Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) Vistaboy válasza sasa311 (#5644) üzenetére


Vistaboy
veterán

Köszi, a lényeget most már értem (Bár még csak Lvl 16-os vagyok, úgyhogy ezekről a helyekről még nem igazán álmodozhatok). Nekem még a T1-es is jó lenne. :DDD

Apropó, valamelyikőtök nem tagja véletlenül egy olyan magyar guildnek, ahol esetleg lenne felvétel? Szívesen csatlakoznék már egy szervezethez, láttam én már 10-es szintű karaktereket is céhnévvel a karaktere neve alatt.

Összefutottam 1.General Namuh-al, svédországból. Jót dumáltunk, megkérdeztem hogy nem-e tud egy magyar guildet, ahol van felvétel. Nem tudott segíteni, de ajánlotta hogy vannak nemzetköziek is, azoknál próbálkozzak. De nekem jobb lenne egy magyar, angolul azért nem anyanyelvi szinten értek. :(

Vagy valakinek nincsen kedve egy újat létrehozni?
"A Kezdők Szövetsége" frappáns név, nem? :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#5652) Ptech válasza Vistaboy (#5651) üzenetére


Ptech
őstag

T1, 2, 3 -at nagy valószínűleg már nem fogsz szerezni, szerintem senki be se teszi a lábát Molten Core-ba, BWLbe vagy Naxxramasba (na jó, esetleg RP szervereken) T4-et viszont nem nehéz beszerezni, T5 már komolyabb móka, T6hoz meg elég HCnak kell lenni :) Ha nem tudsz egész estéket raidelni akkor érdemes inkább PvPre koncentrálni 70esként, nagyon jó kis szeteket lehet összeszedni Arénából és Honor pontokért, amik még valamennyire PvE-re is alkalmasak, amellett hogy biztosan tudod hogy ennyi és ennyi PvP után megkapod ezt és ezt a darabot, nem függsz attól mint PvE-ben, hogy már hetek óta nem dobja az a rohadék boss amit épp szeretnél.

A játék meg 70-en kezdődik, hogy addig milyen guildben vagy ha nem is teljesen mindegy, de mindenesetre nem meghatározó. Kereshetsz például a szerver fórumán is, de csak angolul, mert ha nem akkor az orrodra kippint egy mod :P

[ Szerkesztve ]

(#5653) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ezt letudom gyártatni vkivel, vagy soulboundos lesz és sajátmagamnak tudom csak?

(#5654) whitezo88 válasza SzlobiG (#5653) üzenetére


whitezo88
nagyúr

"Binds when picked up"

csak magadnak.

(#5655) Ptech válasza SzlobiG (#5653) üzenetére


Ptech
őstag

Csak magadnak, súlyos ezer aranyak árán :)

(#5656) Vistaboy válasza Ptech (#5652) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hát sajnos nemhogy egész estéket, de még egész napokat sem. Három műszakra járok melózni, hétvégén is elég sűrűn járunk túlórázni, esetleg most Karácsonykor, 21.-e után itthon leszünk 2.-áig, akkor talán bele fog férni. :P

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#5657) SzlobiG válasza Ptech (#5655) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezer? Mi olyan drága benne a primal cucc? Mert arra gondoltam, hogy felhúzom a bs skillemet aztán legyártom és nem kell 27k honorért fegyót kiváltanom.

(#5658) sasa311 válasza SzlobiG (#5657) üzenetére


sasa311
veterán

"elhúzom a bs skillemet"
Boom 2-3K arany

"aztán legyártom"

Boom még vagy 1,5K xD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#5659) SzlobiG válasza sasa311 (#5658) üzenetére


SzlobiG
félisten

Áhh ezt a baromságot, akkor ott fog megrohadni a bs skill is ahol van.:((

2-3K arany sehonnan nem lesz nekem, mind1 bg-zek tovább ahhoz csak türelem kell, de most 10-ből 7-8-at alli nyer utóbbi pár napba.:U Végre rájött mindenki, hogy kell játszani az új AV-t és így 15perc alatt megvan álltalába.

(#5660) whitezo88


whitezo88
nagyúr

akkora lagg van Hyjalban hogy nem bírunk játszani 800-1000 ms, ki is wipeoltunk trashen mert ekkora ping mellett nem lehet játszani.

(#5661) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Sziasztok!
Azt akarom kérdezni, valahol meg lehet e nézni, hogy a szerveren a playereket.A wordofwarcraft.hu-n csak a szervereket meg klánokat lehet megnézni nekem playerek is kellenének.Köszönöm :R

(#5662) Wolverine válasza Vistaboy (#5656) üzenetére


Wolverine
félisten

Majd olvasd el ingame a postádat ;)

szerk: yahh, és a chatbe írd be a /join hun karaktersort, így csatlakozol a magyar nyelvű chatre is és kereshetsz magadnak guildet ;)

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5663) Viktor77 válasza Bencus88 (#5661) üzenetére


Viktor77
titán

Mire gondolsz pontosan?

Ha tudsz nevet, akkor ott az Armory.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5664) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Név elé még mindég nem lehet "rankot" rakni?

(#5665) Wolverine válasza SzlobiG (#5664) üzenetére


Wolverine
félisten

Milyenre gondolsz? Arénából lehet szerezni rankot, vagy légy exalted mindhárom BG-s frakcióval, vagy csináld meg a régi SSC/TK kulcsquestchaint (A'dal kezdi Shattrathban).

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5666) Ptech válasza Wolverine (#5665) üzenetére


Ptech
őstag

Champion of the Naaru-hoz arért Maggy is kell, ami friss 70esnek elég lehetetlen ha még Karában sem volt :)

(#5667) Wolverine válasza Ptech (#5666) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem véletlenül nem vettem fel azt a chaint én sem... (nem megyek olyan heroicba, ahol normálban sem voltam...)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5668) Bencus88 válasza Viktor77 (#5663) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Nem én arra gondoltam, hogy:
Pl ragnaroson leszek karácsonytól és meg akarom nézni, hogy amilyen nevet adnék a karakteremnek van e már olyan karakternév a szerveren.

(#5669) SzlobiG válasza Wolverine (#5665) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szoktam látni ilyen Sergeant, Major, Private stb neveket arra gondoltam, hogy lehet megszerezni.:)

(#5670) sasa311 válasza SzlobiG (#5669) üzenetére


sasa311
veterán

azt már sehogy :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#5671) SzlobiG válasza sasa311 (#5670) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor megnézem amit Wolverine mondott.:)

Ha mind3 BG-s frakcióval exalted leszek, akkor autómatikusan ott elsz a név, vagy hogy megy ez?:)

[ Szerkesztve ]

(#5672) Wolverine válasza Bencus88 (#5668) üzenetére


Wolverine
félisten

Keress rá az Armoryban. Ha van olyan nevű karakter Ragnán, akkor ki fogja dobni.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5673) Polacheck válasza SzlobiG (#5671) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ki tudod majd választani.

De arra készülj, hogy AB és WSG reput kiseggelni nem két hét...

less qq more pewpew!

(#5674) Bencus88 válasza Wolverine (#5672) üzenetére


Bencus88
nagyúr

jó ötlet köszi :R

(#5675) SzlobiG válasza Polacheck (#5673) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor marad ez: SSC/TK kulcsquestchaint.:)

A-dalnál nem tudom elkezdeni, miért?

(#5676) Polacheck válasza SzlobiG (#5675) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

fingom nincs hol kezdődik, én sem csináltam végig (a 3 heroiknál tartok azt hiszem). Azt megcsinálni sem rövid, azzal is számolj.

less qq more pewpew!

(#5677) Wolverine válasza SzlobiG (#5675) üzenetére


Wolverine
félisten

Csak akkor tudod elkezdeni, ha befejezted a Cipher of Damnation chaint Shadowmoonban. Azt Earthmender Sophurus kezdi az allynak Wildhammer Strongholdban.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5678) Ptech válasza SzlobiG (#5675) üzenetére


Ptech
őstag

SMW-ben kezdődik, jaja. Az eleje se semmi, rohangálni kell mint egy őrült SMWben ideoda. Aztán jön négy heroic instance, majd a végén Magtheridon, 25 fős raidboss, ami azért elég nagy kihívás ha friss 70es vagy és még soha nem raideltél...

(#5679) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Úgylátom ez se mostanába lesz megcsinálva.:D Azért kössz.:)

(#5680) Sanya


Sanya
nagyúr

Tk/SSC kulcsquestet fakultative megcsinálhatod, de anélküle is bemehetsz eye-ba, vagy serpent shine caverns-be. tuti, vasárnap próbáltam.( kb 3 hónapja törölték el az attenument korlátozást ezekre az instákra, mert a hc raider guildok altjain kívül senki nem csinálta őket.)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#5681) arpi6k válasza sasa311 (#5644) üzenetére


arpi6k
addikt

:R

Ez egy hasznos kis leirás volt. Pár kérdésem viszont felmerül: Adott egy 40 fős insta, lemegy 40ember, esik egy cucc. Namost itt hogy megy a loot? 40ember között sorsolódik ki az adott cucc? Vagy ez hogy működik? Rugóra hogy néz ki a T6 cucc? Tudna valaki képet linkelni? Néztem google-ben de nem találtam semmit.

Intel & ATI

(#5682) sasa311 válasza arpi6k (#5681) üzenetére


sasa311
veterán

A komolyabb guildek, akik lejárnak ilyen helyekre úgy döntik el, hogy ki visz egy lootot, hogy DKP rendszert használnak.
A DKP rendszer 2 módon működik:
1., Pontokat kapsz a raidben eltöltött időért (pl. 10 pont / óra)
2., Pontokat kapsz minden megölt bossért (pl. 10 pont / boss)
Így akik lejárnak raidelni szereznek x mennyiségű DKP pontot.
Namost amikor lootosztásra kerül a sor szintén 2 féle rendszer van:

Pl.: kiesik egy item:
1., Az viheti el az itemet, akinek a legmagasabb az össz DKP-ja (és kell neki természetesen). Ebben a rendszerben az itemeknek fix ára van. Tehát mondjuk nekem van a legtöbb DKP-m 1500-al, az item ára pedig 500. Megkapom, de levonnak 500at tőlem, így visszaesek kb a 10. helyre, és megint gyűjtenem kell DKP-t.
2., Licitálás folyik az adott cuccra. Ilyenkor csak az a kérdés, hogy ki mennyit áldozna rá egy itemre. Hiába van nekem 1500DKPm és másnak csak 1200 ha ő mind az 1200at felteszi az itemre, de én 1000nél többet nem költenék rá, akkor ő viszi.

Természetesen egy értelmes raidbe vannak a lootolásnak megkötései. Pl.:ha kiesik egy leather DPS item, akkor azt nem fogják odaadni a feraldruidának DPSgearhez, amíg a rugóknak kell. Vagy a tank itemekre legtöbb helyen az MT / OT-nek prioritása van, mert az guildérdek, hogy a tankok legyenek a legjobban felszerelve.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#5683) arpi6k válasza sasa311 (#5682) üzenetére


arpi6k
addikt

"Pontokat kapsz minden megölt bossért"

Ez ok. De egy boss-t nem együl szoktál megölni hanem egyszerre többen is ütik. Ilyenkor ki öli meg?

Hogyan lehet csaptlakozni ilyen raid guid-ekbe?

[ Szerkesztve ]

Intel & ATI

(#5684) sasa311 válasza arpi6k (#5683) üzenetére


sasa311
veterán

:DDD
Úgy értem, hogyha a raid együtt leverte pl. Magtheridont, akkor minden, akkor éppen a raidben lévő megkapja a Magtheridonért járó DKP mennyiséget.

Hogy hogyan lehet csatlakozni guildje válogatja. Az éppen alakuló guildekbe könyebb, mert ott nem olyan szigorúak, lévén nagyon kell nekik az ember.
Egy régi és jól működő guildbe már valószínűleg jelentkezned kell a honlapjukon. Ezek akkor sanszosak, hogyha fel tudsz mutatni kellő raid tapasztalatot és az se hátrány, ha tudsz játszani :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#5685) arpi6k válasza sasa311 (#5684) üzenetére


arpi6k
addikt

DKP-s dolog valmi addon-al működik?

Intel & ATI

(#5686) nak0n válasza arpi6k (#5685) üzenetére


nak0n
aktív tag

Van hozzá addon is, de manuálisan is fel lehet vinni a pontokat egy ehhez hasonló oldalra.

[link]

(#5687) Ptech válasza arpi6k (#5685) üzenetére


Ptech
őstag

Nakünk ilyen: [link] Ez addonnal van frissítve, egy kattintás az egész.

(#5688) arpi6k


arpi6k
addikt

:R

Ismét okosabb lette. Ha elérem a 70et hogyan tovább? Insta vagy BG?

[ Szerkesztve ]

Intel & ATI

(#5689) Ptech válasza arpi6k (#5688) üzenetére


Ptech
őstag

Hát ez az amit neked kellene eldönteni. Melyik tetszik, van-e időd egyáltalán komolyan raidelni, tudod-e hogy működik a kasztod egy raid tagjaként, milyen statok kellenek elsősorban, hogy össze tudj rakni magadnak egy jó pre-raid geart.

(#5690) arpi6k válasza Ptech (#5689) üzenetére


arpi6k
addikt

Hát ha választanomkellene akkor egyértelműen Insta. BG-t utálom. Időm az meg délután van, de mégis mennyi idő egy ilyen raid party?

Intel & ATI

(#5691) Ptech válasza arpi6k (#5690) üzenetére


Ptech
őstag

Azt guildje válogatja. Általában napi 4 óra, 19:00-32:00 pl, heti 2, 3, esetleg négy napon, akkól függ mennyire HC a banda.

(#5692) Polacheck válasza arpi6k (#5690) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Egy raidguild heti minimum 4 napot raidel, általában 18-19 órás kezdéssel éjfélig. Az általánosabb mondjuk az 5-6 nap. Ez idő alatt nincs pisikaki, leckeírás, vacsorázgatás, elugrás anyuért a boltba, ugyanis ilyenkor 24 ember vár rád, akik nem biztos, hogy legközelebb veled szeretnének raidelni. Mi például egy 10 perces szünetet tartunk a raidek alatt.
Mindezek mellé felkészülten kell érkezned mind gear/enchantok/consumable cuccok terén és képben kell lenned az adott bossal is, ami videók nézegetésével és taktikák olvasgatásával oldható meg. Nem leányálom a raiderek élete.

less qq more pewpew!

(#5693) whitezo88 válasza Ptech (#5691) üzenetére


whitezo88
nagyúr

heti 2-3 az inkább casual, a hczás 5-6tól kezdődik, és főleg 19 tól 12ig, hétvégén 16tól amíg bírjuk ;]

(#5694) arpi6k válasza Polacheck (#5692) üzenetére


arpi6k
addikt

Ezt meg tudom oldani. :R Videókat hol találok?

Intel & ATI

(#5695) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Néztem a maci mountról vedeókat nagyon tetszenek :R
valaki linkelne, vagy átküldené nekem a legújabb atlast atlasloot-ot? :R

(#5696) Ptech válasza arpi6k (#5694) üzenetére


Ptech
őstag

Youtube, warcraftmovies.com. Bosskillers.com-on vannak jó leírások is.

(#5697) Ptech válasza Bencus88 (#5695) üzenetére


Ptech
őstag

files.wowace.com, curse-gaming.com

Google

Nehéz? Nem :P

(#5698) sasa311 válasza Bencus88 (#5695) üzenetére


sasa311
veterán

Töltsd le az aceupdatert, és akkor egy klikkel az összes (ace) addonodat frissíti aktuálisra. Atlaslootot is.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#5699) sasa311 válasza arpi6k (#5694) üzenetére


sasa311
veterán

Ha annyi dollárom lenne, ahányszor ezt hallottam, hogy persze, mindig felkészülök és jövök meg nincs afk bla bla :)

Először javaslom próbáld ki magad csak egy karazhan guildbe, akkor rájössz, hogy 3-4 órát fókuszálni nagyon nem könnyű, főleg akkor nem ha friss 70es vagy, még a karaktered 100%os irányítása sem egyszerű feladat, nemhogy másik 9 - 24 emberre is kell figyelned.

Pl. régi guildembe felvettünk egy srácot ~T4 szintű gearrel, hogy ő BC előtt mindent meg BCben is sokmindent és etyere petyere.
Aztán Gruulnál az egyszerű spread out már akkora gondot okozott neki, hogy magával húzott 4 embert zsinórba 3x...
Be is vallotta végül, hogy Ebayes a kari, és nem gondolta volna ilyen problémás raidelni. Mert ő is azt olvasta csak a VérPisti fórumtrolltól, hogy jajj a PVPhez kell az überskill, a PVE-hez meg csak segg kell. Na ja..
Még aznap elment.

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#5700) Bencus88 válasza Ptech (#5697) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Képzeld tudom mire jó a google, de enyi atlas közül a fene se tudja melyik az ideális :C

sasa311:Kössz

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.