Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

XBOX ONE TOPIK

Xbox Support elérhetőségei:
Telefon: +3680018590 (magyar) (H-P)
Web: Xbox Support (angol chat)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#146252) vonSux


vonSux
őstag

"Amúgy őrület, hogy tudják megoldani a game pass finanszírozását..most is Fallout 4 meg Division..." azért ezekkel a játékokkal mostanra az nem játszott, akit tényleg nem érdekel. Gondolom nem volt nagyon fájdalmas a deal a kiadókkal. Nagyon sokszor, igen jó akciók voltak már a kiegészítőkre is. Persze tök jó, hogy bekerülnek, de szerintem az igazán jól hangzó mágnesek a szolgáltatásnak a saját címeik (FH4, Halo, Gears) amelyek a megjelenés napjától játszhatóak így is. Ha ezekből tényleg több lesz a jövőben, brutál beüthet a game pass.

(#146253) Wesder válasza vonSux (#146252) üzenetére


Wesder
félisten

Èn örülnèk, ha minnèl több játèk lenne GP-ban, ès èvi 2 játèk áráèrt játszhatnèk velük. Az sem lenne rossz ha bejelentenènek egy olyan szoftverfrissítèst, ami után bármelyik classic vagy x360 cím futna One-on.

Fallout4 mèg mindig nincs GP-ben, pedig munka elött jó lett volna tolni. :(

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#146255) #80123904 válasza Wesder (#146253) üzenetére


#80123904
törölt tag

"bármelyik classic vagy x360 cím futna One-on."

Végre lenne jó Dragon Ball játék One-ra is.
Hol vannak a Budokai, Budokai Tenkaichi játékokhoz képest a maiak?! :(
Bármikor kifizetnék 60 eurot egy Dragon Ball Z Budokai HD Collection-ért.

(#146256) parandroid válasza mike1334 (#146248) üzenetére


parandroid
nagyúr

"Mondták, hogy a közösségi, online játékban látják a jövőt, ami nem pár hétre-hónapra szól, hanem évekre lehet vele tervezni..és máris jön két dlc a SoT-hez. Úgy gondolom ez lesz a játékaik többségével...folyamatosan jönnek majd ki hozzá a tartalmak, újítások, élő közösséget teremtenek.
Mondjuk ez nekem kevésbé érdekes, én inkább a single player élményre hajtok, de be kell látni, hogy ez a jövő, ettől még sok fejlesztő ad ki sp címeket, van miből válogatni."

Én is pont ezen gondolkoztam, hogy ez mennyire hidegen hagy. Egyszerűen a játék nekem már nem életforma, csináltam évekig (CS Source, meg WoW), meg közben még ami jött, de mostanában az a legfontosabb egy játéknál, hogy full-kazuár módban is élvezhető legyen. Túl sokszor van olyan, hogy van egy fél órám, leülnék nyomkodni valamit, olyanra viszont már időtlen idők óta nem emlékszem, hogy alkalmam lett volna órákat eltölteni bármilyen játék előtt. Nyilván ez nem a játékpiac hibája, hanem én öregszem, de ennek folyományaként a mostani bemutatóból is érdekesebbnek találtam az indie-címek némelyikét, mint a nagy játékokat. Na jó, a Forza Horizon pont olyan, hogy le lehet ülni, és letolni vele gyorsan egy-két versenyt, amikor fáradtan hazaérve végigdőlök a kanapén, nem véletlenül bírtam eddig is a sorozatot. Az más kérdés, hogy ezzel a tempóval sose fogok a 3. rész végére érni (a felénél vagyok kb). A második is félbemaradt, az elsőt még anno végigcsináltam (olyan 90%-ra, mert a showcase cuccok már akkor sem érték meg a ráfordított gyakorlást, meg energiát). Ilyen Forzathonokra, meg online közösségépítésre viszont abszolút semmi ingerenciám nincs, pedig ez is elindult errefelé...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#146257) twi452


twi452
senior tag

Nekem bejött a tegnapi előadás, nincs nagy fanyalgás :)

Viszont holnap Jurassic world evolution megjelenés juhuu :)

(#146258) Döglött Róka válasza parandroid (#146256) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Alapvetően ezzel a gondolatmenettel az a baj, hogy téves. Rengeteg olyan online cucc van, amiben rövid körök vannak es nem kell profinak lenni hogy élvezd.

Példák: bármelyik verekedős játék - 2 perc egy kör
Halo sorotat: 10-20 perc egy kör
Forza bármelyik: 5-20 perc max egy verseny
Gears of war : 5 perc egy pvp 30-60 egy horde
Titanfallok: 10 perc
Monster hunter world : 30-60 perc egy quest
Diablo 3: egy rift 10 perc ha béna vagy

Ezek mind online játékok amik ugy vannak felkészítve hogy rövid etapok is menjenek. Nem a grindfest mmorpg-ből kell kiindulni.

Ami sok idő tud lenni, az pont a single player történetorientált cuccok mert ráhangolódsz és puff elment három óra.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#146259) S e t h válasza JossZombie (#146226) üzenetére


S e t h
nagyúr

Itt egy topik ami az átalakítókról szól, számos tapasztalattal.
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#146260) #78687232 válasza Döglött Róka (#146258) üzenetére


#78687232
törölt tag

Mivel kevés az ideje, sose tanulná meg rendesen és csak szívna.

(#146261) F_Peter válasza Döglött Róka (#146258) üzenetére


F_Peter
őstag

Egyetértek. Én pont a kevés idő miatt nyomok multit, egy egy gyors kör aztán annyi.
Pl. Pubg is meg van 25 perc alatt.

SwichX: igen. Igazad van, muszáj az elején beletenni egy nagyobb adagot ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#146262) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Srácok, tök hülye vagyok az egészhez.

GamePass:
Mit jelent, hogy hozzáférhetek a 100 címhez ? DEMO ? FULL ?
Hajlandó vagyok havonta fizetni valamennyit, ha ezek nem DEMO játékok.

Kérlek segítsetek. Köszönöm szépen !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#146263) twi452 válasza eladogeppc (#146262) üzenetére


twi452
senior tag

Rendes, teljes játékok. Előfizetsz és cserébe letöltöd, játszol velük amíg élő előfizud van. Ha lejár akkor nem tudod elindítani amíg vagy megveszed rendesen vagy újra befizeted a pass havidíjját

[ Szerkesztve ]

(#146264) FollowTheORI válasza pzstm (#146188) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Emberes lista, igaz nagyrésze azért nem teljesen csak XBOX, és jórésze csak jövőre jön.

Ami nekem tetszett így újra átnézve és valószínűleg előbb utóbb kelleni fog (bár egy része lehet hogy PC-re inkább):

Battlefield V (Electronic Arts) (ez tuti PC)
Cyberpunk 2077 (CD Projekt RED)
Devil May Cry 5 (Capcom)
Dying Light 2 (Techland) (ezis majdnem tuti PC)
Gears 5 (Xbox One And Windows 10 Exclusive – World Premiere)
Halo Infinite (Xbox One And Windows 10 Exclusive – World Premiere)
Metro Exodus (Deep Silver) (ezis valszeg PC)
Sekiro: Shadows Die Twice (Activision)
Shadow of the Tomb Raider (Square Enix) (ezt még nem tudom, de lehet PC?)

Azért ez szép lista lesz megvenni majd... :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#146265) adise


adise
őstag

Gold game pass fuziorol nem volt szo?

(#146266) eladogeppc válasza twi452 (#146263) üzenetére


eladogeppc
veterán

Köszönöm ! Sajnos a Forza nincs benne :(

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#146267) twi452 válasza eladogeppc (#146266) üzenetére


twi452
senior tag

Nem, az eddigiek nincsenek de a horizon 4 bent lesz már megjelenéskor :)

(#146268) NB2 válasza Döglött Róka (#146258) üzenetére


NB2
aktív tag

Hát nem tudom, de én 20 perc miatt nem megyek fel onlineba, illetve a sima single playt megszakíthatod akár 10 percre is, mert éppen a családnak valami nyűgje van vagy telód van vagy bármi és nem érzed magad kellemetlenül, mert csak saját magaddal "szúrsz" ki.
Persze én is jártam már úgy, hogy fél11-kor egy fél órára bekapcsoltam és félegykor sikerült kilőnöm a dolgokat :D

(#146269) RudY válasza eladogeppc (#146262) üzenetére


RudY
addikt

(#146270) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Tudtok olyan előfizetést mondani, amivel rengeteg játékot tudnék használni ?
A Games of Gold kemény 3db-ot ad ????

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#146271) keIdor válasza FollowTheORI (#146264) üzenetére


keIdor
titán

Nekem eddig ez a lista, van amit biztos kifelejtettem, meg még lehet bővül.:D

Marvel’s Spider-Man - 2018.09.07.
Shadow of the Tomb Raider - 2018.09.14.
Forza Horizon 4 - 2018.10.02.
Battlefield V - 2018.10.11.
Assassin's Creed: Odyssey - 2018.10?
Red Dead Redemption 2 - 2018.10.26.
Metro: Exodus - 2019.02.11.
The Division 2 - 2019.03.15.
The Last of Us 2 - 2019/2020
Gears 5 - 2019/2020
Dying Light 2 - 2019/2020
The Elder Scrolls VI - 2020/2021
Doom Eternal - 2019/2020
Wolfenstein: Youngblood - 2019/2020

Ez így kapásból 200k, bár van ami nem kell egyből és nem teljes áron, pl. Gears 5, The Division 2 ráér majd.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#146272) akooos válasza eladogeppc (#146270) üzenetére


akooos
veterán

Havonta ad a GwG 4 játékot. Ott van az EA Access évi 6k-ért és ad jó pár EA-s játékot. Ott van a Gamepass, ami 100 körüli játékot ad és elég gyakran változnak a címek. Ha ebből nem tudsz válogatni, akkor vedd meg külön-külön a neked szimpatikus játékokat :P

(#146273) hackeeeee válasza adise (#146265) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem.

Véleményem szubjektív...

(#146274) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Kiragadva a "részletek" az új gép kapcsán.
A stream során sem nagyon említtették, csak azt, hogy készül..

Legalább a kódnév megvan. :D

No meg akkor, jól hallottam a 4k streaming-et, ezt beszéltük is chat-en. Ez is még érdekes lehet majd. No meg akkor azt, hogy nem kellhet majd a gép? Hm..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#146275) keIdor válasza hackeeeee (#146274) üzenetére


keIdor
titán

"Ráadásul úgy tűnik, hogy Phil Spencer nem teljesen osztja Yves Guillemot véleményét, miszerint még egy konzolgeneráció lesz, aztán mindenki streamelni fogja a játékokat. Szerinte mindössze annyi fog történni, hogy az emberek egyre több eszközön tudnak majd remek alkotásokkal játszani, és ezek között bizony ott lesz a TV is."

A jó Isten óvjon minket a Cloud Gamingtől még jó sokáig, remélem is, hogy Spencernek van igaza. Marha messze van az a stabil és gyors internet, ami ahhoz kéne. Meg a szerverek...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#146276) hackeeeee válasza keIdor (#146275) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem tudom, hogy vajon mennyire valós ez az elgondolás.. Ugye mások is gondolkoztak már ezen az irányon, ugye pl. az Nvidia meg is lépte ezt.

Elég ingoványos terület ez, viszont ami tény, hogy ezzel is elég sok felhasználót lehetne megfogni, akik pl. nem engedhetik meg maguknak a gépek megvásárlását.

Véleményem szubjektív...

(#146277) Wesder válasza hackeeeee (#146276) üzenetére


Wesder
félisten

Hát ja, a GP lehetne majd stream-elős, amellett hogy boxon is játszhatsz a GP játèkokkal.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#146278) keIdor válasza hackeeeee (#146276) üzenetére


keIdor
titán

1-2 éves, használt gép már mindkét oldalon nagyon olcsó mulatság, aki nem teheti meg, az szerintem nem is fizetne elő, játékot sem venne, hanem irány nCore.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#146279) l.skywalker válasza eladogeppc (#146270) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Segítek:

Xbox-ra 3 előfizetéses forma létezik:

Xbox Live Gold: ez a szolgáltatás hozzáférést biztosít az online szolgáltaltásokhoz és a multiplayer játékmódokhoz ill. havonta 2 db Xbox One és 2db Xbox360 (visszafelé kompatibilis) játékot is megkapsz egyéb költségek nélkül. Mindezek mellett minden héten megjelenik egy akciós lista ami kifejezetten Gold tagoknak szól ill. az évi 3-4 leárazási időszakban a Gold tagok extra kedvezménnyel tudnak vásárolni.

Xbox Game Pass: előfizetési díj ellenében jutsz hozzá egy teljes katalógus minden játékához, amiket mindaddig tudsz játszani, amíg él az előfizetésed. A GamePass-ban szereplő játékok megvásárlásához extra kedvezményt kapsz, ha meg is akarod őket venni az előfizetésen túl. Fontos: a multiplayer játékmódokhoz nem elég az önálló Game Pass előfizetés, aktív Gold is szükséges.

EA Access: ugyanaz, mint a GamePass csak EA játékokhoz.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#146280) hackeeeee válasza keIdor (#146278) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hiába tölti le, ha nincs hozzá gép.

Van akinek egyben 30-40.000 Ft is sok, most mondjuk egyszer kifizetni ~3000 Ft-ot még talán megoldható, hogy mondjuk a gyerek el legyen erre a hónapra. Persze, ehhez m ég kell controller, stb, stb.

Szerintem maga a terv jó lehet, aztán majd meglátjuk, hogy hogy alakul a megvalósítás.. Egyáltalán lesz-e ebből bármi is. Tudjuk, hogy páran megpróbálták, és nem lett belőle semmi.

Véleményem szubjektív...

(#146281) appleGjuice


appleGjuice
tag

Sziasztok! Fallout 4 tölthető gamepassel? Nekem valamiért nem jelenik meg a listában.

(#146282) mike1334 válasza vonSux (#146252) üzenetére


mike1334
veterán

Ja csak van mellette még kismillió másik játék, és havi 10 dollár a díja...azért szerintem komoly pénzbe kerül az MS-nek ez a buli.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#146283) Sify válasza appleGjuice (#146281) üzenetére


Sify
senior tag

Még nem tölthető.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#146284) mike1334 válasza Döglött Róka (#146258) üzenetére


mike1334
veterán

Mondjuk én azért játszok, hogy kikapcsolódjak. Ez nálam azt jelenti, hogy az aktuális hangulatomnak megfelelő nehézségen, legrosszabb esetben 2-3 próbálkozásra nyerek. Ezért tetszenek hiába a soulsborne játékok, tudom nagyon jól magamról, hogy hamar megbánnám, ha vennék egyet. No ez a multinál nincs meg, ott ha tényleg jól akarom érezni magam, akkor "edzésbe kell jönni" előtte, és sajnos azok az idők elmúltak, amikor erre volt időm (részletkérdés, hogy amikor volt rá időm, pénzem nem volt xboxra...). Ha már multi, akkor a kompetitív játékok helyett a coop játékokat tudom még elképzelni.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#146285) RudY válasza mike1334 (#146282) üzenetére


RudY
addikt

Ott van még a PlayAnywhere is ugye, az újak is tuti azok lesznek.
Érdekes azért, hogy a PC-sek is örülnek neki, csak a szűk látókör nem érti meg valahogy, hogy ez nemcsak egy konzolról szól.

(#146286) vonSux válasza mike1334 (#146282) üzenetére


vonSux
őstag

Most konkrétan két címről volt szó, a teljes kínálat managelése nyilván más kérdés.

(#146287) mike1334 válasza RudY (#146285) üzenetére


mike1334
veterán

Én örülök, ha minden megjelenik mindenre, nem sajnálom mástól a játék élményét és nem érzem maga attól jobban, hogyha olyanom van, ami másnak nincs/nem lehet...és zavarni is csak addig zavart, hogy nekem nincs. míg nem volt meg rá a lehetőség, hogy megvehessem..most, hogy ha akarnám meg tudnám venni, csak az önkorlátozásom áll az utamban, már kevésbé izgat az ilyesmi :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#146288) hackeeeee válasza RudY (#146285) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem a PA egy nagyon jó ötlet volt az MS-től.. :)

Csak, a Windows Store-t, és a DRM-et kéne rendbe tenni, mert ezekkel azért akad gond, sajnos nem is kevés.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#146289) mike1334 válasza vonSux (#146286) üzenetére


mike1334
veterán

Persze, de akármilyen régi/kevésbé népszerű cím, két AAA játékról van szó...nyilván nem mondta azt sem a Bethesda sem az Ubi, hogy hát tudod, már szart se ér, vigyed ingyen...nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy mennyiért adták oda mondjuk fél évre a két játékot...de ezt sose tudjuk meg :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#146290) RudY


RudY
addikt

Úgy látom, hogy már tölthetők a Game Pass újdonságok...legalábbis a store-ban úgy néz ki :K

[ Szerkesztve ]

(#146291) Jigoku


Jigoku
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ki miért vett Xbox One-t? Mik azok, amiket előnyként vagy hátrányként éltek meg esetleg akár játékok, akár szolgáltatások terén?
A tegnapi Microsoft konferencia után (ami nagyon tetszett :D) nagyon elgondolkoztam, hogy vennék esetleg egy Xbox One-t is. Az a Game Pass meg alapból az, hogy fogok tudni valamennyi Xbox 360 játékkal is játszani, elég hívogató. De mondom előbb inkább megkérdezlek titeket, hátha van valami, amire érdemes lenne (fel)figyelnem vagy hasonló. :D

Bocsi, ha nem egészen ide kellene írnom emiatt, de máshova kvázi nem merek, mert a végén pár túlzottan... öntudatos(?) PS4-tulaj rám veti magát és még a slimemet is elveszi mondván micsoda áruló vagyok. ^^"
(Btw továbbra sem értem ezt az utálatoskodást...)

PSN: JigoKuu-chan // Carl [PS2], Tony [NDS], Viktor [PSVita], Raiden [PS4], Sasha [PSP], Rashoumon [N2DS], Susano'o [Switch], Czar [PS5] // https://jigokumuke.weebly.com

(#146292) Szgaboo23 válasza Jigoku (#146291) üzenetére


Szgaboo23
csendes tag

Szia! Én Xbox Classic konzollal kezdtem majd a 360 és a One!
Nagyon szeretem a Gears of war sorozatot így nem kérdés miért maradtam ennél a konzolnál.
Hátrányt nem érzem amiért Xbox-os maradtam.

Iphone 12 / Lenovo Y 530 / Xbox Series X :)

(#146293) Medocsabi


Medocsabi
addikt

ATYA
ÚR
ISTEN!
Olvasom az E3 megjelenéseket.DOOM, DYLING LIGHT, TES! MIVANITT KÉREM? instant orgazmikus libabőrzés kávéivás közben :K :))
Ezek viszont megérdemelnek majd egy "X"-et, a maximális (kép- és hanghatás :D )élmény miatt, hiába nincs 4k tévé.

(#146294) joci88


joci88
csendes tag

Sziasztok.

Előre is bocs,hogy nem kerestem rá a kérdésemre, de elég sok hozzászólás van :)
A kérdésem pedig az lenne,hogy ha veszek több 1 hónapos Game Pass-t, azok összeadódnak?
A kép miatt kérdezném,mert most elég akciós lenne az 1 hónapos.
Köszi a válaszokat.

(#146295) Alexios válasza joci88 (#146294) üzenetére


Alexios
veterán

Nem tudsz többet venni

(#146296) twi452 válasza joci88 (#146294) üzenetére


twi452
senior tag

Összeadódnak de 200 ft-osat egyet tudsz venni és csak akkor ha épp nincs aktív előfizud

(#146297) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Már nem garis gép esetén, van tippetek, javaslatotok szervizre, ahol vállalnak One S-ben tápegység cserét/javítást?

Véleményem szubjektív...

(#146298) Wesder válasza Jigoku (#146291) üzenetére


Wesder
félisten

Azèrt, mert XBOX. Ezt nem kell magyarázni. :P Crash miatt vettem volna PS-t, de mivel megjelenik Boxra, amit már be is zsákoltam, így maradtam a számomra szimpatikus konzolnál.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#146299) RudY válasza hackeeeee (#146297) üzenetére


RudY
addikt

Rokonnak néztem Amazonon 25-29 EUR körül pár hónapja, ő sem talált más megoldást, asszem meg is rendelte. Valami ilyesmi volt, ha jól emlékszem, de nem bizti :U [link]

(#146300) Lifer092


Lifer092
senior tag

Sziasztok!

Életem első konzol vásárlásán gondolkozom. Adott egy HD képes TV, ugye HDMI bla-bla. Csak Xbox jöhet szóba, tehát PS kizárva, alapból ezért is ide írtam. :DDD Viszont nem tudom melyik lenne optimálisabb. Mert sok helyen mellette, sok helyen ellene beszéltek. Az xbox one s -t, vagy az xbox one x -et érné meg? A közeljövőben 4K Tvre biztos nem újítok, szóval a 4K tartalom egyelőre egyáltalán nem izgat. Nem hardcore gamingre használnám, mivel van PC-m is. De úgy esténként, stb. ilyen ágyból játszós megoldásokra tökéletes lenne. :) Jelen állás szerint van 1 Tb -os One S 78 ezerért ajándék játékkal. A szintén terás One X pedig 139 ezer. Ilyen elvárások mellett megérné a felárat az X, vagy elegendő a One S?

Forza címek, meg pár fps/tps cím amit tolnék rajta. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.