Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Sub-ZeRo válasza edeleny (#1750) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem. Nem azért adták ki, hogy a rendszert hekkeld mindenféle sz@rságokkal, hanem ezért, hogy valami kép alakuljon ki benned, hogy milyen lesz az új operációs rendszer. Megnézed, felraksz dolgokat, használod, majd törlöd. Mivel jövő márciusba talán lejár a dp. Addig meg már a végleges is kijön már. (de biztos én látom ilyen hülyén, még 7 alatt egyetlen egy ilyen program nem fordult meg nálam)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1752) edeleny válasza Sub-ZeRo (#1751) üzenetére


edeleny
őstag

Ez lett volna a következő kérdésem.
Ezt a verziót meddig lehet használni?

Nem vagyunk egyformák. Van aki évekig elvan azzal amit felinstallál, és van aki rögtön buherálja!
Személy szerint örülök, hogy valakinek nem tetszett az unalmas zöld háttér, és csinált egy progit ami lecserélte!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#1753) raidx válasza edeleny (#1752) üzenetére


raidx
őstag

Szerintem lesz még egy két béta addig. Bár amennyi frissítés kijött már hozzá lehet, így hidalják át a bétákat. ;]

Olyat is láttam ahol a csempék nem mindegyike volt zöld de nem találok vissza, hogy is csinálták.

"A technológiai előzetessel kapcsolatban talán a legérdekesebb információ, hogy a szoftver regisztráció nélkül egészen 2012 november 3-ig használható. Addig az időpontig, amikor az előzetes hírek alapján az RTM érkezése várható. Ha minden igaz, akkor a stabil publikus béta talán még az idén megérkezhet, ha a Microsoft a kereskedelmileg fontos 2012-es karácsonyi időszakban már a boltok polcain akarja látni a Windows 8-at, illetve az azt futtató eszközöket."

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#1754) pzstm válasza Sub-ZeRo (#1751) üzenetére


pzstm
titán

márciusig jó a developer preiew, addig fog egész biztosan kijönni a BETA. Utána lesz egy RC majd pedig az RTM. Közel sem biztos, hogy 2012 karácsonyára a boltok polcaira is kerül. RTM persze lehet, de GA egyáltalán nem biztos.

raidx: sokszor lesz olyan, hogy a frissítések semmit nem csinálnak, csak magát az update folyamatot illetve a rendszereket tesztelik

amúgy kis angoltudással rá lehet jönni, hogy nem azért készült ez a verzió, hogy registryt módosítgassanak, meg "tweak"eljenek emberek. Fejlesztőnek készült, hogy alkalmazásokat írjanak rá, tökéletesítsék azokat. Ezért fejlesztői előzetes (Developer Preview)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1755) raidx válasza pzstm (#1754) üzenetére


raidx
őstag

Akkor a PCWorld rosszul tudja. Onnan idéztem.

[link]

Egyébként már megint szívat! Megint eltűnt a hálózatom és akár mit csinálok nem látja a szervert. Korábban készíttettem vele lemezképet de azt sem találja. Így a visszaállítás sem sikerült.

Gyanúm szerint az nem tetszik neki, hogy a Windows komponensek közül például a táblagépet vettem. Hiába tettem vissza a hálózat nem lett jó. Korábban is hasonló eset után tűnt el. Holnap ha gatyába rázom a VHD-ról készítek másolatot mielőtt megpiszkálom, hogy meg tudjam mit nem szabad.

Ha vissza emlékszel a 7-es kiszivárgásokra már akkor megjelentek tweakek és loderek stb. Az más dolog, hogy az MS nem azért adta ki az előzetest.

Én meg szeretem saját szám ízére szabni amit tesztelek. Ha nem megy megválok tőle és megvárom azt ami nekem megfelelő. Nem Fizetés után akarok rájönni, hogy nem nekem való!

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#1756) pzstm válasza raidx (#1755) üzenetére


pzstm
titán

elég szomorú, hogy egy alap winver-t nem képesek lefuttatni :U

no comment...bár gondolom ott is a klikk a fontos és cserébe süllyed a színvonal :U

jah emlékszem persze...és már most is vannak ilyenek...régi start menu enabler (juuj deszép magyaros szó ez: inébler)
lesznek is nyilván...nem erről van szó...de ezeknek elég "sokszínű" követezményei lehetnek. Mindenki csak saját felelősségére használja ezeket...és volt rá win7-nél is nem egy példa, hogy valami ezek az okosítók miatt nem ment....

Most is lesz ilyenre példa a topikban egészen biztos...pláne ha a beta-RC aktivátorok megjelennek...amihez pedig publikusan ad kulcsot a Microsoft..... :U (viccesnek hangzik...de tényleg volt erre precedens)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1757) raidx válasza pzstm (#1756) üzenetére


raidx
őstag

Sajnos több cikküknél derült már ki felületesség. Utoljára az internetes tárhelyek kapcsán írtak blőd dolgokat a WUALA tárhelyről. A cikk alapján, sem nem olvasták el a használatit, se nem próbálták ki. Két éve van náluk 100 Giga tárhelyem, kicsit megismertem a működését már.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#1758) pzstm válasza raidx (#1757) üzenetére


pzstm
titán

rossz látni, hogy egyre többen haladnak az index színvonala felé :U ...

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1759) Gzolo


Gzolo
senior tag

sziasztok

W8-at feltettem W7 mellé egy másik partícióra. Nem sokkal utána Recovery-ből újrahúztam a W7 partíciót, azt gondolva hogy a Recovery mindent formatál majd, de nem tette, így megmaradtak a W8 fájlok az adatpartíciómon.

Kézzel próbáltam letörölni, de írásvédett minden fájl és mappa, Trustedinstaller engedélyt szeretne. Hogyan tudnám kitörölni formázás nélkül az összes fölösleges fájlt?

(#1760) pzstm válasza Gzolo (#1759) üzenetére


pzstm
titán

tulajdonságoknál vedd a nevedre a szükséges mappát/mappákat és akkor mennie kell ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1761) raidx válasza pzstm (#1758) üzenetére


raidx
őstag

Az Origóra leszek kíváncsi! Indextől megy valaki első embernek. Nyilván erősen csökken ott is a színvonal.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#1762) pzstm válasza raidx (#1761) üzenetére


pzstm
titán

origo emlékeim szerint rendkívüli szakmaisággal mesekönyvnek nevezte a win8-at :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1763) tDr1v3r válasza raidx (#1761) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az Origo se a színvonaláról híres...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1764) Sub-ZeRo válasza tDr1v3r (#1763) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem bizony... És most elmondhatnám, hogy mi a véleményem róla, de szerintem a világból bannolni fognak... ;] :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1765) edeleny válasza pzstm (#1754) üzenetére


edeleny
őstag

A Tweak program is csak egy program! Nyilván nem az volt az álma az MS-nek hogy ilyeneket írjanak rá, de a világ már csak ilyen!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#1766) pzstm válasza edeleny (#1765) üzenetére


pzstm
titán

értem én hogy csak egy program...de rendszerszintű módosításokat végez.....

Én annyit mondtam, hogy mindenki csak saját felelősségre használja, illetve én személy szerint nem ajánlom senkinek. De ez az én szuverén véleményem :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1767) AthlonXP válasza pzstm (#1766) üzenetére


AthlonXP
őstag

Így van. Viszont az is több, mint valószínű, hogy mire megjelenik a teljes verziós változat, addigra már nem kell ilyen "külsős" progikat használni, mert ezek alapból változtatható funkciók lesznek majd. :)

(#1768) pzstm válasza AthlonXP (#1767) üzenetére


pzstm
titán

ha a régi start menüre vagy ateljesen kikapcsolható metro felületre gondolsz, azt szinte 100%-osan kizártnak tartom :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1769) AthlonXP válasza pzstm (#1768) üzenetére


AthlonXP
őstag

Nem!
A Metro hátterének megváltoztatására gondoltam. Nyilván nem ez a zöld szín lesz az egyetlen választható lehetőség.
De ebben a verzióban ez is elég, amúgy engem pl. nem zavar a zöld szín, bár egyéni háttér nem lenne rossz, de csak ezért nem tweak-elek. :)

(#1770) edeleny


edeleny
őstag

Én az FF-t használom, évek óta.
Remélem a végleges változatban majd azt fogja nyitogatni, és nem az IE-t Metro alatt is,mert egyenlőre bosszant, hogy mennyire kasu vagyok hozzá!

Tényleg, ha Metro-bol automatában kinyitja az IE-t hogy lehet azt bezárni, mert sehol nincs rajta a kis ikszecske!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#1771) Sub-ZeRo válasza edeleny (#1770) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Sehol sem lehet, mert lehet kikapcsolni, csak hibernálja magát. Ha nem kell, akkor majd magát kikapcsolja. Én úgy olvastam itt. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1772) pzstm válasza edeleny (#1770) üzenetére


pzstm
titán

windows gombbal lerakod, és suspended-be rakja....konkrétan kilőni csak feladatkezelőből tudod ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1773) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]Mennyire igaz ez?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1774) pzstm válasza Sub-ZeRo (#1773) üzenetére


pzstm
titán

nem kizárt (sőt könnyen elképzelhetőnek tartom)...este utánanézek...mi is lett a gadgetekkel :U
WDP-ben még egész biztos volt időjárás gadget meg valutaváltó pl... :U

bár régi gyári gadgetek nyilván megmaradnak, csak újak nem készülhetnek :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1775) AthlonXP válasza Sub-ZeRo (#1773) üzenetére


AthlonXP
őstag

Hát ez így elég érdekes és nem is értem. Oké, hogy a Metrón, nincsenek kint és nem is lehet kitenni őket, de legalább a normál desktopos nézetben lehetne őket használni továbbra is. Nem értem, miért szűnt meg ez az egész így hirtelen.

Rendben van és meg is értem, hogy az MS. ennyire rajta van az új Metro témán, kezelőfelületen meg, hogy ez a jövő, de gondolni kéne azokra a milliókra is, akiknek nincs érintőképernyős asztali monitoruk, laptopjuk vagy Windows mobiljuk. Mert amíg ezeken a készülékeken nagyon jól működik ez a dolog ( sőt, oda ez kell ), addig a hagyományos egérrel kezelős gépeken, nem sok értelme van. Leginkább úgy is a hagyományosabb nézetet fogják használni ( főleg azok akik amúgy is nehezen szoknak át a régi dolgokról ) és ott már nyugodtan lehetne használni ezeket a gadgeteket továbbra is... :U

De végül is mindegy, majd eldöntik, hogy mi lesz még, hisz a kiadott változatoknak hála úgy is lesz rengeteg felhasználói észrevétel/megjegyzés a készülő oprendszerrel kapcsolatban, úgy hogy ez még alakulhat akárhogy is.

(#1776) raidx válasza pzstm (#1774) üzenetére


raidx
őstag

Tényleg eltűntek a magyar okdalról!

Ami a rendszerrel települ azok legalább megmaradnak.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#1777) pzstm


pzstm
titán

Valóban a hír igaz...akármennyire is sajnálatos...
viszont ha belegondolunk anno a Vistanal be lettek ígérve az Ultimate extrák amik egy pár darab után teljesen a feledés homályába merültek...azt is túléltük, ezt is túl fogjuk. és jönnek a Metro alkalmazások, amikkel reméljük nem fogunk rosszul járni. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1778) negyedes


negyedes
addikt

• There will be a way to close Metro-style applications without jumping into the Task Manager in the 'old' desktop.
• There will be a more efficient way to scroll through the list of programs using a mouse in the beta.
• There will be more details of switching through currently running applications via mice and keyboards as the beta approaches.

[link]

:C

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#1779) pzstm válasza negyedes (#1778) üzenetére


pzstm
titán

valóban jó hír.
De akkor már itt az eredeti, teljes terjedelmű cikk, az angolul tudóknak ;)
Evolving the Start menu

AMiket felsoroltál tényleg olyan dolgok, amiknek rengetegen fognak itt örülni. Mondtam én hogy ez még csak fejlesztői előzetes. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1780) Gzolo válasza pzstm (#1760) üzenetére


Gzolo
senior tag

nem enged semmilyen módosítást a biztonsági fülön, mindent megtagad :F

(#1781) pzstm válasza Gzolo (#1780) üzenetére


pzstm
titán

képet tudsz mutatni? Adminként elvileg kellene tudnod.....de hátha mégsem :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1782) Gzolo válasza pzstm (#1781) üzenetére


Gzolo
senior tag

(#1783) pzstm válasza Gzolo (#1782) üzenetére


pzstm
titán

ez most így hirtelen érdekes......passzolnám jelenleg ennyi alapján :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1784) Gzolo válasza pzstm (#1783) üzenetére


Gzolo
senior tag

És az a furcsa mellé, hogy amit Program Filesba feltett dolgok (W Defender, Media Player stb), azokat sem engedi törölni.

(#1785) Sub-ZeRo válasza Gzolo (#1784) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Töröld az egész partíciót és húzzd újra.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1786) Mackósajt válasza pzstm (#1774) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Nem tudom mi gyári, de a valutaváltó gadget ma délután lehalt (W7 prof). WTF? :(
A naptár még működik.

(#1787) pzstm válasza Mackósajt (#1786) üzenetére


pzstm
titán

ilyen volt már nálam is...nálam 3-ból 1 nem megy most...holnapra megjavul.

(Lehet nem bírta a nagy árfolyamingadozást ;] :P )

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1788) weiss válasza Mackósajt (#1786) üzenetére


weiss
addikt

Nekem az időjárás halt be.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#1789) pzstm


pzstm
titán

apróság de hátha érdekel valamit.
8138-as build az utolsó, amiről tudok is.....changelogot nem kaptam...(sőt buildet sem)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1790) Ric4m0nd


Ric4m0nd
aktív tag

Milyen tűzfalat használtok Win8 alatt?

(#1791) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Apa kezdődik! Vagy már megy? Ahogy látom indulgat. Az az ..... stílus ami a 7 beta alatt is ment hajjaj! Privi kiadás aztán ment a modkerbe ugye kolléga?! :U Boccs nem bírtam!

[ Szerkesztve ]

(#1792) pzstm válasza Ric4m0nd (#1790) üzenetére


pzstm
titán

semmilyet...már jóideje...router és a gyári beépített ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1793) pzstm


pzstm
titán

kommentár nélkül ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1794) pzstm válasza pzstm (#1793) üzenetére


pzstm
titán

Nem tudják igazán az illetékesek beindítani a folyamatot....
Connect-en egy nagyon szűk belső kör kapott invte-ot....ha esetleg valakinek lenne ne tartsa magában ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1795) moonguru válasza Ric4m0nd (#1790) üzenetére


moonguru
őstag

A Windows sajátját! (egyelőre más nem kompatibilis)

Monitor Guru!

(#1796) moonman válasza Gzolo (#1782) üzenetére


moonman
titán

ez miféle téma...?

(#1797) Ric4m0nd válasza moonguru (#1795) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Már fut is a Norton Internet Security 2012! :K 30napos trial legalább addig jó lesz amíg kiadnak egy újabb Win8 Dev/Beta verziót.

(#1798) Sub-ZeRo válasza Ric4m0nd (#1797) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ott a gyári mse benne...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1799) AthlonXP válasza Sub-ZeRo (#1798) üzenetére


AthlonXP
őstag

Azt hogy lehet előhozni benne? Én nem találtam a keresővel sem. Azért kérdem, mert nemrég kaptam egy figyelmeztetést, hogy egy esetleges fertőzött fájl lehet a gépen és kérdezte, hogy mit tegyen.. Viszont semmi info nem volt az adott fájlról ( neve, helye, fertőzés típusa, stb ), így nem csináltam semmit. Aztán külön leszedtem az MS.-től az MSE-t, azt felraktam, lefuttattam, de ő már tisztának találta a gépet és ezt most már bármikor el tudom indítani az óra mellől is akár. De amíg nem telepítettem saját kezűleg, addig nem volt jele, hogy benne volna a rendszerben.
Persze ettől még ott lehetett, csak el volt bújva.. :)

(#1800) moonguru válasza Ric4m0nd (#1797) üzenetére


moonguru
őstag

Köszi! (már hatot kipróbáltam, egy se ment)

Egyelőre nincs gondom vele! :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.