Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#275601) velizare válasza MPowerPH (#275520) üzenetére


velizare
nagyúr

ha veszel kereket, akkor drága a kupakszett, ami átalakítja egyikből a másikba. :O

amúgy eddig még mindig sikerült úgy visszarakni a kereket, hogy a tárcsa jó legyen gyorszárason is. nem tartom valószínűnek, hogy az én kezem lenne ennyire jó, inkabb a tárcsafék miatt ilyan az agy kialakítása. :F

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#275602) MC Pite válasza ZavaBalazs (#275472) üzenetére


MC Pite
veterán

Legtöbb ismerős hónapokig, vagy akár egy évig hagyja a kitámasztó kereket, mire leszedi, a gyerek bizonytalan, fél.
Oviban úgyis ismerkedik támasztókerekessel, otthon a sajátján se annak, se a seprűnek nem látom előnyét.

Nálatok is megért volna egy próbát pedál nélkül ismerkedjen az új, nagyobb géppel (vagy bejön vagy nem, de jellemzően jó lépcsőfok).
Kismotort, futóbringát meg a pedálost is használta, mikor milyen hangulata volt (az udvarba mindhármat néha).

Ugyanígy nem fogtuk semennyit, mert nagy futóbringaként megismerte a 16"ost. Pedált akkor raktam fel ha kérte, letekertem ha nem kérte.

6030D: 4 és ¼ évesen ült pedálosra (oviban már bő 3tól támasztókerekesre). Nem siettem el, egy kicsi fegyelmet, stabil jobb-bal oldalt tudást akartam (meg 12ről 16"ra váltani, 14est kihagyni) mert önfejű a kisasszony, és felénk csak az utcán lehet bringázni (bringaút legakább olyan veszélyes, meg addig is el kell jutni).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#275603) Mezga Aladár válasza Hasaggymeg (#275597) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mezga Aladár...olyant már nem használok, szerintem is gyenge, azzal jött a bringa. Ez a szendvics meg aranyárban megy, annyiért 3 db. RT64-est veszek ami a terepen is kiszolgál. :F

Nálam ez sem vált be. Lehet, hogy az időnkénti nagy tempó és a 110+ kg testsúly is belejátszik.
Amikor felraktam az RT-MT800 tárcsát a szám is nyitva maradt annyira jó.

Más. Visszaalakítottam a téli bringát koskormányosra.


És megint majdnem ilyen lett:

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#275604) balintbaba válasza Mezga Aladár (#275603) üzenetére


balintbaba
tag

Hogy adja ki ugyanaz a stucni koskormánnyal és sima flat barral? Van ott hajlékonyság! ;]
Egyébként adja, Steel Is Real!

(#275605) Tin válasza jjeahh (#275596) üzenetére


Tin
veterán

Persze, de fogalmam sincs, mennyit kell bírnia ezeknek. Egyelőre nincs gondom. Mondjuk én általában nagyobbat fékezek, aztán hagyom hűlni, majd újabb nagyobbat. Aki folyamatosan vasalja a féket, annak nyilván hamarabb elkopik. De egy erdőben mást nem tudsz csinálni...

(#275606) vallas


vallas
senior tag

Szerintetek, melyik lenne jobb vétel?
[link] full hydrós tiagrás Scott speedater gravel
vagy ez
[link] 2021-Cube Attain Race ez viszont csak bovdenes, de talán egy kicsit sportosabb a geoja mint a Giant-m és arról át tudnám dobni a hydrós szettet....
A Giant meg átalakulna 1x-s asszonyos /graveles bicónak...

ilyent tudtam gyártani a geókról... [link]

[ Szerkesztve ]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#275607) 6030D válasza MC Pite (#275602) üzenetére


6030D
Ármester

Na, akkor jó, hogy nem állítottam a lányomat sarokba, hogy legyen már rendes gyerek, ne kelljen szégyenkeznünk a támasztókerék miatt. :N Szóval máskor ilyen történetek mellé biggyesszük oda, hogy hány éves a gyerkőc, nehogy megutáltassuk a bölcsissel a bringázást, mert nem hajlandó a pedálost támasz nélkül hajtani.
Nálunk így nézett ki a sorrend:
- 17 hónaposan ült a legkisebb motorra, akkor még csak sétált a lába között a motorral
- amikor már úgy hajtotta magát a motorral (mindig kapott nagyobbat), hogy ellökte magát, és hátrafelé felhúzott lábbal gurult, akkor kapott futóbringát (fórumtársnak pacsi érte). Ekkor volt 25 hónapos.
- a harmadik szülinapjára kapott egy műanyag pedálos traktort, amin tök jól megtanulta, hogy forgassa körbe a lábát. Ez után 1 hónappal vettünk is neki egy 12"-os pedálos bringát támasztó kerékkel. Kis gyakorlással rájött, hogy kell ezen is forgatni a lábát, hogy haladjon. Kicsit kanyarogva ment először, szóval ha ezt megnehezítettük volna azzal, hogy még neki is kell egyensúlyozni, akkor tuti inkább visszaül a futóbringára.
- Karácsony előtt kezdte el ő mondogatni, hogy vegyük le a támasztókereket. Közben mindenki megbetegedett, meg remek időjárás volt, szóval ez egészen a tegnapi napig húzódott (vicces, hogy pont most volt itt is téma :) ). Szóval támasztókerék le, seprűnyél keres, bedug, nem fér be. Gyerekseprűnyél szintén. Akkor majd én fogom a kabátját. Kb 200 m imbolygás után már pár métert el tudtam engedni :C , de negyed óra után elfáradt ő is meg én is a futásban. :D Tetszik neki, szerintem pár nap gyakorlás, és menni fog. A fékkel lesz baja, mert előtte tanulta meg, hogy lehet vele faralni, és most direkt satuzik mindig. :U Februárban lesz 4 éves.

A hosszú mondandóm lényege, hogy szerintem hagyni kell őket tanulni, mindig egy kicsit, de nem szabad sokat elvárni hirtelen. Egyébként nálunk a mai napig felváltva használja a motort, a futót és a pedálost is. Mindegyik egy másik játék neki, pedig a motoron ülve már elég mókásan fest (asszony akart neki venni nagyobbat, de mondtam, hogy azt felejtse el).

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#275608) balintbaba válasza vallas (#275606) üzenetére


balintbaba
tag

Szerintem egyik sem kell a Giant mellé. Ha sportosabbat szeretnél az nem elég, ha lejjebb teszed és/vagy hosszabb stucnit raksz a Contendre? Ha mindenképp kell az új bicó, márkán belül maradva TCR-okat nem néztél? :U

[ Szerkesztve ]

(#275609) vallas válasza balintbaba (#275608) üzenetére


vallas
senior tag

Azért kéne, hogy Asszonyé is tárcsás legyen, nagyobb gumimérettel, mert a fertőtó körön panaszkodott a 25-s gumira :D és így mivel kb egymagasak vagyunk így megoldható lenne, hogy legyen egy "sportosabb" gép nekem, és egy gravelesebb 1x-s nekem, és amikor ő is jönne akkor neki is... úgy sem szereti az első váltót....

Olyan nagyon max 400-t költenék rá abba nem fér bele a TCR

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#275610) szimpláncsak válasza vallas (#275606) üzenetére


szimpláncsak
tag

Szerintem drága ennyiért a cube. (Én 350-ért hirdettem a saját cross race-em, dt swiss kerékkel és hidros tiagra-val) Szóval ha választani kell a kettő között inkább a scott :)

(#275611) Mezga Aladár válasza balintbaba (#275604) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hogy adja ki ugyanaz a stucni koskormánnyal és sima flat barral?

Ez egy old outi 1993-ból. Amikor átalakítottam egyeneskormányosra azt gondoltam jó lesz téli bringának. Viszont valahogy nem éreztem jól magam rajta, úgyhogy visszaalakítottam.
Úgy tűnik így adja ki a geometriát a bringa.
Jól esett ma már kossal tekerni vele.

Ilyen volt gyárilag:

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#275612) rétisün válasza vallas (#275606) üzenetére


rétisün
veterán

pusztán szimpátia alapján Cube, szóval ezt ne vedd figyelembe :-)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#275613) rétisün válasza vallas (#275606) üzenetére


rétisün
veterán

szerintem a Scott is bovdenes:

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#275614) vallas válasza rétisün (#275613) üzenetére


vallas
senior tag

Na látod ezt észre sem vettem.... tök olyan a fék mint ha hydrós lenne...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#275615) Oktaan


Oktaan
csendes tag

Segítsetek! Valamint elcsesztem a hátsó aggyal. Bringamosásnál levettem a sort, hogy alaposan megtisztítsam, és kicsit megtörölgettem a kazettát (dt swiss 370). Aztán a kezemben maradt a kazetta, gondoltam sebaj, kicsit megzsírozom. Nem raktam sok zsírt, éppcsak vékony filmréteget a kalapácsok mellé. Sort visszaraktam, de nagyon szorul, gyakorlatilag megszünt a szabadonfutás. Ha számít valamit, gyorszáras a kerék. Már többször kiszedtem, letöröltem a zsírt, beszerelés előtt jónak tűnik, de mikor visszarakom a kereket a helyére és rögzítem a gyorszárral, akkor ismét szorul. Biztos valami bagatel hiba van, de nem jövök rá.

[ Szerkesztve ]

...

(#275616) Sleek válasza zsola32 (#275547) üzenetére


Sleek
senior tag

Abban a szép vörös színben rendelted ? :) Gratula amúgy hozzá :)

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#275617) chubby2o6 válasza Kro (#275589) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Bocs, de ez azonnali upgrade-ért kiált :DDD

(#275618) zsola32 válasza Sleek (#275616) üzenetére


zsola32
őstag

Köszi
Így igaz, piros (fekete a felsőcső teteje) lesz
[link]
Legalább látszik az úton :DD . meg szürkét nem akartam.
Az 5000-es tetszett zöld színben, de mint írtam az gyengébb volt kerék/hajtókar/féktárcsa vonalon, így ért ez a gép +70 rugót.
Lehet hogy már szombaton elmegyek érte, jövő héten elég tré lesz az idő, nem szívesen mennék Sopronig - Pécsről.

Közben írt a másik bringaboltos tag, hogy mégis kicseréli a hajtókart, de addigra már sínen volt ez a projekt. Az 5. bringát nem tőle veszi a család :Y :DD .
Egyébként meg mi leszünk a Merida arca, mind az 5 gép ez a márka. :C
Végre elérte a család, hogy mostanában nem kell bringa senkinek, a lányom 16 éves, már nem nő, így neki meg a páromnak már nem kell variálni a méretekkel. A fiam Speederje lett a lányomé, és az én bringáim meg jók lettek a fiamnak.
Egy bringát még el kell adnom az is egy Merida, egy 27.5.ös teleszkopós masina, és végre végeztem a bringás projektel :)

[ Szerkesztve ]

(#275619) Maximum1 válasza zsola32 (#275618) üzenetére


Maximum1
őstag

Szép darab, piros az plusz 5watt.
Látom ez még 11 sp , nem gondolkodtál 105 Di2 12sp szettben?
Márkán belül is van teszt. /Dina Marci/

[ Szerkesztve ]

(#275620) Oktaan válasza Oktaan (#275615) üzenetére


Oktaan
csendes tag

Na megvan a hiba. A tömítőgyűrűt rossz helyre raktam, ezért szorult a kazetta. Meg amikor visszarakom a kazettát, nem kell izomból megnyomni, csak épp a halk kattanásig, különben a tömítés megintcsak beszorítja. Most megint fasza, és legalább ma is mozogtam valamit. :))

...

(#275621) Ringman


Ringman
nagyúr

Itt tart, még vagy 2 hét, mire megjön minden (koskormány lehet 3, de addig ez a 42 cm-es is jól lesz)

[ Szerkesztve ]

(#275622) ZavaBalazs válasza MC Pite (#275602) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

"Nálatok is megért volna egy próbát pedál nélkül ismerkedjen az új, nagyobb géppel"

ja, arra tuti jó lett volna, hogy elvegyem a kedvét (de erről szól a hozzászólás fele...), és rá se akarjon nézni. hidd el, ismerem a fiamat ;)
annyit akartam mondani, hogy a futóbiciklin (avagy az angolul sokkal találóbb elnevezésű balance bike-on) megtanultakat nem felejti el a gyerek akkor sem, ha ismerkedéskor ott az oldalkerék. az alsószomszédnál 3 nap után vették le, nálunk pár hét (vagy hónap? nem emlékszem már...) után került le, egyik gyerek se szenvedett belőle semmilyen hátrányt, hogy nem egyensúlyozós biciklin ismerkedett az alapokkal. persze lehet, hogy ha 1 évig hagyjuk rajta, akkor kinevelődik belőle, vagy ha kismotor után rögtön az oldalkerekes jön, kihagyva a futót, akkor bajban lett volna az oldalkerekek nélkül, de nem érzem, hogy bármivel hátrébb lenne az életben így. :)
(4. szülinap, decathlonos 14-es 9 kilós monstrum, oviban nincs jármű az udvaron)

#2756076030D: +1, még annyit tennék hozzá, hogy nincs általános képlet, minden gyerek más tempóban tanul. enyém kicsit későn érő és óvatos minden mozgásos dologban, nem volt meglepő, hogy a szomszéd gyerek 9 hónappal fiatalabb létére előbb volt otthon a biciklin.

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#275623) jjeahh válasza Ringman (#275621) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem számítottam rá, hogy ilyen érdekes gép lesz, szerintem menő lesz a végeredmény, csak mostmár ne rondíts bele semmivel ebbe a szép fekete összhangba :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#275624) Ringman válasza jjeahh (#275623) üzenetére


Ringman
nagyúr

váltóbovden védőcsöve fehér lesz :)

ha veszek gyors xc külsőt, az vsz. szintén fekete lesz majd (conti race king protection tűnik befutónak)

majd mérek neked fejcsőszöget összerakott állapotban, stucnihossz fogalmam sincs mennyi lesz a végén, most egy 60 cm-es van rajta, de van itthon 70, 80 és 90 mm-es is.

(#275625) zsola32 válasza Maximum1 (#275619) üzenetére


zsola32
őstag

Megfordult a fejemben, de az plusz pénz már sok lett volna.
Írtam hogy van két kerékszettem, azok is 11 sebességesek, így volt a legegyszerűbb. A rendelt modell 2022-es, 2023-tól jött helyette az elektromos 105-ös.
Amit én veszek, az Scultura endurance, de elméletileg kapható sima Scultura is. Ott gondolom más a váz geója.
[link]
Más a váz, közben megnéztem max 30c-s gumit fogad, meg alapból conti gumi van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#275626) Oktaan válasza Ringman (#275621) üzenetére


Oktaan
csendes tag

De szép műhelyed van. ;)
A bringa is jól néz ki.

...

(#275627) zsola32 válasza Maximum1 (#275619) üzenetére


zsola32
őstag

a cikk meg hibás, abba a fehér Meridába a gyári adatok szerint 30c-s gumi fér el, a cikkben meg 35c-t írnak (az az endurance váz). végülis mindegy

(#275628) Maximum1 válasza zsola32 (#275625) üzenetére


Maximum1
őstag

Kerekek felett elsiklottam, fel nem merült bennem hogy kuka a kerékszettem ha veszek 12sp-t.
Én ebbe a matt kékbe voltam beleszerelmesedve, esténként meglestem a Concept Store ablakában /ment a pararejsz :DDD /

#275627 nekem is feltűnt.

[ Szerkesztve ]

(#275629) Because


Because
őstag

Járt a posta, meghozta a topiklakók kedvenc kerékpáros kiegészítőjét :DDD

(#275630) zsola32 válasza Maximum1 (#275628) üzenetére


zsola32
őstag

tényleg jó videó. Meg akkor ultegra felszereltséghez, simán bifegyelt a DT kerékszett :)
vannak itt azért szép bringák:
[link]

(#275631) Because válasza Ringman (#275621) üzenetére


Because
őstag

Szuper lesz, de szerintem az egyenes kormány jobban állna neki :)

(#275632) szimpláncsak válasza Because (#275629) üzenetére


szimpláncsak
tag

Csirkemell vagy lazacfilé? ;]

(#275633) 6030D válasza ZavaBalazs (#275622) üzenetére


6030D
Ármester

Nem csoda, az apja is ~35 évesen kezdett triatlonozni. :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#275634) velizare válasza szimpláncsak (#275632) üzenetére


velizare
nagyúr

a színe alapján hasis. ;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#275635) mauimagic válasza Because (#275629) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Vérdopping az Etióp-magasföldről? Ügyes! Szépen javul majd a teljesítmény és lehetetlen kiszűrni ;]

(#275636) Kro válasza chubby2o6 (#275617) üzenetére


Kro
tag

Ne is mond. Pár napja már ott remegett a kezem a gombon. M6100 szett, RT64 180/160, Fémes hűtőbordás betétekkel, de az megint majd 70k lett volna :((
Vissza kell(ene) fogni magam... :)
Asszony már csúnyán néz ha új dolog érkezik a bringához.

[ Szerkesztve ]

(#275637) gabro0


gabro0
őstag

Aki SPD-zik, jártatok már úgy, hogy egy-egy erősebb menet után fáj a térdetek a pedál oldásától? Mi az ellenszere?
Ugye ez egy csavaró mozdulat, nem szokott mindig gond lenni, de előfordult már és ma is sikerült kicsit lesérülnöm CrossFit edzésen :S

(#275638) ZavaBalazs válasza 6030D (#275633) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

kikérem magamnak! 32 és fél. :DDD

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#275639) parandroid válasza gabro0 (#275637) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Persze, izomrövidüléssel előfordul. Az ugye pont a térd külső-belső oldalánál jelentkezik. Oldalirányú nyújtás tekerés után gyorsan rendbe teszi. Nem kell vele különösebben foglalkozni (mármint a tekerés utáni pár perc nyújtástól eltekintve). Nekem most a műtött térdem (összevarrt belső szalag) különösen érzékeny, ráadásul az edzettségem is visszaesett az utóbbi egy évben, szóval görgőről leszállva is megvan. Persze görgő még keményebb, mert az egy teljesen monoton terhelés hosszú időn keresztül, kint változatosabb az igénybevétel, az is jót tesz.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#275640) fulton válasza Ringman (#275621) üzenetére


fulton
addikt

Szépen összehozod. Gratu!

[ Szerkesztve ]

(#275641) gabro0 válasza parandroid (#275639) üzenetére


gabro0
őstag

Hogyan kell ezt az oldalirányú nyújtást elképzelni, tudsz esetleg videót küldeni, amiben bemutatják ezt a gyakorlatot?

(#275642) 6030D válasza gabro0 (#275637) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem nem a pedál oldásától fáj, hanem hogy csavart állapotban tekersz. Nem állítódott el a stopli a cipőn? Nekem akkor volt ilyen.

ZavaBalazs: szóval te is az idősebb nőkre buksz. :C

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#275643) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Rendeltem pár alis cuccot:

KEMALOCE Men Cycling 3/4 Pants Shorts - ilyenem már volt rövidgatyában, viszont 3/4-es gatyám még sosem volt. 189/76 vagyok, L-est rendeltem, passzentos, de szerintem bicón ülve jó lesz. Viszont a nadrág vége lehetne passzentosabb, térd alá kb 6cm-ig ér nekem. 20$ volt.

GORE Cycling Wear Thermal Fleece Cycling Jacket - nyilván nem GORE, de a két ünnep között párszor volt rajtam (2-3 órákat), egy decás aláöltözővel. 5 fok körül jó, bár azért megizzadtam benne, de fázni nem fáztam a saját izzadtságomban, szóval nem fúj át rajta a szél. Kevésbé narancs mint a képeken. XL-t rendeltem, karban, hosszban jó, de lehetne szűkebb szabású. Az L méret nekem biztosan rövid lett volna karban. 19$-ért húztam be 11.11-én.

ZTTO Bicycle Stem Computer Mount - Ez elég jó cucc. Elegem lett a Karoo rögzítéséből, állandóan azon paráztam, hogy most fogom eltörni. Sajnos a Rose stucnijára nem jó, mert a Ritchynek az a stucnija van, amin az alsó csavarok kissé felfelé állnak, így nem vízszintben lenne az óra. Tribanon használom, nagyon stabilan áll benne. 3.6 dollárba került.

BiKe Computer Mount Bracket - Ezt tettem a Rosera, ennek a bepattintás-érzete kevésbé tetszik, de amúgy a bicón kultúráltan néz ki. Majd kátyús úton meg kell nézni. 2.69$

Black Winter Warm Full Fingers Waterproof Cycling - jól néz ki, sajnos nagyon büdös a külseje, remélem pár mosás után elillan. Nekem nagyon ritkán fázik a kezem, egy tök vékony futókesztyűt használtam eddig télen, de kezd szétmenni, ez annál azért vastagabb. Az ujjaimat szabadon tudom benne mozgatni. Van egy full téli Aldis kesztyűm, az kemény mínuszokra jó, cserébe alig tudtam benne használni a váltóflepnit. Lapátkezűek ne vegyék, nekem az L/XL méret is éppen jó. 2.69$

Cycling Socks Running Quick Dry Medium - nem hazudtak, tényleg középhosszú, viszont nagyon kényelmes. 1.79$ ennyiért tök jó vétel.

(#275644) Ringman válasza fulton (#275640) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi, azért még sok van hátra! (meg sok apróság menet közben derült ki - pl adapterek, mi-mivel kompatibilis + a hidrós fékek beállításától és feltöltésétől tartok azért, karbon villanyak vágására ki kell találnom valami bolondbiztos módszert)

#275631 Because

szerintem úgy rövid lenne (550 mm-es a felsőcső), de ha a koskormányos kialakítás nem válna be, akkor könnyen átalakítható arra is, de ahhoz megint venni kell dolgokat.

#275626 Oktaan ez a be nem rendezett nappali :DDD (csak a lámpák fénye át van állítva hidegre)

(#275645) parandroid válasza gabro0 (#275641) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hanyatt fekszel, és az egyik lábadat kinyújtod a másikon keresztül a túloldalra, hogy közben a csípőd nagyjából egyenes maradjon. Ha érzed, hogy húzza a segged, akkor jól csinálod. Videóm nincs, jutúb-fóbiám van. De futás utáni nyújtásra keress rá, esetleg futótérdre, azokra használják tipikusan ezeket a gyakorlatokat. Amúgy a jógás hattyú póz is kiváló nyújtás.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#275646) Ringman válasza parandroid (#275645) üzenetére


Ringman
nagyúr

+ Stretching for Impatient Cyclists 💥 Only takes 4 minutes 💥 (youtube, a szerző chiropractor - csontkovács - usában kell orvosi is hozzá és biciklizik)
persze nem csinálom :DDD

(#275647) Szakbarbár válasza 6030D (#275607) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nekünk a nagyobbik lány 3 évesen kapott futóbicót, nagyjából fél évvel később már stabilan tudott vele gurulni. Hozzátenném viszonylag keveset használta mert elég meredek utcában laktunk. 4.5 évesen kapott egy pedálos 12” pótkerekes bringát arról egy hónap után lekerült a pótkerék. 5 éves lehetett amikor magától elkezdett pedálozni, nyáron váltottunk 16” méretre. A kisebbik lány most lesz 4 éves, a futóbicót nagyjából fél éve magabiztosan használja, viszont a pedálos bicót nem hajlandó használni pótkerékkel sem a pedált hajtani.
Nem használtunk sem seprűt sem.
Viszont arra a mai napig nem sikerült rájönnöm, hogy a gyártóknak hogyan sikerült ilyen kis bringákat ilyen nehézre csinálni. A futóbicó csak 4 kiló, a 12”-os pedálos 7 kiló, de a 16” már 9 kiló. :Y

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#275648) ZavaBalazs válasza 6030D (#275642) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

úgy tudom a rokonságban alapkövetelmény ;] és még az apám is József!

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#275649) MPowerPH válasza MC Pite (#275602) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kislanyom 3 evesen kapta meg a 14" -os Decathlonos bringajat, elotte futobicajozott 2 eves koratol. Harom alkalommal volt fent a potkerek, es bar kicsit noszogatni kellett, elindult a nelkul. Egyensuly okes volt, inkabb az elindulasnal volt nehezkes. Es csak azert sikerult neki gyorsabban, mert a 1,5 evvel idosebb unokateso mar potkerek nelkul ment. A 14" -t kinotte igy negy es fel evesen.
Most kapott egy Cube 16" bringat, ami vegre nem piszok nehez, van valamifele geoja is, es tetszik neki. Most a kontra fekkel van baja... Mondjuk nagy marhasag, belefert volna a hatso patkofek is.

Teljesen gyerekfuggo, mit mikor tanulnak meg, mindegyiknek mas a fejlodesi gorbeje. A lenyeg, legyen hozza kedve. :) Jah, szunetben eloszor letekert velem 8km -et, utana mar 11 -et. En persze futottam mellette, de akkor is... :)

Don't Tread On Me

(#275650) chubby2o6 válasza Ringman (#275644) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Egy sima vasfűrésszel nem nagyon tudsz mellényúlni. A karbon kormány végeiből azzal vágtam, flexszel nem mertem nekiesni :D
Mondjuk, ha nincs gyakorlatod, azért el lehet baxni. Ha nem tudsz egyenesen vágni, próbáld meg körbe. Tekerj rá szigszalagot, és a széle mentén fűrészeld addig, amíg át nem vágod az anyagot. Fordíts kicsit a villán, megint vágj egy kicsit. Előbb-utóbb körbeérsz, és ha mindig a szigszalag szélén vágod, a vágás eleje és vége találkozni fog. Ha sorjás lett, kicsit megreszeled, és kész is vagy :) .

#275643lsebestyen Én ilyet [link] rendeltem nemrég, de majd csak jan. közepére várható. Ezt is a stucnira elejére kell csavarozni, de elvileg mindegy, milyen szögben állnak a csavarok, mert dönthető, meg a hossza is állítható. A minőségre kíváncsi vagyok, a kép alapján...khmm...elég fura színe van :D . Mondjuk a computer úgyis eltakarja, szal sok nem fog látszani belőle.
A Karoo-nak nem másfajta felfogatása van? Azt hittem, az nem ilyen betekerős. Vagy cserélhető?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.