Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#276701) lsebestyen válasza -=RelakS=- (#276699) üzenetére


lsebestyen
addikt

Igen, sajnos az visszaállítja. Gépről már meg sem nyitom a linket, ha látom, hogy vietnámi. Telóról nem gond, mert az appot nem hülyíti meg.

[ Szerkesztve ]

(#276702) f4lcon válasza fulton (#276675) üzenetére


f4lcon
őstag

elméletben létezik feketében és ezüstben is a 47E (széles) RX801, sőt még 48 is készült, de a DACH régióban nem lesz egyikből sem. Anglia vagy USA a két legközelebbi forrásod

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#276703) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Úgy gondolom, hogy ez jól meghúzható (akkor is, ha nagyobb csavar és anya kell hozzá), szóval ha megjön, akkor jól lemeózom.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#276704) Hasaggymeg válasza Ringman (#276695) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem most éppen ilyen van, egyelőre jó, remélem kiállva sem fogom letérdelni, mert 6áreset. :F ...úgy látszik a téli unalom az Alis filléres kütyük malmára hajtja a vizet. ;]

#276686
Fall-N...
milyen csillagalakú kis pöcökre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#276705) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Gravel bikes are just ’80s mountain bikes :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#276706) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#276704) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Köszi a vietkongos linket, végre mindenki visszalőtte magát magyarra, erre tessék :C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#276707) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#276706) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

;] ...amúgy miért is jobb a német? :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#276708) jjeahh válasza -=RelakS=- (#276706) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mindössze 25 hsz-vel előtte köttem bele én is :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#276709) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#276707) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

milyen német? :F

Vietkongos link azért nem jó, mert hajlamos az aliexpress átállni ilyenkor stabilan a vietnámi oldalra, és vietnámi nyelven szólni hozzád

jjeahh
mi meg olyan 10-15 hozzászóláson belül tárgyaltuk ki, hogy nem kéne :C

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#276710) zsocy válasza -=RelakS=- (#276709) üzenetére


zsocy
őstag

lsebestyen #276698 linkjén a vietkong Alira a megoldás része hogy németre állítod az oldalt. De gondolom lehet angol is.

(#276711) -=RelakS=- válasza zsocy (#276710) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Kb bármi másra kell állítanod ahhoz képest, amit kiír. Ha nem teszed, akkor hiába írja, hogy Hungary, nem regisztrálja a változtatást, ha úgy hagyod.
Persze utána visszaállíthatod magyarra, nem fog vi-re ugrani.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#276712) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#276709) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Igaz csak vagy 10x vásároltam ott de nem tűnt fel soha, hogy nem érteném amit ír. :F ...lehet tudok Vietkongul? 🤔😆

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#276713) lsebestyen válasza Hasaggymeg (#276712) üzenetére


lsebestyen
addikt

Mert csak pár terméknél vált át, illetve ha külön rámész az egyes áruházakra.

(#276714) Hasaggymeg válasza lsebestyen (#276713) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...és miért pont vietnámira, ez az ő bosszújuk a Vietnámi Háborúért? A vietnami napalm Európára? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#276715) Fall-N válasza Hasaggymeg (#276704) üzenetére


Fall-N
veterán

Csillag kulcsnyílású műanyag csavarra, amit a tengely végébe kell becsavarni, kis nyomatékkal. Az felel, hogy ne lötyögjön oldalirányban a hajtómű.

(#276716) mauimagic válasza Ringman (#276700) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Én is ugyanezt használom kb 1 éve, nekem jobban bejön, mint a gyári, mert kevesebbet nyúlik előre.

(#276717) balintbaba válasza mauimagic (#276716) üzenetére


balintbaba
tag

Direkt csináljátok? Vietkong után most görög lett az Ali nálam. ;]

Irigykedve nézem itt, hogy milyen választék van, ha sima kormányt használ az ember. Nekem kell egy ilyet rendelnem Wahoo-hoz, mert a kínaiaknál nincscs hozzá konzol. :O

[ Szerkesztve ]

(#276718) Dark Archon válasza jjeahh (#276679) üzenetére


Dark Archon
addikt

Te jó ég, nem gondoltam, hogy ennyire komolyan nyomod :D

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#276719) Ringman válasza balintbaba (#276717) üzenetére


Ringman
nagyúr

héber az, nem görög ;)

(#276720) -=RelakS=- válasza balintbaba (#276717) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ez nem görög, te! Ez héber! :C

Standard link

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#276721) ZolkoW válasza -=RelakS=- (#276720) üzenetére


ZolkoW
őstag

szerintem ez mindkettő van kínaiban, egyiket innen kaptam valakitől, sajna elég hajlékony az a műanyag :(
Vettem gyári fémet a Brytonhoz, az frankó, és a gombhoz is odaférek az alján. (meg lefelé süllyesztve tartja a kütyüt)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#276722) balintbaba válasza -=RelakS=- (#276720) üzenetére


balintbaba
tag

+Ringman,
köszi, most már itt is kiderült mindenki számára, hogy nem Rothschild családból jövök. ;]

[ Szerkesztve ]

(#276723) Hasaggymeg válasza Fall-N (#276715) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az aligha felel bármiért is ha egyszer meghúztad a hajtókarrögzítő csavarokat. :F ...kábé mint a koronaanya + csavar a villanyakban, csak addig fontos amíg beállítod, hogy rögzíthesd.

#276722
balintbaba...te vagy a család fekete báránya? ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#276724) velizare válasza .LnB (#276576) üzenetére


velizare
nagyúr

ha remco maxon letolja a tour előtti versenyeket, meg a tour első napjait is, akkor a hegyekben már kört fog kapni.
pogi kifogás: [link] mintha a csapata jobban akarná a tourt már most. :F

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#276725) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Komolyan gondolkodok rajta, hogy veszek egy ilyet a cross trekking helyett: [link]… Csak az tart vissza, hogy a fékeket úgyis lecserél(tet)ném, úgy meg már nem annyira olcsó… Pláne fékváltókarral…

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#276726) Hasaggymeg válasza parandroid (#276725) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Milyen reklámvideójuk van, karbon Orbeákat hajtanak benne. :F ...tudják, hogy egy Orbeás gondolkodik a vásáron? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#276727) Wombath válasza Ringman (#276631) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Én használok egy alisat, tavaly télen már velem volt. Semmi baja. Leszámítva, hogy csak elöl, a talppárnáknál (így hívják őket??) fűt, pedig jobb lenne a lábujjaknál. Mondjuk a most vett Lake-be már teljesen felesleges, talán majd -10 alatt...

(#276728) Ringman válasza Wombath (#276727) üzenetére


Ringman
nagyúr

nekem a lake MXZ120-ben is lefagy sajnos a lábam, vastag gyapjú zokniban is.

melyik modellt vetted?

(#276729) ZolkoW válasza Wombath (#276727) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem válasz a talpmelegítős kérdésetekre, csak leírom: nem tekertem benne még komoly hidegben, de azért 0 fok körül igen, és a téli cipőmre húzott "fél-kamásli" (nem vastag, csak vízálló) azért úgy tűnt, segített valamit. Az FLR téli csukám nem teljesen zárt, vagy hogy is mondjam.. a termékleírásnál vízállót említenek, de ez azért nem igaz. a felső rész az a sűrű, enyhén lélegző anyag, és szerintem átnedvesedett zoknival már messze nem szigetel úgy, de ez az extra réteg jónak tűnik. Ha lesz még tapasztalatom, szólok. A 3M-esnek hirdetett kesztyű is rendben van eddig (őszintén szólva kicsit jobbna érzem, mint a BBB-t, ami 3x annyiba került 10 éve is), és az NRC (koppintás? jjeahh?) szemüvegem is kellően besötétedik, ha valódi napsütést kap. a kellőent azt úgy kell érteni, hogy a 3-as szintig, amit ígértek, szóval közepesen sötétre.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#276730) mauimagic válasza parandroid (#276725) üzenetére


mauimagic
aktív tag

vótmá, le is hurrogott valaki, hogy szar...szerintem best buy, kár, hogy a mutyisztáni szállítás macerás :(

asszem van belőle 2x is, a 40/11 pár helyen pörgetős, a 40/42 meg nem mugliknak való pár helyen :)

[ Szerkesztve ]

(#276731) Ringman válasza mauimagic (#276730) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem is jó vétel

(#276732) vallas


vallas
senior tag

#newbikeday..... almostnew... :DDD

Elmentem, megnéztem, kipróbáltam elhoztam...
CUBE attain race átütős tengelyes
53-s méret kb mint a giant 1-2 mm van ide oda a méretekben a geotáblák alapján
2*10 Tiagra 50/34 170 mm 11-34
Szép állapotban, alig látszanak használati nyomok....
28-s conti ultrasporttal... 30 mm-s belefér, még lehet a 32 is
Kerekek nehezek, de majd megy rá a DT szett
Pedál csak a teszt miatt... ;]
A bovdenes tárcsa fékek meglepően jól fognak, lehet nem a gyári betét van benne, mert valamilyen piros színű, majd megnézem....

Szerintem majd felteszem görgőre, belövöm a beállításokat, aztán ha beválik erre megy át a hidrós tiagra szett, és a giant lesz az asszonyos/graveles 1x10-s

[ Szerkesztve ]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#276733) Tin válasza parandroid (#276725) üzenetére


Tin
veterán

Garmin Varia, emlékszel? Aztán mennyit is mentél?

Én tavaly a fejembe vettem, hogy kell nekem action camera. Méghozzá DJI Action 4. Most 100€-val leárazták.

vallas: gratulálok, szép bringa, mi van ma, nem sikerült eleget költeni karácsonykor? :D

[ Szerkesztve ]

(#276734) Seep válasza vallas (#276732) üzenetére


Seep
senior tag

Gratula hozza, sok balesetmentes km-t vele.

(#276735) balintbaba válasza vallas (#276732) üzenetére


balintbaba
tag

Gratu hozzá, jó ez a neon-fekete kombó. Kormány milyen széles, 420mm? Most megnéztem a Stravádat, Giant-en nem valamilyen keskeny kormány van? Ha cseréled a fékeket, akkor lehetne vele együtt kormányt is valami keskenyebb, olcsó alura. :K

(#276736) vallas válasza balintbaba (#276735) üzenetére


vallas
senior tag

Köszi....

Seep neked is....

400, vagy 420 mm azt nem mértem még meg
Giant-n 380-s alu Zipp kormány van, majd lehet átjön egybe erre, vagy veszek erre is olyat...

most majd lesz mit szerelni.... :Y
az Asszonypajti országútiját visszaszerelem 3x10-s 6600-s ultegrára.... aztán azt el kéne passzolni...

Arról lejön egy 2x10 tiagra az meg megy a görgős bicóra, ami egy patkófékes boardman ez marad meg patkófékesnek a családban

a montit szétszedni, le szeretném szintereztetni törtfehérre a neonzöld helyett, és összeszerelni....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#276737) parandroid válasza Tin (#276733) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jóvan, le is beszéltél róla. :DDD

Amúgy mennyit mentem volna, egész nyáron nyomorék voltam, csak a roki bike-ot hajtottam a phyzión, mire biciklire tudtam ülni, vége lett a szezonnak. Szóval remélem, nem ez az elmúlt év lesz az etalon. A Variáról meg még mindig nem vagyok meggyőzve…

Az a gondom amúgy, hogy a cross trekking arra kiváló, hogy az asszonnyal kirándulgatni járjunk, bár most, hogy pedelecet kapott, lehet, hogy ahhoz is kevés lesz (mégiscsak kéne rá egy nagyobb első fogaskerék a 32-es helyett - hátul 11-50 van rajta, az elég bármire). Tavalyelőtt viszont azon kaptam magam, hogy munkába is inkább a karbon orbeával mentem, mert annyival jobb tekerni, viszont azt meg kicsit azért féltem ott hagyni a melóhely előtt. Bár eddig mindig le tudtam tenni úgy, hogy más a közelébe sem tudta rakni a biciklijét, szóval egyedül állt, oszlophoz zárva, gyakorlatilag a 24 órás portaszolgálat orra előtt, fedett helyen, bekamerázva. De mindig bennem van a kisördög, hogy valami balfasz meglöki, és sérül a karbon váz… Hazafelé viszont nagyon jó kis 30 km körüli edzős köröket lehet menni, jó utakon, rendes szinttel, amire a cross trekking teljesen alkalmatlan (illetve kevés).

Vallas: Szép paripa, és pont a méretem! A hidrós fék kell rá!

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#276738) lsebestyen válasza vallas (#276732) üzenetére


lsebestyen
addikt

Jó ez a színkombó, gratula! :C
Nyereg mehet vízszintbe, stucni negatívba. ;)

(#276739) Tin


Tin
veterán

Végre megjött a Rose-os rendelés:

Pozitív, hogy a 18€-s láncok is rendesen dobozosak, bár stiftesek. De mindegy, vettem külön patentszemeket, így aztán lesz elég. Meg ezek a láncok úgyis csak később kerülnek majd a bringára.

Az IceToolz kazetta leszedő is frankó, mert elég mély, így még a DT Swiss hátsó keréknek a jobban kiálló tengelyébe is belecsúszik félig, ami pedig már elég ahhoz, hogy leszedhető legyen vele a féktárcsa. Ezen a képen az is látszik, hogy nem csak ráfogni lehet, hanem a végébe mehet kulcs is, úgy egyszerűbb az élet.

A bringán lévő gyári lánc már szét is pattant, és ázik a Brigéciolban. Viszont a Shimano mit rak a láncaira? Mintha valami vastag zsírba lenne áztatva.... Na mindegy, két kör Brigéciol és két kör izopropil alkohol majd megoldja remélem.

[ Szerkesztve ]

(#276740) 6030D válasza vallas (#276732) üzenetére


6030D
Ármester

Tényleg jó ez a szín, gratula! :K

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#276741) Dark Archon válasza vallas (#276732) üzenetére


Dark Archon
addikt

Azigen :C

De miért nem volt jó a Contend?

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#276742) Tin válasza parandroid (#276737) üzenetére


Tin
veterán

Tudom, nem szemrehányás volt, csak le akartalak beszélni róla. Ez a "kihagyhatatlan" ajánlat, amin semmi sem az igazi, de legalább olcsó. Ez kezdőknek való, nem neked.

(#276743) vallas válasza lsebestyen (#276738) üzenetére


vallas
senior tag

Köszi...

parandroid, neked is... ha jöttök , majd kipróbálhatod... :DDD de akkor hoznod kell az orbeát :D

Ennél jobban meg volt döntve a nyereg, csak kicsit állítottam rajta, meg majd a stucni is megy fordítva , csak gondoltam gyorsan megelőzöm Fultont... ;) ;) ;)

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#276744) vallas válasza 6030D (#276740) üzenetére


vallas
senior tag

köszi...

chubby2o6 neked is...

[ Szerkesztve ]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#276745) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

Ma délutáni projekt: Vettem pluszban egy gyári gumis konzolt a Gardiához, levágtam róla a pántot, és rágyógyítottam a nyeregtáskára. Belülről: Különben vagy takarná a táska a radart, vagy olyan alacsonyra kéne tenni a nyeregcsövön, hogy belelógna a hátsó kerék.

#276732vallas Gratula, szép bicó :C

(#276746) vallas válasza Dark Archon (#276741) üzenetére


vallas
senior tag

Jó az nincsen vele gond.... de ugye a kisördög mindig ott van... ;] ;] ;]

szerettem volna , hogy mindkét gép tárcsafékes legyen, meg hogy legalább a 30-s gumi beleférjen, nem mondja az Asszony, hogy az ő bicaja rosszabb :DDD :DDD :DDD

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#276747) Tin válasza vallas (#276746) üzenetére


Tin
veterán

Gyári weboldal szerint 28mm a max kerékszélesség. A 30-as azért talán belefér. De ez így tök jó bringa, az se biztos, hogy rögtön cserélném a féket. Gondolom jó áron hoztad el, eléggé "újnak" néz ki.

(#276748) mauimagic válasza Tin (#276739) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Viszont a Shimano mit rak a láncaira? Mintha valami vastag zsírba lenne áztatva.... Na mindegy, két kör Brigéciol és két kör izopropil alkohol majd megoldja remélem.
Jappán bálnazsír. Sima brigéciol 15-20p, utána rázogatod, majd víz. Felesleges túlkombinálni szerintem. ;]

[ Szerkesztve ]

(#276749) Dark Archon válasza vallas (#276746) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ja, hogy az nem Contend AR volt? Mert abba 35-ös is elfér.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#276750) Tin válasza mauimagic (#276748) üzenetére


Tin
veterán

Hát ja, valami jó ragacsos cuccot. Már ázik fél órája, szépen kezd sötétedni a Brigéciol. Leöntöm, elmosom vízben, aztán még egy kör áztatás, annyi még pont van a Brigéciolos flakonban. Aztán két kör alkohol. Túlkombinálom, mert a KMC lánc sem lett elsőre tökéletes, de másodikra sokkal jobban sikerült, és ott is ez volt a recept.

Kazettát meg leecsetelem simán csak izopropil alkohollal, annak elég lesz annyi tisztítás szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.