Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Itt vannak a topic az előzményei:
http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=15064&start=0#msg15
#11-#15

(#2) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Polesz:
De tudtommal a linux nem kezeli a NTFS-t. Pontosabban megoldható, de tudtommal akkor sem biztonságos.

Ez a virtuális lemez dolog hogy van? Ez olyasmi mint a Windows-os DAEMON Tools, csak vinyóval? Mennyire bonyolult? ;) Le tudnád írni? Kösz :) (ugye nemcsak a linux-os partíción hozható létre?)

(#3) samson válasza Cathfaern (#1) üzenetére


samson
tag

a valasz is ott van...:)

(#4) Polesz válasza Cathfaern (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Akkor kérdezz :DDD

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#5) Polesz válasza Cathfaern (#2) üzenetére


Polesz
addikt

1. Na szóval tisztára mint démontúlsz :) azzal a különbséggel, hogy ha pl 4 gigás virtuális drive-t csinálsz neki az nem foglal el mindaddig 4 gigát, amíg meg nem töltöd.
2. Nem csak linuxos partición hozható létre.
3. A varázsló lépésről lépésre végigvezet.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#6) samson


samson
tag

szoval hardware profile a kulcsszo..., ha a winfost egyszer vmware-bol egyszer normalisan akarod inditani

(#7) KERO_SAN válasza Cathfaern (#2) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

Mar miert ne kezelne az NTFS-t?!?!
Teljesen biztonsagos ha linux alatt ntfst particiot mountolsz..

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#8) Cathfaern válasza Cathfaern (#2) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ó, és a legfontosabbat kihagytam: Ugye jól gondolom, hogy speciális eseteket leszámítva, ami elindul Windows alatt, az elindul Wmware-os Windows alatt is? (az lényegében 100%-os az emuláció?)

(#9) Cathfaern válasza KERO_SAN (#7) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Úgy értem, hogy nem írja

(#10) Polesz válasza samson (#3) üzenetére


Polesz
addikt

Igazad van ezzel a hardverprofillal kapcsolatban erre hirtelen nem is gondoltam. A 98-ban tudom, hogy volt ilyen, de nekem nem úgy működött néha ahogy én gondoltam :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#11) Cathfaern válasza Polesz (#5) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ez kell nekem! Már csak egy név+letöltési hely kéne :) Esetleg Mandrake 9.1-ben nincs benne alapból? (vagy már vérszemet kaptam? ;])

(#12) Polesz válasza Cathfaern (#8) üzenetére


Polesz
addikt

Igen. Sőt a vmware tools még telepít egy svga kártyát és egy sbpci hangkártyát is kapsz, hogy zenélni tudj. Viszont a directx-es cuccok nem mindegyike megy. Bár ez gondolom attól is függ, hogy milyen az alaphardver a linux alatt.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#13) samson válasza Cathfaern (#8) üzenetére


samson
tag

mindent nem tudsz emulalni.

eloszor is nem minden hardver tamogatott: pl 3D: felejtsd el, TVkartya: felejtsd el...es a tobbi

(#14) Polesz válasza Cathfaern (#11) üzenetére


Polesz
addikt

http://www.vmware.com

Regisztráld magad. Húzd le a megfelelő cuccot magadnak. Kapsz egy 30 napos regisztrációs kódot. 30 nap múlva újrakérsz egyet :) Ha a régebbi vmware is jó az nem szövegel regisztráció miatt (3.2). Nekem is az megy.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#15) Polesz válasza samson (#13) üzenetére


Polesz
addikt

Szörnyű!!! Kénytelen vagyok linux alatt tévézni :DDD

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#16) Cathfaern válasza Polesz (#14) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

OK, már csak egy kérdés: ha jól értem, maga a vmware Workstation az, ami a Win emuláláshoz kell. De mi a neve annak, amivel a Virtuális vinyót tudom megcsinálni?

(#17) samson válasza Polesz (#15) üzenetére


samson
tag

ugye milyen szornyu?:))

egyebkent meg mit is csinalok itt?? windowsos segitseget adok?! AAAAAAAAA

(#18) samson válasza Cathfaern (#16) üzenetére


samson
tag

jujj....

polesz, ezt majd te elmagyarazod ujra:))

(#20) KERO_SAN válasza samson (#13) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

vmware alatt jaccotam eloszot CS-t linuxon..3d...miert ne?:)

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#21) Cathfaern válasza samson (#13) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha 3D-t akarnék akkor használnék Windows. Ha TV-t akarnék nézni, használnék TV-t. Egyéb :) Igazság szerint csak 1-2 Win-es progi van ami kéne, azok sem játékok, vagy extra dolgok. Különben is játéknak ott van a tuxracer meg az Xbill ;) Ó, jut eszembe: a scanner, ami nem műxik linux alatt, mert nincs támogatva, de tökéletes Win alatt, az vmware alatt vajon működni fog?

(#22) Polesz válasza Cathfaern (#16) üzenetére


Polesz
addikt

Egyszerű a neve: vmware Workstation :DDD

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#23) Polesz válasza Cathfaern (#21) üzenetére


Polesz
addikt

Milyen scanner?

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#24) Cathfaern válasza Polesz (#23) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

HP 3500c

(#25) Polesz válasza Cathfaern (#24) üzenetére


Polesz
addikt

Hmm egyenlőre még nem támogatott, de ami késik nem múlik

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#26) Cathfaern válasza Polesz (#25) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ja, tudom :)

Btw. letöltöttem és felraktam a Wmware-t most ott tartok, hogy a vmware-config.pl-t futtatom. Nem talált a kernelemhez való vmmon modul-t, így most fordítani akar magának egyet. Azonban ezt írja ki: ''What is the location of the directory of C header files that match your running
kernel?'' C header-em van, mert már más program fordításához is kellett, csak nem tudom hogy hol. Az általa megadott alapérték [/usr/src/linux/include] nem jó...Mandrake 9.1-et használok.

Egy ide kapcsolódik, de nem lehet grafikus felületen valami olyasmit elérni, mint a ''su'' parancs karakteres módban?

(#27) Cathfaern válasza Cathfaern (#26) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Bár egyre bizonytalanabb vagyok, hogy van-e fenn C compiler. Ez milyen néven fut? Illetve honnan lehetne leszedni?

(#28) Sipi válasza Cathfaern (#27) üzenetére


Sipi
addikt

A GNU/Linux alap C fordítója a GNU C Compiler. Ennek neve általában gcc, a csomagoknak is. Minden terjesztésben benne van. Szerintem alapvetően Neked is fent kellene, hogy legyen.

A headerek kérdésében: vagy a sima /usr/include/linux, vagy a /usr/src/linux/include/linux lehet a nyerő.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#29) Cathfaern válasza Cathfaern (#27) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Újabb fejlemény: rájöttem, hogy az /usr/include-ban van a keresett cucc. Miután ezt megadom, ezt írja ki:

The directory of kernel headers (version 2.4.21) does not match your running
kernel (version 2.4.21-0.13mdk). Even if the module were to compile
successfully, it would not load into the running kernel.

A gond csak az, hogy ugyebár a C compiler-t a Mandrake rakta fel magának :( Én viszont úgylátszik feldughatom magamnak :D :( Most vajon mi a teendő?

(#30) Sipi válasza Cathfaern (#29) üzenetére


Sipi
addikt

Bár valahol azt olvastam, hogy ez nem jó megoldás, én sokáig ezt használtam, és működött:

elvileg a /usr/include/linux különbözik a /usr/src/linux-tól. Próbáld meg, hogy a /usr/include/linux könyvtárat átnevezed pl. linux.old-ra, és egy szimbolikus linket hozol létre: a /usr/include/linux link mutasson a /usr/src/linux/include-ra (esetleg, ha nem talál állományokat, a /usr/src/linux-ra)! Így tuti, hogy meg fog egyezni a kernel és az include, mert ugyanaz lesz a kettő. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#31) Cathfaern válasza Sipi (#30) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nos itt álljunk meg. Két ok miatt is.
Egy: fogalmam sincs, hogy kell szimbolikus linket létrehozni.
Kettő: nekem nincs usr/src/linux könyvtáram! Úgy egyáltalán az usr/src-ben egyedül egy RPM nevű könyvtár van, aztán annyi.

(#32) Sipi válasza Cathfaern (#31) üzenetére


Sipi
addikt

Hű! Akkor rakd fel a kernel forrását is! Anélkül elég nehéz lesz kernelmodult fordítani...:) :) :)
Nézd meg, milyen kernel van fent (hátha a csomagkezelő kiírja), és az annak megfelelő forrást pakold fel.

Az adott esetben szimbolikus link létrehozása: konzolban kiadod:

''ln -s /usr/src/linux/include /usr/include/linux''

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#33) Cathfaern válasza Sipi (#32) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

És azt az annak megfelelő forrást honnan tudom leszedni? Btw a vmware hibaüzenetében benne van a kernel pontos verziója (lásd lentebb) :)

(#34) Sipi válasza Cathfaern (#33) üzenetére


Sipi
addikt

Ugye, ugye? :) :D :)

Mandrake esetén mindez ott van a telepítő CD-n. De ha kernelt telepítesz, először még ne csináld meg a szimbolikus linkelést, csak ha a kernel felrakása után is gond van!

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#35) Cathfaern válasza Sipi (#34) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Telepítettem, és most OK. Modjuk nem csoda, hogy nem egyezett a semmi az általa keresett kernellel :)

(#36) Polesz válasza Cathfaern (#35) üzenetére


Polesz
addikt

Hamarosan linux guru leszel :D

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#37) Sipi válasza Cathfaern (#35) üzenetére


Sipi
addikt

Juhé! Akkor most már mehetek haza...:D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#38) Cathfaern válasza Sipi (#37) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Sipi:
Remélem nem tartottalak fel. Kösz a segítséget!

Polesz:
Reméljük :)

(#39) Sipi válasza Cathfaern (#38) üzenetére


Sipi
addikt

Nem tartottál fel. Ha akartam volna, már elindultam volna. :)

Csak így tovább!

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#40) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

SIKERÜLT! Kisebb gondok árán, de elértem, hogy elinduljon a Windows! Már csak egy gondom van (már miért ne lenne :O): Hiába állítom be a megosztott mappákat, nem tudom azokat elérni. Milyen típusú hálózati kártyát állítsak be (gondolom itt van a probléma)? A vmware-ben van valami NAT, meg Bridge, de nekem ezek semmit sem mondanak :( Esetleg a Windows-ban is be kell valamit állítani? (XP Prof.-t raktam fel).

(#41) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Ja, és hang sincs :(

VISZONT MŰKÖDIK A SZKENNER!!! :DD :DD :DD :))
Igazából nagy részt emiatt használtam Windows. (Meg a mobimouse miatt, illetve mert a GBA-s flash kártyaíró sincs linux alá. De ezek csak programok, és már csak el kéne érni őket, és biztos működnek).

(#42) Cathfaern válasza Cathfaern (#41) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Fejlemény: használtam a Widows használók első szabályát: nyomkodtam össze vissza mindent, aminek köze lehet a hálózatokhoz. Most is bejött, már látom a megosztott mappákat :DD
De hang még mindig nincs.

U.I.: azért örülnék, ha valaki leírná, hogy mit is csináltam, hogy leközelebb egyszerűbb legyen. Bár már ígyis nagyon sokat segítettetek. Ezt nagyon köszönöm!

(#43) Cathfaern válasza Cathfaern (#42) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Rossz hírek: újra lett indítva a Windows, és megint nem látom a megosztott cuccokat :(
Illetve az is jó lenne, ha a pronterportra rálátna a vmware. Azonban az a baj, hogy hozzáadok egy printerport-ot, akkor azt mondja, hogy nem tud ''csatlakozni'' hozzá, mert ''permission denied''. Root-ként engedélyeznem kéne valamit?

(#44) Polesz válasza Cathfaern (#41) üzenetére


Polesz
addikt

A hangot állítsd be a vmware configjában, mert ezt a varázsló nem piszkálja.

A /dev/lp0 vagy aminek nálad hívják azt kell usernek is engedélyezned:
chmod 666 /dev/lp0
vagy hasonló.

A hangkártyához még annyit, ha linux alatt épp használod, akkor win alatt nem tudod használni.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#45) Cathfaern válasza Polesz (#44) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

OK, most már más hiaüzenetet ír ki :( Most az a baja, hogy valami program vagy driver lefoglalja a portot. Hol lehetne megtudni, hogy mi(k) ez(ek)?

(#46) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Jó hír: a megosztott mappákat már látom. A hálókártyánál nem Bridge-et, hanem NAT-ot kellett beállítani. De a printerport még mindog foglalt, és még mindig nem tudom, hogy hogy lehetne megnézni, mi ül rajta.

(#47) Polesz válasza Cathfaern (#46) üzenetére


Polesz
addikt

Tényleg nálam is hibát dob, ha beállítom (lp). Na megnézem mi gebasz van és tudósítalak.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#48) Polesz válasza Polesz (#47) üzenetére


Polesz
addikt

Ha már ilyen szépen megkértél írok ide is :D

Egyenlőre nem volt időm leskelni ezt. Tudod gyereknap meg minden :) Ja és természetesen nagy adag lustaság :D Most pedig asszem tépek aludni. Vagy nem. Még nem tudom :D

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#49) Cathfaern válasza Polesz (#48) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Jut eszembe: a megosztott mappákat sem látom :D :( Hogy pontos legyek, egyik Win indításnál igen, a másiknál meg nem :(

(#50) Polesz válasza Cathfaern (#49) üzenetére


Polesz
addikt

Ebben szerintem a win hálókezelése a ludas. Sokszor tisztán wines rendszerben is azon görcsölök, hogy mindig minden gép megosztott cucca látható legyen. Ált 1-2 percen belül megjavul magától :)

Pl az egyik kedvenc megoldásom, hogy amikor látom a mappát akkor felveszem hálózati meghajtónak és bejelölöm, hogy legközelebb is csatolja. Ekkor még ha a hálózat nem is hozzáférhető, a meghajtó miatt nyugodtan lehet tallózni :D

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.