Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#244251) fulton válasza jjeahh (#244250) üzenetére


fulton
addikt

itt van pl két termék. ha megnézed az átvehető dátumot, és a postázandó dátumot (ezt a kettőt adják meg minden terméknél) egyiknél már holnaptól átvehetőt ír, a másiknal áprlis-t. Na az nincs raktáron és rendelniük kell, az ilyen termékek tök rando mikor jönnek meg valójában. Ellenben amit már másnaptól átvehetőre ír (1-2 napos) azokat már fel is tudják adni. (hiába írja mindkettőnél hogy in stuck - sz* se ér.
Nekem is volt már olyan , hogy amit rendeltem azt írta pl 1 hét múlva átvehető, aztán 2 hét után is 1 hét volt még hátra..

[ Szerkesztve ]

(#244252) chubby2o6 válasza Fall-N (#244248) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Van egy régi - talán 2006-os (?) - Giant Iguana vázam, nem tudom, mennyi volt a láncvonala, de a négyszögtengelyes hajtóművet simán váltottam egy Deore ( szintű, amúgy szérián kívüli ) integráltra, nem volt vele gondom soha. Az még 3x9 volt, az 1x rendszereknél szerintem már amúgy sem kell véresen komolyan venni a láncvonalat, 11-es sor esetén 2-3 fkereket leszámítva mindig keresztben fut a lánc. Én inkább a Deorét venném, de nyilván te döntesz :) .
Kuplungos váltónak a te esetedben nem sok értelme van, nem igazán tudnád kihasználni, hacsak nem vereted lejtőn lefelé ezerrel a sziklákon, gyökereken keresztül. Enyém kuplungos, de még soha nem használtam, a kerék kivételénél sem, teljesen megfeledkeztem róla, hogy olyan is van rajta :D .
Ha esetleg egyszer 1x9-et akarsz, még megvan a 9-es XT váltóm, LX váltókarral, soha nem használt XT sorral, soha nem használt KMC X9 lánccal, csak úgy mondom :D .

(#244253) chubby2o6 válasza jjeahh (#244247) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Én Alpinbike-ról rendeltem a héten egy ESI Plush markolatot [link] ,
még most is 4-5 munkanapot ír a szállításra, ehhez képest tegnap este jött a mail, hogy bocs, mégsincs készleten, a beszállító két hét múlvára ígéri :W . Nem mintha olyan sürgős lenne, de mi a fszért írják akkor, hogy 4-5 munkanap? :((

(#244254) chubby2o6 válasza Dark Archon (#244244) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Azt meg ne vedd, hiányzik a villa fele. Törött bringát tesznek ki, oszt aszitték, nem vesszük észre???
:DDD

(#244255) fulton válasza chubby2o6 (#244254) üzenetére


fulton
addikt

De sokan csak balról nézik onnan meg megvaa :DDD
Olyan mint a tesla - kifizeted a bringát aztán majd valamikor megkapod a villa masik felét is addig fejlesztik :D

[ Szerkesztve ]

(#244256) Dark Archon válasza chubby2o6 (#244254) üzenetére


Dark Archon
addikt

:DD

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#244257) chubby2o6 válasza fulton (#244255) üzenetére


chubby2o6
senior tag

:DDD :DDD :DDD

(#244258) Fall-N válasza chubby2o6 (#244252) üzenetére


Fall-N
veterán

A Giant Iguana a spec szerint Shimano M442 Alivio hajtóművel volt szerelve, annak is 47,5 mm a láncvonala. Mondjuk szerintem 1:1-ben ugyanez a Tourney TY-501, csak átnevezték, amikor leállt a forgalmazása. Megnézem ezt a Deore hajtóművet. Elvileg annyi előnye lenne, hogy asszimetrikus a lánctányér felfogatása (BCD 96 mm)
, arra több cuccot kapni.

A Funn úgy jött, hogy elvileg profi cuccok, sok DH, Enduro, Trail alkatrészük van. Ez a Ridge Solo is XC/Enduro hajtás, elég könnyű és erős.

[ Szerkesztve ]

(#244259) Tyson5


Tyson5
tag

Elbizonytalanodtam.

Megnyúlt a láncom. Elől 3 sebesség, hátul 8 sebesség van. Pontos fogszámot nem tudok, de shimano XT váltók vannak a bringán. Egyébként egy cube acid.

Milyen láncot vegyek? A webshopokban 6-7-8 sebességes láncok jók lehetnek, vagy máshogy kell keresnem?
pl: [link]
vagy [link]
Nem emlékszek már legutóbb milyet vettem, de nem használhattam többet, mint 1.500km. Én ezt nagyon keveslem.

(#244260) Fall-N válasza Tyson5 (#244259) üzenetére


Fall-N
veterán

A SRAM jobb, vedd meg azt nyugodtan.

(#244261) Tyson5 válasza Fall-N (#244260) üzenetére


Tyson5
tag

Talán a belinkelt shimanot vettem a legutóbb, de nem vagyok benne biztos. Igazából csak a kezembe került egy láncnyúlásmérő, mondom rámérek, de biztosan nem nyúlt még semmit sem. Hát totál meg van nyúlva, pedig kb. nem is használtam a bringát. Félelmetes, mennyire semmit nem bír ez a lánc.

(#244262) Hasaggymeg válasza Tyson5 (#244261) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mivel kened és hogyan, hogyan használod, milyen az a láncnyúlásmérő? stb...amúgy meg legenda szerint van olyan erős lábú profi kerékpáros is aki egyetlen verseny alatt lenyújt egy láncot. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#244263) Tyson5 válasza Hasaggymeg (#244262) üzenetére


Tyson5
tag

Lehet, hogy én voltam a hibás, nem kizárt, sőt! Motorhoz való szilikonos (fújós) olajjal kentem akkor, amikor már kezdett koszolódni. Ekkor kicsit megtisztítottam és bekentem. A láncnyúlásmérő a legegyszerűbb decathlonos. (új láncon próbálva, nem esett bele).
Én nem mondanám magam erős lábúnak, maximum nehézsúlyú amatőrnek :D

(#244264) Hasaggymeg válasza Tyson5 (#244263) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Bekened egyszer jól, nem törlöd utána rendesen így egy homokos meneten jól megszedi magát amit majd nem tisztítasz hanem csak ráfújod a sprayt újra meg újra és máris csoda, hogy elmegy 1500km-t is.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#244265) bardi válasza Hasaggymeg (#244264) üzenetére


bardi
aktív tag

Illetve a motoros olaj nem épp ideális bicikli lánchoz, ott kap azért hőt, meg terhelést, nem a biciklis nyomatékra van tervezve.

'92 Honda VFR 750

(#244266) Jester01 válasza .LnB (#244228) üzenetére


Jester01
veterán

Nekem nem csinált ilyet se a 310 se a 420.
Az időt egyébként rendbe lehet rakni utólag ha zavar.

Jester

(#244267) jjeahh válasza fulton (#244251) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi, de ez sajnos nem hiszem, hogy működik, valszeg inkább csak szerencséd volt :( . Nálam 3 terméknél, ami valójában nincs raktáron, azt írja, hogy holnapután már átvehető. Már mindegy, csak hát a német webshopoknál nem ezt szoktam meg :D . A termékek leírása is borzalmas, az alkatrészek gyári széria számát, a kompatibilitást nem írják le, gyakran a képen más termék van, a súlyadatokat ha odaírják is totál kamu, fogalmam sincs honnan veszik :F .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#244268) fulton válasza szimpláncsak (#204570) üzenetére


fulton
addikt

Mi lett Neked a megoldás vagy csak átmeneti volt?

(#244269) fulton válasza jjeahh (#244267) üzenetére


fulton
addikt

Ha holnapután átvehető az nem 1-2 napos. Hanem 2-3 napos vagy 2 es több.
Komonikáció terén a rose jobb, ott élő emberrel lehet levelet váltani.

[ Szerkesztve ]

(#244270) Fifaisshit


Fifaisshit
őstag

Ha már mindenki tett fel tegnap képet én se maradjak ki így utólag :)

(#244271) Hasaggymeg válasza jjeahh (#244267) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A termékről infót inkább máshonnan kell szerezni az biztos, és nagyon specifikus alkatrésznél (szabadonfutó, adapterek, stb.) nagyon utána kell nézni, ugyanakkor megbízhatóak, nagy a választék és az áraik is gyakran sokkal versenyképesebbek német kollégáiknál. Én már rendeltem és kaptam tőlük egy Rebát, egy pár Fast Trak gumit és még kormánycsapágyakat is.

#244270Fifaisshit...mik azok a versenyeken eldobált kulacsok? ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#244272) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Apróbicó [Juhtubus] :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#244273) szimpláncsak válasza fulton (#244268) üzenetére


szimpláncsak
tag

Hát elég sok probléma volt a beállításokkal. Kezdtem azzal, hogy magasan volt az ülés. Lejjebb raktam. Akkor egy ideig jó volt majd újrakezdődött. Utána előrébb toltam az ülést, mert nem volt egy vonalban a térdem és a stopli amikor elől vízszintben van a hajtókar. Azóta úgy néz ki, hogy jó, de szoktam nyújtani ( hol többet,hol kevesebbet ) tekerés után :) . Jah, főleg a mtb-on voltak rosszak a beállítások.

(#244274) zsocy válasza Fifaisshit (#244270) üzenetére


zsocy
őstag

Nincs is szebb egy piros Wilinél, szép a GTR :)
Ez amúgy mikori gép? Az Ultegra hajtás az már az újabb, de a váz festése nem ílyen most, vagy tévedek?
Az én pirosom még a görgőn van, most akartam átszerelni de közben visszajött a tél...

(#244275) fulton válasza szimpláncsak (#244273) üzenetére


fulton
addikt

:R Pár napja tekerésnél megerőltethettem, mert másnap enyhén éreztem hogy valami nem az igazi ott lábtőben. (bal lábammal még sose volt probléma) Aztán tegnap elugrottam egy lazább karikára, és odaútban éreztem hogy a bal térdem tekerésnél (taposásnál) picit fáj (mint mikor megrándul), visszaútnál már nem volt ez a tünet. Minden esetre, arra gyanakszom hogy megerőltetés lehet a háttérben. Picit a stoplit változtattam de csak annyit hogy picit bentébb kerüljön a lábfej). Talp betéten gondolkodom még, lúdtalpas vagyok, eléggé. Ez lehet még probléma a jövőben. Van valami bevált talpbetét esetleg?

(#244276) andrisbandi


andrisbandi
őstag

#21850
Izotóp féláron!

Electrolyte TABS

Az Electrolyte TABS tablettái nátrium, kálium, magnézium, kalcium és klorid teljes értékű keverékét kínálják. Ezek az ásványi anyagok az izzadsággal távoznak a szervezetből, ezért fontos a rendszeres pótlásuk hosszabb sporttevékenység közben vagy után. Köszönhetően tisztán növényi eredetű összetevőinek, vegánok is fogyaszthatják.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#244277) avl


avl
aktív tag

ha már a lánc elökerült: siman varosban (nem terepen) hasznalt, hatul 7 lanckerekes Shimano Altus hatso valtojura milyen lanc a legjobb gazdasagossag (ár-élettartam) szempontbol (ugyanolyan, elég jó ápolás, nem nagy nyomateku, nagyon nem keresztbevaltott stb. hasznalat mellett) ?

pl. innen [link]

(#244278) Tyson5 válasza Hasaggymeg (#244264) üzenetére


Tyson5
tag

Mi a különbség a különböző láncok között? Úgy értem a 6-7-8 sebességesek és pl a 9 sebességes közt. Nem a váltáskor lehetséges legnagyobb (legtöbb) fog és a hajtás távolsága számít? Tehát a láncszemek száma

Kicsit utánaolvasok a láncmosás és hajtás tisztításának és karbantartásának tudományának

(#244279) fulton válasza Tyson5 (#244278) üzenetére


fulton
addikt

keskenyebb..

(#244280) Dark Archon válasza Tyson5 (#244278) üzenetére


Dark Archon
addikt

Minél nagyobb a fokozatszám, annál keskenyebb a lánc. Emiatt nem kompatibilisek egymással, nem a fogak, vagy a láncszemek száma miatt.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#244281) Fall-N válasza Tyson5 (#244278) üzenetére


Fall-N
veterán

6/7/8-nál semmi különbség. A HG szabványos kazettatestre még ráfér a 8 sebességes kazetta a lánckerekek közti távolság módosítása nélkül, ezért egyforma még a lánc szélessége. Ezért van az, hogy 7 sebességes kazettánál kell a hézagoló. A 9 sebességes rendszertől kezdett karcsúsodni a lánc és a fogaskerekek közti távolság csökkeni. A HG kazettatest a kerékagyon 10 sebességig azonos hosszúságú, 11-től jött be a hosszabb HG kazetta és a boost szabvány. 12-nél meg egy új kazetta szabvány a MicroSpline Shimano vonalon, SRAM más szabványt használ az XD-t.

Láncból megfelelő karbantartás mellett a SRAM tovább bírja, mint a Shimano. Olcsóbb vonalon a SunRace is ajánlott, egyáltalán nem rosszabb a Shimanónál, de jobb árban van. Nekem eddig általában SunRace láncaim voltak, városban az előző elment 4 évig kábé 4-5000 kilométert. Most jelenleg a kazetta is SunRace is teljesen bevált, így a jövőben is SunRacet fogok venni valószínűleg.

Viszont manapság még jobban fog bonyolódni a dolog, Shimano is a nemrég bemutatott Cues hajtásnál lecserélte a HG szabványt a LinkGlide-ra, így azokra nem lesz jó a HG lánc. A LinkGlide fogaskerekek/lánckerekek más alakú fogakat használ.

[ Szerkesztve ]

(#244282) Hasaggymeg válasza avl (#244277) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Anno a KMC-t jónak véltem.

#244278
Tyson5...bár tényleg keskenyednek a több sebességesek, azért van kompatibilitás köztük. [link]

#244281
Fall-N...6/7/8-nál semmi különbség...szerintük nem éppen így van, a visszafele kompatibilitás igen, de felfele nem biztos műxik a 6-8 között, vagyis a nyolcas soron a hatos lánc nem biztos, hogy faxa.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#244283) Fall-N válasza Hasaggymeg (#244282) üzenetére


Fall-N
veterán

Elképzelhető, hogy valamennyi különbség van, elméletileg nem szabadna. Én mondjuk megszokásból úgyis mindig annyi sebességest veszek, amilyen sor van. Az viszont biztos, hogy a 7/8 egyforma. A szélessége lehet egyforma a 6-ossal, viszont lehet más formájú a láncszem, ami a váltáskönnyítő bemarások miatt lehet fontos a soron és az első tányérokon.

[ Szerkesztve ]

(#244284) ZolkoW válasza Csokicsibesz (#244213) üzenetére


ZolkoW
őstag

a youtube-bal van a baj, mindig mondom: csak viszi az időt! :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#244285) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#244284) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Már annyiféle gumi van rengeteg összetétellel, aztán meg a sokféle tömítő tej mindenféle vegyianyaggal, így gondolom esetenként megtörténhetnek akár ilyen "vulkanizációk" is amikor rásül a gumi a felnire. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#244286) jjeahh válasza fulton (#244269) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ahhaa, akkor erre máskor odafigyelek. Megrendelt cuccok közül mielőtt elküldték volta próbáltál már törölni terméket? Ha már nem akarják küldeni, időközben meggondoltam magam és töröltem a rendelésből egy cipőt, vajon visszakapom a pénzt? Mert egyelőre sem a paypal-re, sem a revolutra nem jött semmi.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#244287) fulton válasza jjeahh (#244286) üzenetére


fulton
addikt

Igen volt ilyenem is, töröltem tételt, talán több mint hétig nem történt semmi, nyoma sem volt, emailt sem kaptam róla. Aztán vissza mondtam egész megrendelést (ugye vár a beszállításra marhaság) és arról már kaptam emailt, aztán 4-5 napon belül az egész összeget egyben kaptam vissza. Ennyi tapasztalatom van.
Szerintem vissza fogod kapni. (lehet ha nem törlöm, akkor utalták volna csak vissza mikor már feladták, és maguk részéről zárják a rendelést ) pas

[ Szerkesztve ]

(#244288) Dark Archon válasza jjeahh (#244286) üzenetére


Dark Archon
addikt

Persze, hogy visszakapod, csak arra se számíts hamar. De azért 1-2 hét alatt az is rendeződni szokott. Én azt szoktam, hogy ami miatt áll a rendelés, azt törlöm, akkor másnap fel is adják.

Küldtem is már vissza, én is cipőt, annak az árát is visszakaptam. Csak nem olcsó oda visszaküldözgetni (10€ volt, lehet, hogy már több az is), szóval pl. pont cipőt nem érdemes rendelni, hacsak nem próbáltad már máshol, és tudod, hogy jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#244289) Tyson5 válasza Fall-N (#244281) üzenetére


Tyson5
tag

Tehát a hátsó sor határozza meg a lánc szélességét. Ez esetben inkább megszámolom hány fogaskerekem van, nem.vagyok biztos a nyolcban.

Én így csinálnám/így fogom csinálni a mosást. Javítsatok ki, ha valami nem jó
Műanyag piklibe brigéciol, ecsettel felkenem a láncra, fogaskerekekre, váltókra.
Kicsit hagyom, hogy kicsöpögjön esetleg megismétlem ezt mégegyszer.
Száraz ronggyal letörlöm.
Beolajozom a láncot és megjáratom minden fogaskeréken.
Felesleget letörlöm.

Ez így ok? Eddig nem.mostam.rendszeresen

(#244290) fulton válasza Tyson5 (#244289) üzenetére


fulton
addikt

nem kennék brigéciolt a sorra, láncra, csak akkor ha leszedem azokat és úgy áztatom mosom meg brigéciolban. Aztán pedig jól lemosni, csontra leszárítani a sort láncot (erre jó egy kézi lombfúvó is gyors eredményért) aztán mehet neki a kenés miután visszaraktál mindent a kerékpárra.

Vagy ha már nem akarod leszedni, akkor úgy csinálnám hogy az állványra úgy fogom be a kerékpárt , hogy az hajtás felőli oldalra lejtsen(dőljön).

[ Szerkesztve ]

(#244291) stickermajom válasza andrisbandi (#244276) üzenetére


stickermajom
addikt

Ez jó lesz a nyári izzadós napokra. :R És még a szokásos multim is jó áron van.
Most miattad költenem kellett. :( ;]

(#244292) trialboj


trialboj
őstag

Tényleg ennyire nehéz szemüveget gyártani? 14 óta, több mint 10 bringázásra szánt szemüvegem volt, és mai napig nincs egy sem amit egy-másfél évnél tovább tudnék használni.
Az első egy rockbros szett volt, mivel nem volt mihez viszonyítsam tetszett, és a sok lencse miatt majd 2 évet használtam, de azért kellet kidobjam mert összekarcolódott minden lencse, ezután egy csomó szart próbáltam 10k FT értékűt (csak 1 kínai volt) nagyjából, vagy nem volt kényelmes vagy hülyén állt az arcomon, de csak egy jjeahh által ajánlott bolle contour volt igazán kényelmes, és ezt is kb másfél évet használtam, de már nagyon karcos, pedig ez elméletben munkavédelmi szemüveg, sosem hordtam zsebben, itthon is polcon áll, hogy a picsába karcolódott szarrá az a szutyok lencse?

Amennyi pénzt beleküldtem a sok rossz minőségű szemüvegekbe, vehettem volna egy komolyabb gyártótól.
Van valakinek oakley szemüvege? Tényleg tovább bírják mint az olcsóbb márkák?
Én most ezt találtam ami tetszik, mert egyszerű [Oakley M Frame Strike] de ez csak áttetsző lencse, engem nem zavar aszfalton sem a nap, de hosszú távon lehet hogy nem elég a védelme.
Találtam még ezt [Oakley 01 M2 FRAME XL] ami meg pont az ellentétje, mivel nagyon sötét, viszont lehet venni hozzá külön lencsét [link].
Esetleg próbálta valaki a linkelt modelleket, vagy legalább van olyan aki óklincsben teker évek óta és alá tudja támasztani hogy ezek a lencsék legalább egy 4-5 évet elvannak jelentősebb karcolódás nélkül?
Köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#244293) jjeahh válasza fulton (#244287) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& Dark Archon: Köszi, köszi, akkor megnyugszok, az nem a legjobb, hogy ennyit kell várni a pénzre, de (remélhetőleg) legalább megkapom :R . Lemondani a rendelést nem fogom, mert van, amit csak bikeinn-en találtam.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#244294) Tyson5 válasza fulton (#244290) üzenetére


Tyson5
tag

Hát akkor mit kenjek a láncra? :)

(#244295) fulton válasza Tyson5 (#244294) üzenetére


fulton
addikt

:) a brigéciol teljesen jól tisztít (én is azt használom nagy tisztításnál), de azért nem kenném a sorra és láncra a kerékpáron, mert nem akarom hogy máshova is jusson belőle. Lehetőleg se a vázra, se esetlegesen az agyba. Ezért javasoltam hogy előtte leszedni a sort láncot és úgy tisztítani, az első hajtóművet meg pl fogkefével meg lehet subickolni.
Nyilván függ a a hátsó agytól is, az enyém nem épp a tömítésről híres, és könnyen bejut aminek nem kéne.

[ Szerkesztve ]

(#244296) jjeahh válasza trialboj (#244292) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A drága is karcos lesz, de legalább még idegesebb leszel miatta :D . Nekem harmadik éve van meg a fotochromatikus NRC (fekete, Photochromic-2lens) és enyhén már karcos, de szerintem ki fog bírni legalább még egy évet. Pedig 10-15.000km benne van nagyrészt terepen :) . A trükk, hogy szárazon ne töröld, csak, ha nagyon muszáj. Amikor koszos, mosogatószert rá, leöblíted és megtörlöd a saját törlőkendőjével.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#244297) Lacerta


Lacerta
aktív tag

Ha már hétvégi tekerés. :D

(#244298) fulton válasza trialboj (#244292) üzenetére


fulton
addikt

Én nem tudom mi milyen, a dekás szemcsi után kapásból rudy vettem (egy kalap sz* nem ér a dekás 2k szemcsije). Máig elégedett vagyok vele, 2 lencsém van, egy red fotokromatikus, és egy black. A red jobban átengedi a fényt, sötétben is jobb, télen és erdős helyeken (utakon) ezt használom, nyáron pedig a black-et. Elégedett vagyok maximálisan velük. Nem karcos egyik sem pedig már pár ezer km mentem velük, és minden út után törlöm.

[ Szerkesztve ]

(#244299) Hasaggymeg válasza Tyson5 (#244294) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az a baj, hogy ha marad bárhol is oldószer (esetedben Brigéciol) az kioldja a majdan rákenendő kenőanyagot...kenheted a láncra csak utána csontszáraz legyen mielőtt olajat használsz....és olajozás után szintén alaposan töröld meg.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#244300) Tyson5 válasza Hasaggymeg (#244299) üzenetére


Tyson5
tag

Gondolom a különböző lánctiaztító csodaszerek nem térnek el lényegesen a brigécioltól, így azok használatával is ugyan ez a helyzet.
Ahh, sok munka van vele :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.