Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) Bandus99 válasza tatabánya (#10450) üzenetére


Bandus99
őstag

hm kressz oran oktatjak hogyan kell kerekparost elozni?

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#10452) Toomy válasza Szakbarbár (#10428) üzenetére


Toomy
senior tag

Az a MERIDA váz ha jó akkor nagyon meg leszel vele elégedve. A lényeg, hogy azért tüzetesen át kell vizsgálni, nincs e valahol repedés rajta. :K

(#10453) tatabánya válasza Bandus99 (#10451) üzenetére


tatabánya
senior tag

bicos, gyalogos mellett is egy autó szélességnyi távolság.. ha vizsgán nem így csinálod nincs jogsid... ha van akkor áucs

(#10454) Solad válasza tatabánya (#10450) üzenetére


Solad
őstag

Roppant egyszerűen szoktam megoldani ha autó jön szembe és mögöttem is: nem az út szélén megyek hanem 30-40 centivel beljebb, így esélyt sem adok neki hogy kicentizve megpróbáljon elmenni. A duda hangját meg szeretem ;]

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#10455) Xantomas válasza madmike (#10416) üzenetére


Xantomas
őstag

Úgy tudom ismerősöm lótifuti bringája.

Kijöttek a bunkók a Morisonsból, nem kaptak pin..., nagyon erősek voltak, és míg taxira vártak, meggyepálták. Elrepedt a váz is, tönkrevágták a lakatot (telenyomták ragasztóval, meg apró vasdarabokkal), inkább otthagyta, ahhoz, hogy elvigye erővágó kell.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#10456) planbmokus válasza fpeter07 (#10443) üzenetére


planbmokus
senior tag

Délután 4-kor lesz, az Óváros téren.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#10457) kk831228 válasza planbmokus (#10432) üzenetére


kk831228
addikt

Üdv!!

Nézegetem én is a bicókat ,és az lenne a kérdésem hogy használ-e valaki alacsony emberke mint én (164cm) 29-er montit itt a fórumon?? Kíváncsi lennék hogy mennyire jó választás 29er ilyen magasághoz vagy egyáltalán nem ajánlott... :U :F

Üdv!!

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#10458) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok!

Errol a hirdetesrol mi a velemenyetek? (Nem az en hirdetesem)

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#10459) anaqer válasza Bandus99 (#10458) üzenetére


anaqer
veterán

Bottal sem szabad hozzányúlni, a szokásos teszkó gagyibájk.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#10460) M_o_g_y_i válasza Bandus99 (#10458) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

"Áron alul" ??? WTF???? :Y
Mi lenne, ha még drágán is adná! :U :W

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#10461) -=RelakS=- válasza anaqer (#10459) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

hátsó villán nagyon vicces a sárvédő és csomagtartó rögzítő fül :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10462) Muton válasza Bandus99 (#10458) üzenetére


Muton
addikt

áron alul... lol :DDD
egy ilyen bicajnál ha még ő fizetne sem lenne áron alul...

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#10463) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Mitől függ hogy leesik e elől a lánc durva terepen vagy nem? Két ismerősöm bringáján elől sima alap Acera első váltó van, hátul 8 sebesség, merevvázasokról van szó. Állandóan ledobja a láncot terepen. Nekem valami full alap Sram 5.0 első váltóm van, ráadásul egyforgáspontos fullyról van szó, ahol folyamatosan változik a lánc feszessége, mégsem dobja le.

(#10464) D.Orion válasza HollyBoni (#10463) üzenetére


D.Orion
veterán

Valószínűleg annyira laza lehet a lánc ill. a hátsó váltó feszítője, hogy így ledobhatja a láncot elől. Érdemes lehet ellenőrizni ezen kívűl még az első váltó pozícióját is. Gondolom egyik gép sem igazi terepre termett, csak az ismerőseid szeretnek vadulni vele. :) Olcsó megoldás lehet egy megfelelő láncfeszítő beszerzése.

(#10465) madmike válasza Xantomas (#10455) üzenetére


madmike
őstag

csodálatos :W
Lehet zarándokhely lesz belőle :)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#10466) HollyBoni válasza D.Orion (#10464) üzenetére


HollyBoni
veterán

Első váltó jól van belőve, de szerintem is a hátsó váltó lesz a ludas. :R Nem valami erős bennük a rugó, nekem hátul Sram X9 van, az brutálisan feszíti.

(#10467) fpeter07


fpeter07
veterán

Megvolt a tekenyei bringaverseny. Úgy alakult, hogy különszámban indultam: kb. 4 km kerékpár és 10 km futás sétával elegyítve. Fasza köves volt a verseny elején a talaj, meg is lett az eredménye... Vissza is fordulhattam volna, de ha már eddig eljöttem, nem szállok ki 20 perc után.

Tanulság, XCO-n kell részt venni legközelebb.

(#10468) dqdb válasza superecneB (#10447) üzenetére


dqdb
nagyúr

Specialized Rib Cage, de megkérik az árát. Nekem valami nagyon hasonló kivitelű noname műanyag van, 5/7 dl-es kulacs még nem esett ki belőle terepen, miközben kézzel nulla erőkifejtés kivenni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10469) SOAD19 válasza kk831228 (#10457) üzenetére


SOAD19
addikt

Én maradnék a 26-osnál a helyedben. Nyár elején vettem egy 28-as kerekekkel felszerelt cross bicajt, és első próbánál eléggé meglepődtem. Nehézkesen ment a tekerés, úgy érzem, hogy nagyobb kerekekkel ellátott bicajok tekeréséhez nagyobb erőnlét kell. Rémlik is, hogy kisebb emberkéknek nem biztos, hogy jó választás a 29er-es bicajok. Én se érzem, hogy lényegesen tempósabb lenne a tekerés a cross bringámmal a montihoz képest, bár az is benne van, hogy sokkal nagyobb különbséget vártam a két kategória között.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#10470) ludsimon


ludsimon
veterán

hahaha :D Elég idegesítő lehet, hogy ő nyugodtan teker és beszélget a többi meg már foson van. XD

undefined

(#10471) Toomy


Toomy
senior tag

Hogy egy ilyen outit miért nem találok a közelemben? :O

(#10472) hoffman_ válasza Toomy (#10471) üzenetére


hoffman_
nagyúr

egy nagyon jó vétel esetén nem éri meg azt a fél napos oda-vissza utat, meg útiköltséget? én valószínűleg lebumliznék érte bárhová :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10473) ludsimon válasza Toomy (#10471) üzenetére


ludsimon
veterán

hulladék tiagra/sora fékváltókar, meg szar fos kitudjamennyikm-t használt kerékszettel max 130-150 ezret ér. még jó hogy nem vetted meg. Jó dolog leírni, hogy 200 ezerért vette a vázat meg a mittudoménmit, csak épp mikor kihozta a boltból esett az ára 100 ezret. Új eladhatatlan új árban. Az a hajtómű meg valami turkált fos ami rajta van.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#10474) rétisün válasza Toomy (#10471) üzenetére


rétisün
veterán

C12 karbon váz, itthon is forgalmazzák, teszt.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10475) Toomy válasza ludsimon (#10473) üzenetére


Toomy
senior tag

Akkor te nem olvastad el a hirdetést!
Idézem: "Shimano ultegra minden, kivétel a féktestek, az dura ace. "
És szerintem a hajtómű is ultegra csak kicsit régebbi modell. ;)
Tudsz ám fikázni. De előbb olvasnád el figyelmesen a hirdetést. :K

Amit a Süni linkelt tesztet az alapján elég jó a váz. Én kibékülnék vele.
Lehet hogy inkább magamnak fogok egyet építeni. Már régóta nézegetem a bringákat és a vázakat.

[ Szerkesztve ]

(#10476) ludsimon válasza Toomy (#10475) üzenetére


ludsimon
veterán

Olvasd el végig a hirdetést!
" A fékváltókart és a kerékszettet használtan vettem"

Genya egy eladó, érdeklődést sem érdemel!

Nem szabad itthon venni vázat!
Alibaba, villával együtt full carbon váz: 80-90k. Ha vámolnak 130k-ba kijön egy fél milliós váz villával.
4 ismerősöm van akik kínai vázat, 1 ismim aki kerékszettet használnak és több ezer versenykilométer felett vannak és azzal is edzenek.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#10477) Toomy válasza hoffman_ (#10472) üzenetére


Toomy
senior tag

Ha le is mennék érte, vissza tuti lábon jönnék. :K

(#10478) rétisün válasza Toomy (#10475) üzenetére


rétisün
veterán

tavaly, amikor nem tudtam, cserélik-e a vázat, vagy új után kell néznem, én is néztem a C12-t, de aztán szerencsére győzött a garancia :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10479) Valkűr


Valkűr
őstag

Szeged Critical Mass...A rendezői brigád.. :)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#10480) Gyufaaa válasza Toomy (#10471) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ez nagyon szép! Jövőre én is szeretnék valami finomságot kifogni. :) Cseréled a Merida-t?

(#10481) Toomy válasza Gyufaaa (#10480) üzenetére


Toomy
senior tag

10 éves már az a konstrukció. Kéne valami jobb alám amivel még gyorsulhatok és a sprinteken is előrébb végezhetek. Mert az erő megvan hozzá, de a technika már igen elavult alattam.

(#10482) Tomi_Sci válasza ludsimon (#10476) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Végre valaki aki nem kezdi rögtön a Chinarello hypeot :R Bizony, csak utána kell járni, és nagyon jó és olcsó vázszetteket lehet kapni kínából. Persze ehhez az kell, hogy rengeteget olvasson utána az ember, mert csak olyat modellt szabad venni ami évek óta a piacon van, és nem voltak vele integritási problémák. Továbbá minden batch-ben javítják az előző hibáit, tehát egy 4-5 éve árult modell szinte problémamentes. Amire figyelni kell azok a kiegészítők. Ugye csak a váz mold-okra sikerült lecsapni a kis kínaiaknak, a kormányokat saját mold-dal csinálják, ééés hát azokkal vannak gondok.
Ami a legjobban tetszik bennük (az ára után) az a felületkezelés. Semmi felirat, semmi festék, csak a lakkozott karbon. Egyszerűen gyönyörű. Nekem is egy Dengfu lesz a következő vázam, de úgy érzem a Bianchi még sokáig jó társ lesz, egyelőre én vagyok a limitáló faktor.

Szerk.: Még amit hozzá kell tenni, igaz, hogy a közvetlen kínai vázak sokkal olcsóbbak mint a c12 által árult kínai vázak, de te mint magánember, sokkal drágábban fogod felszerelni mint a c12. Szóval lehet a végén nem is jársz olyan jól.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#10483) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Országútira miért jobb az SPD?

(#10484) Tomi_Sci : Én a sima, nem beakasztós pedálhoz képest gondoltam. :K

[ Szerkesztve ]

(#10484) Tomi_Sci válasza planbmokus (#10456) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Üdv!
Én léptem oda, csak a nick lemaradt. Élő szóban elég bután hangzik :D

HollyBoni:
Sima SPD? Lehet benne járni, kevésbé kopik, könnyebb belelépni a kétoldalas pedálba.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#10485) planbmokus válasza Tomi_Sci (#10484) üzenetére


planbmokus
senior tag

Oké, megvagy! :D

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#10486) ---Lasali--- válasza Tomi_Sci (#10484) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Én a speedplay pedálokat szeretném kipróbálni, ha lesz valami jó fogás aprón, akkor veszek egyet.. look nekem túl kötöttnek tűnik, nyírja szerintem a bokám meg a térdem.

(#10487) Szakbarbár válasza Toomy (#10481) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

A Merida vázra még holnap rákérdezek, de ha olyan jó vétel lenne, nem lenne kint már egy hete. Fogadjunk, hogy holnap fogják előttem elvinni :DDD :W

A mostani outid hogy fogod árulni? Garázsban tartott, keveset futott megkímélt állapotban? :DDD

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#10488) lorcsi válasza Valkűr (#10479) üzenetére


lorcsi
veterán

Mi is körbementünk, jó volt..
az eleje picit lassan indult be, de utána nagyon szépen tartották az iramot és a rendezők is nagyon jól csinálták a dolgukat
le a kalappal :):R

(#10489) Toomy válasza Szakbarbár (#10487) üzenetére


Toomy
senior tag

Az megmarad edző bringának. :K
Bár az előző tulaj azt mondta, hogy visszavásárolná. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10490) Valkűr válasza lorcsi (#10488) üzenetére


Valkűr
őstag

Köszönjük igyekeztünk.. Jövőre jó lenne egy esti tekerés lámpafénnyel... Volt régebben, nagy buli..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#10491) csabi94 válasza ludsimon (#10444) üzenetére


csabi94
őstag

Piros mez 200 Ft volt, vadi új Domina mez az én méretemben gatyával együtt 300 Ft, és mellesleg a kedvenc mezem, mert szerintem nagyon jól néz ki. Az, hogy a csapatnak ilyen hülye nevet kellett annak idején adni, az más kérdés. :DDD

(#10492) planbmokus válasza kk831228 (#10457) üzenetére


planbmokus
senior tag

Általában 170-175 cm-től szokott kényelmes lenni a 29", hacsak előtte nem hajót hajtottál.
Ha kedveled a hosszú és magas gépeket, akkor futhatsz vele egy kört, sosem lehet tudni.
Egyik csaj ismerősünknek is bejött, aki ~165cm..

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#10493) Solad válasza Toomy (#10481) üzenetére


Solad
őstag

Miben nyilvánul meg az elavult, illetve gyenge technika? Kevésbé hatékony munkavégzés? Több energiát nyelnek el a csapágyak illetve a hajtáslánc elemei, esetleg a váz?

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#10494) ludsimon válasza csabi94 (#10491) üzenetére


ludsimon
veterán

Na, de ez a lényeg, hogy neked tetsszen és ne legyen buzirózsaszín, vagy valami hülye minta ne legyen rajta, a többi nem számít. :) Kényelmes legyen, feszüljön és jól érezd magad benne, ennyi. :)

Nyilván utolérte a divat már ezt a sportot is, de azért a pénz dominál itthon, maradjunk ennyiben. :DDD

Viszont ha már összehasonlítás.
Csapatmezem Elastic-tól van. Hihetetlenül gagyi beütésű és kemény 7-8 ezret fizettem érte, a Lidl-sért meg már nem is emlékszek, talán 1600Ft-ot?

A zipzár, a gumi az ujjnál fodros, tiszta gagyi beütésű. Eladom és csináltatok velük egy olyat mint a Lidl-s, elviszem nekik mintának és csinálják ugyanazt meg, csak a csapat színeiben.

Azért nem csak az ár a fontos, hanem a minőség is, és 7000Ft-ért nem kaptam minőségi munkát, maradjunk annyiban. Én hanyagolnám az Elastic-ot, majd megpróbálom elkérni a csapatmezdesign-t és a GESU-nál megcsináltatni. Na ők a profik gyártás során!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#10495) kk831228 válasza SOAD19 (#10469) üzenetére


kk831228
addikt

Köszönöm a megerősítést!! :R Én is így gondoltam hogy nem túl jó választás nekem a 29er...

(#10492) planbmokus: Köszönöm a választ!! :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#10496) HwAdokVeszek


HwAdokVeszek
aktív tag

Ma indul a BAM :)) :DD :C

Szombaton voltam a Sport Directbe, de nem vettem semmit, inkább rendelek a webshopból, mert ott olcsóbb, és nagyobb is a választék.
Érdekesen vannak árazva a dolgok itt, de arra jó hogy felpróbálja az ember, és akkor már tudja mit és milyen méretet kell rendelni :)

[ Szerkesztve ]

(#10497) hefi_ válasza rétisün (#10474) üzenetére


hefi_
csendes tag

Itt pedig elolvasható mi a véleménye a C12 vázról a hegyi OB bajnoknak :)

(#10498) hefi_


hefi_
csendes tag

Indult egy őszi kerékpár szépségverseny a TestBike Fotón, ahol Ritchey WCS országúti kormányt, meg hasonló értékes nyereményeket kap a legszebb kerékpár fotójának tulajdonosa :)

Nevezzetek ti is!

Bővebb infó itt >>

(#10499) stracker06 válasza hefi_ (#10498) üzenetére


stracker06
aktív tag

Nekem ezzel csak az a gáz, hogy a szépség relatív, megállapítása pedig erősen szubjektív. Ha egy régi bringád van és nem öntöttél bele egy zsák pénzt, hogyan versenyezz a zsír új, modern, kifogástalan állapotú gépekkel? :DD

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#10500) hoffman_ válasza hefi_ (#10498) üzenetére


hoffman_
nagyúr

elég szegényes ez a kiírás. nekem rengeteg képem van a gépről és ride-okról, de egyik sem kifejezetten a bringa szépségét akarja elkapni, hanem a hangulatot. szóval nem tudom, hogy ha indulok egy ilyennel vagy ilyennel, az jó-e például.

az meg a ráadás, hogy az ellenőrző fotót lakásban kell csináljam, mert egy kézzel a folyosóról se tudom kihozni jelen állapotomban :D

#10502:

na igen, ez jogos :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.