Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114801) bringasisti válasza Hasaggymeg (#114794) üzenetére


bringasisti
őstag

Átlagos felhasználó aki hord sisakot

BENEFON DELTA--------N8

(#114802) ShiTmano válasza Napfénysüti (#114796) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

K. jól néz ki ez a szín! Egyik kedvencem. Canyon tud valamit.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#114803) jjeahh válasza Napfénysüti (#114796) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez tényleg szexi, a fehér bandázs nem koszolódik könnyen?

Hasaggymeg: Én úgy érzem a 30km/h terepen lejtőn pont az a határ ami alatt óvatos montisnak számít az ember, fölötte meg csapatósnak :D . Amúgy a haverom jó példa arra, hogy csigatempóban is lehet nagyot esni, ő mindíg olyankor perecel amikor alig haladunk és könnyű a terep. De akkorákat, hogy egy DH-s fazon is megirigyelné :DDD .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#114804) DUB Inc. válasza Napfénysüti (#114796) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Nagyon szép, balesetmenteset vele!

(#114805) lsebestyen válasza Napfénysüti (#114796) üzenetére


lsebestyen
addikt

Fú ez a szín :Y elfogadnám! :C

(#114806) Napfénysüti válasza jjeahh (#114803) üzenetére

De, már most foltos aztán jó ha 1km-t mentem. :DDD
Asszony már nyaggat hogy vegyek majd rá kék LizardSkins bandázst. :)

Köszi srácok, asszem sokáig marad ez a gép. :R

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#114807) Vanir válasza nubreed (#114773) üzenetére


Vanir
veterán

Miert riasztana el barkit a sisak? Ekkora marhasagot komolyan mondom nem hallottam meg a temaban.

pc360: Atlagos bringazasnal basztak el engem a zold lampan, par het fejfajast meg fejtotol ful szeleig lehorzsolt fejbort megsporolt volna, ha akkor van rajtam sisak. Azota mindig van.

Egy dolog, hogy ki hogyan jatszik az epsegevel, de a tobbi embert ne batoritsatok mar a baromsagra!

[ Szerkesztve ]

(#114808) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#114796) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez igen! :C ...sok-sok kilométert kívánok vele.A bandázst meg hagynám,ráér cserélni ha már nagyok piszkos.

jjeahh...akkor a haverod sem átlagos bringás,mert bár lassan megy,úgy tud esni mint egy déhás. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#114809) 6030D válasza Napfénysüti (#114796) üzenetére


6030D
Ármester

Szép, de nekem nagyon elüt ez a fehér bandázs. Vagy feketét, vagy kéket (csak nehéz, hogy ugyanolyan kék legyen, mint a váz), vagy olyan feketét, amiben van valami kék minta (talán pont a Lizzard Skinnek van olyan, hogy a felirat színes?) tennék rá. Van itt a környéken egy E92-es BMW ilyen színben, meg kellene venned hozzá. :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#114810) parkr válasza 6030D (#114809) üzenetére


parkr
őstag

nekem is szúrja a szemem, talán fehér nyereggel jobb lenne.

Pro-nak van olyan hogy színes szélű fekete, az is jó lehet.

(#114811) deny330 válasza Hasaggymeg (#114761) üzenetére


deny330
aktív tag

És még bátyáim, meg páran a rokonságból is. :D

(#114807) Vanir Szerintem ha az ember olyan sisakot vesz fel amiben jól érzi magát mert tetszik neki, akkor kisebb eséllyel gondol arra, hogy lerakja. Én pl gyűlölöm a régi sisakomat, ezer éves ütött kopott piros színű. Általában rácsatolom a táskám hátuljára addig amíg ki nem érek csapatósabb terepre, mert mutatkozni nem szeretek benne. Itt ami pedig nagyobb településnek számít a környéken, az a kőkemény ~9.000 lakossal rendelkező "város" ahol én is lakom, ide nem érzem szükségét. Innen bő 20km-el arrébb van Veszprém, ott azért forgalmasabb persze.

[ Szerkesztve ]

(#114812) Toobee válasza Napfénysüti (#114796) üzenetére


Toobee
veterán

Gyönyörű!

Mas: talán most eljutok a Dunakanyar túrára. Weboldalon 20 eur költség szerepel. Múltkor mintha ingyenes lett volna.

https://barbieripnk.hu/

(#114813) truefx válasza nubreed (#114775) üzenetére


truefx
aktív tag

Megérdemelték a Darwin díjat. Tudnátok milyen butaság amit írtatok...

Napfénysüti: citromsárga Lizardskin :)

[ Szerkesztve ]

(#114814) zoli03


zoli03
őstag

Nem lehetne abbahagyni ezt a sisaktémát? Kb minden héten előjön, már unalmas. Aki akar vesz, aki akar nem, mindenki el tudja dönteni, hogy neki megéri-e. Amíg a törvény nem kötelezi, hogy hordjad biciklizés közben, addig senkinek semmi köze hozzá, hogy a másik vesz-e sisakot, vagy nem.

(#114815) pc360 válasza truefx (#114813) üzenetére


pc360
addikt

Végignéznéd legalább a videót, ami linkelésre került? Utána lehet a faszságokat írogatni, de annál 3 fokkal jobb, ha esetleg a témára reagálsz érdemben, ha már a válasz gombhoz nyúltál. A legjobb meg befejezni, mert valóban unalmas. Minden bringás csajszi fénykép alatt is van egy szánalmas alak, aki a sisakot kéri számon. Az ilyet legszívesebben lerúgnám, annyira irritáló. Ne akarj ugyanez a fazon lenni! Elég egy ilyen fasz egy napra 1 topikban.

Vanir: Ez engem hol érdekel? Úgy sérülsz meg, ahogy csak szeretnél.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#114816) Mike96


Mike96
csendes tag

Sziasztok!

A következő két bringát néztem ki magamnak:
Kellys Cliff 10 (ezt 98 ezerért tudnám megvenni)
Btwin Riverside 500 (ez meg 80)

A kérdésem az lenne, hogy a Kellys mennyivel tudhat többet, vagy mennyivel képvisel jobb minőséget. Érdemes-e kifizetni annyi pluszt, meg még ami rámegy (kitámasztó, prizmák...). Cél, hogy végre normális bringával sportolhassak hobbi szinten, elmenni ide oda akár földúton, esetleg még egy Balaton kör is befigyel.

Na meg a tárcsafék. Nem tudom meg merjem-e venni ilyen árkategóriában.

(#114817) ivana válasza jjeahh (#114803) üzenetére


ivana
Ármester

Én is mindig lassan esek (annyira azért nem gyakran, de általában akkor rendesen szét sikerül magam verni kb. 1-2 évente), jég, vizes út etc.
Földútból is van sima 60-as, meg van olyan ösvény is ahol 5-el max. szóval szerintem terepen a sebesség nem mérőszám maximum ha ugyan ott mentek.

Napfénysüti: Szép gép! Érdekesek ezek a modern vázak, de látszik, hogy ez nem túra geo :) Szvsz a bandázs az fekete a többi rövid úton retkes lesz, ehhez a géphez kb. minden megy.

zoli03: +1 a sisak fontos outin vagy montin, legalább annyira mint az SPD és a szemüveg (mondjuk utóbbival problémáim vannak jelenleg, mindig bepárásodnak). A kesztyű is hasznos lenne de azt nem birom elviselni.
Viszont a haverokhoz este ma átgurultam csepellel arra ez kb. annyira értelmes mint gyalog.

(#114818) tacto


tacto
aktív tag

Napfénysüti: en pl. kek bandazst nem tennek ra, mellesleg nem sokkall kevesbe koszolodik, marmint hogy meg is latszik rajta alaposan, mint a feher (tapasztalat, legalabbis sajat), de leginkabb esztetika miatt szvsz. tul sok vagy mi :)

Sisaktema: a linkelt videoban az amwayes elöado kitünö vallasalapito is lenne a ledaralt statisztikakkal es a vicces extrem peldak (babasisak, gyalogos sisak, soförsisak), na meg a paridezetes " felelemkultura" (ami persze letezö problema) idetestalt laza standupjaval. Mellesleg, ha mar, Budapest pl.nagyon nem Koppenhaga, de a hegyi terep sem az, meg a hetvegi kirandulas stb. sem. A lazacsavok szajkarateja miatt is, ez a tema sajnos idevalo szerintem, minden egyes alkalommal t :(((

[ Szerkesztve ]

(#114819) 6030D válasza ivana (#114817) üzenetére


6030D
Ármester

Párásodás ellen én télre Uvex munkavédelmit fogok venni. Van rajtuk valami bevonat, ami miatt nem párásodik, ráadásul olcsó. Van vékony "sportstyle" kinézet is.
Talán jjeahh írta, hogy a Bollé-ja is ilyen.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#114820) jjeahh válasza ivana (#114817) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, vannak szemüvegek, amik valami bevonatnak hála nem párásodnak egyáltalán, az enyém is ilyen, bár fura, hogy a weboldalukon egy szavat nem írnak róla, lehet, hogy a munkavédelmis szemüvegeknél ez ilyen alap ficsőr? :F . Nem hinném, de ki tudja.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#114821) kacsyx válasza tacto (#114818) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Az amweyes meg hasonló MLM-es szektásoktól mentsem meg az Isten... Lakótársam nyomta anno ezt az ipart, egyszer el is vitt, hátha, de ezek közül egyik se volt épelméjű. Bár nem tudom mit vártak, meggyőznek egy youtube videóval valami csendes-óceáni turistaparadicsomról meg azzal, hogy lakótársam többször is tőlem kért kölcsön az albérletét fizetni? Ezeknél már csak Szabó Péter rosszabb.

A sisak témához annyit, hogy nem kötelező valóban. A világítás viszont kötelező, mégse használja itt Pécsett a kerékpározók többsége. Tegnap este is arányaiban 5-ből 1-nek volt legalább hátul valami lámpája és képesek így tekerni 4 sávos utakon, meg előbukkanni a bokros részekről a bicikliútra. Pedig ez kötelező...

(#114822) pc360 válasza kacsyx (#114821) üzenetére


pc360
addikt

De érdekes módon mégse a témához kapcsolódóan fikázzátok. Egyébként ugyanezeket mondja az MK is.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#114823) Hasaggymeg válasza zoli03 (#114814) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ennek nem lesz soha vége...vagyis addig amíg kötelezővé nem teszik,biztos nem.Amúgy az sem véletlen,hogy nem kötelező szinte sehol a világon,egyértelmű,hogy felhasználásfüggő a létjogosultsága.Teljesítménybringázáshoz,erős gépkocsiforgalomba részvételhez és kisgyerekeknek mindenképp fontosnak tartom.A gyalogláshoz én viszont nem hasonlítanám a kerékpározást,mert felnőtt,józan,ereje teljében lévő ember szinte soha nem esik el gyalog a száraz úton úgy,hogy feje sérüljön,ami kerékpárral,ahol gyakran vállad az ami elsők között ér földet,már nem annyira biztos.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#114824) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#114823) üzenetére


ZolkoW
őstag

én konkrétan kimoderálnám,aki a sisak ELLEN lázít... attól még szíve joga nem használni. szerencsére versenyeken kötelező. és kötelező lenne kresz szerint is, 40 km/h fölött ;)
Azt aláírom,hogy statisztika szerint fontosabb a kesztyű és a szemüveg,mint védőfelszerelés, ezen nemviseléséből sokkal gyakrabban van gond.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#114825) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#114824) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A véleménynyilvánítás szabad.Az idők és vele együtt a szemlélet változik,majd meglátjuk mi lesz a sisakból is.Valamikor még ilyen is volt (Tour de France!),mert úgy gondolták jótékonyan tágítja a hörgőket. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#114826) Napfénysüti válasza 6030D (#114809) üzenetére

Szerintem nem néz ki rosszul ez a fehér bandázs de rohadt kényes. Az biztos hogy majd cserélve lesz. Kékre gondoltam, a Focuson is ilyen volt és az nem koszolódott vészen. :N

Més que un club!

(#114827) 5381 válasza zoli03 (#114814) üzenetére


5381
aktív tag

Egyet értek veled. DE! Ha a használatáért szónokol valaki, annak az írásán túl lehet siklani, de aki használata ellene kampányol, az mások fejét sodorja veszélybe!

[ Szerkesztve ]

(#114828) nubreed válasza 5381 (#114827) üzenetére


nubreed
veterán

Szerintem senki nem kampányol ELLENE. Ez egy fórum, ami jobb esetben azért van, hogy leírja a véleményét mindenki egy adott dologról. Vannak pro és kontra érvek, ennyi. Mindenki felnőtt ember, el tudja dönteni, hogy megéri e neki venni és használni egy sisakot vagy sem. Ha ezt nem tudja edönteni egymaga, akkor ott bajok vannak, de az meg már más lapra tartozik. Én ezennel befejeztem ezt a témát, mert látom sokak tyúkszemére ráléptem.

Más, nincs itt valaki Isaszeg-Gödöllő környékéről? Vagy nem tudjátok van valami erdei/terep út, amin Isaszegről át lehet menni Gödöllőre? Tehát az országutat nem volna jó most.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#114829) StLui válasza nubreed (#114828) üzenetére


StLui
veterán

Mindenki felnőtt ember,
Nem feltétlenül, ide regisztrálhatnak, és meg is teszik még a 10-14 évesek is.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#114830) bringasisti válasza Hasaggymeg (#114825) üzenetére


bringasisti
őstag

Most is tágítja valaki a görgöit csak más eszközt használva.

BENEFON DELTA--------N8

(#114831) truefx válasza pc360 (#114815) üzenetére


truefx
aktív tag

Nemreg esett meg egy tapasztalt sporttarssal, hogy kicsuszott egy artatlan helyzetben. Fel fejet ossze kellett varrni. Ha nincs sisak, akkor valszeg nem kell varrni se, csak kivinni a temetobe. Ugyhogy erzekeny vagyok most a temara. Biciklis lany fotora nem emlekszem, hogy reagaltam volna, ugyhogy ne faszozzal.

(#114832) Hasaggymeg válasza bringasisti (#114830) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az inhalátor az új Dunhill (vagy Downhill? :DDD )

(#114831) truefx ...pedig a biciklis lányokra igazán emlékezhetnél! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#114833) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#114825) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ok, meg nem is erőltetném én sem a témát, már csak azért sem, mert úgy látom, ez inkább vallási kérdés, szerintem senki nem győzött meg még senkit, akkor meg mi értelme "vitatkozni".
A kimoderálás túlzás abból a szempontból, amit írsz, és ilyen módon én sem értek egyet vele, csak jobb nem jutott eszembe :) 20 éve a biztonsági öv is ciki volt, vagy legalábbis volt egy réteg, aki úgy érezte..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#114834) pc360 válasza ZolkoW (#114833) üzenetére


pc360
addikt

Elmondom, nekem milyen kérdés: sisakban én nem látok és nem hallok úgy, mint egyébként. A széljzaj kifejezettem zavar, és nem éreztem magam biztonságban. Mondhatjátok, hogy ki hogy zúzta le a fejét, nem igazán tud meghatni. De nekem ne akarja senki megmondani, hogy mit veszek fel, és mit nem. És nem, nem fogok mást típusokat próbálgatni, majd csak akkor, ha sapka méretben és kényelemben tudják a dolgot abszolválni, és nem egy idióta gombát kell a fejemre rakni, mint valami retard. A biztonsági övvel való példálozást meg hagyjuk, mert egy masszív textílcsík semmiben sem korlátoz.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#114835) Hasaggymeg válasza pc360 (#114834) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Amúgy az avatarod egy Portugál Gálya? :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#114836) FIREBLADE78 válasza Napfénysüti (#114796) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Hány kg? 7-8?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#114837) 6030D


6030D
Ármester

Hétvégén mindenkinek annyi km-t kell tekernie, amennyi karaktert hozzászólt a sisak témához! :P

Érdekes ez a hosszú ujjú otthonka. :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#114838) nubreed válasza 6030D (#114837) üzenetére


nubreed
veterán

1 karakter = 1 Km? :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#114839) pc360 válasza Hasaggymeg (#114835) üzenetére


pc360
addikt

Pontosan. Annyira retkes mód undorítóak az alap avatarok (kivéve a holló, de azt már sok évig használtam az előző nickemmel), hogy kénytelen voltam kimaxolni ezt a faktort.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#114840) 6030D válasza nubreed (#114838) üzenetére


6030D
Ármester

:K

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#114841) nubreed válasza 6030D (#114840) üzenetére


nubreed
veterán

Hát akkor az szép kis túra lesz. :D

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#114842) 6030D válasza nubreed (#114841) üzenetére


6030D
Ármester

Legközelebb mindenki megtanulja, hogy nem kell feleslegesen pofozni a sz@rt! ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#114843) Napfénysüti válasza FIREBLADE78 (#114836) üzenetére

Gyári adat azt hiszem olyan 7,5 kg pedál meg egyebek nélkül.

Més que un club!

(#114844) BurgBurg válasza Napfénysüti (#114796) üzenetére


BurgBurg
tag

Gyönyörű masinéria!!!! Merre tekersz? Élőben szívesen megnézném. A vázon belüli bovdenvezetés nagyon állat rajta.

(#114845) BurgBurg válasza Napfénysüti (#114769) üzenetére


BurgBurg
tag

Nekem is tárcsás, soha nem térnék vissza a hagyományos patkóhoz.

(#114846) Szakbarbár válasza ivana (#114817) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Szemüveg párásodás ellen próbáld ki, hogy bekened borotvahabbal, majd puha ronggyal szárazra törlöd. Én a fürdőszoba tükröt szoktam télen ezzel a módszerrel páramentesíteni.

Más:
Nem tudjátok, hogy a 10-es főúton Üröm és Solymár/Pilisvörösvár/Piliscsaba között terveznek-e valaha kerékpárutat vagy egyáltalán valami alternatívát a közlekedésre? Sajnos a 10-es útnak nincs alternatívája és néha arra kellene mennem de borzasztó arrafelé a forgalom. Dobogókő egy lehetséges kerülő, de kicsit sok benne a szint.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#114847) tacto válasza pc360 (#114834) üzenetére


tacto
aktív tag

Te nyomtad a feketeoves agressziv szajkaratet, amugy meg azt nem hordasz, amit akarsz. Tudom, nem epp engem szolitottal meg, de altalnossagban megis, engem is. (Es nem, nem irtam a csajos fotohoz a fejvedo hianyat :O )

(#114848) varsam


varsam
őstag

Csak hogy legyen szó tekerésről is, reggel kimentem munka előtt egy kis karikára a már-már szokásos helyen. Így jobban indul a munka is, nagyon jól esett.



Pár hete fent van az új markolatom is, nagyon tetszik:
Ali link
Jó vastag és viszonylag puha is, a nagy kezeimhez kényelmes nagyon. Tapad rendesen, kesztyűben és anélkül is, szóval tudom ajánlani, aki egy vastagabb típusú szilikon/szivacs markolatot keres.

(#114849) jjeahh válasza varsam (#114848) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hány km/szint egy ilyen kör arrafele?
Ilyen markolatból vajon létezik vékonyabb? Anno én is vettem volt egy olcsóbb ebayes verziót, de az nem volt annyira puha és csúszott nagyon. Meg túl vastag volt, a kis kezemmel alig értem át.
szerk: ahogy elnézem az összes ilyen vastag... :B . Ha már másolják a kínaiak a szilikonmarcsákat, csinálhatnának több verziót is, mint az ESI.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#114850) Because válasza varsam (#114848) üzenetére


Because
őstag

kár hogy nincs LIKE opció :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.