Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38351) belaazallat válasza #51736960 (#38349) üzenetére


belaazallat
addikt

Keress ilyet:

[link]

női vázhoz kiegészítő: [link]

Nekem vonóhorgos van, nagyon jó! Havernak meg hátsó ajtóra szerelhető, könnyen jól rögzíthetőek rá a bringák, a 3. csak úgy fér fel, ha elfordítod a kormányát.

Szerk:

Ha jól lekötöd nem mozog, haver H-s corsa-ján 3 bringa 110-nél simán stabil maradt.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38352) HEAHEA


HEAHEA
tag

Szép napos vasárnapot fórumozók!

Lenne pár kérdésem. A Bringaexpón az online jegyvásárlásnál kipostázzák a jegye(ke)t, vagy ott lehet átvenni személyi felmutatásával.
Ajánlva lett itt többek között Radon márkájú kerékpár, szimpatikusnak tűnik a márka,( még nem is hallottam róluk) valamint ez a szolgáltatásuk, idézem: "Kerékpárjainkat egyedi igények alapján más felszereltséggel is összeállítjuk."
Tudtok más gyártókat mondani, akiknél így is lehet kerékpárt vásárolni?
Cross kerékpárok közül milyen lenne az ideális 176cm magassághoz, 78cm átlépési magassághoz? Mekkora az ideális távolság kell a felsőcső és a "szerszám" között cross gépeknél? Montiknál úgy tudom kb. 5 cm kell legalább.

(#38353) #51736960 válasza belaazallat (#38351) üzenetére


#51736960
törölt tag

nagyon köszönöm, ez kell nekem :R
(most nézem, a bárdi autó is árulja, így nem is kell messze mennem érte...)

(#38354) Frenky89 válasza D.Orion (#38335) üzenetére


Frenky89
őstag

Marvel TS Air kellene.

(#38355) FIREBLADE78 válasza superecneB (#38347) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Leírnád hogyan csináljam? Esetleg videó van róla valahol? Láttam,hogy alul van 1-1 csavar,de nem mertem nekiugrani,elvileg meg garanciás is,ingyen csinálják 1 évig. :F :U
találtam vidit :)

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#38356) superecneB válasza FIREBLADE78 (#38355) üzenetére


superecneB
őstag

Valami ilyesmi:
Link
Egyébként ha garis és ingyen megcsinálják akkor szerintem vidd be.
Van benne egy hülye műanyag persely legalábbis nekem xcm volt abban van, és ott fogságba tud esni egy kis nedvesség és elkezdi enni a becsúszót. Érdemes szétkapni időnként megtakarítani.

(#38357) RichieTri válasza HEAHEA (#38352) üzenetére


RichieTri
senior tag

A custom bringa inkább bolt és nem gyártó függő.

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#38358) Runner_fxr válasza HEAHEA (#38352) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szia, szerintem ha online megveszed a jegyet, akkor küldenek egy kódot és az alapján kapod meg a helyszínen, de pontosan nem tudom. Tavaly dolgoztam kint, idén sajnos nem megyünk, de én azért meglátogatom a kiállítást barátnőmmel.
Most leginkább az ebike-ok miatt megyek. :) Ki is lehet próbálni.
Radon-hoz hasonló gyártó még a Rose és Canyon.
De egyébként valóban boltfüggő is a dolog, egy normálisabb kerékpárboltban többnyire nem jelent gondot, ha te esetleg jobb villával, vagy egyéb jobb alkatrészekkel kéred a bringát, akár be is számítják ott helyben az új alkatrészeket. Nagyáruházakban ez a lehetőség biztos, hogy felejtős.
A te magasságodhoz mtb-ból 47-48 centis vázak lehetnek jók, cross trekkingből meg olyan 51-52 centis.
A felső cső és a szerszám között legyen hely, nem kell sok, elférjen ha le kell ugrani a nyeregből. :)
Amúgy a legfontosabb adat inkább a felsőcső hossz. 55-56 centi kb ami jó lehet neked.

FIREBLADE78: Na mégse lesz stereo? :) Nekem meg az ebike lett kérdéses, mert lehet nem tudnak már küldeni a Bergamont-tól, állítólag mind elfogyott. Bár kissé fura ez így februárban, hogy ennyire kicentizve gyártanak le mindent, kizárólag az előrendelések alapján.

[ Szerkesztve ]

(#38359) Gyufaaa válasza #51736960 (#38349) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Lehet, hogy az ár az borsos, mikor az ember kiadja érte a pénz, de ha a bringát elhagyod egy noname verzió miatt, az drágábbra fog kijönni. Próbálgattam én is több fajtát és ismerőseim körében is van egy pár fajta. Nekem vonóhorgos van a THULE-től. Az nagyon klafa. Könnyen szerelhető és kis helyen elfér összecsukva. Mindig bent van a csomagtartóba. Személy szerint csak THULE-t vennék. Egyszer veszek, de az normális legyen.

[ Szerkesztve ]

(#38360) FIREBLADE78 válasza Runner_fxr (#38358) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Remélem lesz,de haverom átvert és nem volt mivel elmenni érte. Lehet bérelek egy kocsit,vagy küldessem le futárral? ÚGy lenne a frankó,ha beállítanák rám,fékek is gyengék voltak anno kipróbáláskor.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#38361) gergo5991


gergo5991
őstag

manapság már a bicikliről is "le késelik" az embert? videó

(#38362) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Valaki világosítson fel,hogy milyen paramétert nézzek villáknál,hogy passzoljon a mostani xcm helyett?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#38363) belaazallat válasza Gyufaaa (#38359) üzenetére


belaazallat
addikt

Én kétszer mentem egyhuzamba 300 km-t a korábban linkelt "no name" tartóval, ha rendesen rögzíted nincs vele probléma. Ja és nem autópályán mentem ennyit vele, hanem főútvonalakon, elég rossz minőségű utakon is és nem hagytam el, mert jól tart.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38364) anorche1


anorche1
őstag

Elkérhetem annak a talán német webáruház címét, ahonnan gyakran szoktatok rendelni? :B

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#38365) FIREBLADE78 válasza anorche1 (#38364) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

bike-discount.de

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#38366) anorche1 válasza FIREBLADE78 (#38365) üzenetére


anorche1
őstag

Köszi! :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#38367) parkr válasza anorche1 (#38366) üzenetére


parkr
őstag

hibike.hu sem rossz

(#38368) anorche1 válasza parkr (#38367) üzenetére


anorche1
őstag

:R

Más:
175mm -es hajtókar után mennyivel lenne rosszabb/jobb/más tekerni egy 170mm -essel?

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#38369) D.Orion válasza FIREBLADE78 (#38362) üzenetére


D.Orion
veterán

Nos ami egyértelmű:
-kerékméretnek megfelelő kell
-a meglévő fékrendszerhez legyenek rajta rögzítő pontok.

Ami már kicsi méregetést igényel:
-villanyak hossza(ez vadi új esetében általában nem probléma, mert mindig vágni kell belőle. Vágni meg lehet, csak toldani nem.
-villanyak átmérője, kialakítása(tappered vagy normál)
-rugóút(becsúszók) nagyjából egyezzen a mostanival, hogy a váz geo-ja ne menjen el.

A lábak hossza azonos rúgóútnál "egyforma" nem kell vele foglalkozni.
Van még valami? Azt hiszem nem hagytam ki semmit.

(#38370) Runner_fxr válasza FIREBLADE78 (#38362) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Rugóút és villanyak. Gondolom sima 1/18-ad nyak kell bele és 100mm rugóút, de max 120mm.
Illetve kerékméret.

[ Szerkesztve ]

(#38371) LonGleY válasza anorche1 (#38368) üzenetére


LonGleY
veterán

Sokkal – hiába nem tűnik lényegesnek első hallásra a különbség. Ha megvan a megfelelő magasságod (lábhosszod) a 175-ös kitekeréséhez, akkor utána a 170-essel úgy fogod magad érezni, mintha egy gyerekbringára ültél volna át. A Konámon 175-ös volt, de kénytelen voltam cserélni egy 170-esre, mert az volt kéznél, de bazi rossz. Mondjuk már megszoktam, de nekem legalább 180-as kéne.

Ez majdnem olyan, mint patentpedál után visszaváltani platformra. Nyomod neki, de mintha nem menne... Kisebb a nyomaték, nem tudod rendesen kimozogni magad, és a térdednek is rosszabb. 170-est nem is tudom, mikor érdemes használni... kb. 170 centis testmagasság alatt érzem esetleg jogosnak.

[ Szerkesztve ]

(#38372) D.Orion válasza Frenky89 (#38354) üzenetére


D.Orion
veterán

Valami ilyesmiket keresel? :U
1
2
3
4
5

[ Szerkesztve ]

(#38373) kovsol


kovsol
titán

Ma mivel jó idő van gondoltam tekerek egyet. Először mentem SPD-vel. Azért egy oldalra eldőlés befigyelt. Két kutyát sétáltató nő épp arra járt, azok csak rémülten lestek, hogy mi történt velem. :D

May the Force be with you!

(#38374) LonGleY válasza kovsol (#38373) üzenetére


LonGleY
veterán

Az teljesítmény! :] Én egyszer dőltem el részegen egyhelyben a pedál miatt. :>

(#38375) Runner_fxr válasza FIREBLADE78 (#38360) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Gyengék voltak a fékek vagy inkább kevés volt benne az olaj? Mert nem mindegy, azok az új XT fékek elég brutálisan fognak. Egyébként egy telópumpát mindenképpen vegyél hozzá ha megveszed a bringát, hiába állítják be a súlyodhoz, elképzelhető, hogy te majd állítasz még a nyomáson. Nálam általában mindig ott volt a telópumpa amikor bringázni mentem. Sokszor állítgattam rajta, mire megtaláltam az ideális nyomást.

(#38376) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Shimano pedálból csak pd-t780 az egyik oldala sima felület és a másik spd?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#38377) Frenky89 válasza D.Orion (#38372) üzenetére


Frenky89
őstag

Igen, ilyesmit. Az utolsó kettőt pl. ezidáig még nem találtam meg.

(#38378) FIREBLADE78 válasza Runner_fxr (#38375) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nagyon könnyen belehetett húzni, valszeg az olaj probléma lehetett. Mondhatom nekik,hogy töltsétek fel?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#38379) mihione


mihione
őstag

Sziasztok!tudtok valami normalis szervizt pesten ahol vallalnak avid legtelenitest?vagy esetleg hazi praktika ra? Azt tudom hogy kell ket fecskendo atlatszo cso es valami amit betudok csavarni a feltolto lyukakba.egy fecskendovel probaltam de nem nagyon birtam fekfolyafekot bejuttatni.illetve szetkaptam a fektestet kipucolni belul volt valami zsirszeru cucc ami faszam eltomitette a furatokat.a fekkart mar nem mertem szetszedni de az normalis hogy a legtelenito es a fekcso nyilasa kozt nem jar at szabadon a levego ha belefujok pumpaval?

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#38380) LonGleY válasza mihione (#38379) üzenetére


LonGleY
veterán

Légtelenítő szett kell hozzá, és megfelelő csereolaj. Inkább a szervizt tudom javasolni az esetedben... Hol laksz egyáltalán? Én csak a 22. kerületben tudnék egyet, akiknél van is ilyen szett.

(#38381) FIREBLADE78 válasza D.Orion (#38369) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Értem,köszi,de az aláírásomban lévő bringához gondolom a normál kialakítású kell és 1,1/8 a villanyak?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#38382) LonGleY válasza FIREBLADE78 (#38381) üzenetére


LonGleY
veterán

Igen, minden bizonnyal.

(#38383) Runner_fxr válasza FIREBLADE78 (#38378) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Persze, nem hinném, hogy ez problémát jelentene. Meg írják, hogy ajándék az első nagy szerviz, futárral viszik a bringát is.

[ Szerkesztve ]

(#38384) mihione válasza LonGleY (#38380) üzenetére


mihione
őstag

Dunaharaszti,csocsere miatt kerult szerelohoz aztan osszeganyoltak shimano csovel es dot olajjal az asvanyis csovet amit szetmart es valszeg igy kerult be az a fura zsirszeru anyag igy mar nem is dolgozott a fek,aztan atkerult a hugoba kalvin teren ahol a faszi rakott ra rendes csovet de nem tudta feltolteni (gondolom a dugulas miatt) de mondta h nem is foglalkozik vele mert nincs ra ideje.en kipucoltam a dugatyu dolgozik mert vakuum es tulnyomas van a csoben.innentol kezdve elvileg mukodik nem?

Ja egyebkent olaj is van DOT4-es.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#38385) LonGleY válasza mihione (#38384) üzenetére


LonGleY
veterán

Szerintem kuka, de ki tudja... Sok sikert!

Én kifizettetném az egészet az első szerelővel, de minimum rájuk borítanám a pultot. A legutolsó idióta barom tudja, hogy nem szabad a különféle olajokhoz készült alkatrészeket mixelni. Eleve a fékpofákon kívül nem is szokás nem gyári alkatrészekkel dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#38386) mihione válasza LonGleY (#38385) üzenetére


mihione
őstag

En probalkozok vele mert elotte nem volt semmi gaz,remelem sikerrel jarok.vegso soron pedig biztos reklamas lesz...azert kosz.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#38387) LonGleY válasza mihione (#38386) üzenetére


LonGleY
veterán

Nekem ez lenne az első, ha elbaszták, hozzák is helyre.

(#38388) FIREBLADE78 válasza Runner_fxr (#38383) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Mondta a csávó ezt a szervizt,de már talán nem él?! Esetemben nem lényeg.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#38389) mihione válasza LonGleY (#38387) üzenetére


mihione
őstag

Probaltak csak 2 het varakozas utan mar a hocipom televolt az igergetessel...sajnos ilyen "szervizek" vannak

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#38390) Frenky89 válasza FIREBLADE78 (#38381) üzenetére


Frenky89
őstag

A 2013-as/2014-es modellekben tuti, hogy 1 1/8"-os a villanyak.

(#38391) FIREBLADE78 válasza Frenky89 (#38390) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Meglesznek a gépek,akkor mehetnénk csapatni.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#38392) Frenky89 válasza FIREBLADE78 (#38391) üzenetére


Frenky89
őstag

Benne vagyok, ha ezt a rengeteg vizet elhordatod valakivel. :)

(#38393) FIREBLADE78 válasza Frenky89 (#38392) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Vizet? Hun? :) tegnap elmentem eko parkhoz,de nem találtam a pályát. Hol van az?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#38394) HEAHEA válasza Runner_fxr (#38358) üzenetére


HEAHEA
tag

Szia! Köszönöm válaszod! Tulajdonképpen azért szimpatikus számomra az egyedi összeállítás lehetősége egyes gyártóktól, mivel egyénileg a kerékpár építés sokkal költségesebb, mint egy komplett bicaj. Ez a váz tetszik Scart Light 9.0 , egy olcsóbb szettel nekem simán elég lenne,ha megcsinálnák,mivel így alapból a komplett bringa ára már elég húzós lenne számomra. Vagyok úgy hogy hába tetszik az adott kerékpár (színe is), ha már a pénztárcámnak szűkös. Példának okáért ott van mondjuk a Bergamont Helix 7.0.

(#38395) chris-v


chris-v
senior tag

Szeretnék venni online egy SH-MT34B Shimano cipőt.
Régebben írta valaki, vagy talán több mindenki, hogy méretügyileg a Shimano cipőkből érdemes eggyel nagyobbat venni, mint a lábméret.
Általában 45-46-os cipő szokott jó lenni. Most lemértem, a talpméretem 29 cm.
Ezt a mérettáblázatot találtam a Shimano honlapján, ami szerint a 46-os cipőnek jónak kellene lennie.

Kérdésem az lenne, hogy ez tényleg kell-e az eggyel nagyobb méret, mi a tapasztalat?
Vagy rendeljem be a 46-os, higgyek a táblázatnak? :U

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#38396) kovsol válasza chris-v (#38395) üzenetére


kovsol
titán

Ezt a shimano cipőt vettem a héten. Nekem 43,5 44-es cipőim vannak, és a 45-ös méret lett jó. Shimano cipőkből mindig nagyobb méret kell, mint a normál cipőből.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#38397) szjoci válasza kovsol (#38396) üzenetére


szjoci
őstag

De jó ára van! Van egy Northwave Spike Pro-m, hülye voltam mert próba nélkül rendeltem és nem éppen az én széles lábfejemre lett tervezve ez a cipő... Viszont most megint hülye leszek, mert lehet rendelek egy ilyet. :B Elég vastagnak tűnik a talpa, stopli leér, kopog séta közben? Bár gondolom igen.

[ Szerkesztve ]

(#38398) kovsol válasza szjoci (#38397) üzenetére


kovsol
titán

Nekem elég széles és magas is a lábfejem mégis jó a lábamra. Itthon a parkettán nem kopog sík terepen, de ha kint mászkáltam vele akkor ott leért a fém. Első spd cipőm, így nem tudom hasonlítani máshoz.

Egyébként méret miatt cserélik a cipőt itt szó nélkül azt mondta a srác. Én személyesen bementem hozzájuk, mert pont volt méretemben, és fel is próbáltam ott.
Amúgy weben rendelt cuccokra 14 napos visszaküldési lehetőség van a törvény szerint.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#38399) chris-v válasza kovsol (#38396) üzenetére


chris-v
senior tag

Hmmm....
Akkor 47 lenne a tuti?
Az a baj, hogy külföldről jönne a cucc, oda nem szívesen küldözgetném vissza. Itthon ugye más a helyzet. :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#38400) szjoci válasza kovsol (#38398) üzenetére


szjoci
őstag

Vissza lehetett volna azt is küldeni, de gondoltam majd "betörik". És nem. Nem is nagyon van kedvem már felvenni, úgyhogy meg is rendeltem ezt a cipőt.
Ha valakit érdekelne egy szép állapotban lévő alig használt 42,5-es Northwave Spike Pro cipő, az dobjon privit!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.