Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Ma csak este 6-kor tudtam menni egy pár Km-t, és annyi bogár volt, hogy alig láttam valamit. Soha nem volt napszemüvegem, de most kénytelen leszek azt is venni. Ilyet használ valaki? Vagy esetleg valamilyen ajánlat, hasonló árfekvésben?

(#9602) fidig válasza HollyBoni (#9600) üzenetére


fidig
tag

Nem csak, hogy nem merem, de semmi szerszámom nincs hozzá.
Valakinek vmi ötlet?

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#9603) HollyBoni válasza fidig (#9602) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szétszedés nélkül nem tudod megcsinálni, se megnézni mi a baj. Szervíz.

(#9604) concret_hp


concret_hp
addikt

nos ilyen kormányom van:
1
2
3
4
5
6
7

bringa oldalán ezt írják: RITCHEY Comp Logic O/S (31.8mm)

erre kéne könyöklő. a kérdés az, hogy rá lehet-e tenni rendesen, vagy csak teljesen a közepére, közvetlenül a kormányszár mellé. ugye a fő gond az hogy nem henger alakú a kormány, hanem ilyen aero a hátulja.
ezt a könyöklőt néztem amúgy hozzá.

a bandázst szervízben dzsuvázták össze ennyire, nem is megyek oda többet ;]

előre is thx a helpet :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9605) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Hali!

Defektgátló folyadék, illetve szalag felhasználóktól szeretnék véleményeket, tapasztalatokat olvasni.

Mennyire jók ezek, téli elrakást hogyan viselné mondjuk a folyadék a rá következő szezonban, (mert sajnos téli ruha nélkül nem tekerek be a városba innen) meg még ami eszetekbe jut.

Köszi! :R

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#9606) ---Lasali--- válasza concret_hp (#9604) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ahol lapított aero oda nem tudod feltenni kb egyiket se. Legalábbis én nem tudok olyanról amit fel lehetne rakni, de ha mégis létezik valaki remélem belinkeli. :D
Oda tudod felrakni ahol kerek keresztmetszetű a cső, nem vékonyodik, szóval a bilincs szélességének megfelelő hosszban azonos az átmérő, és megfelel a megadott átmérőknek kb.

(#9607) ---Lasali--- válasza kiskaktusz (#9605) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Folyadék a kis szúrt lukakat megfogja, max elmegy fél bar a gumiból vagy lassú defekt lesz belőle, az üveg vágta hasadásokat nem fogja meg. Vannak jó és vannak rossz tapasztalatok, van akinek 8 tüskét is megfogott úgy hogy fél bar ment le a gumiból, vagy max 1 bar, és hetente kell ráfújni. De van akinek az első tüskénél le engedett és nem tömített.. és hozzánk akarta vágni a biciklit..
Szalag miatt láttam már megrepedt belsőt :DDD becsípte valahogy és elvágta, de ez egyedi eset volt, egyébként egész jól védenek, de vannak kivételek, a legyőzhetetlen tüskék van hogy azon is átmennek. Valamint nem túl könnyű jól berakni a gumiba.

(#9608) kiskaktusz válasza ---Lasali--- (#9607) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Üveg még sosem vágta a gumim, betegesen kerülök minden kis falevelet, egyebet, hogy ne legyen defekt, így az üveget is, de ~6 defektmentes év után most elkapott a defektátok 2.0 és mindenhol tüskékbe akadok, ahol eddig a fent említett évek alatt sosem, vagy csak előtte a defektátok 1.0 időszakában.

Kettőt egyszerre használni, ha nem tévedek nagy baromság, ugye? :D

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#9609) ---Lasali--- válasza kiskaktusz (#9608) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nem baromság, de akkor vegyél még defekt gátlós külső gumit is. :DDD
Az ezekkel csak a baj, hogy a gumi, vagyis a kerék külső részén levő dolgok, azok merítik ki a legjobban a "forgatott tömeg" fogalmát.. szóval a bicikli kevésbé fog menni.. én ezért nem használok ilyeneket, mondjuk én meg a "súlybuzi" fogalmát merítem ki..

[ Szerkesztve ]

(#9610) kiskaktusz válasza ---Lasali--- (#9609) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Beszeretném magam biztosítani, mert az előző átok időszakának a tapasztalatából ilyenkor még a legártatlanabb kavicstól is defektem lesz. :D

A folyadék mennyire bírja a téli pihenésre következő szezont?

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#9611) ---Lasali--- válasza kiskaktusz (#9610) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

(#9612) kiskaktusz válasza ---Lasali--- (#9611) üzenetére


kiskaktusz
addikt

:R

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#9613) concret_hp válasza ---Lasali--- (#9606) üzenetére


concret_hp
addikt

az a baj, hogy középen szerintem túl szűk a hely, ahhoz, hogy hosszan tudjak bekönyökölve menni: össze kell húznom a mellkasom ha olyan közel vannak a kezeim, az meg a tüdőnek nem olyan jó ugye.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9614) ---Lasali--- válasza concret_hp (#9613) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Akkor kormánycsere.

(#9615) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Érdekes cikk, hogy mennyit bír a karbon. [link]

(#9616) Mr.Csizmás válasza DjKoxi (#9601) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

gugli 'munkavedelmi szemuveg" uvex, zekler, stb.

indok

:R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9617) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Sziasztok!

Főúton biciklizésnél sisak és mellény mellett is számolhatok büntire?!
Eddig így toltam ,viszont az út minősége nem a legjobb.
62,5km

...és arra gondoltam ,hogy a 47-es úton ami jó minőségű tenném meg az utat.
[link]

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#9618) ludsimon válasza Daniel Alves (#9617) üzenetére


ludsimon
veterán

még csak tábla sincs kint, nem értem a fosás okát.

undefined

(#9619) Daniel Alves válasza ludsimon (#9618) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Egyik biciklis társamat 1 hete büntették meg... :o

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#9620) cekkk válasza Daniel Alves (#9619) üzenetére


cekkk
veterán

Ha nincs kint tiltótábla, hogy biciklivel nem lehetne használni az utat akkor miért büntették meg? Sisakot csak bizonyos sebesség felett kötelező viselni mellényt meg csak korlátozott látási viszonyok között.

Bár ha a bicikliút helyett az úton ment azon a szakaszon akkor jogos volt a büntetés.

Itt a tiltótábla, szóval nem biztos, hogy ezen az úton te minden hol bicajozhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#9621) DjKoxi válasza Mr.Csizmás (#9616) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszönöm szépen a választ, meg a link-et is :R

(#9622) Mr.Csizmás válasza DjKoxi (#9621) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a megsporolt osszegbol kuldhetsz egy csokit nekem :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9623) DjKoxi válasza Mr.Csizmás (#9622) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Ha a közeli városban nincs munkavédelmi bolt, akkor nem sokat spórolok :) Válassz a felső sorból :)

(#9624) Hasaggymeg válasza Jorus (#9583) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha már kormánycsapágyról van szó,az én integrált kormánycsapágyam olyant csinál mostanában,hogy középen,egyenes állásba a kormány mintha mintegy nyugalmi állapotba kerülne és onnan picit nehezebben mozdulna ki mind2 irányba.Ha terhelés nélkül bármelyik irányból lassan odamozgatom,ott meg is áll.Nem tudom mi lehet,bekophatott vagy mi? Egyáltalán hogyan lehet a vázban ilyen csapágyat cserélni? :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9625) Jorus válasza Hasaggymeg (#9624) üzenetére


Jorus
nagyúr

Sok állás/lógás után vagy egy-egy nagyobb ütés után fordulhat elő, hogy megsérül, berágódik a csapágy. Ha az első kereket felemelve, egyik oldalról a másikra fordítod a kormányt, van egy konkrétan érezhető döccenés vhol? Ha nincs, csak középen szorul kicsit, akkor lehet nincs megütve a csapágy, és csak állítani kell rajta. Csészék nem mozdultak el a fejcsőben látható módon? Fejcsapágyat otthon nem feltétlenül javasolt cserélni - megoldható persze, de mondjuk egy csapágybehúzót nehéz helyettesíteni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9626) xylevi válasza DjKoxi (#9601) üzenetére


xylevi
tag

en ilyent hasznalok egy ideje, nagyon bevalt

(#9627) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Hétvégén lenne kedve valakinek Balaton körül tekerni? Én 9 körül indulok szombaton Siófokról.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#9628) ---Lasali--- válasza Jorus (#9625) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Integrált kormánycsapágyat csak bele kell ejteni a helyére, nem kell belehúzni. Maximum ha alsó kónuszt kell cserélni a villán, akkor problémásabb, de ezek ugyan olyanok szoktak lenni, mert csak anguláris ipari csapágyakkal lehet ezeket összerakni.

(#9629) tatabánya válasza xylevi (#9626) üzenetére


tatabánya
senior tag

már kezd hűvös lenni reggelente és bizony könnyezik a szemem rendesen, őszre esetleg télre milyen szemcsit használtok, ajánlotok? munkába járás a cél, a legolcsóbb,d e még elviselhető darabot keresem. illetve szerintetek van értelme montira sárvédőt rakni? ha igen abból is milyet?

[ Szerkesztve ]

(#9630) Doki-HUN1978 válasza tatabánya (#9629) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Legolcsóbban munkavédelmi szemüvegekkel jössz ki, de 5-6000 Ft-ért már kapsz kerékpáros szemüvegeket is.

Természetesen van értelme a sárvédőnek. (főleg, ha esik az eső :DD )
Teló van a bringádon?

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#9631) Jorus válasza ---Lasali--- (#9628) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igaz, igaz. :B

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9632) Zoli133


Zoli133
őstag

Ha már a hűvös idő szóba került. Tegnap késő délután tekeretem kicsit, és 7 után hazafelé a biciklin már zavaróan hűvös volt az idő. Milyen egyszerű megoldás / ruhadarab létezik amivel a 20fok környéki (picit alatti) időben és kényelmesen lehet tekerni?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#9633) Hasaggymeg válasza Jorus (#9625) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

"van egy konkrétan érezhető döccenés vhol?"...igen,mikor egyenes állásban van a kormány.Fejcsőben nem látszik semmi elmozdulás.Végül is ezeket a csapágyakat csak úgy ki lehet venni és cserélni,vagy szerviz kell hozzá?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9634) Doki-HUN1978 válasza Zoli133 (#9632) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Hosszú ujjú mez.
Ha abban is fázol mehet alá egy réteg aláöltöző.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#9635) Tomi_Sci válasza Zoli133 (#9632) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Karmelegítő. A lábad úgyis dolgozik, esetleg térdmelegítő, ha érzékeny. Azért jobb, mint a hosszú mez, mert délután még meleg van, és ez elfér a zsebben.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#9636) hoffman_ válasza Jorus (#9586) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:) nekem pont ez gyere be a legjobban, hogy ha fel tudom magam szenvedi, az egy nagy győzelem, és ilyen helyekről már azért lehet csapatni lefele is durván, és ezt is bírja a gép. bár jövő nyárra se egy atom enduro gépem lesz sajnos, de legalább valami :DDD és igen, annak azért örülök, hogy nem lehetetlen elérni az ilyen helyeket nekünk, ez egy nagyon jó dolog.

köszi a kérdést, igen javulok szépen. már nem nagyon fáj se éjjel, se nappal, mozgatni is egyre jobban tudom, bár túlzottan nem erőltetem, majd ha a gyógytornászom megmondta mit szabad, és mit nem, ez még egy hétig várat magára. októberben lekerül a vállrögzítő, addigra fűzök egy új első kereket is, hálisten nem tűnik drága mókának, mert csak felni és küllők kellenek*. ha ez megvan, akkor mehet újra a tekerés. remélhetőleg :) de elég sanszos szerintem, hogy rendben lesz.

* bár ugye az első kerék és villa 90 fokban keresztbe fordult, nem tudom, hogy a fejcső, villanyak, kormánycsapágy vajon mit kapott, amit nem látok... de érzésre, helyben megmozgatva minden oké.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9637) hoffman_


hoffman_
nagyúr

a rudy project sisakokkal van valakinek tapasztalata? most nézem, hogy az alpin bike-nál vannak rudy-k meg mavicok is, tök jó áron, és most tudatosult bennem hogy az alpinbike nekem itt van a szomszédban... szóval bemegyek mindenképp nézelődni, hátha belefutok amúgy is valami készletkiszórásba, csak érdekel, hogy itt hallott-e/használt-e ilyen sisakot valaki. neten jókat írnak róla.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9638) fpeter07 válasza Tomi_Sci (#9635) üzenetére


fpeter07
veterán

Olvastam, hogy a karmelegítő nélkül is lehet élni, azonban a viselése nagyon hasznos. Nekem csak lábmelegítőm van, az úgy 10-12 fokig megfelelő. 15 fok alatt 5 különbséggel ajánlott még egy réteget felhúzni lábra. A térded ugyanis nem érzed fázni, csak a bátor versenyzők bírják a fagyot. Télen 2 nadrág ajánlott, vagy hosszú cicanadrág, lábmelegítő, térdmelegítő trió. Keményebb mínuszokban meg minden, ami van. :D

(#9639) Tomi_Sci válasza fpeter07 (#9638) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Az én térdem eléggé érzékeny, úgyhogy én 5-10 fok között már magamra öltöm a nagyi medvebundáját is :D Egyébként hol lehet jó áron végtag melegítőket venni? Lehet kéne egy második réteg is. (előzőt Sportsdirectről vettem 2500-ért)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#9640) D.Orion válasza Tomi_Sci (#9639) üzenetére


D.Orion
veterán

A héten hajnali 5kor indulok munkába és bizony ma így a negyedik napon már beérve éreztem, hogy hideg volt a térdemnek. Egész nap fájt, holnap már én is felhúzok rá plusz egy réteget. Az anno eltörött ujjaim is érzik már a kezemen, hogy jönnek a hidegek, 10 fok alatt egy vékony kesztyű kell már nekem.

[ Szerkesztve ]

(#9641) rétisün válasza D.Orion (#9640) üzenetére


rétisün
veterán

én már hétfőn reggel vettem fel egy vékony kesztyűt.....

(#9637) hoffman_: ha jól emlékszem, Cathfaern.nek van rudy projectje, meg van vele elégedve :K

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#9642) rushty válasza fpeter07 (#9638) üzenetére


rushty
senior tag

Hogy néz ki egy ilyen térdmelegítő? (máskor próbálgattam ilyeneket, mert kéne, de a megfelelő méretet/fazont nem sikerült megtalálnom :/)

Revolut meghívó pü-ben

(#9643) Cathfaern válasza hoffman_ (#9637) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nekem az van, Actyum modell ([link]). Annó próbálgattam végig a sisakokat, és mikor ezt a fejemre vettem, nem is éreztem, hogy lenne bármi rajta (ellentétben a többivel), szóval kicsengettem érte a kissé borsos árat (24k volt). Lassan 2 éve használom, és teljesen meg vagyok vele elégedve, hosszú távon (5-6+ óra) se nyom sehol. Szerintem jól szellőzik, legalábbis sose éreztem, hogy főne benne a fejem. Képen nem látszik, de nagyon jó rovarháló van benne, sűrű szövésű (legfeljebb a legkisebb muslica tud átrepülni rajta), és ellentétben sok más sisakkal az összes nyílást letakarja, szóval sehol se tud berepülni a bogár (igazából nem is a nyílásokra van ráragasztva, hanem a belső szivacsos résszel van együtt). Ellenzős részét nem próbáltam, nem éreztem szükségét, de adnak hozzá azt is.
Szóval olcsónak nem volt olcsó, de nagyon meg vagyok vele elégedve, sose éreztem azt (tekerés közben), hogy szabadulni szeretnék tőle.

(#9644) lukaszokni válasza Hasaggymeg (#9624) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Nem lehet, h csak a ket fek bowdenjei feszitik kozepre? Outimnal igy van, nyugodtan tudom tolni nyeregnel fogva, mert kozvetlenul a fejcso mellett, feszesen haladnak a bowdenek. Annak is van egy merevsege, ha megemelt elsokerekkel finoman tolok rajta egyet ferde allasbol, magatol kozepre rendezodik. :U

Mar ha van feked. :DDD

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

(#9645) fidig


fidig
tag

9 fokban, hogy a zúzmarába nem fáznak az emberek rövid ujjú pólóban és nadrágban a bringán????
Én már aláöltözetet is veszek, plusz széldzseki...

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#9646) Solad válasza fidig (#9645) üzenetére


Solad
őstag

-10-ben is képes vagyok papucsban rövidnadrágban sétálni az utcán. vérmérséklettől függ

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#9647) fpeter07 válasza Tomi_Sci (#9639) üzenetére


fpeter07
veterán

A sport cuccok újonnan drágák. Kivéve talán a lidli/aldi boltokat. De ott én személy szerint még nem láttam kar/lábmelegítőt. Használt ruhásoknál érdemes körülnézni, lehet szerencséd lesz.

#9642) rushty:[link]

[ Szerkesztve ]

(#9648) tatabánya válasza Doki-HUN1978 (#9630) üzenetére


tatabánya
senior tag

köszi! be is szereztem egyet szomszédtól nagyon designos :D. sárvédőkkel még szemezek, telós az első villa, előre valami vázra tehetőt hátra meg nyeregcsőre valót néztem.

(#9647) fpeter07: hogy mennyi hülyeséget el lehet adni az embereknek, könyök meg térdmelegítő :U vágnék le egy régi cicanacit abból kijön mindkét ízületre...

[ Szerkesztve ]

(#9649) SOAD19 válasza tatabánya (#9648) üzenetére


SOAD19
addikt

Ha nem sajnálod a pénzt rá. akkor előre egy Topeak xc1 is jó lehet, csak figyelj, hogy a teleszkópodhoz jó legyen. Nekem túl kicsit volt a teleszkópom átmérője, és kókányolással tudtam felszerelni. A hátsó elem jó mélyre hátranyúlik, és ezért eléggé jól véd. De, a legjobb megoldás, ha pálcás sárvédőt veszel. :)

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#9650) tatabánya válasza SOAD19 (#9649) üzenetére


tatabánya
senior tag

ohh nagyon jól néz ki, de nézem az ebikeon is 17k szettben azért más ennyiért bicót vesz :D nekem is csak egy kross hexagon x2 van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.