Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#262551) Dark Archon válasza mukibuci (#262546) üzenetére


Dark Archon
addikt

Úgy már tényleg nem, de az ~20 hosszúnadrágból véletlenül sem lehet szűrni, az egyes típusoknál nincs ott egy -tól -ig ajánlás a hőmérsékletre, bélelt-e, vízállóság, szélvédettség, ez így elég tré.

EZ például informatív.

dom1n0: vagy építesz egyet :)

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#262552) dom1n0 válasza Dark Archon (#262551) üzenetére


dom1n0
senior tag

Lehet egy fasza 105-ös gépet fogok venni, és átépítem később Rival Etap-ra, de akkor oda XDR hub kell kezdésnek, meg még a középcsapágy is cserés ugye..
Azthittem ez fixen rakin van ha így írják hogy rendelhető :(

(#262553) Dark Archon válasza dom1n0 (#262552) üzenetére


Dark Archon
addikt

"Azthittem ez fixen rakin van ha így írják hogy rendelhető"

Ha-ha, hát persze :) Akkor van raktáron, ha "kosárba" felirat van ott. Legtöbb ilyen családi és kisebb bolt is így működik, hogy minimál készlet van náluk, a gyártótól rendelgetnek vevői rendelés esetén. Nagyobb boltok megengedhetnek maguknak több bringát kerülgetni.

Mondjuk ehhez a részéhez nem értek, de akkor Shimano helyett miért nem veszel bowdenes Srammal szerelt gépet?

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#262554) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#262550) üzenetére


ZolkoW
őstag

itt valami logikai ellentmondást érzek.
CsCs azt mondja MÁSOK szerint (pl. gyártó) a FOX 32 és 32 között is van különbség.
(amúgy sem arról van szó, hogy csak a becsúszók méretéből származik a dolog, sőt... hiszen az nem változott, ezért csakis máson változtathattak)
Most ehhez képest állítod, hogy ő nem érzi meg a 32 és 34 mm közti különbséget. Oké, lehet, hogy nem érzi meg, és azt sem érintem, hogy ki érzi vagy ki nem rajta kívül, csak ha van a 32 és 32 között, akkor miért ne lehetne a 32 és a 34, pláne a gumihurka 32 és maszív 34 között, az mondjuk mellékes, hogy ő is két 32 mm-est hasonlított össze...

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#262555) Csokicsibesz válasza ZolkoW (#262554) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Van sima 32 meg van step-cast, ami egy könnyített verzió, mert alul ki van vágva egy rész a villából.
A korábbi instabilitás elméletileg nem innen származott, hanem a villanyak volt túl vékony, meg ki voltak marva belőle részek. Ez lett kicserélve a 34 villanyakára, így elméletileg ebben egyezik a 2 villa.

(#262556) Ringman válasza dom1n0 (#262552) üzenetére


Ringman
nagyúr

az apex12 sor megy HG-vel is, csak akkor bukod a 10-es fogaskereket, vsz. a rival is menni fog vele.

az apex és rival között azt hiszem marginális a különbség amúgy.

a hajtókarral leszel bajban, ha nem 1x rendszert nézel, elvileg a narrow-wide meg ugyanaz minden esetben. (de nagyon nem merültem bele)

(#262557) dom1n0 válasza Dark Archon (#262553) üzenetére


dom1n0
senior tag

Olyat nem láttam már sehol, mindenhol a 105, 105 di2 bicók vannak itthon, nekem ez a sram vonal megtetszett az egyszerűségével, de durva hogy nem igazán lehet kapni, 1M-ért a decathlonos nagyon jó vásárnak tűnt, megemelték, ez nem kapható.., hát érdekes.
Cube C62 Pro ami még szimpatikus az is ilyen 1.2M körül lenne itthon németországból, de a newman felnit nem sokat dicsérik..
Radon dettó.
Aero vázak is tetszenek, de azokba nem mennek be jellemzően a 30-32-es gumik, én azzal szeretném hajtani a csodás utakat tekintve :D

Ringman: Köszi, utánaolvasok majd mi mivel kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

(#262558) Dark Archon válasza dom1n0 (#262557) üzenetére


Dark Archon
addikt

Elektromos Srammal mentem a kölcsönzött bringán, szvsz jól van kitalálva. Bal oldali pöcök vált hátul lefelé, a jobb felfelé, ha a kettőt nyomod egyszerre, akkor meg az első. Vegyél olyat :) Van belőle pár méret raktáron.

Semmi mást nem lehet igazán kapni, ha ez vigasztal, legalábbis outi / gravel fronton.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#262559) semmiho válasza dom1n0 (#262557) üzenetére


semmiho
tag

Newmen-t a Syntace egy korábbi mérnöke alapította emlékeim szerint, ami meg a megbízhatóságról és tartósságról eléggé híres volt, karbon vonalon is (plusz a Syntace gyk. a Liteville cég alatt fut, szintén nem kis név).
Hosszú távon hogy mennyire megbízható a Newmen, sajnos nem tudom, a környezetemben csak 1 embernek van ilyen kerékszettje (monti, karbon), mondjuk nem panaszkodik.

(#262560) szimpláncsak válasza Dark Archon (#262542) üzenetére


szimpláncsak
tag

Én rendletem egy ilyen holokolo-t. Vagyis születésnapra fogom kapni :) Felvettem és jó a fazon, viszont nincs a térd körül extra védelem, mint a kellys betét nélülinek. Vélemények alapján 0 fokig jó, valaki szerint -5-ben is. De ott már ugye úgyis a cipő a szűkebb keresztmetszet.

(#262561) dom1n0 válasza semmiho (#262559) üzenetére


dom1n0
senior tag

Köszi ez hasznos info, volt egy recall régebben még outi kerekeknél, azt még mindig sokat emlegetik, bár nyilván a negatív dolgok mindig hangosabak mint a pozitívak.
De ezek szerint a cube/radon vonal kerékszett ügyben nem parás, jó ezt tudni. :R

(#262562) fulton válasza dom1n0 (#262552) üzenetére


fulton
addikt

Mi nem tetszik a di2 105el?

(#262563) dom1n0 válasza fulton (#262562) üzenetére


dom1n0
senior tag

A kábelei, meg hogy külön kütyü kell a garminba kötéshez elsősorban. :K

(#262564) Dark Archon válasza szimpláncsak (#262560) üzenetére


Dark Archon
addikt

Köszi! Látom, hogy van még melegebb, Elite Winter is, és az is "csak" 19 ezer.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#262565) Csokicsibesz válasza dom1n0 (#262563) üzenetére


Csokicsibesz
tag

A Sram elektromos váltás sem lesz kompatibilis a Garminnal, mivel a Sram megvette a Hammerheadet. Ez után a Garmin belenyúlt a szoftverbe, hogy ne működjenek együtt. Szvsz az elektromos Shimano jelenleg jobb a Garminnal, mivel Srammal nem megy.

Ringmannek igaza van, elcsesztem. A Shimano tiltotta le a Di2 a Hammerheaden.

[ Szerkesztve ]

(#262566) Ringman válasza Csokicsibesz (#262565) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem a shimano tiltotta le a di2-vezérlést a karoo-ban?

[ Szerkesztve ]

(#262567) dom1n0 válasza Csokicsibesz (#262565) üzenetére


dom1n0
senior tag

:o Whattt
A weboldaluk szerint működik az összelinkelés az axs-garmin eszközök között vezeték nélkül (https://www.sram.com/en/sram/road/campaigns/pairing-your-bike-computer-with-SRAM-etap-axs-components#garmin)
Ezt megszűntették volna?

(#262568) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok,
Sorry, ha nem ide tartozik, de annyira el vagyok tévedve már, hogy csak pislogok, mint fehéregér a lisztben...
Szóval eldöntöttem, hogy 41 évesen, 185 centi magasan és 115 kg-osan elkezdek biciklizni elsősorban városban, aszfalton, másodsorban murván... Semmi DH, durvulás, freeride, stb.

Mivel egy lakóparkban lakok, így "gondozásmentes" biciklit szeretnék, tehát nem akarok láncolajozással, fogaskerék zsírozással meg ilyenekkel bajlódni. Így eldöntöttem, hogy egy agyváltós, szíjhajtásos bicaj lesz az én végzetem...

No már most itt akadtam el, mert van a Gates-nek a DCX és DCN változata, és mindenhol azt olvasom, hogy a DCN sz@r és nem szabad megvenni, de a DCX meg nagyon drága. A keretem max 500k, de inkább 400k, az egész projektre... (így a márkásabb meghajtások, váltók kiestek...)
Tudnátok segíteni, hogy ilyen feltételek mellett elég a DCN, és, ha úgy döntök, hogy pár év múlva lecserélem DCX-re, ennek van-e akadálya?
Vagy tudnátok ajánlani márkákat, helyeket, boltokat, ahol lehet tanácsokat kérni ebben az ügyben?
Nézegettem Cube Hyde-okat, Canyon Commutert, Cannondale Bad Boy-t (bár ez ghechi drága), de teljesen elakadtam...
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#262569) xyzikeee


xyzikeee
aktív tag

Sziasztok!

Bicikli vásárlás előtt állok és nem igazán értek a témához.

Elsősorban bicikliútra és könnyebb földes, köves terepekre szeretnék vásárolni egy biciklit.
Maximum 30-40km-es utakra.

Mikre érdemes figyelni? Tudnátok ajánlani konkrét biciklit?
Használt bicikliket érdemes nézni? Ha igen, hol?

Keret: 200-300 ezer Ft maximum.

185 cm magas vagyok.

Trekking/ Cross trekkingeket néztem, de fogalmam sincs mi számít jó váltónak, féknek, váznak, stb.
Szeretném ha könnyedén és lendületesen tudnék tekerni.

Köszi

(#262570) andrisbandi válasza toth_janika (#262568) üzenetére


andrisbandi
őstag

Ezt én is nézegettem, jónak tűnik.

Cube Hyde szíjjasból a "pro" kényelmesebb lehet.

A pro-ba gyárilag 29X2,2 (55-622) ~36 mm-es külsők vannak.
Gondolom sárférőhelyesre tervezték, én belepróbálnám a 2.4" szélest, hátha belefér (sárférőhely nem maradna). Az már montizni is elég, így rossz aszfaltra bőven, persze a sebesség kárára. De ma már olyan keverékeket/mintát kapni, h ezzel nem kell foglalkozni nézelődős tempónál, nem zavaró egyáltalán.

Régebben, amikor bejött, panaszkodtak a hátsó szíjkerékre. Ha most is műanyag, akkor azt nálad tuti megérné azonnal lecseréni fémre. A többi alkatrész szerintem elmegy kényelmes bicózáshoz.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#262571) toth_janika válasza andrisbandi (#262570) üzenetére


toth_janika
őstag

Köszönöm a választ! A Hyde Pro hátsó fogaskereke fém, az első "composite plastic" jelentsen ez bármit is... Elméletileg összehasonlítva a CDN-el kb tizedannyi km-t lehet megtenni a CDX-el (20-30k helyett kb 2-5k)
A sebesség számomra nem fontos, nem akarok versenyen indulni...

A 2.4" a kerék szélességére vonatkozik?

Igazság szerint, amikor megveszem a bringát, csak "rá akarok ülni és tekerni", és majd pár 100 km tapasztalat után kezdenék gondolkodni, hogy mit, hogyan kéne cserélni... Ezért szeretnék egy kompromisszumos bicajt, ami nem zárja el az esetleges fejlesztés (karbon villa, CDX hajtás, nagyobb kerekek, stb.) lehetőségét...

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#262572) balintbaba válasza dom1n0 (#262567) üzenetére


balintbaba
tag

Karoo nem megy Shimano Di2-vel, azt hiszem vissza is küldhetted a Karoo-nak a készülékedet, ha ez neked elfogadhatlan probléma. Shimano nem tudom visszavenné-e a termékeit, ha erre hivatkozna valaki. :DDD Eléggé antipatikus a japánok hozzáállása sok dologhoz, rákoppinthatna az EU a körmükre.

(#262573) dom1n0 válasza balintbaba (#262572) üzenetére


dom1n0
senior tag

Ja csak az autóiparjukat ne büntessék le :D
Nem tartom rossznak a Shimano megoldását sem, egyszerűen ha lehet, kihagynám már a kábelezgetést, pont az a lényege, hogy kábelmentes legyen a bicó.
Aztán lehet di2 lesz, ki tudja már követni mi lesz raktáron, én nem szeretnék fél évet-évet várni egy biciklire :D

(#262574) andrisbandi válasza toth_janika (#262571) üzenetére


andrisbandi
őstag

Igen a külső szélességére mondtam a 2.4"-t.
Merev bicón nagyobb embernek egy kevésbé felfújt szélesebb gumi kényelmesebb. Amúgy a gyárija sem túl keskeny, lehet elég lenne. Normális aszfalton tuti.

Talán egy ilyet meg is lehet nézni élőben.
A láncos váza ugyan az, azt hiszem.
Nálunk paneloknál van a bolt, a nagy parkolóban szoktam látni a próba tekerőket.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#262575) toth_janika válasza andrisbandi (#262574) üzenetére


toth_janika
őstag

Köszönöm még 1x. Meg fogom nézni, ki fogom próbálni és hátha kapok tanácsot a méretet illetően is, mert nem tudom, hogy XL vagy L kell-e... :)

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#262576) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#262554) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

32 gumihurka?...akkor milyen a 30-as Judy, hajszálvékony? :D ...ráadásul boost és e-bike approved. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#262577) andrisbandi válasza Hasaggymeg (#262576) üzenetére


andrisbandi
őstag

Volt pár évig párhuzamosan két alap, hasonló fully-m.
Reba 150 mm
Fox 32 100 mm

Nem akratam fotelszakérteni, mert még zárogatni sem szoktam. Felfújom az ajánlottra a telókat, portalanítom, brunox kezelés, és ennyi. :)

Egyszer olvastam erről a merevségről, ki is próbáltam (ma már nem emlékszem mit kellett nézni) az biztos a Fox 32 tényleg halékonyabb volt.

Amennyire én merek csapatni, mindkét vas telóstól 10/10-es volt. Sose koccantottam fel őket. Menet közben nem tűnt fel semmilyen mesés különbség.
Simán vennék Fox 32-t újra, szépen muzsikált, a taggal együtt.

[ Szerkesztve ]

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#262578) andrisbandi válasza toth_janika (#262575) üzenetére


andrisbandi
őstag

6 év tapasztalat SZÍJHAJTÁSOS KERÉKPÁRON - előnyök, hátrányok, menettulajdonságok, élettartam
https://www.youtube.com/watch?v=Xwqy-lWCmdw

Ha még nem láttad, Cube Hyde-ról szól :)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#262579) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Sziasztok!

Uti bringa vásárlás előtt vagyok és két típust látok, ami használtan kb beleférhet a költségvetésbe:

- Kellys ARC 50 (105)
- Cube Attain Pro (Sora)

Árban ha jól látom egy ponton mozognak most ezek a használt piacon, csak a felszereltség az, ami különbözik. Nagy az ugrás Sora és 105 között? A Kellys mint brand "megbízható" annyira mint a Cube?

Köszi előre is a válaszokat! :R

Finn the human

(#262580) Sleek válasza nemeth989 (#262527) üzenetére


Sleek
senior tag

Helló nem járt ám még le a 2-3 év :) amit írtál :D
"Kedves feleségemet idézve, innentől legalább 2-3évre le vagy tiltva minden bringás oldalról... :DDD"

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#262581) fulton válasza dom1n0 (#262573) üzenetére


fulton
addikt

Fél év? ;] én már nem is számolom szerintem van 1 éve h tervben van vagy mifene :DDD sokat segít hogy nem vagyok elégedetlen a csepellel így nincs sürgetés :) majd ha mindent sikerül lecsekkolni amit akarok beérik.

Valamiröl lemaradtam volna? Di2 105 miféle garminba kötés? Az ultegraval lehet tavvezerelni a garmint.

[ Szerkesztve ]

(#262582) fulton


fulton
addikt

Na adok esélyt a 143mm nyergeknek kíváncsi leszek egyik 155mm es. Ahogy néztem változó a pozim, van hogy kb 50 fok (és onnan lefele) hajaz a testtartás. Berendeltem 4 nyerget ami leírások alapján jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#262583) mauimagic válasza Csokicsibesz (#262549) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Német Bike magazinban volt teló teszt, ott is látszott, hogy a 32 SC nem túl merev. Ha rákeresel, a preview-t ingyen megnézheted, pont a 32 SC látszik, meg talán a SID SL.

Nálam volt kölcsönben egy hardtail egy régebbi ilyen villával és teketgett a nyócvanegynéhány kilóm alatt rendesen, de hozzáteszem, hogy inkább látványra volt szar, mint érzetre :)

Most 34 SC van, amit ha egy szóval kéne jellemezni: megérkeztem :)

(#262584) Lacerta válasza Hasaggymeg (#262518) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Csak egy kis szakszöveg egy szaktopikban. :D

A lényeg, hogy mivel az alu nem bírja a fárasztó igénybevételt akkor sem, ha a terheléssel még bőven a rugalmas alakváltozás tartományában vagyunk, ezért merevebbre kell készíteni az alu szerkezetet, mint az acélt.

(#262585) Lacerta válasza tisn (#262519) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Mert a CrMo is egy kompromisszum.

A sima szerkezeti acélhoz képest nagyobb szilárdságú, de a rugalmassági mudulusza ettől még ugyanaz.
Vannak még a CrMo-nál ( igazából ez nagyon pongyola megfogalmazás, mert sokféle CrMo acél létezik ) is sokkal-sokkal nagyobb szilárdságú acélok, és hőkezeléssel még lehetne turbózni őket, de mi a fenét kezdenél egy két kilós, kisujj vastag acélcsövekből összerakott vázzal, ami bármilyen irányú terhelésre rugóként reagál?
Na ugye. :D

A merevséghez nagy keresztmetszeti tényezők kellenek ( másodrendű nyomaték... ), de a vázelemek falvastagságát nem lehet egy határ alá vinni, mert ha oldalról ráköpsz, összeroppan.

Itt jön a képbe az alu. A nagy külső méretű csövek kellő merevséget adnak, és még a szükséges falvastagságok mellett sem lesz ólomnehéz a váz, annak ellenére sem, hogy az alu szilárdsága és fárasztó igénybevétellel szembeni ellenállása egyébként kisebb.

(#262586) robee19 válasza Matada2.3 (#262579) üzenetére


robee19
tag

105 és Sora között azért érezhető a különbség. De szerintem még a Tiagra és Sora között is. És szerintem semmi baj nincs a Kellys-el. Gate-en sokáig gondolkodtam.

[ Szerkesztve ]

(#262587) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Mivel a Squirt miatt úgy néz ki, hogy a hajtás csere kb határozatlan ideig el van napolva, ezért bedobom a mostani láncok közé az egyik, eddig fiókban pihenő SRAM PC-971-et.
Amire kíváncsi vagyok az az, hogy ha csak úgy nekiállok csepegtetni rá a Squirtet, és nem zsírtalanítok előre, akkor mi történik.
A felmerült probléma viszont a következő: a gyári pormágnes kenést meddig érdemes használni? :DDD Ha már úgyis jól belefőzték, vagy mi (mintha forrón vinnék fel azt a mézet is, mint a viaszt), akkor legalább addig használnám, amíg ad rendes kenést.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#262588) andrisbandi válasza -=RelakS=- (#262587) üzenetére


andrisbandi
őstag

#260481

[ Szerkesztve ]

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#262589) -=RelakS=- válasza andrisbandi (#262588) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Köszi! Akkor úgy nézem, hogy 400km-t beleölök.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#262590) Lacerta válasza Dark Archon (#262526) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Csak a króm. :) Attól rozsdamentes. Ha elég sok van belőle.

Nikkel nem minden korrózióálló acélban van.

(#262591) dom1n0 válasza fulton (#262581) üzenetére


dom1n0
senior tag

Erre gondoltam: https://bettershifting.com/di2-wireless-module-bluetoothle-ant-troubleshooting-guide/

(#262592) fulton válasza -=RelakS=- (#262589) üzenetére


fulton
addikt

Láncról jutott eszembe ralesek hol tartok az első láncal. Közben ránéztem a statra, jó kis hanyatlásom van jun.óta addig szépen ívelt a chart'.

(#262593) -=RelakS=- válasza fulton (#262592) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Van még egy heted, behozod ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#262594) jjeahh válasza andrisbandi (#262588) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Múltkor volt egy cikk linkelve, miszerint a gyári kenés nem kenés, hanem összeszereléshez használt zsír, amit ajánlott lenne használat előtt legalább a lánc külsejéről alaposan lemosni, mert nagyon vonzza a port és emiatt rövidíti a lánc élettartamát. És ezt nem egy random cikkíró találta ki, hanem a gyártók ajánlják. Szal elvileg óriási tévhit, hogy a gyári "kenés" a legjobb. Persze sokáig tart a láncon, mert alaposan meg van zsírozva a csapok között még összerakás előtt, gondolom ezért terjedt el az urban legend, hogy annál jobb kenés nincs.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#262595) -=RelakS=- válasza jjeahh (#262594) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

mondjuk konkrétumot nem mond róla, meg egérmozi is, de
How It's made? Bike Chain

Szépen megúsztatják a szmötyiben, bármi legyen is az.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#262596) IzI


IzI
senior tag

Tudná vki értelmezni Gaerne oldalon [link] a cipők méretezésénél,azon belül pedig a wide méretezés a regular-hoz képest ? Mert regular és a wide fit ugyanakkora vagy rosszul olvasok ki valamit a táblázatból ?
Northwave cipőknél,ott érthető [link]
Shimano-nál nem találtam hasonló táblázatot,más hasonló árban lévő cipőről nem tok.
Valójában próbálom megkeresni a legszélesebb cipőt,emberi áron,max 45e Ft-ból és ahhoz tudnom kéne melyik a legszélesebb,anélkül hogy próbálgatnám őket.

(#262597) fulton válasza IzI (#262596) üzenetére


fulton
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#262598) jjeahh válasza -=RelakS=- (#262595) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez valszeg olaj, érdekes, ez valóban kenésnek tűnik. Lehet, hogy a Shimano másképp csinálja :F . Waxosként én azonnal benzinbe szoktam dobni az új láncot, majd ha megszáradt, belefobom forró viaszba. Ezután majd ha már kéri a kenést, mehet rá a csöpögtetős.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#262599) -=RelakS=- válasza jjeahh (#262598) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Még GCN videót találtam a Campagnolo gyárból, de mintha abban is ilyen kenős lötyiben mártogatnák meg a láncot.

Gondolom, más is kimossa benzinnel, brigéciollal, akármivel, hogy tapadjon a wax. Arra azért kíváncsi lennék, hogy a WD-40-es demonstrációhoz képest ha ugyanaz a fém olajos lett volna, akkor mennyire tapad/nem tapad a wax. (korábban linkelt videó, ha kell, kikeresem)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#262600) Mezga Aladár válasza jjeahh (#262594) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Most olvastam el a Shimano egyik manuálját egy szót sem ír arról, hogy távolítsuk el a gyári kenőanyagot.
Nekem úgy tűnik a valaki, valahol mondott valamit effektussal állunk szemben. :D

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.