Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#192551) gabro0 válasza parkr (#192538) üzenetére


gabro0
őstag

Se DI2, se AXS, ez elég szerény. Bár a végén amikor hátrafelé fordul a hátsó kerék a szelep súlyától, az nem rossz :D

[ Szerkesztve ]

(#192552) spanyoll válasza arcitec (#192550) üzenetére


spanyoll
addikt

Én is azért kezdtem el agyalni rajta, mert most csak egy kis kézim van, amivel 3bar fölé nehezen fújom a városi rohangálósba a virsligumikat, de ezzel tudnék bele rakni 4-4.5öt is ha épp olyan a kedvem.
Gondolkoztam rendes szervizpumpa vásárlásán, de több helyet is foglal, nekem kell tornáznom vele és árban ugyanott vagyok.
Csak tudnám, hogy szingó szelepet tud-e gyárilag (vagy van-e hozzá átalakító), vagy azért külön rohangálni kéne...

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#192553) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Na ma estem egy kva nagyot, lejtőn próbált megelőzni a haverom és összeakadtunk. Én úgy emlékszek kettőt szaltóztam és többször odavertem a fejem elég durván kövekhez is. A karomon és az oldalamon vannak horzsolások, ha bunnyzok picit fáj és a nyakam, combom szintén. A havernak a háta durván le van horzsolva, a combja fáj és a bal fékkarja letörött. Remélem nincs agyrázkódásom és ha van is csak enyhe, egyelőre nem érzek semmi tünetet. Ha nem lenne sisakom, lehet most nem élnék, szal hordjatok sisakot mindíg! :K

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#192554) 6030D válasza jjeahh (#192553) üzenetére


6030D
Ármester

ha bunnyzok picit fáj :C
Akkor nagy baj nem lehet. :))

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#192556) arcitec válasza spanyoll (#192552) üzenetére


arcitec
addikt

Nyugodtan veheted, tartalmaz szingó, más néven presta adaptert is. Sőt, tűszelep adaptert labdához. Egyet nem tud matracot fújni, talán azért mert oda sok levegő kell, meg azokhoz adnak gyárilag is. Városi rohangálósba, meg akár a tatyóban is simán elfér.
Itt a doksi legalul a "--Dokumentumok--" cimke alatt : [link]
[szingó]

[ Szerkesztve ]

(#192557) parandroid válasza 6030D (#192554) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is az lenne a javaslatom, hogy akkor nem kéne bunnyzni. Amúgy jobbulást!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#192558) velizare válasza goldnarmz (#192542) üzenetére


velizare
nagyúr

8 bar? ezt utána le is mérted valamivel?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#192559) CragON válasza #46372352 (#192555) üzenetére


CragON
aktív tag

Ha új kell, akkor 110e-ből valószínű ismét Decathlon lesz a befutó.
A másik probléma, hogy nagyon ki vannak fosztva a boltok, nincs készlet.
Én is új bringát akartam venni, de nem tudtam, így használtat vettem, de nem bántam meg kifogtam egy jót.

[ Szerkesztve ]

(#192560) Boond válasza Boond (#192330) üzenetére


Boond
addikt

Látom erre nem túl sok észrevétel volt... kb 0.

(#192561) lsebestyen válasza Boond (#192560) üzenetére


lsebestyen
addikt

Szia! Szerintem nincs sok értelme, ellenben baromi idegesítő tud lenni. Hol használnád? Közös tárolókban , vagy ott ahol többen letámasztják a bringát nem ajánlatos használni, mert a legkisebb mozdulatra is elkezd szirénázni, rengeteg fals riasztást fog produkálni. Kell venni egy jobb zárat, oszt' jóidő. :))

szerk.: nekem annyi tapasztalatom van vele, hogy közös tárolóban volt az egyik bringán egy ilyen riasztós kütyü, a legjobb az volt, amikor eltorlasztolta a bringájával az enyémet... :DDD Mondjuk engem nem zavart, hogy utána szólt a bimmbamm, mert én már úton voltam. ;)

[ Szerkesztve ]

(#192562) Alg válasza Boond (#192560) üzenetére


Alg
veterán

Valószínűleg mert senki nem használ ilyet...
Amúgy ami talán ér is valamit, az a GSM hálózatos verzió, azok viszont havidíjasak.

De azzal se mész semmire ha a rendőr leszarja hogy ott van a bringád 2 utcával arrébb egy garázsban - márpedig még lopott és utcán meglátott autókkal kapcsolatban se nagyon akarnak intézkedni :(

Alapvetően jobban jársz biztosítással+jó lakattal, mert ha már egyszer elvitték a bringát akkor kb. tök mindegy hogy tudod hogy hol van éppen. Kivéve ha van valami rendőr ismerős talán.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#192563) Hasaggymeg válasza gabro0 (#192551) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Sz@r nehéz szelep. ;]

6030D...úgy megütötte (vagy ahogy a székely mondja, megütte) fejét, hogy egyből megtanult bunny hopp-ozni. :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#192564) andrisbandi válasza Boond (#192560) üzenetére


andrisbandi
őstag

Gallop Kerékpár Riasztó

Linkkel nagyobb az esély a reakcióra.

Drága bringát sehol nem érdemes pár percnél tovább otthagyni, még jó U-lakattal+ hurokkábellel sem.

Most tutira jobban fogják lopkodni a bicajokat.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#192565) velizare válasza Boond (#192330) üzenetére


velizare
nagyúr

egy ilyet láttam működés közben, éppen falsot riasztott.
egy szirénát képzelj el, amihez egy akksi csatlakozik, meg egy vezérlés. ha beindul, éles hangon visít. ha ilyet veszel, akkor csak olyat, aminél a sziréna egybe van tokozva az akksival, hogy ne csak annyi legyen a hatástalanítása, hogy lecsípik a két drótot.
és készülj arra, hogy rengetegszer fog falsot riasztani.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#192566) arcitec válasza velizare (#192558) üzenetére


arcitec
addikt

Mert mire is a kérdés? :U 10,3 bar tud. 6 bar nyomásra nálam secc-perc. Igaz nem nulláról használom, de az nem is érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#192567) Hasaggymeg válasza xy.zsolt (#192549) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem egy ilyen kéne. [link] 🤭

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#192568) arcitec válasza Hasaggymeg (#192567) üzenetére


arcitec
addikt

Bakker nem jó,mert ez csak max 10 bar amit tud , és ráadásul böszme nagy... :Y :C
Ja és jóval hangosabb, (tudom van) az akkus csak zümmögő méhecske ehhez képest. :DD
#192569Hasaggymeg Igen erre gondoltam, meg még aki arra jár ... ;]

[ Szerkesztve ]

(#192569) Hasaggymeg válasza arcitec (#192568) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Bringa után lehet kötni és ha tyúkbeles leszek elég lesz 0,3bar is. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#192570) jjeahh válasza Hasaggymeg (#192563) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Neked ma nem lett defekted? ;]

peterkeT: Kösz!

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#192571) werszomjas válasza jjeahh (#192553) üzenetére


werszomjas
őstag

Jobbulást.
Sisakon lett nyoma?
Milyen márkát, típust használsz?

üdv

(#192572) parandroid válasza jjeahh (#192570) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Néddmá, megüttötte az okos is fejét, oszt hogy elszemtelenedett… ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#192573) jjeahh válasza werszomjas (#192571) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz! Lazer Cyclone-t használtam tavaly őszig, nagyon jól szellőzik és brutál masszív (tesztek szerint egyik legjobb a védelme is), de nincs rovarháló benne, a pántja kemény, sérti a fület és a szivacsozás vékony. A jelenlegi sisakom egy MET Crossover, ez sokkal kényelmesebb, van rovarhálója és hátsó lámpája, de messze nem szellőzik olyan jól. Mindkettő best buy. A mai eséssel csak karcok lettek rajta, ami amúgy fura, mert soha nem üttem meg ennyire a fejem.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#192574) Hasaggymeg válasza jjeahh (#192570) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Menny aggy egy kudost és meglátod ;] ... amúgy minden sz@rabb menetem mellé vagy defektet, vagy Zasszonyos-t írok. 😎

PeterkeT... 😆

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#192575) 6030D


6030D
Ármester

Ha már mindenképp izzadtságmentes levegőt akartok cipelni, van ilyen is:[link]

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#192576) velizare válasza arcitec (#192566) üzenetére


velizare
nagyúr

hogy valóban tud-e 8 bart, vagy akkor hatot. de akkor ezek szerint igen. egydugattyús, tartály nélküli kompresszorból nemigen jön ki 10nél több, ja.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#192577) Nutra válasza Boond (#192330) üzenetére


Nutra
tag

Ilyenem van a trekkingen és párom bringáján. (Bár szerintem anno lényegesen olcsóbb volt.) Helyén kezelve nem rossz cucc.
Azaz zár helyett, odafigyelés helyett nyilván nem sokat ér. Ha rossz helyen hagyod a bringát, ezzel együtt is elviszik.
Pl. csomagos túrán pár méterre eltávolodni, kerthelységben látótávolságon belül ad egy kis plusz nyugalmat. Haverom lámpaként is használja, engem idegesít (ahogy villog, van valami sípoló hangja, de vésztartaléknak arra is jó)

(#192578) Nutra válasza jjeahh (#192573) üzenetére


Nutra
tag

jjeahh jobbulást! Azért nézd meg alaposan belül is a sisakot (én egyszer épp csak egy magányos szaltót mutattam be fűben, semmi horror, de a sisak belsejében volt egy pár centis repedés -> kuka)
Te fejed, te sisakod, te döntésed, bár én ennyiből azt mondanám, hogy ez egyszer megvédett, ha nem látszik, akkor is meggyengült. Én cserélném.

(#192579) xy.zsolt válasza Hasaggymeg (#192563) üzenetére


xy.zsolt
őstag

felrakott lánc nélkül az én hátsókerekemet is visszaforgatja a szelep....épp tegnap néztem. Pont úgy viselkedik mint az elsőkerék :K

Azt a kompresszort meg kitolod kb félútra amerre jársz, jól elrejted és minden tekerésnél jól jön majd ;]

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#192580) jjeahh válasza Nutra (#192578) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz! Megnézem majd, jó tipp, csak kívül néztem. Ha nincs baja, én nem dobom ki, de azon már agyalok, hogy a következő sisakom MIPS-es legyen.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#192581) xy.zsolt válasza jjeahh (#192573) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Most ismét kereshetsz jó bukót....és remélem nem ezt használod tovább!! Mázlid volt. De hogy nem fértek el ketten azon a bazinagy hegyen, területen :F
És miért tartod fel a gyorsabbat ;]
Jobbulást!

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#192582) Hasaggymeg válasza xy.zsolt (#192579) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pedig te meg sem üTTed a fejed ma. 🤭 jjeahh meg csak nem fogja hagyni elvegyék komját, többet ér egy sisaknál. 😆

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#192583) xy.zsolt válasza Hasaggymeg (#192582) üzenetére


xy.zsolt
őstag

én már amúgy is ütődött vagyok :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#192585) jjeahh válasza xy.zsolt (#192581) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Megtartom, de most, hogy melegebb lett, lassan előveszem a Lazer-t, mert jobban szellőzik. Saras, köves lejtő volt amúgy és a két haver lassított, mert ők még nem jártak ott és csúszkáltak is, ezért lehagytam őket, gondoltam én jól ismerem a terepet, meg a sár az én műfajom és így legalább így megmutatom merre kell menni. Aztán pár méter múlva az egyik haver biztos gondolta megmutatja ki a király lefelé (mindíg ő a leggyorsabb és rendszeresen esik is, mert a DH mániájához nincs elég rutinja :D ) és megpróbált beelőzni, de összeakadtunk. Most megnéztem és nem is gurultunk olyan gyorsan, kb. 26km/h-nál volt a bukta.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#192586) Hasaggymeg válasza jjeahh (#192585) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

26 már elég kitörni a nyakad :U ... melyik volt, a fának menős, mentős? :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#192587) Nutra válasza jjeahh (#192580) üzenetére


Nutra
tag

Anyaggyengülés belül is lehet, nem biztos, hogy ránézésre látható.

(#192588) itouchfan válasza jjeahh (#192585) üzenetére


itouchfan
senior tag

Jobbulást!

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#192589) jjeahh válasza Hasaggymeg (#192586) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem, a mentős amióta járvány van nem mer bringázni, mert nem akar korházba kerülni :DDD . Ő is az a típus aki lefelé nem tud lassan menni.

Nutra: reggel átnézem, de nem hiszem, ez a MET könnyen behorpad és nehezen törik, egy haverom fején leteszteltük, mielőtt megvettem :DDD . Az enyémen horpadás sincs, csak apró karcok. Valszeg majd veszek újat, de most nem, úgyis veszem elő a Lazer-t és azt használom a nyáron.

itouchfan: Köszi!

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#192590) xy.zsolt válasza Nutra (#192587) üzenetére


xy.zsolt
őstag

+1 :K

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#192591) Hasaggymeg válasza jjeahh (#192589) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem szeretnék újra egy a betéthez hasonló vitát kezdeményezni, de kissé túl van misztifikálva ez a sisak téma és valahányszor valaki megkérdőjelezi a mítoszt azonnal kezdődik a "mennyit ér a biztonságod" féle szalmabáb vita. Szerintem kis túlzással kemény polisztirol darabokat ragasztanál egy hajhálóra az sem védene számottevően kevésbé, hisz csak a kezdeti ütés pontjában számít mi van éppen a fejed és a kemény felület között. A rögzítés, a védelem helyén tartása, kényelem, szellőzés stb. miatt van jelentősége a jobb, minőségi kivitelezésnek, de, hogy egy koppanás után, semmi látható, vagy érezhető elváltozás ellenére neked azonnal cserélni kellene, különben életeddel játszol, szerintem erős túlzás. Ha ép, nem tudod deformálni, és tartja alakját egy esetleges esés után is, véleményem szerint jobban véd mintha teszem azt én pl. állt volna újan egy napsütötte kirakatban néhány évet, teljesen elveszítve anyagának rugalmasságát, törékennyé válva. Uff én beszéltem.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#192593) Jester01


Jester01
veterán

Van ilyen pumpábbnak kinéző is amit rendesen a kulacstartó mellé lehet tenni. De ez is fél kiló körül van. Amilyen paranoiás vagyok, elektromos cucc mellé attól még vinném a mechanikus minipumpát is szóval szerintem inkább kibírom évente egyszer amikor szükség van rá.

Jester

(#192594) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok. Némi segítséget kérnék.

Fékkar cseréjéhez/áthelyezéséhez le kell venni mindenképpen a markolatot ? :R

(#192595) jjeahh válasza Hasaggymeg (#192591) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, valahogy így gondolom én is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#192596) Hasaggymeg válasza #73959936 (#192594) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Attól függ, jobb fékeknél kinyílik a bilincs teljesen.

dantre...200-ig nem nagyon van jobb ér/érték arány a Decanál, egyesek szerint még valamivel fölötte, 300 körül sem.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#192597) #73959936 válasza Hasaggymeg (#192596) üzenetére


#73959936
törölt tag

nem nyílik ki (gyengébb fék :K )

:R

(#192598) andrisbandi válasza #73959936 (#192594) üzenetére


andrisbandi
őstag

Fényképezd le :)

A "régi fajtákat" úgy a legegyszerűbb levenni (ha úgy alakul), h alá feszítesz, és vizet csorgatsz a markolat-kormány közé.
Pl; Remove And Install BMX Grips

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#192599) Somatom


Somatom
veterán

Elnézést, ha vótmá, a kereső nem dobta ki! Most hallottam a rádióban, hogy felszabadították a Szépkártya zsebeket. Engem nem érint, de hátha vkinek hasznos lesz az infó.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#192600) #73959936 válasza andrisbandi (#192598) üzenetére


#73959936
törölt tag

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.