Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Fire/SOUL/CD válasza GIJoe (#1600) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Én sem véletlenül "érdeklődtem haloványan" itt, hogy valaki felpakolta-e már ssd-re, mert Nekem nem sikerült (Erről a legújabb buildről van szó, Samsung 470-es SSD).

Akkor ezzel a telepítővel van gebasz...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1602) NGA válasza GIJoe (#1600) üzenetére


NGA
addikt

Ez sima 5400-as HDD, nem SSD

(#1603) andy83


andy83
aktív tag

Sziasztok!

Letöltöttem a fejlesztői előzetes a Windows 8 oldalról, leszedtem hozzá a 4.1.2-es VirtualBox-ot, de nem sikerül feltelepíteni. Közvetlenül az ISO fájlból szeretném telepíteni, a Windows 8 telepítés még elindul, amikor alul fut a "csík", aztán kiírja a "Developer Preview" feliratot, de utána megakad, kiír pár hibakódot, és a gép újrabootolását kéri. :W

Nem tudjátok hogy mi okozhatja a problémát? Volt Nálatok is ilyen? :F

Előre is köszi! :U

facebook.com/SzeretekMozizni

(#1604) AthlonXP válasza andy83 (#1603) üzenetére


AthlonXP
őstag

Heló.
Hát a VirtualBox-ot azt nem tudom, de lehet, hogy hasonló gondja van, mint a Vmware 8-nak.
Ott ez segített megoldani a problémát.
Esetleg próbáld meg azzal.

[ Szerkesztve ]

(#1605) andy83 válasza AthlonXP (#1604) üzenetére


andy83
aktív tag

Megpróbálom, köszi! :R

facebook.com/SzeretekMozizni

(#1606) andy83 válasza AthlonXP (#1604) üzenetére


andy83
aktív tag

Nem segített sajnos. :(

Ezeket a hibakódokat írja ki, amikor megakad a telepítés:

Error code: 0x0000000A
Parameters:
0xFFFFFFE6
0x0000001F
0x00000000
0x81B4263B

:W

facebook.com/SzeretekMozizni

(#1607) AthlonXP válasza andy83 (#1606) üzenetére


AthlonXP
őstag

Hát nekem ilyen nem volt, így erre most nem tudok mit írni. :(

Én ezt a hibaüzenetet kaptam: "Windows cannot read the <ProductKey> setting from the unatted answer file."

Erre volt megoldás az amit a fentebb linkelt hsz.-ben írt a kolléga. De nálad úgy látszik más lesz a baj.
Gondolom a nem virtuális rendszerként való telepítés, meg egyéb okok miatt, nem jöhet szóba.

(#1608) AMD Power


AMD Power
titán

Mesekönyvre hasonlít az új Windows

Érdekes lesz... :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1609) kraftxld válasza AMD Power (#1608) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én nem bíznék egy bulvárlap it "szagértőinek" véleményében egy pre-beta termékkel kapcsolatban.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1610) polonic


polonic
félisten

Ha jól látom, akkor a windows defender már gyakorlatilag a security essentials?
Ezt jó dolognak tartom.
Gyakorlatilag telepítés után nagyon kevés programot kell feltelepíteni.
Legalábbis számomra. Mindenből igyekszem a MS megoldásait használni.

[ Szerkesztve ]

(#1611) AMD Power válasza kraftxld (#1609) üzenetére


AMD Power
titán

Persze majd az első személyes találkozás után lesz az igazi. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1612) andy83 válasza AthlonXP (#1607) üzenetére


andy83
aktív tag

Hát nem tudom mi lehet a baj, de mára elég is volt belőle... :W
Talán majd hétvégén sikerül felrakni... :Y

facebook.com/SzeretekMozizni

(#1613) pzstm válasza AMD Power (#1608) üzenetére


pzstm
titán

már maga a cím is komoly szakmaiságra utal :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1614) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Na sziasztok!

Van egy opció a Win 8-ban: "Automatic Maintenance". Desktop nézetben az óra melletti kis zászlóra kattintva érhető el.

Ha ezt futtanám, akkor optimalizálná a gépet, de konkrétan ez mit csinál, próbálta már valaki?
Még nem mertem lefuttatni. :)

Ja és egy másik kérdés: Át lehet valahol álítani, hogy írás közben a Magyar nyelvhelyesség ellenőrző fusson? Kissé zavaró, hogy minden szó pirossal van aláhúzva írás közben. Nyilván az angol szótárból dolgozik a rendszer, így minden Magyar szó hibásnak tunik neki.

(#1615) Gorneck válasza AthlonXP (#1614) üzenetére


Gorneck
titán

Office? Vagy mijjez?

Gorneck#1239

(#1616) toldy


toldy
őstag

Ha a gép elmegy aludni, és vissza jövök akkor mindig le kell húznom a usb wifit és vissza dugni hogy működjön, másnál is?

Az élet nem habostorta.

(#1617) AthlonXP válasza Gorneck (#1615) üzenetére


AthlonXP
őstag

Mi féle Office-ról beszélel? :)
Ez a Win 8 része, írtam, hogy desktop nézetben, az óra melletti zászlóra kattintva jön elő. De nem mertem még kipróbálni, mert nem tudom mit csinál, nehogy szétbarmolja itt nekem a cuccokat a lemezen. Ezért kérdezném, hogy ez mi lenne, próbálta-e már valaki?

A helyesírás ellenőrzőt a Windowsra értem, pl. amikor írok ide a PH-ra, az IE10-ben.

Még azt akarom kérdezni, hogy fel lehet-e tenni az ATI drivert ( 11.8 ), vagy cask azt lehet még használni, amit a Windows saját maga szed le?
Azért kérdem, mert az ATT-t szeretném használni, de ő meg hiányolja az ATI drivert.

[ Szerkesztve ]

(#1618) Gorneck válasza AthlonXP (#1617) üzenetére


Gorneck
titán

Nem IE10esztem, de örülök neki, hogy végre bekerült.

IE10en belül nem lehet? Nincs opció? De sztem csak az lesz be ami a win8 nyelve...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#1619) AthlonXP válasza Gorneck (#1618) üzenetére


AthlonXP
őstag

Nem láttam rá opciót, ezért is kérdeztem, mert azt hittem valahol a rendszeren belül kell álítani valamit. :)

Mondjuk más böngészőt még nem próbáltam, de egyelőre jól elvagyok ezzel is, nekem tetszik ( már a 9-es is ).
Na meg most raktam fel a rendszert alig egy órája és nem virtuálisként, hanem élesben az egyik vinyómra. Persze külön lemezen még a Win 7 is megmaradt, csak most szeretném ezt használni egy kicsit, hogy szokjam. :)

Ki akarok próbálni alatta pár játékot, cask úgy összehasonlítás végett, hogy mégis hogy mennek ezzel a rendszerrel a Win 7-hez képest.

(#1620) pzstm válasza AthlonXP (#1619) üzenetére


pzstm
titán

Területi beállításoknál magyar van beállítva? (Illetve telepítésnél magyart választottál ki?)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1621) AthlonXP válasza pzstm (#1620) üzenetére


AthlonXP
őstag

Hát annyi, hogy a telepítésnél ugye csak az angol választható rendszernyelvnek, illetve beviteli nyelvnek pedig a magyart választottam ( Magyar bill. kiosztás ), mást nem álítottam.

(#1622) pzstm válasza AthlonXP (#1621) üzenetére


pzstm
titán

Igen, erre gondoltam. Sorry ha kicsit félreérthetően fogalmaztam volna :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1623) AthlonXP válasza pzstm (#1622) üzenetére


AthlonXP
őstag

Nincs semi gond, de akkor ezek szerint ezzel egyelőre még nem lehet mit kezdeni...
Másik böngészőt nem próbáltam még, maradok még az IE10-nél.

(#1624) betyarr


betyarr
veterán

mindenkinek szaggat,vagy lassú vmware alatt,vagy van valami amit elnéztem a beállításoknál?esetleg peches vagyok?

(#1625) Tomics


Tomics
addikt

Sziasztok!

Szeretném kipróbálni én is. Telepítsem teljesen külön partícióra, vagy ha a Win7-esre telepítem abból lehet nagyobb baj? (nem fog ütközni, el lehet majd távolítani a 8-at problémamentesen a win7 sérülése nélkül?)

PH! addikt since 2004

(#1626) polonic válasza Tomics (#1625) üzenetére


polonic
félisten

Külön partícióra telepítsd.

(#1627) Воланд válasza betyarr (#1624) üzenetére


Воланд
titán

Lassú, de nálam sajnos a merevlemez miatt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1628) kraftxld válasza betyarr (#1624) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én csak a Win 8 server-t raktam fel vmware 8 alá, de hibátlanul megy a tools telepítése után.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1629) betyarr válasza Воланд (#1627) üzenetére


betyarr
veterán

kevés a hely,vagy lassú a hdd?

kraftxld: hát nem tom,de azért nem egy őskori vasam van és mégis,mintha egy olyanon futna.

[ Szerkesztve ]

(#1630) Воланд válasza betyarr (#1629) üzenetére


Воланд
titán

Is-is.

SSD kellene, de drága a 120GB-os. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1631) betyarr válasza Воланд (#1630) üzenetére


betyarr
veterán

kezdek megint attól tartani,hogy mégis csak hw igényes lesz ez a win.bár ha másodiknak tettem volna fel és nem vmware alá,akkor biztos látványosabb lenne a különbség.

ott a 96-os.sztem az már mindenre elég.én erősen agyaltam rajta,de már csak akkor fektetek be ha az egész masinát cserélem.

(#1632) kraftxld válasza betyarr (#1629) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vmware 8-on próbálod? A tools-t felraktad?
Az én 4 éves laptopom simán viszi :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1633) betyarr válasza kraftxld (#1632) üzenetére


betyarr
veterán

na mindjárt kiderül,mit tud a tools...te mennyi hw-t adtál a w8-nak a vmware-ben?

(#1634) < CyberBob > válasza betyarr (#1624) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nem. Teljesen folyékonyan megy.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1635) kraftxld válasza betyarr (#1633) üzenetére


kraftxld
nagyúr

1 proci, 1GB ram, de elég gyors vinyóm van, bár nem SSD.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1636) betyarr válasza kraftxld (#1635) üzenetére


betyarr
veterán

na köszi.a tools-al mindjárt másabb a leányzó fekvése! :R

(#1637) betyarr


betyarr
veterán

érdekes.újdonság és még szokatlan 1-2 dolog.ahhoz képest hogy dp,azt lehet mondani hogy teljes értékűen használható.a w7-es külalakot én nem tartottam volna meg egyáltalán,inkább a csempés control panelt kellett volna követni.
a zöld háttér elég fantáziátlan és puritán.nekem valahogy nem jön be.

(#1638) betyarr


betyarr
veterán

valaki próbálta már a skype-ot?nekem leáll a bejelentkezés alatt.

(#1639) Richter36 válasza betyarr (#1638) üzenetére


Richter36
őstag

A legújabb 5.5 nekem működik. Az 5.3 nekem is hibával leállt bejelentkezéskor.

(#1640) betyarr válasza Richter36 (#1639) üzenetére


betyarr
veterán

jó vicc,a saját honlapjáról miért csak az 5.3-at tolja,mikor ott reklámozza felette,hogy az 5.5 megjelent. :W

(#1641) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Tetszik ez a telepítési megoldás, ugyanis idő híján is fel tudnám telepíteni. Csak elakadtam ott, amikor létre kell hozni a VHD-t. Nekem jobb gombra a szokásos fájlműveleteket hozza elő, nem tudok vele VHD-t csinálni(win7 x64). Ötlet?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1642) pzstm válasza CHIPman (#1641) üzenetére


pzstm
titán

próbáld meg esetleg ÍGY ;)

Win7-ből pontosan milyen verziód van? (VHD bootot kizárólag az Ultimate verzió támogat ugyanis ;) )

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1643) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Tudtok ajánlani egy jó DVD író progit Win 8 alá?

A Nero 10 Portable nem indul el, hiába kattintok az exe-re, a CDBurnerXP meg ugyan elindul és megy is, de az RW-t nem tudja törölni-írni, vagyis használhatatlan.

(#1644) pzstm válasza AthlonXP (#1643) üzenetére


pzstm
titán

a beépített DVD író? (én ISO fájlt vagy adatot írok...arra már Win7 beépítettje is teljesen jó volt)

Esetleg tegyél egy próbát az IMGBURN-el. [link]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1645) holika válasza pzstm (#1644) üzenetére


holika
csendes tag

IMGBURN-nel

#1636) betyarr: tools-szal

[ Szerkesztve ]

(#1646) CHIPman válasza pzstm (#1642) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Az van... Köszi a leírást, megtaláltam. Én hülye nem vettem észre hogy VHD helyett viztuális merevlemeznek hívják... :R

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1647) AthlonXP válasza pzstm (#1644) üzenetére


AthlonXP
őstag

Filmeket szoktam kiírni DVD-RW-re leginkább.
A beépítettet még nem próbáltam, cask XP-n de ott nagyon nem tetszett. Mert ugye kijelölöm az írásra szánt fájlokat, aztán ő azokat bemásolja valami ideiglenes tárolóba és csak azután kezdi el kiírni.
Nem tudom, hogy ezeké hogyan működik, de megnézem az IMAGEBURN-t. Ezt még nem használtam gondolom, akkor ezzel nem csak image-t lehet írni, hanem bármit, ugye? :B

(#1648) HZoli87 válasza AthlonXP (#1647) üzenetére


HZoli87
veterán

ImgBurn segítségével bármit kitudsz írni, nem csak image fájlokat (pl.: DVD-re filmet). Ha nem jönne be neked, akkor még próbáld ki ezt, ingyenes és hasonlóan kevés hellyel beéri, én ezt használom -> BurnAware Free

[ Szerkesztve ]

(#1649) AthlonXP válasza HZoli87 (#1648) üzenetére


AthlonXP
őstag

Okés megézem azt is, ez az Imageburn elég fura ( eddig szinte csak Nero-t használtam és ha majd elindul eztán is azt fogom, lehet ), még nem jöttem rá, hogy hol jelzi pl. hogy a kiválasztott fájlok ráférnek-e a lemezre?..
Mindenesetre most épp írja a lemezt, aztán majd meglátom, hogy az asztali dvd olvassa-e? :)

(#1650) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Akik használják az IE10-et azoktól kérdezném, hogy nekik megjegyzi a böngésző a jelszavakat ( facebook, iwiw, stb )? Tegnap hiába OK-éztam le, mikor rákérdezett, ma a gép bekapcsolása után már újra be kell írni őket.
Nem a csempés változatról van szó, hanem a hagyományos asztaliról.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.