Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114451) kacsyx válasza HollyBoni (#114449) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Bele fogok rázódni :) Most már csak érjen ide gond nélkül és időben. Mióta olvastam Napfénysüti mizériáját a Canyonnal, fosás van.

(#114452) Foose válasza jjeahh (#114448) üzenetére


Foose
addikt

Most hoztam haza szervízből, szépen le lett pucolva,a váltót biztos nem állították, de szervíz előtt nem volt vele gond. Nem lehet hogy pont most lett csapágyas? Bár mondjuk fél éves....

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#114453) pc360 válasza StLui (#114447) üzenetére


pc360
addikt

Miért, szerinted egy telófelújításokkal is bőven foglalkozó cég mennyivel rosszabb, mint egy fazon, aki bringázott? :D Szerintem ez nem olyan horderejű kérdés, hogy ennyire a félismeretségekre kelljen támaszkodni. :) Felhívod mindkettőt, ottán amelyik szimpatikusabb, vagy előbb tudja vállalni, oda elviszed, és örülsz, ha nem fizeted ki a gatyád is rá.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#114454) papelado válasza Napfénysüti (#114405) üzenetére


papelado
aktív tag

Elvárás ?És ha gitározni akar? Vagy írni és hulla dagadtan érzi majd jól magát ?Ne elvárás legyen hanem támogatás!Bocs ha hülyén hangzik nem tudom jobban megfogalmazni

Drágaszágom....

(#114455) pc360 válasza papelado (#114454) üzenetére


pc360
addikt

Akkor ne "elvárás" legyen, hanem fogalmazzuk kötelességnek, ha lusta disznó.

A szülők felelőssége mozgásra bírni a gyereket, vagy így, vagy úgy. Ha magától nem kívánja, ott már eleve elkalibrált valamit a szülő / környezet. Pontosan ekkor kell közbelépni, mielőtt nagyobb lesz a baj. Hulla dagadtan egyik gyerek (és felnőtt) sem érzi magát jól, ne akard ezt a hülyeséget beadni! Se testileg, se lelkileg nem nőnek úgy fel egészségesen. Nem az agy dönti el, hogy mire van szüksége egy fejlődésben lévő testnek.

Aztán később meg hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy felnőttként is pont ugyanígy mozgásra van szükségünk, hiába vagyunk gitárzsenik, vagy tollnokok - ez rohadtul nem számít. Mozgás nélkül az van, amit anyám munkatársainál is látok, hogy 50-60 évesen már járni nem tudnak, mert egész életükben meg se moccantak... És a testedzést nem akkor kell kezdeni, amikor már baj van, hanem egészen kiskortól kezdve, megszakítás nélkül. A jó szülő ezt képes úgy továbbadni, hogy a gyerek nem érzi tehernek. Az idióta meg hagyja, hogy a gyereke a maga kedvére dagadjon...

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#114456) StLui válasza pc360 (#114453) üzenetére


StLui
veterán

Szerintem mindkettő vállalta volna azonnal, telefonon nem tudod ki mennyire szimpi, Kacsa utca pont fele olyan messze van nekem mint Csepel (utóbbi miatt volt legkevésbé kedvem elvinni a bringát oda).

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#114457) jjeahh válasza Foose (#114452) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem hinném, az ilyesmi sokszor apróságokon is múlhat. Egy ideje az enyém is darált, aztán bovden csere miatt beállítottam újra a váltót és helyrejött, de nehezen dobta fel a legnagyobb lánckerékre a láncot. Megint állítottam rajta, így már szépen váltott, de nagyon darált. Leszedtem a láncot, mindent lemostam, megkeféltem, összeraktam, állítottam egy picit rajta és borzasztóan elkezdett darálni. Aztán rájöttem, hogy a láncot oda a kis fémlemez alá fűztem be, pedig milliószor csináltam már, de no... ember tévedhet. Felraktam újra és a váltóbeállítást teljesen az elejéről kezdtem :D . Most jó, nincs darálás, sima mint a kacsaf*s :D . A szervizesek is elcseszhettek valamit, simán előfordulhat, hogy valamit nem jól raktak vissza vagy elállítottak.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#114458) Foose válasza jjeahh (#114457) üzenetére


Foose
addikt

Hmm. Nekem ma csak mosás,olajozás, küllő húzás volt, szóval szerintem nem is lett bontva a kecske. Főleg azért gondolom mert reggel 10 körül adtam le, és fél 4kor hívtak hogy kész, ahhoz képest hogy arról volt szó, hogy legkésőbb szerda mire kész. (Természetesen ez egy nagyobb bolt, ahol van hogy egyszerre több mint 10 bringa vár szervízre) hát nem tudom, holnap újra megyek vele (ha nem esik) és figyelem, érzem-e még mindig...

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#114459) Redneck válasza Foose (#114452) üzenetére


Redneck
veterán

Ugyanitt tartok az egy hónapos bringámmal én is. Mielőtt bevittem, egy kis kattogó hangja volt, most meg mintha csapágyas lenne. Gondolkozok mi legyen, de az biztos hogy nem hagyom annyiban. :(((

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#114460) StLui válasza pc360 (#114453) üzenetére


StLui
veterán

Nézd meg e hsz előtti Redneck hozzászólását, és akkor ne próbáljon az ember megbízható kapcsolatot keresni?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#114461) Napfénysüti válasza pc360 (#114455) üzenetére

Igen valahogy így gondoltan. De ne offoljuk szét a topikot. :R

Més que un club!

(#114462) Foose válasza Redneck (#114459) üzenetére


Foose
addikt

Hát, ha még holnap is ilyen lesz, megyek vele vissza, muszáj gyorsan intéznem mert most vagyok szabin, utána nem lesz időm rá. Nálam nem ilyen durva a helyzet, de érezhető.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#114463) parkr válasza Napfénysüti (#114427) üzenetére


parkr
őstag

kormánycsapágy védő kupakot rendeltem tőlük pár hónapja. kétszer küldték ki nem azt amit én kértem, a mellékelt képek ellenére. harmadjára végül sikerült.
belengetett egy ingyen pólót a srác nekem kárpótlásul, aztán azóta is küldik... :D

visszamondani még nem érdemes, főleg ha kártyával fizettél mert 3-4 hét is lehet mire visszakerül a zárolt összeg.

(#114432) robee19 ez az ultimate módszer a témában [link]

[ Szerkesztve ]

(#114464) Redneck válasza Foose (#114462) üzenetére


Redneck
veterán

Lehet elsőre kicsit túlreagáltam. Nem világvége módon szar, csak érezni hogy valami nem frankó, és baromira zavar, már csak a tudat is. A tekerés eddig sima volt, most picit rosszabb érzetű.

Én is visszaviszem, ezt már az átvételkor jeleztem, de ezen a héten sajnos nem érek rá. :(

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#114465) pc360 válasza StLui (#114460) üzenetére


pc360
addikt

Igen, ismerem a problémát, de ebből nem derült ki, hogy miféle szervizről van szó.

Abból a kettőből, ami az esetedben felmerült, nehéz melléfogni. Ismerem mindkettőt, csak ezért. :) Egyetértek amúgy, sok múlik az adott szervizesen, és még csak nem is a bolt neve számít. Nekem anno szerencsém volt, hogy egy olyan sráchoz járkáltam át, és tanultam némi szerelést, aki a legutolsó porszemig lelkiismeretes volt. De legutóbb a Bartók/Tétényi sarkán ért pozitív meglepetés, ugyanis ott leltem meg az egyetlen arcot, aki képes volt értő kézzel a problémás fékemet kezelni, jópár felkeresett bolt után.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#114466) Napfénysüti válasza parkr (#114463) üzenetére

Egyelőre várok és időnként érdeklődöm az UPS ügyfélszolgálatnál hogy mi újság. Más ésszerű dolgot sajnos nem tudok tenni.

Més que un club!

(#114467) chubby2o6 válasza jjeahh (#114446) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Szia! Nekem is LX átdobóm van, LX karokkal, 3x9, 26-36-48-as hajtómű, hátul 11-32, XT (RD-M772 sgs) váltóval. Asszem, hogy az LX családot direkt trekkinghez tervezték, szal a 28-38-48-as hajtóművel jól kellene működnie, csak valszeg be kéne állítani rendesen. Én mostanában ( majdnem ) mindent lecseréltem a bringámon, a váltás maradt a régi, nagyon szépen működnek együtt.
Tényleg nem belevau-vau, de szerintem az lenne a legjobb megoldás, ha szólnátok a srácnak, hogy ennyi meg ennyi értékben válasszon magának cuccokat, ti meg majd kicsengetitek. Egyébként szép gesztus, le a kalappal előttetek :R

(#114468) Foose válasza Redneck (#114464) üzenetére


Foose
addikt

Na hát ilyen nekem is... Zavaró,de szerintem nem világvége. Remélem holnap kiderül,hogy semmi extra. Ha mégis,muszáj megint vinni. Jobb szerettem volna szabadság alatt bringázni,de hát...

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#114469) jjeahh válasza chubby2o6 (#114467) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Akkor valszeg az első váltó is cserés lesz, mert felénk terepen átlag montisnak nagyon kell minimum az elöl 22T - hátul 34T áttétel :D .
"szerintem az lenne a legjobb megoldás, ha szólnátok a srácnak, hogy ennyi meg ennyi értékben válasszon magának cuccokat, ti meg majd kicsengetitek"
Valszeg ez lenne a legrosszabb sajnos, mert nem ért hozzá még annyira sem mint én, az én fejemben a topiknak hála legalább kezdett kitisztulni a köd :D
Amúgy ja, ne tudd meg én mennyire örvendenék ha meglepetések helyett néha megkérdeznék mit szeretnék szülinapra... :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#114470) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

Vennék egy USB-s hátsó lámpát, csak közben felmerült néhány kérdés. Az egyik (talán BBB) leírásában azt olvastam, hogy " töltéshez csatlakoztassa a számítógéphez...", na itt rögtön elakadtam. Ezeket csak így lehet tölteni, egy sima töltőfejjel nem? ( Itt nem egy 2 amperes töltőfejre gondolok, hanem mondjuk egy 500mA-re.) Meg a töltési időre is 2 órát írtak, akkor ennél nem működik, hogy este felteszem, reggel leveszem, mint pl. a telefont? Vagy ezeknek az aksiját túl lehet tölteni?

(#114471) rétisün


rétisün
veterán

nos, Canyon első menetpróba: hatalmas nagy csalódás.......

az milyen már, hogy kilazul a kormánycsapágy?

ott kezdődik, hogy nem 'hagyományos' a-heades rendszer, hanem egy 'acros the clamp' nevű cucc van a felső csapágynál, amivel lehet állítani a kormánycsapágyat.
igen ám, de a full karbon villa nyakában nincs a szokásos expander (biztos van rá magyar szó, de most nem fogok ezen gondolkodni) így aztán gondolom elég könnyen meg lehet roppantani a villa nyakát, nem is mertem nagyon meghúzni, 5 Nm van ráírva, azt tartottam, de úgy tűnik mégse volt elég neki, fellazult.

szétszedem, megnézem, mert olyan mintha a csapágy kotyogna a fejcsőben :Y

(#114470) chubby2o6: van ilyen lámpám, mindig hálózatról töltöm, telefontöltővel.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#114472) ivana válasza gabro0 (#114401) üzenetére


ivana
Ármester

Így szemre semmit. Azok a golyók ott micsodák? Ha kiesett a kosárból kontra esetén cserélni kell mindenképpen. 150 Ft egy kosár.
Ultra helyett benzin vagy gázolaj. Ultra nem használ. Ennél sokkal több zsír kell majd bele. Zsírban ússzon a cucc.

(#114473) HollyBoni válasza jjeahh (#114469) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem találtam kb. semmi infót erről az első váltóról. Próbáljátok meg a mostani váltóval ha meglesz a hajtókar, aztán ha meg nem megy csere.
Ha most nem működik az sok mindentől lehet, pl. ha már pár milivel fentebb van mint kéne nagyon sz*rul tud működni egy első váltó.

[ Szerkesztve ]

(#114474) chubby2o6 válasza jjeahh (#114469) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Így viszont nagyon kinéz egy komplett hajtás-váltás csere, plusz a hátsó kerék. Na jó, a hátsó váltó marad mondjuk, akkor csak váltókar, átdobó, lánc, hátsó kerék egy kilences sorral, meg valami normális hajtómű.
Ti tényleg nagyon rendesek vagytok a kollégátokkal. Nincs nálatok felvétel véletlenül? :DD

(#114471) rétisün Hány amperes töltőt használsz hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#114475) robee19 válasza parkr (#114463) üzenetére


robee19
tag

Szuper ötletek. Köszönöm , mindenkinek. Csak féltem, hogy összebarmolom a görgőket egy erősebb feszítéssel.

Chubby: a túltöltésért mindig a töltő a felelős, nem a töltött akksi. Ha a töltő túltöltés ellen védett, akkor azzal tölthetsz bármilyen kompatibilis akksit akár napokig is.

[ Szerkesztve ]

(#114476) chubby2o6 válasza robee19 (#114475) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Köszi, akkor ez így frankó lesz. Nem szeretném gépről töltögetni, de ha simán működik telefon töltőről is, akkor oké. :R

(#114477) jjeahh válasza HollyBoni (#114473) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, valszeg az lesz :R

chubby2o6: Jaaa mi nem veszünk meg mindent neki, félreértés ne essék :DDD . Csak pár alkatrészt ezek közül, pl. vagy egy szett gumit kap, vagy fogaskoszorút és láncot, vagy hajtóművet, vagy kereket + még valami apróságot :D . A többit majd ő megveszi úgy, hogy segítek neki választani és besegítek az építésbe is, mert nekem vannak szerszámaim. Szal eredetileg úgy indult a dolog, hogy terepezett velem és rájött, hogy a bringája egy halom kaka, így átépíti. Mi meg mivel hó végén szülinapja lesz gondoltuk besegítünk pár alkatrésszel.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#114478) rétisün válasza chubby2o6 (#114474) üzenetére


rétisün
veterán

amelyik éppen kéznél van, sony, lg, nem tudom hány amperos.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#114479) chubby2o6 válasza jjeahh (#114477) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Jaa, így már értem. Akkor is rendes tőletek, és sok sikert az építéshez. Ha kész, azért egy-két fotót majd kérünk. :)

(#114478) rétisün Köszi neked is, úgy látszik, kicsit túlspiláztam ezt a dolgot :D

(#114480) papelado válasza pc360 (#114455) üzenetére


papelado
aktív tag

Miért lenne lusta disznó ha nem érdekli a ráerőszakolt sport.Attól még lehet napi 7 órát hegedűlni fog...
"A szülők felelőssége mozgásra bírni a gyereket, vagy így, vagy úgy. "
Szerintem a szülők felelősége ,hogy támogassák a gyermeket abban amit élvezettel csinál...
Mi ez az erőszakosság ?Rákényszeríteni?El kell és lehet is mondni a mozgás jó.De rákényszeríteni így vagy úgy...
Ez olyan a mint amikor a 2 éves kislányok full rúzsban mimniszoknáyban heti 3 verenyre vannak rákényszerítve mert mami szerint ettől lesz sikeres..

De ez nagyon nem a topik témája .Mindenkit megkérek pm ben folytasssuk!

Drágaszágom....

(#114481) Hasaggymeg válasza Redneck (#114459) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ne idegeskedj (csak.most olvastam elkeseredett írásod) inkább figyelj,tanulj és meglátod te magad jobban el fogod tudni hárítani ezeket a bosszantó hibákat,mint egy szervizes aki pár óráig látja bringádat és soha ne használja.Nagy baja nem lehet,hisz új,és a káemcé shimano inkompatibilitás is a butaság,nekem több is tökéletesen működött/működik,sőt úgy vettem bringámat is gyárilag,slx sor+kmc 10sl.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#114482) gabro0 válasza ivana (#114472) üzenetére


gabro0
őstag

A golyókat, amiket látsz kosárban vannak. Ezek futnak az agy külső felében hajtásoldalon. Fixen ott vannak, egyelőre leszedni sem tudtam, de elhatároztam cserélem a csapágygolyókat. Itt-ott hiányos is a golyókészlet pl. a pedálban. Elvégre jó 50 éve nem látott szervízt a bicaj :)

Kösz a tippeket, megfürdetem majd zsírban. BTW Csepel Touringról van szó, pont ilyen [link]

[ Szerkesztve ]

(#114483) pc360 válasza papelado (#114480) üzenetére


pc360
addikt

A hippi felfogáson túl helyezkedik el a fizikai sík a konkrét élettannal. A jó szülő fogalmába nyilván nem tartozik bele a a versenyre kényszerített kislányosok köre. Kár ilyen túlzásokkal példálozni. Semmilyen szinten nem jó jelenség, ha hízik a gyerek. Rossz táplálkozásra, és lelki gondokra utal, és igenis kell valamit kezdeni a dologgal. A napi 7 óra hegedülés sem kifogás, inkább egyéb problémát jelezhet. Azt hiszem, egyszer már kifejtettem a lényeget: a sikeresség nem váltja ki az egészséget, a felelős szülő meg ennek tudatában van.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#114484) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

Na, megrendeltem, ez lett a befutó:[link]
Remélem, tényleg bírja a vizet, mert a mostani elemes Bikefun a legkisebb esőtől is beázik, olyankor random bekapcsol, és kikapcsolni is csak nehezen hagyja magát, van, hogy csak az elem ki-be segít.

(#114485) Mezga Aladár válasza pc360 (#114483) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Elnézést a belevau-ért. Hány gyermeket nevelsz, neveltél?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#114486) pc360 válasza Mezga Aladár (#114485) üzenetére


pc360
addikt

De mi a belevau tárgya? Nem olvastam ellenvetést, így nem tudom, mennyiben releváns a nevelt gyermekeim száma. Az egészséges életre való neveléshez való hozzáállást próbáltam magyarázni, ami nyilván nehézségekbe ütközhet a konkrét eseteknél. Ezért hozzáállás, és nem utasítás, vagy tudom is én micsoda. De továbbra is szülő felelősségről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#114487) jjeahh válasza chubby2o6 (#114484) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Tyű nem semmi az ára :D . Én nem szeretem az akksis lámpát, mert ha lemerül hosszú úton nem tudok vele mit kezdeni, az elemesben viszont elég egy gombelemet cserélni. Mondjuk ha nem mész vele 100+km-t, akkor nem hiszem, hogy ez problémát okoz majd. Amúgy a Bikefun cuccokkal nekem sincs jó tapasztalatom, egy pedál hamar tönkrement, egy markolatom szintén. A legolcsóbb kínai gombelemes szilikon villogók nekem sosem áztak be, ha meg mégis tönkremennének valaha, hát $0.75-be kerültek... :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#114488) Mezga Aladár válasza pc360 (#114486) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nyilvánvalóan ha van sk gyermek akkor a vélemény többet ér. Ha nincs akkor csak egy hagymázas elképzelés :D amit a kis gengszterek úgyis felülírnak. :P

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#114489) pc360 válasza Mezga Aladár (#114488) üzenetére


pc360
addikt

De mit írtam rosszul, mi az ellenvetés? Mert még mindig nem olvastam tőled ilyet, így viszont nem értem a megkérdőjelezést, ha nincs másik oldala a dolognak. Tisztában vagyok vele, hogy a gyakorlat nem egyszerű, de az irányvonal viszont egyértelmű. Nem az a szülő dolga, hogy mindenben hagyja a gyermeket kiteljesedni, ha ez mondjuk az egészsége kárára megy. Van egy vonal, amit mindenképp tartani kell. Ha viszont ennyire megszűnt a befolyás, úgy már komolyabb problémáról van szó.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#114490) Mezga Aladár válasza pc360 (#114489) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nincs ellenvélemény csak kíváncsi voltam a gyermeknevelési véleményed az valódi tapasztalat vagy csak egy elképzelés.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#114491) pc360 válasza Mezga Aladár (#114490) üzenetére


pc360
addikt

Nem a gyakorlatról beszéltem, így teljesen lényegtelen. :R

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#114492) Redneck válasza Hasaggymeg (#114481) üzenetére


Redneck
veterán

Az a baj hogy még garanciális, illetve hogy nincs szerszámom, sem tudásom hozzá. :U Persze idővel ez változik majd. A hátsó kazetta meghúzás egyébként mire volt jó? Annak nem lehet köze ehhez a kevésbé folyamatos tekerési érzethez?

Más:
Tudtok ajánlani valami használható első lámpát 10k körül? Kolléganőmnek kéne jövő hónapban egy éjszakai túrára kivilágítatlan kerékpárúton. Jelenleg dinamós első lámpája van, mellé szeretne még egyet.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#114493) robee19


robee19
tag

Kezdem megérteni miért nyúltam nagyon mellé a RR ST100-al.
Úgy éreztem itt az alföldön nincs szükségem tárcsafékre, viszont most szembesülök vele, hogy nem találok kazettás aggyal rendelkező lefűzött kereket 27.5-ös méretben, ami felnifékes lenne, ha esetleg szeretném idővel a komplett hajtást lecserélni.
Amiket találtam az mind tárcsafékes. :(((

(#114494) Zola007


Zola007
veterán

kérnék ajánlást jó minőségű küllőkulcsra

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#114495) pc360 válasza Redneck (#114492) üzenetére


pc360
addikt

Infini I-273P Micro Luxo

Bár ez nagykeráron 10-es (talán külföldről rendelve is), de nagyon tudom ajánlani. Ezzel már látni is lehet, sőt, a legerősebb fokozaton vakítani, ha nem megfelelően van beállítva a szög. Vagy bármelyik másik akkus Infini, ami árba jobban belefér. De ez a mini fém cucc a méretéhez képest brutál fényerővel nekem a legszimpatikusabb ilyesmi felhasználásra. Full fekete erdőn átmentem már vele.

Egy gumis és egy tépőzáras rögzítés is jár hozzá, én az utóbbival tudtam úgy felszerelni, hogy a középpontban, a kormányszár alól világítson, így egyáltalán nem zavaró, és nem könnyen leverhető. A dőlésszöge menet közben állítható. Hátránya lehet, ha a komolyabb igényeket nézzük, hogy nem optikás, csak egyszerű kör alakban szór.

Zola007: Sima Icetoolz. Nem nagyipari cucc, de ezzel eddig mindent megoldottam.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#114496) ivana válasza gabro0 (#114482) üzenetére


ivana
Ármester

A kontra mindkét oldalán golyós kosárban vannak a golyók + 10db simán a tengely kónuszánál. (Egy kontrát álmomban is rendbe rakok 10+ kontrás bringám van). Ha bármelyik kosárból is kiesik akár egy darab golyó akkor azt cseréld. Ha más nem törölgesd el valami szemétbe való ronggyal, szép tiszta lesz és nem használsz oldószert ami büdös.

(#114497) Hasaggymeg válasza Redneck (#114492) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezt a kazetta meghúzást nem tudom értelmezni. :F ...a kazetta rögzítése az agyra (ettől talán kotyoghat az egész sor,de a hajtás az folyamatos kell legyen),másik maga a kazetta hézagolásának változtatása,kónuszának húzása,amitől szintén nem működhet szaggatottan a hajtás. :F Mindegy,vidd vissza ahányszor csak kell,garanciális így finomhangolják csak amennyit szükséges. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#114498) 6030D válasza Redneck (#114492) üzenetére


6030D
Ármester

[link]
Én mondjuk tőle rendeltem, de most dupla áron van. Két hét alatt ideért. Ha ilyet venne, arra figyeljen, hogy van 200 és 400 Lumenes is, kb azonos áron.

szkink, minden lámpagondunk megoldódott, így köszönöm a felajánlást, nem lesz szükség a kölcsönlámpára! :R

robee19: ha valamit cserélni kell rajta, akkor bármit összefűznek bármivel. De szerintem egy alap decás bringán ne akarj hajtást fejleszteni. Használd és tartsd karban amíg megy, aztán majd cseréld egy komplett bringára.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#114499) Zola007 válasza pc360 (#114495) üzenetére


Zola007
veterán

nincs belőle nekik abban a méretben és van egy 3.3-asom belőle, de nem vagyok tőle hasra esve
olyat keresnék mint a képen a bal szélső / diamond

tehát ilyesmit:

▬▬▬▬▬▬▬▬
apropó
EBIKE kiküldi a csomagot, ha valami hiányzik?
Rendeltem pár dolgot, de a 2 gumira azt írták, hogy augusztus 3. vagy utána érkezik
A többi cucc készleten van és kellene is, nem akarok a 2 gumi miatt várni rá 2 hetet

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#114500) gabro0 válasza ivana (#114496) üzenetére


gabro0
őstag

Ahogy írod :K Azt hiszem a kónusznál is csak 9 volt és a pedál külső felén is, mindkét oldalt. Látszott hogy oda kell még 1-1.
Nem leszek rest, megtakarítom rendesen. Aztán beszámoló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.