Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#268351) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Voltam Decathlonban, vettem a csepegtetős viaszukból.
Valóban egy sűrű kulimász, bár arra nem mernék megesküdni, hogy nem szivárog be a láncba. Gyorsan kell vele dolgozni, mert ez siet megdermedni. Egy kis vízzel higítás nem árthat neki, bár ez nem írja, hogy vizes emulzió lenne. Tulajdonképpen egyik decathlonos cuccon sem látok értelmes információt, de az importer huszonharminc nyelven listázva van :(((

Vettem decathlonos láncot is :D Először csodálkoztam, de már a dobozról is ordított, hogy KMC, és valóban.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#268352) Ringman


Ringman
nagyúr

(#268353) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Gravel női VB: a győztes Katarzyna Niewiadoma 208W NP-t ment majdnem 5 órára. Ebben az a poén, hogy mindössze ~50kg. Szezon végére elég komoly teljesítmény. Csak mert múltkor valaki megemlítette, hogy a nők számai legalább beláthatóak egy mugli számára is. Ha csak a wattot nézzük akkor mondjuk jogos. :))

(#268354) itouchfan válasza lsebestyen (#268353) üzenetére


itouchfan
senior tag

Kikerült Pogacar Lombardia győztes teljesítménye is, ő 4,23 w/kg ment szűk 6 órára, átlagban. Brutális :K

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#268355) dom1n0 válasza lsebestyen (#268353) üzenetére


dom1n0
senior tag

Ferfi letemre is orulnek ha 5 orara 208 atlagot mennek 😂🫡

(#268356) fulton válasza flash- (#268332) üzenetére


fulton
addikt

Majd jól "fikázd" le, menjen el végleg a kedvem tőle :D

(#268357) Seep válasza f4lcon (#268310) üzenetére


Seep
senior tag

1-2-3 ban kattog most. Ez az SMJC41 nem csak di2 váltókhoz van? Ez enyém nem elektromos váltásu. Cube editor.

Runner: igen volt olajcsere, 3x is. Először 200km után. Aztan kb 300km mikor eljött a hang. Aztán meg a Shimano is cserélt benne állítólag.

(#268358) ZolkoW válasza mauimagic (#268346) üzenetére


ZolkoW
őstag

FB gyakorlatilag nincs, csak a két archaikus aprót nézem. a hajtókar volt 7 (5+ fox + utánvét), a vázszett 15 még tavaly. okosgörgőt, főleg direkthajtásút sajna nemigen láttam még 150 alatt.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#268359) Csokicsibesz válasza lsebestyen (#268353) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Én mondtam, hogy a watt adat ránézésre nem olyan vészes :)
Mentem én is több mint 4 órára 190W feletti NP-t és elég messze vagyok a profi léttől.

Mondjuk férfi vagyok 40%-al több izommal, meg több mint 10kg-val nehezebb vagyok. Szóvak ez így nem akkora szám.

(#268360) TomMusic válasza chubby2o6 (#268264) üzenetére


TomMusic
őstag

Na megtettem az első lépéseket, az eredményről majd beszámolok. :D

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#268361) Tin


Tin
veterán

De jól esett a mai tekerés.... pedig nagyon nehezen vettem rá magam az elindulásra.

(#268362) chubby2o6 válasza TomMusic (#268360) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Oké, várjuk :D

(#268363) -=RelakS=- válasza -=RelakS=- (#268351) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Na, egy csepp decathlonos viaszhoz adtam egy csepp vizet, mindjárt normálisabban folyik. Szerintem simán csak nem hígították fel rendesen :C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#268364) Mezga Aladár válasza Csokicsibesz (#268359) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hát ez bizony csúf volt.
A 192 W vs 208 W meg a 4 vs 5 óra nagyon nem ugyan az. :N
Szóval simán lenyomna! :P
Belegondoltam 1/2 W FTP növelésért mennyit kell dolgozni.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#268365) dom1n0 válasza Csokicsibesz (#268359) üzenetére


dom1n0
senior tag

Jó úton vagy hogy beérd a csajokat :DDD
Viccet félretéve szép teljesítmény!

(#268366) TomMusic válasza chubby2o6 (#268362) üzenetére


TomMusic
őstag

Basszus, közben realizáltam, hogy lehet mégiscsak a másik szettet kellett volna venni, amiben van hátsó fék is. Mert így az első nagyon harapni fog, a hátsó meg marad a régi lájtos. És akkor nem kéne bohóckodni a váltóval se.
Mondjuk akkor féktárcsával együtt már 100k lenne a móka. :DDD
Na jó erre alszok egyet, a netes rendelést úgyis vissza lehet mondani indoklás nélkül is. :B

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#268367) lsebestyen válasza Csokicsibesz (#268359) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nekem sajnos csak a DD görgőn van wattmérő, ott áprilisban mentem 2.5 órára 206W NP-t, pulzus alapján 84%-a volt Z2, szerintem azt tudnám tartani 5 órára is, viszont én 76kg vagyok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#268368) Csokicsibesz válasza lsebestyen (#268367) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Görgőn teljesen más ott sztem az nem NP volt, hanem AVG.
Az NP az egy súlyozás, amiben kiveszi valahogy a lejtőket és nem átlagolja be. Látod is, hogy az átlag az 150 és az NP van 190 körül. A kettő közötti különbség a lejtőből jön.

206W átlagot menni 2,5 órán keresztül sokkal nehezebb, mint 4 órát menni 190W NP-n.
Nem gondolnám, hogy erősebb lennék nálad.

(#268369) lsebestyen válasza Csokicsibesz (#268368) üzenetére


lsebestyen
addikt

A 206W a weighted avg, az avg az 201 volt. Ez egy csoportos ride volt, neha tudtam gurulgatni. Nem úgy van, hogy a weighted es az np igen hasonlo erteknek kell lennie? Lehet már keverem. :B

(#268370) Csokicsibesz válasza lsebestyen (#268369) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Országúton az NP-nek kevesebb értelme van, ott az avg szerintem pontosabb. Az NP inkább terepre van, amikor tényleg nem tudsz lefelé tekerni, mert kövek, gyökerek vannak és azokra figyelsz.

"Normalized Power is calculated using an algorithm that is a little complex, but in a nutshell takes into account the variance between a steady workout and a fluctuating workout. The resulting value is an attempt to better quantify the physiological “cost” of the harder “feel” of the variable effort. For a highly variable workout, NP can be much higher than average power, where for a very steady workout, NP and average power are equivalent or very close together. A relatively high NP is showing that the workout had a lot of variation, and was harder physiologically than what average power may reveal."

TP cikk.

(#268371) lsebestyen válasza Csokicsibesz (#268370) üzenetére


lsebestyen
addikt

Na megnéztem a Coggan formulával, NP 209W, azon a 3 watton ne múljon. Viszont rosszul emlékeztem, hogy olyan sokat gurulgattam volna, a 2:34:13-ból 2:33:42 pedálozás volt. Görgő szépségei. :D

(#268372) Friczy válasza ZolkoW (#268324) üzenetére


Friczy
senior tag

A 'megszokott' Tip-Top ragasztókészlet ragasztója tulajdonképpen vulkanizálja a gumit. Latex belsőnél mit vulkanizálsz? Nyilván semmit, szóval a szokásos folt megoldás nem működik. Ettől persze lehet más javítási metódus, erről nincs információm, de számítani kell rá, hogy más kell hozzá.

(#268373) ReFleXx válasza ReFleXx (#268318) üzenetére


ReFleXx
addikt

Most azt nezem hogy Ultegrabol 50/34T-s hajtókar és 11-32T-s fogaskoszoru kombo a leginkabb mugli kompatibilis, ez eleg messze van egy 1x12tol ahol mondjuk 46T hajtókarhoz van 10-51T-s fogaskoszoru, de meg a jelenlegi bringamtol is ahol 28T a legkisebb elol es 32T a legnagyobb hatul. Nem tudom egy ilyen Ultegraval hogy tudnek lekuzdeni egy hosszabb 10% emelkedot. :B

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#268374) Fifaisshit válasza Ixion77 (#268335) üzenetére


Fifaisshit
őstag

Én Supacazt használok pár hónapja de imádom innentől csak azt vásárolok.
Fogása puha és nem csúszik ,egy szóval zseni nem fogod megbánni ennyiért meg ingyen van :D

(#268375) ZolkoW válasza fulton (#268329) üzenetére


ZolkoW
őstag

megbízhatatlanság? az, hogy a rendes méretének 3-szorosára fújom, és náhány út után otthon a falon eldurran? érdekes, én ezt a posztot, amit írtam, fel tudtam volna használni arra, hogy megindokoljam, miért vegyem meg, te pedig az ellenkezőjére használtad.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#268376) Ringman


Ringman
nagyúr

a shimano outi+grx 11 és 12 sebis hátsó váltók húzása megegyező, azaz az új hosszabb kanalas váltók mennek 11 sebességes fvk-ral is?

(#268377) dom1n0


dom1n0
senior tag

Srácok, Ti klasszikus erősítő gyakorlatokat mennyit és mit szoktatok csinálni?
Gondolok itt guggolás (akár súllyal), kitörés, plank, stb mozdulatokra.
Én az alábbiakat kezdtem el most megint, mert nem vagyok elégedett az erőmmel :)

(#268378) Khelben válasza dom1n0 (#268377) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egyszer odébbraktam a kézisúlyzókat a teraszon, mert útban voltak a bicikliszereléshez. De ez már tavalyelőtt volt szerintem.

(#268379) Because válasza dom1n0 (#268377) üzenetére


Because
őstag

a szokásos körök teljes testes körök: hasizom, felhúzás vagy guggolás, fekvenyomás, húzódzkodás

(#268380) komlo654


komlo654
csendes tag

AliExpressről tud valaki valami jó kis bicajos kesztyűt hideg időkre? :D

(#268381) jjeahh válasza komlo654 (#268380) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem -5 fok alá Coolchange van, de már nem lehet kapni. Nagyon meleg, vízálló, szélálló, elnyűhetetlen. Ha most vennék, valszeg szétnéznék Rockbros vagy Boodun kesztyűk között.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#268382) komlo654 válasza jjeahh (#268381) üzenetére


komlo654
csendes tag

Köszi! :R

(#268383) flash- válasza dom1n0 (#268377) üzenetére


flash-
veterán

egész télen -tavasszal edzegettem otthon de csak felsőtestre, húzodszkodás, fekvenyomás, bicepsz,tri hajlítások,váll-hát..stb. főleg egykezes súlyokkal való bohóckodás. szerintem csak segített. pláne plank(tárcsával a háton) és "nagyobb" súllyal való lábfelhúzásos felülés.
kötelező is lenne kerékpár mellé törzserősítés , a kerékpáron való testhelyzet nem épp kedvező a testünknek, ezt kötelező lenne ellensúlyozni keresztedzéssel-erősítő edzéssel.
de hogy mennyit az már más tészta, kérdés mi a fő cél ha kerékpár akkor heti pár alkalom mert ha van mellette még intenziv kerékpár is, akkor hamar túledzés,vagy fáradságszint növelése fog következni ami kontraproduktiv biztosan.

Fulton:hát most már így nem jó mert ha fikázom is gondolhatod majd hogy igazából bejött :)

wattok: ti használtok wattmérőt gondolom(mással nem lehet mérni). mi az amit már meg szabad venni?(gonodlom a legolcsóbbak sokra nem jók) nem is feltétlen azért hogy az ember tizedwattra tudja magát Pogacarékhoz hasonlítani hanem hogy a saját erő változást pontosan lekövesse és saját magunkhoz való mérés pontos legyen.
Egyáltalán csak újonnan,vagy ezt használtan is szabad? (mint pl egy dslr-t vagy outit :D )
(bár nem most fogok venni vattamérőt, előbb lenne tervben egy karbon országúti de az se ma..)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#268384) lsebestyen válasza flash- (#268383) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én azzal motiválom magam az idei télre, hogyha normálisan edzek, akkor megérdemlek egy wattmérőt tavasszal. :D

Vagy az inpeak lesz a befutó a jelenlegi hajtókarra, vagy a kínai Magene P505 Base. Előbbinél feltétel, hogy egy nyolcas imbusznyi hely legyen a hajtókar és a támvilla között (ez nekem amúgy éppen hogy...), a Magene meg hát...kínai. Bár legalább márkás kínai, teszt (YT link) alapján jó cucc, de ha valami garanciális bajom lenne, azt nehezebb érvényesíteni. Illetve az én szintemen bőven elég lenne az egy hajtókaros mérés is. Pedálba épített verziót nem szeretnék, az nekem nem annyira szimpatikus megoldás.

Görgőn nagyon tetszik, hogy látom a teljesítményem, én szeretem nézegetni a számokat, már persze a magam szintjén.

(#268385) Ringman válasza lsebestyen (#268384) üzenetére


Ringman
nagyúr

4iiii-ről elég rossz vélemények vannak, tényleg ennyire problémás?

(#268386) dom1n0 válasza Ringman (#268385) üzenetére


dom1n0
senior tag

Na érdekes téma, én a stages, inpeak, 4iiii között pörgök :)

(#268387) Hasaggymeg válasza Khelben (#268378) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem pedig nem is volt soha egyetlen súlyzóm sem, pedig már több mint fél évszázadnyi időm lett volna vásárolni párat :D ...mondjuk látszik is raktam, de ez a vasemelgetés sosem volt ínyemre. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#268388) Csokicsibesz válasza dom1n0 (#268386) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Stagesről mostanában elég negatív vélemények jönnek főleg USA-ból, hogy nincs rendes ügyfélszolgálat, nem foglalkoznak a vevőikkel stb. Bár mivel USA azért én ezeket fenntartással kezelem.

Inpeak az lengyel, van szerződésük a Decathlonnal is, szóval rajtuk keresztül tuti le vagy védve, valamint tudsz forinttal is fizetni.

Sram a hajtás esetén játszhat még a Quarq is.
A Power2Max is hajtásba integrált wattmérő, de ott azért erősebben fogott a filc az árazásnál, de sok hajtással kompatibilis.

Ill. vannak a különböző pedálos megoldások, mint Garmin és Assioma.

Igazából választék van bőven, lehet válogatni. Magyar aprón inkább a hajtókaros megoldás az amit lehet találni. Mostanában nem nézegettem őket, de emlékeim szerint ilyen 70-80 ezerért mennek, az új pedig ilyen 120 ezer Ft környékén van. Kérdés, hogy 40 ezerért megéri-e kockáztatni, hogy hibás a mérő.

(#268389) 6030D válasza Hasaggymeg (#268387) üzenetére


6030D
Ármester

Azt mondtad kettlebelleztél. Nem otthon?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#268390) Mezga Aladár válasza dom1n0 (#268386) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nekem Inpeak balos van. Konzisztensnek tűnik csak picit sűrűn kell benne elemet cserélni.
Év eleje óta a 3. elemet használja, kb 7000 km alatt.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#268391) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Bejöttek a hűvösebb reggelek és a "csodás" szellőző szemüvegben a hideg szélben nem tudom nyitva tartani a szemem.
Tud valaki olyan szemüveget ahol megoldották ezt a problémát?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#268392) Lacerta válasza jjeahh (#268381) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Én látok Alin Coolchange kesztyűket.

(#268393) Dark Archon válasza Mezga Aladár (#268391) üzenetére


Dark Archon
addikt

Persze ;]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#268394) jjeahh válasza Lacerta (#268392) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Van, de igazi télit és olyant, amilyen az enyém, már nem láttam, ráadásul az official store is megszűnt (?).

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#268395) f4lcon válasza jjeahh (#268394) üzenetére


f4lcon
őstag

azt vágod, hogy alin attól lesz valaki "official" hogy kiírja a nevébe, igaz? :D

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#268396) dom1n0 válasza Mezga Aladár (#268390) üzenetére


dom1n0
senior tag

Köszi, eleve e felé hajlok a decas rendelés miatt leginkább, ha bevállt neked az jó hír.
Hideg-melegre nem érzékeny?

(#268397) jjeahh válasza f4lcon (#268395) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igen, viszont egy márka üzletében csak saját márkás cuccok szoktak lenni és tapasztalatom szerint onnan 99.99,99% a garancia rá, hogy eredeti terméket kapsz, mert az általában a gyártó webshopja, vagy forgalmazója. Ha nem "official webshop"-ból rendelsz, nagy az esély rá, hogy bóvli másolatot kapsz.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#268398) Hasaggymeg válasza 6030D (#268389) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Who, me?! No way! :N ...valakivel összekeversz, kettlebellt csak akkor fogtam mikor kipróbáltam a Dekatlanyba mennyire nehéz is valójában. :D

#268397jjeahh...Aliról bóvli másolat?! Viccelsz?! :o ;] ...amúgy megjött az NRC szemcsi jobbik felemnek, de kipróbálom itt az irodámban holnap ha süt a nap, hogy sötétedik-e rendesen fényre mert ha esetleg mégsem zasszony még a fejemhez vágja. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#268399) Mezga Aladár válasza Dark Archon (#268393) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Tehát kerékpáros szemüvegre gondoltam. :D

#268396 dom1n0

Annyi, hogy minden bringázás elött "kalibrálni" kell.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#268400) 6030D válasza Hasaggymeg (#268398) üzenetére


6030D
Ármester

Visszakerestem, ivana-val keverlek. Pedig olyan izmosnak tűntél.... :P ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.