Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#204401) vallas válasza zsocy (#204394) üzenetére


vallas
senior tag

Én is így vagyok, várom a mozgóbért... a héten fizu :DDD aztán szerintem decás Elite Zumo lesz a megoldás...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#204402) xy.zsolt válasza jjeahh (#204379) üzenetére


xy.zsolt
őstag

kell zipzáras zseb is....legalább egy. Mondjuk a banán nem férne bele :) Szar ha kicentizve tekersz ch bevitellel és mikor hátra nyúlsz nem találod az életmentő banánt.....és még 20-30km van hazáig

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#204403) xy.zsolt válasza Ringman (#204387) üzenetére


xy.zsolt
őstag

én is egyre többször hordok csak bringás alsógatyát amire ráhúzok pl egy térdig érő futó gatyát. Sőt mivel eltört a full kemény carbon nyergem a sín befogatásánál ezért az ólomnehéz prologo van fent aminek van csillapítása, így betétes gatya sem kell okvetlen.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#204404) Ringman válasza xy.zsolt (#204403) üzenetére


Ringman
nagyúr

én ha el is megyek valahová tekerés mellett (ügyintézés, kocsma, stb) és min. 35-40 km-es az út, akkor vagy farmer + bringás alsó vagy rövidnadrág + bringás alsó szokott rajtam lenni (ha kevesebbet, akkor sima alsó)

ilyen alsóból van értelmes áron még? az olcsóbb dekás jó volt amíg trekkingen tekertem és ki nem fogytam belőle (abból van több is), a drágább sem rossz, de nem tökéletes.

nyilván ha farmerben vagyok, akkor elázni elég rossz hazafelé :)

(#204405) balintbaba válasza Alg (#204398) üzenetére


balintbaba
tag

Azt hiszem minden görgővel voltak problémák korábban, Flux S, Kickr, Kickr Core (itt láttam videót is, ahol a Wahoos mérnök elmondta mi volt a probléma). Mára szerintem annyi görgőt gyártottak, hogy jóval kevesebb a hibás darab minden gyártónál. Ezzel együtt szerintem az én Core-om kicsit felülmér.

Ehhez kapcsolódva: Felmondtam a Zwiftes előfizetésem, rájöttem, hogy a karakteremet nem is figyelem a képernyőn, csak a teljesítmény, pulzus adatok, amik érdekelnek. Aki ilyen szemszögből közelíti meg a benti kerékpározást annak bátran ajánlom a Trainerday-t, nem olyan látványos, mint a Sufferfest vagy a Trainerroad, viszont csak 4 dolcsi havonta, és nagyon könnyen lehet benne edzéseket tervezni. :K

(#204406) nmate91 válasza zsocy (#204394) üzenetére


nmate91
tag

Én decathlonban vettem Elite Zumot. 180k.

(#204407) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Van ajánlott kerékpáros navi program iOS-re? Nem baj ha fizetős, csak egyszer fizetős legyen, ne havidíjjas. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#204408) xy.zsolt válasza Ringman (#204404) üzenetére


xy.zsolt
őstag

alin vettem kb 4éve, de csak idén kezdtem használni....biztos lehet most is kapni. kb 5-6eur volt anno.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#204409) ZolkoW válasza jjeahh (#204395) üzenetére


ZolkoW
őstag

Nem lehet, hogy a testalkat a különbség azokhoz képest, akiknek semmi baja a mezekkel?
Nekem van rendes, szabványos pocak, vagy talán kicsit a szabványosnál kisebb (szeretném remélni), de nem csúszkál fel, épp csak a múltkori esésnél állt az oldalamba a miniszerszám, de hol itt a gond, ugye. A patronos pumpa is relatíve kicsi, de nehéz, de tudtommal még semmit nem hagytam el.

Erről jut eszembe: az elhasznált CO2 patronokat vissza lehet vinni, vagy kuka? Vagy ti mit csináltok velük?

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#204410) parandroid válasza V.Stryker (#204407) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Strava, teljesen jól működik ingyér’ is. Ha van valami garmin eszközöd, akkor meg a hozzá való garmin connect kb mindent is tud full ingyen. Veszel egy használt bicajos computert hozzá, olcsóbban kijössz, mint valami előfizetéses programmal, és még bicajos computered is van.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#204411) zsocy válasza nmate91 (#204406) üzenetére


zsocy
őstag

Köszi mindenkinek srácok, ezek mind jó tanácsok!

nmate91, ezt az Elite Zumot meg sem találtam, pedig messze ez a legolcsóbb hazai garis cucc, köszi hogy megmutattad. A Decathlon külön jó hír, nem szoktak szórakozni a garival és nem is valószínű hogy megszünnek jövőre.

Parandroid, a bike24-es Tacx Flux megvolt, bajnok áron van, de ilyesmit aminél sok hibalehetőség van, inkább itthonról vennék. Freehub ügyben ettől féltem hogy a megmaradt alkatrészt nem lehet használni, nyilván meg kell venni a saját freehubjukat, ami tényleg viccesen drága.
Vagy használhatnám a jó bringámmal is, a Wilieren Shimano van, csak nem szivesen tenném ki ilyesminek a karbon gépet, ha már ott a dedikált alu téli bringa is...

balintbaba, a Trainerday tudja szabályozni a görgőt? Mert ha már interaktívra rálocsolok ennyi pénzt akkor szeretném is használni azt a részét. A figura nézése mondjuk engem sem köt le, egy sorozat sokkal jobb közben, bár akkor meg nem figyelnék az edzésre meg amire ilyenkor kell.

(#204412) flash- válasza V.Stryker (#204407) üzenetére


flash-
veterán

A strava nem való navigálásra, arra pl az Osmand való(navigációs app) . Be tudsz tölteni gpx útovalat is pl megtervezed a merretekerjek.hu - n és betöltöd Osmandba az szépen végig navigál mint egy autós navi
Tovabbi tesztek:
link

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#204413) tacto válasza jjeahh (#204379) üzenetére


tacto
aktív tag

Az Osprey Katari sorozat gyakran olcson kaphato, abbol nekem van egy 7-es, nos tökeletes megoldas szamomra egy naposhoz, ahol nem eleg a mezszeb, ott ez bevalt.
szerk. : dehogy 7, hanem 1,5-ös

[ Szerkesztve ]

(#204414) parandroid válasza flash- (#204412) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Strava tud navigálni, csak ahhoz a fizetős része kell, nem? Nem mondom, mert nem tudom, csak kérdezem.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#204415) vallas válasza nmate91 (#204406) üzenetére


vallas
senior tag

Mesélj , milyen, mert pont azt tervezek én is venni, meg vagy elégedve vele?

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#204416) parandroid válasza zsocy (#204411) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tacx elvileg már garmin termék, annak nincs nemzetközi (de legalábbis összeurópai) garija? Meglepne, ha nem lenne, de ki tudja…

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#204417) vallas válasza zsocy (#204411) üzenetére


vallas
senior tag

Hagyjál nekem is belőle.... :DDD :DDD :DDD

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#204418) zsocy válasza parandroid (#204416) üzenetére


zsocy
őstag

Én úgy tudom nincs, legalábbis a Garmin óráknál, ha nem Navi-Gate-től jött (matrica a dobozon) akkor még a fizetős javítását is megtagadják a Garmin szervízben. Lehet rosszul tudom, de ennyi pénzért már nem merek kockáztatni, ennyire nem vagyok gazdag hogy így spóroljak :)

vallas, szerintem nem én fogom felvásárolni a készletet, gyüjtögetni kell még rá sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#204419) vallas válasza zsocy (#204418) üzenetére


vallas
senior tag

Akkor várjuk meg mint mond nmate91 , hogy milyen... :)

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#204420) nmate91 válasza vallas (#204419) üzenetére


nmate91
tag

Decathlonon van egy vélemény, az az enyém, nem másolnám be. 4,5/5-re dobnám ha lenne ilyen opció.
4x tekertem vele eddig, semmi probléma, beállítás egyszerű, ANT+ donglelel is és iPaddel is próbáltam, simán működött. 1350 watt nekem bőven elég, sprintnél sem érem el az 1000W-ot, FTP-m 200-210 közötti kb. Könnyű vagyok, kicsi vagyok "szerencsére" (179cm/71kg), így nekem ez a szint elég.
Előtte hagyományos on-wheel görgőm volt, annál sokkal halkabb és pontosabb is talán (ezt nem tudom egyéb dircetdriveoshoz mérni sajnos). Shane Miller, road.cc review is van róla, mind pozitív.

(#204421) nmate91 válasza zsocy (#204418) üzenetére


nmate91
tag

Én Zergénél úgy jártam Suuntoval kapcsolatban, hogy ki kellett fizetnem egy 8000 forint összegű díjat és úgy gariban javították. Ez valami különbözet volt, de onnantól élt idehaza is a gari.

Nem tudom Garmin kapcsán létezik-e ilyen?

(#204422) vallas válasza nmate91 (#204420) üzenetére


vallas
senior tag

Na ez jól hangzik, gondolom érzésre sokkal közelebb van a rendes bicózáshoz ez mint az on wheel görgő, most nekem is az van de abból is a legalapabb Aldis... és a szezonvége felé nagyon fura volt kipróbálni...

neked volt hozzá kazetta?

[ Szerkesztve ]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#204423) Alg válasza vallas (#204422) üzenetére


Alg
veterán

Nem lesz hozzá kazetta, egyedül az eredeti Suito-hoz járt de azt is megszüntették és lett a Suito-T kazetta nélküli változat, mert nem tudtak eleget szerezni :(

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#204424) nmate91 válasza vallas (#204422) üzenetére


nmate91
tag

Nem jár már hozzájuk kazetta sajnos. Én leszedtem az outiról, úgyis a montit hajtom kint, így nem kell mindig takarítani, ha lakásba viszem.
Neked Tiagra van ugye? 10 sebességes, akkor talan 1mm-es és 1.85mm-es spacer is kell. De nézd meg milyen hub van a bringádon, lehet az is 11-es, csak spacerek vannak mögötte.

(#204425) HollyBoni válasza RexpecT (#204367) üzenetére


HollyBoni
veterán

Alu nyeregcső alu vázba is szépen bele tud gyógyulni. Persze ez akkor fordul elő mikor évekig nem veszed ki a nyeregcsövet, és/vagy kint tárolod a bicót ahol ázik. Karbon vázaknál azért szoktak szemcsés pasztát használni hogy minél kevésbé kelljen meghúzni a csavart, mert erre a karbon eléggé érzékeny (de még acél vázak is szoktak nyeregvázcsőnél felül repedni mikor agyon húzzák őket). Amúgy ugyanúgy megtartja mint az acél vagy alu.

Ha karbantartod a bicót akkor nem muszáj zsír, viszont ha zsírral lecsúszik a nyeregcső ott valami gebasz van. Valami nem pontos vagy nem jó méretű a nyeregcső.

(#204426) balintbaba válasza zsocy (#204411) üzenetére


balintbaba
tag

Tudja kezelni igen, én csak így használom ERG módban. Sorozatot nézni szerintem csak alacsony intenzitáson lehet (legalábbis szerintem). Ezzel csak az a probléma, hogy az ilyen jellegű edzésektől sokat nem lehet remélni a zsíranyagcsere, zsíroxidáció fejlesztésén kívül. Ha mondjuk a sorozatnézős intenzitás az FTP 50%-a és valaki csak így szeretne edzeni, akkor ahhoz, hogy ennek lényegi eredménye is legyen kell legalább heti 20 óra a görgőn. Na aki ezt megcsinálja az gép. :DDD

Én amúgy sokat nem gondolkoznék, bike24-ről 190 ezerért itthon van a FluxS, ennyiért nagyon megéri. A Decathlonban 50 ezerrel drágább, itt már szerintem megéri külföldről venni a problémásabb garis ügyintézés árán is.

Ja és majdnem elfelejtettem, tudom nem javasolják, de elméletben működne a görgő Shimano sorral is. Persze egyik gyártó sem javasolja, hangosabb lenne, rosszabb lenne a váltás és valószínűleg minden gyorsabban kopna, de lehetne tekerni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#204427) rétisün


rétisün
veterán

rendelt valaki mostanság bike24.de-ről? most éppen melyik futárcég hordja ki a rendeléseket, és mennyi idő alatt?

(kihagynám a postát, ha egy mód van rá :W :((( )

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#204428) #87057920 válasza rétisün (#204427) üzenetére


#87057920
törölt tag

Két hónappal ezelőtt nekem mindig a DPD hozta, kivéve a DHL Express-t.

[ Szerkesztve ]

(#204429) Alg válasza balintbaba (#204426) üzenetére


Alg
veterán

Végülis ha ERG módban használja akkor elég a single speed is, egy fokozatra beállítani hogy ott jól működjön és kész - sőt, váltó se kell rá ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#204430) balintbaba válasza Alg (#204429) üzenetére


balintbaba
tag

Én amúgy komolyan elgondolkodtam ezen. :D A benti görgős biciklimen is csak azért váltok, hogy az egész kazetta kopjon. Amúgy Kickr V5-höz Sunrace sor is jár, igaz 440 ezerért. ;]

(#204431) vallas válasza nmate91 (#204424) üzenetére


vallas
senior tag

Igen 10-s Tiagra, majd meglesem, szerintem ha meg lesz akkor leszedem a mostani sort a DT kerékről, és az megy majd rá.... aztán ha lesz még olyan idő, akkor felrakom a gyári kerékszettet, amin gravel gumi van, kopjon az is ha már meg van...

köszi az infókat...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#204432) brumi1024 válasza rétisün (#204427) üzenetére


brumi1024
veterán

Alap szallitas, DPD hozta, szept 16 rendeles, 22-en nalam volt.

[ Szerkesztve ]

(#204433) jjeahh válasza tacto (#204413) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jól néz ki, de megtetszett most az ötlet, hogy legyen a pántokon is zseb, mint a Duro 6-nak.

#204402 xy.zsolt: sajnos nekem az sem 100%-os megoldás

#204409 ZolkoW: simán lehetséges, nekem most lapos a hasam.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#204434) chubby2o6 válasza rétisün (#204427) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Vasárnap esti rendelés DPD-vel péntekre megjött.

(#204435) tacto válasza jjeahh (#204433) üzenetére


tacto
aktív tag

igen, az hasznos, elkene ezen is

(#204436) #87057920 válasza rétisün (#204427) üzenetére


#87057920
törölt tag

Egyébként simán előfordul, hogy meg tudsz rendelni, ki is tudsz fizetni egy terméket ami nem mellesleg "raktáron" van, csak később kiderül, hogy mégse és nem változik a kiszállítás státusza...

(#204437) Maximum1


Maximum1
őstag

Görgősöknek, hátha segít.

(#204438) RexpecT válasza jjeahh (#204433) üzenetére


RexpecT
addikt

HollyBoni: lehet túl sok zsírt raktam rá, de eredeti a nyeregcső és a bilincs is.

Én is kifüggtem most ezeket a táskákat :D.
Az Osprey Syncro 12 nagyon szimpi, csak ~35k-ért nem adnak hozzá ivózsákot, és nincs tartó egyik pántján sem. A másik kiszemelt a Raptor 10 nálam, de annak meg nem olyan jó a hátszellőzése.

(#204439) Nutra válasza jjeahh (#204386) üzenetére


Nutra
tag

jjeahh erről ugrott be, hogy még aliról rendeltem ilyen futóövet. (kicsit olcsóbban...) Nagyobb teló simán elfér benne (persze nekem megvan hozzá a kellő körméret :B) és atomstabil. (Bár nekem a mezzsebbel sem volt problémám, rámfeszül rendesen :D)
Szerintem dekában is van hasonló, meg Salomon rémlik egy árpolccal feljebbről. Kisebb cuccokra megoldás lehet, dzsekit meg csak nem hagysz el mezzsebből sem...

(#204440) jjeahh válasza RexpecT (#204438) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jó a Syncro, én szeretem nagyon, csak drága és nekem asszem 15-ös van, ekkora táskára csak késő ősszel van szükség a plusz öltözet miatt, akkor is csak hosszabb terepezésekhez.

#204439 Nutra: van ilyenem már, túl kevés cucc fér bele.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#204441) rétisün


rétisün
veterán

ph_user777, brumi1024, chubby2o6, köszi mindenkinek, a holnapot megvárom még a rendeléssel, hogy tuti jövő hétre érjen ide, nincs jobb a személyes átvételnél :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#204442) Nutra válasza jjeahh (#204440) üzenetére


Nutra
tag

Akkor menthetetlenül valami drága és spéci cucc lesz ebből :D
Majd beszámolsz úgyis :K

(#204443) bardi válasza rétisün (#204427) üzenetére


bardi
aktív tag

Nekem alap szállítással a DHL hozta, majd átadta a magyar postának, munkatársam egy hét múlva rendelt, bp-i címre, oda viszont a dpd vitte.

'92 Honda VFR 750

(#204444) ZolkoW válasza jjeahh (#204433) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem lesz itt gond, van már megoldás lapos hasúaknak is! :D

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#204445) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok,
Már elég viharvert és emiaatt cserélném a teleszkópot a montimon.
Használtat néznék, mert újonnan csak 2022-es talánokat kapok mindenre hatvan pisztolyorrú mátyás alatt.

Testbike-n a 2008-as telókat árulják 25-ért, de nekem 27,5-es kéne, qr tengelyhez, 100-120 mm úttal.

Merre nézelődjek? Most pont pihen a fb, de ott van értelme bringás kereskedő csoportokba bekérdezni, vagy ugyanez a kinálat várhat? Ebay?

Köszi

Everybody lies.

(#204446) #87057920 válasza kenguru99 (#204363) üzenetére


#87057920
törölt tag

https://www.eurosportplayer.com/

Egy évre 24.99 €, ~750 Ft/hó (két doboz sör) és bármilyen sportot, bárhol, bármikor nézhetsz a számodra tetszőleges nyelven!

(#204447) lorcsi


lorcsi
veterán

szerintetek ez a trekking milyen méretű vázzal van építve? [kép]
az eladótól anynit tudtam csak kideríteni, h a kererek 28-asok ( állítja h ettől nagyobb bicaj nem létezik :F )

[ Szerkesztve ]

(#204448) bardi válasza Pttypang (#204445) üzenetére


bardi
aktív tag

Sajnos itthon használt bringaalkatrészek keresésére az FB a legjobb. Aprós oldalakon töredéke van fent a cuccoknak.

'92 Honda VFR 750

(#204449) #87057920 válasza lorcsi (#204447) üzenetére


#87057920
törölt tag

A kép (pixelek) alapján ~50 cm-es nyeregcső és 62 cm-es felsőcső hossz :F
(622-es felnit alapul véve)

[ Szerkesztve ]

(#204450) Hasaggymeg válasza lorcsi (#204447) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Annyit még csikarj ki belőle milyen hosszú a felső cső,az meglehetősen jó támpont lesz.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.