tessék eljönni érte!

(#40507) Novics


Novics
senior tag

Üdv Urak!

Sajnos eleddig hiába nézegettem acél vázakat, nem nagyon találtam az aprókon. Most gugli barátom bedobta ezt, és őszintén szólva szimpatikus. 3 hete sikerült az alu vázamat meghajlítani, ahelyett szeretnék egy acél vázat az outimhoz, amire át lehet mindent pakolni. Nem versenyzek, abszolút koca outis vagyok, tehát első a kényelem, a súly másodlagos. Van esetleg valami negatív tapasztalat a vázzal/márkával - nekem a Csepel a régi idők komoly kerékpárját jelenti, nem tudom most hogyan áll - esetleg jó tanács, hogy miken bukhat el a kompatibilitása a cuccoknak? (pl középrész szabvány.) Ha nincsen semmi ilyesmi, akkor berendelek egyet, hogy tekerhessek már végre.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#40508) Ati007 válasza Because (#40506) üzenetére


Ati007
őstag

Természetesen felajánlottam hogy felezzük a költségeket , azért nem szívesen utaznék le pestről kamura 1millával a zsebben ....... ha lett volna hozzá papír, számla bármi ami az eredetét igazolja akkor elmennék érte de így hogy csak egy képen látom a bicajt amihez semmi nincs nem kockáztatok . Majd elviszi más :K

(#40509) Because válasza Ati007 (#40508) üzenetére


Because
őstag

jaja, eszembe jutott nekem is borsod egy 3. világbeli területére történő kirándulás ;]

(#40510) Pttypang válasza Because (#40509) üzenetére


Pttypang
veterán

Naaa, én minden nap itt tekerek, annyira nem vészes, habár elég sok faluban világítok.. :N

Everybody lies.

(#40511) bigbuda válasza Tothgera30 (#40497) üzenetére


bigbuda
aktív tag

Köszönöm a választ és a segítséget!

(#40512) szjoci válasza gergo5991 (#40503) üzenetére


szjoci
őstag

Ha visszanyomod teljesen a dugattyúkat, akkor utána jónak kell lennie ha beállítod pont középre a tárcsát. De az is lehet hogy levegős a rendszer, vagy szorul a jobb oldali dugattyú. Annyira nem értek hozzá, de szeritem ezek lehetnek a hiba okai.

(#40513) bigbuda


bigbuda
aktív tag

Egy olyan gyors kérdésem lenne, hogy a Hervis-ben kapható kerékpárokról vélemény? Melyik az ami jó és megéri ott az árát? Csak ha elmegyek körbenézni majd, melyik az amivel nyugodtan szemezhetek... Köszönöm

(#40514) parkr válasza bigbuda (#40513) üzenetére


parkr
őstag

véleményt nem árulnak szerintem

(#40515) bigbuda válasza parkr (#40514) üzenetére


bigbuda
aktív tag

és a Hervisben található kerékpárokkal kapscoltaban van valakinek valami tapasztalata, véleménye?

(#40516) Runner_fxr válasza bigbuda (#40515) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szia, szerintem attól függ milyen árkategóriára gondoltál. Ha mindenképpen új bringát akarsz és a legolcsóbbat, akkor teljesen mindegy, hogy decthlon, intersport vagy akár hervis, esetleg máshol kapható márka. Viszont ha kicsit drágábban akarsz kerékpárt venni, akkor felejtsd el.

(#40517) Jhonny06 válasza bigbuda (#40515) üzenetére


Jhonny06
veterán

Így elég nehéz, pontos típus esetleg? Ott is árulnak mindent, az "Auchan" szintű szaroktól kezdve a rendes márkákig. Amúgy valószínűleg elég szép felárral adják, nem látom értelmét ott venni.

(#40518) Tothgera30 válasza bigbuda (#40515) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Inkább ilyesmit nézz...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#40519) jackbacsi87 válasza Tothgera30 (#40518) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

A szöveg jó!:)

"Cobranco is ilyen kerékpárral túrázik..:)"

[ Szerkesztve ]

(#40520) planbmokus válasza Runner_fxr (#40498) üzenetére


planbmokus
senior tag

Meg Joshua Bender Karpiel gépe, aminek 140 centi magasan volt a kormánya, 30 centit mozgott elöl és hátul is, csak kizárólag letörést ugrálni volt jó...

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#40521) Runner_fxr válasza planbmokus (#40520) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

[link] :D

[link]

[ Szerkesztve ]

(#40522) ---Lasali--- válasza bigbuda (#40515) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

KTM -et meg Fujit szoktak árulni többnyire. Általában nevetségesen túl vannak árazva, de van néha jó akciójuk, mikor talán megéri megvenni. De akkor is csak utolsó darabokat szoktak leárazni.

(#40523) Runner_fxr válasza ---Lasali--- (#40522) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én a saját márkájukra gondoltam, Btwin - Decatholn, Xfact - Hervis, és Genesis - Intersport. ha a legolcsóbb kategóriákat nézi, akkor KTM meg Fuji még nem jöhet szóba, bár kétségtelen, hogy túlárazottak.

(#40524) glacious válasza zool1 (#40500) üzenetére


glacious
addikt

Pedált húzd meg erősebben, ha nem segít, akkor ki kell pucolni középagyat, vagy cserélni, esetleg repedt a váz. Nálam ebben a sorrendben kezdték keresni a hibát és a középcsapágyat kellett cserélni.

(#40525) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Szervizesek! Véleményt kérnék, hogy ezt érdemes megvenni, vagy egy fillért sem ér? Kizárólag otthoni felhasználásra. Mosófolyadékot tudok szerezni bele. Egy ecsetet kell még vennem hozzá ami 2800 Ft.
Alkatrészmosó

(#40526) ivana válasza DjKoxi (#40525) üzenetére


ivana
Ármester

Nem vagyok szervizes, de otthonra minek ilyen cucc? Sima petró nem elég?

(#40527) DjKoxi válasza ivana (#40526) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Nagyon unom az edények cserélgetését, össze-vissza csapódik a mosófolyadék, kiönteni-visszaönteni. Nem egy nagy összeg ( egy szett ruha ára). Kertes házban lakom, 6db kerékpár, kerti kisgépek, sokszor jól jönne egy ilyen szerkezet.
Legutóbb csak 2 db spd pedált szereltem, Nicro K3-s tisztítót használok, de tovább tartott az alkatrészmosás mint az egész művelet.

(#40528) -=RelakS=- válasza DjKoxi (#40527) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Jó, de motoros? Az ilyenek ultrahangosak szoktak lenni, nem?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#40529) DjKoxi válasza -=RelakS=- (#40528) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Amikkel óraszerkezetet tisztítanak az az ultrahangos, bár nem vagyok biztos benne.
Ezekbe be kell tölteni adott mennyiségű tisztítófolyadékot amit a szivattyú keringet. Nagyon praktikus, az ecseten keresztüláramlik a folyadék, könnyű vele eltávolítani a szennyeződést. A leülepedett trutyit ki lehet szedni, és sokáig el lehet dolgozni kevés folyadékveszteséggel.

(#40530) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Most tekertem egy kicsit.
Egy bringás rám köszönt. Köpni-nyelni nem tudtam :D
1: ilyen még nem történt velem
2: tele volt az arcom kulaccsal :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#40531) Doki16 válasza -=RelakS=- (#40530) üzenetére


Doki16
addikt

Én falun tekerek és mindig szoktunk egymásnak köszönni ha összefutok másik outissal. Itt inkább az a gáz, hogy ez egy kis 3000 fős falu és mindenki olyan hülyén néz rám, hogy ki ez a hülye így beöltözve :) Multkor mondjuk engem is meglepett egy izmosabb srác. Tekergetek a nyugis kis 23-25 km/h-ás tempómba, ő meg elhúz mellettem ezerrel és rám kiált, hogy Hajrá :D Azt se tudtam mit csináljak, eltépett mielőtt válaszolni tudtam volna neki :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#40532) Maximum1 válasza -=RelakS=- (#40530) üzenetére


Maximum1
őstag

Mit vártál, zárva minden, megint emberszámba vesszük egymást. :DDD

(#40533) szjoci válasza DjKoxi (#40525) üzenetére


szjoci
őstag

Ilyet láttam az egyik egri szervizben, amit Solad ismerőse csinál ha jól emlékszem. Gondolom használják is nem csak porfogó. Majd megjelenik az emlegetett fórumtárs, hátha tud érdemben nyilatkozni :)

(#40534) -=RelakS=- válasza Maximum1 (#40532) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Asszem ma pont nyitva van a helyi tacskó

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#40535) Kickass


Kickass
őstag

Sziasztok!

Valami jó trekking kerékpárt keresünk a páromnak.
Esetleg valami javaslat?

Eddig hasonlókat néztünk:
KTM Fun Lite
CTM Bora 2.0

árban maximalizáljuk mondjuk ennél a 130k-nál a határt

(#40536) DjKoxi válasza szjoci (#40533) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszönöm szépen a válaszodat! Várok még, hátha tud valaki több infót mondani róla.

(#40537) Because válasza Maximum1 (#40532) üzenetére


Because
őstag

jaja ma nyitva van a tesco hála ég :)

(#40538) Zebu válasza Narakh (#40469) üzenetére


Zebu
addikt

Fakken mobil, nem vettem észre. :R :R

(#40539) Zebu válasza Narakh (#40453) üzenetére


Zebu
addikt

Gyárilag a szine is ilyen volt?

(#40540) viko81 válasza Kickass (#40535) üzenetére


viko81
csendes tag

Hali!

Rock Machine '13 Crossride 400
ebike/ ridebike

[link]

[link]

(#40541) sanzi89


sanzi89
addikt

Másfél év aktív használat van a Schwinn Csepel Elite TX51-es bringában, a mai napot arra szántam, hogy szétszedjem, és alaposan letakarítsam.
A Caprine Epik 50-es bringámban lévő Suntour XCR teleszkóppal történt események után a Schwinn Csepel-ben lévő Suntour Nex-4610MLO teleszkópra rögtön vetten eBay-ről neoprén becsúszó védőt. A védő nagyon jól vizsgázott, alatta teljesen tiszta minden, pedig télen-nyáron, hóban-sárban használtam. Igaz így másfél év távlatában már látszik rajta a használat, de még mindig ellátja a feladatát. A teleszkópot szétszedve belül is teljesen tiszta volt minden, egy szem por se volt benne, se koszos olaj, semmi. A szimering is teljesen hibátlan, jól zár, igaz többször kezeltem szilikonspray-el. Eléggé meglepődtem, főleg, hogy milyen állapotban volt az XCR két év használat után, amit csak nyáron használtam. Szóval akit nem zavar a kinézet - megjegyzem szerintem nem néz ki rosszul - és szeretné kicsit védeni a teleszkópot, annak nagyon ajánlom!
Ettől függetlenül ugyanolyan karcolások találhatóak a becsúszón, mint az XCR esetén. Itt is a szimering alatt, tehát azon a részen ami a teleszkópnak a lábában van. Itt is ugyanott vannak a karcolások, ahol a műanyag perselynek a rögzítő pöckeinek a széle található. A fenti két tapasztalat után egyértelműen ki merem jelenteni, hogy ezeket a műanyag perselyes Suntour telókat úgy gyártják, hogy garantáltan tönkretegye saját magát, mindegy mivel keni az ember és miként vigyáz rá. Nem a kívülről bekerülő kosz teszi tönkre, hanem a műanyag persely.
Konklúzió: Pénzt adni műanyag perselyes teleszkópért nem szabad adni.

Esetleg egy Suntour Swing? Ez nem ázna be, nem kopna szét a becsúszója és városba elég volna.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#40542) -=RelakS=- válasza sanzi89 (#40541) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

ez a becsúszó védő bármilyen villára felrakható, vagy van figyelembe veendő dolog?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#40543) sanzi89 válasza -=RelakS=- (#40542) üzenetére


sanzi89
addikt

Hát, talán egy dolog. A Nex 4610 MLO rugóútja 63mm, ezen éppen, hogy végigér. Például az XCR rugóútja 100mm, erre már rövid, mivel annak hosszabb a szabadon lévő becsúszója. Annó végigbogarásztam az eBay-t, de akkor úgy tűnt, hogy csak ez az egy méretben árulja mindenki különböző feliratokkal.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#40544) -=RelakS=- válasza sanzi89 (#40543) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Köszi!

Szerintem már az is épp elég, ha ez takarítja le a retket a becsúszóról, nem pedig annak a tömítése.
Még ha amúgy a tömítés tökéletesen is működik.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#40545) Because válasza sanzi89 (#40543) üzenetére


Because
őstag

nem rossz cucc, mondjuk akkor már valami egész telót körbeölelő, melegítős változat kellene nekem, hogy 5 fok környékén ne álljon be a rendszer mint egy merev villa :D

(#40546) Pttypang válasza -=RelakS=- (#40530) üzenetére


Pttypang
veterán

Miskolcon nem igazan van koszongetes meg hasonlok, de amint kierek a varosbol, pl a bukkben mar mindenki int meg koszon, ha az ut szelen allsz akkor megkerdezik h van-e valami gond meg ilyenek, meglep minden alkalommal :D
A varosban meg semmi ilyesmi, sot legutobb odajott hozzam 2 lany, hogy en most tenyleg kereket cserelek? (belvarosban, egy parkoloban alltam meg defekt utan)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#40547) Sleek válasza DjKoxi (#40525) üzenetére


Sleek
senior tag

Torin Big Red - USA hatalmas mellé duma...
Kínai webshopból rendelt termék.
Kb semmire nem jó főleg 20ezerért :(

torin

Mutatom a minőséget... Igaz ez bak

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#40548) Bicskás


Bicskás
tag

Defekt védő szalagról mit gondoltok srácok, parasztvakítás, vagy van értelme ?

( Amit kaptam a Caprine Epik 30-hoz, az a 26x1,95-ös Maxxis Ignitor külső van használva többnyire döngölt földön. )

Amerre én járok sok a vadrózsa...

( Szintén Caprine Epik 30-hoz kapott gyári Suntour XCT-V2 első teleszkópot is illik védeni valamivel ? Én eddig nem szoktam nagyon vele foglalkozni csak egy ronggyal letörlöm róla a sarat, és annak ellenére hogy csupa rosszat olvasok róla, szerintem nem egy rossz teleszkóp ez, max annyit rónék neki föl hogy csöppöt keményebb a kelleténél... )

Amúgy bicikli takarításra készülök, valami aranyszabály ?

( Nem szedek szét semmit, csak ami elérhető azt tisztogatom meg, csóri bicó a terepezéstől nyakig dzsuva lett ma mert elkapott az eső és amit a traktorok kijártak ott felpuhult a csapa és mivel sárvédő nincs kaptam az arcomba, apropó kiegészítők, olyan kitámasztót rá lehet valahogy szerelni erre a vázra aminek két kisebb lába van, és rá kell rántani mint a kisebb motorokat ? )

(#40549) D.Orion válasza Bicskás (#40548) üzenetére


D.Orion
veterán

3 szezon óta használom a Zefel Z-Liner-t, cross-ban. Azóta abban egy defektem sem volt. Amint megvettem az MTB-t az volt az első amit beleraktam. Múlt héten jól is jött. Egy 5 fős társaság + jómagam túrázgattunk Pákozd felett. Volt benne laza barangolás, MTB pályán száguldás, rövidítés címén át a mezőn csipkebokrok és fenyőfák között. Három embernek volt defektje, egy embernek a slime lépett akcióba, egy srác megúszta, én meg arra se vettem még a fáradságot, hogy kiszedjem a tüskéket a gumiból.

(#40550) scar07


scar07
tag

Ma teszteltem terepen a kecskét.. :D (cube ltd) Már tudom h miért mondtátok h a fékek (Shimano BR-M395) kilógnak a sorból és az "csereigényes".
A HHH-n voltam a Virágos-nyeregtől jöttem le a sárga jelzésen a Határ-nyeregig (ez volt a legdurvább szakasz) és igencsak elkélt volna még egy kis fékerő :D

Ha ez elkopott csere valami ütősebbre :D (esetleg vami ajánlás? :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.