Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#231901) chubby2o6 válasza andrisbandi (#231897) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Hát, ha azt mondjátok, hogy simán lehet benne pisálni, akkor asszem kipróbálok egyet.

(#231902) Ringman válasza chubby2o6 (#231901) üzenetére


Ringman
nagyúr

benne vagy bele? ;]

(#231903) chubby2o6 válasza Ringman (#231902) üzenetére


chubby2o6
senior tag

:DDD :DDD

(#231904) zsamiatt válasza chubby2o6 (#231901) üzenetére


zsamiatt
őstag

A siman relativ. Persze kis engedheted vagy elkezdesz levetkozni ami azert neha eleg nagy nyug. De ez van. Igazan tehetnenek oda valami csapo ajtos lyukat vagy valamit :D

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#231905) Napfénysüti válasza chubby2o6 (#231901) üzenetére

Normális márkák kantáros nadrágjaiban simán lehet pisilni. :K

Més que un club!

(#231906) bardi válasza jjeahh (#231864) üzenetére


bardi
aktív tag

Én szinte kizárólag lefelé tekerek állva, hogy felvegyem a tempót egy fékezés után :D
Felfelé jó napon minden itteni emelkedőt ki tudok hajtani ülve, pl ezt, hiába nem meredek annyira, de a terepviszonyok miatt kifejezetten nehéz.
Ahhoz, hogy kényelmesen tudjak állva tekerni, 1-2-3 fokozatot feljebb kéne váltanom, van egy két hullámvasutas rész, ahol szoktam, de nem túl gyakori. Lefelé viszont fel se merül, hogy üljek, max aszfalton, ott nagyanyám is le tud gurulni bárhol :D

'92 Honda VFR 750

(#231907) Ringman


Ringman
nagyúr

ez a 2 váltó gyak. ugyanaz?
[link] és [link]

(#231908) zsamiatt válasza Napfénysüti (#231905) üzenetére


zsamiatt
őstag

Vegul is gyerekkent is ateltunk hasonlokat :D :D :D

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#231909) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Ma olyan szép napos idő volt kivittem az új bringát egy körre. mivel semmi spéci bringás ruhám nincs gatyán kívül így póló szelélkabátba voltam 12°c. Hát soha többet, mintha leöntöttek volna egy vödör vízzel. Jövőre fixen veszek átmeneti időre valamit.

(#231910) lsebestyen válasza Kiskopika (#231909) üzenetére


lsebestyen
addikt

Szerintem erre az időre még teljesen jó az ALDI-s, LILD-s aláöltöző is. Jöhetnek a sznob kövek. :K Jövőhéten vasárnap lesz is az aldiban ha jól rémlik.

(#231911) bardi válasza lsebestyen (#231910) üzenetére


bardi
aktív tag

Én futó pólókat vettem onnan, és teljesen jó, nyáron abban tekerek.
Pár hete volt a lidl-ben softshell kabát, reggelente egy ilyen rövidujjúval bőven elég, még majdnem sok is, szerintem télre teljesen jó lesz. Jobb, mint a korábbi széldzseki aldiból, mert szellőzik és szemerkélő esőben is elég volt.

[ Szerkesztve ]

'92 Honda VFR 750

(#231912) parandroid válasza zsamiatt (#231885) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Abszolúte fogalmad sincs a kiállva tekerésről, meg a súlyponthelyezkedésről extrém szituációkban. Szerintem vagy olvass utána, vagy hagyd elmenni a témát, és ne akard elmondani a rutinosabbaknak, hogy mind rosszul csináljuk.

Most jöttem haza amúgy a nagyvárosból, felüljárón felfelé találkoztam egy ránézésre 60-70 közötti, igaz elég sportos kolleginával, kiállva tekerte fel a trekkinget. Rögtön gondoltam is rátok. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#231913) ZavaBalazs válasza lsebestyen (#231910) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ha már kövek, én tegnap 8 fokban merinói vékony hosszú ujjúban és béleletlen softshell túrakabátban tekertem 1 órát intenzívebben, teljesen jó volt a hőérzet, a pólón kis izzadságcsík a sörhas fölötti gyűrődésnél :B fő a rendeltetésszerű használat.
lenn párnás rövidgatya futós cicanacival, az nem ér követ, remélem ;]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#231914) nemeth989 válasza vallas (#231866) üzenetére


nemeth989
senior tag

Örülök, hogy nem egyedül vagyok :D

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#231915) Friczy válasza tknof1871 (#231870) üzenetére


Friczy
senior tag

Nem sokat nyernél nyomatékban, viszont a hosszú hajtókar miatt a térd nagyobb mozgásra van kényszerítve, így nem feltétlenül lenne jó. A leggyakoribb méretek a 170, 172,5 és 175 mm, persze van kisebb és még hosszabb, de 180-nál nagyobbat nem nagyon láttam.

Általában testmagassághoz - így kerékpármérethez - szokták beállítani, pl. az egyik Trek országútinál találtam, hogy a 47-es vázhoz 165, az 50-52-höz 170, 54-58-hoz 172,5 és 60-tól adják a 175-öt. Nekem volt 175-ös, most 172,5 van az országútin (a gravelt épp nem tudom), de nem éreztem igazából különbséget.

Fekvőbringás fórumokon terjedt el, hogy a rekuhoz rövidebb hajtókar jobb, jobban kíméli a térdet. De ami fekvőnél igaz, az nem feltétlen igaz a normál kerékpárnál.

(#231916) bardi válasza Friczy (#231915) üzenetére


bardi
aktív tag

Itt egy cikk erről, nem foglalom össze, mert régen olvastam, és már nem emlékszem a konklúzióra, csak hogy volt ilyen :D

'92 Honda VFR 750

(#231917) Ringman válasza Friczy (#231915) üzenetére


Ringman
nagyúr

olcsóbb trekkingen/városin 170-es szokott lenni mérettől függetlenül

(#231918) balintbaba válasza bardi (#231916) üzenetére


balintbaba
tag

Én összefoglalom: a szélsőségeket kivéve nem nagyon számít a hajtókar hossz. :DDD Szerintem leginkább időfutamon számíthat egy rövidebb hajtókar, kevésbé lesz agresszív a póz, picit lazább maradhat a csípő. De én is csak okoskodom itt, lehet belinkelek erről is egy tanulmányt researchgate-ről. ;]

(#231919) fulton válasza chubby2o6 (#231899) üzenetére


fulton
addikt

Én a dekában kapható összes aláöltözőt felpróbáltam, egyet próbáltam is. Futónadrágokat is néztem. Egy volt összeségében amit nem volt zavaró viselni ezt: [link]
Kényelmes, jó finom anyag, kellemes viselni. Én egy futó nadrágot vettem fel ezt: [link] egy út erejéig, talán valami 9 10 fok volt. működött. Enélkül már 3 ik órája voltam kint, kevés volt az a nadrág magában.
DE , ajánlom figyelmedve ezt a nadrágot, itt írnak róla: [link]
Én ezt vettem végül. Nagyon bevált, amint felvettem azt éreztem: kell. A legjobb volt viselni az összes dekás móka közzül. Használva messze legjobb minden szempontból. Kényelmes menet közben kellően meleg és nincs betét. Én 185 vagyok XL vettem, a kantár részét észre sem veszed, az anyaga úgy feszül a testedre hogy abszolút nem zavar (pedig én erre érzékeny vagyok). Ebben egy olyan mindenesre leltem, ami 16-17 -18 fokban is jó, nem fősz meg benne, de 4 - 5 fokban is jó. hidegebb még uge nem volt. DE szerinem simán rá vehetsz egy + nadrágot ha mondjuk minusz fokban már kevés lenne - gond nélkül. (ez még majd kiderül számomra is meddig elég). Elől van egy kis cipzár amit lehúzva intézheted könnyen dolgod. Azért is szeretem benne hogy az eleje teljesen felér kerékpár poziban a mellkasig szinte, (pulzus pántig) és plussz védelmet ad a mez alatt a has résznek - hasznos. (alá öltöző van legalul, arra veszem a kantár részt és úgy a mezt.

Ma voltam egy jó 60 kmes útra - csak a nadrág + hálós ujjatlan aláöltöző - és a mez volt rajtam - na meg csősál és átmeneti kesztyű (szélmellényt megint vittem de minek, elő se vettem) - 16 15 fok volt mikor indultam 30 km után elértem a célt, ott volt pihenés jó 40 - 50 perc lazulás után indultam vissza ekkor már csak 11 fok volt. Minden tökéletesen működött, egyáltalán nem fáztam (egyedül a visszaindulásnál éreztem hogy hu hideg van - felső testemen) 140 átlag puzus lett a visszaút és nem izzadtam be, komfortos volt az út végig, egyáltalán nem fáztam.
A nadrágnál, én még sose éreztem sem azt hogy fázom sem azt hogy melegem van, se nem izzadtam be alá. ;) ennyike

Uj rekord született ;] :D vissza út során 28.7km let az átlagom, érdekes a távra meg azt írta a Garmin 29.03 km tettem meg 1 óra 00 alatt.
Mikor még felfele tartottam valahogy semmi nem volt jó, kedv sem volt olyan, a lábamból ment el az erő plussz idegesített a kattogás - az is elvette az erőt, és a pulzust egyszerűen nem bírtam pillanatra sem 126 fölé tenni (a volt a max) az átlag pulzus is csak 101 volt.... Merültem ki..Nektek is volt már ilyen? már azon voltam vissza fordulok. (21-es átlag lett a felút)
Érdekes mert mikor megérkeztem majd indultam vissza akkor meg már teljesen más állapotban voltam, és ment a dolog :) valahogy a kattogást sem vettem észre. De ettől függetlenül tovább kutakodok, nem a hajtókar volt a bűnös azt minap leszedtem és vissza de semmi.... sikerült leszimulálni ma álló helyzetben egy kattanást kézzel fogva a pedált, és érződött hogy a pedálból jöhet a dolog, ki lesz szedve és kenve).

[ Szerkesztve ]

(#231920) Ringman válasza fulton (#231919) üzenetére


Ringman
nagyúr

Ha betetes nadrágban tekersz, akkor levalthatod a nagymamanyerget is, vagy már nem zseleset használsz?

(#231922) fulton válasza Ringman (#231920) üzenetére


fulton
addikt

nem betétes cuccban tekerek. nekem zselés nyereg van.

(#231923) vallas válasza nemeth989 (#231914) üzenetére


vallas
senior tag

Igazából nem a súlyom sok, csak alacsony vagyok a 87 kilóhoz a 175 cm-el... :D :DD :DDD

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#231924) Hasaggymeg válasza chubby2o6 (#231898) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ja, ha lehet egy női eladó segítségével. ;]

bardi... korábban utánaolvastam és az addig 170mm-es éppen cserés hajtókaromat magasságom okán (187) már 175-re cseréltem és bizony megéreztem azt a fél cm különbséget, bár kissé, és csak ideiglenesen de azért fájó térdem formájában. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#231925) Gaben92 válasza Gaben92 (#229805) üzenetére


Gaben92
őstag

Ha valakit esetleg érdekel a Rex Black Diamond Wax így néz ki páromnál 3,5 hét után. Ez olyan 250km használat amiből 100km esőben, 100km pedig eső után volt, a maradék 50km pedig erdő (szóval melójárat döntően) Csörögni még mindig nem csörög, kíváncsi leszek meddig bírja.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#231926) chubby2o6 válasza fulton (#231919) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Köszi, meg is rendeltem [link] egy L méretűt, 174 cm vagyok, remélem, jó lesz. :R

(#231927) fulton válasza chubby2o6 (#231926) üzenetére


fulton
addikt

szerintem jó lesz a méret. Ha nem szeretnéd meg visszaküldöd, de biztos vagyok benne hogy tetszeni fog :)

(#231928) fulton válasza fulton (#231919) üzenetére


fulton
addikt

ilyen erdős részen haladtam át, belebotlottam egy nagy fehér kutyusba valami kuvasz féle, de nem hiszem hogy az volt. annyira összebarátkoztunk egy 20 percig ott voltam vele, leültem lefeküdt mellém :) jött volna velem tovább, egy pontban mikor szaglászott, eltüntem hogy ne kövessen (nem akartam "elvinni" valahonnan kiszökhetett).

(#231929) fulton válasza chubby2o6 (#231926) üzenetére


fulton
addikt

Ez q jó ár érte. Én 23 e vettem. Megbízható ez a bolt?

(#231930) vallas


vallas
senior tag

Én megkezdtem a téi projektet...
megvettem az egyenes kormányos Csepel sas-t amit mutattam nektek..... 20 ezer volt

Azóta elkezdtem felújítani.... most itt tartok...



szétszedtem, fellazítottam a festéket egy félig bedöglött festékmaróval, és lecsiszoltam flexel- fazék koronggal+ kézzel, és letüsszentettem filler alapozóval...
jövő héten kap egy finom vizes csiszolást, és meglátjuk milyen lesz...de most jónak tűnik...

volt egy régi fekete vékony kos kormányom, azt is lepucoltam fémtisztára...

Most gondban vagyok, hogy lefújjam e én , vagy esetleg egy hozzáértő fesse le....
majd az árak eldöntik.... ilyen angol racing green metálra szeretném

A hátsó kerékkel megszívtam, volt benne egy erős 8-s és nekiálltam kiszedni, de nem jött össze, kiszakadt a küllő, így egy új hátsó kerék az kellett 6800 pénzért.

ma még kicsit "políroztam" a sárvédőket, meg a krómozott cuccokat acélgyapottal, és meglepően jól működik a dolog...

nem tudom, hogy eredetileg is 1x6 sebességes, de az marad...
elől egy 42-s biopace Shimano kar lesz hátul azt hiszem 14/28-s a sor...

rendeltem hozzá egy új monoblokkot, meg ilyen retro fékkarokat+ barna bandázst ...

már matricát is találtam hozzá, de az majd ráér a végén is... most a festésen van a sor...

Ha tudtok jó festéket ajánlani, azt megköszönöm, biztos olcsóbb mint a fényező mesterek...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#231931) Chiftain válasza vallas (#231930) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Nekem is tervben volt hogy átfessem a gépet. Egyenlőre marad olyan amilyen, én ezt az oldalt [link] néztem. Elég bejövős színeik vannak. De hogy milyen a valóságban azt nemtudom.

(#231932) jjeahh válasza Gaben92 (#231925) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Feketébb, mint a Mucoff wax.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#231933) Kiskopika válasza chubby2o6 (#231926) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Ja én is köszi nektek, én is berendelem, és itt a bolt sopronba, szóval én át is ugrom érte

(#231934) vallas válasza Chiftain (#231931) üzenetére


vallas
senior tag

Köszi,

sok videót láttam ahol ilyennel festenek de élőben én sem láttam még...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#231935) chubby2o6 válasza fulton (#231929) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Nemtom, rákerestem a nadrágra név alapján, ez a sokadik találat volt, de az első olyan, ahol volt belőle L-es. Olyan is volt, ahol már egyáltalán nem lehetett kapni. Lehet, hogy a mai a szerencsenapom? :DDD

(#231936) chubby2o6 válasza Kiskopika (#231933) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Akkor te biztos hamarabb megkapod, majd mesélj, milyen :) .

(#231937) Kiskopika válasza chubby2o6 (#231936) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Nem hiszem mert pont ma rendeltem mast is, így ezt tolom decemberre, de el lett mentve a tavaszi szezonra, úgyis kell átmeneti felső is

(#231938) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

Ha csak 42-s lenne, még ezt [link] is vinném, csak az a 2/3 nem kéne mellé, és ez most nem politikai vonatkozású, még mielőtt... :DDD

#231937Kiskopika Elég kifutó darab, biztos, hogy lesz még belőle decemberben? Vagy félreértettem, és megveszed most, csak a kipróbálását tolod decemberre?

[ Szerkesztve ]

(#231939) Kiskopika válasza chubby2o6 (#231938) üzenetére


Kiskopika
senior tag

A kifizetését tolnám decemberre, de most ideültél a vállamra mint egy rossz kis madár a Tom és Jerry ből és nem fogok tudni aludni :C:DD

(#231940) avl


avl
aktív tag

mutattak ma egy biciklit, amin hatul 7 lanckerék van, shimano … valto, eveket állt, de szinte ujszerű, hatul az utolso 2-3 legnagyobb lanckerékre nem vált fel.
ütközőcsavar ha jol latom nem gatolta.

Mi lehet az ok ?
Bowdenfeszesség nem elég ? Lehet simán csak az allitocsavarral fesziteni kell azaz a csavart kifele tekerni ? Mennyinkent (360 fok ? 180 fok ?) megnezni ?

Vagy arra a rugonak kellene vinnie es az faradt el (nem hiszem) ?
Holnap vagy holnaputan lenne ra időm, megnézném.

[ Szerkesztve ]

(#231941) venember83


venember83
nagyúr

Srácok, létezik, hogy egy külső fogazású Centerlock tárcsánál fékezéskor van valami holtjáték a tárcsa és az agy között? Mintha a fékpofa megfogná a tárcsát, és az nem mozdul, cserébe a kerék jól láthatóan és érezhetően a kerületén még 1-2-3 centit még tud mozogni. A kerék Fulcrum Sixty Six.

Köszönöm a segítséget.

(#231942) chubby2o6 válasza Kiskopika (#231939) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Tényleg nem akarok nyomást gyakorolni rád ;] , de írtam, hogy az első jónéhány webshopban vagy egyáltalán nem volt már, vagy csak M meg XXL, és ahogy fulton kolléga is említette, jóval drágábban.
Vedd meg most, vedd meg most, vedd meg most, később már tuti nem lesz, vedd meg most, vedd meg most...stb.
Jól csinálom? :DD

(#231943) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

Mavic spd cipőből mennyivel kell nagyobb méretet venni, mint az utcai cipőből? Tudom, hogy a legtöbb bringás cipő alul van számozva, csak kérdés, hogy mennyivel. Ha egyébként 41-s cipőt hordok, de az FLR spd-ből a 42-s pont jó, akkor a Mavicből jó lehet a 42 2/3 egy vastagabb zoknival? Találtam 42-t is, de a mostani 42-s egy vastagabb zoknival már tuti szorítana, és az lenne a lényeg, hogy téli zoknival is tudjam hordani.

(#231944) Ringman válasza chubby2o6 (#231943) üzenetére


Ringman
nagyúr

én ugyan visszaküldök egyet (boa spd gravel - ennél viszonylag széles a lábfejnek a hely), de nekem jó lett volna a saját méretem.
közepesen vastag zokniban ~25,8÷ 26 cm hosszú lábam, a 41 1/3-ados jó volt, csak a kidolgozásával nem voltam elégedett .

de lábfej szélesség/alak függvénye is, ill. hogy mennyire szereted, ha hosszabb a cipő, mint a lábad (én nem szeretem ezt)

[ Szerkesztve ]

(#231945) chubby2o6 válasza Ringman (#231944) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Én sem szeretem, ha hosszabb, de a 41-s FLR konkrétan véresre törte a lábamat, a 42-s pont jó az egyébként negyvenegyes lábamra, de csak a sima, vékony (sport)zoknikkal. Télre jó lenne vastagabb zoknival hordani, csak félek, hogy a Mavicből a 42 2/3 már túl nagy lenne, azért 3-4 pár zoknit már nem szívesen vennék fel :DDD .

(#231946) Maximum1 válasza venember83 (#231941) üzenetére


Maximum1
őstag

Nincs lelazulva?
Rá kéne bikázni egyet, de jó lenne leszedni és megnézni nem sérült e a ricni.
Dekába pont nincs szerszám, gyári meg arany ár, vidd le szervizbe olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#231947) Hasaggymeg válasza avl (#231940) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha a határoló engedné de mégsem megy (ezt úgy ellenőrizheted, hogy kézzel tovább lehet tolni felfelé a váltót), akkor nincs jól beállítva, vagy jól volt, de megcsúszott a bowden és már nem húz (messze sem) eleget. Nézz egy videót a váltóbeállításról a jútyúbon. :)

#231941venember83...hát az nagyon érdekes...és csodálkoznék ha normális lenne. :F Az a rész amire rámegy a tárcsa közepe az agy része, vagy valami rávarázsolt fogasgyűrű? Szerintem legfeljebb az mozdulhatott meg az agyon. 🤔

#231946Maximum1...esetleg az, de hát azt észrevette volna. :F ...amúgy ugyanaz a szerszám mint mellyel a menetes középcsapágyat kezeled.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#231948) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Az hogy van, hogy az uj lanc hosszabb, mint a regi, amiben mar van 1600km? :F
XX1 mindegyik.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#231949) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#231948) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Vagy nem egyformán "nyújtottad ki", vagy ennyi a gyári tolerancia 100+ szemnél összeadva...lógatva is ennyi a különbség, mondjuk egy szegen át a csapszeglyukon a 2 lánc ?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#231950) Gaben92 válasza jjeahh (#231932) üzenetére


Gaben92
őstag

Az nem megy el annyit, hogy legyen ideje ennyire megfeketedni. :DDD Ez már ázott esőben 8 órát és ment még annyit eső után szóval nem kell meglepődni rajta. Amúgy pont a Muc-off wax a kontrollcsoport, abból ilyen körülmények között 1 hét után már semmi nem maradt.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.