Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14051) hoffman_


hoffman_
nagyúr

ez kicsit off, de el kell meséljem! a bringások és a bringaboltosok tartsanak össze :D

van fészbukon egy nemhivatalos prohardver csoport, ahol bent vagyok, jó pár arcot ismerek személyesen is. egyikük onnan, cimbi, szintén bringás, de ez most nem számít. ma írt nekem Pisti, a retrobringa tulaja, hogy búék és hogy egy xy nevű ismerősöm otthagyta a kocsiján az ebook olvasóját, munkaidőben át tudja venni. megköszöntem, és továbbítottam az infót. gondoltam is magamban, hogy na zsír, cimbi is megtalálta a retrot. írtam neki, hogy mi a helyzet, aztán nézett rám hülyén, hogy most szivatom-e. fogalma nem volt, hogy ki az a Pisti. a történet úgy nézett ki, hogy bulizott az insantban, és kilopták a kabátjából az ebook olvasóját. namost valószínűleg az történt, hogy akik lenyúlták, azt hitték tablet, de nem az volt, nem tudták elpasszolni, és otthagyták az utcán egy random kocsin. ami a Pistié volt... aki ugye ismer engem, látta a haversrác nevét bekapcsolás után, és látta, hogy ismerem fészbukon - így fog visszakerülni hozzá a cucc. óriási sztori :D vannak még durva véletlenek, és hát jófejek a brignások! hajrá retro :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14052) imyourfriend válasza deicide (#14049) üzenetére


imyourfriend
őstag

Kizárólagosan hobbi szinten.:) Nekem mióta a 20ezer forintos mtb-met ellopták azóta csak országúti maradt, nem is bánom mondjuk mert így legalább nem kell költeni rá. :)

(#14053) deicide válasza imyourfriend (#14052) üzenetére


deicide
veterán

Itt a legtöbben lelkes amatőrök vagyunk. De majd szép lassan beköszönnek a fanatikusabb bringások is.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14054) Zola007 válasza amargo (#14045) üzenetére


Zola007
veterán

A műtét nagyon attól függ hogy ki csinálja.
Rutineljárás, viszont kis hazánkban rengeteg az őstehetség orvos aki képes elbaszltázni egy ilyen műtétet.
3 oldali röntgen alapján már meg tudják mondani hogy mennyit és merre mozdult el a két csont.

Ha elmozdult, akkor alapesetben drótozzák, illetve fémlapot kap.
Van egy újabb technika, amikor egy pólyaszerűséget húznak a csontra, ez elméletileg felszívódó. A drótnál és a fémlapnál viszont fél-egy évre rá ki kell venni, van akinek rosszabb a kivétel mint az eredeti műtét

gyógytorna viszont nagyon fontos a gyógyulás során, aki elhanyagolja annak fájdalom vagy felemás állású váll gyakran megmarad

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#14055) Runner_fxr válasza Zola007 (#14054) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én gyógytornát nem csináltam, viszont amint lekerült rólam az a váll pánt, egyből elkezdtem vele edzeni (súlyzózni), azóta is jó.

(#14056) SOAD19 válasza deicide (#14053) üzenetére


SOAD19
addikt

"De majd szép lassan beköszönnek a fanatikusabb bringások is."

Ez jó... :DDD Mennyit is tekertél tavaly...?! :P

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#14057) superecneB


superecneB
őstag

Valaki használ ilyet?
[link]

(#14058) ---Lasali--- válasza zoo8800 (#14023) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Szia!
Neked is boldog új évet.
A RUX ban úgy tudom hogy teflonos persely van, nem a szokványos műanyag cső szerű dolog. Szóval csak persely cserélő szerszámmal lehet megoldani a cserét. A csövet azt ki lehetne szedni különlegesebb szerszám nélkül is..
Persely szerszámja pedig csak a teleszkópokra specializálódott szervizeknek van.
Vidd el a doktor bike ba, jobb ötletem nincs, ott a Pista bácsi vagy a Sala biztos ki tudja cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#14059) vandeminek válasza Runner_fxr (#14050) üzenetére


vandeminek
tag

Nekem még fiatal suhancosabb koromban repedt meg kétszer is a jobb kulcscsontom rövid időn belül. Nem voltam műtve egyszer sem miatta. Amíg gyógyult nagyon kelletmetlen volt a vállak hátrafeszítése. De rendesen begyógyult. Tapintással lehet érezni, hogy a jobb oldali kulcscsontomban több "kanyar" van mint kellene plusz van a forradás helyén dudor is. De tudom telhelni, teljes életet tudok élni :DDD
Csajozáshoz jól jönnek az ilyen "sérülések". Mindig érdeklődve tapintgatják, amikor mesélek róla :D

(#14060) deicide válasza SOAD19 (#14056) üzenetére


deicide
veterán

Jól van, hát nem akartam azzal kezdeni, hogy belinkelem mondjuk a mai gyaloglás/kocogás-om. ;] 10K körül volt a tavalyi bringázás, az időm másik felét a ~2600km gyaloglás/futás vitte el.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14061) SOAD19 válasza deicide (#14060) üzenetére


SOAD19
addikt

Amatőr...! :DDD Hihetetlen vagy komolyan, nekem letekerni elég volt ennyit párszor, hagyjuk kategória vagy! (természetesen pozitív értelemben) :R :DDD

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#14062) deicide válasza SOAD19 (#14061) üzenetére


deicide
veterán

Lelkes amatőr ;]

Néha bennem is megfordul, hogy sok, amit elkövetek a testem ellen. De 38 éves leszek idén és sosem éreztem magam jobban, erősebben, mint most, tényleg úgy van, hogy ilyentájt van a férfiember igazi fénykorában.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14063) ---Lasali--- válasza superecneB (#14024) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Zéger gyűrű fogó, 10 es villás kulcs, a top cap-ek kitekeréséhez megfelelő méretű dugó kulcs, olyan ami lehetőleg köszörült és 6 lap nem csillag nyílású..
Olajat meg kell nézni a service manualban mennyi kell belőle, milyen viszkozitású és hova. Telo olajat kell hozzá venni pl motorexet, minden bizonnyal 5W-s kell bele, szivacs gyűrűbe meg a légkamrába sűrűbb szükséges, 15W-s. Ezeknek a ml pontosságú kiméréséhez beadagolásához fecskendők, kis edények.
Meg kell hozzá teló zsír is.
Szimeringet akarsz cserélni ahhoz meg kell rendelni a hozzá való szimering készletet. Kiszedéshez mondjuk 15 ös villás kulcs, Az új beépítéséhez meg kéne benyomó szerszám, amivel szépen be lehet nyomni a helyére, de azt kreatívan tudsz csinálni is megfelelő dugókulcs fejből..
Kell még pár olyan speciális szerszám aminek nincs neve.. pl valami kurkászó kitisztítani a lábat, ehhez rongyok, oldószer, pl alkohol, féktisztító spray is jó. Valamint valami kis lapos hegyes bigyó, O gyűrűhez, ehhez ahhoz..
Gumi kalapács is kell, szétszedéshez, szimering berakáshoz. Feltámasztani a lábat puha deszka... stb..
Ha nem érzed a nyomatékokat, akkor nyomaték kulcs, mert könnyű megtépni a meneteket, viszont ha nem húzod meg eléggé akkor meg nem lenne mókás ha elhagynád a teló lábat egy ugratásnál, vagy eleresztené a levegőt.
Hirtelen más most nem jut eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#14064) Runner_fxr válasza deicide (#14062) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Kicsit más, de ha megnézed a profi testépítőket, azok is többnyire 40 éves koruk körül érik el a csúcsformát. :)

(#14065) deicide válasza Runner_fxr (#14064) üzenetére


deicide
veterán

Akkor pont időben kezdtem el sanyargatni magam. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14066) Szakbarbár válasza deicide (#14065) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nekem meg van 10 évem felkészülni :D

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#14067) Gyufaaa válasza Szakbarbár (#14066) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Dettó. :D

[ Szerkesztve ]

(#14069) imyourfriend válasza ludsimon (#14068) üzenetére


imyourfriend
őstag

Az szép.:) Én mondjuk személy szerint a zsebemben hordom a telefont, bár most új, ilyen érintőképernyős nyavaja van erre keresek majd megoldást szerintem. :)

(#14070) fpeter07 válasza deicide (#14060) üzenetére


fpeter07
veterán

Megszoktad mar, hogy orultnek neznek?

(#14071) Runner_fxr válasza ludsimon (#14068) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az emberek már lassan az úszó medencébe is magukra akarják vinni a telefonjukat. Én ezt hülyeségnek tartom, ha elesel cseszheted a telót. Menet közben minek azt bámulni? Azon is szoktam nevetni, amikor anyuci lemegy "futni", tempójából ítélve igencsak kezdő, de az a kurv@ telefon oda van gumizva a karjához,. Mert anélkül egy tapodtat sem. :) Vicc.

(#14072) Zola007 válasza ludsimon (#14068) üzenetére


Zola007
veterán

ezt mindennek mondanám csak biztonságosnak nem :N

egyébként nem sok időszak van amikor érdemes a telefont a bringán aszalni

kilőve:
- terep
- eső
- napsütés
- hideg

marad:
száraz tavaszi és őszi napokon nappal / estefelé sima aszfaltos úton

na ezért nem viszek én magammal így telefont, max táskában
ha edzeni megyek akkor meg csendes mód, hagyjon békén mindenki, menet közben meg úgyse fogom buzerálni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#14073) pengemetal válasza Runner_fxr (#14071) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Nem olyan hülyeség az! Kb. 3-4 éve csak vízhatlan strapatelefonokat használok, hogy sportoláshoz is el tudjam vinni. 2 ok miatt: szeretem mérni a távolságot és sebességet. A másik, biztos hallottál a balatoni szörfös tragédiájáról, lehet ha vitt volna telefont magával még élne...Szóval akár egy erdei futás alkalmával "anyuci" is kerülhet olyan helyzetbe, amikor jól jön a telefon.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#14074) Zola007 válasza pengemetal (#14073) üzenetére


Zola007
veterán

szerintem ő nem arra gondolt, hogy ne vigyél, az bármikor életmentő lehet (és téged is kereshet akármelyik családtag ha gebasz van valakivel)
de a karra kötött hájfón az tényleg túlzás vagy még sose perecelt egyet az illető

sebességmérésre pedig pontosabb és egyszerűbb egy 5ezres óra, futva meg zsebben is ugyanúgy mér a telefon

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#14075) lsebestyen válasza pengemetal (#14073) üzenetére


lsebestyen
addikt

+1 :K

(#14076) pengemetal válasza Zola007 (#14074) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Ha nincs zsebem (nyáron bicaj, szörfruha) akkor csak a karpánt jön szóba. Sebesség mérésnél arra gondoltam, hogy utólag visszanézni az átlagot, utat, maxot, stb. Pillanatnyira persze, hogy jobb az óra. Kormányra rakni a telefont, nem látom értelmét én sem, esetleg navigációra használva.

[ Szerkesztve ]

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#14077) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok!

cserelni szeretnem a most fent levo elkopott Shimano MF-TZ07 fogaskoszorut. 7 sebesseg 14-28.
Anno a gyermek kerekparjan is csereltettem, akkor azt irtatok nem javasolt a megarange verzio.
Kerdesem ezt mire lehet kicserelni ami 14-28 helyett megnovelt legnagyobb fogaskerekkel rendelkezik es nem megarange verzio?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#14078) zoo8800 válasza ---Lasali--- (#14058) üzenetére


zoo8800
veterán

Köszi a tippet. :)

rip and tear, until it is done

(#14079) stracker06 válasza Zola007 (#14074) üzenetére


stracker06
aktív tag

Most nem azért, hogy arcoskodjak, de én már évek óta nem estem bicajjal. Mindig figyelem, hogy mi van előttem és felkészülök már előre, hogy esetleg korrigálni/fékezni/stb. kell. Nem tudom, hogy ennek köszönhetem-e, vagy a szerencsének, de ez van. Az ősszel majdnem összejött egy esés, de sikerült gyorsabban ugranom mint esnem és még a kerékpár sem dőlt el (nem engedtem el a kormány, hanem visszaemeltem közel vízszintes állásba - mondjuk azt nem mondom, hogy ez a csuklómnak is jó érzés volt-), pedig az adott városi terephez képest nem mentem lassan. :DD
Én a telefont mindig zsebben hordom mindenhová, kormányra semmi pénzért nem tenném, felkarra esetleg. Bár még nem próbáltam, de úgy tippelem, hogy ez a módszer kényelmes lehet és kicsi a valószínűsége, hogy pont ráesek, hiszen eséskor automatikusan előre nyújtod a kezeidet és azokkal támasztasz ki (persze nem a kisebb TV méretű phabletekre gondolok).
Néhány évvel ezelőtt a kabátom belső zsebében lévő mobiltelefonnal síeltem kezdőként nagyjából 1 hétig, estem nagyon szépeket, de a mobilnak nem lett semmi baja...

Szerintem jó megoldás lehet még az is (ha a telefon csak telefonálásra kell bicajozás közben), hogy veszel egy néhány ezer Ft-os "butaphone-t" amit nem sajnálsz majd annyira, ha esetleg összetörik.
Ha okostelefon kell, akkor pedig megoldás lehet egy ilyennek a beszerzése. LINK

Persze ez csak az én véleményem... :))

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#14080) stracker06 válasza stracker06 (#14079) üzenetére


stracker06
aktív tag

Most látom, hogy megint elgépeltem néhány dolgot. Lejárt a szerkesztési idő....... Bocsi! :B

SFm™

(#14081) imyourfriend válasza stracker06 (#14079) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nehogy azt hidd hogy olyan nehéz elesni, hoznám fel Michael Schumacher példáját aki mindent elért az életében amit szeretett volna szerintem, és a baj megtörtént sajnos. :( Nyáron estem egyet, de úgy hogy 32-33 fok volt tűzú nap, egy körforgalom. Bevettem a körforgalmat vagy 25-30 környékén majd a szegélykövön átesett a bringa mert szélesre vettem a kanyart és elestem. Szerencsére volt rajtam melegítőnadrág meg felső így csak pár seb lett rajtam. Kíváncsi lennék azért hogy mennyire rázkódik és mennyire törik össze piciny beljese a telefonnak akárcsak országúton is ezektől a rezgésektől amiket kap. :)

(#14082) stracker06 válasza imyourfriend (#14081) üzenetére


stracker06
aktív tag

Én nem gondolom, hogy nehéz elesni. Viszont szerintem fontos az, hogy az adott (bármilyen) járművet vezető ember fel tudja mérni azt, hogy milyen sebességgel tud bevenni egy kanyart, elmenni egy adott minőségű úton/terepen, mire képes az a jármű amivel éppen közlekedik és mire ő maga, a vezető. Ha valaki ezt tudja és mégis gyors, stb. akkor lesz igazán nagy király és jó "sofőr" (Ezt az általad említett ember Forma 1-es karrierje is jól mutatja.) Ehhez nyilván viszonylag sok tapasztalat is kell...
Persze az is igaz, hogy mindig benne van a hibázás és a balszerencse lehetősége és minél jobban feszegeted a pálya, a gép és a saját határaidat, annál valószínűbb, hogy előbb-utóbb bukni fogsz.

Azért azt tudni kell, hogy én nem a teljesítményre megyek bicajozás közben, hanem a kerékpározás nyújtotta érzésre és a "vezetési" élményre. Pont ezért szeretem a nagy lejtőket, éles kanyarokat, kerékpárutakat és a nem feltétlenül nagyon gyors, csak közepes sebességű, de lendületes közlekedést, stb.

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#14083) Tüzi válasza Runner_fxr (#14037) üzenetére

az egy mocsok g.ci törés... és fél évig is simán eltart amíg 70%osra meggyógyul.
bunyó alkalmával nekem mindig elsődleges célpontom :) nem véletlenül "kulcs"csont a neve.
kar mozgatásához kulcsfontosságú.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#14084) Zola007 válasza stracker06 (#14079) üzenetére


Zola007
veterán

nem olyankor szokott elesni az ember amikor számít rá :N

én sem a terepen megtett több ezer km alatt törtem össze magam, hanem egy aszfaltos kanyarban csináltam 3 műtétes programot a térdemnek

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#14085) Runner_fxr válasza pengemetal (#14076) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem az emberek kicsit túlzásba viszik ezeket a méricskéléseket, mintha a tour de france-ra készülnének. :) Most nem olyanokra gondolok akik hobbi szinten, de komolyan nyomják, mint pl deicide, hanem az olyanokra akik kitalálják, hogy ők most elkezdenek valamit sportolni és a nevetségesen rövidke, lagymatag kis edzésüket méricskélik. Az ájfónnal meg a méricskéléssel vannak elfoglalva. Biztos van olyan ember akinek hasznos egy karpánt, de szerintem a legtöbb ember divatbuzulásból használja. A kormányra rögzítés is egy baleseti faktor, ha kell a teló, megállunk, elővesszük pl egy övtáskából vagy a kerékpáros hátizsákunkból és megnézzük azt ami fontos. Én megőrülnék ha a kezemre kéne szíjaznom egy telefont.
És igen, az alapvető adatok mérésére egy picike kerékpáros óra sokkal jobb megoldás, mint egy bazi drága, batár tepsi, okos telefon, amire ha ráfingasz bereped a kijelzője.

stracker06: Gondolom annyira biztos vagy magadban, hogy még sisakot sem hordasz. Én a legcsúnyábbakat aszfalton estem, pedig van mögöttem jó pár év Downhill, estem nagyokat erdőbe, meg úgy általánosan a hegyi kerékpározást részesítem előnyben és igencsak szeretem megereszteni lefelé ahol lehet.
Épp ezért megtanultam, hogy az esések hozzá tartoznak a bicajhozáshoz, a legprofibbak is olykor olykor elesnek. Aszfalton viszont annyira nem számít az ember esésre, épp ezért sokkal csúnyábbakat lehet taknyolni mert nem számítunk annyira rá, mint egy erdei terepen ahol robogunk le a gyökereket és köveket kerülgetve, abban nálam szinte mindig benne van egy esés lehetősége. :)

[ Szerkesztve ]

(#14086) stracker06 válasza Runner_fxr (#14085) üzenetére


stracker06
aktív tag

Erdő más, azt megértem. Ott nem tudsz tervezni, főleg nagyobb sebességnél, hiszen könnyen előfordulhat, hogy az avar/a növényzet eltakar valami olyat, amin nem biztos, hogy át kellene menni.
Azonban véleményem szerint aszfalton az esetek többségében azért lehet látni a lehetséges "buktatókat" (apró kövek, kátyúk, bukkanók, útpadkák, tócsák, csúszós felületek, stb.)

Nem arról van szó, hogy annyira biztos vagyok magamban, hanem arra, hogy figyelek, vigyázok magamra és másokra is (gyalog, kerékpárral és autóval egyaránt). Nem közlekedek ész nélkül a bicajúton, ha gyalogos van a közelben számítok rá, hogy kiléphet elém, ha autó jön figyelek, mert elképzelhető, hogy nem ad elsőbbséget, stb. Eddig még mindig volt időm arra, hogy fékezzek és kikerüljek bármit, bármilyen sebességgel is közlekedtem.
Ezen kívül tudom azt, hogy mennyire jók a kerékpárjaim és pontosan ismerem a viselkedésüket a különböző megszokott helyzetekben. Tudom, hogy a trekkingemmel úgy is meg lehet állni, hogy kiessen a fogamból a tömés, tudom, hogy a régi outimon picit gyengébb a fék, ezért óvatosabban kell közlekednem és jobban kell figyelnem olyan helyeken ahol váratlan akadályok kerülhetnek elém, stb. Igen, mentem már én is viszonylag szűk bicajúton, városban több mint 40-el, de ez este 10-kor volt és senki sem volt a környéken. Ha lett volna, lassítok, mert nem éri meg összetörni sem magamat sem mást. Általában megpróbálom az általam legmegfelelőbbnek tartott sebességet választani, azt amikor még biztos vagyok abban, hogy bármilyen helyzetből viszonylag jól tudok kijönni.

Egyébként van sisakom és akkor, amikor tudom, hogy viszonylag durvábban fogok menni, fel is szoktam venni. (Mikor boltba megyek, vagy a barátnőmmel/egyedül gurulok egy kört akkor nem veszem fel, mert tudom, hogy kicsi a tempó és nem nagyon találkozok autóval sem. Tudom, hogy ilyenkor is történhet baj, de ennyi kockázatot bevállalok, mert ezt én még nem érzem veszélyesnek úgy, hogy figyelmesen közlekedek.) ;)

Ja, és én mindig megpróbálok szinte mindenre számítani, hogy ne érjen nagy meglepetés. :))

SFm™

(#14087) deicide válasza fpeter07 (#14070) üzenetére


deicide
veterán

Mindig elismerésnek veszem, de hozzá nem szoktam, ezért csinálok újabb és újabb őrültségeket. :)
Azért sokan vannak, akik ugyanezt meg tudják csinálni és még többen akik ha akarnák, meg tudnák. Innen tudom, hogy még normális vagyok. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14088) ludsimon válasza Runner_fxr (#14071) üzenetére


ludsimon
veterán

Mert talán van aki pulzus alapján edz? :DDD

Amúgy meg nem tudod milyen szar érzés mikor a zsebedet húzza valami és úgy kell futni.....

[ Szerkesztve ]

undefined

(#14089) amargo válasza Runner_fxr (#14050) üzenetére


amargo
addikt

Rákérdeztem és barátomnak is említették ezt a dudor dolgot, ami műtét esetén nem lesz. Még nem tudom, hogy döntött. De szerintem is egy műtét az azért műtét..

szerk:
(#14054) Zola007, Na ezt is elmesélem. Elvileg ismeretség alapján az ország egyik legjobbjához kerül. Átadom ezeket az infókat is!

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#14090) rétisün válasza amargo (#14089) üzenetére


rétisün
veterán

"említették ezt a dudor dolgot, ami műtét esetén nem lesz"

nekem maradt dudor.....igaz, nálam szó se volt arról, hogy megúszhatom műtét nélkül. :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14091) sanzi89 válasza sanzi89 (#14021) üzenetére


sanzi89
addikt

Vettem szilikonzsírt, készítettem egy megfelelő átmérőjű vas csőből körmös kulcsot - nem egy díjnyertes szerszám lett, de a feladatát tökéletesen ellátja - kitekertem a rugót és kb makulátlan, gyári zsír mindenhol, barna trutyi egy szál se. Az alsó lábat még nem vettem le, mert el kellett mennem itthonról, de most nekiugrok, kíváncsi leszek mi fog fogadni.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#14092) amargo válasza rétisün (#14090) üzenetére


amargo
addikt

Ohh, akkor marad a gyorsabb gyógyulás?
Neked valami komolyabb sérülésed volt, ha jól emlékszem.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#14093) hoffman_ válasza amargo (#14089) üzenetére


hoffman_
nagyúr

az én esetemben is egyértelműen azonnal műtétet javasoltak, és nagyon meglepődtem, megijedtem. igaz, az én sérülésem(vállficam, kiugrott a kulcscsont és szétszakadtak a szalagok) alapvetően nem volt durva, csak "egycsavaros" volt, mégis nagyon kellemetlen érzésem volt a műtéttel kapcsolatban. megcsinálták augusztusban, október elején kivették a csavart, addig is csak fokozatosan javult, azóta is megállás nélkül. nem rossz a műtét, ha jó kezekben van az ember. ha nekem nem csinálnak, akkor nem is tudom, hogy hogy lehetett volna megoldani.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14094) rétisün válasza amargo (#14092) üzenetére


rétisün
veterán

az enyém összecsúszott, amikor eltört. össze kellett illeszteni a törött végeket, meg tettek bele egy drótot, gondolom nehogy elmozduljon.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14095) Zola007 válasza ludsimon (#14088) üzenetére


Zola007
veterán

igen, van :K
én pulzus alapján edzek, általában lineáris növelés vagy intervallum alapján
nem versenyzek, csak saját örömöre nyúzom magam

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#14096) sanzi89 válasza sanzi89 (#14091) üzenetére


sanzi89
addikt

Megvan a hiba, a becsúszón található pont a szimmering alatt egy rozsdafolt. Teasüti ajánlásra ráfekszek egy kis CIF-fel.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#14097) amargo válasza hoffman_ (#14093) üzenetére


amargo
addikt

Ejj, jól összerakták? Csak azért kérdem, mert egy barátomnak már fel kellett adnia a mászást, bár neki többször kiugrott elég durván a válla.
Tavaly télen volt nekem is egy váll sérülésem nem tudom mi lehetett, mert "csak" bevérzett a a kulcscsontomtól a csuklyás izomig - azóta sem tudom mi volt. Szerencsére tudtam vele edzeni 2 hét után, de kb 6 hónap volt mire egyáltalán megtudtam feszíteni a csuklyás izmom és kb 12 hónap mire rendesen tudtam használni. Igaz előtte is kattogott, de azóta jobban..

(#14094) rétisün: Teljes értékű lett Neked is?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#14098) hoffman_ válasza amargo (#14097) üzenetére


hoffman_
nagyúr

állítom, hogy nagyon jól. még azért közel sem százas, judozni pl szerintem az anno előrevetített fél éven belül biztos nem tudok visszamenni, de a bringázás már nagyon rendben van, országúton nincs akadály. komolyabb hegyi gépészkedést nem bírna még talán, viszont ha belegondolok, hogy 4 hónapja milyen szenvedés volt a létezés is, és a fürdés egy fél órás tortúra volt, a mostani állapotom elég pöpec :)

ui.:

ha valakinek kiugrik, de nem olyan csúnyán, mint nekem(nekem a lehető legjobban szétdurrant, amennyire csak lehetett), akkor nem kötelező műteni, sőt van, hogy nem is érdemes. ha viszont úgy ítéli a doki, vagy pedig hajlamos a kiugrásra, akkor javasolt a műtét, igencsak, mivel elég káros(és kellemetlen), ha valakinek havonta kiugrik... míg a műtéttel ez orvosolható, ráadásul egy nagyon jól bevált műtét, baromi jó gyógyulási visszajelzésekkel, nekem azt mondták, hogy olyan lesz, mint újkorában. ezt a javuláson is érzem, gőzerővel haladok vele - de hozzá kell tenni, hogy még elég fiatal vagyok, van benne tartalék :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14099) superecneB válasza ludsimon (#14068) üzenetére


superecneB
őstag

Én a zseblámpámat erősítettem anno bringára hasonló megoldással de nem ajánlom. Tökéletes aszfalton jó, mert nem rázkódik különösebben, de már kisebb egyenetlenségeknél is lötyög (terepről most direkt nem is beszélek) hiába érzed merevnek egy zseblámpa vagy egy telefon relatíve nehéz. Ezt csak a tapasztalatom mondatja, lehet neked be fog jönni.

(#14100) rétisün válasza amargo (#14097) üzenetére


rétisün
veterán

azt hiszem, mondhatom hogy egész jól megcsinálták, nem érzem, hogy bármiben akadályozna. igaz, előtte se űztem semmilyen sportot komolyabban, amiben most gátolna a drótozott kulcscsontom, bringázáshoz meg bőven jó.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.