Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Romvr


Romvr
őstag

Feltettem hát az első benyomásaim vegyesek. Akárki akármit mond tetszik ez a metro UI és érintő monitorral ez valóban "molto bene" kategória. De amire még nem jöttem rá:

- Alkalmazásokat bezárni... start menüvel csak háttérbe dobja de én ki akarom lőni.
- Alkalmazásokat kirakni metro UI-ra.
- Illetve Windows AERO sincs még. Valamit Eszközkezelőt se találtam...stb.

Szóval az hogy így az ember arcába vágnak egy ilyen merőben új kezelőfelületet mindenféle "How to Guide" nélkül az elég nagy bátorság.

Apropó. Az új IE-ből írok és elég érdekes érzés :D

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#1152) RaZroX válasza kovacszk (#1148) üzenetére


RaZroX
addikt

Nyomsz egy Windows gombot

This is the way

(#1153) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Nemsok utalást láttam arra hogy MEDDIG LESZ HASZNÁLHATÓ ez a rendszer.
Mert gondolom nem örökké. Jólenne me akkor ingyé windóz :DDD Legáluisan!

[ Szerkesztve ]

(#1154) RaZroX válasza Mtbsrác (#1153) üzenetére


RaZroX
addikt

Gondolom amíg nem jön ki a Béta

This is the way

(#1155) Gorneck válasza Romvr (#1151) üzenetére


Gorneck
titán

Apropó. Az új IE-ből írok és elég érdekes érzés :F

Gorneck#1239

(#1156) front3r válasza Romvr (#1151) üzenetére


front3r
őstag

Windows Aero nincs? Ott van a Desktop csempe, és az behozza a régi tálcás felületet és ott az Aero, amit szerettél volna.
Eszközkezelő: Nyitsz egy Intézőt, Computer jobb klikk, majd "Manage". És ott kiválasztod.
Alkamazások Metro UI-ra nem kerülnek ki ha feltelepítesz valamit? Ha egyszer elindítod akkor is ott kellene lennie elvileg annak a csempének amit utoljára elindítottál.
Metro UI-s alkalmazásokat nem kell bezárni. Esetleg megpróbálhatod a Ctrl+Shift+Esc-el előhozni a Task Manager-t és abban kilőni ha lehet, de nem próbáltam, és ez annyira nem is etikus megoldás.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1157) kovacszk válasza RaZroX (#1152) üzenetére


kovacszk
senior tag

:) mindjárt sírok, lassan évtizedek óta van windows gomb a billentyűzeten, és megoldották hogy végre használni keljen :)
Egyébként köszi az infót eszembe sem jutott hogy azzal menne :)

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#1158) RaZroX válasza kovacszk (#1157) üzenetére


RaZroX
addikt

:DDD :R

Amúgy Windows Media Playert valahogy ki tudok tenni a Metro UI-ra ?

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#1159) RaZroX válasza RaZroX (#1158) üzenetére


RaZroX
addikt

Amúgy Windows Media Playert valahogy ki tudok tenni a Metro UI-ra ?

Sikerült!

This is the way

(#1160) pzstm válasza Mtbsrác (#1153) üzenetére


pzstm
titán

2012 március 11 a lejárati dátumja ennek a verziónak...addig nyilván fog jönni BETA ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1161) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Működik rendesen a 8-as Vmware workstation alatt, nem kell küzdeni a virtualbox-al :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1162) L7wy


L7wy
őstag

Ilyenkor mi a teendő?

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#1163) front3r


front3r
őstag

Valaki próbálgatta multimédia/játék terén is az OS-t? Egyáltalán jól működik ezen része, vagy van valami eltérés a Win7-hez képest?

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1164) wetsom


wetsom
tag

A Basic téma jobban illik az új Windows-hoz, mint az új AERO. Kell ezen még faragni rendesen, ez még tabletre sem az igazi nem, hogy PC-re. Várjuk a BETA-t :)

Egyébként szerintem azért lett ennyire korán publikus verzió, hogy sokan teszteljék és elmondják a véleményüket, mert ez bizony most nagyon kell a nagy változások miatt.

(#1165) Воланд válasza kraftxld (#1161) üzenetére


Воланд
titán

Ez jo hir. :K

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1166) pzstm válasza kraftxld (#1161) üzenetére


pzstm
titán

ezt azért örömmel hallom! :C

szerk.: látom más is :DDD :C

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1167) RaZroX válasza front3r (#1163) üzenetére


RaZroX
addikt

Hát én néztem rajta filmet, folyamatosan megy a zene és játékra is használtam. Film probléma nélkül ment ahogy a zenehallgatás és a játék is. (Call of Duty 2 Multiplayer) Ugyan úgy, talán még jobban is futott mint win7-en.

This is the way

(#1168) toldy


toldy
őstag

ohh hogy az a. A 4gb penem ntfs-re formázva csak 3,71gb szabad terület van. amikor fel akarom másolni a telepítőt azt írja 11,6 mb kellene még. Most mi? lehet valami olyat törölni a telepítőből ami nem kell? pl kép vagy hasonló? :U :W

RaZroX Hát ép ezt nem értem én se. :Y A letöltött telepítő 3,63gb, a pen ntfsre formázva 3,71gb. De az isot megnyitva mindnet kijelölve 3,71gb foglalnak a cuccok, vagyis kéne valahonnan 11,6 mb. :F

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#1169) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Ezt a fos új start menüt hogy lehet átrakni a régire?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1170) RaZroX válasza toldy (#1168) üzenetére


RaZroX
addikt

:F A 3,6 GB-os mért nem fér rá ha 3,71 hely van rajta ? Ezt nem értem..

This is the way

(#1171) tDr1v3r válasza pzstm (#1160) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Lesz frissítési lehetőség majd a következő buildekre? (Mármit nem WinUpdate alól, hanem lemezről - mint Vista -> 7 váltásnál.)

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1172) L7wy válasza L7wy (#1162) üzenetére


L7wy
őstag

Ilyennel senki sem találkozott? :(

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#1173) kraftxld válasza L7wy (#1172) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Talán hibás az iso file-od, nézz egy crc kódot.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1174) twine


twine
addikt

Csak hogy ne kelljen a topicot a listából keresnem...sorry :B ;)

(#1175) F34R válasza toldy (#1168) üzenetére


F34R
nagyúr

úgyhogy az .iso kicsomagolódik a pendrive-re és csak akkor tud települni vagyis buktad mert még ha pont 4gb lenne sem lenne elég, próbáld meg a 32 bitest az talán felmegy .

(#1176) L7wy válasza kraftxld (#1173) üzenetére


L7wy
őstag

Nem az tuti jó :D De azért megnéztem hashcalcal...
A turpisság a béna vmware easyinstall részében volt, és úgy kell telepíteni h mikor van ez a rész:

akkor az utolsót kell választani, mert másképp az easyinstall részhez kerülünk ami problémához vezet...
(leírtam h más ne fusson ebbe a hibába :D)

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#1177) F34R válasza L7wy (#1176) üzenetére


F34R
nagyúr

páran írták lehet hogy csak a 8-s verzióval megy tökéletesen.
a meghajtóvirtualizációt is be kell kapcsolni , esetleg ha marad az első opció csak virtuális meghajtóból (deamon , stb ) benne van a listába akkor ezzel is megpróbálkozhatsz.

(#1178) toldy válasza F34R (#1175) üzenetére


toldy
őstag

Ha 4gb-os lenne akkor elég lenne mert a "nyersanyag" ison kívül 3,72gb, nekem meg 3,71gb a pen ( valójában 12mb hiányzik). Egyébként én is erre jutottam, most töltögetem a 32bitet, pedig reggel meg is fordult a fejemben hogy elég az is, mert úgy kis tárhelyre nem sok ( 2gb ramra) megy majd fel.

Az élet nem habostorta.

(#1179) front3r


front3r
őstag

http://microsoft-news.com/some-unrevealed-windows-8-features/

Lesznek itt még újdonságok. WP-al veló azonosítás? Na erre kíváncsi leszek.
Metro Start háttere is megváltoztatható lesz... De ez ugye nem is csoda. :)
Meg még ki tudja mennyi minden lesz, amiről nem tudunk. :)

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1180) < CyberBob > válasza kraftxld (#1161) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ennek örülök, dobom is fel. :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1181) F34R válasza front3r (#1179) üzenetére


F34R
nagyúr

naná windows 7 mobile-n is meglehet változtatni mert ott is metro ui-van :)

(#1182) L7wy válasza F34R (#1177) üzenetére


L7wy
őstag

Jah a 7.1.4el nem akart, a 8-assal most megy, csak az easyinstall "Windows product key" része okozta a problémát, mert küldte a kulcsot, azaz az üres kulcsot, a Win 8 meg nem tudott vele mit kezdeni.
Miután megcsináltam a komplett vm-et, a vm cd/dvd romjára rákapcsoltam az iso-t és ment, nem állítgattam semmi mást.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#1183) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Most tettem fel. Ott tartok, hogy kéri a live ID-t. Nekem egy magán címmel van regisztrálva. Ide ha beírom, nem történik semmi. Nem enged tovább. Mért?
Van egy windowslive-os címem is, azt elfogadja. Na de én az elsödlegest szeretném használni. Wp7-en is az van belöve, ott megy gond nélkül..

Szerk.: Na másodjára meg megette.. :U

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#1184) #51736960


#51736960
törölt tag

inkább adnának ki egy xp sp4-et... :)

(#1185) Воланд válasza kraftxld (#1169) üzenetére


Воланд
titán

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\
CurrentVersion\Explorer

RPEnabled erteket kell megvaltoztatni egyrol nullara

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1186) F34R válasza #51736960 (#1184) üzenetére


F34R
nagyúr

inkább ne , de remélem nem a csilli-villi kategória felé húznak el mert az nem lesz jó dolog.

(#1187) kovacszk válasza #51736960 (#1184) üzenetére


kovacszk
senior tag

Már vártam :) inkább egy új 3.1-et nem

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#1188) Karee11 válasza kovacszk (#1187) üzenetére


Karee11
tag

Akkor már inkább az MS-DOS legújabb verzióját adják ki :D aero betűk a fekete hátténél, animációk a parancsok beírása után :Y

(#1189) westcoastog


westcoastog
veterán

Hát ez nekem tetszős. :C
Szokni kell még, csak kapkodom a fejem, de eddig jó, az új bootmanager se rossz. :))

[ Szerkesztve ]

(#1190) toldy


toldy
őstag

Szóval így elsőre.
A windows és csempe használatot így vegyesen nem hiszem hogy eröltetni kéne, vagy ez vagy az, kiválasztom és onnantól úgy használom. Másik egy dolgot nem tudok csak beállítani, a netet. és igen ime Windows8 kékhalál, a wifi vevőtől ( tp-link).

ja igen, a bott meneger és a task meneger nagyon tetszik. :K

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#1191) ubid


ubid
őstag

Helló

Oracle virtual -ba pakoltam be... laptopra.

de a wifi nem nagyon megy. vagy csak nem tudom beállítani.

azt hogy kellene ?

köszi

-.-

(#1192) polonic válasza toldy (#1190) üzenetére


polonic
félisten

Ez lenne az új BSOD képernyő?

(#1193) pzstm válasza polonic (#1192) üzenetére


pzstm
titán

pontosan. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1194) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Nos, túl vagyok az első perceken én is.

Eddig nem rossz. Furcsa, szokni kell, de jó lesz ez.
Viszont azzal én is egyetértek, hogy sokkal jobb lenne, ha egyszeer már bepakolták a tile-os felületet, akkor azt használva, a lehető legkevesebbszer kellene az alap kinézetre rátérni. Videó, vagy zenelejátszás, fájlkezelő, bővített vezérlőpult, mind mind megoldható lenne az új felületen. Szerintem sokkal jobban adná magát, he ilyenek miatt nem váltogatna vissza folyton desktop nézetbe.

A másik, hogy jó lenne egy vissza gomb. WP7-en nagyon megszoktam, hogy mondjuk böngészek, aztán valamiért visszalépek főképernyőre, utánna csak tolok egy vissza-t, aztán megkapom újra a böngészőt. Itt se a backspace, se az egerem vissza gombja, se az esc, se amit próbáltam nem látja el azt a funkciót, hogy eggyel visszalép.. Van ilyen, csak én nem jövök rá, vagy nincs?

Meg hirtelen még pár dolog:
-a tile-os főképernyő hátterét lehet variálni?
-hogy tudok új tile-t hozzáadni?(wmp, zune, stb..)
-nem lehet valahogy belőni, hogy ha sok csempe van kint, és vertikálisan görgetésre szorul a dolog, akkor ne csak a csúszkával tudjak, hanem ha mondjuk jobb szélre húzom az egeret, akkor magától arrébb menjen?

Ja meg hülye kérdés, de a klasszikus start menü tartalmat hogy érem el? :DDD Mert biztos van paint, meg ilyenek, de istennek nem találom a "programok" listát :D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#1195) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Letöltöttem én is, de nincs újraírható lemezem. Írhatóra meg nem akarom kiírni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1196) toldy


toldy
őstag

Minden csempét leszedtem, hogyan tudom vissza rakni őket? :B
A tálcát felülre helyezve nem működik a startmenü. Ja w ifi meggyógyult, már működik, most is win 8 alol írok.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#1197) ubid válasza toldy (#1196) üzenetére


ubid
őstag

És a wifit hogy oldaottad meg ?

most felrakom vm ware-be

mit kell bállítani ? kártya driver szükséges ?

-.-

(#1198) Barthezz2 válasza Barthezz2 (#1194) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Magamat javítom. Működik az esc=visszalépés dolog. Elsőre mért nem ment.. :F

Meg közben a programokat is megtaláltam :D

Everybody lies.

(#1199) Gorneck válasza Sub-ZeRo (#1195) üzenetére


Gorneck
titán

USB?

Gorneck#1239

(#1200) NZKK


NZKK
tag

Eddigi tapasztalataim - és most nem akarok litániát írni, vagy lágalábbis most nem - alapján ez nagyon bejövős lesz, úgy ahogy van.

Oh yeah !

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.