Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143501) maximilian4


maximilian4
addikt

Megvettem már én is az új külsőket.Tubelessready, nagyon könnyű, elvileg jó terepre is.

Maxi

(#143502) Fall-N válasza Massmurderer (#143500) üzenetére


Fall-N
veterán

Fordítva értettem. Kell venni egy jó geos vázat és arra felépíteni az egészet. Az sokkal jobb lesz. Csak drágább, mintha egy előre összerakott lett volna.

(#143503) Massmurderer válasza maximilian4 (#143501) üzenetére


Massmurderer
őstag

:D Szép traktormintás :D

(#143504) Massmurderer válasza Fall-N (#143502) üzenetére


Massmurderer
őstag

De jó geos vázat nagyon nehéz találni.Max ha nem úgy intézed hogy elötte kipróbálsz egy olyan vázas gépet.

(#143505) Massmurderer válasza Fall-N (#143502) üzenetére


Massmurderer
őstag

De ha drágább az föleg akkor nem jelent gondot ha tudod mi van benne,és te válogatod össze.Na meg úgy nem kell az összes zsét egyböl leperkálnod :DDD

(#143506) Fall-N válasza Massmurderer (#143505) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen ez az egyik nagy előnye, lehet részletekben fejleszteni.

(#143507) jjeahh válasza Fall-N (#143499) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, hát ez ilyen, gondolom a laikusok jobban veszik. Olyan ez, mint a gagyi teleszkóp vs merev villa, utóbbi általában jobb lenne a belépő bringákba, főleg trekking fronton, mégis olyan ritka a merev villás trekking, mint a fehér holló.

maximilian4: majd ha felrakod a kerekekre, mutasd meg hogy mutat ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#143508) HEAHEA


HEAHEA
tag

Lámpa témához: ez a videó elég jó szemlélteti a lámpák közti különbséget: cutoff line. Itt egy másik példa a szembejövő "vakítására" pro vs kontra: [link]. Nekem tetszenek az Outbound Lighting termékek, kár, hogy az EU-ban nem kapni. Nekem csak egy Roxim X4-esem van, az sem vakít, StVZO-s, nem csilliárd lumenes, ennek ellenére jól teríti a fényt aszfalton.

(#143509) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Ma megtréfált a Bryton 310.

Épp hazaértem mikor elkezdett zuhogni az eső, így kapuban gyorsan nyomtam egy stop-ot, majd még egyszer, hogy ne csak pause-on legyen és toltam is be a bringát. Mikor a Bryton app-ban rányomtam a szinkronizációra 1 sec alatt végzett, de nem hozta fel az aktivitás listában a mai tekerést. Nem tudtam mire vélni ezt, így arra gondoltam, hogy nem lett véglegesen stoppolva az óra. Ismét nyomtam egy stop-ot és bizony rá is kérdezett, hogy valóban le akarom-e állítani (az esőben állva a kapunál kapkodva nem figyeltem a biztonsági kérdésre, így nem erősítettem meg), hát most akartam, de ennek ellenére szinkronizálásnál folyamat azt írta a Bryton APP, hogy minden aktivitás szinkronizálva lett.

Végül USB kábellel gépre dugva a gépen láthatóvá vált belső memóriában átneveztem az utolsó mentést (dátumidő formátum másodperc értékét növeltem meg) és így már rendben sikerült a szinkronizáció.

Leírtam, hátha valakinek majd jól fog jönni ez az infó valamikor

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#143510) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Felb@5z-e az ideg?
Megfutom a szokásos útvonalam legjobb átlagát az óra szerint, erre a Sigma Data Center nem hajlandó feltölteni Stravára... WTF? :W

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#143511) Massmurderer válasza HEAHEA (#143508) üzenetére


Massmurderer
őstag

Nekem nem ovális a lámpa.Viszont állitható.Amelyiknél fix,nem állitható az eleje,hogy a fényt hogy szorja,annál azért egész más,meg a lámpa kialakitástól is függ.[link] Nekem ilyesmi van.

(#143512) nismoka válasza -=RelakS=- (#143510) üzenetére


nismoka
addikt

Valami nem oké strava-val nekem sem most, garmin sem tölti fel, manuálisan sem.

(#143513) -=RelakS=- válasza nismoka (#143512) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Köszi, akkor nem erőltetem.
Sigmáéknál is van valami gubanc, mert az androidos kliens nem hajlandó tudomást venni róla, hogy 2018 óta már tekertem :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#143514) Wombath válasza nismoka (#143512) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Épp erről folyik a diskurzus a brytonos csoportban, szóval strava gond van :)

(#143515) parkr válasza Wombath (#143514) üzenetére


parkr
őstag

én is csak nézek mint a hülye, aztán twitter segített
nyilván addigra hal meg ez is mire hazaérek :D

[ Szerkesztve ]

(#143516) Sped


Sped
aktív tag

Végre ma jó idő volt és így sikerült megfutnom a 100 km-es körömet, ami egészen pontosan 100,27 km lett.
Menet közben elfogyott egy zabszelet, két zselé, 6 dl Absolute Live Mega Amino Mix az első frissítő pontig km 45 km-nél, majd még 1 liter víz.

Óbuda-Szentendre-Pilisszentlászló-Esztergom-Dorog-Piliscsaba-Pilisvörösvár-Óbuda.
A nettó menetidőm 3 óra 55 perc lett, közben kb. 15-20 percet álltam.

Hát az utolsó 10-12 km már kicsit szenvedős volt, eléggé fájt a combom. Kifulladva egyáltalán nem voltam/vagyok, de az izmaim már eléggé fájtak. Most így fél óra pihenés után már nem fájnak, de érzem hogy kimerültek.

Mit csináljak másképp, hogy ne fáradjanak el ilyen hamar? Vagy ez ilyen távnál már kvázi normális? Persze nem 200 km-es Tour szakaszokat akarok végigcsinálni :D , csak érdekelne mit tegyek, hogy tovább tudjam tolni felfelé a távot. Lehet menet közben kevés volt az üzemanyag pótlás? Mondjuk korábban a 80 km végén éreztem ugyanezt, szóval fejlődés az úgy érzem, van.

Amúgy nem SPD-vel megyek, hanem platform, lehet az segítene megosztani a terhet a "felső" és "alsó" izmok között.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#143517) beleriand72 válasza Wombath (#143514) üzenetére


beleriand72
tag

Mi is túlmentünk a Dunán, Kalocsa körül nézelődtünk - kaja, pia - itthon Bryton szépen mutatta a 60 km, de a Strava nem. Újraindítás után se.

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#143518) Csokicsibesz válasza Wombath (#143514) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Nálam se tölti fel a Bryton. Pedig idei legjobb eredményemet mentem a Bükk maratonon, de jelenlegi állás szerint ez soha nem fog kiderülni :D

(#143519) parkr


parkr
őstag

(#143520) Massmurderer


Massmurderer
őstag

Irtam már erröl a Schwalbe Marathon Plus SmartGuard [link] külsöröl.Használ ilyet valaki,vagy próbálta már???Tesztek is jók ahogy olvastam.Megér annyit???

Más:[link] ezt megéri használni???

[ Szerkesztve ]

(#143521) Wombath válasza Csokicsibesz (#143518) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Azért az km óra gyökérkönyvtárában ott van a legújabb FIT fájl, azt meg kézzel fel tudod tölteni később, ha nem korrigálják ;)

(#143522) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Strava kezd magához térni, lehet törölgetni, ha valaki többször próbált feltölteni :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#143523) szőröscica


szőröscica
addikt

Sziasztok!

A baratnom rajott, hogy tul nagy a biciklije neki, nagyon gornyednie kell, hogy elerje a kormanyt. Mivel par eve eleg dragan vette (valami 28"-os kereku KTM), mielott elajandekozna valakinek a csaladon belul, megprobalnank javitani a helyzeten.

Szerintetek egy elorebb csusztatott ules + egy rovid, meredeken emelkedo stucni segithetne? Nekem egy 26"-os Mali Cobra vazam van, azzal mar jol elvan, csak biciklit nem szivesen cserelnek vele, mivel ezt evekkel ezelott eleg massziv hasznalatra epitettem, hozza kepest a KTM egy jatekszer.

(#143524) jjeahh válasza Sped (#143516) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szaki ugyan nem vagyok, de ilyenkor tekerés előtt egy BCAA lehet megoldaná a gondot.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#143525) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Előástam azért a régi vasat, szerintem tizenéve már nem volt használva. Hát, sajnos eléggé ütött-kopott állapotban van. Kérdés, hogy van értelme ezt felújítani? Ami szerintem biztosan TODO jelenleg;
- az első és hátsó kereket megforgatva is látható nyolcas
- gumik cserések (elől repedezett, hátul kopott és keskeny)
- teló becsúszószára olajos/zsíros eléggé
- hajtásláncra ráfér egy teljes szétszedés, takarítás és beállítás szvsz
- terhelve a jobb oldali pedált egy-egy kattanás érződik minden nyomásnál

Ezekből kiindulva érdemes foglalkozni vele, van haszna bármit is átmenteni egy új vasba? Vázméret elvileg jó lenne a ~170-175 centis magasságomhoz (igaz szinte teljesen fel kell emeljem az ülést, ha ki akarom nyújtani a lábam tekerés közben), illetve a fékekkel és váltókkal sem volt gondom még anno. Mi lenne még az így képek alapján, ami teendő lenne vele?

[ Szerkesztve ]

(#143526) Jester01 válasza Massmurderer (#143498) üzenetére


Jester01
veterán

Ha van egy fölösleges ajándékba én bevállalom :DDD

Jester

(#143527) Massmurderer válasza Jester01 (#143526) üzenetére


Massmurderer
őstag

Sajnos nem az én kategoriám az a tipus :DDD

(#143528) 6030D válasza Massmurderer (#143453) üzenetére


6030D
Ármester

+(#143469) Massmurderer:
Múlt héten tekertem este 6 után a bringaúton, és jött szembe egy család: anyuka elöl, apuka hátul gyereküléssel, benne a gyerek. Fás rész volt, de nem volt sötét, nem volt indokolt még a lámpahasználat. Anyuka jön elöl, én szemből, amikor apuka kicsit behúzta balra, és kb kiégett a szemem, azonnal sötétség: valami agydinamós cucc lehetett, a kerék fölé szerelve, de felfelé/előre irányítva. Kb csukott szemmel mentem el mellettük (2 mp volt). Na most ha nem tudok egyenes vonalú egyenletes mozgást végezni csukott szemmel, akkor tarolom a családot. Ki lett volna a hibás? Számított volna, ha mondjuk a gyerek lefejeli a kormányomat? :(

Autók szemből: ilyen a bringaút Vác és Verőce között is, de csak kb 50-60 cm-rel magasabban mennek az autók. Nem ők mennek refivel, hanem a te szemed esik abba a magasságba, ahova a tompított lámpájuk világít (az út szélére). Ezek tervezési hibák, nem szabadna így bringautat elhelyezni. Ugyanilyen élmény, amikor megáll mögöttem egy új kisteher (talán Transit), és a ledsor (tágfártlicht) egy vonalban van az autóm tükrével. Ha úgy jön a fény, az is kiégeti a szemem, fényes nappal is.

Amúgy meg mi volt ma itt? Jedi harcosok, Rambók, tekerni meg nem tekert senki, mi? :P ;]

-=RelakS=-: nekem nem jeleneik meg, majd manuál feltöltésre kiírja, hogy ne akarjak duplikálni. De még nem akar megjelenni...

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#143529) Wombath válasza 6030D (#143528) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Mindenki rekordot ment, de hát nem megy a Strava ;]...
Egyébként meg várjuk a beszámolókat a Bükkről! :)

(#143530) Somatom válasza 6030D (#143528) üzenetére


Somatom
veterán

Én tekertem, sőt, most is a bringa mellett heverek a Kis-Sváb-hegy (Martinovics-hegy) tetején, de ez ebben a topikban nem számít tekerésnek. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143531) Massmurderer válasza 6030D (#143528) üzenetére


Massmurderer
őstag

:DDD :DDD :DDD Néha én azt is látom hogy fényes nappal használják a lámpát,villogót biciklin.

(#143532) D1Rect válasza Massmurderer (#143531) üzenetére


D1Rect
félisten

Lakott területen kívül a hátsót mindig felteszem.
Szeretek élni and stuff.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#143533) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Csütörtökön elhoztam a Trek FX 2 (2019) bringámat.
Ma megtettem vele az első lépést.
Kb 6 éve nem ültem biciklin, szóval elég nagy próbaút volt.
4.9Km, oda és vissza. Melóhely.

Hát el kell mondanom, hogy most már értem miért mondtátok annó, hogy a 40-50 az nagyon durva.
Közelébe sem mentem szerintem. Nincs km órám, strava-telefonnal rögzítettem mindkét utat.
Sajnos valami gond van, nem tud szinkronizálni, de 19Km/h átlagot ír.

A magyar utak minősége kritikán aluli, egy pici gyűrődés is szétüti a kezem (Merev villás). Ahol meg a felmart utat bedolgozták sóderrel.... Outival kész rémálom menni rajta.

Egyenlőre finoman állok neki nehogy sok legyen :)

Üdv, P

(#143534) Massmurderer válasza D1Rect (#143532) üzenetére


Massmurderer
őstag

Hátsó nekem fix,azt nem szoktam leszedni.Csak az elsöt.

(#143535) Massmurderer válasza coolpet (#143533) üzenetére


Massmurderer
őstag

Már irtunk erröl :DDD Ép minap volt az újságba hogy országos szinten,itt a megyébe a legrosszabbak az utak.

(#143536) Fall-N válasza BigBlackDog (#143525) üzenetére


Fall-N
veterán

Szerintem érdemes átnézni és esetleg, ami cserés azt kicserélni.

Ha teló beállt, akkor kihajítani akár merevre vagy másik olcsó rugósra ha igény van rá. Bár szerintem egy tisztítás után még működhet, ha nincs tele dzsuvával és nem darabokban jön ki a rugó.

Szerintem azért ez a Magellan váz egyáltalán nem gáz, ha nem lesz extrém dolgokra használva. Hasonlót akarok majd szerezni én is a városi gurulós biciklihez.

(#143537) coolpet válasza Massmurderer (#143535) üzenetére


coolpet
senior tag

Hát mit ne mondjak.
Az odaót ennyi:
Bíró Márton: még úgy ahogy, de csak 500m
Zrínyi bicikliút: szét van gyűrve, van egy 200m-es fehér aszfalt szakasz az jó, a többi felejtős.
Posta út: fel van túrva szinte végig, keresztbe szórva sórderrel.

Azért a 100Kg-ommal, és 5.5Bar-ra fújt Bontrager H2 gumikkal...

Mi baja a Strava-nak? Miért nem szinkronizál?

Kiexportáltam a recordingokat drivera, kaptam 2 gpx vagy mi filet, ami xml.

Mibe lehet beimportálni, hogy lássunk valamit belőle?

[ Szerkesztve ]

(#143538) Hasaggymeg válasza D1Rect (#143477) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Már csak a te avatarod hiányozna neki a kitiltáshoz. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#143539) Massmurderer válasza Hasaggymeg (#143538) üzenetére


Massmurderer
őstag

Há há há :DDD :DDD :DDD

(#143540) Massmurderer válasza coolpet (#143533) üzenetére


Massmurderer
őstag

Nemhiába ösztelós gépet rendeztem :DDD Igy legalább van esélye a belsö szerveimnek hogy nem repülnek ki :D

(#143541) maximilian4 válasza Wombath (#143529) üzenetére


maximilian4
addikt

Én mióta nem használom, sokkal nyugodtabban tekerek.

Maxi

(#143542) inifini válasza Sped (#143516) üzenetére


inifini
tag

Jó sok km, és egyre jobb lesz :DD Amúgy érdemes figyelni a pulzusra, és ahhoz lőni be az energiapótlást. Nagy tekerésnél, már az előtte lévő napon el lehet kezdeni a feltöltést.

(#143543) TayRol válasza Massmurderer (#143535) üzenetére


TayRol
veterán

Ez melyik megye?

(#143544) coolpet válasza TayRol (#143543) üzenetére


coolpet
senior tag

Zala. Konkrétan Zalaegerszeg :)

(#143545) Massmurderer válasza TayRol (#143543) üzenetére


Massmurderer
őstag

GYMS :DDD

(#143546) Hasaggymeg válasza 6030D (#143528) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem ma ez volt...na?! ;] [link]...főleg a végét figyeld.(a poént még nem lövöm le,rád hagyom.. ;) )

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#143547) TayRol válasza coolpet (#143544) üzenetére


TayRol
veterán

sejtettem, az utcanevekből. én is itt élek. nem a Pödörnél vetted a bringád?

[ Szerkesztve ]

(#143548) rétisün válasza TayRol (#143547) üzenetére


rétisün
veterán

nofene.....ez eddig valahogy elkerülte a figyelmemet :U

(#143533) coolpet: "A magyar utak minősége kritikán aluli, egy pici gyűrődés is szétüti a kezem (Merev villás). Ahol meg a felmart utat bedolgozták sóderrel.... Outival kész rémálom menni rajta."

ismerős.... :(((

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#143549) Koczó93


Koczó93
őstag

Outival körbe lehet tekerni normális úton a balcsit? Milyen útvonalat érdemes választani? Mindenhol azt olvasom hogy a bringa út gyalázatos. Akkor gondolom ez outival fokozottan igaz.

(#143550) robee19 válasza Hasaggymeg (#143546) üzenetére


robee19
tag

Ohh... Répáshuta. Jó lenne még idén 1-2 éjszakára feljutni az Erdei kempingbe. Évekig oda jártam a nejemmel és később az első gyermekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.