Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#268101) -=RelakS=- válasza Tin (#268098) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem kell az. Ha óvatosan csinálom, akkor a szint marad.
Jó nyeregcsövet kell venni :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#268102) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Gondolkozom egy okosgörgő beszerzésén, meg vennék hozzá egy 26-os ősmontit :DD
Ha ugyanaz a cockpit setup lenne a cél, mint a 29-esemen, akkor működik a dolog pl rövidebb stucni, szélesebb kormány cserével? Ugyanúgy L-es vázzal, mint a 29-esnél?

(#268103) vallas válasza mauimagic (#268102) üzenetére


vallas
senior tag

Szerintem igen, de nyugodtan rárakhatod a 29-s montit is, veszel hozzá egy ugyan olyan hátsó sort a görgőre, és csak kiveszed a hátsó kereket, és mehet a görgőre...
Majd vissza a kerék, és mehet a kinti csapatás

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#268104) vallas


vallas
senior tag

Úgy tűnik lőttek a Jumbo@Quickstep házasságnak, aminek és speciel örülök...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#268105) Tin válasza -=RelakS=- (#268101) üzenetére


Tin
veterán

Úgy legyen, és sok sikert!

Más: Én meg szerintem valamit rosszul csinálok a Smoove-val... most megint csak 150 km-re volt elég. A videónak megfelelően pedálozok hátrafelé, annyit nyomok rá hogy a páros csapok között megálljon a folyadék, de szerintem ez sok. A flakon 1/3-a hiányzik már 5 kezelés után, ami ugye elvileg 30 kezelésre elég, vagyis ez pont dupla mennyiség. Tisztításkor is csomó gyurmát szedek le. És nem tudom, hogyan elég ez egyeseknek 4-500 km-re, nekem sehogyan sem. Meg persze fröcsög ez a szar mindenfelé. Na mindegy, legközelebb direkt feleennyit fogok rakni, vagy szemenként csöpizek, aztán megnézem, úgy mit bír.

(offba raktam, nem várok választ, csak kimérgelődtem magam)

(#268106) RWD válasza simonjoe (#268089) üzenetére


RWD
tag

Azzal csak minden második nap jár. :D :D

(#268107) RexpecT


RexpecT
addikt

(#268108) ZolkoW válasza mauimagic (#268102) üzenetére


ZolkoW
őstag

hasonló a setupom, görgőn ugye kanyarodnod sem kell, szóval csak a méret számít :D
ott legyen a kormány, ahol jó, oszt' szevasz.
nincs túl rövid, vagy túl hosszú stucni.
én országúti kormánnyal és 622-es első kerékkel raktam össze, mert az volt itthon, és keskenyebb külsővel elfért. eddig a vázszett árát (15e) költöttem rá a projekre, ha az eleve meglévő dolgokat nem számolom, meg a héten egy hajtókarét (7e), de csak hogy keskenyebb terpeszben tekerhessek.
Na jó, kizárólag ehhez a bringához vettem láncolajat is (2e?), mert a Squirt telegyurmázta a padlót.
Vázméretnél itt csak a hosszát nézném, tudd úgy beállítani, mint a valódi biciklid.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#268109) arcitec válasza RexpecT (#268107) üzenetére


arcitec
addikt

Nem azért, de inkább legyen egy tízessel több, de akkor az már olyan is legyen ami normálisan használható, anyagra és stílusra egyaránt. ;)

(#268110) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#268108) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szóval akkor ilyen lehet a waxolás, jó nagy karbon...akarom mondani gyurmalábnyomot hagy mindenhol az úton?!🧐😆

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#268111) dom1n0 válasza mauimagic (#268102) üzenetére


dom1n0
senior tag

Miért nem rakod rá simán a mostani bicót? Ha azonosan van beállítva a sor, nemtöbb 5 percnél a rárakás/leszedés.

(#268112) 6030D válasza arcitec (#268109) üzenetére


6030D
Ármester

Szeretettel vár a Rapha webáruház.

Jó az a design, ha más állat lenne rajta, vennék egyet poénból. :K

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#268113) lsebestyen válasza arcitec (#268109) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nekem van ilyen csak a rovidbol, szerintem poén. :)) Anyaga is jo amugy. 1.5 éve hasznalom már, nem latok rajta semmi elvaltozast.

[ Szerkesztve ]

(#268114) Mezga Aladár válasza Hasaggymeg (#268048) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Megvolt a tesztbringázás. Semmi csapkodás, patyolat tiszta maradt a láncvilla. Bónuszként csendesebb lett a hajtás.
Nagyon bejött a technika. :C
9 seb. rendszerhez létezik kuplungos váltó?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#268115) vallas


vallas
senior tag

Lassan indul a Lombardia az Eurosporton, és a Playeren....az év utolsó nagy egynaposa ...
Valter Attilával, és Fetter Erikkel

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#268116) ReFleXx válasza Dyde (#268088) üzenetére


ReFleXx
addikt

M-s volt naluk es adtak volna 8% kedvesseget az arbol. Elgondolkodtam rajta en is.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#268117) ReFleXx válasza ZolkoW (#268108) üzenetére


ReFleXx
addikt

Miert nem torlod le a gyurmat mielott betolod a bringat?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#268118) Hasaggymeg válasza Mezga Aladár (#268114) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tudom, talán nincs. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#268119) parandroid válasza 6030D (#268112) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha egyszer olyan testem lesz, hogy büszkén feszíthetek ilyen cuccokban, én a Ryzonnál fogok bevásárolni, az is tuti. :B

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#268120) szuszinho válasza parandroid (#268119) üzenetére


szuszinho
őstag

Akkor nem sok $-t fogsz ott elkölteni ;]

(#268121) vallas válasza parandroid (#268119) üzenetére


vallas
senior tag

:D :D :D :D

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#268122) mauimagic válasza dom1n0 (#268111) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Még agyalok...ócsó görgőt szeretnék pl Tacx Flow, akkor kell egy átütőtengelyes átalakító (kb 20k) , egy 29-es slick gumi, meg egy 12-es sor, tartalék hátsó kerekem van.
Nem sokkal több egy lefingott 26-os, ami maradhat fixen a görgőn és még bótbajárni is jó...

(#268123) dom1n0 válasza mauimagic (#268122) üzenetére


dom1n0
senior tag

Ja hogy nem direkt görgőről van szó, bocs ezt nem láttam.
Akkor nyilván másabb a szitu.
Viszont gondold át, mert ezt a flow-t rendszeresen eladják csoportokban ahol vagyok és váltanak fel róla direktgörgőre, lehet jobban jársz ha egyből azt veszed, és nem buksz pénzt idővel...

(#268124) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Csináltam egy [videót] az évek alatt kikísérletezett lánckenő metódusomról, mert sokszor előjön a téma.
Kb 100km-enként csinálom meg ezt az eljárást, kivéve ha leázik a squirt, mert akkor minden esetben.
Rendkívül precíz művelet, 28 mp alatt megvolt, de nyilván kevesebb, ha nem kell a videóval b@szakodni ;]

[ Szerkesztve ]

(#268125) jjeahh válasza mauimagic (#268124) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:DD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#268126) mauimagic válasza dom1n0 (#268123) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Azon kívül, hogy hangos, mi a gond vele szerinted?
Én kültérben tervezem használni, fedett helyen, ahol nem számít a zaj, de nem tudom mennyire fog bejönni a görgőzés, többszáz ropit nem biztos hogy nekem megér. Kb árban eladom szerintem, ha nem jön be a flow, használtan venném.

(#268127) dom1n0 válasza mauimagic (#268126) üzenetére


dom1n0
senior tag

Nekem csak a direkt driveos van, de amikor olvasgattam utána, 3 dolog volt ami nem tetszett, az egyik a hangja, kevésbé pontos, de mondjuk ez a mi szintünkön kevésbé lényeges, és az edzőgumival való taknyolás.

(#268128) mauimagic válasza mauimagic (#268124) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Kiegeszíteném az összecsapott posztomat néhány adattal.
Kb akkor nyitottam új Squirt-öt, mikor a bringát vettem, a Garmin Connect szerint 1275.81 km van benne. Van egy bontatlan Squirt is nálam, a kettő között 61g különbség van, ennyit használtam el 1275.81 km alatt.
Az egyszerűség kedvéért azzal számolok, hogy 1g Squirt=1ml, a termék fajsúlyát nem ellenőriztem, könnyen lehet, hogy az egész számítás emiatt fals!!!

Szintén az egyszerűség kedvéért azzal számolok, hogy 120ml Squirt 5.000 Ft-tal kerül, ennyiért ma kényelmesen be lehet szerezni a terméket, de ez változhat!

Így 2541.66667 Ft-nyi Squirt fogyott 1275.81 km alatt, vagyis kilométerre levetítetve 1.99219842 Ft volt az anyagköltség.
Legyen 2 Ft!

40-szer használtam eddig az Orbeát, vagyis a "munkaidő" 40x28mp=1120mp volt, ami felfelé kerekítve 0.32 óra.
Persze itt már elnagyolt az egész számítás, hiszen nem minden bringázás után kenem újra a láncot, de mindegy, szal km-re levetítve 0.00025 munkaóra a process.
Ez csak annak érdekes, aki szeretné "beárazni" az idejét.

A számításból egyértelműen látszik, hogy éves szinten komoly összegeket és erőforrásokat emészt fel a lánckenés, érdemes vele elmélyülten foglalkozni ;]

Bocs, hülyére bringáztam magam 5:30-tól délig, kicsit elfáradtam :))

[ Szerkesztve ]

(#268129) dom1n0 válasza mauimagic (#268128) üzenetére


dom1n0
senior tag

Én most a Muc-Off-ot raktam rá, mert UFO-t csak új lánccal szeretném majd tesztelni.
Most lemostam 1 hete, és újrakentem, azóta 110km raktam bele, de azon kívűl hogy picit retkes lett már, a kenése tök fasza.

[ Szerkesztve ]

(#268130) Hasaggymeg válasza mauimagic (#268128) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem foglalod össze a lényeget?... mert valahol elveszítettem a fonalat. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#268131) Mezga Aladár válasza Hasaggymeg (#268130) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#268132) 6030D válasza mauimagic (#268124) üzenetére


6030D
Ármester

Ha a láncra párhuzamosan, vagy kisebb szögben tartod a flakont, akkor nem ugrik le. -5 watt mp

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#268133) mauimagic válasza Hasaggymeg (#268130) üzenetére


mauimagic
aktív tag

lánckenés = cos2 (x) + sin2 (x) = (eix + e-ix )2 /4 + sin2 (x) = (e2ix + e-2ix )/4 + e2ln(sin(x)) + 1/2
de ez csak montenbályk esetén igaz!

[ Szerkesztve ]

(#268134) Fall-N válasza Mezga Aladár (#268114) üzenetére


Fall-N
veterán

Van csak nem Shimano vagy SRAM-ban. microSHIFT Advent és a SunRace RDM900, ami 9s és kuplungos. Egyébként is kopnak már ki a két nagy gyártónál a 9s rendszerek, csak a több évvel ezelőtti fejlesztések vannak, valami átnevezve (Alivio M3100).

Illetve a kettő között még van a Shimano CUES U4000, ami 9s és van clutch. Hátránya csak az önmagával kompatibilis LinkGlide lánc és sor, na meg a lassabb váltási sebesség és a nagy tömeg.

[ Szerkesztve ]

(#268135) Pmohai


Pmohai
csendes tag

Sziasztok! Egy SRAM SX Eagle váltóval szerelt montim van. 1x12 sebességes.
Megmakkant a váltó.
NX-re cserélném. Tudja valaki, hogy teljesen kompatibilis-e a kettő. Nem találok egyértelmű választ a neten.

Nyelve zöld, szarva barna............Spenót

(#268136) Mezga Aladár válasza Fall-N (#268134) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Köszönöm. Ezek közül szerinted melyik kompatibilis a Shimano 9 seb. outi rendszerrel?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#268137) mauimagic válasza 6030D (#268132) üzenetére


mauimagic
aktív tag

szóval ezért nem jönnek a KOM-ok!!!

(#268138) Fall-N válasza Mezga Aladár (#268136) üzenetére


Fall-N
veterán

SunRace kompatibilis az outi Shimanoval is, de leginkább 1x rendszerre van tervezve. Bár van aki első váltóval is használja és működik azzal is.

MicroSHIFT-ben csak 10s van, amiben van clutch, a Sword váltó, de az sem Shimano kompatibilis. Az R9 9s outi váltó, de abban sincs clutch. Sajnos más nincsen, outi/gravel vonalon egyik gyártó sem találja annyira fontosnak a clutch-csot.

(#268139) Mezga Aladár válasza Fall-N (#268138) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Köszönöm.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#268140) itouchfan válasza mauimagic (#268128) üzenetére


itouchfan
senior tag

Hát ez qrva jó lett :D

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#268141) dom1n0 válasza Pmohai (#268135) üzenetére


dom1n0
senior tag

Röviden, elvileg igen.
Tudományosan: https://www.sram.com/globalassets/document-hierarchy/compatibility-map/mtb/2021-mtb-components-compatibility-map.pdf

(#268142) Csokicsibesz válasza mauimagic (#268126) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Nekem van egy Decás butagörgőm a spájzban, ha gondolod le tudjuk boltolni olcsóban.
Sőt ócska 26-os bicóm is van a pinyóban ;]

De ha az őszinte véleményem érdekel akkor csakis okosgörgő. Teljesen más világ, tudsz rajta rendes edzésmunkát végezni, nem csak tippre állítod az ellenállást. Használtban azért lehet jó áron görgőt találni. Az Elite-t én merem is ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#268143) Tin válasza mauimagic (#268124) üzenetére


Tin
veterán

Lehet jobban járnék én is ezzel. Feleannyit felrakni de gyakrabban, így kevesebb a szarakodás. Nekem a pucolgatás visz el sok időt, annyi ragacs van a hajtáson.

(#268144) Fall-N válasza Mezga Aladár (#268139) üzenetére


Fall-N
veterán

Nincs mit. Sajnos a 9s ki futóban van, ezért mentem én is 10s-re a 8-ról. Igaz még dobozban vannak az alkatrészek, még nincsenek felszerelve.

Viszont gondolkodtam rajta, hogyha már ki kell cserélni mindent, akkor rögtön zsírtalanítást is csinálok és mehet a wax majd. Szerintetek elég lesz az új sort féktisztítózni majd leöblíteni (gondolom igen)? Illetve a zsír új váltó görgői gondolom még "szűzek, mert műanyagból vannak, így csak nincs rajta olaj gyárilag. A láncot azt ki kell majd mosnom alaposan, mert Shimano lesz, amiben lesz trutyi.

[ Szerkesztve ]

(#268145) mauimagic válasza Tin (#268143) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Én 1000 km-enként pucolom, mikor váltom a másik lánccal.
Brigéciolos dobozba beleb.sz...ráz...vár...ráz...vár...vízzel elmos, 'szt kész.

(#268146) Hasaggymeg válasza mauimagic (#268133) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Na végre valami lényegretörő. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#268147) avl válasza arcitec (#268109) üzenetére


avl
aktív tag

nem értek egyet - es ahogy lattam masok is szivesen rendeltek -, szoval en köszönöm a linkeket a jo aru biciklis ruhazathoz, pl. RexpecT, jjeahh forumtarsaknak az utobbi napokban :R

(#268148) jjeahh válasza avl (#268147) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az enyém már az országban van. Nem tudom milyen minőség-szabás lesz, de a Racmmer is 13$ körül megy általában (most nem) és egész nyáron abban tekertem, kedvenc mezem. Az anyaga lehetne jobb, de ennyiért tökéletes. Testhezálló, vékony, fullos zipzár van rajta, a zsebei is nagyon jók, amint újra leárazzák, még rendelek. Inkább azt, mint Decathlonról jóval drágábban rosszabbat, vagy 2-3x-os áron nagy márkáktól belépő mezt, ami lobog rajtam, mert belépő kategóriában kevesen adnak pro fit szabást. No meg németből rendelés esetén csak a postaköltség árából kijön egy kínai mez :DDD .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#268149) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Csak hogy nektek legyen igazatok, fél centivel visszább húztam a nyerget :D Így kevésbé rugdosom a pocakot.
Ugyanakkor a kézzsibbadásom megtekintette a műsort, majd elkezdte birizgálni az ujjaimat :S

A SRAM láncból meg mintha kb 280 km alatt kitekertem volna a gyári kenést. Csörög is, meg nem izzadja magából az olajos vackot 54km után sem.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#268150) Tin válasza mauimagic (#268145) üzenetére


Tin
veterán

A rendes (tisztítószeres) tisztítást én is csak lánccserekor tervezem, de annyi gyurma gyűlik össze a váltón és a fogakon a következő kenés előtt, hogy mindenhonnan le/ki kell piszkálnom és letörölgetnem.

Egyértelműen sokat használok az anyagból. Csak azért bosszant, mert megnéztem 3-4 videót, nagyjából ennyi van az adagolásról, ebből kettő a Smoove saját videója, és én annyit rakok fel, amennyit a videókban mondanak, hogy meglegyen a hártya a páratlan fogak között. De ez rohadtul sok.

Elnézve a te videód, te nagyjából a felét (vagy annyit se) raksz fel, igaz ez a trutyi sűrűbb, mint a Smoove. Legközelebb megpróbálom feleannyival, legfeljebb alkalmazom gyakrabban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.