Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#276601) balintbaba válasza K1nG HuNp (#276590) üzenetére


balintbaba
tag

Szerintem a taposó pedál sem gáz. :DDD

Shimano cipők emlékeim szerint keskenyebbek, picit kisebbek, mint az utcai cipők. Szerintem a cipőt, pont ugyanúgy, mint a sisakot, fel kell próbálni vásárlás előtt. Nem muszáj utána a boltban megvenni, ha internetről olcsóbb megrendelni.

[ Szerkesztve ]

(#276602) lsebestyen válasza ZavaBalazs (#276599) üzenetére


lsebestyen
addikt

De montinál gondolom van, hogy néha tolni kell, outin meg nincs ilyen. Ha pedig valaki bringázni megy, akkor nem sétálgatni kell, hanem tekerni. :P

(#276603) .LnB válasza lsebestyen (#276595) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Hallod. Ezt tök jó, hogy most írtad. Mert nem is tudtam, hogy van olyan, ami átalakítható spd-re. És tényleg: [link]
Egy ideje gondolkodok rajta, hogy kellene BOA-s cipő. De igazából nekem nincs bajom az SPD-vel. Így pedált már nem terveztem cserélni. Így viszont ez lehet, hogy megoldódik.
Ez tetszene is így hirtelen: [link] :)

szerk.: Mondjuk NW-n kívül más ilyen cipőt nem nagyon találok.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#276604) balintbaba válasza .LnB (#276603) üzenetére


balintbaba
tag

Annyira én nem értem, mi ezeknek a cipőknek a célja felhasználói oldalon. Gyártóknál megértem, hogy jó, ha egy cipőt több piacra is tudnak értékesíteni, de az nem életszerű, hogy a kerékpáros pár naponta cserélgesse a stoplit. Főleg, hogy tanácsos menetrögzítővel felrakni a stoplikat, mert meglazulhatnak a csavarok. Vagy ez azért jó, mert a rider még nem döntötte el, milyen pedál kell neki, és később ha változtat, nem kell új cipőt vennie? :F

Szerintem, ha valaki két kerékpárt szeretne használni (mondjuk egy montit és egy orszúgútit), két különböző rendszerrel, akkor két cipő kell. Amelyiket többet használja, ott lehet drágább a pedál és a cipő, amelyiket kevesebbett, ott pedig értelemszerűen olcsóbb. :U

[ Szerkesztve ]

(#276605) .LnB válasza balintbaba (#276604) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én kezdésnek SPD pedált és cipőt vettem. Még a trekking bringámra. Aztán azt hoztam át road-ra. Nekem semmi bajom vele. De egy ideje gondolkodtam, hogy cserélnék BOA-s cipőre. Ezzel a megoldással talán nem kellene pedált venni ehhez. Bár szerintem azért csak jobb lenne SPD-SL-re is váltani akkor már, mert sokkal nagyobb a választék.
Ennyi a sztori.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#276606) ZavaBalazs válasza lsebestyen (#276602) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

örülnének nekem a visegrádi kompon, ahogy az egész úton körözgetnék, hogy ne kelljen leszállni a bicikliről ;]
engem annyira nem érdekelnek a grammok (11 kilós acélvázassal meglepő ugye :P ) elfér az a kis extra a cipő alján is, ha cserébe természetesebb benne sétálni.
múltkor pl showbizniszelni mentem benne, sietni kellett, szóval a kocsi meg a tömegközlekedés nem jöhetett szóba, viszont esett az eső és nem akartam csúszkálni a taposós oldalon. a vendégek nem néztek hülyén, ellenben egy spd-sl-ben érdekes látvány lehettem volna. :D

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#276607) Hasaggymeg válasza Ringman (#276598) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én belenéztem egy MIPS-be és mikor amolyan munkavédelmi sisak dejavum lett el is döntöttem, hogy nem kell. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#276608) f4lcon válasza Hasaggymeg (#276583) üzenetére


f4lcon
őstag

2025-re lesz új szabvány az EU-ban rotational impact-ra (vagy a védelmére, ahogy nézzük)
nem véletlen, hogy egyre többen jönnek ki ilyen sisakokkal
(mint néhány éve az ECE R 44/04 vs i-Size ECE R 129 a gyerekülések között)
és mivel a MIPS az egy add-on amiért royalty-t is fizetni kell, az is érthető, hogy egyesek mint a Trek/Bontrager vagy a Lazer saját irányba mennek el.
a KinetiCore egyébként pusztán a marketinget nézve jobb, mint a MIPS: nem plusz hanem minusz súly, nem plusz hanem minusz műanyag, nem minusz hanem plusz szellőzés.
az, hogy mennyire véd jobban, mint a MIPS (ha egyáltlaán) az természetesen kérdőjeles, de a korábban többek által linkelt VirginiaTech osztott már ki 5 csillagot KinetiCore sisakra is

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#276609) .LnB válasza Hasaggymeg (#276607) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szerintem biztosra kell menni: [link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#276610) zsola32 válasza K1nG HuNp (#276590) üzenetére


zsola32
őstag

Ugyanezt a cipőt vettem meg múlt hónapban, fehér színben.
Van belőle "wide" verzió, én azt választottam, mivel szélesebb a lábfejem.
Kb. engem sem érdekel, ki mit mond a cipőre. Én fitnesz bringán használom, meg most Endurance szamáron fogok vele tekerni.

Ezt már lazábban vettem meg, még múlt évben szereztem Marketplace-ről egy új Shimi cipőt, ami jó lett rám. Kinéztem a cipő méretét centiben, és így rendeltem meg az általad is linkelt csukát.

A Shimi előtt Specialized cipőm voltak, azok 2 millivel kisebbek, még pont jók rám. (28.3 cm a Speci, illetve 28,5 cm a Shimi)

(#276611) Hasaggymeg válasza .LnB (#276609) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#276612) dom1n0 válasza Ringman (#276598) üzenetére


dom1n0
senior tag

Nekem van ilyen speci sisakom, nem ajanlom, baromi nehez.
Egy tobb oras tekeres vegere mar sokat szamit szerintem/nekem a 200 vs 400 gramm…

(#276613) Ringman válasza dom1n0 (#276612) üzenetére


Ringman
nagyúr

azt néztem én is, a mostani met crossover kb 260g, ennél nem vennék nehezebbet.

(#276614) Friczy válasza K1nG HuNp (#276590) üzenetére


Friczy
senior tag

Nagyon gáz, jobb helyen kinéznek érte :) Ezért nem járok jobb helyekre, inkább MTB cipőben országútizom :)

Vagyis ha nem vagy sznob, és nem érdekel a sznobok véleménye, és nem akarod maximalizálni a teljesítményed, nyugodtan használj MTB cipőt.

A méretezés pedig egyén és cipő kérdése, azt tudom javasolni, hogy próba nélkül ne vegyél cipőt. A linken szereplő BikeCafé egyébként rugalmas cég, amikor téli cipőt vettem náluk, megyegyeztünk, hogy rendelek két méretet, és próba után amelyik jó, azt viszem el. Ez tök jól működött.

(#276615) arcitec válasza Hasaggymeg (#276607) üzenetére


arcitec
addikt

Mert lehet az is volt nem? ;] Miféle gyártmány az, linkelnéd? :U
Néked Giro sisakod van nem de bár? Ezt próbáld fel, ha jó veszek egyet én is...: [link]

[ Szerkesztve ]

(#276616) Friczy válasza .LnB (#276605) üzenetére


Friczy
senior tag

Szerintem sima SPD-s montis cipőben is létezik BOA, tehát csak emiatt nem kell más rendszerre váltani vagy SPD-s outi cipőt nézni.
Én a biciklit közlekedésre, túrázásra is használom, ilyenkor akár hosszabb séták is beleférnek, emiatt eleve MTB cipőt használok, és semmi kedvem az országútira más rendszert feltenni, úgyhogy adja magát a montis SPD.

(#276617) mauimagic válasza Friczy (#276614) üzenetére


mauimagic
aktív tag

A linken szereplő BikeCafé egyébként rugalmas cég, amikor téli cipőt vettem náluk, megyegyeztünk, hogy rendelek két méretet, és próba után amelyik jó, azt viszem el.
+1
Én ugyanígy jártam el a nyári cipőnél.
BTW, valaki írta, hogy "próbáld fel a boltban és vedd meg neten..." én keményen fillérb@szó vagyok, de ilyet azért nem csinálok.
Berendeltek nekem 2 plusz méretet, valaki foglalkozott velem, aztán mondhattam volna hogy köszi mégse kell és megrendelem a németektől, 10+ ronggyal olcsóbban...
Tudom baromi közhelyes, de megy az állandó rinyálás, hogy milyen szarok az itthoni boltok, miközben mi magunk tesszük őket tönkre :U
Jöhet a "mocskosvállalkozó nem veszi vissza ingyen a csak 20km-t kipróbált karbonbringámat" rant... ;]

(#276618) vallas


vallas
senior tag

Én orsztágútin, és néha a montin sima spd-t használok, viszont a görgőn tök jó a spd-sl egy nagyon nyári speci cipő :DDD

K1nG HuNp ne foglalkozz vele, hogy mit kell... szerintem is jobb elsőre a sima spd, aztán ha nagyon akarja az ember a max-t, akkor mehet tovább spd-sl/speedplay/look felé...
nem ezen fognak múlni a KOM-k, és a PR-k :))

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#276619) Napfénysüti válasza Ringman (#276613) üzenetére

Nekem a POC Octal 198 gramm, igaz nem MIPS-es de szerintem ez egy jó sisak. Kényelmes, jól szellőzik és a védelme is elég korrekt.

Nem is tudom mire cserélném ha váltani kellene.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#276620) balintbaba


balintbaba
tag

Valaki nem akar sisakot Aliról rendelni? Van HJC, POC, Giro és mind 10 eFt alatt. Mi baj lehet egy olcsó, hamisított, kínai sisakkal? Rendeltünk már mindent Kínából, csak sisakot nem - lehetne valaki úttörő a topikban. ;]

[ Szerkesztve ]

(#276621) tisn válasza balintbaba (#276620) üzenetére


tisn
addikt

lehetne valaki úttörő a topikban.

eleg trükkös fejtörő :)

(#276622) Ringman válasza Napfénysüti (#276619) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi a tippet, ahogy látom van már mips is belőle.

(#276623) lsebestyen válasza balintbaba (#276620) üzenetére


lsebestyen
addikt

Úttörőből fejtörő. ;]
meh, ezzel a poénnal megelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#276624) Nutra


Nutra
tag

Tudtok elérhető forrást SPD-s cipőre országúti (Look Keo) stoplit illesztő adapterre? ozziktól szerintem drágább lenne, mint egy cipő...
Úgy alakult, hogy van 2 téli cipőm is (jjeahh miattad vettem az 50 dolcsis alisat és megérte) Ha van megoldás, nem cserélgetnék pedált néhány hidegebb outis tekerés miatt, és ha már van rendes cipőm, nem kamáslival kínlódnék / fáznék.

(#276625) chubby2o6 válasza balintbaba (#276620) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Simán, akár ejtőernyőt is :DDD .

(#276626) Nutra válasza balintbaba (#276620) üzenetére


Nutra
tag

Ez olyan lehet, mint a haverom által egykor kitalált "teszkós nyári hólánc", ami csak az osztrák rendőrnek bemutatásra használható, éles helyzetben felszerelni tilos :D viszont kellően olcsó

(#276627) fulton válasza K1nG HuNp (#276590) üzenetére


fulton
addikt

Hm én is keresek egy cipellöt. Nekem valami 46.5 kellene, ilyen mint ez lehet benne jarni. Majd meglesem jónak fest.

Shimi RX8 neztem..használ valaki?

[ Szerkesztve ]

(#276628) parandroid válasza Tin (#276596) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hagyd ki a decathlont. Menj be egy zweirad stadlerbe, vagy egy fabrrad xxl--be, és nézz körül, próbálj fel többfélét. Szinte biztos, hogy lesz valami akciós shimano/nw spd-s cipő akciósan, ha meg véletlenül mégsem, akkor már próbáltad a méretet, rendeld netről. 100 eur körül lehet megcsípni egy jó cipőt, az az alattiak kissé kompromisszumosak lesznek. Nekem egy fehér nw ghost xcm volt az első becsatolós cipőm, trekkingen, meg bent a görgős bicajon a mai napig azt használom. Persze teljes áron nem kéne, de akciósan azt mondom, nagyon megérte.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#276629) Tin válasza balintbaba (#276620) üzenetére


Tin
veterán

Karbonváz-roppantás után egy koponya-roppantás :D

(#276630) Tin válasza parandroid (#276628) üzenetére


Tin
veterán

Jó ötlet köszi a tippet. Az első 20, a második 30 km-re van. Úgyis maradt 3 nap szabim az ünnepek alatti dolgozás miatt, napközben ez nyugisabb.

Ja, Mammothbikes végre feladta a Smoove-ot, Rose is holnap ideér, hétvégére megcsinálom a bringát.

(#276631) Ringman


Ringman
nagyúr

fűthető zoknit használt valaki (tehát nem a "tablettás" megoldást)?

márkás kb 170eur (azért ezt nagyon sok), random aliexpress/amazonos meg nem tudom milyen lehet.

(#276632) 6030D válasza Ringman (#276631) üzenetére


6030D
Ármester

Nem ilyen, de haver próbált valamilyet, talán lidl, vagy deca, régebben volt... Az akksi és/vagy az akksi és a zokni közti kanóc adta meg magát. Úgy rémlik, a zselés melegítők jobban beváltak neki.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#276633) Ringman válasza 6030D (#276632) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen, ettől tartok én is.

zselés lábmelegítőhöz szellőzés is kell? mert zárt cipővel használnám, ezzel is vannak fenntartásaim

(#276634) szimpláncsak válasza Ringman (#276633) üzenetére


szimpláncsak
tag

Én ma tutira mentem a -3fokban. Téli xlc cipő +4mm vastag neoprén orrvédő :DDD Menni benne korlátozottan lehet, mert csak az egyik oldalon lehet beakasztani a mtb cipő talpa mögé. De ilyenkor nincs is kedvem megállni, mert kihülök :) De amúgy kb 5 másodperc le és felvenni :)

[ Szerkesztve ]

(#276635) Ringman válasza szimpláncsak (#276634) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát ez az sdp-s bakancsomra nem biztos hogy feljönne :DDD
nekem nagyon fáznak az ujjaim és lábujjaim

(#276636) 6030D


6030D
Ármester

Melyik netes oldalon lehet összefűzni gpx fájlokat?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#276637) fulton


fulton
addikt

Ismeri valaki a shimanocipo.com oldalt? Rendeles volt mar róla?

(#276638) balintbaba válasza 6030D (#276636) üzenetére


balintbaba
tag

Én csak a fitfiletools-t ismerem, de az a nevéből adódóan csak .fit formátumot kezel. Esetleg ez? :U

(#276639) Maximum1 válasza 6030D (#276636) üzenetére


Maximum1
őstag

(#276640) Kro válasza Hasaggymeg (#276565) üzenetére


Kro
tag

Milyen összeg egy ilyen nagyszervíz?
Ilyenkor cserélik az összes tömítést, szivacsot, szimeringet ami a 200 órás készletben van? Vagy azokat csak akkor cserélik ha szükségesnek látják?
Ez előre egyeztetés esetén helyszínen megvárható?

(#276641) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

Nekem is megjött ma a puccos Jagwire bowdenszett. Tényleg vastagabb kicsit, mint a Shimano-é, de szerencsére még pont befér a lyukon, ahol bemegy a vázba.
A Swissstop betétettel nem nagyon flancoltak, sima nejlontasakban jött :D . Remélem, csak egy kicsit fogdosták össze olajos kézzel :DDD . A Shimit legalább dobozban árulják... Ilyet [link] viszont ne vegyetek, simán eltört a felfogatásnál :DD .

(#276642) lsebestyen válasza chubby2o6 (#276641) üzenetére


lsebestyen
addikt

Az a konzol képről sem túl meggyőző.

(#276643) fulton válasza chubby2o6 (#276641) üzenetére


fulton
addikt

"Ilyet [link] viszont ne vegyetek, simán eltört a felfogatásnál"

Nem is értem miért vacakoltok ilyen alix szarokkal, teszitek rá a 50-100k compit, miért ezen akartok "fogni". olyat érdemes nézni, aminél a gyártó megadja a max load értéket is. Az sem mind1, pláne ha lámpa is megy alá.

#276644SteveAd: El is vetettem. Nekem sem megbízható. Valszeg megint kénytelen leszek berendelni 46 wide meg egy 47 est, egyik marad alapon.
érdekes a gyártó honlapján azt írják van 46.5 belőle, de sehol nem látok, csak wide méretben 46-ot. Shimano láb mérő szerint 46,5 vagyok. Lehet benne igazság, mert mikor NW próbálgattam a gravel cipőket, wide nem volt köztük, a 46 mind nyomott. a 47 ben meg lógott a lábam....

[ Szerkesztve ]

(#276644) SteveAd válasza fulton (#276637) üzenetére


SteveAd
tag

99% kamu. Altalaban az ilyen oldalaknal ha a "kapcsolat"-nal csak egy email form van, felejtsd el. A masik arulo jel az ilyen furcsa arak. Sajnos sok markara van ilyen kamu oldal

(#276645) szimpláncsak válasza Ringman (#276635) üzenetére


szimpláncsak
tag

Ez az xlc valószínűleg gyári hibás, mert a jobb lábam tök jól elvan benne a bal meg fázik. Persze ígyis jobb, mint a sima cipő + kamásli, mert abban volt olyan is, hogy annyira elfagyott a lábam, hogy mikor melegbe értem és elkezdett felmelegedni akkor fájt :)) . Lehet elviszem a helyi bakancscipészhez majd tavasszal, hogy nem-e tud ilyen gumirészt felragasztani az elejére. Ennek is tudta pótolni a régit. Az a gyanúm, hogy valahol az elején van egy rés ahol jön be a hideg :)

(#276646) RexpecT válasza fulton (#276637) üzenetére


RexpecT
addikt

Ez 100% kamu oldal. Rengeteg ilyen, a valós weboldalra nagyon hasonló siteot üzemeltetnek a csalók. :(

(#276647) Because


Because
őstag

Most jött szembe ez a videó a Shimano CUES hajtáselemkről és nem arról volt szó hogy az octalink rossz konstrukció? Mert a hajtókarnál lényegében visszatértek annak a rögzítéséhez :U

[ Szerkesztve ]

(#276648) chubby2o6 válasza lsebestyen (#276642) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Hát ja, nekem is voltak fenntartásaim :D . Tetszett, hogy a stucnira lehet fogatni, dönthető, és ami a legfontosabb, hogy a hossza állítható. A legtöbb konzol, ami nem emeli a kormány síkja fölé a komputert, számomra túl hosszú, nem szeretem, ha nagyon előre nyúlik. Mindegy, egy próbát megért, remélem, mások is jártak így, aztán a visszajelzések alapján hátha reszelgetnek még rajta a kínai mérnökemberek :DDD . Mondjuk lehet dobott volna valamit a dolgon, ha nem műanyagból van az a része, ahol a stucnihoz kell csavarozni :D .

(#276649) Maximum1


Maximum1
őstag

(#276650) peetie1 válasza peetie1 (#274920) üzenetére


peetie1
aktív tag

Megjott ez az alis cyclami pumpa, nagy királyságnak tűnik :) Radugom berreg fúj. Még egy lom amit hordhatok magammal :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.