Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37551) ricshard444


ricshard444
veterán

Hasznaltan 180ert azert az en szintemhez boven jok vannak szerintem, ujon 180 az valoban semmi sajnos, de hasznaltan veszek mindenkepp.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#37552) LonGleY válasza ricshard444 (#37551) üzenetére


LonGleY
veterán

De minek össztelós? Használtan se kapsz normálisat annyiból. Helyette lehetne egy jó montid...

[ Szerkesztve ]

(#37553) belaazallat válasza ricshard444 (#37551) üzenetére


belaazallat
addikt

Szia!

Össztelós gépet, arra a felhasználásra, amit leírtál, felesleges, nem használnád ki. Kicsit részleteznéd a földút fogalmát nálad, mert ha kitaposott ösvényekre gondolsz, akkor még lehet egy cross treking is megfelelne neked.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#37554) D.Orion válasza LonGleY (#37552) üzenetére


D.Orion
veterán

+1 Használt hardtrail-re, akár 180K-ért is. Azért már olyan gépet lehet kifogni amivel amatőr/hobby szinten élmény és gondtalan a terepezés.

Én 130K-ért vettem alu vázas Fox telós, Mavic, SLX/XT felszereltségű gépet, súly 10K alatt. Persze a hajtás kopott rajta, így szezon elején már cserés lesz, de élmény vele menni.

(#37555) chris-v válasza LonGleY (#37552) üzenetére


chris-v
senior tag

180-ért már lehet normális montit újat is venni ha nincsenek extrém elképzelések. Használtat meg még jobbat.
Én nem vennék össztelósat, felesleges.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#37556) Because válasza Gyufaaa (#37538) üzenetére


Because
őstag

ma voltam a bánhidai boltban teljesen korrektek voltak, kicserélték a 7 sort 8-asra (ha már upgrade akkor ezt is). pont előttem jöttek egy javíttatott bringáért a srác tételesen felsorolta mit csinált vele és még megkérdezte a vevőt írjon-e róla áfás számlát, hogy el tudja számolni. nekem is ugye adta a tippeket hogyan tegyem be a kormánycsapágyat, hogyan csináljak házi láncos kart. azt hiszem innentől csak náluk fogok vásárolni!

(#37557) Runner_fxr válasza ricshard444 (#37551) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

180-200 körül vannak már egész jó, használt össztelós mtb-ok. Xc kategóriában, tehát 100mm-es rugóúttal, illetve 120mm körüli belépő AM bicajok. Itt a kérdés inkább az, hogy szükséged van e rá és, hogy értesz e a bicajokhoz annyira, hogy jó üzletet köss a használtpiacon?

Szerintem ez 170-ért nem olyan rossz. [link]

[ Szerkesztve ]

(#37558) ricshard444


ricshard444
veterán

Köszönöm a válaszokat, tavaly eléggé belementem a témába /a topikba/, így azért nem vagyok tudatlan a márkákat és a figyelnivalókat tekintve.

Szóval felesleges erre az össztelós, rendben, ha mégis sikerül valami jó ajánlatot kinéznem az utóbbi kategóriában, akkor felkeresem a topikot :) :R

Runner: Ezt néztem pont :)

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#37559) Runner_fxr válasza ricshard444 (#37558) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért egy topik olvasása még kevés ahhoz, hogy ne tudjanak átverni, gyakorlati tapasztalatok is kellenek.
Ha mindenképpen használt, akkor kereskedést javaslok inkább mint magánszemélyt.
Ha erdőbe is mennél vele, akkor azért azt, hogy felesleges egy XC/AM össztelós, még nem mondanám, mert mindenképpen kényelmesebb lesz mint a merev. Ezt neked kell tudni, hogy áldozol e egy kis pluszt a kényelemre, meg a stabilabb futóműre. :) Azért arra figyelj, hogy lock legyen a tagon legalább.

(#37560) FIREBLADE78 válasza Runner_fxr (#37559) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Mi van,akkor ha veszek tőlük egy biciklit és tegyük fel pár héten belül megadja magát egy komolyabb alkatrész normális felhasználás mellett? Adnak számlát vagy valami elismervényt? Gondolom azzal is kitörölhetem a ...

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#37561) D.Orion válasza FIREBLADE78 (#37560) üzenetére


D.Orion
veterán

Maxibike pl. adásvételit ír 2 példányban. Teljesen korrekten váz számmal együtt. Továbbá fél év garit vállalnak a komolyabb cuccok garanciájára. Bele van írva az adásvételibe ez is.

(#37562) FIREBLADE78 válasza D.Orion (#37561) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

okde nekem ez kell :)

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#37563) belaazallat válasza FIREBLADE78 (#37562) üzenetére


belaazallat
addikt

Az egyik szerelőjük PH!-s. Korábban gyakrabban írt ide, legtöbben csak jót mondanak az üzletükről.

Én emailen kérdeztem készletről őket, pár órán belül képekkel érkezett válasz. Korrektek voltak. Nekem csak ennyi személyes tapasztalatom.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#37564) FIREBLADE78 válasza belaazallat (#37563) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

héten feljutok bpre és onnan elmegyek megnézni,remélem jó lesz méretben :C

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#37565) Napfénysüti

Jól látom hogy Contador lánckerék sora nem Dura Ace hanem Ultegra? :D
[link]

Més que un club!

(#37566) Narakh


Narakh
senior tag

Használ esetleg valaki 27,5-es kerekű montit 16"-os vázzal? Egyértelműen az volna a méretem, de sajnos sehol nem tartanak ilyen kicsit készleten (nem beszélve arról, hogy a legtöbb gyártó páratlanul számoz, ami már pont nem jó). Egy esetleges külföldi rendelés előtt viszont mindenképp jó volna látni, mennyire festene gnómul a váz.

Tudom, geo függvénye is a dolog, de azért ha valaki tud segíteni, egy fotóért nagyon hálás tudnék lenni.

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#37567) tome0001 válasza belaazallat (#37563) üzenetére


tome0001
senior tag

Én már két bicómat is tőlük vettem és mindig hozzájuk járok szervizelni is. Korrekt kiszolgálás, jó árak, szakmailag hozzáértő csapat, én is csak ajánlani tudom őket.

(#37568) lsebestyen válasza Napfénysüti (#37565) üzenetére


lsebestyen
addikt

Válság van.. :(

(#37569) fpeter07 válasza Napfénysüti (#37565) üzenetére


fpeter07
veterán

Valahol muszáj nehezíteni.

(#37570) Napfénysüti válasza fpeter07 (#37569) üzenetére

Nekem is az ugrott be. De ilyenkor nem a hajtáshoz raknak inkább plusz súlyt?

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#37571) Tothgera30 válasza Frenky89 (#37548) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Felejtsd el, ennyiért jobb setup-al is kapsz.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#37572) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Régi reklámok... :R

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#37573) Runner_fxr válasza FIREBLADE78 (#37560) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Kereskedő, általában vállal némi garanciát a használt bicajokra, meg eleve úgy árulják, hogy át van nézve. Nyilván vannak linkebb kereskedők is, de szerintem nagyobb az esély, hogy egy magánszemély akar lehúzni, mint egy bolt. Ezért nem rutinos bringásnak inkább a kerekedést javaslom.

(#37574) imyourfriend válasza Runner_fxr (#37573) üzenetére


imyourfriend
őstag

Igaz, a kereskedésnek megvan az előnye hogy tudja az ember hol vette a bringát. Ha átvágták és nem akarják visszaadni a pénzt akkor tudni hogy melyik ablakon kell behajítani a bringát majd beugorni és "visszaszerezni" a pénzt. ;] :DDD offot félretéve, személy szerint csakis olyan boltot ajánlok ahova már régebb óta jár az illető és valamelyest ismeri az ott dolgozókat, így kevésbé ejthetik át adott esetben.

(#37575) Narakh válasza Narakh (#37566) üzenetére


Narakh
senior tag

Kicsit jobban utánanézve látom csak, hogy 27,5-hez nemigen kapni még emberi árban villát...

Erről a gépről mik a vélemények? Hasonlóan felszerelt, tavalyi Level A3-at olcsóbban kapni, de annak a festésével nem vagyok annyira kibékülve. Használt bringa nem jön szóba.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#37576) Runner_fxr válasza Narakh (#37575) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hány centi magas vagy?
A linkelt kerékpár szerintem jó ár/érték arányú és pofásan is néz ki ez a színkombináció. Az ilyen árkategóriában lévő bringáknál inkább a villa a gyenge pont, sajnos az egy kalap sz@rt sem ér, így azt érdemes cserélni, amúgy teljesen okés hobbi használatra.

(#37577) Narakh válasza Runner_fxr (#37576) üzenetére


Narakh
senior tag

Nagyjából egyhetven vagyok. Elvileg akár M-es vázak is jók lehetnének, de gyakorlatilag a 18"-os Aimem már kicsit nyújtózós, és a lágy részek is félően közel vannak a felsőcsőhöz. Egy 17"-os A3-on ültem nemrég, az jelentősen jobb érzés volt.

Egyébként is tervezek majd venni egy RS XC32 villát, ha elviszik az Aimet, csak az zavar, hogy ha nem lenne ilyen kifacsart szépérzékem, egy A3 mellé még az is majdnem kijönne a linkelt gép árából. Egy vadi új bringát egyszínűre fényeztetni meg milyen már... ;]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#37578) Runner_fxr válasza Narakh (#37577) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hát akkor valóban inkább az S-es (16"-os vagy 17"-es) lesz a jó. Felső cső hosszt is érdemes nézni, neked kb 54-55 centi az ajánlott, de amikor ráülsz, az dönti el, kényelmes legyen, az a lényeg.
Átfényezés valóban hülyeség, 25-30 ezer alatt senki nem csinál minőségi kerékpár váz fényezést, ráadásul még eladáskor sem jön jól, mert azt hiszik azért van átfényezve, mert javított a váz, így kevesebbet is fog érni mint gyári fénnyel.

[ Szerkesztve ]

(#37579) viko81 válasza Narakh (#37575) üzenetére


viko81
csendes tag

Üdv!

Ez teljesen vállalható ennyiért :
[cube analog 27.5]

Hajtóművet, kpcs-t lecserélteted egy aliviora (octalink fc-430, és bb-es25 kpcs-re ) .
Beszámítással szerintem 10e-ből megáll (új/akciós árak :11700, 3600).

(#37580) Narakh válasza viko81 (#37579) üzenetére


Narakh
senior tag

Szép lenne, de már csak egy-két L-es meg XL-es van (ha azóta még van egyáltalán). Az új már drágább lesz.

De azért köszönöm. Én is Cube-nak örülnék a legjobban.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#37581) viko81 válasza Narakh (#37580) üzenetére


viko81
csendes tag

Nem néztem méretet, bocs.

Ezt próbáld felhívni , hátha maradt raktáron.

cube

b,Gepida Ruga se annyira rossz, kérdés mennyire tartós a váz festése. ( gyengébb villával -mondjuk ebben a kategóriában teljesen mind1- full alivio , deore hv. )

ruga 650b

(#37582) Narakh válasza viko81 (#37581) üzenetére


Narakh
senior tag

Lászlóéknál is csak nagy bringák maradtak. Máshol próbáltam a Gepidát és Level R3-at is, de 27,5-es keréknél már sajnos a 17" is nagy (nagyjából ugyanaz, mint a mostani 18" 26-os). Eléggé sajnálom, mert az R3 még szép is.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#37583) csaabz válasza Narakh (#37575) üzenetére


csaabz
őstag

Az a Felt bringa nagyon nehéz. Inkább nézz egy hazai, jobban felszerelt használtat. :R

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#37584) Frenky89 válasza szjoci (#37550) üzenetére


Frenky89
őstag

(#37550) szjoci:
(#37549) hegyimorc:

Akkor valószínűleg a nem összekopott rendszert éreztem.
Köszi a válaszokat!

(#37585) Because


Because
őstag

minden gond nélkül sikerült az M20 rúddal behúzni a csapágycsészéket a vázba, de a kónusz nem megy rá a villára... sebaj visszatérek egy alsó kategóriás telóhoz.
haladok a többi részével is, váltót szétszedtem kiáztattam, kerékcsapágyak újrazsírozva.

(#37586) RichieTri válasza Because (#37585) üzenetére


RichieTri
senior tag

volt régen egy 1"-os fejcsövű outim.
meghalt benne a villa, vettem hozzá egy másikat és én is így jártam... az új villára nem tudtam ráütni a központosítót. aztán valahol felvilágosítottak, hogy az 1"-os nyakakból mintha két külön méret lenne. persze mindkettő 1"-osként van definiálva, de pont annyira különbözőek, hogy a kicsit vastagabbra nem megy rá a "kónusz".

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#37587) Because válasza RichieTri (#37586) üzenetére


Because
őstag

gondoltam rá, hogy megcsiszolom a nyakat, de nem merem, mert nincs kedvem, hogy menet közben neadj kitörjön... a merev villától sokszor megfájdult a csuklóm így nem is bánom, hogy lecserélem.

(#37588) Frenky89


Frenky89
őstag

Best hirdetés evör!

Egyébként hogyan lehet úgy keresni bikemag aprón, hogy a második oldalra lapozáskor ne felejtse el a rendezési beállítást?

(#37589) perl


perl
újonc

Sziasztok!
Vásároltam egy használt agyváltós kerékpárt simano nexus sg-7c18 agyváltó van rajta.
És az a probléma, hogy ha tolom, a kerékpárt forog a hajtókar is.
Valaki tudna segíteni mi, lehet a probléma?

(#37590) Maximum1 válasza perl (#37589) üzenetére


Maximum1
őstag

Rossz a láncvonal.
Amikor vetted akkor nem forgott?
Pucold meg a láncot, egy darabig jó lesz megint.

[ Szerkesztve ]

(#37591) perl válasza Maximum1 (#37590) üzenetére


perl
újonc

Amikor meg vetem akkor is forgott.
A kerékpár kontrafékes.
Ha felemelem a kerékpárt és megtekerem kézzel, könnyen fut a kerék, de ha megállok a tekeréssel érzem, hogy lassul a kerék és forgatná a hajtókart a kezemben.

(#37592) Maximum1 válasza perl (#37591) üzenetére


Maximum1
őstag

Lánc nem feszes?
Csúszópapucsos a váz? ha az akkor központban van a hátsókerék? stb..
Valami képet feltehetnél a bringáról.
Szerintem nincs nagy baj, de elkel vinned beállíttatni.

(#37593) zoli03 válasza Maximum1 (#37592) üzenetére


zoli03
őstag

Az agyváltó miatt is áthajthat, ki tudja, milyen állapotban van. Semmit nem tudni az előéletéről, hogyan használták, volt-e karbantartva, stb.

(#37594) perl válasza zoli03 (#37593) üzenetére


perl
újonc

Nem tudok semmit az előéletéről, de tokéletesen vált az biztos.

(#37595) Maximum1 válasza zoli03 (#37593) üzenetére


Maximum1
őstag

Nekem úgy rémlik hogy amikor nem tekerem akkor kiold a váltó és olyankor szabadonfutó.
Legalábbis az enyémen ezt tapasztalom, ez egy 8-as Alfine, de szerintem ugyanaz az elve a shimanoknál.

[ Szerkesztve ]

(#37596) perl válasza zoli03 (#37593) üzenetére


perl
újonc

A lánc nem feszes a váz csúszópapucsos .

(#37597) Frenky89


Frenky89
őstag

Utolsó mentsváram: LTD Race '14

Használthoz képest biztos nem éri meg, viszont az alapból kinézett '15-ös ACID teljes árához képest szerintem igen. Talán a bringacserés árhoz képest sem és ez is az egyetlen egy szívfájdalmam, hogy jó lett volna tavaly nyáron eszmélni, hogy nekem egy ilyen kell... mert bazi nehéz azokra az árakra lealkudni a dolgokat, amilyenek akkor voltak. :O

Mellesleg azt hiszem ez a gép az amelyik a sokat emlegetett ACID mellett még tetszik is.
- Nincs összevisszaság a felszereltségben.
- Az ARG geo miatt rövidebb láncvilla még nem olyan rövid, hogy a hátsó kerék a nyeregvázcsövet súrolja.
- RS villa van rajta, ami talán előny a Manitou-val szemben abból a szempontból, hogy többen ismerik, így ha baj van vele, akkor nem kell annyit küzdeni.

Kérdés: levegős telóhoz mindenképpen kell külön pumpa, vagy megoldható átalakítóról hagyományos kompresszorral/pumpával?

(#37598) Tothgera30 válasza Frenky89 (#37597) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez már valami. Nincs rossz ára.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#37599) Runner_fxr válasza Maximum1 (#37595) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én úgy tudom, hogy az Alfine is shimano termék. :)

Frenky89: Mindenképpen kell telópumpa, maga a szelep sima autószelep, de a hagyományos pumpa nem tesz neki jót, mert jóval nagyobb mennyiségű levegőt fúj. Illetve azt se látod mekkora nyomást fújsz bele.
Egyébként ilyen xc bicajoknál az se gáz ha neked nincs, egyszer felfújják a súlyodhoz, utána állítgatni nem nagyon kell. Levegőt ezek nem szoktak ereszteni, AM és Enduro össztelósnál nem árt ha van saját is, mert azt szokták sűrűbben állítani, ha nagyon zúzós pályára tévedsz, vagy hosszabb távú tekerés van.

[ Szerkesztve ]

(#37600) Cadal válasza Frenky89 (#37597) üzenetére


Cadal
őstag

Hetek óta nézegetem ugyanezt a bringát én is. (csak sajna most nincs rá 320K-m :) ) Viszont azt merem állítani, hogy az egyik legjobb ár/felszereltség mutatóval rendelkezik jelenleg a piacon. A 2015 verzió már nem ilyen jól felszerelt és drágább is. Szal ha most akarsz vásárolni, akkor ezzel nem fogsz mellé. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.