Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) fpeter07 válasza Toomy (#13594) üzenetére


fpeter07
veterán

Olyan, mintha össze lenne nyomva a bringa. Mint amikor egy feltöltött képet egy webhely eltorzít.

(#13602) ---Lasali--- válasza fireproof (#13577) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Csúnya.. fújd fel max nyomásra, és közbe nézd hogy mennyire nyílik szét a gumi, kézzel is feszítsd szét a repedésnél, nyomkodd izomból,ha alakját veszti, vagy ütni is kezd ezen a pontos sugár irányba, akkor túl sok szövet szál szakadt meg benne, ergo felrobbanhat egyszer csak. Ha nem nyílik nyomásnövekedésre, akkor saját felelősségre használható, de csak hátsó keréken, ott biztonságosabb a durrdefekt. Belülről nem árt egy foltot rányomni, egyébként javítani nem lehet. Elvileg létezik speciális folt ami nem nyúlik, olyat jó beleragasztani.
Télen görgőzéshez viszont megéri eltenni! Már ha van görgőd.. ha nincs akkor ajándékozd oda olyannak akinek van.

(#13585) fireproof
Igen az kap nagyobb terhelést nyilván, de ettől el kell tekinteni ez esetben, biztonságot kell előtérbe helyezni. Ha durr defektet kapna az első keréken, akkor irányíthatatlanná válik a bicikli, főleg kanyarba veszélyes nagyon. Hátsó keréken a durr defekt azért jobban megfogható, akár kanyarban is.

[ Szerkesztve ]

(#13603) fpeter07


fpeter07
veterán

(#13604) Toomy válasza rii (#13599) üzenetére


Toomy
senior tag

Ezt tényleg csak kivették a mikrobuszból egy fénykép erejére. Aztán vissza a nappaliba a falra. :K

(#13605) #90933760


#90933760
törölt tag

Összebuheráltam a bevásárlóközpont réme bringámat. Hát sajnos egy küllő kapott egy S alakot meg egy másik egy kis ívet, került is egy kis nyolcas a hátsó kerékbe emiatt és a hátsó féken is állítani kellett szerencsére még belefért. Azt hittem először ki kell majd kötni amit nagyon nem akartam de szerencsére használható. Felemelve ha tekerem akkor üt a kerék, majd kiderül menet közben is fog-e, remélem csillapszik annyit hogy ne lehessen érezni.

(#13606) fireproof válasza ---Lasali--- (#13602) üzenetére


fireproof
őstag

Köszi. :R Görgőm (egyenlőre) nincs. :)

(#13607) fireproof


fireproof
őstag

Országúti Tektro fékkarok mennyire használhatók? Megérnek 4-5 rugót?
Shimano fékekkel mennyire kompatibilisek?

(#13608) fpeter07


fpeter07
veterán

Körpályán ez hogy lehetséges?
Mászás összesen: 306 m
Lejtmenet összesen: 324 m.
Ilyen későn sajnos már nem tudok teóriákat gyártani.

(#13609) dqdb válasza fpeter07 (#13608) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#13610) deicide válasza fpeter07 (#13608) üzenetére


deicide
veterán

Sehogy. Ha a kiindulási és érkezési pont ugyan az, akkor meg kell egyeznie. Amit linkeltek, az a magyarázat, eltérő mértékben, de pontatlan a telefonokban, egyéb kütyükben levő GPS.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13611) Tüzi

Helló topik :)

Erről a cangáról mit gondoltok?
cirka 200huf 1 aud, azaz olyan 130ropi ez a gép.
közben lekerültem kenguru-földre, a bianchi meg otthon maradt.
kellene valami canga, és ez olyan normálisabbnak néz ki.

véleményetek?
köszi :R

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#13612) Tüzi válasza rii (#13557) üzenetére

Óóó, erre egyszerű a megoldás.
Leballagsz a helyi kapitánysághoz, és lefényképezed magad a biciklivel. Minél előbb.
Ha ilyet tapasztalsz, akkor kihívod a rendőrt, megmutatod a fényképet (telefon, akármi), majd elmagyarázod, hogy ez egy újféle trükkös lopás, és szeretnéd, ha segítene neked.
Aztán visszaballagsz egy erővágóval, elsőnek kinyitod a saját lakatod (!), majd elcsíped a trükkös-láncot, mindezt a rendőr jelenlétében.
Innentől fedve vagy, a kamuláncot hagyd ott.
Tekerj tovább boldogan.

mod:
de ha rafkós vagy, kérdezd meg a rendőrt, mi lenne, ha hívnál egy zárast. hátha ki tudja nyitni a zárat, neked meg lesz egy jobb láncod mint a korábbi :)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#13613) rii válasza Tüzi (#13612) üzenetére


rii
nagyúr

akkor ezt megcsinálom, köszi :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13614) Zola007 válasza Tüzi (#13612) üzenetére


Zola007
veterán

attól hogy a lakatos ki tudja nyitni a tolvaj zárját, még kulcsot nem ad hozzá, tehát max plusz költségbe veri magát, de nem lesz +1 lánca/lakatja

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13615) deicide


deicide
veterán

A mai adag az akaraterő diadala volt, már a 8. kör sem volt vidám, a két utolsó végképp nem. :) De ha nem fáj, nem fejlődünk.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13616) zoli03 válasza Zola007 (#13614) üzenetére


zoli03
őstag

De lánca lesz, csak egy lakatot kell venni hozzá (ha szó szerint valamilyen lánccal zárta le a tolvaj).

(#13617) #90933760 válasza deicide (#13615) üzenetére


#90933760
törölt tag

Vadállat. :DD

Amúgy hogyan van kiszámolva az elégetett kalória? Csak simán az idő/távolság/sebesség/magasság és abból tudja a progi vagy van valami spéci kütyü is?

(#13618) deicide válasza #90933760 (#13617) üzenetére


deicide
veterán

;]

A pulzusmérés jelenleg nem működik, így csak saccol, táv, idő alapján. A pulzust is belevéve szerintem 2000 lenne a reális elégetett kalória, érzésre 140-150 körüli átlagpulzusom lehetett.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13619) Tüzi válasza Zola007 (#13614) üzenetére

mondjuk ez jogos:D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#13620) anorche1


anorche1
őstag

Voltam ma megnézni a tervezett oútimat a triban 3a -t a decathlonba, és azon nagyon vékony, barázda nélküli külső volt. Az eladó szerint az a gyári gumija, szóval ha veszek egyet én is olyannal kapom.
Bár a honlapján lévő képen nem olyan gumi van, de mi van ha igaza van az eladónak.

Kérdésem, hogy milyen olcsó (max 5000), jó minőségű gumit ajánlotok?

Szerk. Valami ilyesmi volt rajta. Ez gondolom esőben semennyire nem tapad.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#13621) Syd69 válasza anorche1 (#13620) üzenetére


Syd69
aktív tag

majdnem mind ilyen, max kis bordák, nagyra ne számíts.

Alma

(#13622) fpeter07 válasza anorche1 (#13620) üzenetére


fpeter07
veterán

Óvatosan kell vele kanyarodni esőben.

Folyós sárban egy terepgumival is lehet korcsolyázni. Kicsit furcsa érzés volt, amikor néhány fokkal elforgatva a kormányt keresztbe csúszott a hátsó kerék. Milyen rossz lenne egy súrlódás nélküli világban.

(#13623) anorche1 válasza fpeter07 (#13622) üzenetére


anorche1
őstag

Köszi!
Ahogy néztem 99% hogy nem azzal a gumival kapom, szóval megnyugodtam.

Más:
Épített már közületek valaki házilag görgőt?
[link]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#13624) csabi94 válasza anorche1 (#13623) üzenetére


csabi94
őstag

Nem hinném, hogy átlag ember tudna magának olyan görgőt barkácsolni, amin 50-60 órát edz télen és nem esik szét. :DDD

(#13625) D.Orion válasza csabi94 (#13624) üzenetére


D.Orion
veterán

Márpedig ami a videón van az kb. olyan egyszerű mint a faék. Hátránya, hogy például nincs rajta fék, így nincs lehetőség semmilyen nehézségi fokozat állításra. Anyagköltsége, hogy ha mindent meg kell venni akkor nagyon sok, már-már meg se éri, húszezer alatt nehéz kihozni.

[ Szerkesztve ]

(#13626) eddie1978 válasza anorche1 (#13623) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Gondolkodtam anno a mágnesfékes fix mellé, hogy építek egy szabadgörgőt. Erről hamar letettem. Amennyiben nem tudsz mindent magadnak legyártani (váz, csapágyház stb.), illetve meg is kell venni az anyagot akkor nem éri meg véleményem szerint.

(#13627) Solad válasza D.Orion (#13625) üzenetére


Solad
őstag

Szabadgörgőn nem igazán szokik lenni fék :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#13628) D.Orion válasza Solad (#13627) üzenetére


D.Orion
veterán

Miért én azt írtam, hogy szokott rajta lenni? Pont azt írtam, hogy az a hátránya, hogy nincs rajta fék így nincs nehézségi szint állítás. Vagy most én nem beszélem jól a magyart? :)

(#13629) ati012


ati012
senior tag

~120 kg és egy virsligumis kerékpár mennyire össze - egyeztethető?

Tekintve hogy milyenek a magyar utak, és néha-néha akaratlanul is bele futok egy árokba.
Terepen (folyótöltés) mit művelne egy ilyen kecske?

(#13630) Zola007 válasza ati012 (#13629) üzenetére


Zola007
veterán

amennyiben kedvenc elfoglaltságod az alkatrészek beszerzése és a szerelés, akkor pöpec választás :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13631) Solad válasza D.Orion (#13628) üzenetére


Solad
őstag

Csak úgy jött le, mintha a videón lévő házilag tákolt eszköz hátrányaként hoznád ezt fel, nem pedig a szabadgörgők általános jellemzőjeként/hátrányaként. Bár lehet csak én értelmeztem így, so mea culpa :R

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#13632) fireproof válasza ati012 (#13629) üzenetére


fireproof
őstag

Kelle egy régi acélvázas bringa + 28-as gumi 8 barra fújva és semmi gond nem lesz. Én is így járok.... 3-4 havonta el kell vinni centírozni és ennyi. Csak ne karbonvázat vegyél karbonvillával. :DDD

Folyótöltés outival szerintem felejtős....

[ Szerkesztve ]

(#13633) ati012 válasza fireproof (#13632) üzenetére


ati012
senior tag

35 éves Pannonia Classic-om van, 28" -s kerékkel.
Ha szerencsém van évente, ha kevésbé akkor félévente centírozom magamnak.

Már van benne végtelen millió km, nincs is vele bajom igazából, de néha jó lenne hosszabb távokat is megtenni, amihez szerintem nem az igazi. Lehet érdemesebb lenne erre költeni, felújítgatni mintsem venni egy másikat?

(#13634) fireproof válasza ati012 (#13633) üzenetére


fireproof
őstag

Hát figyelj. Én kb 3 hónapja vettem az outim azóta kb belement ~1000 km és nem érzem hogy nekem másik bringa kéne. Most télen szét lesz szedve és újrazsírozom + le lesz színterezve. Nekem ez tökéletesen meg felel nem érzem hogy szükségem lenne karbonvillára vagy ilyesmire. Ha meg tudod csinálni saját kezűleg a felújítást akkor szerintem megérheti.
De konkréten mi a gond vele hogy nem tudsz vele hosszabb utakra menni?

MÁS:
Valaki ez a kép alapján esetleg megtudja mondani hogy ehhez milyen monoblokk kihajtó kellene? ISIS vagy Shimano vagy milyen ez?

[ Szerkesztve ]

(#13635) Mewryck válasza fireproof (#13634) üzenetére


Mewryck
tag

ilyen kell neked

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#13636) elfelejtette válasza ati012 (#13633) üzenetére


elfelejtette
veterán

Én egy kb. 18 éves Cube-ot hajtok, 28"-as trekking, nincs teleszkóp, de nem is érzem hiányát, legalább kevésbé feltünő. Mostanra már csak a váz, az első villa meg az első kerék eredeti, ja meg a Magura hidraulikus felnifékek. A Sachs agyváltós hátsó kereket lecseréltem sima Bikepositiv agyra, a duplafalú felnikre Continentál defektmentes külsőket raktam, meg a megfáradt rugójú hátsó váltót cseréltem le egy majdnem új országúti váltóra (Tiagra), azt találtam elég masszívnak, tartósnak. Így szerintem bőven eltekerek vele bárhová, bármilyen távon.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#13637) ati012 válasza ati012 (#13633) üzenetére


ati012
senior tag

Ez nem országúti, ez tanyabike.

A gumi vastagságával van bajom, szerintem túl sokat tapad.
Egyébként a világból kivisz, csak jobb lenne ha kevesebb energia befektetéssel tenné meg ugyan ezt.

(#13638) fireproof válasza ati012 (#13637) üzenetére


fireproof
őstag

Nekem 23-as külsőm volt először de azzal sokszor kellet centrírozni. Most lett nemrég rávéve a 28-as Conti külső, 8 barra fújva tökéletes. Alig lehet érezni a különbséget.

Mewryck: Köszi de kicsit drága. Viszont ez nem lenne jó? Itt jóval olcsóbb...

(#13639) eddie1978 válasza Solad (#13627) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Én az Elite fékes szabadgörgőjét ismerem. Ára embertelen szerintem. Alapból nem szokott lenni fék.

(#13640) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Beszereztem egy méretben már valószínűleg passzoló syntace f99-et. :B
Itt van a kiépített, meg a másik, ami mellesleg jobb állapotú is.

(#13641) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ma vettem ezt-azt ruhát illetőleg. Az normális, hogy az elvileg téli nadrág olyan feszes, mint a csajok extraszűk nadrágjai? Minimum furcsának éreztem :) Még az XXXL is feszes volt...

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13642) Mewryck válasza fireproof (#13638) üzenetére


Mewryck
tag

jónak kéne lennie,méreteknek egyeznie kell (szabvány)

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#13643) dqdb válasza -=RelakS=- (#13641) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, normális, az a dolga. Egyedül a normál utcai nadrágokra hajazó bringás nadrágok nem ilyen szűkek. Tapadós, fenékbe vágó betétes nadrág, hozzá egy járásra szinte alkalmatlan, üvegszálas merevítésű talppal ellátott téli SPD bakancs, és azonnal átérzed, milyen lehet a nőknek tangában és magassarkú cipőben ;) És persze hozzájuk hasonlóan mindennap felveszed ezt a cuccot munkahelyre menet és jövet, mert még mindig jobb bringázni, és a tárolótól az irodáig mérgelődve sétálni, mint tömegközlekedni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#13644) lsebestyen válasza dqdb (#13643) üzenetére


lsebestyen
addikt

:DDD :DDD

(#13645) fireproof válasza Mewryck (#13642) üzenetére


fireproof
őstag

Csak azt nem tudom hogy nekem ISIS kell vagy Shimano? Ezt kéne még kiderítenem...

(#13646) ---Lasali--- válasza fireproof (#13645) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Az a szerszám amit mutattál az jó hozzá!
Nincs külön szerszámja az ISIS monobloknak. Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Az ISIS a tengely vég formájának típusa.

[ Szerkesztve ]

(#13647) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

http://www.kisalfold.hu/mosonmagyarovari_hirek/kerekparsav_a_hatarig/2362112/

Ideje volt, örömmel jelentem ez okos beruházás volt, végre normálisan át lehet tekerni a falun. Igaz a kerékpárút Mosonmagyaróvár és az Osztrák határ között már több mint 1 éve elkészült, Hegyeshalmon átkeveredni sokszor problémás volt kerékpárral. Ugyan széles a főút de szinte végig autók parkoltak mindkét oldalon, ezeket kerülgetni nem volt túl örömteli a sokszor sűrű forgalom mellett.
Most szépen felhúzták a kerékpársávot mindkét oldalra - a kocsiknak meg jutott hely az úttest és a járda között.

Ideje lenne végre egy Mosonmagyaróvár - Feketeerdő - Dunakiliti kerékpárutat is felhúzni, egy Halászi - Dunasziget kerékpárúttal egyetemben, hisz ezekre is egyre égetőbb szükség van a környékre ékező, évről évre sokasodó kerékpáros turista miatt. (Akik az előző években átadott Szlovák és Osztrák kerékpárutak miatt érkeznek.)

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#13648) fireproof válasza ---Lasali--- (#13646) üzenetére


fireproof
őstag

Á értem köszi. Végül kaptam havertól egyet kölcsönbe. Viszont annyira rá van szorulva a tengelyre a hajtókar hogy egyenlőre még nem bírtam leszedni.... :(

(#13649) stracker06 válasza fireproof (#13648) üzenetére


stracker06
aktív tag

Hajtókar lehúzó? ;]

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#13650) ---Lasali--- válasza stracker06 (#13649) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Anélkül elég nonszensz nekiállni a műveletnek. Mivelhogy nem a csavar tartja a hajtókart, hanem hogy a kúpos tengelyre a hajtókarban levő ellendarab felszorul. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.