Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143451) Toobee válasza Márton (#143447) üzenetére


Toobee
veterán

Próbáltam én is ilyen lámpát. A vetítés képe fasorban sincs azzal, amit egy rendes bringás lámpának tudnia kellene. A felfogatás miatt totál alkalmatlan terepezni, mert végig rázkódik. Forgalomban meg azért használhatatlan, mert elvakítja a szembejövőt. Amennyiben olyan lámpát keresel, ami bárhol megállja a helyet, gondolok itt a totál sötét, erdei csapatásra, nézd meg a Sigma Buster 2000-t. Én most arra gyúrok, hogy le tudjam végre szerelni a karácsonyfát a bringámról.

https://barbieripnk.hu/

(#143452) -=RelakS=- válasza Toobee (#143451) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szívesen összehasonlítanám a fényét a B+M Ixon Space-el. Most 150-ért akciózzák. Annyi vele a probléma, hogy erdőbe kell valami fejlámpa mellé, mert lefejeled a fákat, olyan éles a fény vágása XD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#143453) Massmurderer válasza Toobee (#143451) üzenetére


Massmurderer
őstag

Tudod,én úgy vagyok vele,nem érdekel az hogy a szembejövöt elvakitja.Föleg azért nem,mert 10 autosból 9 azt csinálja hogy látja hogy jön szembe valami,még azért is felvágja a reflektort.Találkoztam olyannal is,valami terepjáró volt,hogy az elején a 4 ködlámpát is felkapcsolta,csakazértis.

(#143454) Márton válasza Toobee (#143451) üzenetére


Márton
nagyúr

Én már használom 2 éve, elégedettséggel.
Pont a héten voltunk esti erdőben is, teljesen megfelel.
Főleg a 2 ezres árért. Az 50 ezres Sigma köszi, de olyan távol áll tőlem, mint a Hold :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#143455) flash- válasza BigBlackDog (#143424) üzenetére


flash-
veterán

tessék, 200 ezerért ez sztem best buy
Cube ANalog 29
Deore hátsó váltó, hidraolikus tárcsafék, Rock Shox teleszkóp(igaz rugós de sztem ez is minőség már)
illetve ennyiért sztem ilyen vázat se kapni másutt, változó vastagságú, aluminium lite váz
mondjuk ez 23 as váz asszem 2 métereseknek való..
hát utólag nézve nem túl valószinü hogy jo a méret..

akkor viszont esetleg ezek:
Ghost kato

Superior

Kross

ezek mind deore hátsó váltósak, hidró tárcsafékesek

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#143456) -=RelakS=- válasza Massmurderer (#143453) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az biztos nem jutott eszedbe, hogy esetleg azért csinálják, mert elvakítod őket, igaz-e?
Én is nagyon tudom rühellni, mikor egy irányítatlan lámpával jön szembe a bringás. Igaz, hogy a fő fénykéve az útra van irányítva, de maga a led, amire simán rálátni, rettenetesen vakít.
Mondjuk én nem húzom rájuk a refit :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#143457) Toobee válasza Márton (#143454) üzenetére


Toobee
veterán

Nem tudom ti milyen erdőben jártok, milyen sebességgel ereszkedtek, de biztosan állítom, hogy remeg és szar. Trekkingezni gondolom megfelelő. Az 50 ezres Sigma jó eséllyel tudja azt, amit megadott a gyártó, az pedig 2000 lumen. Ezért hoztam fel példának. Olyan brutális fénye van, hogy addig el sem hiszed, meg nem látod. 1 db Osram FX70, 2 db Convoy S2+ meg valami kisebb akkus kínai csoda van a bringámon, mégis mikor én mentem elől, a mögöttem jövő bringán lévő Buster 2000 fénye volt az, amivel igazán jól láttam.

https://barbieripnk.hu/

(#143458) jjeahh válasza BigBlackDog (#143445) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Épp ezt írtam, új montin korrekt bovdenest nem találsz, csak nyúlós vackot gyenge fékerővel, amihez képest egy shimano hidróssal fejreállsz úgy, hogy utóbbit tépni sem kell, csak meghúzod egy ujjal.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#143459) -=RelakS=- válasza Toobee (#143457) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az előbb linkeltt B+M-et falra vetített képnél egyedül a Convoy L6 és M3 hajlandó túlvetíteni, azt is turbó fokozaton :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#143460) Toobee válasza -=RelakS=- (#143459) üzenetére


Toobee
veterán

Az is biztosan jó cucc, szívesen megnézném, hogy mit tud.

https://barbieripnk.hu/

(#143461) Márton válasza Toobee (#143457) üzenetére


Márton
nagyúr

Hát, nem downhill-ezünk, vagy ez ebben a topikban alap? :)
Teljesen nyugis, 15-20km/h-s sebesség volt jellemző, nem remegett.
Ugyanazt mondhatom el: nálunk is lányom ment elől (neki egy decathlonos csoda van), de amikor mögötte felkapcsoltam az enyémet, inkább lekapcsolta az övét..
Én elhiszem, hogy jobb a Sigma és hogy az a valós 2000 lumen, de hogy nekünk 25x-ös árat (és nagyobb méretet) nem ér meg az is biztos. Akinek ez kell, megveszi :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#143462) BigBlackDog válasza jjeahh (#143458) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Vagy úgy, azt hittem, az csak a manapság, újonnan kapható V-fékesekre vonatkozik. :R

(#143463) BigBlackDog válasza flash- (#143455) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Köszönöm az opciókat. Akkor azért van értelmes opció 200e Huf körül is, ahogy látom.

(#143464) Toobee válasza Márton (#143461) üzenetére


Toobee
veterán

Nem az áron van a hangsúly, hanem azon, hogy ne terjesszünk butaságokat. Gondolok itt a 8000 lumenre, a viszonyszámra, meg az általad megadott "gondolom ráírják, hogy REAL" dologra.

https://barbieripnk.hu/

(#143465) Somatom válasza Massmurderer (#143453) üzenetére


Somatom
veterán

Csak nem mindegy, hogy milyen habitusú a szembejövő. Tegnap este a Margit hídon szembejött egy ilyen fővilágosító. Megfordult a fejemben, hogy egy fínom lábmozdulattal pályamódosításra kényszerítem a hídkorlát felé.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143466) Fall-N válasza jjeahh (#143458) üzenetére


Fall-N
veterán

Sajnos már az alap kategóriában is erőltetik a vacak alap bowdenes tárcsaféket, pedig fölösleges és a többi alkatrész sínyli meg, hogy azokon fognak spórolni, hogy beleférjen az adott keretbe. Inkább lenne egy normális V-fék és mellé értelmes kerekek, váltók és hajtás. Inkább készítsek elő az agyakat és a vázat a tárcsafékre és aki akar az majd később fejleszthet rá.

[ Szerkesztve ]

(#143467) Márton válasza Toobee (#143464) üzenetére


Márton
nagyúr

Ok, nem írják rá, hogy real, de akkor sok potenciális vevőtől eleshetnek, mert pl. magamból kiindulva én figyelném ezt az infót, ha lenne.
Az én szememben meg ez butaság: "Ezek a lámpák retkek." De hát különbözőek vagyunk :R
Nem azért remegett, mert nem volt megfelelő az átmérő/elég szoros a rögzítés? Próbáltál alátenni valamit?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#143468) flash- válasza BigBlackDog (#143463) üzenetére


flash-
veterán

akad, persze nem lesz integrált hajtás, és komoly levegős villa, de ha te nem tolod keményen,inkább kikapcsolódás kirándulás jelleggel, akkor lehet nem is kell

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#143469) Massmurderer válasza -=RelakS=- (#143456) üzenetére


Massmurderer
őstag

Biztos hogy nem.Nekem eleve úgy van a lámpa beálitva hogy elém világitson,és lefelé.Kerékpárút mellet van egy kb 1.5m-es töltés,amin az út van.Szóval az autós szemébe az én lámpám tutti nem világit.De ö lássa hogy valami van,meg szembe is jönnek vele,és hát akkor elvakitom a barmot csakazértis,és felnyomja a reflektort.Na ilyenkor fogom a lámpát,és a pofájába világitok.Vagy leveszi tompitottra,vagy megy tovább reflektoron.De párszor jártam úgy hogy a baromja úgy elvakitott,hogy jött a kanyar,és nem láttam,és bementem a bozótba a kerékpárút szélén.Meg tavaly majdnem igy ütöttem el 2 csövest akik a kerékpárúton feküdtek részegen,mert a szembejövö kocsi elvakitott,azt azt a 2 marhát meg nem láttam az úton feküdve.

(#143470) jjeahh válasza Fall-N (#143466) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Akkor tisztázom és remélem ezúttal érthető lesz mindenki számára :)

- a vintage montikon fellelhető normális V fékekkel nincs bajom
- a mai 100+ k-s montikon fellelhető alap V fékek szerintem nagyon sz*rok
- ugyanide tartoznak a vacak alap mechanikus tárcsafékek is, szal én nem ezeket ajánlottam, hanem a belépő shimano hidrósokat, egyik alma, másik körte
- mielőtt valaki ezért is kijavítana, nem szándékozom bántani a normális mechanikus tárcsafékeket, itt most belépő, új montikon lévő fékekről van szó
- és ezért írtam, hogy egy szintén belépő hidrós shimano megeszi ezeket reggelire

Szal a kolléga belépő montit venne, kizárólag újan, tehát fölösleges azon vitázni, hogy egy vintage komolyabb V fék jobb-e egy belépő mechanikus tárcsánál, stb, mert egyáltalán nem vág témába és nem erről volt szó. Ennyi erővel már hasonlíthatjuk a belépő hidrósokat XTR fékekkel is és lebeszélhetjük a kollégát a belépőről, mert az XTR jobb. Aztán vegyen olyant 150-200k-ért újan... :D . Dióhéjban: 150-200k között milyen a legjobb fék, amivel egy montit szerelnek? Belépő hidrós Shimano ugy-e? Például br-m315. Csak erről fosom a szót, semmi többről. De ha tudtok, mutathattok nekem ennél jobb V féket új montin 200k-ig :) .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#143471) Massmurderer válasza Somatom (#143465) üzenetére


Massmurderer
őstag

Van nálam kés,meg a zsebembe ott a vipera :DDD Volt olyan hogy elkezdet dudálni meg k*rvaanyázni,bemutattam neki,megállt,leszálltam a bicóról,kinyitottam a viperát,meglátta,visszült a kocsiba és elhajtott.

(#143472) zsocy


zsocy
őstag

Kicsit elkanyarodva az agresszív, késsel viperával világító kollégáktól, mi a véleményetek (főleg Ivanát kérdezném) erről a bringáról?
Tudom mi az a Giant TCR, tudom mi az az ONCE verzió, és hogy milyen fontos bringa volt az országúti bringázás történelmében. Ez meg képekről jól is néz ki, ráadásul a méret is stimmel (rövidlábú gnóm vagyok), közel is van hozzám, és az ára is jó.
Ahogy megláttam egyből rákivántam. Szerintetek mekkora hülyeség lenne venni egy ilyen outit első országútinak?

(#143473) Somatom válasza Massmurderer (#143471) üzenetére


Somatom
veterán

Kés, vipera? Jó, hogy nem egy AK47 -essel mész bringázni. :)
Bár, ami a súlyt illeti, a bringa lezáró láncomnál talán egy AK is könnyebb. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143474) -=RelakS=- válasza Massmurderer (#143469) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem fogsz meggyőzni. Én azt értem, hogy a fő fénykévét magad elé irányítod, hisz szeretnél látni is, de ilyen rendszerű lámpa nem csak úgy tud vakítani.
Fogtam most a Convoy S2+-t, és 10%-on magamra világítottam. Nem a szemembe, hanem jó messze attól, hogy még épp lássam a ledet. Még mindig káprázik a szemem, pedig az úton a fénynek ezt a részét már nehezen lehetne látni.
Azért Convoyyal, mert most nem kotorom elő a Solarstormot, de a felépítése ugyanaz. Nem véletlen, hogy az autók tompított fényben lévő izzóinak a végén van egy fekete sapka, vagy hogy külön "kalapot" raknak rá a fényszórón belül.
Amúgy meg egyszerűen megbizonyosodhatsz a dologról: csak felkapcsolod a lámpádat, elbattyogsz a bringától 10m-re, és ránézel.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#143475) Massmurderer válasza Somatom (#143473) üzenetére


Massmurderer
őstag

Melózni igen :) Kés meg csak 5cm-es pengés. Ha este,sötétbe olyan helyen közlekedsz ahol naponta furikáznak a vaddisznók,te nem vinnél semmit magaddal? Ha meglenne a fegyverviselésim,akkor hoznám a pisztolyt is,de csak fegyvertartásim van.

(#143476) Jester01 válasza D1Rect (#143411) üzenetére


Jester01
veterán

Na és akkor ez a SFL03 ez vakítja a szembejövőt vagy nem? :F
Azt írja "german standard" de hogy ezzel csak a minőség látszatát akarják kelteni vagy esetleg tényleg megfelel a német közúti előírásoknak azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#143477) D1Rect válasza Massmurderer (#143475) üzenetére


D1Rect
félisten

Azért a nickname-mel együtt ezek nem túl megnyugtató kijelentések.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#143478) D1Rect válasza Jester01 (#143476) üzenetére


D1Rect
félisten

Fogalmam sincs, azért vettem, hogy valamit világítson is havonta vagy kétszer amikor sötétben kell bicajozni.
Az utat tök sötétben megvilágítja, a táblák / rendszámok is látszanak.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#143479) Somatom válasza Massmurderer (#143475) üzenetére


Somatom
veterán

"te nem vinnél semmit magaddal?"

Dehogynem. Írtam már. A bringa lezáró láncot. Elsőre egy Master Lock 8239 -et vettem. Ez 2840gr, viszont csak 1m -es, nem mindenhez tudtam vele odaláncolni a bringát. Úgyhogy vettem egy szintén 10mm -es szemekből álló láncot, ami 1,5m. Ezt már át tudom dobni átlóban a vállamon. Tuti több, mint 3Kg. Sztem egy közepes suhintással egy elefántot is símán le tudnék csapni vele. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143480) Massmurderer válasza D1Rect (#143477) üzenetére


Massmurderer
őstag

:D :DDD

(#143481) Massmurderer válasza D1Rect (#143477) üzenetére


Massmurderer
őstag

Egy online lövöldözös játékból maradt rajtam ez a név amúgy.De te se panaszkodhatsz.Szerintem D1Rect szóltál be :D :DDD

(#143482) Jester01 válasza D1Rect (#143478) üzenetére


Jester01
veterán

Este megnézhetnéd a -=RelakS=- féle gyorsteszttel :C
"csak felkapcsolod a lámpádat, elbattyogsz a bringától 10m-re, és ránézel."

Jester

(#143483) maximilian4 válasza samujózsi (#143442) üzenetére


maximilian4
addikt

Na igen, csak régen még voltak felső kategóriás v-fékek és v-fékes felnik. Amik erősek, könnyűek és minőségiek voltak. Manapság már csak a belépő kategória legaljának sajátossága, vagy annak sem. Megmaradt az áruházi szinten.

Egyébként ha az előnyeit kérdezed:
Nem a felnit fékezed, így nem kopik a felni fékező felülete, ami régen elég nagy érvágás tudott lenni drága felniknél, mert aki durvábban igénybe vette, kb. évente, másfél évente vehetett új felnit. Sárban, hóban, mocsokban sokkal hatékonyabb, max a váz gyűjti a mocskot, de mivel egy hidrós rendszer egy zárt rendszert alkot, így az tiszta marad, a fékkart könnyedén mozgathatod.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#143484) -=RelakS=- válasza Jester01 (#143482) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

:R

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#143485) maximilian4 válasza maximilian4 (#143483) üzenetére


maximilian4
addikt

BigBlackDog-nak szólt.

Maxi

(#143486) -=RelakS=- válasza maximilian4 (#143483) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha elpattan egy küllőd, még letekerheted a maradék távot működő fékkel. (hátsó kerekemben rendszeres program :F )

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#143487) Somatom válasza Jester01 (#143482) üzenetére


Somatom
veterán

Én ebbe szálltam be. Majd kiderül, hogy milyen, ha egyáltalán valaha megérkezik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143488) Wombath válasza Somatom (#143487) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Az a lámpa brutális(an jó), nekem is volt, most pedig egy nagyon hasonló Olight Nova H2R-t használok, bringás tartót is vettem, így nemcsak fejre, de kormányra is fel tudom rakni, ha kell. Azért közúton vigyázni kell velük, mert hát ha csak egy kicsit is nem lefelé néz, már vakítanak még közepes fényerőn is, ha pedig lefelé irányítod őket, és nagyra, vagy pláne turbóra kapcsolod, akkor már az úttestről visszaverődő fény is vakít, nem utolsó sorban például téged, úgyhogy akkor meg jön az alagút-effektus.

Szóval terepen inkább bevált, mint városban. Oda most valamelyik Ravemen modellen gondolkozom, a sickbikeres teszt nyomán, a CR700 például elég szimpatikus, de akkor már a NiteRider Lumina 900 is hasonló árban van, az pedig elég neves márka.

(#143489) Somatom válasza Wombath (#143488) üzenetére


Somatom
veterán

Városban nekem elég az az engem lássanak című, villogós izé. Nem lehet túl drága, mert amikor kértem a bringához, akkor ajiba odaadták. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143490) Massmurderer válasza Yahhher (#143368) üzenetére


Massmurderer
őstag

Még ennyit a multkorihoz.Ennyi a btwin nálam.Ilyen állapotba vettem meg :DDD

(#143491) Ákkk válasza Massmurderer (#143475) üzenetére


Ákkk
addikt

Hát azzal 5cm es késsel sokra mennél.
Mid van? Mi az a fegyvertartásim főleg viperára.
Hát fura egy szerzet vagy az ilyen hsz.-aid alapján.
+ pisztoly.
Hamarossan meg kénne néznünk ki rejtőzik valóságban a nick és az ip mögött.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#143492) Massmurderer válasza Ákkk (#143491) üzenetére


Massmurderer
őstag

Maroklőfegyverre.Bárkinek lehet aki elmegy orvosira,megcsinálja a vizsgát,és alkalmas rá. :D :D [link] Csak 1 a sok közül.

Viperára nincs konkrétan :D Amúgy meg asszony a jardon van :D

[ Szerkesztve ]

(#143493) Massmurderer válasza Ákkk (#143491) üzenetére


Massmurderer
őstag

Csak megsúgom neked,ha autósokat megnéznéd,90% van vascsö,vagy egyébb önvédelmi eszköz.Föleg falun :DDD

(#143494) Fetz válasza Massmurderer (#143492) üzenetére


Fetz
csendes tag

Nem akarok okoskodni, de ha nem versenyző vagy, vagy nem a munkád, esetleg bizonyított életveszély indokolja, akkor éles maroklőfegyverre nem gyakran adnak ki engedélyt kedvtelésből tartásra...

[ Szerkesztve ]

(#143495) Massmurderer válasza Fetz (#143494) üzenetére


Massmurderer
őstag

De szerintem nagyon ne menjünk ebbe bele,mert bicós topic ez.Részemröl lezártam ezt a témát.

[ Szerkesztve ]

(#143496) Fetz válasza Massmurderer (#143495) üzenetére


Fetz
csendes tag

Ezzel kezdtem a felsorolásomat, de valóban, ez nem idevaló.

(#143497) Massmurderer válasza Fetz (#143496) üzenetére


Massmurderer
őstag

[link] ez se rossz azért :DDD

(#143498) Massmurderer


Massmurderer
őstag

Ilyet bevállalna valaki?

(#143499) Fall-N válasza jjeahh (#143470) üzenetére


Fall-N
veterán

Érthető volt, én csak azt írtam, hogy kár azért, hogy már a belépő kategóriás biciklikben is erőltetik a tárcsaféket, mert jól mutat a katalógus adatok között. Inkább fordítanák más alkatrészekre a fennmaradó keretet.

Természetesen igazad van, ha már választani kell az előre összeállított biciklik között akkor legyen az alap Shimano, mint egy noname bovdenes vacak. Sajnos 0-ról építeni drágább, mint venni egy összeállított konfigurációt. Pedig az lenne az ideális ha ért hozzá az ember és tudja mi kell neki.

(#143500) Massmurderer válasza Fall-N (#143499) üzenetére


Massmurderer
őstag

Van aki ép az elöre összeállitotból nem talál olyat ami kellene neki.Vagy a hajtás,vagy a váz geo,vagy a felszereltség nem jó neki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.