Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#231801) Hasaggymeg válasza jjeahh (#231777) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kemény vagy mint a teszkós kifli. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#231802) fulton válasza ZavaBalazs (#231799) üzenetére


fulton
addikt

nem rossz, de én azért még fentebb húznám azt a limitet ;] picit lentebb van mint a nyereg :D

(#231803) Zanik


Zanik
addikt

Lenne egy hülye kérdésem:
Ha kerékszettet veszel (pl. DT), ahhoz adnak alapból centerlock rögzítő gyűrűt? :F

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#231804) szimpláncsak válasza Zanik (#231803) üzenetére


szimpláncsak
tag

Adnak. :) Nekem még tubeless szelepet is adtak hozzá.

(#231805) balintbaba válasza parandroid (#231792) üzenetére


balintbaba
tag

Persze, lehet húzni a pedált, de sprinten vagy rövid résztávokon kívül nincs nagyon értelme. :U

Tanulmány.

(#231806) parandroid válasza balintbaba (#231805) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én hosszabb távon pihenésképpen szoktam, illetve mászásnál is igen jól tud jönni. Nyilván a technikám jócskán el van maradva a nagyokétól, szóval nem hiszem, hogy pontosan ugyanazt tudom kihozni a dologból.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#231807) Hasaggymeg válasza Zanik (#231803) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jobb rákérdezni (tüzetesebben utána nézni), én pl. a Rose-tól egyik kerékhez nem kaptam, aztán csak egyik fórumtárs jóvoltából tudtam használni (adott egyet) míg rájuk nem írtam és elküldték...honlapon sem volt egyértelmű, hogy benne van-e mind2 átalakító szett. (hatcsavaros-cl és átütős - gyorszár)

parandroid... meredeken visszaülni, vagy nyélen történő elindulásnál megfizethetetlen, amúgy mikor pihentetem combizmomat, komfortzónán kívül pörgetek és még amikor eszembe jut csak akkor húzok. :D... de csak egy szűk éve csatoltam be.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#231808) MPowerPH válasza parandroid (#231791) üzenetére


MPowerPH
félisten

:DDD :DDD

En mindig eloszor ranezek a BB -re es az also csore. Ha latom, hogy fiatal a rider, es hogy a labak helyett oda van az izom integralva, akkor megmosolygom.

Don't Tread On Me

(#231809) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ma igazi tekeros ido van. ;] Az erdoben okes, ott nem fuj a szel annyira. Ugy volt, reggel koran a csendes esoben megyek egy karikat. Aztan hajnali kettokor arra keltem, hogy visz mindent is a szel, gyorsan ki is nyomtam az ebresztot. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#231810) Ringman válasza balintbaba (#231805) üzenetére


Ringman
nagyúr

nekem kényelmesebb az spd, nem hatékonyabb, persze én alapvetően rekreációs és logisztikai céllal használom a bringát, nem sportcéllal.

(#231811) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#231809) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Remélem a rövid nadrág azért elő volt készítve. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#231812) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#231811) üzenetére


MPowerPH
félisten

Alap. :DDD Utalom a tapados goncoket, marpedig a teli hosszu gatyam az tapad. Elodazom, csak 8 fok volt, az meg nem a vilag vege.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#231813) 6030D válasza andrisbandi (#231800) üzenetére


6030D
Ármester

ZolkoW pont ilyen geóst épít. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#231814) stickermajom válasza MPowerPH (#231809) üzenetére


stickermajom
addikt

Remélem holnapra szárad is kicsit a terep a széltől.

(#231815) cousin333 válasza parandroid (#231806) üzenetére


cousin333
addikt

Technika jogok kifolyólag régi mountain bikeom használom egy sima a utcai cipőben. Azt tapasztaltam, hogy nehéz a cipőt mindig a pedál megfelelő pontján tartani. Mielőtt kiállok a nyeregből néha meg kell igazítanom…

"We spared no expense"

(#231816) cousin333 válasza MPowerPH (#231812) üzenetére


cousin333
addikt

Tapadós mint a vizes póló? ;]

No offense, de egy rendes nadrágnál nem is érzed, hogy rajtad van. Csak azt, hogy nem fázol.

Saját tapasztalatom szerint, hogy a lábszár a legkevésbé fázós testrész, a végtagok a legkritikusabbak. Éppen ezért nem segít hidegben a “tekerj gyorsabban” technika, legfeljebb nagyon rövid távon… (=1000m ;))

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#231817) TripleB


TripleB
senior tag

Sziasztok! Egy év bicikli nélkül... rettenetesen nehéz volt, de megint itt a kisördög... 😈
Eddig xc fully gépeim voltak, Specialized Fsr Xc Pro és Cannondale Scalpel, de megláttam egy karbon Camber-t. 110 mm rúgóút, de elvileg könnyű trail felhasználásra lett kitalálva. Használt már valamelyíkőtök ilyen bringát?

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#231818) Hasaggymeg válasza cousin333 (#231815) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezt én is tapasztaltam, hiányát pedig ezért is a becsatolás egy másik nagy előnyének tartom.

TripleB... kép, link, valami...

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#231819) fulton válasza cousin333 (#231816) üzenetére


fulton
addikt

Nem mernék elindulni rövidben a mostani 8 10 fokban de 13 bam sem. Lehet nem érzed de a térd es kritikus részek kaphatnak ami később bajos lehet...inkább legyen melegen. Ott am sem izzadunk úgy mint fent. Én így vélekedek.

(#231820) Hasaggymeg válasza fulton (#231819) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha taposod neki combod és lábszárad biztos nem fognak soha megfázni, azon vannak a kerékpározás közben leginkább terhelt izmok... ugyanakkor a talpközéppel hajtás meglehetősen kíméli a vádlit, minél közelebb van a pedál a lábujjaidhoz annál jobban veszed igénybe a vádlid izmait.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#231821) Fall-N válasza ZavaBalazs (#231799) üzenetére


Fall-N
veterán

Mi ez a 💩? ;] Amúgy mi ez a túl hosszú kormányszár perverzió? :D

(#231822) Fall-N válasza Hasaggymeg (#231807) üzenetére


Fall-N
veterán

DT Swiss ad. Strezi videóit szoktam nézni YT-on, ő is unboxolta a DT szettjét. Adnak CL gyűrűt és tubeless szelepet is.

[ Szerkesztve ]

(#231823) Hasaggymeg válasza Fall-N (#231822) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Strezi ide, vagy oda én nem kaptam... és amúgy is ki vásárol a DT-től? :F Mind kereskedőtől vásárolunk ott meg vagy odateszik, vagy nem. Itt pl. megesküdnél, hogy adnak? [link] Lehet én vagyok vak, de nem látom a scope of deliveryben. 🤔

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#231824) parandroid válasza cousin333 (#231815) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Viszonylag korán átálltam a becsatolósra, meg elég sokat is mentem vele, ha anélkül használom, akkor rendszeresen 'elveszítem' a pedált a talpam alól, annyira bennem van, hogy úgyis hozzá vagyok kötve. Egyszerűen elemelem a talpam, abban a hiszemben, hogy a pedál úgyis jön vele. :B Tréfált már meg a dolog úgy, hogy rosszul is végződhetett volna a szitu.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#231825) MPowerPH válasza cousin333 (#231816) üzenetére


MPowerPH
félisten

A cipoben hidegben bent van 1-1 'futotasak'.
Job's done. :)

Tavaly Decaban bevasaroltam a leakciozott cuccbol. Van kezre is, de arra meg nem volt szuksegem.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#231826) Fall-N válasza Hasaggymeg (#231823) üzenetére


Fall-N
veterán

Ez igaz, valószínűleg a kereskedő nyúlja le. Nem emlékszem honnan vette (külföld talán?), de neki originál box volt, ő bontotta fel. Sok bolt meg a gyári csomagolást felnyitja és más dobozba teszi.

(#231827) Alg


Alg
veterán

Ha valaki nem nézte a női CX EB-t - érdemes megnézni :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#231828) Hasaggymeg válasza Fall-N (#231826) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

... ja, és ha nincs a felsorolásban hát nem is követelheted. :( Nekem utólag elküldték a Rose-tól, én is azért számítottam rá mert a DT honlapot vettem alapul. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#231829) velizare válasza andrisbandi (#231800) üzenetére


velizare
nagyúr

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#231830) fulton válasza cousin333 (#231815) üzenetére


fulton
addikt

Egy országúton (ahol is soha! nem állok ki a nyeregből tekerés miatt) igazándiból nincs gond a ponton tartással. Nekem legalábbis. (de ez a bringa nem is "kiállásokra" való ami nekem van) Az szokott olykor zavarni (amit írtam is) hogy a lábam elemelkedik a pedáltól adott tempó/intenzitás mellett.
Ezt leszámítva azért is nagyon szeretem ezt a kis laza cipőt, mert össz vissz 494 gramm/pár. Könnyű. Nagyon kellemes tekerni benne, pörgetni és nagyon jól szellőzik. Azért mikor felhúzom pl a téli cipőm ami duplája kb, megérzem a hajtásban. (persze hogy megérzi az ember ha több ezer kilómétert letekert egy adott cipőbe). Ezért nem is szívesen teszem le ezt a cipőt télen sem amíg tudom használom most is.
Szeretem ezt a szabadságot a lábnál, néha szoktam igazgatni a lábam a pedálon picit változtatok a helyzeten mikor hogy érzem kényelmesnek. Jól van ez így. :) Az tény, hogy nem próbáltam még az spd storit, lehet meg szeretem ha egyszer rá visz a lélek mégis egy 56 osra, de egyelőre nem érzem)

[ Szerkesztve ]

(#231831) jjeahh válasza fulton (#231830) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én is úgy váltottam, hogy annyira nem vágytam rá, de épp nem volt mire szórjam a pénzem, ezért berendeltem az spd-t. Ma már azt mondom, hogy outin, cx, gravel, xc, downcountry bringán a platform pedálnak nincs semmi keresnivalója, de ha egy trekkinget vagy fitnesst sportolásra is használsz, arra is spd-t raknék. A platform enduro, dh bringára illik, de sokan azon is becsatolnak, meg bevásárlós, kocsmába járós trekkingre. Aki picit is teljesítményorientált, szerintem előbb-utóbb eljut az spd kérdésig, ugyanúgy, ahogy a sisakot, mezeket is elkezdted hordani, ahogy elgondolkozol a tubelessen is majd, meg azon, hogy hogyan takarítsd le a láncot, hogy kipróbálhasd a waxot ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#231832) MPowerPH válasza fulton (#231830) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egyszer kiprobalod, es utana nem akarsz majd mast... Itt van a 60k -s szuperkonnyu platform pedalom, es ra sem szagolok, amiota rabeszeltek, probaljam ki az SPD -t.

Mar csak egy komolyabb cipore lesz szuksegem, ami trail MTB -re valo, es rugalmas a talpa.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#231833) fulton válasza jjeahh (#231831) üzenetére


fulton
addikt

Igen, valószínüleg lesz ebből valami a jövőben, ahogy egy formálódó bringa vásárlásból is (után). Van kiszemelt bringa.
Egyelőre elégedett vagyok a mostani "költeménnyel". (erre a kis csepelre jó a taposó)
Az biztos, egyet sem bántam meg amit itteni tanácsokra/olvasatokra/tippekre kezdtem el beruházni.

[ Szerkesztve ]

(#231834) -szabi- válasza -szabi- (#227045) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Elég hosszúra nyúlt a dolog de ma megvettem az új bringámat.
Végül Aim Pro lett mert sima Aim-et egyik bolt sem tudott intézni.
Így ragaszkodásomat a mechanikus tárcsafékhez is el kellett engednem.

Tekertem vele 15km-t de rám sötétedett. Rendeltem hozzá gyorsan lámpát.
Első benyomás mivel ez merev vázas sokkal jobban üti a fenekem a terep.
Az előző ugye a lestrapált rúgós egy vastag szivacsos nyereggel volt szerelve és a testsúlyomból többet tartottam kézzel ami ugye zsibbasztotta a kezem.
Itt nem zsibbad el a kezem jobb a testhelyzet viszont így nagyobb a terhelés a hátsómon.
Ezt tartom kicsit zavarónak.
Nem gondoltam, hogy hátsó rúgó és a vastag szivacsos nyereg ennyit számított.
Viszont tekerni meg ezt a jobb mert az előzőnél a tekerés energiájának egy része, hogy is mondjam, szóval elrugózott.

Váltás szép gördülékeny de szélső-helyzetben van egy kis morgása, a közbenső fogaskerekeken semmi hangja nincs.
Ezzel kapcsolatban lenne is kérdésem.
Összeszerelt állapotban hoztam el a boltból, ennek ellenére van amit érdemes ellenőriznem?

üdv
szabi

[ Szerkesztve ]

(#231835) Fall-N válasza -szabi- (#231834) üzenetére


Fall-N
veterán

A fogaskerekek egy kicsit össze fognak kopni és megszűnik a morgás. Hajtás (lánc és fogsor) cseréjekor ez mindig előjön.

(#231836) fulton válasza -szabi- (#231834) üzenetére


fulton
addikt

Mindenképp. A legjobb ha ért hozzá az ember és mindent ellenőrizni. Én nem bízom a boltokban maradéktalanul

[ Szerkesztve ]

(#231837) fulton válasza jjeahh (#231831) üzenetére


fulton
addikt

waxról jut eszembe, semmi szín alatt nem mennék már vissza olajos cuccra :)
Smoove wax nagyon bevált. Előtte soudal-t próbáltam (az nem jött be).
Egyelőre itthon nem forgalmazzák, a közeli bringa boltban figyelmükbe ajánlottam, meglátjuk.

(#231838) Hasaggymeg válasza jjeahh (#231831) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Gyanta a bikinivonalra való, nem a láncra. ;]....átállok waxra majd ha rákenhetem a váltóra, spd pedálra és a becsúszókra is. ;)

-szabi-... hol vetted, nem kell visszavinni az első ingyenes átvizsgálásra? Ott esetleg megemlítheted tapasztalataidat javítsák ki.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#231839) jjeahh


jjeahh
nagyúr

XC Sucks

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#231840) Hasaggymeg válasza jjeahh (#231839) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azzal a tudással egy jobb országútival is lement volna ott... :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#231841) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Erdemes vegignezni. Ha nem is a felkeszulest, de 50min. -tol nekiall maszni. Brutal. :Y

Don't Tread On Me

(#231842) cousin333 válasza fulton (#231830) üzenetére


cousin333
addikt

A nyeregből kiállás egyfelől átsegít a rövid emelkedőkön, másfelől megtöri a tekerés monotonitását. Érdemes kipróbálni.

A SPD cipők szintén nem nehezek, a pedál talán még könnyebb is, mint a platformosok. A súly amúgy sem számít annyira, amikor az egyik lábad felhúzod a másik éppen felé megy, nagyjából kiegyenlítik egymást.

SPD cipővel nem kell pozíciót váltani, mert mindig optimális helyen van. A fix kötésen túl a másik előnye a nagyon merev talp. Emiatt a pedálozás hatékonysága is javul. Ma voltam tekerni a montival, utcai cipőben és menet közben majdnem begörcsölt a talpam. SPD-vel ilyen "élményem" se volt.

Nyilván a cipő kiválasztásakor figyelni kell a megfelelő méretre és hogy kényelmes legyen, de ha jól választottál, akkor szinte észre sem veszed, hogy rajtad van.

"We spared no expense"

(#231843) zsamiatt válasza cousin333 (#231842) üzenetére


zsamiatt
őstag

Irigylem akinek megy a kiallas kozbeni tekeres. Sajnos nekem nem megy igy csak kinyujtozni allok fel.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#231844) fulton válasza cousin333 (#231842) üzenetére


fulton
addikt

Természetesen próbáltam iszonyat kellemetlen ezen a bringán a kiállás, azonnal vissza is ültem. Egyszerűen nem olyan a kialakítása az egésznek.

(#231845) fulton válasza cousin333 (#231842) üzenetére


fulton
addikt

Tudom, meg magamat ismerve az sem lesz egy könnyű menet mire megveszem meg lezongorázom :D de ráérek
Az új bringa még nincs látóhatáron belül szóval..addig nem lesz spd sem az tuti.
(igen nézegettem hogy könnyűek a pedálok) Nekem a két pedál 615gramm - igazi "lánctalpas" vasmacska ;] de finom cucc am maga nemében: Shimano PD-EF205 - ezzel a cipővel amivel használom már majdnem SPD-s érzet :D úgy rátpad vagy belemélyednek a kis bütykök a talpba - hogy van hogy rángatni kell hogy elmozduljon a lábam róla, nagyon "összetalált a két felület" )

[ Szerkesztve ]

(#231846) -szabi- válasza Hasaggymeg (#231838) üzenetére


-szabi-
őstag

Most, hogy mondod ez szóba sem került.
Rákérdezek majd a boltnál, hogy van e ilyen lehetőség.
Holnap meg átnézem a csavarokat.
Ebből a szempontból a régi jobb volt, egyszerű volt mint a faék és én is boldogultam vele.
Az összefoglalóban van egy link új bringa vásárlása esetén de ott azt írja, hogy a csapágy zsírozást is meg kell csinálni.

(#231847) Hasaggymeg válasza -szabi- (#231846) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szokott lenni amolyan 300km/3hónap,vagy hasonló utáni visszavitel egy átvizsgálásra mely nélkül akár a gari is ugrik. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#231848) parandroid válasza cousin333 (#231842) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

“Nyilván a cipő kiválasztásakor figyelni kell a megfelelő méretre és hogy kényelmes legyen”

Na, az lesz még a jó világ, amikor belebújtatja a kis tappancsait a karbon talpú, betét nélküli, kemeny bőr országútis cipőbe, és nem lesz pihepuha, meg kényelmetlen benne sétálni, meg hideg, és kemény, és itt byom, meg ott nyom, brrr… :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#231849) parandroid válasza zsamiatt (#231843) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Heh? Pontosan mi nem megy a kiállva tekerésen? Ne haragudj, de ha kiállva nem tudsz tekerni, ott nagyon komoly technikai problémák vannak. :F

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#231850) zsamiatt válasza parandroid (#231849) üzenetére


zsamiatt
őstag

nem haragszom de ettől még nem megy :D Olyan érzésem van mintha nem tudnék így rendesen erőt kifejteni. Vagy a fene tudja. Olyan nem komfortos. 1-t ,2-t tekerek így de nem érzem, hogy tudnék haladni vele.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.