Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#268501) zsocy válasza jjeahh (#268498) üzenetére


zsocy
őstag

575 és Castelli mezeim is elnyelik a 6,7"-os ütésálló tokos monstrum telefonomat, de azok másik árszinten vannak.
Annyit beszéltek ezekről a kínai cuccokról hogy alig bírom magam visszafogni hogy ne vegyek megint egy nekem felesleges mezt. Még a Castelliket és az 575-öket sem használtam el, de olyan jó színeik vannak ezeknek a kínai ruháknak is :)

[ Szerkesztve ]

(#268502) Hasaggymeg válasza jjeahh (#268500) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lencsét átcseréltem, de az orrnyereg mintha egy darabból lenne, műanyag és nem tudom azt hogyan lehet állítani. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#268503) komlo654 válasza jjeahh (#268493) üzenetére


komlo654
csendes tag

Úgy látom aliról elég faszán fel lehet öltözni, valami hosszú bicajos gatya esetleg? :F

(#268504) Ringman válasza Hasaggymeg (#268502) üzenetére


Ringman
nagyúr

hasonló kínai (SCVCN) napszemüveget rendeltem, ezekben a cseréhez feszegetni kell a keretet?

(#268505) jjeahh válasza Hasaggymeg (#268502) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezt nem értem, az összes NRC-nek állítható, ezért szeretem őket és mert nem túl szélesek.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#268506) jjeahh válasza komlo654 (#268503) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezt kiegészíteném a Kemaloce-vel, kb. Racmmerrel egy szint, viszont a Kemaloce-t azonnal küldik és 9 munkanap (+hétvége) alatt itt volt.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#268507) Csokicsibesz válasza zsocy (#268501) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Van nekem Racemer mezem, de nagyon más liga egy 575-höz, vagy NW-hez képest (és nem felfelé).
Teljesen más brinházni egy 575 mezben, meg egy Racemer mezben. Elhiszem, hogyha soha nem próbáltál egy jobb mezt, akkor ezek tök jók. Ha már van jobb mezed, akkor meg nem igazán akarsz már ezekben tekerni.

(#268508) jjeahh válasza Csokicsibesz (#268507) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha komolyabb minőségre vágysz, próbáld ki az YKYWbike-ot, Specxel-t, Santic-ot, Cheji-t, de természetesen ne a legolcsóbbakat. Alin is van felsőbb liga, ha arra van igény, ahogy NW-ből is van belépő bő szabású, gagyibb széria. Nekem van high end mezem is, igen, jó, de az sem tökéletes, az anyaga sokkal jobb, de én annyira nem igénylem, hogy egy Kemaloce árának többszörösét kiadjam érte. Nekem inkább a szabás a fontos és pl egy 30 eur körüli belépő NW, Pearl Izumi vagy Castelli számomra vállalhatatlan kategória, lobognak rajtam és én azt nem szeretem. Decathlonnak is ez a szokása, ha teljesen testhezállót akarsz, árban feljebb kell menni. Annyiért meg már alin egy kamion mezt kapok még az "elitebb" márkáktól is :DDD .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#268509) fulton válasza zsocy (#268501) üzenetére


fulton
addikt

Van aki a számara a legjobbat akarja, van aki felesleges mezeket vesz. Ez ilyen móka ;) fő a sokszínűség, es ami a lényeg mindenki elégedett ;)

[ Szerkesztve ]

(#268510) Csokicsibesz válasza jjeahh (#268508) üzenetére


Csokicsibesz
tag

NW épp most akciózik, a pro mez 31 EUR (forintban kb 12.400,-). Ebike 1 nap alatt küldte meg a mezeket. Sajnos nagy volt rám az M-es és vissza kellett küldeni. 1 nap alatt le tudtam dumálni a cserét az ügyfélszolgálattal, visszaküldeni Foxposton és egyeztetni mikor küldik a cserét.

(#268511) jjeahh válasza Csokicsibesz (#268510) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hol van az akció, ha szabad kérdezni, melyik az a pro? Ja, ebike.hu? Az ide nem postáz.

Hasaggymeg: hajlékony gumiszerű, nem törik. Fura, hogy a lencsét is kicserélted és mégsem tűnt fel, ha picit hozzáérsz már elhajlik.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#268512) Hasaggymeg válasza Ringman (#268504) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tudom, ennek az NRC-nek csak felül van kerete és eléggé feszegetni kellett, hogy bemenjen a lencse.

#268505jjeahh...na majd megpróbálom, hátha nem töröm le. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#268513) orbano válasza Hasaggymeg (#268497) üzenetére


orbano
félisten

Ezen a rövid szakaszon letoltam, de tervben van, hogy egyszer lemenjek rajta, csak ahhoz még jócskán kell ügyesednem :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#268514) dom1n0 válasza Csokicsibesz (#268510) üzenetére


dom1n0
senior tag

Köszi, rendeltem is egy mezt, ennyiért ajándék.

(#268515) Csokicsibesz válasza jjeahh (#268511) üzenetére


Csokicsibesz
tag

NW Blade-t vettem 50%-os áron. Btw ha kell esetleg valami ebike-ról én szívesen berendelem neked és elküldöm packetán (ahogy néztem az van nálatok is).

(#268516) jjeahh válasza Csokicsibesz (#268515) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi, de ahogy nézem, nekem az sem lenne jó, úgy tűnik a NW teljesen más testalkathoz gyártja a mezeit, rám egyik sem illik. S-es méretben 94-96 mellbőség és 81-83 derék szélesség? Lehet még az XXS is nagy lenne rám széltében, hosszában meg valszeg rövid (?), ez nem derül ki, mert a NW nem hajlandó a mezek hozzát megosztani :( .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#268517) Friczy válasza Fall-N (#268490) üzenetére


Friczy
senior tag

Lehet, hogy logikus, de attól még nem feltétlenül ez a helyzet. 10-esről nem tudok nyilatkozni, de a 8-as Sora tripla első váltó gond nélkül ment 9-es fékváltókarral tripla ultegra. A lánckerék távolsága - bár a hátsónál értelemszerűen kisebb - a hajtóműnél megegyezett. Tudtommal országútinál a 10-es is - bár ott meglehtősen ritka volt a tripla, nekem az volt.
Igen, a kazettánál azért sűrűbbek a lánckerék-távolságok, hogy elférjen, emiatt keskenyebb a lánc is. Viszont első váltónál nem probléma, hogy elfér, emiatt ott nem törekedtek a sűrítésre, mert nincs értelme. Főleg, hogy ha sűrítenék, akkor az a szélső hátsó fokozatok esetében rontana a láncvonalon is.

(#268518) Ringman válasza Friczy (#268517) üzenetére


Ringman
nagyúr

11 sebességes lánccal simán ment a 10 sebis rendszer

(#268519) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#268450) üzenetére


ZolkoW
őstag

erre is van elméletem:
a karbon merevvilla csillapítása: nulla
a belépő teleszkópok csillapítása: nulla.
ami mindkét esetben felveszi a terep egyenetlenségeinek egy részét, az a gumi.
Csak a sok júzer azt hiszi, a vacak teleszkópnak közönheti..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#268520) ZolkoW válasza Friczy (#268517) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem akarok félrevezetni senkit, de én is úgy tudtam eddig, az első távolságok maradtak.
az első váltó működésén meg úgy figyeltem, az első (legkisebbről) váltás egy definiálatlan valami, ott többet húz, úgyis alul a csavar határol, a középső tányér meg már fix - és a középsőről a nagyra is fix húzás, értelemszerűen. szóval igazából csak egy drótmennyiségnek kell stimmelnie, és eleve nem olyan érzékeny a dolog, mint egy 12-es hátsó váltónál.

(mezek: decából is vettem már nekem drágán, de az meg lehetne hosszabb, pedig nem vagyok sem túl magas, sem túl sovány./180cm/76kg/ de mégis próba nélkül már nem szívesen adok ki szemmel látható összeget ruhára..)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#268521) Ringman


Ringman
nagyúr

teszek egy próbát az ybn 10 sebis lánc gyári kenésével, aztán megy a sor + a lánc az ultrahangos tisztítóba. a 0,75-ös láncnyúlás kb fél láncszemet jelentett ahogy leszabás előtt néztem az új és a régi láncot.

(persze ezt is megvettem vagy fél éve, azóta lejjebb ment az ára)

(#268522) Toobee válasza Ringman (#268521) üzenetére


Toobee
veterán

Van ajánlás ultrahangos tisztítóra? Én kávés cuccokhoz venném mondjuk.

https://barbieripnk.hu/

(#268523) Ringman válasza Toobee (#268522) üzenetére


Ringman
nagyúr

én ezt vettem 22 l-esben (mert van egy csomó megörökölt rozsdás szerszámom is, amelyek nagyobbak) - VEVOR de még be sem kapcsoltam.
szokták akciózni (én is úgy vettem) meg van amikor aliról olcsóbb.

pár youtube videóban is ezt, vagy ezek klónját használták.

aluval vigyázni kell, mert az anodizálást megeheti - ez oldószertől függ.

[ Szerkesztve ]

(#268524) Csokicsibesz


Csokicsibesz
tag

Zolkow: megelőzted a Zwift hubot.

(#268525) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

310 km után megsajnáltam a csörgő zörgő SRAM láncot, és adtam neki Decathlonos szmötyit. Képek majd jönnek. Egyelőre úgy néz ki, hogy szépen bekúszik a láncba. Azt viszont felrúgnám, aki szerint egy ilyen cuccot majdnem üveg merev műanyag flakonba kell tölteni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#268526) ZolkoW válasza Csokicsibesz (#268524) üzenetére


ZolkoW
őstag

egy influenszer vagyok, csak titokban.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#268527) -=RelakS=- válasza ZolkoW (#268526) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Akkor maradj otthon, és szürcsölj forró teát, az influensz R ilyen korán nem játék.

;]

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#268528) ZolkoW válasza -=RelakS=- (#268527) üzenetére


ZolkoW
őstag

C-vitamint is szedek néha, maZSnéziumot meg már rendszeresen...

ja, mondtam? tényleg alunak bizonyult a Suito kazettateste, picit látható is rajta a bemaródás, de az egysebi lánckerék talpas, azzal nem fog elmélyülni a kapcsolatuk. amúgy sem hiszem, hogy nagy baj lenne az én wattjaim mellett, de nem értem, minek csinálnak egy görgőre alu kazit, mikor még drágább is..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#268529) Tin válasza ZolkoW (#268519) üzenetére


Tin
veterán

A gumi biztos többet csillapít, mint a karbon villa önmagában, de én nem terepen használom, hanem többségében aszfalton vagy térköves úton, és az úthibákat a karbon elvileg jobban kisimítja az aluhoz képest. Nekem a teló nem opció, mert nem megyek olyan terepen. Rendes úton meg kilockolva nehéz, egyébként meg csak elnyeli egy részét annak, amit beletekerek. Szóval ha bringát cserélek, én nem adom a karbon villa alá.

Ez meg ma fotóztam a cégnél, szép darab, 105-ös Shimanoval:

[ Szerkesztve ]

(#268530) Fall-N válasza Friczy (#268517) üzenetére


Fall-N
veterán

Ez igaz, de van egy olyan érzésem hogy a váltókar nem kompatibilis az első váltóval. Legalábbis az Altus a Deore-ral. Főleg hogy az Altus ha jól remélik 2008-as a Deore M6000 meg 2020-as. Lehet hogy igen, első váltó sosem érdekelt annyira, amint lehetett dobtam is le a hajtóművel.

(#268531) Fall-N válasza Tin (#268529) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen a karbon kevésbé közvetíti át a rezgéseket, mint az alu. Csak kompozit a karbon, a fémek meg minél merevebb el annál jobban vezetik a rezgést. Acél az rugalmasabb, de cserébe nehéz és rozsdás tud lenni. Vannak acél komfort villák arany áron.

Egyébként van különbség alu és alu között is. Eleve ott a 6061 T6 és a 7005, 7075 stb. Én például észrevesznem azt, hogy régi KLS duplán húzott, a Funn meg triplán húzott, így jobban érezni az úthibákat, cserébe merevebb.

(#268532) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Harmadjara kentem a lancot smooveval es most ahogy csopogtettem ra egybol szaladt le rola, kb mintha taszitotta volna :U Elso ket alkalommal nem volt ilyen, akkor szepen bekúszott a csapok koze, nem tudom mire velni.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#268533) -=RelakS=- válasza ReFleXx (#268532) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Hány km telt el az utolsó kenés óta?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#268534) dom1n0 válasza Fall-N (#268531) üzenetére


dom1n0
senior tag

Van most egy alu BMC országúti ami elég durva, 8.8kg :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#268535) lsebestyen válasza dom1n0 (#268534) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ebben mi a pláne? Mármint hogy 8.8kg. Ezer eurós Rose sl pro 8.5kg. :F Az én regi felnifékes Rozim még könnyebb volt.

(#268536) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Decathlonos cucc első kenés próba.
A lánc így nézett ki kenés előtt, után, majd törlés után: [kép]
Ma görgőkre cseppentgetve vittem fel a cuccot, de csak egy réteget. A holnapi tekerés után kap majd még egy réteget, de azt szerintem majd folyamatosan tekerve, mert szörnyű ez a flakon.
Nekem a kenés végén ennyire fröcskölt szét a dolog: [kép]
A nagyobb cseppek kenés közben keletkeztek, amikor megszaladt a cucc, a gumin a sok apró csepp pedig az elég vehemens hátrafelé tekerésből keletkeztek.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#268537) Ringman válasza lsebestyen (#268535) üzenetére


Ringman
nagyúr

illene minden gyártónak kiírnia a váz+villa súlyát, a gyári kerékszettel, stucnival, nyeregcsővel lehet vagy fél kilót játszani, nincs összehasonlítási alap.

karbon nyereggel szerintem 8,8 kiló pedál nélkül a gravelem is 32c-s gumikkal (persze könnyebb 1x hajtással)

alu váznál meg minek szopatjuk a népet egyedi nyeregcsővel? (mondjuk ez alapvetően minden esetben kérdés, ha nem külön aero- v tt-bringáról van szó)

amúgy ennél jóval olcsóbban a decában karbonvázat kapsz apexszel

[ Szerkesztve ]

(#268538) ReFleXx válasza -=RelakS=- (#268533) üzenetére


ReFleXx
addikt

100-200km kozott, de nem tudom pontosan mert nem irtam fel

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#268539) Dyde


Dyde
aktív tag

Na megvan az első rendes biciklim, Merida Speeder 200 2021 :) köszi még1x a segítségeket! 170e lett a vége. Ma mentem vele egy fél órát, nagyon jól gurul, de az asszony Riverside 120-hoz képest kényelmesnek nem mondanám így elsőre :D Mondjuk én trekkinget terveztem venni, úgyhogy ezt a 28c-s gumit ami 7 baron van, a napokba le szeretném cserélni meg a markolatot. + elviszem egy szervízbe hogy nézzék át azért.
Milyen tubeless gumit ajánlotok 700x35c vagy 37c méretben? Leginkább (sz*r) úton lesz használva, de járda, térkő, illetve kicsit földes útra is le szeretnék vele menni.

(#268540) -=RelakS=- válasza ReFleXx (#268538) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Általában annyi elég kellene legyen egy újrakenéshez szerintem. Mondjuk mintha Tin azt írná, hogy sűrűbb, és ritkábban kell kenni. Ettől függetlenül nekem a squirt ennél kisebb távolság után beszivárog a láncba, illetve rajta marad a láncon.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#268541) Ringman válasza Dyde (#268539) üzenetére


Ringman
nagyúr

attól függ, hogy sárban mennyit használod földúton.

hutchinson touareg (bár lehet ebből csak 40-es van), tufo speedero/thundero/swampero részemről ajánlott, de a swamperon kívül ezek nem valók sárba.

panaracer gravelking is jó, ss vagy sk az aszfalt/földút aránytól függetlenül (bár ahhoz nem volt szerencsém még)

(#268542) lsebestyen válasza Ringman (#268537) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ennél a BMC-nél olcsobb volt a karbon Rose-om, ultegraval marciusban, az pedig 7.6kg pedál nelkul. Jó jó, nincs ráírva, hogy bíemmszí. :))

(#268543) ReFleXx válasza -=RelakS=- (#268540) üzenetére


ReFleXx
addikt

Arra gondoltal hogy tul korai volt az ujrakenes es ezert pergette le?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#268544) Napfénysüti válasza lsebestyen (#268542) üzenetére

Viszont ez a BMC elektromos váltós ha jól látom. De amúgy annó a karbon Canyon Ultimatem full Ultegra szettel, DT kerekekkel szintén 2500 euró volt, gyártó szerint 7,5 kg üres tömeggel.

Més que un club!

(#268545) -=RelakS=- válasza ReFleXx (#268543) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Igen, de ezek szerint más kellene, hogy legyen az ok mögötte

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#268546) Ringman válasza lsebestyen (#268542) üzenetére


Ringman
nagyúr

meg nem wireless a váltás :)

+ bmc: 28mm tire clearance

milyen évet írunk?

(#268547) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Igaz a váltást nem is néztem, de ez így tényleg csak annak jó, aki kifejezetten alu bicót szeretne valami jobb szettel, bár nem tudom ilyet miért akarna bárki is.

(#268548) dom1n0 válasza lsebestyen (#268535) üzenetére


dom1n0
senior tag

alu vázas disc-es gépek 9 kg fölött szoktak lenni, az általad említett pl. 9.4kg disces kivitelben ha jól látom.
Semmi nagy extra, csak egész jó súlyban van, pl. viszonyításként a Cubeom is 8.8 körül van, és ez karbon.

(#268549) ZolkoW válasza Dyde (#268539) üzenetére


ZolkoW
őstag

nekem a Conti Terra Speed (meg a Trail is) nagyon bejött, és van belőle méretválaszték is, úgy emlékszem.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#268550) dom1n0


dom1n0
senior tag

Ha meg nem volt szo rola, megjelent a Zwift uj okosgorgoje, a Zwift Hub One.
Elonye, hogy nem kell ra semmilyen sort rarakni, gyakorlatilag barmelyik bicot ralehet dobni, es egy digitalis kutyuvel tortenik a virtualis fel-le valtas.
Nekem tetszik, de nem rohanok azert cserelni a meglevo Zwift Hubomat, maximalisan elegedett vagyok vele, de ahol tobben hasznalnak, ott ez marha jo lehet szerintem.
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.